czwartek, 25 kwietnia 2019 napisz DONOS@

Pływacy walczyli o medale Giżycku

cz pon, 05 marca 2018 08:36

Z ośmioma medalami powrócili zawodnicy łomżyńskiego klubu UKS Butterfly z wiosennych zawodów pływackich rozegranych w Giżycku. Rywalizowało tam 361 zawodników z 27 klubów z Polski, Rosji i Litwy. Łomżę reprezentowało 6 pływaków uczących się w szkołach podstawowych nr 5 i 10 w Łomży oraz w SP Podgórze.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Foto: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
cz nie, 04 marca 2018 14:59

7.39 – bardzo dobry czas, szczególnie, że tydzień temu ultra przebiegłem, 84 km w Supraślu. Cieszę się i bardzo dobrze się czuję – mówił Adam Szydlik, który wygrał w piątnickim biegu głównym Tropem Wilczymy. W trzech rozegranych w niedzielne popołudnie biegach pamięci żołnierzy wyklętych wystartowało około pół tysiąca osób – „zawodowców” i amatorów.

Łomżanki sprawiły niespodziankę w Płocku

Foto: Łomżanki sprawiły niespodziankę w Płocku
cz nie, 04 marca 2018 14:28

Piłkarki ręczne Dwójki PWSIiP Łomża niespodziewanie wygrały sobotni pojedynek w Płocku pokonując tamtejszą Jutrzenkę 30:36. Łomżanki do wygranej poprowadziła Amanda Szymborska, która rzuciła 13 bramek i jest najskuteczniejszą zawodniczką I ligi.

Medaliści Narwi

Foto: Medaliści Narwi
cz pon, 26 lutego 2018 08:42

Sześć medali zdobyli zawodnicy LKS Narew Kurpiewski Łomża podczas Halowych Mistrzostw Młodzików woj. podlaskiego w lekkiej atletyce. - W skoku w dal całe podium zajęli zawodnicy łomżyńskiej NARWI – cieszy się trener Jan Kotowski. - Zwyciężył Klaudiusz Choiński z wynikiem 5,57 m, przed swoim klubowym kolegą Pawłem Chludzińskim (takim samy rezultat - 5,57 m) i Maciejem Antoniakiem (5,49 m).

Dwójka znowu bez punktu

Foto: Dwójka znowu bez punktu
cz wt, 20 lutego 2018 08:19

Dziewiątej porażki w swoim dwunastym meczu sezonu 2017/18 I ligi doznały piłkarki ręczne GUKS-u Dwójka Łomża. Zespół prowadzony przez Janusza Świętonia uległ we własnej hali MKS-owi Urbis Gniezno 27:32 (13:21).

Młodzi ełkaesiacy na medal!

Foto: Młodzi ełkaesiacy na medal!
cz pon, 19 lutego 2018 15:22

Znakomicie zaprezentowała się drużyna MŁKS-u Łomża z rocznika 2007 podczas rozgrywanego w weekend w Warszawie Turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Podopieczni trenera Jacka Lisa zakończyli doszli do półfinału i ostatecznie zostali sklasyfikowani na trzecim miejscu.

„To taki Oscar w świecie lotniczym”

Foto: „To taki Oscar w świecie lotniczym”
cz pon, 19 lutego 2018 14:30

- Dla nas to najważniejsza impreza w roku, a do tego wygrana, dzięki ponad 3 tysiącom smsów od internautów, którzy w ten sposób wspierają nas, wierząc w nasze możliwości, pomagają i trzymają kciuki – cieszy się 31-letni pilot Adam Pupek z Łomży, który z 25-letnim nawigatorem Piotrem Kozikowskim zdobył statuetkę Złotego Cumulusa 2017, wyróżnienie za ubiegłoroczne mistrzostwo Europy w Czechach i Puchar Polski. - To jakby Oscar dla sportowców lotniczych, startujących w zawodach samolotów, szybowców, motoparalotni, paralotni i skokach spadochronowych. Jesteśmy członkami Motoparalotniowej Kadry Narodowej i latamy na wózku dwumiejscowym w klasie PL2.

„Trzeba pomyśleć, a nie działać bezmyślnie”

Foto: „Trzeba pomyśleć, a nie działać bezmyślnie”
cz pt, 16 lutego 2018 17:51

- To jest straszne, co wyprawia dyrektor Andrzej Modzelewski – żali się pracownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży opisując zarządzone przez dyrektora przenosiny administracji ośrodka z hostelu do pomieszczeń w trybunie głównej stadionu. Mówi o stłoczeniu pracowników i odbieraniu pomieszczeń sportowcom. Sceptyczny do przeprowadzki administracji MOSiR na stadion jest trener Andrzej Korytkowski, który podkreśla, że „nie może być tak, że biura i urzędnicy będą przeszkadzać w swobodnym organizowaniu imprez i zawodów sportowych”. Dyrektor Modzelewski twierdzi, że sportowcy na tym mają nie stracić. Nim jednak odpowiedział na nasze pytania, po „reżimowych mediach” rozesłał laurkę jak to rzekomo wszyscy cieszą się z jego pomysłu i realizacji.

SMS za mocny dla Dwójki

Foto: SMS za mocny dla Dwójki
cz cz, 15 lutego 2018 15:35

W zaległym meczu 10. kolejki grupy A I ligi szczypiornistki GUKS-u Dwójka Łomża uległa u siebie wyżej notowanemu SMS-owi I ZPRP Płock 26:31 (12:18). Najwięcej goli dla gospodyń zdobyła już tradycyjnie Amanda Szymborska, która aż dziesięciokrotnie pokonywała bramkarki rywalek.

Udany weekend akademiczek

Foto: Udany weekend akademiczek
cz wt, 13 lutego 2018 08:13

Dużo powodów do radości dały ostatnio swoim kibicom tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża. W miniony piątek zespół prowadzony przez Wacława Tarnackiego pokonał Stellę Gniezno 7:3, a następnego dnia okazał się lepszy od wicelidera rozgrywek, Chrobrego Międzyzdroje wygrywając 6:4. Oba spotkanie rozegrane zostały w hali II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.

Brązowy medalista Mistrzostw Polski

Foto: Brązowy medalista Mistrzostw Polski
cz pon, 12 lutego 2018 09:03

Przemysław Łyskawy zdobył brązowy medal w trójskoku mężczyzn do lat 20, podczas Halowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Toruniu. Zawodnik LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża skacząc na odległość 14 metrów i 18 centymetrów ustanowił swój nowy rekord życiowy.

Kulomiotka, karateka i przełajowiec z Laurem Sportowca Roku

Foto: Kulomiotka, karateka i przełajowiec z Laurem Sp...
cz so, 10 lutego 2018 07:38

W jasno oświetlonej sali 11 okrągłych stołów, przy każdym po kilkunastu gości – w Amadeuszu na gali wręczenia łomżyńskich laurów sportowych pojawiło się ok. 150 ludzi ze sportem na ty. Główni bohaterowie to: Beata Trzonkowska - 4. miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w rzucie dyskiem i brązowa medalistka MMP w pchnięciu kulą; Maciej Tercjak – srebro Mistrzostw Europy w konkurencji kata indywidualne i zespołowe karate kyokushin oraz złoto Pucharu Europy w kata; Rafał Pogorzelski - brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów na 3000 m i przełajowe wicemistrzostwo juniorów na 6000 m. Sportowcy Roku miniony czas uważają za bardzo udany, tak pod względem zawodniczym, jak i osobistym. Poznaliśmy trenerów i drużynę roku, i wielu innych.

Wyjazdowa przegrana AZS-u

Foto: Wyjazdowa przegrana AZS-u
cz pon, 05 lutego 2018 14:35

Nie udało się wywalczyć choćby jednego punktu tenisistkom stołowym AZS-u PWSIP Metal-Technik w meczu 12. kolejki I ligi. W niedzielny wieczór podopieczne trenera Wacława Tarnackiego w Białymstoku uległy tamtejszemu UKS-owi Dojlidy 2:8.

Z chrapką na medal...

cz pon, 05 lutego 2018 08:29

Dominik Mieczkowski, zawodnik LKS Narew Kurpiewski Łomża imponuje formą podczas halowego sezonu lekkoatletycznego. W sobotę na Mitingu w Aleksandrowie Łódzkim skoczył w dal równe 7 metrów. - To drugi zawodnik z Łomży, który osiągnął tę granicę na zawodach halowych – podkreśla trener Jan Kotowski, który liczy że za tydzień podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu, Dominik „powinien walczyć o medal”.

„Zawodowcy” dostają więcej

Foto: „Zawodowcy” dostają więcej
cz pon, 29 stycznia 2018 10:42

480 tysięcy złotych na „zawodowy” sport seniorki i 470 tys. zł na „programy szkolenia sportowego dzieci i młodzieży”. Ponad milion złotych pomiędzy klubu w Łomży rozdzielił prezydent miasta w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych w sferze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Największymi beneficjantami są piłkarski ŁKS 1926 Łomża i lekkoatletyczny LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. Pierwszy z nich otrzymał 210 tys. zł, drugi ponad 170 tys. zł.

Czterdzieści lat mineło...

Foto: Czterdzieści lat mineło...
mm so, 27 stycznia 2018 13:19

– Każdy z nas chciał być jak Bruce Lee – mówił dr Jerzy Miller, trener klasy mistrzowskiej 5 dan, podczas czterdziestolecia łomżyńskiej sekcji taekwondo. Marek Lechowicz, reżyser filmu "Wygrać z przeznaczeniem", pisarz oraz brązowy medalista mistrzostw Polski w taekwondo z 1983 roku, wspominał, że kilkadziesiąt lat temu podczas projekcji filmu „Wejście smoka” pod naporem tłumu widzów „poleciały” szyby w oknach miejskiego kina. "To były inne czasy" – to zdanie przewija się jak mantra przez usta taekwondeków przybyłych na jubileusz do Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Część z nich w lutym 1978 roku trafiła pod skrzydła trenera Macieja Maciebocha, który wschodnią sztukę walki do Łomży przywiózł z Lubelszczyzny. Już pięć lat później po ulicach Łomży chodzili, w szarej PRL-owskiej rzeczywistości, pierwsi medaliści mistrzostw Polski w taekwondo: Marek Lechowicz, Dariusz Joachimski (brązowe krążki) i Konrad Zaręba (złoty medal).

Wroński: Moje początki nie zapowiadały się tak dobrze

Foto: Wroński: Moje początki nie zapowiadały się tak ...
cz pt, 26 stycznia 2018 15:00

- Jest jeden zawodnik, z którym w życiu nie udało mi się wygrać. Wszystkie moje walki przegrane motywowały mnie do przemyśleń i dawały jakiegoś kopa, aby się odegrać i wygrać – mówił Andrzej Wroński. Dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w zapasach w podstawówce w podłomżyńskich Kupiskach opowiadał o karierze sportowej i poprowadził zajęcia na macie dla małych i dużych. - Moje początki nie zapowiadały się tak dobrze. Przez dwa lata nie wygrałem żadnej walki - wspominał mistrz, który do dziś uznawany jest za najlepszego polskiego zapaśnika i jednego z najlepszych na świeci.

Trening z prawdziwym Mistrzem

Foto: Trening z prawdziwym Mistrzem
cz cz, 25 stycznia 2018 14:12

Andrzej Wroński, dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu z 1988 r. i w Atlancie z 1996, przyjeżdża do podłomżyńskich Kupisk. W piątek w tutejszej szkole podstawowej poprowadzi otwarte zajęcia sportowe. - W zajęciach może wziąć udział każdy, kto aktywnie lubi spędzać wolny czas – mówi Karol Łebkowski, dyrektor szkoły i jednocześnie sędzia zapasów, który jako jedyny Polak sędziował walki zapaśników na Igrzyskach Olimpijskich w Brazylii w 2016 roku. - Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach, należy zabrać ze sobą obuwie i strój sportowy – dodaje Łebkowski.

Duży sukces MŁKS-u

Foto: Duży sukces MŁKS-u
cz śr, 17 stycznia 2018 08:39

Znakomicie spisała się drużyna Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego z rocznika 2007 w Wojewódzkim Turnieju Eliminacyjnym o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. W zawodach rozgrywanych w Piątnicy zespół prowadzony przez trenera Jacka Lisa okazał się najlepszy pokonując w finale Wigry Suwałki 1:0.

Nieudany początek rundy

Foto: Nieudany początek rundy
cz pon, 15 stycznia 2018 16:07

Od porażki rozpoczęły drugą część sezonu 2017/18 w I lidze tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża. W meczu dwóch sąsiadujących ze sobą drużyn piąty AZS uległ na wyjeździe szóstemu GLKS-owi II Nadarzyn 3:7.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę