Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Tańczący mistrzowie Podlaskiego z Łomży

Główne zdjęcie
Wiktor Cekała, Joanna Horoszewska, Łukasz Sobczyński, Aleksandra Sawko, Kacper Tunkiewicz, Gabriela Filipkowska, Dawid Zabłocki, Julia Wierzbowska i Magdalena Baczewska

- Te mistrzostwa były dla naszych tancerzy wyjątkowe, ponieważ nigdy dotąd nie zdobyliśmy aż tylu tytułów i pucharów na jednej imprezie – opowiada z radością i dumą Magdalena Baczewska z Klubu Tańca Towarzyskiego Akat w Łomży po powrocie z mistrzostw województwa podlaskiego w tańcu towarzyskim sportowym. Łomżyniacy przywieźli do Łomży aż dwa tytuły mistrzowskie.

Mistrzostwa województwa podlaskiego w tańcu towarzyskim sportowym odbywały się w niedzielę w Augustowie, dokąd przyjechały 63 pary z 11 klubów tanecznych w Podlaskiem. Łomżyński Akat wystawił do zawodów najwięcej duetów – bo aż 23.

- Nasze 4 pary otrzymały tytułu mistrzowskie w poszczególnych kategoriach wiekowych w rywalizacji open, w której nie liczyło się zdobytych wcześniej klas tanecznych – mówi doświadczona nauczycielka tańca, którego tajniki Mistrzowie poznawali od co najmniej 5-7 lat na zajęciach w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży. Warto dodać, że zdobywcy mistrzowskich i wicemistrzowskich tytułów triumfowali w zarówno w tańcach klasycznych, jak i latynoskich. Świadczy to dobrze o ich wszechstronności, potencjale sportowym oraz umiejętnościach pięknego, stylowego i perfekcyjnego poruszania się po rzęsiście oświetlonym parkiecie. Każdy krok i gest bacznie obserwują i oceniają profesjonalni sędziowie. Gratulacje za osiągnięcia wychowanków należą się również Jackowi Baczewskiemu, który trenuje Mistrzów.

Zatańczą na Mistrzostwach Polski
Mistrzostwo województwa podlaskiego juniorów młodszych (12-13 lat) w kategorii open standard / latin zdobyli Joanna Horoszewska i Wiktor Cekała. Mistrzami województwa zostali również juniorzy starsi (14-15 lat) w open standard / latin Julia Wierzbowska i Dawid Zabłocki. W kategorii młodzież open standard / latin 16-letni łomżanie zdobyli wicemistrzostwo Podlaskiego: Gabriela Filipkowska i Kacper Tunkiewicz. Po drugie wicemistrzostwo – czyli 3. miejsce w zawodach w tej samej kategorii wiekowej i stylistycznej - sięgnęli Aleksandra Sawko i Łukasz Sobczyński. 

- Tytułów mistrzowskich nie zdobywa się przypadkiem, tylko na taki sukces pracuje się latami – komentuje Magdalena Baczewska z „Akatu”. - Nasze dzieci trenuję przynajmniej od początku nauki w szkole podstawowej po kilka razy w tygodniu. Mamy szczęście do wychowanków, bo wszystkie pary są bardzo pracowite, solidne i zaangażowane na zajęciach i turniejach. Mistrzowie ambitnie dążą do celu sportowego, który ma walory artystyczne, ze względu na grację, wdzięk i piękno skomponowanych harmonijnie i wyćwiczonych przez lata ruchów, figur i gestów tancerek i tancerzy. Mistrzowie województwa otrzymali nominację na Mistrzostwa Polski w Elblągu, które zaplanowano na 24.-26. marca 2023. W tanecznych mistrzostwach kraju będą mogli wziąć udział również nasi wicemistrzowie: Gabriela i Kacper, ze względu na sukcesy w Grand Prix Polski.

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146

 

Turniej tańca o Grand Prix Polski i puchary w Piątnicy

30 roztańczonych lat AKAT-u

 

Foto: Wiktor Cekała, Joanna Horoszewska, Łukasz Sobczyński, Aleksandra Sawko, Kacper Tunkiewicz, Gabriela Filipkowska, Dawid Zabłocki, Julia Wierzbowska i Magdalena Baczewska
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę