Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Mistrz Świata spod Łomży

Główne zdjęcie
Dawid Chojnowski

Dawid Chojnowski z Wygody został Mistrzem Świata juniorów w strzelaniu dynamicznym. Reprezentant Łomży okazał się najlepszy z juniorów i 14 w klasyfikacji ogólnej.

XIX World Shoot 2022 rozgrywano w minionym tygodniu w Pattaya w Tajlandi. Zawody rozpoczęły się w poniedziałek i trwały do piątku. Czwartek był dniem przeznaczonym na odpoczynek. Ceremonia medalowa miała miejsce w sobotę, a tam Mistrzem Świata w kategorii Junior został Dawid Chojowski. W kategorii Open 19-latek zajął 14 miejsce, najlepiej z Polaków. Dawid na co dzień trenuje w Klubie Sagittarius w Piątnicy w drużynie o nazwie Watacha.

Na zawody pojechał ze swoim tatą Łukaszem, który także uprawia tę dyscyplinę sportu. W strzelectwie IPSC, czyli strzelaniu dynamicznym, należy w jak najkrótszym czasie, idąc wytyczonym szlakiem, trafić do ruchomych celów. W każdą tarczę należy trafić dwukrotnie. Dodatkowo na każdej z nich są 3 pola różnie punktowane. 

- Szybki, z dużą percepcją i kontrolą ciała – chwali młodszego kolegę Kamil Brzostowski, który razem trenuje w drużynie Wataha. Wskazuje, że to nie przypadek, ponieważ zawodnik w 2022 roku był 2 w Mistrzostwach Polski i 2 w Pucharze Polski.

W Klubie Sagittarius ćwiczy od 2 lat i – co podkreśla Brzostowski – ojciec musi płacić za jego starty. - Zwycięstwo w takim turnieju to ogromny sukces zawodnika, Łomży i kraju – podkreśla. 

Na Mistrzostwach Świata zawodnicy mieli wyznaczonych 30 torów. Taka ilość jest potrzebna, aby nie było przypadku w wyłonieniu zwycięzców. 

- Utrzymanie koncentracji i skupienia w tak długim turnieju wyczerpuje – mówi Brzostowski. 

Dawid na 333 sklasyfikowanych zawodników w kategorii Open, wypadł najlepiej z Polaków i zajął 14 miejsce. Do zwycięzcy Sailer'a Christiana z USA zabrakło mu zaledwie 8% punktów. 

Gratulujemy i czekamy w Polsce.

 

Strzeleckie sukcesy Łomżan

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę