Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Zimowe Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie

81 tenisistów w trzech kategoriach wiekowych wzięło udział w Zimowych Mistrzostwach Miasta Łomży w Tenisie w 2022 roku. Przez dwa weekendy w hali sportowej III LO rywalizowali w padach deblowych o prymat na korcie. Najmłodsi bawili się w Talentiadzie.

O dużym zainteresowaniu dzieci i młodzieży mówi trener Tomasz Waldziński, który już po raz 25 zorganizował Zimowe Mistrzostwa w Łomży w Tenisie. Ze względu na dużą frekwencję Turniej rozegrano w formie deblowej w trzech kategoriach wiekowych, w tym Talentiadę dla najmłodszych. W hali sportowej III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, przy którym działa Klub Tenisowy Return, stawiło się 81 uczniów, od licealistów po przedszkolaki. Starsi startowali w deblu, a najmłodsi w Talentiadzie.

Uczestników zawodów podzielono na grupy w zależności od wieku i umiejętności tenisowych. Drabinki turniejowe skonstruowaliśmy w ten sposób aby pierwsza przegrana nie eliminowała tenisisty z rywalizacji.

Talentiada Tenisowa to konkurencje przeprowadzone w formie zabaw sprawnościowych, rywalizacji gdzie dzieci uczą się rywalizacji sportowej w grupie rówieśniczej, poznają radość zwycięstwa ale i smak porażki. Dzięki zastosowaniu zmodyfikowanego sprzętu (pomniejszony kort, lżejsze rakiety i piłki) dzieci mają możliwość poczuć się pewniej na korcie co sprzyja łatwości uczenia się tenisa. Trenerzy wyraźnie  podkreślają, że w tej grupie każdy jest wygranym bez względu na wynik. 

W Talentiadzie każdy był zwycięzcą, natomiast klasyfikacje turniejowe w starszych grupach przedstawiały się następująco:

I miejsce - Aniela Galińska / Wiktor Czerwonko 

II miejsce - Blanka Jasionek / Oliwier Jasionek 

III miejsce - Laura Białucha / Kuba Mikołajczyk 

 

I miejsce - Natalia Wysocka / Julia Trzaska 

II miejsce - Zuzia Gołaszewska / Amelia Dorobisz 

III miejsce - Gabrysia Bagińska / Lena Pezowicz

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę