Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 grudnia 2022 napisz DONOS@

Krawczyńska powołana do Kadry Narodowej

Główne zdjęcie
Martyna Krawczyńska

Znakomite wyniki ostatniego czasu Martyny Krawczyńskiej nie mogły przejść niezauważone. Trener zawodniczki, Andrzej Korytkowski, poinformował o powołaniu jej do Kadry Narodowej Juniorów na dystansie 800 i 1500 metrów.

- Po pierwszych bardzo dobrych startach byłem pewien, że Martyna dostanie powołanie do szkolenia w Kadrze A - mówi trener Korytkowski. - Dla naszej zawodniczki oraz klubu to bardzo duże wyróżnienie i docenienie pracy jaką robimy. Martyna Krawczyńska w tym roku jest w klasie maturalnej Liceum Mistrzostwa Sportowego przy ANS w Łomży i na dzień dzisiejszy nie wiem co będzie dalej bo ze względu na naukę i bardzo często niepasujące nam terminy zgrupowań kadrowych poprosiłem o przeniesienie jej do Kadry B. Podyktowane to jest tym, że jestem tam trenerem i mogę ustalać terminy zgrupowań tak, aby jak najmniej tracić zajęć w szkole. Dodatkowym plusem jest to, że znam zawodniczkę najlepiej,  cały czas mam ją „na oku” i w razie czegoś niepokojącego mogę szybko zareagować, tym bardziej, że współpraca na linii trener zawodniczka jest znakomita, lepiej nic nie zmieniać. Obecnie oczekujemy na odpowiedź szefa bloku wytrzymałości czy jest na to zgoda.

Jak przyznaje trener, Martyna ma także otwartą drogę do Kadry A na dystansach: 5km, 10 000m czy na 2000m z przeszkodami. Jeszcze nie wiadomo do końca co wybierze zawodniczka. Być może będzie to bieg z przeszkodami, od którego zaczęła. 

Przypomnijmy, Martyna Krawczyńska to 11-to krotna medalistka Mistrzostw Polski, nieoficjalna rekordzistka Polski na dystansie 10 000 metrów osiemnastolatek (36:18,68 min.) oraz rekordzistka województwa podlaskiego juniorek w 9-ciu konkurencjach. Trenuje pod okiem trenera I klasy Andrzeja Korytkowskiego w Klubie Sportowym PREFBET-SONAROL.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę