niedziela, 19 sierpnia 2018 napisz DONOS@

Łomżyniacy na wakacjach w Grecji, Turcji i Dubaju

Foto: Łomżyniacy na wakacjach w Grecji, Turcji i Dubaju
cz cz, 26 lipca 2018 15:53

- Bliskie i dalekie podróże po świecie to piękna, życiowa przygoda, na którą wydajemy pieniądze, lecz stajemy się przez to bogatsi – mówi Jacek Perkowski, właściciel renomowanego Biura Podróży Aviarest z Łomży, skąd łomżanie i mieszkańcy Ziemi Łomżyńskiej najchętniej wyruszają do Grecji, Turcji i Włoch na wypoczynek w wakacje - tak w lipcu, jak i sierpniu. Jednak Europa to nie jedyna destynacja: kierunek wypraw po piękne widoki, spotkania z przedstawicielami kultur i wrażenia na całe życie. - Są tacy, którzy byli w wielu krajach Europy, więc wybierają Meksyk, Indonezję czy Dubaj. Jednym na tydzień wakacji starcza tysiąc złotych, inni nie wahają się wydać kilkunastu tysięcy zł na osobę.

GALERIA WIDMO WCIĄGA

Foto: GALERIA WIDMO WCIĄGA
cz cz, 26 lipca 2018 09:12

Gdyby przedwczoraj był 1. kwietnia, wszystko byłoby OK. Ni z gruszki ni z pietruszki właściciel kina ogłosił, że zbuduje w Łomży drugie, dużo większe z 7 salami, z których jedna ma być z technologią 7D. Z ogłoszenia wynika, że jednocześnie filmy mogłoby oglądać tu ponad 1500 ludzi, czyli co 40 mieszkaniec Łomży. Jeszcze większa „nowość” to, że miałoby ono powstać w galerii handlowej na terenie dawnej „Bawełny”. Ponoć jest inwestor, który „za chwilę” ma ruszyć z zawieszoną przed 7 laty inwestycją. Póki co sam inwestor jest tajny i nie do końca wiadomo czy już kupił, czy dopiero miałby kupić bawełnianą działkę od dotychczasowych właścicieli... Żadnego innego wiarygodnego potwierdzenia „newsa” odnośnie budowy Galerii Narew nie udało nam się znaleźć, ale pewne jest to, że po latach sądowych sporów dotychczasowi właściciel wygrali z fiskusem spór o podatek dochodowy od osób prawnych za 2012 rok.

Będą kłopoty z przedostaniem się z Łomży do Piątnicy

Foto: Będą kłopoty z przedostaniem się z Łomży do Pią...
cz cz, 26 lipca 2018 08:15

Niebawem mają rozpocząć się prowadzone przez Powiat Łomżyński prace przy przebudowie skrzyżowania drogowego w Piątnicy Poduchownej, gdzie droga Piątnica – Drozdowo łączy się z przedłużeniem ulicy gen. Władysława Sikorskiego w Łomży prowadzącej przez Narew mostem majora Henryka Dobrzyńskiego ps. „Hubal”, a teraz władze miasta ogłosiły szybki przetarg na wybór firmy, która miałaby wykonać m.in. chodniki, zjazdy czy poręczne i bariery drogowe wzdłuż ulicy Zjazd prowadzącej do Piątnicy drugim mostem przez Narew. Roboty na drogach przy obu mostach miałby potrwać kilka miesięcy.

Oszuści polowali na staruszków

cz śr, 25 lipca 2018 14:57

Policjanci z Łomży otrzymali wczoraj aż trzynaście sygnałów o tym, że oszuści próbowali pozbawić oszczędności starszych mieszkańców regionu, podając się za wnuczka, córkę lub policjanta. - Schemat rozmów telefonicznych był podobny. Chodziło o przekazanie pieniędzy w związku z wypadkiem drogowym, któremu miał ulec rzekomy wnuczek – podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży. - Na szczęście nie doszło do przekazania pieniędzy, choć niewiele brakowało. 82-letnia mieszkanka Łomży, chcąc zrobić dobry uczynek i pomóc „synowi”, który rzekomo był sprawcą wypadku, wypłaciła z konta 24 tysiące złotych. Tylko czujność pracownicy banku uchroniła starszą panią od utraty oszczędności życia.

Ogrodnicy z Dobrzycy zdobią zielenią Park JP II w Łomży

Foto: Ogrodnicy z Dobrzycy zdobią zielenią Park JP II...
cz śr, 25 lipca 2018 14:53

- Krzaczki i drzewka z gołymi korzeniami powinno się sadzić w okresie bezlistnym, czyli wiosną i jesienią, ale rośliny szkółkowane są sadzone z donic i mają bryły ziemi wokół korzenia – wyjaśnia tajniki sadzenia bylin wieloletnich, krzewów oraz drzew Henryk Hinca, prowadzący od ponad 25 lat gospodarstwo szkółkarskie w Dobrzycy koło Piły, skąd około 10 ogrodników realizuje projekt w Parku Jana Pawła II w Łomży. Rozległy teren przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego między ulicą Kardynała Stefana Wyszyńskiego a Zawadzką pocięty jest alejkami prostymi, łukowatymi i kołami z kostki granitowej. Do lipca 2019 r. trawniki i rabaty się zazielenią, dzięki 85 tysiącom kwiatów i bylin w kolorach papieskich oraz liściastym i iglastym krzakom, cisom, lipom, jarzębinom i dębom. Latem korzenie roślin są jutowane, tj. okrywane jakby chustą, i siatkowane, aby nie traciły wilgoci.

Mleko coraz tańsze

Foto: Mleko coraz tańsze
cz śr, 25 lipca 2018 08:16

W czerwcu mleczarnie płaciły rolnikom z województwa podlaskiego średnio po 136,7 zł za 1 hektolitr mleka. To o ponad złotówkę mniej niż w kwietniu. Ceny skupu mleka szybko spadają od początku roku. Teraz są niższe o ponad 25 zł za hl niż w grudniu 2017 rok.

Arcyciekawa monografia Łomży prof. Sychowicza za 39 zł

Foto: Arcyciekawa monografia Łomży prof. Sychowicza z...
cz wt, 24 lipca 2018 18:16

Cudów zręczności i pomysłowości dokonał historyk prof. Krzysztof Sychowicz, by na 440 stronach A4 pomieścić 1000 lat historii grodu nad Narwią, nie licząc śladów sprzed 10 000 lat, gdy na ziemi łomżyńskiej przemieszczały się polujące na renifery 20-osobowe grupy myśliwych. Pod redakcją i z wydatnym udziałem autorskim Profesora ukazała się monografia „Łomża na przestrzeni dziejów” i trafiła do sprzedaży w Miejskim Domu Kultury przy Wojska Polskiego. Egzemplarzy jest niewiele... A książka dość ciężka, choć ciężarem nie przytłacza, fascynuje ogólną i szczegółową wiedzą o minionych stuleciach miasta nad Narwią, które w tym roku obchodzi 600-lecie nadania praw miejskich.

Niebezpieczny pościg za pijanym motocyklistą

Foto: Niebezpieczny pościg za pijanym motocyklistą
cz wt, 24 lipca 2018 18:10

W poniedziałek informowaliśmy o zatrzymaniu przez policję po pościgu pijanego kierowcy motocykla w okolicach Wizny, a dziś KMP w Łomży podała szczegóły tego zdarzenia. Okazuje się, że policjant „wykorzystał radiowóz jako środek przymusu bezpośredniego w celu zatrzymania uciekiniera”, a później wyciągał uciekiniera z wody.

Ojciec Andrzej Makowski nowym gwardianem Kapucynów

Foto: Ojciec Andrzej Makowski nowym gwardianem Kapucynów
mm wt, 24 lipca 2018 14:10

- Jechałem do Łomży z myślą, że mam służyć ludziom i braciom naszej wspólnoty, zwłaszcza tam, gdzie nikt nie chciał pochylić się nad potrzebującymi pomocy, jak Franciszek przekazał w swoich pismach i regule – mówi Ojciec Andrzej Makowski (lat 48), zakonnik rodem z Zamościa, który po Ojcu Mirosławie Ferencu został proboszczem parafii pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej. Zastał on po zacnym poprzedniku wyremontowany cały dach kościoła przy Krzywym Kole, odmalowaną wewnątrz 230-letnią świątynię i odrestaurowane pieczołowicie ołtarze, natomiast przed nim remont dachu i osuszenie fundamentów klasztoru, od lat 70. XVIII wieku wpisanego w panoramę miasta.

Bik-Projekt chce robić Niemcewicza

Foto: Bik-Projekt chce robić Niemcewicza
cz wt, 24 lipca 2018 10:37

Łomżyńska firma Bik-Projekt ponownie jako jedyna złożyła ofertę w miejskim przetargu na remont ulicy Juliana Ursyna Niemcewicza. Za prace chce 5 mln 873 tys. zł i deklaruje, że 40% zadania wykona jeszcze w tym roku. Miasto na inwestycję planowało wydać trochę mniej – 5,5 mln zł, co jest kwotą o 10% wyższa od tej naszykowanej w wiosennym przetargu, który na początku lipca unieważniła sekretarz miasta, zastępująca przez tydzień prezydenta i jego zastępcę, którzy jednocześnie wzięli urlopy.

Medal za Zasługi dla Policji

Foto: Medal za Zasługi dla Policji
cz wt, 24 lipca 2018 10:02

Jakub Brzeziak, ratownik medyczny, wiceprezes i naczelnik OSP Grupa Ratownicza Nadzieja, został odznaczony brązowym Medalem za Zasługi dla Policji. Dekoracji dokonał Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wraz z zastępcą nadinsp. Heleną Michalak podczas wczorajszych uroczystości w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.

Prezydent Chrzanowski na spotkanie z mieszkańcami w sprawie rzeźni nie przyjdzie

Foto: Prezydent Chrzanowski na spotkanie z mieszkańca...
cz wt, 24 lipca 2018 09:47

W czwartek w Przedszkolu Pinokio przy ul. Studenckiej ma odbyć się otwarte posiedzenie Rady Osiedla nr 1. Jedynym tematem dyskusji mają być plany ulokowania, na dziś jeszcze miejskiej działce, przy ul. Ciepłej wielkiej rzeźni bydła. Ujawnienie przez nas tych planów wywołało zaniepokojenie mieszkańców, a przewodniczący RO Piotr Serdyński zwołał „spotkanie w rodzaju konsultacji społecznych”, na które zaprosił mieszkańców, prezydenta z naczelnikami i przedstawiciela zainteresowanej inwestycją firmy. Wczoraj prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski napisał, że... nie przyjdzie.

Bez ciepłej wody prawie w całym mieście

Foto: Bez ciepłej wody prawie w całym mieście
cz wt, 24 lipca 2018 08:43

Ciepłownia miejska, z której tzw. czynnik grzewczy dostarczany jest do większości mieszkań i części domów jednorodzinnych w Łomży, po niedzieli zostanie wyłączona. Ciepłej wody nie będzie przez 10 kolejnych dni.

Nieudolność władzy jest przerażająca

Foto: Nieudolność władzy jest przerażająca
cz wt, 24 lipca 2018 08:15

„Temat zamknięcia plaży miejskiej znany jest prezydentowi” (Mariuszowi Chrzanowskiemu – dop. red.) - podaje miejski urzędniki Łukasz Czech przekazując jego „stanowisko” w tej sprawie. Pisze, że „kontynuowanie ochrony ratowniczej (...) byłoby działaniem poza prawem”, i że przecież „ludzie od lat korzystają z kąpieli w Narwi poza wyznaczonym sezonem kąpielowym, co podobnie jak obecnie, jest niezgodne z prawem.”

Dzieci i młodzież na plaży nad Narwią w Łomży bez ratowników

Foto: Dzieci i młodzież na plaży nad Narwią w Łomży b...
cz pon, 23 lipca 2018 16:03

„Z dniem 22 lipca 2018 r miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli zakończyło funkcjonowanie” - głosi napis na tablicy obok parkingu na plaży miejskiej przy moście „Hubala” w Łomży. W poniedziałek 23. lipca w południe gołym okiem widać absurdy i blef urzędowej bzdury z tablicy, opatrzonej logiem MOSiR-u w Łomży. Miejsce od ponad 40 lat regularnie wykorzystywane do kąpieli, plażowania, zabaw i wypoczynku nad Narwią wcale nie zakończyło funkcjonowania: 20 kilka samochodów na ziemnym placu poniżej mostu, ponad 80 plażowiczów, w tym połowa dzieci i nastolatków cieszy się słońcem i ochłodą rzeki. Znikli ratownicy, wieża z flagą oraz przebieralnia. - To bardzo negatywna zmiana – ocenia 15-letni Dawid Sulkowki z Piątnicy, który wypływa jak ryba na przeciwny brzeg rzeki. - Zmniejszy się bezpieczeństwo na plaży tych, którzy nie umieją pływać.

„Premia dla młodych rolników”

Foto: „Premia dla młodych rolników”
cz pon, 23 lipca 2018 12:08

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Podlaski Oddział Regionalny przypomina: został niespełna tydzień na złożenie wniosków z działania: „Premia dla młodych rolników”. Jak podaje Dyrektor Podlaskiego OR ARiMR Wiesław Tadeusz Grzymała - wnioski o przyznanie pomocy na „Premie dla młodych rolników” można składać od 29 czerwca do 30 lipca 2018 r. w oddziałach regionalnych ARiMR.

Nadchodzi moda na czytanie?

Foto: Nadchodzi moda na czytanie?
JJS pon, 23 lipca 2018 11:40

Z jednej strony słyszymy zatrważające dane, które mówią, że nawet połowa Polaków nie czyta w ciągu roku choćby jednej książki. Z drugiej, w księgarniach stacjonarnych i internetowych od kilku lat zauważyć można zwiększony ruch i coraz więcej sprzedanych książek. Jaka jest więc prawda o czytelnictwie w Polsce i czy rzeczywiście nastała moda na czytanie?

Przedwyborcze PiS rozmowy...

Foto: Przedwyborcze PiS rozmowy...
cz pon, 23 lipca 2018 11:23

Krzysztof Jurgiel, prezes wojewódzkich struktur Prawa i Sprawiedliwości w niedzielę przed wieczorem spotkał się w hotelu Gromada z około 20 działaczami partii w Łomży. Jak relacjonują obecni (spotkanie było zamknięte) mówił przede wszystkim o zbliżających się wyborach samorządowych. Powtarzał, że kandydatem PiS na prezydenta Łomży będzie Agnieszka Barbara Muzyk i że celem jest wygranie wyborów samorządowych, także w Łomży i województwie. Muzyk na spotkaniu nie było, był Mariusz Chrzanowski, który nadal nie rozumie dlaczego władze partii go skreśliły.

Pijany na dożywociu

Foto: Pijany na dożywociu
cz pon, 23 lipca 2018 10:00

Od ponad dwóch lata ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, ale go to nie zniechęca. 49-letni mieszkaniec Łomży miał niemal 3 promile alkoholu, gdy dalszą jadzę uniemożliwili mu inni mieszkańcy miasta. To jeden z pięciu pijanych kierowców, którzy w weekend zostali zarzynani w Łomży i najbliższej okolicy. Jeden z nich, także mający ok. 3 promili alkoholu w sobie doprowadził do kolizji w Nowogrodzie, a inny uciekał motocyklem przed pościgiem.

„Drogówka” w szybkim BMW

Foto: „Drogówka” w szybkim BMW
cz pon, 23 lipca 2018 08:39

Policjanci z wydziału drogowego Komendy w Łomży mają nowy nieoznakowany radiowóz. To srebrne BMW 330i xDrive wyposażone w videorejestratory. Przekazanie auta odbyło się podczas niedzielnych uroczystości policyjnych na Starym Rynku. Auto od zera do setki ma rozpędzać się w mniej niż 6 sekund i będzie wykorzystywane przede wszystkim do wyłapywania piratów drogowych głównie na "61".

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę