środa, 22 stycznia 2020 napisz DONOS@

Hangar nadal w kawałkach

Foto: Hangar nadal w kawałkach
cz pt, 27 grudnia 2019 12:19

Ponownie nie udało się w wyznaczonym terminie postawić „lotniczego” hangaru na działce przy ul. Zjazd. Hangar został kupiony przez władze miasta na przełomie 2011 i 2012 roku i miał być elementem głośno zapowiadanej budowy lądowiska dla motolotni i małych samolotów w Łomży. To nigdy nie doszło do realizacji, a hangar przeleżał w częściach ponad siedem lat. Dopiero w tym roku władze zdecydowały się na ustawienie go na jako garażu na potrzeby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ustawienie go okazuje się bardzo problematyczne.

Laser ablacyjny czy nieablacyjny – jaki zabieg lepiej odmłodzi naszą skórę?

Foto: Laser ablacyjny czy nieablacyjny – jaki zabieg ...
JJS pt, 27 grudnia 2019 11:07

Laseroterapia to jedna z najważniejszych dziedzin medycyny estetycznej, dająca ogromne możliwości w zakresie usuwania wszelkich defektów skórnych oraz odmładzania. Na rynku dostępnych jest wiele laserów, a od odpowiedniego dopasowania typu lasera do potrzeb skóry zależy efekt końcowy zabiegu. O tym, jakie lasery są najczęściej stosowane i czym kierować się podczas wyboru lasera, porozmawiam z ekspertem z branży beauty Anną Zienkiewicz kosmetologiem w Klinice medycyny estetycznej Neonia z Krakowa.

Mleko w górę

Foto: Mleko w górę
cz pt, 27 grudnia 2019 09:09

Na koniec roku rośnie cena mleka. W listopadzie mleczarnie w regionie za dostarczany surowiec płaciły rolnikom średni po 147,24 zł za 1 hl mleka. To o ok. 6% więcej niż w październiku.

Kolęda

Foto: Kolęda
cz pt, 27 grudnia 2019 08:39

Po świętach Bożego Narodzenia księża z łomżyńskich parafii rozpoczynają kolędę, czyli wizyty duszpasterskie w domach wiernych. - Pamiętajmy, że głównym powodem wizyty duszpasterskiej jest wniesienie Bożego błogosławieństwa do rodziny, poznania parafian, ich problemów oraz opinii na temat funkcjonowania parafii. Dlatego bardzo ważną rzeczą w trakcie kolędy jest szczerość w rozmowie z kapłanem – podaje ks. Marian Mieczkowski, proboszcz parafii katedralnej.

Czas na budowę gazociągu

Foto: Czas na budowę gazociągu
cz pt, 27 grudnia 2019 08:23

- Na przełomie roku 2019/2020 nastąpi m.in. geodezyjne wytyczenie pasa wycinki w obszarze pasa montażowego inwestycji oraz wycinka drzew i krzewów – zapowiada Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. To państwowa spółka, która ma zbudować przebiegający przez region gazociąg Polska – Litwa. W tym roku spółka uzyskała już wszystkie wymagane prawem decyzje i pozwolenia administracyjne, a prace związane z układaniem rury gazociągu, o średnicy 70 centymetrów, mają się rozpocząć w połowie przyszłego roku i zostać zakończone przed końcem 2021 roku.

Wspomnienie łomżyńskiego pisarza

Foto: Wspomnienie łomżyńskiego pisarza
cz pt, 27 grudnia 2019 07:48

Nie żyje Andrzej Rytelewski (1951-2019). Urodził się w Łomży, tu skończył liceum ogólnokształcące i przez wiele lat pracował. – Potem trochę szwendałem się po świecie, ostatnie kilkanaście lat pracowałem w Wielkiej Brytanii – mówił nam w ubiegłym roku. Na obczyźnie wydał trzy książki, ale – jak mówił- wydawnictwa - nie spełniły jego oczekiwań. Po powrocie do rodzinnego miasta założył własne „Szaman”, w którym opublikował sześć książek. Pisał kolejne – ostatnią ukończył we wrześniu, i mówił, że ma pomysły na następne. Zmarł krótko przed 69. urodzinami.

Pijany zabił w święta

Foto: Pijany zabił w święta
cz cz, 26 grudnia 2019 08:16

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia na drogach regionu doszło do dwóch wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła i jedna została ranna - podaje Izabela Kłosowska z KWP w Białymstoku. Sprawcami obu wypadków byli pijani kierowcy.

Śpiewająca choinka

Foto: Śpiewająca choinka
cz śr, 25 grudnia 2019 23:18

Przed kościołem Krzyża Świętego zbudowano tajemniczą konstrukcję. Wraz ze zbliżaniem się świętą Bożego Narodzenia coraz bardziej przypominała wielką choinkę, zwłaszcza gdy udekorowano ją świerkowymi gałązkami i lampkami. W wigilijny wieczór okazało się, że to oryginalna trzypiętrowa scena dla parafialnego chóru. Z niej śpiewał kolędy zapraszając na pasterkę, do wspólnego radowania się z narodzin Jezusa Chrystusa.

Cenna kamienica

Foto: Cenna kamienica
cz śr, 25 grudnia 2019 22:38

Przetarg na remont zabytkowych kamienic na roku Wojska Polskiego i Polowej będzie musiał odbyć się raz jeszcze. Z powodu jest zbyt wysokiej ceny, po odrzuceniu oferty najtańszej, unieważniono pierwszy przetarg na wybór wykonawcy remontu ponad stuletniego budynku, w których dziś mieści się 21 mieszkań komunalnych. Władze miasta chciały wydać na to 2,7 mln zł.

Dyspensa na piątek

cz śr, 25 grudnia 2019 22:35

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski wydał dekret w sprawie dyspensy od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek 27 grudnia 2019 r. Biskup zachęcam jednocześnie wiernych do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

„Wędrujemy z pasterzami po bezdrożach Drogi Mlecznej...”

Foto: „Wędrujemy z pasterzami po bezdrożach Drogi Mle...
mm wt, 24 grudnia 2019 16:13

Rok temu nie napisałem 8. łomżyńskiej kolędy na święta Bożego Narodzenia, ponieważ zmarł mój kochany, przybrany syn Janek Pietrzak (1995 – 2018). Byłem tak bardzo przygnębiony cierpieniami 23-latka, że nie miałem ani głowy, ani serca zajmować się szukaniem pomysłu na prezent dla mieszkańców Łomży w Łomży, Polsce i świecie... Jednak czas leczy rany: wiara w Zmartwychwstanie Chrystusa przywraca ufność w Boże Narodzenie. Choć nie ma gwiazdek śniegu, wirujących w cichą noc, gdy Gwiazda Betlejemska zwiastuje radość wielką, „z Narodzenia Pana dzień dziś wesoły” - spotkajmy się w rodzinie, by dzielić się dobrym słowem i miłością jak opłatkiem. Wielu po Wilii przy choince idzie na pasterkę śpiewać tradycyjne kolędy, a wielu pozna łomżyńską kolędę na święta A.D. 2019.

Świąteczny autobus wigilijny na czas i przed czasem

Foto: Świąteczny autobus wigilijny na czas i przed cz...
mm wt, 24 grudnia 2019 16:12

Miał na Starym Rynku stanąć w Wigilię od godziny 10. do 14., co zapowiedział prezydent Mariusz Chrzanowski, ażeby w ciepłym wnętrzu autobusu MPK samotni, bezdomni i głodni mogli podzielić się opłatkiem, najeść do syta i ogrzać w świątecznym nastroju przy kolędach. I stanął - w siąpiącym deszczu, lecz około godziny 13.15 odjechał. - Bo wcześniej skończyły się pierogi z kapustą i dania wigilijne – tłumaczyli dwaj mili strażnicy miejscy w wozie służbowym na parkingu przed ratuszem.

Niebezpieczne skrzyżowanie

Foto: Niebezpieczne skrzyżowanie
cz wt, 24 grudnia 2019 12:54

Jedna osoba została poszkodowana w zdarzeniu, do którego doszło po godzinie 12. w okolicy skrzyżowania ul. Zawadzkiej z Sybiraków. Ford zderzył się tu z suzuki. Na szczęście obrażenia, których doznał kierowca forda nie są poważne.

Policjanci w akcji

cz wt, 24 grudnia 2019 11:08

- Od kilku dni obserwujemy przedświąteczny większy ruch na drogach, ale generalnie jest bezpiecznie – mówi Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży zapowiadając, że dziś i w święta Bożego Narodzenia policyjnych patroli będzie więcej niż zwykle. W całym kraju trwa policyjna akcja „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”, która potrwa aż do niedzieli.

Życzenia Biskupa Łomżyńskiego na Boże Narodzenie 2019

Foto: Życzenia Biskupa Łomżyńskiego na Boże Narodzeni...
cz wt, 24 grudnia 2019 10:22

„Aby Święta Rodzina była dla Was wzorem miłości małżeńskiej i rodzinnej” – składa życzenia na Boże Narodzenie 2019 Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski przywołując słowa „już niebawem błogosławionego” Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i Syna Ziemi Łomżyńskiej.

Zmarł Wiesław Walczuk

Foto: Zmarł Wiesław Walczuk
cz wt, 24 grudnia 2019 08:10

- Ciepły, serdeczny, cierpliwy i wyrozumiały. Wspaniały, kochający mąż i ojciec oraz dziadek i pradziadek. Wszystkim służył pomocą – tak wspominają Go najbliżsi. W wieku 81 lat zmarł nauczyciel Wiesław Walczuk. - Kochał matematykę i praktycznie do końca swoich dni był z nią związany.

Biskup, marszałek i prezydent na opłatku dla samotnych

Foto: Biskup, marszałek i prezydent na opłatku dla sa...
mm pon, 23 grudnia 2019 20:43

Po mszy świętej w kościele Miłosierdzia Bożego około 250 gości zasiadło za długimi stołami w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży, gdzie w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia odbyła się Polska Wigilia Caritas. - Nigdy jeszcze nie przygotowywałam tak wielkiego przyjęcia – uśmiechała się życzliwie do zapracowanego personelu i wolontariuszy Miłości szefowa kuchni SP 1 Dorota Wierzbicka, pod której kierunkiem przygotowano: 180 kilogramów karpia, śledzie z cebulką i sałatkę śledziową z warzywami, surówkę z kapusty i kapusty kiszonej oraz dobrą sałatkę domową. Był opłatek i życzenia od prezydenta, marszałka i biskupa oraz polskie kolędy z Maryną i Taborem.

Nowy domek dla pustułek

Foto: Nowy domek dla pustułek
cz pon, 23 grudnia 2019 14:02

Pustułka to ptak z rodziny sokołowatych, choć jak na sokoła niewielki – do 35 cm. Zjada drobne ssaki, rzadziej, ptaki i duże owady. Rodzina pustułek od dłuższego czasu żyje wśród wysokich bloków Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy Moniuszki. Do tej gniazdowała w specjalnej budce zamontowanej na bloku nr. 14, ale w związku planami remontu elewacji tego bloku gniazdo przeniesiono na sąsiedni blok. Nowy domek dla pustułki ma być wygodniejszy niż ten stary.

Skoda wpadła na drzewo

Foto: Skoda wpadła na drzewo
cz pon, 23 grudnia 2019 13:15

Strażacy musieli wycinać mężczyznę z samochodu, który dachował za Piątnicą. Do wypadku doszło około 12.30 na drodze krajowej nr 64 Łomża – Jeżewo. Skoda fabia na zakręcie w okolicy fortów zjechała z drogi i dachowała zatrzymując się na przydrożnym drzewie.

Życzenia Świąteczne od władz Powiatu Łomżyńskiego

Foto: Życzenia Świąteczne od władz Powiatu Łomżyńskiego
mm pon, 23 grudnia 2019 10:06

„Podajesz dłoń i rodzi się Moc Niech Cię nie trwoży że jesteś tak słaby wieść betlejemska mile cię zaskoczy oto gdy właśnie dłoń chętną podajesz są narodziny Wielkiej Małej Mocy…” Kolęda z Kalkuty

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę