środa, 25 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Życzenia Biskupa Łomżyńskiego

Foto: Życzenia Biskupa Łomżyńskiego
cz nie, 01 kwietnia 2018 08:42

Umiłowani Bracia i Siostry, W naszych kościołach brzmi już radosne Alleluja! Nasz Pan Jezus Chrystus skruszył więzy śmierci, podeptał szatana i jako zwycięzca wyszedł z otchłani. Celebrując tę najważniejszą prawdę naszej wiary, składam Wam wraz z Księżmi Biskupami, serdeczne życzenia. Niech Zmartwychwstały Pan umacnia w Was wiarę i ufność w miłość Boga; niech wypełnia codzienność dobrem a serca pokojem; niech daje siłę do odważnego bycia Jego świadkiem w naszej Ojczyźnie i poza Jej granicami.

Dachowanie w Wiźnie

Foto: Dachowanie w Wiźnie
cz so, 31 marca 2018 13:20

Jedna osoba trafiły do szpitala po tym gdy samochód który jechała wypał z drogi i dachował. Do wypadku doszło w Wiźnie, na zakręcie przy stacji paliw. Ruch w miejscu wypadku jest utrudniony i odbywa się wahadłowo.

Wielkanoc w Katedrze, przy stole z rodziną i w Alpach

Foto: Wielkanoc w Katedrze, przy stole z rodziną i w ...
cz so, 31 marca 2018 11:18

- Świętować piękny czas Wielkanocy można w różny sposób – mówi ksiądz Jan Krupka, gdy słyszy o łomżyniakach, spędzających święta w Alpach na nartach, podczas rejsu na Wyspy Kanaryjskie lub w wózku inwalidzkim. - Zależeć to będzie od rodzinnych tradycji, osobistych zwyczajów i planów, możliwości fizycznych czy ekonomicznych... Nie możemy jednak zagubić w naszym świętowaniu pamięci o tym, co jest istotną treścią tych wiosennych dni. Niedziela Wielkanocna to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. To znaczy, że nasze świętowanie powinno być naszym wyznaniem wiary, że Jezus zmartwychwstał, pokonał śmierć – On żyje!

Wielkanocna pomoc 2018

Foto: Wielkanocna pomoc 2018
cz so, 31 marca 2018 10:26

Nie byli obojętni. Udowodnili, że razem można zmienić czyjeś życie. Potrzebowali trzech dni, aby pomóc człowiekowi w potrzebie. Oto film zrealizowany w podziękowaniu wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przedświąteczną pomoc panu Jurkowi. 64-letniemu samotnemu staruszkowi który żył w bardzo ciężkich warunkach.

Wielka Sobota

Foto: Wielka Sobota
cz so, 31 marca 2018 10:10

Wielka Sobota to dzień ciszy, kiedy wierni nawiedzają w kościołach Groby Pańskie. Towarzyszy temu święcenie pokarmów, które jest starym zwyczajem przyjętym w Polsce ze średniowiecznej Italii. „Święconka” zawiera pokarmy symbolizujące nowe życie i Zmartwychwstanie, wymownie podkreślając, że tak jak natura budzi się po zimie do życia, tak i Jezus po Męce i śmierci krzyżowej powróci do życia.

Droga Krzyżowa Ojców Kapucynów ulicami miasta

Foto: Droga Krzyżowa Ojców Kapucynów ulicami miasta
mm so, 31 marca 2018 09:04

Stała się już tradycją. Gromadzi ludzi w różnym wieku i różnych stanów... Tych wszystkich, którzy mogą i chcą... W Wielki Piątek późnym wieczorem ulicami łomżyńskiej starówki przeszli wierni, odprawiając symboliczne stacje Drogi Krzyżowej. Jej organizatorami od lat są Bracia Mniejsi Kapucyni.

ASF szybko się rozprzestrzenia

Foto: ASF szybko się rozprzestrzenia
cz pt, 30 marca 2018 17:46

Już ponad 900 w tym roku przypadków wykrycia wirusa ASF u dzików potwierdziło laboratorium prowadzące badania na zlecenie inspekcji weterynaryjnej. Zarażonych dzików było znacznie więcej bo niektóre „przypadki” dotyczą kilku, kilkunastu na nawet kilkudziesięciu dzików jednocześnie. Tylko w piątek Głównego Lekarza Weterynarii poinformował o kolejnych przypadkach 69. Wśród nich jest np. z województwa podlaskiego, który dotyczy 20 padłych dzików.

Mniej eMPeKów

Foto: Mniej eMPeKów
cz pt, 30 marca 2018 15:35

Ponad 30 kursów autobusów komunikacji miejskiej zniknie w Łomży. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy. Cięcia wchodzą w życie w sobotę i dotyczą przede wszystkim porannych i wieczorny kursów w sumie 7 linii.

Łomża więcej dołoży do przebudowy Hali Targowej

Foto: Łomża więcej dołoży do przebudowy Hali Targowej
cz pt, 30 marca 2018 11:26

Władze miasta zdecydowały się zwiększyć własne środki finansowe i rozstrzygnąć drugi przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy znajdującej się na Starym Rynku zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury. Wybrana najtańsza oferta białostockiej firmy MK-BUD opiewa na 12 mln 850 tys. zł, czyli jest o blisko 30% wyższa od kwoty za jaką władze miasta planowały zrealizować tę część inwestycji. „Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to”... na początku maja wysokie ogrodzenie podzieli Stary Rynek.

Jak wybrać najlepszy kredyt?

Foto: Jak wybrać najlepszy kredyt?
JJS pt, 30 marca 2018 10:29

W życiu większości osób zdarzają się momenty, w których potrzebują większej ilości gotówki niż ta, którą aktualnie dysponują. Kupno własnego mieszkania, nowego samochodu, wyjazd na wakacje, czy remont mieszkania to tylko niektóre z nich. Rozwiązaniem najczęściej wybieranym w takich sytuacjach jest kredyt. Jak jednak wybrać ten, który będzie najkorzystniejszy? Warto zapoznać się z tym tekstem.

Firmowa recepcja: robimy pierwsze wrażenie

Foto: Firmowa recepcja: robimy pierwsze wrażenie
JJS pt, 30 marca 2018 10:14

Biuro coraz częściej postrzegane jest przez właścicieli firm nie tylko jako miejsce pracy, ale też narzędzie PR oraz employer brandingowe. Oznacza to, że ma służyć do budowania wizerunku firmy zarówno przed gośćmi, jak i wśród pracowników. W przypadku urządzenia pomieszczeń reprezentacyjnych w firmie dobrze sprawdza się powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach. Bardzo często to właśnie drobiazgi, takie jak czystość podłogi czy wygodny i duży wieszak decydują o tym, czy biuro zostanie ocenione przez osobę z zewnętrz jako atrakcyjne.

Jeden w drzewo, drugi w słup

cz pt, 30 marca 2018 09:22

24-latek jadąc za szybko na łuku zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. 34-latek na prostym odcinku najprawdopodobniej przysnął za kierownica, zjechał na bok i uderzył w latarnię. Na szczęście z obu zdarzeń kierowcy wyszli bez większych obrażeń.

Co dzień zupełnie inna pogoda

cz pt, 30 marca 2018 08:45

Dziś w pogodzie na zmianę słońce i chmury. Tylko na na północy województwa, możliwe przelotne opady deszczu, a przed południem także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6°C na północy do 10°C na południu województwa. W sobotę pogoda ponownie zacznie się zmieniać, a w święta nie będzie ładna.

Wielki Piątek ukazuje skalę miłości Boga do nas

Foto: Wielki Piątek ukazuje skalę miłości Boga do nas
cz pt, 30 marca 2018 08:31

W centrum Wielkiego Piątku stoi krzyż. Był on narzędziem zbrodni i znakiem hańby, ale dzięki śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa stał się symbolem zwycięstwa i nadziei oraz bezgranicznej miłości. Dlatego krzyż ma tak ważne miejsce w życiu każdego chrześcijanina, również w przestrzeni publicznej – podkreślił w Wielki Piątek rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

„Chrystus wybrał nas, abyśmy szli do ludzi XXI wieku”

Foto: „Chrystus wybrał nas, abyśmy szli do ludzi XXI ...
cz cz, 29 marca 2018 15:15

Śnieg wirował płatkami, wiatr podrywał białe alby i złote ornaty księży i biskupów, kiedy wchodzili dwoma długimi rzędami do Katedry na mszę św. z okazji ustanowienia przez Chrystusa sakramentu Eucharystii i kapłaństwa w wieczerniku z dwunastoma apostołami. Witał ich śpiew chóru Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży: „Ludu kapłański, ludu królewski, zgromadzenie święte, ludu Boży, śpiewaj Twemu Panu...”. - Chrystus nałożył nam pewną tożsamość: bycia księdzem – mówił do ok. 300 kapłanów biskup łomżyński Janusz Stepnowski na mszy za powołania i misję niesienia Dobrej Nowiny, głoszonej przez księży, nakładających sutannę i koloratkę. - Mamy być wszędzie, gdziekolwiek Bóg nas pośle, nawet w środowiskach, które są nam wrogie, nie tylko w kościele.

Uwaga będzie ślisko

Foto: Uwaga będzie ślisko
cz cz, 29 marca 2018 14:13

Magdalena Pękala, dyżurny synoptyk Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w Białymstoku, ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników, które nocą i w piątek nad ranem, może wystąpić w regionie. Zagrożeniu synoptyk nadała pierwszy stopień w trzystopniowej skali.

Wielki Czwartek to święto kapłanów

Foto: Wielki Czwartek to święto kapłanów
cz cz, 29 marca 2018 08:43

W Wielki Czwartek Kościół katolicki rozpoczyna Triduum Paschalne. Chrześcijanie wspominają tego dnia Ostatnią Wieczerzę, na której Jezus ustanowił sakramenty Eucharystii i kapłaństwa.

Majorka czy Ibiza – w które miejsce warto pojechać na wakacje?

Foto: Majorka czy Ibiza – w które miejsce warto pojec...
JJS cz, 29 marca 2018 08:31

Zarówno Majorka, jak i Ibiza, są wyspami należącymi do Hiszpanii. Można się więc spodziewać po nich przepięknej pogody i zachwycających krajobrazów. Każdy z zakątków oferuje jednak nieco inne atrakcje i kusi własnym, niepowtarzalnym, klimatem. Do którego miejsca warto pojechać na wakacje? Przed Wami krótkie zestawienie.

Dziś prawie jak zima

Foto: Dziś prawie jak zima
cz cz, 29 marca 2018 08:04

- Opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 3 cm do 7 cm – to pogoda na dziś. Możliwe także opady deszczu ze śniegiem, a temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Niestety odczuwalna dużo niższa, za sprawą wiatru okresami dość silnego w porywach do 60 km/h powodującego miejscami zawieje śnieżne.

Prawo jazdy zdaje co drugi

Foto: Prawo jazdy zdaje co drugi
cz śr, 28 marca 2018 18:02

20 łomżyńskich ośrodków nauki jazdy szkoliło w ubiegłym roku kandydatów na kierowców. O tym, który z nich jest najlepszy trudno jednoznacznie rozstrzygać, choć przesłanką ku temu mogą być publikowane co roku analizy statystyczne w zakresie średniej zdawalności osób szkolonych w ośrodkach szkolenia kierowców na terenie miasta Łomża. Ta za 2017 rok właśnie została opublikowana przez Urząd Miejski.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0