poniedziałek, 22 kwietnia 2019 napisz DONOS@

Trzecia „szprycha” przez Łomżę

Foto: Trzecia „szprycha” przez Łomżę
cz pon, 25 marca 2019 11:23

Około 1,6 tys. km nowych linii kolejowych ma powstać do obsługi Centralnego Portu Komunikacyjnego. Mają one stworzyć pajęczynę nowych linii prowadzących z dziesięciu kierunków do Centralnego Portu Komunikacyjnego i Warszawy. Jedna z tzw. szprych wyrysowana jest przez Łomżę wynika z map opublikowanych wraz z dzisiejszym komunikatem spółki CPK.

Czekają na pieniądze za ziemię i... żalą się posłom PiS

Foto: Czekają na pieniądze za ziemię i... żalą się po...
cz pon, 25 marca 2019 10:34

- Wiosną ubiegłego roku zabrali ziemię, latem były, pożal się Boże, wyceny, ale pieniędzy do tej porty nie ma – żaliła się kobieta, która w niedzielę przyszła na spotkanie z europosłem prof. Karolem Karskim i posłem Lechem Kołakowskim w Kupiskach. Ziemię przejmowano pod rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 645 Łomża – Nowogród i obwodnicę Starych Kupisk. - 75% miało być wypłacone w październiku, ale nikt nie dostał nawet złotówki – mówił Marian Zaczek, sołtys Nowych Kupisk prosząc posłów o interwencję.

Mniej nietoperzy nad Narwią

Foto: Mniej nietoperzy nad Narwią
cz pon, 25 marca 2019 09:30

Tej zimy w okolicach Łomży zimowało znacznie mniej nietoperzy niż w latach poprzednich – wynika z dorocznego monitoringu tych ssaków. W lutym chiropterolodzy z Towarzystwa Przyrodniczego Bocian i przyrodnicy z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, odwiedzają setki piwnic by poszukiwać w nich zimujących w nich nietoperzy. W tym roku choć piwnic sprawdzili więcej niż przed rokiem to naliczyli tam o niemal 120 nietoperzy mniej.

Demonstracja przed bramą biskupa

Foto: Demonstracja przed bramą biskupa
cz nie, 24 marca 2019 14:45

Pod hasłami „ręce precz od naszych dzieci”, „stop pedofilii w kościele” i „hańba biskupia” kilka osób demonstrowało przy nieczynnej bramie Pałacu Biskupiego od strony ul. Giełczyńskiej. Demonstrację w Łomży zorganizowano w ramach akcji Fundacji „Nie lękajcie się”, która kilka tygodni temu opublikowała raport o pedofilii w polskim kościele.

Piąta z Łomży

Foto: Piąta z Łomży
cz pt, 22 marca 2019 16:15

Dr Joanna Karpowicz, rektor Uczelni Jańskiego w Łomży, będzie piata na liście PiS w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. W Białymstoku przedstawiono pełną listę - 10 osób, którzy będą kandydować w listy Prawo i Sprawiedliwość w okręgu obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie.

Tajemna inkubacja w Parku Przemysłowym

Foto: Tajemna inkubacja w Parku Przemysłowym
cz pt, 22 marca 2019 13:33

Kilka lata temu na budowę czarnego biurowca przy ul. gen. Władysława Sikorskiego wydaliśmy ponad 17 milionów złotych. „Inkubator Przedsiębiorczości” - tak nazywa się ten biurowiec - miał pobudzić przedsiębiorczość absolwentów szkół i uczelni „zapewniając wsparcie dla nowych innowacyjnych przedsiębiorstw IT oraz zaawansowanych technologii”. Miało ono polegać przede wszystkim na ulgach w opłacie za wynajem wyposażonych biur. Okazuje się, że w czwartym roku funkcjonowania „Inkubatora”, który rokrocznie generuje setki tysięcy strat finansowych, tajemnicą jest jaką wartość „pomocy” otrzymali przedsiębiorcy, a nawet ile podmiotów zostało dotychczas poddanych tu inkubacji. Władze miasta zdają się przekonywać, że to nie powinno nikogo interesować, bo miejska spółka... „jest podmiotem prawa prywatnego”.

„Wiosna” Biedronia zbiera podpisy pod listami „in blanco”

Foto: „Wiosna” Biedronia zbiera podpisy pod listami „...
cz pt, 22 marca 2019 13:25

Paweł Krutul i Janusz Borowik z Białegostoku, wraz ze wsparciem kilku innych osób także spoza Łomży w piątkowe południe na Starym Rynku zachęcali mieszkańców Łomży do podpisywania list poparcia kandydatów partii „Wiosna” Roberta Biedronia w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Póki co listy są puste. „Jedynki” mają być ogłoszone jutro, w reszta kandydatów jeszcze później...

Prezes MPEC zapowiada „znacznie wyższą” cenę ciepła

Foto: Prezes MPEC zapowiada „znacznie wyższą” cenę ci...
cz pt, 22 marca 2019 11:18

Mimo osiągniętego stosunkowo wysokiego – ponad 2,1 mln zł - zysku w ubiegłym roku prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży Radosław Żegalski zapowiada, że „w najbliższej przyszłości” zostanie wprowadzona „znacznie wyższa taryfa”, czyli cena ciepła dla mieszkańców. Informację tę „przemycono” w przeprowadzonej przez Urząd Miejski „relacji” z wmurowania kamienia węgielnego pod nowy piec ciepłowni. Ten ma być opalany zrębkami drzewnymi. Koszt tej inwestycji przekracza 31 milionów złotych brutto, ale władze miasta podają cenę 22,5 mln zł. To kwota netto, którą ma otrzymać litewska firma UAB Enerstena i znacznie „lepiej wygląda” w zestawieniu dotacją 9,8 mln zł pozyskaną na inwestycję w biomasę.

To będzie „noc sów”

Foto: To będzie „noc sów”
cz pt, 22 marca 2019 08:22

Są tajemnicze, demoniczne i... kontrowersyjne. Są symbolem mądrości i wiedzy, ale także nieszczęścia i zła. Sowy od wieków głęboko wpływają na wyobraźnię ludzi. Od ośmiu lat miłośnicy tych ptaków w jedną z wiosennych nocy organizują „noc sów”. Każdy może wówczas dowiedzieć się więcej o żyjących wokół nas sowach, i ruszyć na nocne spotkanie z pohukującymi ptakami. U nas „noc sów” organizuje Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi.

Studnia wody w gorącej Afryce od uczniów I LO w Łomży

Foto: Studnia wody w gorącej Afryce od uczniów I LO w...
mm cz, 21 marca 2019 18:30

Zosia Długozima zrobiła sałatkę owocową i przygotowała afisz z hasłem: „Wtedy się wodę szanuje, kiedy jej w studni brakuje”. Zosia wie, jak ciężko wyciągnąć wiadro z wodą z cembrowanej studni u dziadków na wsi, bo kręciła korbą, aby mieć czym podlewać kwiaty i warzywa w ogródku. Porcję sałatki z salaterki od 16-latki i kawałek ciasta od koleżanek można było dostać za 5 zł w kawiarence na piętrze I LO w Łomży. W Światowym Dniu Wody wolontariuszki z Polskiej Akcji Humanitarnej Janiny Ochojskiej pod opieką pedagog Elżbiety Kozłowskiej zbierały datki do puszki w akcji „Studnia dla Południa”. - W tej chwili miliard ludzi na Ziemi nie ma czym ugasić pragnienia, kiedy my dzień i noc mamy wody pod dostatkiem do picia i kąpieli, mycia i prania... – współczuje ludzkości Zosia.

Wiosna w Łomży nad Narwią ma radosne imię

Foto: Wiosna w Łomży nad Narwią ma radosne imię
cz cz, 21 marca 2019 14:16

„Maszeruje wiosna, maszeruje, w ręku trzyma kwiat”, i to niejeden. Sympatyczni pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 dziarsko wędrują ulicą Rybaki i przystają na Żydowskiej, gdzie przed wojną mieszkali Żydzi. Dzieci patrzą wesoło na rozległą Dolinę Narwi w słoneczne południe. Rano pierwszego dnia wiosny było zimno i pochmurno, ale teraz zrobiło się cieplutko, rześko i pogodnie. - Nasza Wiosna ma na imię... Monika! – śmieją się radośnie dziewczynki i chłopcy, krzycząc i tuląc do uśmiechniętej wychowawczyni Moniki Chmielewskiej. Idą na bulwar witać wiosnę A.D. 2019.

Pijany w tirze

cz cz, 21 marca 2019 14:07

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie 48-letni Łotysz, który jechał ciężarowym volvo drogą ekspresową S8 w okolicy Zambrowa. Sąd w Zambrowie już zdecydował o jego zatrzymaniu na dwa miesiące w tymczasowym areszcie.

Bociany wróciły

Foto: Bociany wróciły
cz cz, 21 marca 2019 13:57

- Trzy bociany wczoraj przeleciały nad naszą siedzibą w Drozdowie i poleciały dalej w kierunku Wizny – mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. - To pierwsze zaobserwowane przez nas bociany, ale z dnia na dzień będzie ich przybywało.

Zysk MPEC jeszcze większy

Foto: Zysk MPEC jeszcze większy
cz cz, 21 marca 2019 11:30

2 mln 138 tys. 175 zł – tyle wyniósł zysk brutto za ubiegły rok Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. To najlepszy wynik miejskiej spółki od 2014 roku. Co ciekawe zysk jest większy pomimo że spółka sprzedała mniej ciepła, a znacznie więcej musiała płacić za kupowany węgiel.

Peugeot roztrzaskał się o drzewo

Foto: Peugeot roztrzaskał się o drzewo
cz cz, 21 marca 2019 08:12

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w okolicach Jednaczewa koło Łomży. Samochód wypadł z drogi i rozbiły się o pobliskie drzewo. W peugeocie jechała tylko kierowca - kobieta i to ona z obrażeniami ciała została zabrana przez pogotowie do szpitala.

Sędzia z Łomży prezesem Sądu Apelacyjnego w Białymstoku

cz cz, 21 marca 2019 07:59

Krzysztof Adamiak, sędzia Sądu Okręgowego w Łomży, został powołany przez Ministra Sprawiedliwości na nowego prezesa Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. - To w pełni zasłużony awans. Sędzia Adamiak, to bardzo sprawny sędzia. Nie było żadnych uwag do jego pracy – mówi sędzia Jan Leszczewski, prezes Sądu Okręgowego w Łomży podkreślając, że to pierwszy przypadek, gdy sędzia z Łomży obejmuje stanowisko prezesa Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Pełnienie funkcji sędzia Adamiak rozpoczyna dziś. Sąd Apelacyjny w Białymstoku jest sądem nadrzędnym nad sądami okręgowymi w Białymstoku, Łomży, Olsztynie, Ostrołęce i Suwałkach.

Do Rady Miejskiej z list prezydenckich się nie dostali, ale prezydent powołał ich do MKRPA

Foto: Do Rady Miejskiej z list prezydenckich się nie ...
cz śr, 20 marca 2019 18:02

Mariusz Chrzanowski powołał nową Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nowa MKRPA liczy 12 osób, a poprzednia miała 10 członków. Co ciekawe wśród jej osobowości są dwie byłe radne miasta i jeden niedoszły radny. Cała trójka jesienią o wybór do Rady Miejskiej Łomży zabiegała z list komitetu wyborczego Mariusza Chrzanowskiego. Wówczas nie zdołali do siebie przekonać wystarczającej liczby mieszkańców Łomży, ale... to nie szkodzi.

Zderzenie z ciągnikiem

Foto: Zderzenie z ciągnikiem
cz śr, 20 marca 2019 13:04

Jedna osoba zastała przewieziona do szpitala po zderzeniu samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Do wypadku doszło przed południem w Pniewie.

Groził nożem policjantom. Siedzi w areszcie

Foto: Groził nożem policjantom. Siedzi w areszcie
cz śr, 20 marca 2019 12:23

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił mężczyzna, który w sobotę znieważał i groził nożem interweniującym policjantom. Do zdarzenia doszło we wsi Chyliny na terenie gminy Jedwabne w związku z podejmowaną przez policjantów z interwencją domową.

Pożar w sądzie

Foto: Pożar w sądzie
cz śr, 20 marca 2019 09:03

Wszystkie służby ratunkowe w środowy poranek zjawiły się w budynku Sądu Rejonowego w Łomży. Z pierwszych informacji wynika, że w jednym z pomieszczeń zapaliła się... lampa sufitowa. - Sytuacja jest już opanowana – mówią strażacy.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę