niedziela, 29 marca 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Niebezpieczne skrzyżowanie

Foto: Niebezpieczne skrzyżowanie
cz pt, 06 marca 2020 16:56

To staje się jednym z bardziej niebezpiecznych miejsc w Łomży. Na skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego z ul. Bema zderzyły się dwa samochody osobowe. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, ale są utrudnienia w ruchu.

Biskup apeluje o modlitwy... w związku z koronawirusem

Foto: Biskup apeluje o modlitwy... w związku z korona...
cz pt, 06 marca 2020 14:57

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski zaapelował do wiernych o „modlitwy o oddalenie niebezpieczeństwa epidemiologicznego”. Modlitwy mają być wznoszone w najbliższą niedzielę, we wszystkich kościołach w całej Diecezji Łomżyńskiej, podczas każdej Mszy świętej.

Dobra pora dla seniorki i seniora

Foto: Dobra pora dla seniorki i seniora
cz pt, 06 marca 2020 13:55

W Klubie Seniora grają, tańczą i śpiewają. Na zabawy przychodzi po 80, 100 lub i 120 osób, jednak nie w Wielkim Poście. Starsi w Poście nie tańczą, niektórych zmogła grypa, a innych obawa przed koronawirusem. W środę na spotkaniu Klubu odbywał się występ Zespołu Maryna pod kierunkiem Danuty Waśko. Zdobywająca od trzech lat popularność 22-osobowa grupa śpiewacza wystawiła po raz kolejny widowisko „Po kolędzie z kozą”. Na wspominaniu tradycji kurpiowskiego chodzenia od domu do domu z gwiazdą zjawiło się około 50 starszych pań i panów, aby pośpiewać i się pośmiać. Wszystko cieszyło oko i ucho, ale furorę robiła koza, animowana przez Bogdana Wykowskiego. Na razie nie wiadomo, czy koza pojedzie z Maryną na wycieczkę do lasu, w góry, nad rzekę czy morze.

Zablokowana droga do Ostrowi Mazowieckiej

Foto: Zablokowana droga do Ostrowi Mazowieckiej
cz pt, 06 marca 2020 12:57

Przez blisko pięć godziny zablokowana była droga Łomża – Ostrów Mazowiecka. W Konopkach Młodych przed Śniadowem Tir wpadł do rowu. Nikomu z ludzi nic się nie stało, ale samochód zablokował jezdnię.

Znowu bakteria ropy błękitnej na basenach MOSiR-u

Foto: Znowu bakteria ropy błękitnej na basenach MOSiR-u
cz pt, 06 marca 2020 12:36

Co najmniej do niedzieli nieczynne będą wszystkie baseny MOSiR-u w Łomży: w Parku Wodnym przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Pływalni przy ul. Juliana Niemcewicza. Powodem jest znowu bakteria pseudomonas – pałeczka ropy błękitnej – którą ponownie odkryło Laboratorium Badawcze J.S. Hamilton Poland w Gdyni na podstawie próbek wody basenowej pobranych w poniedziałek. Zdaniem kierownika basenów MOSiR-u Przemysława Chrzanowskiego, „badania te obarczone są błędem i powinny być weryfikowane przez Sanepid”. Dlatego w czwartek pracownicy Sanepidu pobrali kolejne próbki z wodą z łomżyńskich basenów i do soboty może poznamy wyniki.

Celnie uderzyli

Foto: Celnie uderzyli
cz pt, 06 marca 2020 11:23

Trzy automaty i dwa zestawy komputerowe służące do urządzania nielegalnych gier hazardowych oraz tysiąc paczek papierosów pochodzących z przemytu zabezpieczyli podczas ostatnich działań funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Łomży. Akcje przeprowadzono w Wysokiem Mazowieckiem i Stawiska.

Większe centrum na dworcu... z kinem?

Foto: Większe centrum na dworcu... z kinem?
cz pt, 06 marca 2020 09:35

Latem ubiegłego roku na terenie dawnego dworca autobusowego u zbiegu Alei Legionów z ul. Gen. Władysława Sikorskiego rozpoczęto budowę centrum handlowo-usługowego. Ma się składać z dwóch budynków „A” i „B”, przy czym ten pierwszy miał być wyższy, a ten drugi niższy. Teraz ten pierwszy ma już dach, a drugi zaczyna go przewyższać. Miejscy urzędnicy przyznają, że na początku lutego do prezydenta Łomży wpłynął wniosek inwestora obejmujący także zmianę wysokości części budynku „B”, ale jak zapewniał wczoraj Łukasz Czech „decyzja w tej sprawie nie została jeszcze wydana”. Według nieoficjalnych informacji właśnie tu miałoby znaleźć się kino ogólnopolskiej sieci.

Śmieci zdrożeją w Jedwabnem

Foto: Śmieci zdrożeją w Jedwabnem
cz pt, 06 marca 2020 08:37

Z 17 zł miesięcznie na 23 zł miesięcznie od osoby wzrosną opłaty za śmieci w Jedwabnem. To kolejna gmina w regionie, która znacząco podnosi te opłaty. Podwyżka przyjęta przez radnych gminy wejdzie w życie od 1 kwietnia.

Kierowca zginął na miejscu

Foto: Kierowca zginął na miejscu
cz cz, 05 marca 2020 20:13

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartek późnym wieczorem w miejscowości Stryjaki w gminie Jedwabne. Kierowca Hondy z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w słup. Niestety 31-latek zginął na miejscu.

Baseny Łomży zamknięte do odwołania

Foto: Baseny Łomży zamknięte do odwołania
cz cz, 05 marca 2020 20:05

- Z powodu nieprawidłowych wyników badań wody z próbek pobranych dnia 3 marca 2020 r. Park Wodny przy ulicy Wyszyńskiego 15 oraz Pływalnia przy ulicy Niemcewicza 17a w Łomży będą nieczynne – ogłosił w czwartek późnym popołudniem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Komunikat opublikowano na stronie internetowej MOSiR oraz facebookowym fanpage. Na razie nie wiadomo jak długo będą zamknięte baseny.

Rafał zaprasza do modlitwy za papieża Franciszka

Foto: Rafał zaprasza do modlitwy za papieża Franciszka
cz cz, 05 marca 2020 16:37

- Spotkałem się z papieżem Franciszkiem pierwszy raz w życiu w sobotę przed niedzielą palmową 2017 roku – opowiada Rafał Orzechowski, kleryk Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży i pomysłodawca ogólnopolskiej akcji modlitewnej „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”. - W świecie pełnym mowy nienawiści modlitwa jest językiem miłości. W niedzielę, 8. marca, będziemy mogli wszyscy modlić się za papieża Franciszka w intencjach i dziełach, podjętych przez papieża. Patronat nad tą akcją objął przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. W niedzielę przed 7. rocznicą wyboru następcy Chrystusa na Stolicę Piotrową bądźmy razem z Ojcem Świętym.

Czy można im jeszcze w cokolwiek uwierzyć?

Foto: Czy można im jeszcze w cokolwiek uwierzyć?
cz cz, 05 marca 2020 11:27

Sanepid w Łomży potwierdza, że pierwsze wyniki badań wskazujące, że w Parku Wodnym i Pływali wykryto groźne dla ludzi bakterie do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dotarły już 10 lutego. To był poniedziałek. Informacje o tym władze MOSiR ukrywały przed mieszkańcami. W piątek po południu zamiast odpowiedzi na nasze pytania przesłano jedynie „komunikat”, w który napisano, że badania wody z 11 lutego „nie wykazały obecności bakterii Pseudomonas aureginosa w żadnej z niecek basenowych w obiektach Parku Wodnego przy ulicy Wyszyńskiego oraz na Pływalni przy ulicy Niemcewicza”. O tym, że badania te wykazały, że groźne bakterie jednak były wówczas w miejskich basenach przyznano 18 lutego. Teraz wychodzi na jaw, że wiedzę o nich kierownictwo miejskiej placówki miało już 10 lutego. Po pobycie na basenie groźną bakterią mogła zarazić się mała dziewczynka, której walkę o zdrowie i życie w niezwykle ujmujący sposób rodzice opisują na profilu facebookowym „Jestem Nina Katarzyna”.

Pirat drogowy w Zaruziu

Foto: Pirat drogowy w Zaruziu
cz cz, 05 marca 2020 09:17

Stracił prawo jazdy, dostał mandat i 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali skodę, której kierowca w obszarze zabudowany wsi Zaruzie, na drodze Łomża – Ostrołęka, przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h. Policjanci biją na alarm przypominając, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Dawid Piątnicki i Bronisław Karbowski, żydowscy synowie Ziemi Łomżyńskiej, ofiary Zbrodni Katyńskiej

Foto: Dawid Piątnicki i Bronisław Karbowski, żydowscy...
cz cz, 05 marca 2020 08:15

80 lat temu – 5 marca 1940 roku, Biuro Polityczne KC WKP (b) zatwierdziło wniosek Ławrentija Berii, szefa NKWD, z 2 marca skierowany do Józefa Stalina i podjęło decyzję o rozstrzelaniu jeńców wojennych wziętych do niewoli po napadzie na Polskę 17 września 1939 r.. 22 marca 1940 r. Beria wydał, z polecenia Stalina, tajny rozkaz „O rozładowaniu więzień NKWD USRR i BSRR”, w których przetrzymywano obywateli polskich. 3 kwietnia zaczęto wywozić na egzekucje więźniów z obozu w Kozielsku, 4 kwietnia z Ostaszkowa, a 5 kwietnia ze Starobielska. Wśród ponad 20 tysięcy ofiar „Zbrodni Katyńskiej” były także osoby związane z naszym miastem. Dwaj łomżyńscy lekarze Dawid Piątnicki i Bronisław Karbowski, zostali zamordowani między 5 kwietnia, a 12 maja 1940 roku w Charkowie. Wspomina ich Adam Sokołowski z Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. - Należy pamiętać, że chociaż relacje między Polakami i Żydami w II RP były bardzo złożone, to Żydzi Polscy zginęli w Katyniu dlatego, że byli postrzegani przez sowietów jako Polacy, Polscy oficerowie i elita II Rzeczpospolitej – podkreśla historyk.

Nie żyje Janusz Żebrowski z „Solidarności”

Foto: Nie żyje Janusz Żebrowski z „Solidarności”
cz śr, 04 marca 2020 20:52

Po nagłej i ciężkiej chorobie w środę wieczorem, w wieku 58 lat zmarł Janusz Żebrowski, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Łomży. O śmierci swego najbliższego współpracownika powiadomił Henryk Piekarski, przewodniczący łomżyńskiej „Solidarności”.

Wypadek na skrzyżowaniu

Foto: Wypadek na skrzyżowaniu
cz śr, 04 marca 2020 16:56

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala po wypadku do którego doszło na skrzyżowaniu alei Legionów z ul. Przykoszarową. W wypadku nie odnieśli obrażeń, a do szpitala przewieziono jej na dokładne badania.

Rodzinny samochód - komfort i bezpieczeństwo

Foto: Rodzinny samochód - komfort i bezpieczeństwo
JJS śr, 04 marca 2020 08:16

Wielu ludzi nie wyobraża sobie już życia bez samochodu. To nie tylko bardzo wygodny sposób podróżowania, bardzo często - szczególnie w małych miejscowościach - to jedyny sposób przemieszczenia się. Samochód jest niezbędnym narzędziem i jak każde narzędzie, musi być dostosowany do pełnionej funkcji. Dlatego tak wiele osób ma samochody, które dostosowane są do ich trybu życia i zmieniają się wraz z nim. Dlatego co jakiś czas nadchodzi pora na zmianę samochodu na inny. Bardzo często wiąże się to z założeniem rodziny i pojawieniem się na świecie dzieci.

Prawie 143 tysiące złotych zebrała łomżyńska WOŚP

Foto: Prawie 143 tysiące złotych zebrała łomżyńska WOŚP
cz wt, 03 marca 2020 15:41

- Co roku bijemy rekordy kwot pieniędzy, zbieranych przez wolontariuszy do puszek z serduszkiem WOŚP na sprzęt do leczenia noworodków i dzieci w Polsce – mówi z satysfakcją Monika Orłowska – Laskowska, która po raz 6. była szefem Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży. - Tradycyjnie na początku marca, razem z Fundacją WOŚP dokonuje się całościowe podsumowanie wyników zbiórki. W 28. Finale zebraliśmy jako sztab WOŚP Łomża 142 tysiące 987 złotych 68 gr.

Turyści przestraszyli się stada wilków

cz wt, 03 marca 2020 11:56

Kilka godzin trwała akcja poszukiwania pary turystów, którzy zgubili się w Biebrzańskim Parku Narodowym. 30-letnia kobieta i o 7 lat starszy mężczyzna wystraszyli się stada wilków i chcąc przed nimi uciec stracili orientację w terenie.

Drogowcy na 3-Maja i Małachowskiego

Foto: Drogowcy na  3-Maja i  Małachowskiego
cz wt, 03 marca 2020 09:43

Rozpoczynają się prace remontowe na ul. 3-Maja i Małachowskiego. - Dzisiaj rozpoczyna się rozbiórka jezdni oraz chodnika po lewej stronie ul. 3 Maja, natomiast w czwartek, 5 marca, planowane jest frezowanie nawierzchni ulicy Małachowskiego – podaje Łukasz Czech z ratusza. Obie ulice zostaną zamknięte dla ruchu, ale z dopuszczeniem ruchu lokalnego mieszkańców.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę