czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

AZS dalej bez punktu

Foto: AZS dalej bez punktu
cz wt, 27 września 2016 07:58

W meczu 3. kolejki grupy północnej I ligi tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża przegrały u siebie z ATS-em Białystok 2:8. Dla zespołu prowadzonego przez Wacława Tarnackiego była to już trzecia porażka w tym sezonie.

Trzy punkty znowu nie dla ŁKS-u

Foto: Trzy punkty znowu nie dla ŁKS-u
cz pon, 26 września 2016 12:50

W tym sezonie spotkania kończone remisem to specjalność drużyny ŁKS-u 1926 Łomża. Nie inaczej był w niedzielne popołudnie, kiedy to zespół Mateusza Miłoszewskiego 1:1 zremisował z Lechią Tomaszów Mazowiecki i tym samym przedłużył serię meczów z rzędu, w których dzielił się punktami do pięciu.

Kilkuset sportowców na Memoriale Aleksandra Wojno w Łomży

Foto: Kilkuset sportowców na Memoriale Aleksandra Woj...
mm so, 24 września 2016 14:58

- Może skok w dal dzisiaj w ogóle się nie odbędzie, bo organizatorzy nie przygotowali skoczni, po deszczu deska napęczniała, a to nie tylko dbałość o dokładne wyniki, ale i o zdrowie zawodników, żeby nie mieli kontuzji lub sobie krzywdy nie zrobili na całe życie – irytuje się Wiktor Gryniewicz (lat 63), sędzia z białostockiego okręgu sędziowskiego, patrząc jak zawodnicy próbują umocować złożoną z kilku części i przykręcaną śrubami część, z której skoczkowie wybijają się, jak Przemek Łyskawy z Liceum Sportowego w Łomży. Ma rekord w dal – 6 m 53 cm i trójskoku – 14 m 23 cm i szansę na poprawienie rekordów życiowych podczas 27. Memoriału Aleksandra Wojno.

Trzy stypendia sportowe od miasta Łomża po 12 000 zł rocznie

Foto: Trzy stypendia sportowe od miasta Łomża po 12 0...
cz pt, 23 września 2016 16:00

Co miesiąc troje sportowców będzie otrzymywać 1 000 zł na swoje potrzeby w zamian za uznanie dla ich osiągnięć sportowych i promocję Łomży w Polsce i na świecie. Oto nasza chluba: Justyna Korytkowska (lat 30) – zdobywczyni 12 medali na mistrzostwach Polski, m.in., w biegach na 3000 m z przeszkodami; Beata Trzonkowska (lat 21) – dyskobolka i kulomiotka, obecna młodzieżowa wicemistrzyni Polski; Maciej Tercjak (lat 22) – wicemistrz Europy w karate kuokushin. W czwartek prezydent Chrzanowski na wręczenie stypendiów nas nie zaprosił, więc... rozmawiamy z trenerami.

Druga porażka AZS-u

Foto: Druga porażka AZS-u
cz wt, 20 września 2016 08:02

Trudny początek nowego sezonu zaliczają tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża. Po porażce w pierwszym meczu z GLKS-em II Nadarzyn, w miniony weekend podopieczne trenera Wacława Tarnackiego wysoko uległy jednemu z faworytów do awansu, SCKiS Hals Warszawa 2:8.

Kolejny punkt ŁKS-u

cz pon, 19 września 2016 12:50

Do sześciu przedłużyli serię meczów bez porażki piłkarze trzecioligowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W sobotę nasz zespół zremisował na wyjeździe z Concordią Elbląg 0:0 i dzięki temu utrzymał dziesiątą pozycję w tabeli.

Mikrolotowe mistrzostwa Kontaktów 2016

Foto: Mikrolotowe mistrzostwa Kontaktów 2016
cz so, 17 września 2016 14:58

To jedyna taka impreza w województwie podlaskim. Na łąkach nad Narwią w Piątnicy w sobotę i niedzielę odbywają się Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty” 2016. W tym roku impreza jest już po raz 17. Do Łomży przejechało i przyleciało na nią kilkudziesięciu pilotów i nawigatorów ultralekkich samolotów, motolotni, wiatrakowców i paralotni z całej Polski. Są wśród nich piloci kadry narodowej z tytułami mistrzów Polski, Europy i świata. Dotąd partnerem i współorganizatorem imprezy była Łomża, ale w tym roku władzom miasta zabrakło... pieniędzy(?) - Miasto pogratulowało takiej imprezy, wyraziło wdzięczność, że taka impreza jest, że ona jest prestiżowa, że promuje miasto, ale - jak mi napisano - ze względu na brak środków finansowych – ja rozumiem pieniędzy – w tym roku miasto nie może wspomóc – mówił red. Władysław Tocki, organizator Mistrzostw dodając, że w tym roku do współorganizatorów imprezy - Tygodnika Kontakty, Województwa Podlaskiego i Gminy Piątnica dołączył Aeroklub Polski.

Falstart AZS-u

Foto: Falstart AZS-u
cz pon, 12 września 2016 10:24

W pierwszym meczu w nowym sezonie grupy północnej I ligi tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża uległy przy własnych stołach rezerwom GLKS-u Nadarzyn 4:6.

Turniej piłkarski „Polskie Termopile”

Foto: Turniej piłkarski „Polskie Termopile”
cz nie, 11 września 2016 12:25

Przed 77 laty wojska polskie dzielnie stawiały opór nacierającym na nich silniejszym i lepiej uzbrojonym siłom niemieckim. Zacięte walki trwały pod Nowogrodem, Łomża, Zambrowem i Wizną. Ta ostatnia bitwa, stoczona w okolicach Strękowej Góry przeszła do historii jako polskie Termopile, a dowodzący obroną kapitan Władysław Raginis, dotrzymując złożonej przysięgę, że żywy nie odda bronionego odcinka, zmuszony do kapitulacji rozerwał się granatem. W sobotę w Wiźnie hołd bohaterom września oddano organizując po raz trzeci turniej piłki nożnej „Polskie Termopile”. - To rozgrywki piłkarskie dla dzieci i młodzieży z gminy Wizna, w których główną nagrodą jest wyjazd na mecz ekstraklasy piłkarskiej – mówi Mariusz Soliwoda, jeden z organizatorów turnieju.

Z Widzewem na remis

Foto: Z Widzewem na remis
mm so, 10 września 2016 20:35

W meczu zapowiadanym jako starcie rundy w Łomży miejscowy ŁKS 1926 bezbramkowo zremisował z Widzewem Łódź. Dla podopiecznych trenera Mateusza Miłoszewskiego było to piąte spotkanie z rzędu w III lidze bez porażki.

„To już przestało być śmieszne, a stało się żenujące”

Foto: „To już przestało być śmieszne, a stało się żen...
cz pt, 09 września 2016 14:45

Piłka nożna to niemalże sport narodowy Polaków. Także w Łomży to najpopularniejsza z dyscyplin sportowych wśród chłopców. Dzieci w piłkę grają wszędzie gdzie się da. Czasami, aby móc pograć muszą pokonać wysokie przeszkody... W czwartek wieczorem kilkudziesięciu chłopców trenujących w jednym z klubów musiało przeskakiwać przez płot, aby zejść z boisk, bo w trakcie ich treningu zamknięto furtkę. - To było już trzeci raz z rzędu. To już przestało być śmieszne, a stało się żenujące – mówi mama jednego z chłopców, która chcąc odebrać go z treningu obserwowała jego skok przez płot.

Medale tuż przed ligą

Foto: Medale tuż przed ligą
cz śr, 07 września 2016 10:16

W ostatnim sprawdzianie przed startem pierwszoligowych rozgrywek tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Łomża wystąpiły na Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Częstochowie. Podopieczne trenera Wacława Tarnackiego wywalczyły tam pięć medali, w tym dwa złote, która zdobyła Joanna Sokołowska.

Łobodziński na szczycie

Foto: Łobodziński na szczycie
cz śr, 07 września 2016 08:19

Piotr Łobodziński, światowy mistrz biegów po schodach z klubu LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, udanie zainaugurował jesienny sezon startów. W stolicy Chin wygrał bieg na 82 pięto - lądowisko helikopterów - na dachu pekińskiego drapacza chmur. Bieg zaliczany jest do klasyfikacji Pucharu Świata, w której Łobodziński lideruje już od prawie 4 lat.

Trener Strejlau: „Mieliśmy wyniki bez infrastruktury i sprzętu”

Foto: Trener Strejlau: „Mieliśmy wyniki bez infrastru...
cz śr, 07 września 2016 08:03

- Nie chcę stresować dzieci i trenerów, nie zejdę podczas treningu na murawę stadionu – tłumaczył Andrzej Strejlau (lat 76), były trener Legii Warszawa i reprezentacji Polski za czasów Kazimierza Górskiego i Jacka Gmocha, który zjawił się w Łomży na zjeździe absolwentów AWF z roku 1963 i na zaproszenie Młodzieżowego ŁKS. - Bez szkolenia młodzieży nie da się zbudować jakiejkolwiek dobrej reprezentacji, zwłaszcza jeśli klub nie ma pieniędzy na kupowanie zawodników. W ŁKS-ie pracował w 2008 i 2009 roku mój wychowanek z Legii Rysiek Milewski. Przepiękny macie obiekt, piękne miejsce, widać zapał i zdolności organizatorskie działaczy, skoro trenuje aż 450 chłopców...

Tylko punkt z outsiderem

Foto: Tylko punkt z outsiderem
cz pon, 05 września 2016 10:03

Piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 nie będą mogli zaliczyć do udanych meczu 6. kolejki III ligi. W Lubawie, mimo ogromnej przewagi tylko zremisowali z najsłabszą ekipą w tym sezonie, miejscowym Motorem 1:1.

ŁKS z kolejnym punktem

cz pon, 29 sierpnia 2016 08:06

Do trzech przedłużyli serię ligowych meczów bez porażki piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W 5. kolejce ełkaesiacy bezbramkowo zremisowali na własnym stadionie z silną ekipą Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

ŁKS ponownie wygrał

Foto: ŁKS ponownie wygrał
cz cz, 25 sierpnia 2016 15:49

Drugą wygraną z rzędu w rozgrywkach I grupy III ligi zanotowała drużyna Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W środę, w 4. kolejce nowego sezonu, podopieczni trenera Mateusza Miłoszewskiego 2:0 pokonali na wyjeździe ekipę Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Pływalnia przy ul. Niemcewicza będzie otwarta krócej

Foto: Pływalnia przy ul. Niemcewicza będzie otwarta k...
cz cz, 25 sierpnia 2016 08:36

Po niedzieli wznawia działalność basen przy ul. Niemcewicza. Przez cztery dni będzie działał normalnie od 6:00-22:00, ale później już krócej. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży poinformował, że od 1 września zmienia godziny otwarcia obiektu. Na możliwość skorzystania z pływania w tym basenie mieszkańcy Łomży będą mieli o cztery godziny mniej na dobę.

MŁKS zaprasza na Dzień Otwarty

Foto: MŁKS zaprasza na Dzień Otwarty
cz śr, 24 sierpnia 2016 14:31

W najbliższą niedzielę - ostatnią niedzielę wakacji - na Stadionie MOSiR w Łomży odbędzie się Dzień Otwarty z Młodzieżowym Łomżyńskim Klubem Sportowym. Głównym punktem spotkania będzie pierwszy mecz ligowy najstarszej grupy Juniorów Starszych MŁKS/ŁKS 1926 vs. Wigry Suwałki w walce o Centralną Ligę Juniorów. Przed meczem działacze Młodzieżowego ŁKS przygotowali wiele atrakcji dla małych i dużych. Wstęp na imprezę oraz mecz bezpłatny

ŁKS w końcu zwycięski

Foto: ŁKS w końcu zwycięski
mm pon, 22 sierpnia 2016 09:30

W trzecim swoim meczu w nowym sezonie I grupy III ligi piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 po raz pierwszy zainkasowali komplet punktów. Na własnym stadionie ełkaesiacy pokonali Sokoła Ostróda 2:0.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0