Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

ŁKS 1926 wygrywa w derbach powiatu łomżyńskiego i zostaje mistrzem jesieni

Po słabym meczu ŁKS 1926 pokonał KS Śniadowo 2:0. Jednak całą rundę jesienną łomżyńska drużyna musi uznać za udaną, ponieważ z dorobkiem 40 punktów kończy na pierwszym miejscu IV ligi grupy podlaskiej piłki nożnej. Dobry to wstęp do wiosennej rywalizacji, choć pracy jeszcze więcej niż przed jesienią.

W derbach powiatu łomżyńskiego spotkały się drużyna z 60-tysięcznej Łomży i 2-tysięcznego Śniadowa. W grze tej różnicy za bardzo nie było widać, choć lepszą skutecznością popisali się piłkarze ŁKS-u strzelając dwie bramki. W pierwszej połowie, po strzale Łukasza Świderskiego w 25 minucie, łomżyniacy objęli prowadzenie. Ostatecznie wynik spotkania przypieczętował w 72 minucie strzałem z pola karnego Przemysław Żebrowski. Wynik do zera uratował w 60 minucie Ivan Tshimashukou, który obronił rzut karny.

Kibiców pilnowała jak na Śniadowo rekordowa ilość policjantów. Wiadomo, derby. 

- Takie mamy realia sportu w Łomży. Na takim poziomie stoi sport całokształtem. Szacunek dla każdego przeciwnika, ale z tej ligi chcemy wyjść. Wiadomo wszystkim, że celem jest awans. Najważniejsze dla nas zwycięskie 2:0. Mamy 3 punkty i jesteśmy samodzielnym liderem ligi oraz mistrzem rundy jesiennej – podsumował po meczu Damian Polnicki. Całą rundę jesienną prezes ŁKS 1926 ocenił na 4+.

- Mieliśmy potknięcia, były porażki i był też remis. Szczególnie boli porażka z Promieniem Mońki u siebie i z Wissą na wyjeździe – przyznawał.

Teraz drużynę czeka 3 miesiące odpoczynku i przygotowań na rundę wiosenną. Jak do tej pory plan awansu jest realny, ale wiele wysiłku przed drużyną. 

- Co do transferów ciężko się w tym momencie się wypowiadać. Musimy pilnować budżetu, i z tego powodu raczej większych ruchów transferowych nie przewidujemy. To drużyna liderująca, a musimy liczyć każdą złotówkę – wyjaśnia prezes Polnicki. -  Większa część sponsorów umowy podpisuje na sezon, tylko niektóre są końca roku. Nie mamy sygnałów, że nie będą kontynuowane. Trzeba pamiętać, że 18% inflacja znacząco obniża wartość dotychczasowych umów – dodaje. - Zarząd ŁKS-u mówił II liga na 100-lecie. Czy będzie awans, to trudna sprawa, 17 meczów przed nami, a wiosna będzie jeszcze trudniejsza. Zdajemy sobie sprawę z naszego terminarza, bo uważam, że jest o wiele trudniejszy, ale będziemy walczyć.  

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Obrona karnego
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę