wtorek, 18 grudnia 2018 napisz DONOS@

Zginęli w płomieniach

Foto: Zginęli w płomieniach
cz wt, 27 listopada 2018 06:27

W nocy na terenie m. Zbójna w powiecie łomżyńskim miał miejsce pożar drewnianego domu. Po przeszukaniu pogorzeliska odnaleziono ciała dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał 40, a drugi 56 lat.

Gwiazdy sylwestrowej nocy

Foto: Gwiazdy sylwestrowej nocy
cz pon, 26 listopada 2018 17:34

Future Folk i Czadoman wystąpią podczas tegorocznej Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej. Te dwa koncerty będą kosztowały nas blisko 80 tysięcy złotych. Tradycyjnie już przed nimi na scenie będzie mogła wystąpić także lokalna „wschodząca” gwiazda. Ona za 45-minutowy koncert ma otrzymać honorarium w wysokości 2 tys. zł, ale najpierw musi wygrać konkurs.

Prezydencka pensja

cz pon, 26 listopada 2018 13:59

Radni Łomży, którzy nie znaleźć porozumienia w sprawie wyłonienia większości mogącej wybrać wiceprzewodniczących Rady i w konsekwencji także kierownictwa stałych komisji, szybko osiągnęli porozumienie w sprawie wysokości prezydenckiej pensji. Stosowną uchwałę przegłosowano podczas poniedziałkowej, drugiej części pierwszej sesji z ubiegłego tygodnia. Prezydent Mariusz Chrzanowski ma zarabiać maksymalnie dużo, czyli tyle samo co od lipca, gdy uchwałę w sprawie określenia prezydenckich poborów, po wymuszonej przez rząd obniżce, przegłosowała poprzednia Rada Miasta.

Pat w samorządzie miasta

Foto: Pat w samorządzie miasta
cz pon, 26 listopada 2018 11:13

Czterech kandydatów zgłoszono w wyborach na wiceprzewodniczących Rady Miejskiej Łomży, ale żaden z nich nie zyskał wymaganej większości, aby móc objąć mandat. W ratuszu odbywa się druga część pierwszej sesji nowej Rady Miasta. W ubiegłą środę radnym udało się obsadzić jedynie stanowisko przewodniczącego, którym został Jan Olszewski z PiS. Mając 12 głosów pokonał on Macieja Borysewicza z „Koalicji Obywatelskiej” (PO i Nowoczesna), którego poparło 10 radnych. Przy wyborach wiceprzewodniczących „za” było tylko 11 radnych, a więc o jednego radnego za mało, aby można było wybrać wiceprzewodniczących. Obrady przerwano na kilka dni. Dziś do wyborów powrócono, a kandydatów na wiceprzewodniczących było aż czterech: Marianna Jóskowiak, Dariusz Domasiewicz, Andrzej Wojtkowski i Zbigniew Prosiński. Żaden z nich nie uzyskał 12 głosów poparcia i... sesję na chwilę przerwano zwołując „zamknięte” rozmowy wszystkich radnych. Po niej ogłoszono, że wyborów wiceprzewodniczących na razie nie będzie.

Karambol na Studenckiej

Foto: Karambol na Studenckiej
cz pon, 26 listopada 2018 09:27

Jeden kierowca i sześć samochodów osobowych ucierpiało w porannym karambolu na ul. Studenckiej w Łomży. Prawdopodobnie jadący zbyt szybko, od ul. Wojska Polskiego w kierunku WSA, młody kierowca audi usiłował wyprzedzić auto, które skręcało w kierunku przedszkola. Manewr mu się nie udał i doszło do zderzenia się aut, a później audi, nad którym kierowca stracił kontrolę, uderzyło jeszcze w cztery zaparkowane w pobliżu samochody.

Zablokowana droga Łomża Ostrołęka

Foto: Zablokowana droga Łomża Ostrołęka
cz so, 24 listopada 2018 08:09

Po wypadku zablokowana jest droga krajowa nr 61 Łomża - Ostrołęka. W okolicy Rydzewa zderzyły się trzy samochody osobowe. Dwie osoby poszkodowane trafiły do szpitala.

Może być bardzo ślisko

Foto: Może być bardzo ślisko
cz pt, 23 listopada 2018 15:23

W sobotę od godz. 5. rano do godz. 11. synoptycy prognozują wystąpienie miejscami słabych opadów marznącej mżawki powodujących gołoledź. Magdalena Pękala dyżurny synoptyk białostockiego zespołu IMGW-PIB wydała ostrzeżenie meteorologiczne w tej sprawie. Zjawisko może wystąpić na obszarze całego województwa podlaskiego z prawdopodobieństwem 80%.

Tylko do 27 listopada wnioski o pomoc z tytułu strat w wyniku huraganu, deszczu lub gradu.

Foto: Tylko do 27 listopada wnioski o pomoc z tytułu ...
mm pt, 23 listopada 2018 15:16

Podlaski Oddział Regionalny ARiMR przypomina: już tylko do 27 listopada można składać wnioski o pomoc z tytułu strat spowodowanych w 2017 roku w wyniku działania huraganu, deszczu nawalnego lub gradu.

Nożownik za kratami

Foto: Nożownik za kratami
cz pt, 23 listopada 2018 13:24

Zarzut usiłowania zabójstwa postawili prokuratorzy 29-latkowi z Łomży. To ten mężczyzna nocą z poniedziałku na wtorek w jednym z mieszkań przy ul. Wojska Polskiego miał zranić nożem dwóch innych mężczyzn. Zarzut usiłowania zabójstwa dotyczy ataku na jednego z nich, który w wyniku tego zamachu doznał ciężkich obrażeń ciała – wyjaśnia Prokurator Rejonowy Karolina Szulkowska. Dziś na wniosek prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 29-latka.

Kołakowski o Brexit na COSAC w Wiedniu

Foto: Kołakowski o Brexit na COSAC w Wiedniu
cz pt, 23 listopada 2018 12:18

60. sesja plenarna Konferencji Komisji do Spraw Unijnych Parlamentów Unii Europejskiej (COSAC) odbyła się w dniach 18-20 listopada w stolicy Austrii. Delegacji polskiego Sejmu po raz kolejny przewodniczył poseł Lech Kołakowski, który na forum plenarnym przedstawiał stanowisko Polski i polskiego rządu w sprawie porozumienia między Unią Europejską a Wielką Brytanią. - Sam fakt osiągnięcia porozumienia między Unią Europejską a Wielką Brytanią w sprawie Brexitu należy uznać za sukces – mówił poseł Kołakowski.

Cichy protest na Dzień Pracownika Socjalnego

Foto: Cichy protest na Dzień Pracownika Socjalnego
cz pt, 23 listopada 2018 10:01

– Nie jesteśmy urzędnikami, tylko pomagaczami. Kochamy swoją pracę i nie opuścimy klientów. Nasz sprzeciw jest cichy – tłumaczyła Ewa Archacka z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, która jako jedna z wielu na „świąteczną” konferencję w PWSIiP z okazji Dnia Pracownika Socjalnego przyszła ubrana na czarno z okrągłą plakietką „protest”. W całej Polsce trwa protest pracowników pomocy społecznej, którzy domagają się odpowiedniej gratyfikacji za wykonywaną, często niebezpieczną, pracę.

Aleja Syberyjska

Foto: Aleja Syberyjska
cz pt, 23 listopada 2018 09:38

Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z/s w Podgórzu jest w trakcie realizacji zadań ,,Aleja Syberyjska - na Ziemi Podgórskiej - wydanie publikacji o losach Sybiraków” oraz ,,Budowa Alei Pamięci Ofiar Sybiru - infrastruktura wokół Pomnika Sybiraków” z programu Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju. W związku z tym Biblioteka Publiczna Gminy Łomża poszukuje informacji i dokumentów źródłowych dotąd niepublikowanych, dotyczących przymusowych deportacji ludności Podgórza i okolic, które miały miejsce w różnych okresach naszej historii.

Ksiądz pedofil usłyszał zarzuty

Foto: Ksiądz pedofil usłyszał zarzuty
cz pt, 23 listopada 2018 09:22

Prokuratura Okręgowa w Łomży poinformowała o przedstawieniu byłemu proboszczowi parafii Grądy Woniecko zarzutów molestowania seksualnego osoby poniżej 15. roku życia. Ksiądz miał kilkakrotnie doprowadzić małoletniego do poddania się innym czynnościom seksualnym oraz prezentował mu wykonanie innej czynności seksualnej, ale także rozpijał go. Prokurator księdzu Adamowi S. zakazał kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz „organizowania spotkań z udziałem małoletnich i uczestniczenia w takich spotkaniach”.

PiS przejmuje władzę w województwie

Foto: PiS przejmuje władzę w województwie
cz cz, 22 listopada 2018 17:30

Artur Kosicki z PiS został nowym marszałkiem województwa podlaskiego. Takiego wyboru w tajnym głosowaniu dokonało większość - 16 radnych województwa, podczas drugiej sesji sejmiku w czwartek wieczorem. Na zgłoszonego przez Koalicję Obywatelską (PO i Nowoczesna) oraz PSL Stefana Krajewskiego głosowało 14 radnych. Wcześniej – większością 16 głosów - przewodniczącym sejmiku został Karol Pilecki popierany przez KO i PSL, a nie Marek Komorowski zgłoszony przez PiS.

Black Friday w Galerii Bursztynowej. Lista sklepów oraz promocji

Foto: Black Friday w Galerii Bursztynowej. Lista skle...
JJS cz, 22 listopada 2018 16:10

Z okazji Black Friday, sklepy w Galerii Bursztynowej przygotowały szereg promocji. Z wysokich rabatów będzie można skorzystać również przez weekend 24 i 25 listopada.

Złodzieje norek

Foto: Złodzieje norek
cz cz, 22 listopada 2018 14:55

Złodzieje ukradli 840 sztuk norek oraz 220 sztuk skór z jednej z hodowli na terenie gminy Wysokie Mazowieckie. Wartość skradzionych zwierząt i skór to około 150 tysięcy złotych. Po niespełna dwóch tygodniach policjanci zatrzymali pierwszych podejrzanych odzyskując również część łupów. Okazało się, że złodzieje wcześniej dokonywali zakupu zwierząt u właściciela okradzionej fermy.

Nowy wójt w Piątnicy

Foto: Nowy wójt w Piątnicy
cz cz, 22 listopada 2018 14:45

Artur Wierzbowski, 43-latek z Rządkowa, były już dyrektor Publicznego Gimnazjum w Piątnicy, objął w czwartek stanowisko wójta gminy Piątnica. W pierwszą niedzielę listopada, w wyborczej dogrywce zdobywając 2063 głosów mieszkańców, pokonał dotychczasowo wójta Krzysztofa Kozickiego. - Ten wybór to dla mnie wyraz ogromnego zaufania, którego nie zawiodę, ale i wielka odpowiedzialność, której zamarzam sprostać – mówił wójt Wierzbowski po złożeniu ślubowania. Nowy wójt Piątnicy podziękował poprzednikowi i życzył mu wszelkiej pomyślności, ale także zapowiedział szybkie stworzenie analiz, aby określić „rzetelny stan wyjściowy”.

Od jutra większe utrudnienia na Niemcewicza

cz cz, 22 listopada 2018 13:31

W piątek 23 listopada br. planowane jest rozpoczęcie robót drogowych na skrzyżowaniu ulic Niemcewicza i Małachowskiego. W związku z powyższym dojazd do Szkoły Podstawowej nr 10 oraz budynków położonych przy ul. Niemcewicza pomiędzy ul. Małachowskiego i ul. Zawadzką, będzie możliwy jedynie od ul. Zawadzkiej i ul. Przykoszarowej.

Wójt Soliwoda w Wiźnie

Foto: Wójt Soliwoda w Wiźnie
cz cz, 22 listopada 2018 13:11

Po 12 latach rządzenia gminą Wizna przez Zbigniewa Sokołowskiego w czwartek władze przejął Mariusz Soliwoda. Jako kandydat PiS fotel wójta gminy Wizna wygrał już w pierwszej turze wyborów – 21 października, ale dopiero dziś złożył ślubowanie i faktycznie przejął władzę w Urzędzie Gminy. - Wiem jak wielkie oczekiwania i nadzieje związane są ze zmianą władzy w naszej gminie. Zdaję sobie sprawę, jak duże trudności w ich realizacji będą – mówił wójt Soliwoda zapewniając, że dołoży „wszelkich starań, wykorzystując swoje doświadczenie i kompetencje, aby nasze plany zrealizować”.

PiS nie przejmie władzy w Sejmiku?

Foto: PiS nie przejmie władzy w Sejmiku?
cz cz, 22 listopada 2018 12:28

Wydawało się, że zdobywając 16 miejsc w 30-osobowym Sejmiku Województwa Podlaskiego Prawo i Sprawiedliwość po niemal 12 latach przejmie władzę. Niestety już w pierwszym tajnym głosowaniu radnych województwa, w sprawie wyboru przewodniczącego Sejmiku okazało się, że kandydat PiS, Marek Komorowski, uzyskał tylko 11 głosów poparcia. Przewodniczącym został Karol Pilecki, którego na to stanowisko zgłosiły kluby Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna) oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Po zaskakującym wyniku głosowania klub PiS poprosił o przerwę. Przed godziną 15. przewodniczący uznał, że porządek obrad został wyczerpany i zamknął pierwszą sesję Sejmiku jednocześnie zwołując drugą na godzinę 16.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę