Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 23 maja 2022 napisz DONOS@

Coraz większe pieniądze na obsługę długu Łomży

mm wt, 26 kwietnia 2022 09:07

Prezydent Mariusz Chrzanowski złożył wniosek do radnych, o przesunięcie kolejnych 840 tys. zł na rosnącą obsługę długu miasta. Mimo początku roku, na ten cel Miasto zabezpiecza już bez mała 8 mln zł.

Kto posprząta na Grobli i przy kamiennych schodkach ...?

mm wt, 26 kwietnia 2022 08:21

Śmieci wzdłuż Grobli Jednaczewskiej z Łomży do Lasu Jednaczewskiego wracają po roku. - Rowy są znowu pełne śmieci, papierów i plastiku, których nie zasłoniła zieleń - mówi Jacek Łyszkowski, Czytelnik 4lomza.pl, co potwierdza komendant Straży Miejskiej Paweł Żebrowski. Ponad kilometr 130-letniej grobli z prawej strony, jadąc od Łomży, odmłodzono dowiezieniem ziemi i wycięciem chaszczy. Na uprzątnięcie szmat i butelek czekają od lat skarpy: przy ratuszu i schodach nad Narew.

Trendy w wynajmie mieszkania na rok 2022

JJS wt, 26 kwietnia 2022 07:48

Świat nieruchomości został dotknięty przez pandemię. Z milionami gospodarstw domowych w trudnej sytuacji finansowej nie jest zaskoczeniem, że rynek nieruchomości przeżył wzloty i upadki w ciągu ostatnich dwóch lat.

Odzyskiwanie skasowanych zdjęć z telefonu / komputera

JJS wt, 26 kwietnia 2022 07:44

Komu z nas nie zdarzyło się chociaż raz usunąć nie chcący jakieś zdjęcie z telefonu czy też z komputera , które chcielibyśmy odzyskać ale niestety nie trafiło do kosza tylko zostało usuniete. Jest to bardzo denerwujące zwłaszcza że nie ma jak danego zdjęcia czy też smsa odzyskać.

Dopłaty do nawozów dla rolników

mm pon, 25 kwietnia 2022 18:43

Po tym jak Komisja Europejska zatwierdziła program o wartości 836 mln euro na wsparcie polskiego rolnictwa, do dziś, 25. kwietnia, rolnicy mogą ubiegać się o dopłaty do zakupu nawozów. Wnioski należy składać do ARiMR.

Zaginał 52-letni mieszkaniec gminy Wizna

mm pon, 25 kwietnia 2022 16:43

Łomżyńscy policjanci proszą o pomoc w odnalezieniu zaginionego 52-letniego mieszkańca Zanklewa.

Wojewoda unieważnił Regulamin cmentarzy

mm pon, 25 kwietnia 2022 14:48

Wojewoda Podlaski stwierdził, że uchwała wprowadzająca Regulamin cmentarzy została podjęta z istotnym naruszeniem prawa, a wobec liczby stwierdzonych naruszeń przepisów prawa stwierdzono nieważność uchwały w całości.

Wiosenny tydzień przed nami

mm pon, 25 kwietnia 2022 09:29

W tym tygodniu zachmurzenie będzie zmienne, choć w drugiej połowie tygodnia więcej słońca. Na początku przelotne opady deszczu. W dzień temperatura powietrza wyniesie od 10°C do 14°C, a nocą bez przymrozków, choć w nocy ze środy na czwartek, na północnym wschodzie, temperatura może obniżyć się do -3°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Ukraińska Pascha 2022 z Boską Liturgią w Łomży

mm nie, 24 kwietnia 2022 14:05

24. lutego Rosjanie zaatakowali zbrojnie Ukraińców, a 24. kwietnia w Łomży ksiądz prawosławny za Chrystusem powtarzał "Miłujcie wrogów waszych"... - Boże, wspomóż cierpiący naród ukraiński, błaga Cię Cerkiew Twoja - zanosił modlitwę w imieniu około 300 wyznawców prawosławnych ks. protojerej Marek Wawreniuk, odprawiając Paschalną Boską Liturgię w kościele Zmartwychwstania.

Czy da się skonstruować dach z paneli fotowoltaicznych?

JJS nie, 24 kwietnia 2022 09:22

Tradycyjne panele fotowoltaiczne zamontowane na ceramicznej dachówce nie każdemu przypadną do gustu. Niektórzy klienci przywiązują w końcu znaczną uwagę do estetyki, a mariaż tradycji i nowoczesności może wzbudzać zgrzyt poznawczy. Jednak nie wszystko stracone – jest sposób, by zadowolić nawet najbardziej wymagających estetów.

"Sam sprzęt to nie wszystko"

mm so, 23 kwietnia 2022 20:44

- Mamy świetny sprzęt, ale ważne też, żeby umieć go obsługiwać. Sam sprzęt to nie wszystko – mówi Piotr Kłys, wójt Gminy Łomża, podczas manewrów wodno-lądowych w Siemieniu Nadrzecznym. - Podnoszenie jakości, umiejętności ratowników jest stałym naszym zadaniem, moim jako samorządowca także, a celem jest niesienie jak najlepszej pomocy mieszkańcom.

20 ławek na Starym Rynku za kratami

mm so, 23 kwietnia 2022 11:34

Tydzień po Wielkim Tygodniu zapisze się złotymi zgłoskami, czyli szarymi, granitowymi pyłami, jakie po Wielkanocy zaczęły roznosić się nad placem piasku w centrum starówki. Robotnicy piłują nieustępliwie płyty z kamieni, pamiętające epokę prezydenta M. Czerniawskiego i wiceprezydenta B. Dobosza, zaś Czytelnicy "Gazety Bezcennej " alarmują, że zabytkowe ławki zostały za kratkami.

Najtańsze OC – 6 sposobów na jego uzyskanie

mm so, 23 kwietnia 2022 08:32

Gdyby spytać kierowców, które koszty utrzymania samochodu są najbardziej irytujące, z pewnością wielu wskazałoby na coroczne składki ubezpieczeniowe. Aktywną polisę OC samochód jednak musi posiadać. Stanowi ona przecież zabezpieczenie przed finansową odpowiedzialnością za spowodowane szkody, a także chroni przed karami nakładanymi przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny na kierowców niepłacących składek. Na oszczędności w kontekście OC są jednak sposoby. W dzisiejszym artykule przedstawimy ich aż 6!

Wojskowe szkolenie z ratownictwa medycznego

mm so, 23 kwietnia 2022 08:30

Ucz się udzielania pomocy medycznej w warunkach taktycznych oraz w środowisku cywilnym, opartych na najnowszych światowych rozwiązaniach medycyny pola walki. Wykwalifikowana kadra instruktorska- byli operatorzy/medycy polskich sił specjalnych – JWK LUBLINIEC – posiadający uprawnienia instruktorskie TCCC USA – NAEMT.

Prezenty i pamiątki na każdą okazję z łomżyńskiej drukarni

JJS pt, 22 kwietnia 2022 13:46

Wszelkie uroczystości rodzinne, szczególnie te związane ze ślubem, narodzinami dziecka czy kolejnymi etapami jego życia, z chrztem czy pierwszą komunią świętą na czele, to nie tylko ogromna radość, ale też często problem z wyborem odpowiedniego prezentu. Często też głowimy się nad znalezieniem stylowych zaproszeń na takie uroczystości, przypominających o nich pamiątek czy specjalnych podziękowań. Dlatego warto skorzystać z jedynej w swoim rodzaju oferty łomżyńskiej Małej Drukarni Cyfrowej, oferującej w ogromnym wyborze oryginalne gadżety ślubne, zaproszenia na chrzest oraz komunię, idealne na prezent, spersonalizowane metryczki dziecięce, różnorodne ramki na zdjęcia, efektowne pudełka wspomnień czy różne rodzaje pamiątek komunijnych, w tym grawerowane w drewnie i elementami 3D.

Około 2,5 tys. porcji narkotyków nie trafi na rynek

mm pt, 22 kwietnia 2022 12:56

Łomżyńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, przy których znaleziono blisko 250 gramów amfetaminy, ponad 55 gramów marihuany i blisko 50 gramów ekstazy. W akcji pomógł węch policyjnego owczarka - Noksy.

Amerykańska aktorka Gwyneth Paltrow ufundowała postawienie tablicy o swoich przodkach w Nowogrodzie pod Łomżą

mm pt, 22 kwietnia 2022 10:34

Gwyneth Kate Paltrow, amerykańska aktorka, która za kreację w „Zakochanym Szekspirze” otrzymała Oskara, wspólnie z Fundacją Przyjaciół Dziedzictwa Żydowskiego w Polsce ufundowała tablicę o swoich żydowskich przodkach zamieszkujących w Nowogrodzie. Oficjalne odsłonięcie nastąpi we wtorek w samo południe.

Jeż to wzorowo pożyteczny sąsiad

mm pt, 22 kwietnia 2022 09:42

Jeże nie noszą czerwonych jabłek na kolcach i nie jedzą zielonych jabłuszek, bo nie są roślinożerne. Niegdyś były głównie leśne, a teraz stały się również miejskie. - Są naszymi bardzo sympatycznymi sąsiadami w parkach, sadach i ogrodach oraz na działkach - mówi dr Andrzej Kruszewicz, dyrektor Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. - Trzeba się z tego cieszyć, że pojawiły się na wiosnę także w Łomży, bo to wzorowo pożyteczni sąsiedzi.

Najbliższe dni z przelotnymi opadami

mm cz, 21 kwietnia 2022 17:01

Koniec tygodnia zapowiada się dość pochmurny z opadami deszczu, ale noce już bez przymrozków. Na początku przyszłego tygodnia stopniowo pojawiać się będą większe rozpogodzenia; opady deszczu staną się przelotne i będzie cieplej. W sumie w ciągu 10 dni w rejonie Łomży może spaść 15 mm deszczu.

Nowe czarne policyjne BMW w regionie

mm cz, 21 kwietnia 2022 16:09

O czarnym bmw z wideorejestratorem w Kolnie poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku. Auto zostało kupione przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę