środa, 26 czerwca 2019 napisz DONOS@

Zapaliła się Panda

Foto: Zapaliła się Panda
mm nie, 02 czerwca 2019 17:58

Samochód osobowy Panda zapalił się na ul. Szosa Zambrowska. Nikomu nic się nie stało.

Zwiedzanie katedry z Andrzejem Wszeborowskim

Foto: Zwiedzanie katedry z Andrzejem Wszeborowskim
mm so, 01 czerwca 2019 10:03

– Wiele jest jeszcze tajemnic, rzeczy niewyjaśnionych w tej katedrze – mówi inż. Andrzej Wszeborowski. Jego specjalizująca się w konserwacji zabytków firma budowlana kilkakrotnie remontowała tę perełkę mazowieckiego gotyku, jeden z najciekawszych obiektów tego typu w północno-wschodniej Polsce i zarazem najstarszy budynek w Łomży, tak więc lepszego przewodnika do jego zwiedzania nie można było sobie wymarzyć. – Znam tu każdy kąt, niemal każdą cegłę – mówił Andrzej Wszeborowski, oprowadzając po katedrze uczestników historycznego spaceru pod auspicjami Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów.

Ratownicy nie byli winni wypadku na pływalni

Foto: Ratownicy nie byli winni wypadku na pływalni
cz pt, 31 maja 2019 16:31

Sąd Okręgowy w Łomży wydał wyrok w ponownym procesie dotyczącym wypadku na pływalni w Łomży sprzed 9. laty. Wówczas 16-letnia Paulina podtopiła się w basenie przy ul. Niemcewicza. Przeżyła, ale jest niepełnosprawna. Póki co nie ma winnych tego wypadku.

Społecznicy

Foto: Społecznicy
cz pt, 31 maja 2019 15:04

Harcmistrz Wiesław Domański, komendant hufca ZHP w Łomży, Anna Górska ze spółdzielni socjalnej „Poezja Smaku” w Czarnocinie i Ewelina Ajdyn prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Grajewo to trójka społeczników, którzy zostali wyróżnieni podczas odbywające się w Piątnicy III Gali Ekonomii Społecznej. - Ta nagroda nie należy się mnie, ale tym młodym ludziom, którym chce się chcieć – mówił Wiesław Domański chwaląc zaangażowanie młodych harcerzy z Łomży. - Są tam gdzie trzeba, wyglądają jak trzeba i robią to co trzeba – dodawał.

Kolizja w Wygodzie

cz pt, 31 maja 2019 13:32

Jedna osoba została przewieziona do szpitala po najechaniu przez samochód ciężarowy na tył osobówki. Do zdarzenia doszło w Wygodzie. Policja podaje, że nie ma utrudnień w ruchu drogą krajową nr 63 Łomża - Zambrów.

„Łomżyńskie Anioły Biznesu” poszukiwane

Foto: „Łomżyńskie Anioły Biznesu” poszukiwane
cz pt, 31 maja 2019 09:42

W pierwszej edycji było 46 przedsiębiorstw, w drugiej 57. Władze ogłosiły start trzeciej edycji konkursu „Łomżyńskie Anioły Biznesu”. Nagroda ma być wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorcom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Miasta Łomża i Powiatu Łomżyńskiego.

Zmiana Komendanta

Foto: Zmiana Komendanta
cz pt, 31 maja 2019 09:24

Po 12 latach nastąpi zmiana na stanowisku Komendanta Straży Miejskiej Łomży. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski ogłosił konkurs na następcę Bogdana Rutkowskiego, który formację kieruje od 2007 roku. Wymagania nie są wygórowane. Nowy Komendant Straży Miejskiej nie musi mieć nawet prawa jazdy.

Coraz cieplej

Foto: Coraz cieplej
cz pt, 31 maja 2019 08:21

Będzie słonecznie i cieplej. Synoptycy zapowiadają poprawę pogody. Dziś niemal przez cały dzień ma być słonecznie i nawet do 23°C w cieniu. Późnym południem zacznie się bardziej chmurzyć, a wieczorem być może wystąpią w regionie słabe przelotne opady deszczu.

Brakuje ok. 3 tysięcy wniosków

Foto: Brakuje  ok. 3 tysięcy wniosków
cz cz, 30 maja 2019 13:40

Do Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży do dzisiaj wpłynęło 77 338 wniosków pod rolników o dopłaty bezpośrednie za rok 2019. To około 96,3% tych, które powinny wpłynąć. Nabór wniosków trwa do jutra.

Przeprowadzka z dworcem

Foto: Przeprowadzka z dworcem
cz cz, 30 maja 2019 12:52

Od soboty 1. czerwca, dworzec autobusowy w Łomży będzie przeniesiony na parking przy ul. Dworcowej, naprzeciwko wiaty Miejskiej Hali Targowej. W związku z tym nie będzie tam możliwości parkowania samochodów mieszkańców przyjeżdżających na zakupy na miejskie targowisko. Przeprowadzka związana jest z budową nowego dworca, która po ponad roku zaczyna wychodzić nad powierzchnię ziemi.

Ziemia pod budownictwo

Foto: Ziemia pod budownictwo
cz cz, 30 maja 2019 10:04

15 hektarów pod blokowiska, 20 hektarów na domki jednorodzinne – to podstawowe założenia planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu południowo-wschodniej części Łomży. Projekt planu obejmującego ok. 65 hektarów dziś w większości rolniczo wykorzystywanej ziemi od ul. Kazańskiej do Szosy do Mężenina, na zachód od biegnącej tu linii energetycznej, w większości ma być przeznaczony pod rozwój budownictwa mieszkaniowego.

Pijany głąb na motorze

cz cz, 30 maja 2019 06:33

Prawie 3 promile alkoholu miał w sobie 29-latek, który wczoraj po godzinie 21. wywrócił się na motorze. Okazało się że miał też wydany przez sąd dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Niebezpieczne miejsce na drodze

Foto: Niebezpieczne miejsce na drodze
cz śr, 29 maja 2019 20:11

Jedna osoba doznała obrażeń po tym, gdy bus jadący od Jedwabnego w kierunku Piątnicy wypadł z drogi. Do wypadku doszło w Jeziorku. Prawdopodobnie kierowca samochodu stracił panowanie nad nim po tym, gdy omijał „wysepkę bezpieczeństwa”.

Policyjne rowery

Foto: Policyjne rowery
cz śr, 29 maja 2019 14:52

Trzy nowe rowery do służbowego użytku otrzymali policjanci z Łomży. Takie rowerowe patrole w mieście wyjeżdżają od 2016 roku. - Mają one znaczenie przede wszystkim prewencyjne - mówił nadkom. Marek Sienkiewicz, Komendant Miejski Policji w Łomży podkreślając, że są one pozytywnie odbierane przed społeczeństwo. Zakup trzech policyjnych rowerów sfinansowały okoliczne gminy: Łomża, Piątnica i Śniadowo. Władze miasta Łomża odmówiły takiego wsparcia.

Malowanie kostki brukowej - czy warto?

Foto: Malowanie kostki brukowej - czy warto?
JJS śr, 29 maja 2019 13:27

Kostka brukowa jest niezwykle uniwersalnym podłożem, które świetnie się sprawdza zarówno w przestrzeniach przemysłowych takich jak place, magazyny czy drogi wewnętrzne, jak i tych prywatnych takich jak tarasy, chodniki na ogrodzie, podjazd przed domem.

Łomżyńska saga Niwena

Foto: Łomżyńska saga Niwena
cz śr, 29 maja 2019 12:32

Zenon Krajewski opublikował czwartą część powieści historyczno-obyczajowej „Meandry losu”. Doprowadził w niej akcję do przełomowego momentu, kiedy po ponownym zajęciu Łomży przez Niemców na Żydów został wydany wyrok. Główny bohater walczy o życie swoich najbliższych, napotykając zarówno wrogich, jak i życzliwie usposobionych Polaków nie odmawiających mu pomocy. Pojawia się też tak zwany dobry Niemiec, a akcja z każdym kolejnym rozdziałem staje się coraz ciekawsza. Autor, używający pseudonimu Niwen i historyk z wykształcenia, ma już zaplanowane kolejne tomy cyklu, a te dotychczas wydane będzie promować podczas „Dni Łomży”.

Posłowie chcą monitorować budowę kolei przez Łomżę

Foto: Posłowie chcą monitorować budowę kolei przez Łomżę
cz śr, 29 maja 2019 10:08

W Sejmie został powołany Parlamentarny Zespół ds. Budowy Kolei Warszawsko-Mazurskiej przez Łomżę. Na jego czele stanął poseł Lech Kołakowski z PiS, w wiceprzewodniczącymi zostali posłowie tej partii z Ostrołęki i Pisza. „Celem powołania Zespołu jest monitorowanie i wspieranie budowy wyżej określonego połączenia kolejowego” - czytamy w regulaminie zespołu.

Dotacje na drogi

Foto: Dotacje na drogi
cz śr, 29 maja 2019 09:23

Ponad 27 km dróg lokalnych w powiatach łomżyńskim, zambrowskim i wysokomazowieckim będzie przebudowanych dzięki środkom w z Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). Wojewoda Bohdan Paszkowski podpisał z samorządami umowy w tej sprawie. Kilkanaście samorządów w edycji rządowego programu za rok 2018 dostanie 28,7 mln zł.

Kąpieliska nie będzie, ale ratownicy WOPR mają patrolować Narew

Foto: Kąpieliska nie będzie, ale ratownicy WOPR mają ...
cz śr, 29 maja 2019 08:50

To już pewne. W tym roku w Łomży nie będzie miejskiego kąpieliska nad Narwią. Będą za to ustawione znaki zakazu kąpieli i ostrzegawcze. Wczoraj po południu, prezydent Łomży ogłosił konkurs na organizację prewencyjnych patroli wodnych rzeki Narew w granicach administracyjnych miasta od 19 czerwca do 1 września 2019 roku.

Bursztynowy Dzień Dziecka

Foto: Bursztynowy Dzień Dziecka
JJS śr, 29 maja 2019 08:28

W sobotę, 1 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w Bursztynowym Dniu Dziecka, który odbędzie się na terenie zielonym obok Galerii Bursztynowej. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji sportowych, edukacyjnych, rozrywkowych oraz modowych. Ze wszystkich atrakcji dzieci będą mogły skorzystać bezpłatnie.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę