Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

PREFBET-SONAROL najlepszy w Mistrzostwach Polski

Zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL zwyciężyli w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski biegu na 5 km. Biegacze klubu prowadzonego przez trenera i prezesa Andrzeja Korytkowskiego zdobyli 4 medale, w tym 3 złote.

W niedzielę na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski na dystansie 5 km. Rewelacyjnie wręcz zaprezentował się Klub Sportowy PREFBET-SONAROL, wygrywając rywalizację medalową. Kolejne kluby w klasyfikacji medalowej wywalczyły tylko po 1 medalu. Reprezentanci Łomży zdobyli 3 złote „krążki” wywalczone przez drużyny kobiet (Jagielska, Krawczyńska, Ochal), mężczyzn (Dąbrowski, Świerdzewski, Niemczyk) i w mixie (Bernardelli, Korytkowska, Ochal, Mateusiak) oraz indywidualnie srebrny Ewy Jagielskiej. 

„Do klasyfikacji zarówno kobiet jak i mężczyzn był sumowany czas 3 najlepszych zawodników klubu, natomiast w mixie 2 kobiet i 2 mężczyzn, pod warunkiem, że nie byli w drużynie, które zdobyły medal” - wyjaśnia Andrzej Korytkowski. 

Największą niespodziankę, choć powoli się do tego przyzwyczajamy, zrobiła niespełna 18-letnia juniorka Martyna Krawczyńska, która uzyskała świetny wynik 16:48 min. i aż o 58 sekund poprawiła kolejny rekord województwa podlaskiego juniorek (ma już ich 9) pokonując przy okazji wiele utytułowanych seniorek.

Trener i prezes wyróżnił Przemysława Dąbrowskiego i powracającą po przerwie macierzyńskiej Justynę Korytkowską (żonę), która po wykonaniu zaledwie kilku treningów pod kątem tego startu pobiegła dobry wynik (18:47 min.). 

Do zawodów Niepodległa 5 w której ramach rozegrano otwarte Mistrzostwa Polski w biegu na 5 km zgłosiło się 1500 biegaczy z całego kraju, którzy byli podzieleni na 10 serii.

„Dzięki tym czterem miejscom na podium Klub Sportowy PREFBET-SONAROL zgromadził już w tym roku 15 medali Mistrzostw Polski co jest wyrównaniem najlepszego wyniku medalowego z sezonu 2020 roku. Przed nami jeszcze Mistrzostwa Polski w przełajach, więc kto wie może jeszcze uda się poprawić rekord?” - zauważa prezes Korytkowski.

Wyniki  Mistrzostw Polski : 

Kobiety

1. KS PREFBET SONAROL       50:11min.  (Jagielska, Krawczyńska, Ochal )

2. NADIR Jędrzejów               55:11min.

3. AZS AWF Warszawa          58:24min.

Mężczyźni

1. Ks PREFBET-SONAROL       44:31min. (Dąbrowski P., Świerdzewski D., NiemczyK M.)

2. SRS Piaseczno                     45:45min.

3. AZS UMCS                           47:05min.

MIX

    1.KS PREFBET-SONAROL          1:07,56 min.(Bernardelli I., Korytkowska J, Ochal P, Mateusiak R.)

   2. Aktywna Pszczyna                 1:08,10min.

  3.MKS AGROS Chełm                1:12,37min.

5km kobiet

1. Sabina Jarząbek (KKL Kielce) 16.19min.

2. Ewa jagielska (KS PREFBET-SONAROL) 16.20 min.

3. Natalia Bielak(SMS Szklarska Poręba) 16.21 min

Poza mistrzostwami Monika Bytner-Kwiatkowska była czwarta na 20km w biegu towarzyszącemu maratonowi we francuskiej Nicei, a prosto po powrocie do Warszawy zajęła drugie miejsce w Biegu 5 mil dzielnicy Włochy. Natomiast Monika Nawrat zwyciężyła w półmaratonie Ostrowskim (Ostrów Maz.), Iwona Bernardelii była trzecia a Sylwia walczak 9-ta w Biegu Warciańskim w Kole na dystansie 10km.

Źródło: Klub, red. 4lomza.pl

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę