Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

PREFBET-SONAROL wygrywa Mistrzostwa Polski w przełajach

Trzy tytuły Mistrzów Polski i zwycięstwo w klasyfikacji medalowej z Przełajowych Mistrzostwach Polski przywiózł Klub Sportowy PREFBET-SONAROL. To kolejna dyscyplina, po biegu na 5km, na której łomżyński klub wypada najlepiej w Polsce.

W miniony weekend (26.11) w Oleśnie koło Opola odbyły się  Przełajowe Mistrzostwa Polski. W stawce 100 klubów lekkoatletycznych  najlepiej wypadł łomżyński KS PREFBET-SONAROL. Łomżyńska ekipa pod kierunkiem trenera i prezesa klubu Andrzeja Korytkowskiego wywalczyła 3 złote medale co przełożyło się na zwycięstwo w klasyfikacji medalowej tej imprezy.

Najpierw na dystansie 4km dając „złoty przykład” zwyciężyła  Martyna Krawczyńska. Uczennica LMS-u Łomża, cały czas biegnąc na 2-3 miejscu, kontrolowała przebieg rywalizacji, a po piorunującym finiszu zwyciężyła. Tym wynikiem zawodniczka walczyła awans na Przełajowe Mistrzostwa Europy Juniorów. Z komunikatu trenera wynika, że ze względu na wcześniej zaplanowane zgrupowanie, zrezygnuje z tego prestiżowego startu. Za zwycięstwo w biegu nasza zawodniczka otrzymała 15 punktów do współzawodnictwa „sport dzieci i młodzieży” co w stawce 60-ciu klubów pozwoliło zająć nam bardzo wysokie 7 miejsce w kategorii juniorów – przybliża Andrzej Korytkowski. 

Po startach juniorów i juniorów młodszych przyszła kolej na rywalizację seniorów. Zawodnicy KS PREFBET-SONAROL zarówno w konkurencji kobiet jak i mężczyzn wywalczyli tytuły Mistrzów Polski. W klasyfikacji drużynowej na wynik składa się suma miejsc 3 najlepszych zawodników z danego klubu. Wśród Pań Ewa Jagielska była 4 na 6 km, Iwona Wicha 11 nba 4 km, a Sylwia Walczak 17 na 6 km. Wśród Panów Mateusz Niemczyk był 6 na 4 km, Damian Świerdzewski był 7 na 4 km, a Piotr Łobodziński 14 na 4 km. 

Punkty przydzielane są za miejsca, a liczba punktów odpowiada zajętemu miejscu. Tak więc, im mniej punktów tym lepiej, bo wyżej w klasyfikacji, a zwycięża drużyna, która ma najmniej punktów.

Te 3 złote medale sprawiły że został pobity rekord klubu w ilości zdobytych medali Mistrzostw Polski w jednym sezonie. Obecnie, po ostatnich zawodach, którymi były przełaje w Oleśnie licznik z medalami w sezonie 2022  zatrzymał się na liczbie 18 krążków (8zł.-8sr.-2br.). Jest to o 3  lepszy wynik od dotychczasowego rekordu z 2020r. -15 medali. W 12-stu tegorocznych medalach swój udział ma Andrzej Korytkowski jako trener i jego zawodnicy.

- Mamy dwóch bardzo dobrych sponsorów tytularnych Sonarol i Prefbet którym bardzo dziękujemy za wsparcie, bo dzięki nim mogliśmy zdobyć tyle medali. Tak znakomity sezon jest też powodem kłopotów, ponieważ w naszym klubie zawodnicy finanse otrzymują za wyniki  a w szczególności za medale i teraz trzeba będzie bardzo się „nagimnastykować”, aby wyjść z tego z twarzą i jakiś sposób zdobyć środki na nagrody. Niestety nie można liczyć na Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, bo zarówno on, jak i jego ludzie, nie są zainteresowani wysokimi wynikami łomżyńskich klubów w wyniku czego nie otrzymaliśmy żadnych finansów na działalność w tym sezonie i przez to, pomimo oszczędności, brakuje nam środków na końcówce tego świetnego sezonu - mówi prezes Klubu Andrzej Korytkowski.

- Na koniec gratuluję zawodnikom postawy, waleczności i bardzo dobrych wyników, a wszystkim, którzy przyczynili się do tego rekordowego roku dziękuję za pomoc. Ponowię apel z zaproszeniem do współpracy, bo może jest ktoś kto chciałby wesprzeć klub lub konkretnego zawodnika. Po ostatnim moim apelu dołączyli do nas OSK Mariusz Gruszfeld oraz Pogotowie Dietetyczne, którzy wsparli naszą dużą nadzieję Martynę Krawczyńską.

- Teraz trochę luzu w treningach i zaczynamy przygotowania do sezonu 2023, który aby nie był gorszy od mijającego – kończy Andrzej Korytkowski.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę