Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Dożywotni zakaz kierowania odstraszy innych?

cz cz, 13 listopada 2014 15:33

4 lata więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na zawsze - to prawomocny już wyrok dla 38-letniego mężczyzny, który w sierpniu ubiegłego roku wyjeżdżając z Zambrowa w kierunku Czyżewa doprowadził do wypadku w którym zginęła 23 -letnia pasażerka jego samochodu. Okazało się, że samochód był niesprawny techniczne, a kierowca jechał pod wpływem amfetaminy, przekroczył niemal dwukrotnie dozwoloną prędkość i wyprzedzał na zakazie. Sąd Okręgowy w Łomży uzasadniając wymierzony mężczyźnie zakaz dożywotniego kierowania samochodami podkreślał, że „w sytuacji, gdy rozwój motoryzacji i wzrost natężenia ruchu drogowego pociąga za sobą zwiększenie liczby kolizji i wypadków, które były ostatnio nad wyraz drastyczne w skutkach wymierzając kary za przestępstwa drogowe, sądy powinny mieć na uwadze, że porządek i bezpieczeństwo na drogach w poważnym stopniu zależą od stosowania właściwej represji, która powinna stanowić jeden z istotnych elementów zwalczania oraz zapobiegania tej kategorii przestępstw”.

Lekarz... Doktor Stanisław Schramm (+ 92) nie żyje...

cz cz, 13 listopada 2014 11:26

Na klepsydrze pod nazwiskiem Doktora Stanisława Schramma, zmarłego 11. listopada 2014 roku w Łomży, widnieje tylko jedno skromne słowo, określenie Jego zawodu, pasji i powołania przez całe pracowite i poświęcone w służbie ludziom życie: Lekarz... Widywaliśmy Go, jak w towarzystwie małżonki lub córek powolutku przechadza się po mieście, po parku, jak z zadumą słucha koncertów czy prelekcji... W ostatnich latach słabo słyszał i wzrok miał nie najlepszy, za to pamięć wyborną i dowcip przedni. Każdego z napotkanych, bliższych czy dalszych znajomych, obdarzał promiennym uśmiechem, znajdując zawsze dobre słowo zainteresowania się cudzym losem, życzliwej porady, wzmacniającej zachęty... W czwartek, 13. listopada, o godz. 13. w kaplicy na starym cmentarzu w Łomży pomodlimy się za Duszę Doktora, po czym odprowadzimy Go na wieczny odpoczynek...

Łomża słaba w rankingu „Polityki”. Indeks Jakości Życia poniżej średniej

cz cz, 13 listopada 2014 11:05

„Można stworzyć dobre miejsce do życia w każdym zakątku Polski. Do szczęścia nie wystarczą jednak tylko dobre zarobki i małe bezrobocie” - piszą dziennikarze „Polityki” przedstawiając Indeks Jakości Życia mieszkańców 66 polskich miast na prawach powiatu. - Na podium nie ma niespodzianek. Zwycięzcami rankingu zostały Warszawa, Sopot i Wrocław. Łomża zajęła 46 miejsce. Suwałki są ciut wyżej, Białystok na 28 pozycji, a sąsiednia Ostrołęka jest na 5 miejscu w kraju.

Trzy pożary w Bronowie

cz cz, 13 listopada 2014 08:50

Najprawdopodobniej były to podpalenia. Do gaszenia trzech pożarów w Bronowie wyjeżdżali wieczorem i nocą strażacy. Najpierw paliła się drewniana stodoła, cztery godziny później strażacy zostali wezwani do gaszenia płonącego domu, a po 5 minutach także do płonących bel słomy. Straty spowodowane pożarami oszacowano na ponad 70 tysięcy złotych. Na szczęście nikt z ludzi nie ucierpiał.

Olga proponuje „pawilon książki” w wieży ciśnień

cz cz, 13 listopada 2014 08:19

- Pawilon książki to propozycja stworzenia świeżej, nowej formuły dla tematyki wszystkim dobrze znanej, jaką jest czytanie i przeglądanie książek – pisze Olga Fiedorowicz, absolwentka architektury wnętrz łódzkiej ASP, która w swej pracy licencjackiej nowoczesny pawilon książki „stworzyła” w starej łomżyńskiej wieży ciśnień. - Pawilon w wieży może służyć jako miejsce spotkań, relaksu, oraz pełnić funkcje usługowe pod planowane w mieście wydarzenia kulturalne. Wieża ciśnień z racji swojej wysokości 35 metrów sprawia, że staje się ciekawym i trudnym architektonicznie obiektem w atrakcyjnym położeniu: w sąsiedztwie nadrzecznego bulwaru i doliny rzeki Narew.

Maciej Głaz - Podziękowanie

mm cz, 13 listopada 2014 08:12

Szanowni Państwo, W obecnych wyborach nie kandyduję do Rady Miasta, chciałbym więc podziękować wszystkim moim Wyborcom, którzy na mnie przez te 3 kadencje głosowali, jak i wszystkim, z którymi miałem przyjemność współpracować przez 12 lat w Samorządzie Miasta Łomża. Minęły już 3 kadencje, gdy po raz pierwszy zaufali mi Państwo wybierając mnie do Rady Miasta Łomża, gdzie za Państwa przyzwoleniem będąc Radnym pełniłem między innymi funkcje: Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Miasta, Przewodniczącego: Komisji Rewizyjnej, Komisji Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego.

Tato jest na plakacie z Czerniawskim, syn znalazł pracę w ratuszu

cz śr, 12 listopada 2014 11:47

Zbigniew Aleksander Szponarski jest kandydatem z listy Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem do Rady Miasta Łomża. Z tej samej listy o utrzymanie fotela prezydenta miasta stara się Mieczysław Czerniawski. W ubiegłym tygodniu syn Szponarskiego znalazł pracę w jednym z ratuszowych wydziałów.

„Wskrzesiciel Polski” zmarł w Drozdowie

cz wt, 11 listopada 2014 13:37

- 11 listopada to święto wszystkich cieszących się wolną Polska – mówił Lech Szabłowski starosta łomżyński stojąc w Drozdowie przed tablica upamiętniająca Romana Dmowskiego. - Obok Józefa Piłsudskiego zaliczany jest On do najwybitniejszy polityków Polski I połowy XX wieku – ciągnął starosta podkreślając że obok militarnych działań Legionów Piłsudskiego dyplomatyczne zabiegi Dmowskiego doprowadziły do odrodzenia się, po 123 latach zaborów, wolnej i niepodległej Polski w 1918 roku. Ten wybitny polityk i patriota, twórca Narodowej Demokracji zmarł 75 lat temu – 2 stycznia 1939 r., w dworze rodziny Lutosławskich w podłomżyńskim Drozdowie. W sporządzonym akcie zgonu zapisano, że umarł „wskrzesiciel Polski”.

Pijani na drodze

cz wt, 11 listopada 2014 11:33

Dwóch pijanych kierowców wpadło w ręce policjantów podczas poniedziałkowej porannej akcji „trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze drogówki ustawili się na wyjazdach z miasta i w sumie sprawdzili stan trzeźwości ponad 400 kierowców. Dalszą jazdę przerwali 58-letniemu kierowcy volkswagena, u którego w organizmie było ponad 0,3 promila oraz 45-letniemu kierowcy audi u którego alkomat wykazał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Obchody Święta Niepodległości

cz wt, 11 listopada 2014 11:08

Mieszkańcy Łomży oddają cześć bohaterom dzięki którym 96 lat temu Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Na ulicy Sienkiewicza, przed kamienicą w bramie której 11 listopada 1918 roku zmarł Leon Kaliwoda, raniony kulą podczas rozbrajania niemieckich żołnierzy komendant X Okręgu Polskiej Organizacji Zbrojnej w Łomży, odbyły się miejskie uroczystości Święta Niepodległości.

Sztafeta Niepodległości z Warszawy i Łomży do Wilna

cz wt, 11 listopada 2014 09:52

Młodych Polaków z Polski, z Macierzy i Litwy jest 162. Wystartowali z placu Józefa Piłsudskiego w sobotę rano w Warszawie, gdzie rozwinęli 123-metrową polską flagę na pamiątkę 123 lat niewoli i cierpień rodaków w okresie rozbiorów Rzeczpospolitej. Potem zaczęła się niezwykła 20. Sztafeta Niepodległości, którą zainicjował znany i aktywny ksiądz w Wilnie i na Wileńszczyźnie Dariusz Stańczyk. Dotąd 18 razy biegacze pokonali 67 km z Zułowa, gdzie urodził się Marszałek, rok temu z Dyneburga na Łotwie biegli do Zułowa i Wilna, a na okrągły jubileusz – z niepodległej Warszawy przez wolną Łomżę do Zułowa i Wilna na uroczystości 96. rocznicy odzyskania niepodległości...

Zabójca konkubenta matki w areszcie

mm pon, 10 listopada 2014 12:17

- W sobotę wieczorem został zatrzymany na terenie Łomży 21-latek, który był przez policjantów intensywnie poszukiwany od piątkowego wieczoru, w związku z podejrzeniem o zabójstwo 51-letniego konkubenta swojej matki – informuje Ewelina Szlesińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Podejrzany od zatrzymania przebywał w policyjnym areszcie, zaś śledztwo w tej sprawie przejęła Prokuratura Rejonowa. Przypomnijmy, że 51-letni mężczyzna zmarł po dźgnięciu nożem przy ul. Pocztarskiej w Łomży.

Ostatnia sesja i... wyciek tajnego sprawozdania

mm nie, 09 listopada 2014 20:30

Ostatnią sesję Rady Miasta Łomża prowadził przewodniczący od czterech lat Maciej Borysewicz, który w podziękowaniach podkreślił rekordowość niedzielnej 60. sesji: 23 radnym miasta udało się przegłosować w mijającej czteroletniej kadencji aż 525 uchwał. To ponad trzygodzinne spotkanie w przeważającej części poświęcone było jednak jednemu tematowi: dlaczego prezydent Mieczysław Czerniawski (SLD) nie przekazał sprawozdania finansowego z działalności Parku Przemysłowego Łomża, czego kilka miesięcy domagały się radne PiS: Bernadeta Krynicka i Elżbieta Rabczyńska, przewodnicząca komisji rewizyjnej. Wpierw prezydent tłumaczył się, że złożył „trochę niefortunnie deklarację” o pokazaniu Radzie sprawozdania, ale na koniec i on się ugiął przed dwiema kobietami.

Zabił konkubenta matki

cz so, 08 listopada 2014 08:41

51-letni mężczyzna zmarł po dźgnięciu nożem. Do zdarzenia doszło nocą w jednym z mieszkań przy ul. Pocztarskiej w Łomży. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna w trakcie kłótni został dźgnięty nożem przez syna konkubiny. W tej chwili trwają jego poszukiwania.

Gmina Śniadowo cieszy się nową halą sportową

cz pt, 07 listopada 2014 16:32

- Ta nowa hala jest duża, jasna i przestronna, sprawdza się jak najbardziej, bo trenujemy już na niej od dwóch tygodni – zapewnia z przejęciem 12-letni Łukasz Alachamowicz, szóstoklasista i kapitan drużyny piłki nożnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Śniadowie, gdzie oddawano z wielką pompą do użytku pełnowymiarową halę sportową za prawie 4 miliony złotych. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mamy do dyspozycji taki nowoczesny obiekt sportowy z zapleczem, z szatniami i natryskami. Nie wiedziałem, że aż tyle kosztuje, ale najważniejsze, że jest! Chciałbym podziękować wszystkim dorosłym, który przyczynili się do tego, że mam gdzie trenować przez cztery pory roku.

Radni aktywni w pytaniach

cz pt, 07 listopada 2014 14:00

Bernadeta Krynica bezsprzecznie była najbardziej aktywną radną Łomży w kończącej się kadencji samorządu. Sama jedna złożyła w ciągu czterech lat 171 interpelacji i zapytań. Kolejny z radnych - Andrzej Wojtkowski – złożył ich 99. Najmniejszą aktywnością w pytaniu prezydenta wykazał się Jan Jarota który na koncie ma 6 takich wystąpień, ale na jego obronę przemawia fakt, że radnym jest od niespełna 2 lat. Wśród „czteroletnich” radnych najmniej interpelacji i zapytań złożył Ireneusz Cieślik – przez całą kadencję tylko 8.

Wypadek na skrzyżowaniu

cz pt, 07 listopada 2014 11:31

Dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu ulicy Sikorskiego z Senatorską w Łomży. Jedna osoba została zabrana do szpitala. Ruch na ulicy Sikorskiego prowadzącej do mostu majora Henryka Dobrzyńskiego ps. „Hubal” odbywał się wahadłowo. Ewelina Szlesińska oficer prasowy policji w Łomży przekazuje, że w piątek do godziny 13.30 w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego doszło w sumie do 5 zdarzeń drogowych. Większość z nich to stłuczki na mokrej i śliskiej jezdni.

Aby było bezpieczniej na drodze

cz pt, 07 listopada 2014 11:08

- To nie jest jakiś specjalny luksus. To jest coś, co prawie każdy Polak posiada, ale z drugiej strony to luksus, bo to będzie pierwsza jednostka policji w kraju, która będzie je miała – mówi nadkom. Paweł Maciejuk naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Białymstoku. Chodziło mu o 7 smartfonów, które w piątek rano otrzymali policjanci z łomżyńskiej drogówki. Ufundował im je Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży w ramach prowadzonych działań w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, a policjanci przy ich użyciu mają stworzyć ogólnodostępną mapę miejsc niebezpiecznych w Łomży i powiecie. Przy okazji WODR przekazał także 40 tysięcy złotych dla trzech podstawówek.

14-latek za kierownicą samochodu

cz pt, 07 listopada 2014 10:11

Łomżyńscy policjanci skontrolowali kierującego osobową hondą, który na widok radiowozu gwałtownie zatrzymał się i usiłował pieszo uciekać przed mundurowymi. Okazało się, że to był 14-latek. Policjanci ustalają teraz jak nastolatek wszedł w posiadanie kluczyków, a postępowaniem młodego miłośnika motoryzacji zajmie się sąd rodzinny.

Czerwony Bór: więźniowie w mundurze, wojsko na niby

cz pt, 07 listopada 2014 07:51

- Masowa branka do wojska prawie 1 500 mężczyzn odbyła się w całej Polsce od 20. października 1982 r. do 5. listopada, aby bardziej przestraszyć społeczeństwo po wprowadzeniu stanu wojennego 13. grudnia '81 i internowaniu działaczy „Solidarności” - mówił dr Marcin Dąbrowski, historyk IPN w Lublinie, goszczący w Muzeum Diecezjalnym w Łomży z wykładem nt. wojskowych obozów specjalnych, działających do 2. lutego 1983, m.in., w Czerwonym Borze. – W trzech połączonych bokami wagonach stały łóżka piętrowe i dwie kozy, czyli piecyki na węgiel, co przypominało obozy hitlerowskie z II wojny światowej i łagry sowieckie. Poborowi nie mieli tam ćwiczeń wojskowych, tylko prace fizyczne, jak kopanie i zasypywanie dołów albo budowa do lotniska drogi. Ze śniegu...

« · «« · 782 · 783 · 784 · 785 · 786 · 787 · 788 · 789 · 790 · 791 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę