Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Patriotycznie i sportowo w Szczepankowie

Otwarty Turniej w Piłce Siatkowej z okazji Święta Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Śniadowo wygrały „Grzmoty”. W zawodach rozegranych na hali w Szczepankowie udział wzięło 6 drużyn z szeroko rozumianej okolicy.

11 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Dzieci Sybiru w Szczepankowie po raz pierwszy w historii Gminy Śniadowo zorganizowany został Otwarty Turniej w Piłce Siatkowej. 

- Wynik na tym turnieju był sprawą drugorzędną, chodziło nam o upamiętnienie Święta Niepodległości w 104 rocznicę jej odzyskania oraz o dobrą zabawę i o jeszcze większą popularyzację tej dyscypliny w naszej gminie - podkreśla Wojciech Klimaszewski, organizator turnieju i nauczyciel wychowania fizycznego w Szczepankowie.

Turniej przyciągnął zawodników z szeroko rozumianej okolicy tj. z Łomży, Zambrowa, Kolna, gmin: Piątnicy, Wizna, Mały Płock czy Szumowo, a nawet Warszawy czy Białegostoku, którzy rywalizowali w 6 drużynach. Rolę gospodarzy pełniła drużyna Grzmot, składająca się z mieszkańców gminy Śniadowo. 

Na parkiecie sali sportowej stanęli zawodnicy „po 50-ce” i niespełna 16-latkowie.  

- Wszyscy trzymali poziom sportowy bo mecze były bardzo zacięte i nie brakowało efektownych akcji oraz popisów boiskowego sprytu – relacjonuje Klimaszewski.

W finale gospodarze czyli Grzmot pokonał Ziutkersiów, najmłodszy zespół, którego średnia wieku wynosiła 19 lat.

Zwycięską drużynę tworzyli: Mateusz Szabłowski (kapitan), Szymon Szabłowski, Kamil Szabłowski, Dominik Polkowski, Piotr Zaremba, Bartosz Łęgowski i Grzegorz Lendzion – rozgrywający drużyny oraz najlepszy zawodnik I Otwartego Turnieju w Piłce Siatkowej z okazji Dnia Niepodległości.

Jak wynika z relacji, rodzinna atmosfera zgromadziła wielu kibiców, szczególnie rodzin. By nie zabrakło sił w kibicowaniu, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Szczepankowie częstowały wyśmienitymi potrawami tradycyjnej kuchni polskiej. Sędziami turnieju byli Anna Pietraszewska i Michał Łukaszewicz.

Wójt Rafał Pstrągowski osobiście wręczył ufundowany na tę okazję Puchar. Wspólnie z Arkadiuszem Twardowskim dyrektorem Szkoły Podstawowej w Szczepankowie wszystkim uczestnikom wręczył pamiątkowe medale.

Materiał nadesłany, redakcja 4lomza.pl

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę