Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 października 2020 napisz DONOS@

Wojsko jedzie do Orzysza

Foto: Wojsko jedzie do Orzysza
mm nie, 27 września 2020 10:19

Żołnierze i sprzęt 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa przemieszczą się na poligon w Orzyszu po drogach krajowych województw: podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego – informuje Ministerstwo Obrony Narodowej. Dziś kolumny pojazdów wojskowych wyruszyły z jednostki.

Marszałek Podlaskiego Artur Kosicki na Kwarantannie. Był też w Łomży

Foto: Marszałek Podlaskiego Artur Kosicki na Kwaranta...
mm so, 26 września 2020 19:53

Marszałek województwa podlaskiego, Artur Kosicki, przebywa na kwarantannie po kontakcie z zakażonym koronawirusem prezydentem Suwałk Czesławem Renkiewiczem - poinformowała rzeczniczka marszałka Izabela Smaczna-Jórczykowska. Kontakt z zakażonym był w poniedziałek, a w czwartek marszałek, z licznymi oficjelami, otwierał dworzec autobusowy w Łomży.

Potrącenie 14-latki. Policja szuka sprawcy.

Foto: Potrącenie 14-latki. Policja szuka sprawcy.
mm pt, 25 września 2020 19:45

[Aktualizacja] W Giełczynie kierujący samochodem uderzył w 14-letnią rowerzystkę i uciekł. Sprawca jest już w rękach policji. Dziecko śmigłowcem LPR zostało przetransportowane do szpitala w Białegostoku.

Zaginął 47-letni mieszkaniec Łomży

Foto: Zaginął 47-letni mieszkaniec Łomży
mm pt, 25 września 2020 18:58

Łomżyńscy policjanci proszą o pomoc w odnalezieniu 47-letniego mieszkańca miasta.

63-latek lubił perfumy wynosić

Foto: 63-latek lubił perfumy wynosić
mm pt, 25 września 2020 18:52

63-latek usłyszał zarzut w związku z kradzieżą perfum w jednym z łomżyńskich sklepów - informują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Mężczyzna miał się dopuścić kradzieży wielokrotnie.

Pożar w Jurkach

Foto: Pożar w Jurkach
mm pt, 25 września 2020 14:23

Spaliło się poddasze i znaczna część dachu w domu jednorodzinnym w Jurkach. W akcji gaszenia bierze udział 7 zastępów straży pożarnej zawodowej i ochotniczej.

O łomżyniaku, który zmienił płeć, i przygodach innych

Foto: O łomżyniaku, który zmienił płeć, i przygodach ...
mm pt, 25 września 2020 14:11

Wielki powrót Stacha Konwy do Lasu Jednaczewskiego ogłasza tytuł na okładce, zaś zdjęcie Marka Maliszewskiego z 4lomza.pl pokazuje wielki pień dębowy na tle zielonej gęstwy drzew. Tak wielki, że drewniana figura Chrystusa zdaje się nieduża. Poniżej - tablica ku pamięci bohatera Kurpiów, co może i tutaj zginął około 1733 r. za króla Polaka. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kupiskach będą dbać o pomnik, a my zobaczmy, co ciekawego mają "Wiadomości Łomżyńskie" na 48 stronach. We Wrocławiu jest Cukiernia Łomżanka? Adam Kalinowski się ożenił? Co?! Polska flaga biało-czarna! Pożegnaliśmy Ś.P. Jerzego Piotra Szczechowskiego (+54).

Czy materac 200x200 do dobry wybór do spania? Skonsultowaliśmy się z ekspertem z Hilding Anders

Foto: Czy materac 200x200 do dobry wybór do spania? S...
JJS pt, 25 września 2020 13:03

Na sen poświęcamy aż 1/3 całego życia. Należy do naszych podstawowych potrzeb, a odpowiednia jakość nocnego wypoczynku wpływa na funkcjonowanie w ciągu dnia. Z tego względu warto zatroszczyć się o przytulną atmosferę w sypialni i zakup wygodnego materaca, który zapewni nam komfort i relaks podczas snu.

18. Pułk Logistyczny w Łomży powiększa się ...

Foto: 18.  Pułk Logistyczny w Łomży powiększa się ...
mm pt, 25 września 2020 12:22

- Na ostatnie kwalifikacje zgłosiło się blisko 80 kandydatów, najwięcej do korpusu szeregowych, ale też do korpusu podoficerskiego i korpusu oficerskiego – mówi płk Paweł Gałązka, dowódca 18 Pułku Logistycznego w Łomży. - W większości są to panowie, którzy swoją przygodę z wojskiem zakończyli jakiś czas temu. Osoby te kiedyś były w służbie zasadniczej lub przeszły szkolenie w ramach rezerw osobowych – dodaje. Ponadto zgłaszają się żołnierze, którzy służą w jednostkach wojskowych w innych częściach kraju, a rodzinnie związani są z ziemią łomżyńską i chcą wrócić w te strony. Wśród osób zgłaszających się na kwalifikacje są również panie.

Zmarł ksiądz Stefan Pupek

mm pt, 25 września 2020 09:15

24 września 2020 roku w wieku 85, w kapłaństwie 56 lat, zmarł emerytowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej ksiądz Stefan Pupek - informuje Kuria Diecezjalna w Łomży. Ostatnio duchowny pełnił pomoc duszpasterską w parafii Miłosierdzia Bożego w Łomży.

Profesor Stanisław Winiarski (+ 83) powrócił do Łomży

Foto: Profesor Stanisław Winiarski (+ 83) powrócił do...
mm cz, 24 września 2020 18:15

"Tato, wróciłeś do domu, po ośmiu latach rozłąki znów jesteś w łomżyńskiej Katedrze" - mówiła po mszy św. pogrzebowej w intencji Profesora Stanisława Winiarskiego (1937-2020) córka dr Izabela Maria Winiarska-Górska. W środę, 23. września 2020, odbyło się uroczyste pożegnanie Organisty i Dyrygenta Chóru Katedralnego przez 38 lat i pogrzeb na starym cmentarzu. - Dziękujemy Wam za obecność. Wiemy, jak bardzo bliscy byliście Tacie, ile radości sprawiały mu chóralne odwiedziny w Kozłówce koło Lubartowa, wspólny śpiew pod lasem. Byliście dla siebie jak Rodzina..." Profesor Stanisław Winiarski chciał "być pochowany tu, w Łomży, wśród swoich". Żona i dzieci to spełniły.

Dworzec Autobusowy Łomża oficjalnie otwarty

Foto: Dworzec Autobusowy Łomża oficjalnie otwarty
mm cz, 24 września 2020 17:33

„Niech ten dworzec dobrze nam służy i jak najdłużej” - mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Po ponad dwóch latach budowy i 10-ciu latach od pierwszej inicjatywy prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, dziś oficjalnie otwarto Dworzec Autobusowy Łomża.

Ciągle małe zainteresowanie bonami turystycznymi

Foto: Ciągle małe zainteresowanie bonami turystycznymi
mm cz, 24 września 2020 09:11

- Mieszkańcy województwa podlaskiego nie spieszą się z aktywacją bonu turystycznego. Jedynie co piąty uprawniony do bonu zdecydował się na jego uaktywnienie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Czaszka ze szkieletem człowieka na ulicy Dworskiej

Foto: Czaszka ze szkieletem człowieka na ulicy Dworskiej
mm śr, 23 września 2020 19:05

Robotnicy podczas przygotowywania wąskiego wykopu pod kabel elektryczny natrafili na ludzki szkielet z czaszką. Znalezisko znajdowało się najprawdopodobniej przez kilka setek lat pod ziemią na ulicy Dworskiej, czyli obecnej Dwornej w Łomży, gdzie trzeci miesiąc trwają prace remontowe.

Zderzenie pojazdów na Legionów

Foto: Zderzenie pojazdów na Legionów
mm śr, 23 września 2020 18:53

Na skrzyżowaniu ul. Legionów i Przykoszarowej zderzyły się dwa pojazdy osobowe. Jedna kierująca trafiła do szpitala. Utrudnienia w ruchu w tym miejscu.

Drewniane domki ogrodowe - jakie są? co mają do zaoferowania?

Foto: Drewniane domki ogrodowe - jakie są? co mają do...
JJS śr, 23 września 2020 15:34

Drewniane domki ogrodowe stają się coraz bardziej popularne za sprawą ich unikatowego designu oraz wielu korzyści, które zapewniają. O tym, dlaczego warto wybudować drewniany domek ogrodowy rozmawiamy z dyrektorem Eko Architektury, Przemysławem Balcewiczem. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem.

Piotr Modzelewski – szefem PIS w Łomży?

Foto: Piotr Modzelewski – szefem PIS w Łomży?
mm śr, 23 września 2020 12:25

Dariusz Piontkowski, szef struktur PIS w Podlaskiem i Minister Edukacji powołał na Pełnomocnika Komitetu PiS Miasta Łomża Piotra Modzelewskiego, członka Zarządu Komitetu Miasta Łomża i jednocześnie radnego sejmiku województwa podlaskiego.

Puszki zbieram - ciąg dalszy sprawy Jana Szczechowskiego

Foto: Puszki zbieram - ciąg dalszy sprawy Jana Szczec...
mm śr, 23 września 2020 10:29

– Puszki zbieram – powiedział Jan Szczechowski, zapytany z czego się utrzymuje. – Ale butelki po piwie chyba też? – dopytywaliśmy. Tylko zwrotne – odpowiedział. Potwierdził też, że w weekend otrzymał od kogoś żywność, ale nie wie od kogo i była to pierwsza tego typu sytuacja, że nie wsparł go ktoś z sąsiadów. Inicjator akcji na jego rzecz Dariusz Rosowicz (zbiórka przyniosła ponad 17 tysięcy złotych) napisał nam wcześniej, że „Pan Janek ma z tych pieniędzy zapewniane stałe dostawy i zapasy pożywienia i środków niezbędnych do codziennego funkcjonowania”. Od minionej środy inicjator zbiórki nie odpowiada jednak na maile, wbrew wczorajszym deklaracjom nie podjął też kontaktu telefonicznego.

Pod Nowogrodem dziecko postrzeliło dziecko

Foto: Pod Nowogrodem dziecko postrzeliło dziecko
mm wt, 22 września 2020 18:34

Kilkuletnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym, kiedy jej brat postrzelił ją w rękę. Do wypadku doszło w jednej z miejscowości gminie Nowogród. Życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo.

Oszustom się udało

Foto: Oszustom się udało
mm wt, 22 września 2020 17:09

Dziś, na terenie województwa podlaskiego doszło do 13 usiłowań oszustw metodą "na policjanta". Jednemu się udało. Mieszkanka powiatu łomżyńskiego straciła 20 tysięcy złotych

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę