środa, 20 czerwca 2018 napisz DONOS@

Strażacy ratowali cielaka

Foto: Strażacy ratowali cielaka
cz śr, 23 maja 2018 09:36

Miał pecha, ale i szczęście. Młody cielak wpadł do głębokiego na 2,5 m szamba. Pecha - bo gdy przechodził w pobliżu szambo było otwarte wpadł do środka, szczęście, bo rolnik właśnie je wypompowywał i było tam tylko ok. 50 cm płynów. Na ratunek szybko ruszyli wezwani strażacy i wyciągnęli przerażone zwierzę. Jak mówi bryg. Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, cielakowi nic złego się nie stało.

Komu wojewoda dał i ile?

Foto: Komu wojewoda dał i ile?
cz śr, 23 maja 2018 08:19

Kilkanaście samorządów z terenu dawnego województwa łomżyńskiego znalazło się na liście zadań zakwalifikowanych wstępnie przez Wojewodę Podlaskiego do dofinansowania w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Jak już wcześniej informowali jest na niej ul. Niemcewicza zgłoszona przez miasto Łomżę, ale także m.in. przebudowa drogi Kalinowo – Drozdowo zgłoszona przez Powiat Łomżyński. Powiatowi, podobnie jak niemal wszystkim samorządowym „szczęśliwcom” z regionu, wojewoda zaproponował 50% dotację. Drastycznym wyjątkiem jest miasto Łomża, gdzie kwota dotacji miałaby pokrywać jedynie kilkanaście procent wartości zadania.

Łomżyński jeleń herbowy skacze z kwiatów na Muszli

Foto: Łomżyński jeleń herbowy skacze z kwiatów na Muszli
cz wt, 22 maja 2018 15:29

Olbrzymi kobierzec kwiatowy wyrasta od poniedziałku na głównej skarpie Muszli przy ulicy Zjazd w Łomży. Poziomy prostokąt o bokach ok. 50 metrów na 11 ma blisko 600 metrów kwadratowych powierzchni, najwięcej w dotychczasowej historii żywych dekoracji w mieście, które w ten sposób przygotuje się do wielkiego jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich 15. czerwca 1418 r. przez księcia Janusza I Starszego (1340 – 1429). - W projekcie kwietnika przewidywane jest nasadzenie ponad 30 tysięcy roślin – opowiada Agnieszka Baczewska, mistrzyni Zakładu Dróg i Zieleni, mając pilne baczenie na żmudną i trudną pracę w słońcu 9 pań, klęczących na skarpie. Wpierw pojawił się herb Łomży z jeleniem z aksamitki złotej, skaczący nad czterema kamieniami z aksamitki carmen.

Mleko dalej tanieje

Foto: Mleko dalej tanieje
cz wt, 22 maja 2018 15:14

Średnie ceny skupu mleka w Polsce spadły w kwietniu o 1,5% w stosunku do marca – podał Główny Urząd Statystyczny. W województwie podlaskim średnia cena skupu mleka wyniosła 140,43 zł/hl i była o 32 grosze niższa niż w marcu, ale nadal jest najwyższa w kraju.

Miejska dotacja na elewację... Pałacu Biskupiego

Foto: Miejska dotacja na elewację... Pałacu  Biskupiego
cz wt, 22 maja 2018 12:09

200 tysięcy złotych przeznaczą w tym roku władze miasta na dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanym do rejestru zabytków, położonych na obszarze Łomża. Ostateczną decyzje, którzy właściciele zabytków ile dostaną mają podjąć radni podczas środowej sesji. Projekt uchwały zakłada podział pieniędzy na siedem inwestycji w tym 35 tys. zł na odnowienie elewacji budynku Pałacu Biskupiego w Łomży. W poprzednich latach z kasy miasta dotowano prace związane z odwodnieniem Pałacu.

Poszukają kierowcy po dachowaniu

cz wt, 22 maja 2018 11:59

Po godzinie 11. służby ratunkowe otrzymały wezwanie do wypadku w Brzostowie nad Biebrzą. Dachował fiat panda. Gdy jednostki dotarły na miejsce samochód stał na kołach, ale nigdzie nie było kierowcy.

Idą burze z gradem

Foto: Idą burze z gradem
cz wt, 22 maja 2018 11:52

Od godziny 15.00 do 22.00 nad regionem mogą przechodzić burze z gradem – ostrzegają synoptycy z białostockiego zespołu Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB. Dyżurna synoptyk Barbara Jakubowska zagrożeniu nadała pierwszy stopień.

Niepewny remont Niemcewicza. Dotacja 18% zamiast 80%.

Foto: Niepewny remont Niemcewicza. Dotacja 18% zamias...
cz pon, 21 maja 2018 16:41

Czy długo wyczekiwana przebudowa ulicy Niemcewicza doczeka się realizacji jeszcze w tym roku. Wydawało się, że tak, ale komplikuje się sprawa pieniędzy. Planowano, że modernizacja niespełna 700 metrów ulicy pochłonie łącznie 5 mln zł, ale po przetargu wyszło, że potrzeba 5,9 mln zł. Władze miasta liczyły, najpierw że 80%, a później 50% kosztów uda się pokryć z dotacji dzielonych przez wojewodę podlaskiego, ale najwyraźniej i tu się przeliczyły. Wychodzi, że dotacja będzie sięgała 18% kosztów i... chyba nie wiadomo co dalej.

Rozpoczyna się przebudowa drogi przez Kolno

Foto: Rozpoczyna się przebudowa drogi przez Kolno
cz pon, 21 maja 2018 15:06

GDDKiA przekazała plac budowy i lada dzień powinny rozpocząć się prace przy przebudowie drogi krajowej nr 63 prowadzącej przez Kolno. To będzie największa inwestycja drogowa w tym miejsce. Drogowcy wchodzą na biegnące przez sam środek miasta ulice Księcia Janusza i Wojska Polskiego o łącznej długości ok. 2,4 km. W związku z tym kierowców jadący przez Kolno przez najbliższe dwa lata czekać będą gigantyczne utrudnienia. Drogowcy już dziś radą, aby jadąc z Łomży do Pisza czy wybierać drogę przez Szczuczyn. Jest dłuższa, ale najprawdopodobniej uda się dojechać szybciej niż przez Kolno.

Róże tego nie wytrzymały

Foto: Róże tego nie wytrzymały
cz pon, 21 maja 2018 13:18

Miały pięknie rozkwitnąć i być ozdobą Starego Rynku. Około 200 róż zasadzonych w dwóch długich na kilka merów zielnikach przy południowej krawędzi Starego Rynku zostało stratowanych. Rosły „na drodze” ludzi idących z „placu czerwonego” w kierunku lokali w kamieniczkach pod arkadami. Przeżyło tylko kilkanaście róż „osłoniętych” stojakiem na rowery. Po reszcie pozostały jedynie kikuty i ubita ziemia.

Medal za działania na rzecz przyrody

Foto: Medal za działania na rzecz przyrody
cz pon, 21 maja 2018 12:43

Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi w Drozdowie został jednym z tegorocznych laureatów medalu im. Wiktora Godlewskiego. Medal XIX-wiecznego przyrodnika wręczany jest od 1992 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu jego rodzinnej wsi Bogutach-Piankach. Ma służyć upowszechnianiu pamięci o Wiktorze Godlewskim oraz promować działania na rzecz poznania i ochrony przyrody, szczególnie na terenie Mazowsza i Podlasia.

Szybki Litwin

cz pon, 21 maja 2018 11:28

27-letni Litwin jechał w obszarze zabudowanym o 52 km/h za szybko. Mimo, że obcokrajowiec policjanci zabrali mu prawo jazdy, które powinien utracić na trzy miesiące. Dodatkowo za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych.

Oszustom „na wnuczka” prawie się udało

cz pon, 21 maja 2018 10:17

O sporym szczęściu może mówić jedna ze starszych mieszkanek Łomży, która dzięki temu, że kasa w jej banku była już zamknięta, nie straciła 30 tysięcy złotych. Kobieta uwierzyła oszustom, że wnuczek miał wypadek i że może go wykupić od kłopotów. W piątek telefoniczni oszuści „na wnuczka” polowali na łatwowiernych seniorów w Łomży. Policji tego dnia zgłoszono aż 10 prób oszustwa.

Casting do pokazu mody dziecięcej. Zostań gwiazdą wybiegu!

Foto: Casting do pokazu mody dziecięcej. Zostań gwiaz...
JJS pon, 21 maja 2018 08:15

Galeria Bursztynowa zaprasza młodych fashionistów w piątek, 25 maja do udziału w castingu. Aż dwadzieścioro dzieci stanie się bohaterami pokazu mody podczas Bursztynowego Dnia Dziecka.

Śmiertelne potrącenie rowerzystki

Foto: Śmiertelne potrącenie rowerzystki
cz pon, 21 maja 2018 08:10

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałkowy poranek w Łomży. Przy ul. Poznańskiej tir potrącił rowerzystkę. Niestety 43-letnia mieszkanka Łomży zginęła na miejscu.

Kolejowe zmiany

Foto: Kolejowe zmiany
cz nie, 20 maja 2018 08:52

Po 18 latach od zamknięcia Polskie Koleje Państwowe przywróciły ruch na linii kolejowej nr 36 na odcinku od Śniadowa do Łap. Ten odcinek linii był nieczynny od 2000 roku, teraz jest wykorzystywany na potrzeby przewozów towarowych m.in. do Łomży. Pociągi do miasta do tej pory mogły dojeżdżać odcinkiem od Ostrołęki, który teraz trafił do gruntownego remontu.

Motoserce po łomżyńsku

Foto: Motoserce po łomżyńsku
cz nie, 20 maja 2018 08:33

Zbiórka krwi, parada motocyklistów i koncerty. W sobotnie popołudnie i wieczór w Łomży na Starym Rynku odbywała się zorganizowana po raz czwarty w mieście ogólnopolska akcja Motoserce. Jej celem jest zbiórka krwi i promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj udało się zebrać 67 litrów krwi, którą oddało 149 osób, a w paradzie motocyklistów przez miasto przejechało ponad pół tysiąca maszyn.

Utrudnienia na Legionów

Foto: Utrudnienia na Legionów
mm pt, 18 maja 2018 17:36

Dwa samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu ul. Polowej z al. Legionów. W tej chwili utrudniony jest przejazd przez to skrzyżowanie, skręt z Polowej (od góry) w lewo w Legionów i z Polowej (z dołu) prosto jest niemożliwy.

Kolno zmodernizuje oczyszczalnię

Foto: Kolno zmodernizuje oczyszczalnię
cz pt, 18 maja 2018 16:11

Będzie to jedna z największych miejskich inwestycji w Kolnie. Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni pochłonie ponad 13,3 mln zł brutto. Miasto pozyskano na tę inwestycję dofinansowanie zewnętrzne z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Wyniesie ponad 6,9 mln zł i jak zaznacza Juliusz Jakimowicz z UM w Kolnie jest jednym z największych z dotychczas pozyskanych przez samorząd miasta.

Prywatna emerytura - zabezpieczenie jesieni życia

Foto: Prywatna emerytura - zabezpieczenie jesieni życia
JJS pt, 18 maja 2018 13:49

Informacje napływające z ZUS są zatrważające - już ponad ćwierć miliona Polaków pobiera minimalne świadczenia emerytalne (poniżej 1000 zł). W dodatku liczba ta stale rośnie. Ponieważ mało kto jest w stanie wyobrazić sobie przeżycie za taką kwotę, należy myśleć o alternatywnym zabezpieczeniu na przyszłość. Najlepszym rozwiązaniem jest prywatna emerytura, niezależna od kondycji państwowej kasy i kolejnych pomysłów rządzących.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę