Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 08 lipca 2020 napisz DONOS@

Prezydent Łomży wylosował trzy hulajnogi MiJiA

Foto: Prezydent Łomży wylosował trzy hulajnogi MiJiA
mm wt, 16 czerwca 2020 17:43

- Na razie ciężko oszacować, jaki wymiar finansowy dla budżetu miasta będzie mieć organizacja tej loterii, ponieważ liczymy na wpływy z rozliczenia PIT nie tylko osób, które zgłosiły się do udziału w loterii, ale i tych, które dowiedziały się, jaki wpływ na budżet finansowy Łomży ma prawidłowo wypełniony formularz dla Urzędu Skarbowego – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski, który w 1. loterii „Rozlicz PIT w Łomży” wylosował 3 hulajnogi elektryczne za ponad 2 tys. zł. Nie dla siebie.

Otwarcie uliczki

Foto: Otwarcie uliczki
cz wt, 16 czerwca 2020 15:00

Ma niespełna 390 metrów długości i nawet nie ma nazwy. Biegnie od ul. Nowogrodzkiej równoległe, około 90 metrów na wschód, do zbudowanego kilka lat temu przedłużenia ul. Browarnej. Droga gminna nr 101175B teraz ma nową nawierzchnię z kostki polbrukowej i kanalizację.

Złodziej

Foto: Złodziej
cz wt, 16 czerwca 2020 12:35

Policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież urządzeń przemysłowych z jednej z posesji w gminie Łomża. Odzyskali również przedmioty o wartości około 1000 złotych.

Bezzwrotne dotacje dla przedsiębiorców

Foto: Bezzwrotne dotacje dla przedsiębiorców
cz wt, 16 czerwca 2020 10:02

Osoba samozatrudniona może otrzymać ponad 23,5 tys. zł, a przedsiębiorca zatrudniający 20 pracowników ponad 105 tys. zł. W ramach drugiej części Podlaskiego Pakietu Gospodarczego do podziału jest 35 mln zł z funduszy europejskich dla firm, które zanotowały spadek obrotów w związku z pandemią koronawirusa. Uwaga! O przyznaniu dotacji decyduje kolejność zgłoszeń.

Oni przypilnują wyborów

Foto: Oni przypilnują wyborów
cz wt, 16 czerwca 2020 08:52

Komisarz Wyborczy w Łomży, sędzia Jan Leszczewski powołał obwodowe komisje wyborcze, które mają przeprowadzić wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W każdej z 32 komisji na ternie Łomży zasiądzie do 5 do 11 osób.

Gadżety sterowane na odległość najpopularniejsze w okresie pandemii!

Foto: Gadżety sterowane na odległość najpopularniejsz...
JJS wt, 16 czerwca 2020 08:24

Miłość na odległość w czasach epidemii koronawirusa nie jest najłatwiejsza. Polacy poradzili sobie i z tymi trudnościami! Branża akcesoriów dla dorosłych wychodzi z podziemia, oferując coraz bardziej dyskretne i stylowe gadżety dla par i singli. Chociaż nie mówi się o tym głośno, Polacy przypuścili prawdziwy szturm na sklepy online, w których do kupienia były zabawki erotyczne do sterowania z dowolnej odległości na Ziemi. O co chodzi?

Dobro nieco zamaskowane

Foto: Dobro nieco zamaskowane
cz wt, 16 czerwca 2020 07:43

Tym razem nie można było przyjść z dzieckiem, z żoną, czy ze znajomym. W wejściu zamaskowany, uzbrojony (w termometr) żołnierz, dalej osłonięte twarze personelu medycznego. - Choć już trzynasty rok prowadzona jest parafialna akcja „Oddaj krew... z Chrystusem”, to takich warunków jeszcze nie było - mówi współorganizator akcji Tadeusz Babiel. W niedzielę w parafii Krzyża Świętego w Łomży ponad 50 osób oddało blisko 23 i pół litra swojej krwi.

Trąbka powietrzna nad Ziemią Łomżyńską

Foto: Trąbka powietrzna nad Ziemią Łomżyńską
mm pon, 15 czerwca 2020 17:22

Niezwykłe zjawisko atmosferyczne obserwował w poniedziałek Pan Mirosław, 26-latek ze Stawisk w powiecie kolneńskim. - Około południa byłem w ogródku i zobaczyłem takie zjawisko na niebie pierwszy raz w życiu – opowiada z przejęciem mężczyzna o kilkunastominutowym spektaklu, jaki urządziły sobie wysoko w przestworzach prądy powietrzne pod zwartym pułapem ciężkich chmur.

Święto miejskiej Łomży w Parku Jana Pawła II

Foto: Święto miejskiej Łomży w Parku Jana Pawła II
mm pon, 15 czerwca 2020 14:49

Słoneczna pogoda dopisała podczas półtoragodzinnej, uroczystej sesji Rady Miasta Łomża w 602. rocznicę praw miejskich, jakie nadał Łomży książę Mazowsza Janusz I. Scenografię w ukwieconym Parku Jana Pawła II stworzył sztandar miejski za mównicą. W półokręgu granitowych alejek wokół fontanny stały składane krzesła, na których siedli, m.in., radni, przedstawiciele służb mundurowych i przygodni mieszkańcy. Łącznie około 100 osób słuchało wystąpień na temat bohaterskich dziejów osady nad Narwią, w co wpisała się historyczna wizyta 4. i 5. czerwca 1991 Papieża Jana Pawła II.

Ziemia pełna niewybuchów

Foto: Ziemia pełna niewybuchów
cz pon, 15 czerwca 2020 10:36

Mimo, że od zakończenia II wojny światowej minęło 75 lat w regionie ciągle jeszcze znajduje się wiele niewybuchów. Najczęściej odnajdowane są podczas prac budowlanych, ale nie tylko. Tylko dziś saperzy z jednostki w Orzyszu mają zabrać trzy takie niewybuchy znalezione w rowie i na trenach leśnych.

127 km/h przez wieś

Foto: 127 km/h przez wieś
cz pon, 15 czerwca 2020 10:18

Aż 10 kierowców straciło w weekend prawo jazdy w okolicy Łomży. Dokumenty zatrzymali im policjanci po tym, gdy stwierdzali przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Najszybsi byli motocykliści. Rekordzista wpadł przy 127 km/h. Taką prędkość miał przejeżdżając przez niewielką wieś Laski na terenie gminy Zbójna.

Łomża w pierwszej kolei

Foto: Łomża w pierwszej kolei
cz pon, 15 czerwca 2020 09:05

Jeszcze w tym roku mają ruszyć prace przygotowawcze dla pięciu linii kolejowych, które miałby powstać w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego. Rządowa spółka CPK podała, że wśród tych pięciu linii ma być także linia Ostrołęka – Łomża. To część kolejowej „szprychy”, która ma poprowadzić dalej na północ aż do Giżycka. Z prezentacji CPK wynika, że linia z Ostrołęki do Łomży miałaby być budowana w talach 2023 – 2027.

Park Wodny nie dla wszystkich

Foto: Park Wodny nie dla wszystkich
cz pon, 15 czerwca 2020 08:12

Po ponad trzech miesiącach pracę wznawia Park Wodny. Są jednak znaczące zmiany w stosunku do sytuacji sprzed zamknięcia. Przede wszystkim to ograniczanie liczby użytkowników do 46 osób w części basenowej oraz obowiązkowe maseczki aż do przebieralni. - W chwili obecnej nie jest zalecane osobom po 60 roku życia korzystanie z usług obiektu. Na teren Parku Wodnego obowiązuje zakaz wstępu dla osób z jakimikolwiek objawami infekcji (…) – wskazuje MOSiR w nowych zasadach od dziś obowiązujących w Parku Wodnym.

Kolizja z łosiem

Foto: Kolizja z łosiem
mm so, 13 czerwca 2020 23:12

Kilkanaście minut po 22. na trasie Łomża - Wizna, za Elżbiecinem, samochód osobowy zderzył się z łosiem. Kierującemu nic sie nie stało, ranne zwierzę uciekło do lasu.

Młodzieńczy zew wolności na dzikiej plaży w Łomży

Foto: Młodzieńczy zew wolności na dzikiej plaży w Łomży
mm so, 13 czerwca 2020 17:32

- My dzieci nie mamy, dlatego dobrze nam tutaj bez ratowników i bez boi, ponieważ czujemy zew wolności – mówi z radością 17-letni Dawid Ponichtera, który z rówieśnymi koleżankami i kolegami przez trzy godziny w piątkowe popołudnie opalał się, żartował, pływał i skakał jak młody delfin do wody, m.in., z Krystianem, Patrykiem, Sebastianem i Karolem. Dziewczyny troszkę się bały, że nie umieją pływać, ale w towarzystwie chłopców nabrały odwagi, aby wejść głębiej w rześki nurt rzeki Narew. Setki ludzi w ciepłe dni majowe i czerwcowe odwiedzają od lat plażę przy nowym moście...

Wypadek na skrzyżowaniu

Foto: Wypadek na skrzyżowaniu
cz so, 13 czerwca 2020 14:47

Dwie osoby ucierpiały w wypadku do którego doszło w sobotnie popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 679 Łomża – Mężenin. Na skrzyżowania tej drogi z drogami prowadzącymi do Podgórza i miejscowości Siemień Rowy BMW uderzyło w fiata uno.

Morawiecki na targowisku rozdawał ulotki Dudy

Foto: Morawiecki na targowisku rozdawał ulotki Dudy
cz so, 13 czerwca 2020 14:12

Ponad sto osób czekało w sobotnie przedpołudnie na przyjazd do Łomży premiera Mateusza Morawieckiego. Premier przyjechał, by... rozdawać ulotki wyborcze ubiegającego się o ponowny wybór na fotel Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Otoczony wianuszkiem kilkudziesięciu działaczy i sympatyków PiS, mając za plecami około 20 młodych ubranych w białe i czerwone koszulki i tabliczki z napisem „Duda 2020”, premier przeszedł przez miejskie targowisko wręczając ulotki, witając się niektórymi sprzedającymi i co chwila pozwalając z sobą robić selfie.

Dziki w gminie Piątnica niszczą uprawy

Foto: Dziki w gminie Piątnica niszczą uprawy
mm so, 13 czerwca 2020 10:04

Postawili strachy, armatkę hukową i płot z drutu jak na elektryczny pastuch, ale nic nie pomogło. W nocy z poniedziałku na wtorek i we wtorek rano hektar pola ziemniaków został rozryty. - Przecież nie sadzę tych ziemniaków dla watahy dzików, tylko dla ludzi. Z tego utrzymuje się gospodarstwo... – mówi Leszek Makowski z Niewodowa koło Łomży. Patrzy smutno na porytą ziemię i zniszczone uprawy. – Dziki cały czas tu przychodzą od kilku lat. Jak zniszczą nam 10, 20, a nawet 50 krzaków kartofli, to można by ścierpieć, ale to, co knury i maciory z warchlakami robią teraz, trudno opisać.

Premier Morawiecki poprowadzi kampanię prezydenta Dudy w Łomży

Foto: Premier Morawiecki poprowadzi kampanię prezyden...
cz pt, 12 czerwca 2020 22:24

Premier Mateusz Morawiecki w sobotnie przedpołudnie ma odwiedzić Łomżę. Szef rządu ma aktywnie włączyć się w kampanię wyborczą ubiegającego się o reelekcję Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W Łomży premiera miałby m.in. wywiesić jego bilbord.

602 lata temu. Lokacja - przełomowy moment w historii Łomży

Foto: 602 lata temu. Lokacja - przełomowy moment w hi...
cz pt, 12 czerwca 2020 13:40

W poniedziałek 15 czerwca przypadnie 602 rocznica nadania Łomży praw miejskich. Rok 1418 otworzył nowy rozdział w wielowiekowej już historii Łomży. Lokacja na prawie niemieckim umożliwiła dynamiczny rozwój trwający aż do czasów szwedzkiego potopu w połowie XVII wieku. Łomża była centrum politycznym i gospodarczym tej części Mazowsza, ale też miastem znanym w świecie. Adam Sokołowski, historyk z Muzeum Północno-Mazowieckiego, przybliża w rozmowie z Wojciechem Chamrykiem kulisy tego procesu, przypominając początki miasta, ale też okres jego największego rozkwitu w XV i XVI stuleciu.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę