Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pierwsze decyzje w sprawie linii kolejowej

mm śr, 10 maja 2023 09:34

Budowę dwóch peronów o długości 150 metrów każdy z elementami małej architektury przewidują plany PKP PLK dla działki przylegającej do Hali Targowej w Łomży.

Czy czołgi w Czerwonym Borze wypłoszą zwierzęta?

mm śr, 10 maja 2023 08:21

Poligon wojskowy istniał do 2000 r. w kompleksie leśnym Czerwonego Boru i zajmował prawie 7 tysięcy hektarów. Dzisiaj można powiedzieć: w obecnym kompleksie leśnym, ponieważ leśnicy po przejęciu terenów zalesili ponad 1000 hektarów, tak że drzewa wyrosły na schwał. - Budowa nawet dużych koszar dla tysiąca żołnierzy z zapleczem technicznym, magazynami i garażami dla wozów opancerzonych i czołgów nie zagrozi populacji, migracji ani szlakom wędrówek zwierząt – twierdzi nadleśniczy Dariusz Godlewski z Nadleśnictwa Łomża. - Na terenie poligonu też dadzą sobie radę.

Adam Sokołowski doceniony i awansowany przez ministra

mm śr, 10 maja 2023 08:14

Historyk Adam Sokołowski otrzymał tytuł kustosza. Minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński uznał, że adiunkt Muzeum Północno-Mazowieckiego posiada dorobek zawodowy wymagany do pracy na tym stanowisku, obejmujący liczne osiągnięcia w działalności muzealnej, naukowo-badawczej, publicystycznej i popularyzatorskiej. – To dowód na to, że moja praca jest dostrzegana również poza Łomżą, a najważniejsze z perspektywy muzealnika jest dla mnie to, że to właśnie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego doceniło 10 lat mojej pracy i różnych form aktywności – mówi Adam Sokołowski, już planujący kolejne wystawy i działania.

Połowa drogi do remontu

mm wt, 09 maja 2023 21:01

Miał być remont całego odcinka, ale pieniędzy starczyło tylko na połowę. Dziś (wtorek 9.05) podpisano umowę modernizację około 4 kilometrowego odcinka DW677 między miejscowościami: Śniadowo i Ratowo Piotrowo.

Zakupy w niedzielę – gdzie je zrobić w swojej okolicy?

JJS wt, 09 maja 2023 19:17

Od dłuższego już czasu w niedzielę obowiązuje zakaz handlu w Polsce. Mogą być otwarte tylko niektóre sklepy, które muszą spełniać ważne warunki. Większe markety czy sklepy w galeriach handlowych muszą zostać zamknięte. Co zrobić, jeśli nagle okaże się, że po prostu musisz zrobić zakupy, bo brakło czegoś ważnego? Podpowiadamy, gdzie zrobić zakupy w swojej okolicy!

Kamienica przy Polowej 65 wreszcie odmłodniała

mm wt, 09 maja 2023 18:24

Przez ponad 100 lat liczba 1912 widniała nad wejściem głównym zabytkowej kamienicy przy ulicy Polowej 65 w Łomży. Niszczejący przez dziesiątki lat budynek komunalny należał przed I wojną i przed II wojną światową do prywatnych właścicieli. Szczęśliwie przetrwał kataklizmy nalotów i pożarów. Dopiero teraz doczekał się generalnego remontu, podczas którego zniknęły cyfry z 1912.

78-latek nie może zrozumieć Poczty Polskiej

mm wt, 09 maja 2023 17:01

Mieszkańcy Kisielnicy awizo pozostawione przez listonosza muszą realizować w Jedwabnem. Czemu nie w Piątnicy, gdzie znajduje się ich poczta i Urząd Gminy, albo w Łomży? Jest to „podyktowane przede wszystkim względami ekonomicznymi, jak również zapewnieniem sprawnej obsługi adresatów” - odpowiada Biuro Prasowe Poczty Polskiej.

Były wicemarszałek podlaskiego założył prorosyjską partię

mm wt, 09 maja 2023 13:37

Wicemarszałek województwa podlaskiego (2002-2006) i były wiceminister skarbu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, zarejestrował w marcu partię, która otwarcie opowiada się jako prorosyjska. Chce „deamerykanizacji Europy”, „deukranizacji Polski” i „podjęcia przyjaznej i partnerskiej współpracy politycznej i gospodarczej z Federacją Rosyjską oraz Republiką Białoruską”.

Najwyższe i najniższe emerytury w Polsce i w regionie

mm wt, 09 maja 2023 10:50

Przeciętna emerytura brutto wypłacana w kraju obecnie wynosi ponad 3 tys. zł miesięcznie. Najwyższa przekracza kwotę 43 tys. zł i taką wysoką emeryturę otrzymują mieszkaniec województwa śląskiego z oddziału ZUS w Zabrzu. Natomiast w Polsce najniższe świadczenie w wysokości 2 groszy wypłaca oddział ZUS we Wrocławiu.

Potrącenie na przejściu dla pieszych

mm wt, 09 maja 2023 08:46

10-letni chłopiec trafił do szpitala po zderzeniu z samochodem osobowym. Zdarzenie miało miejsce na Alei Piłsudskiego, przy Rondzie Solidarności.

Policja szuka drona, który zgubiła

mm pon, 08 maja 2023 12:36

Policjanci z Białegostoku stracili drona wartego 200 tysięcy złotych – informuje RMF FM. Szukają tego specjalistycznego urządzenia na Mazowszu od piątku – ustalił reporter stacji.

Będzie coraz cieplej

mm pon, 08 maja 2023 12:23

Słoneczny i zimny początek tygodnia to zasługa silnego wyżu znad Rosji, który sprowadza do naszego kraju powietrze pochodzenia arktycznego. Noce z poniedziałku na wtorek oraz z wtorku na środę w naszej części kraju jeszcze z przymrozkami. Od wtorku zacznie napływać łagodniejsze powietrze i z każdym kolejnym dniem będzie coraz cieplej. W drugiej połowie tygodnia w wielu miejscach pojawią się przelotne opady deszczu, a na południu kraju możliwe są również burze – pisze IMGW w najnowszej prognozie.

Historia oponą się toczy do prezydenta

mm pon, 08 maja 2023 11:48

Czy Ratusz robi coś w tej sprawie? Czy są ustalenia z deweloperem i firmą wykonującą monitoring lub MPGKiM, czy znowu mamy do czynienia z bezczynnością Prezydenta? - pytania po raz kolejny stawia Czytelnik, któremu nie spodobały się śmieci, szkła, betoniaki i opony przy Parku Jana Pawła II. Łomżanin uważa, że nie tak należy dbać o majątek miejski, czyli de facto majątek mieszkańców. Poza tym, jeśli taki „porządek” panowałby na prywatnej działce, to zaraz pojawiłyby się telefony od Straży Miejskiej z groźbami ukarania właściciela. Po miesiącu od publikacji Prezydent zareagował.

78 lat temu zakończyła się II wojna światowa

mm pon, 08 maja 2023 11:02

- Nasi dziadowie walczyli po to, byśmy dziś mogli być wolni. Nie możemy dopuścić, by najwyższa ofiara, którą złożyli poszła w zapomnienie – mówił Artur Wierzbowski, wójt Gminy Piątnica, podczas uroczystości 78. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Udana Kurpiowska Majówka u Stacha

mm nie, 07 maja 2023 22:23

Uroczyście i podniośle oraz wesoło i aktywnie świętowano 290. rocznicę chwalebnej śmierci Stacha Konwy. Gmina Łomża w Lesie Jednaczewskim, w miejscu śmierci bohatera o czym przypomina stojący tam pomnik, zorganizowała mszę polową oraz rodzinny festyn.

"Zostawcie, nie róbcie pustyni" - apeluje Pan Krzysztof Jadacki

mm nie, 07 maja 2023 10:38

„Tworzenie ścieżek pieszych-rowerowych z betonu kosztem wycinki ponad 400 drzew, często wiekowych, przy rzece Narwi to chyba jakieś nieporozumienie” - pisze Czytelnik 4lomza.pl. „Apeluję, proszę zastanówcie się, nie niszczcie tego co stworzyła Matka Natura”.

Prawo.pl: Zbieranie „charytatywnych nakrętek” możliwe tylko do połowy 2024 r.

mm nie, 07 maja 2023 10:03

Akcje zbierania nakrętek na zakup np. sprzętu dla niepełnosprawnych, w które zaangażowane są lokalne społeczności wkrótce odejdą do lamusa - informuje Prawo.pl.

„Nie zostawili ich”

mm so, 06 maja 2023 16:01

„Sam fakt że się wie, wiele dla nas znaczy” - mówiła wnuczka jednego z zamordowanych w Lesie Przestrzelskim. Rodzina czeka, że wyniki badań potwierdzą, że Stanisław Poliński jest jednym z 11 ofiar pochowanych na cmentarzu w Burzynie. „To dla nas takie zamknięcie historii” - dodawał wnuczek stojąc być może nad grobem dziadka.

Kolejni pomordowani przez Niemców w Lesie Przestrzelskim spoczną w „uświęconej ziemi”

mm pt, 05 maja 2023 21:11

Szczątki 11 ofiar zamordowanych przez hitlerowskich najeźdźców, a ekshumowanych w październiku ubiegłego roku przez Stowarzyszenie „Wizna 1939”, w sobotę spoczną w uświęconej ziemi w Burzynie. Trumny choć bez nazwisk, ponieważ trwa proces identyfikacji, to prezes Stowarzyszenia Dariusz Szymanowski nie ma wątpliwości kto zostanie pochowany.

Nieważna uchwała – program opieki nad zwierzętami

mm pt, 05 maja 2023 18:16

Wojewoda podlaski w trybie nadzorczym stwierdził nieważność przyjętej w marcu uchwały: „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Łomża na 2023 rok”.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę