sobota, 23 lutego 2019 napisz DONOS@

Położył 50 Euro w radiowozie i wysiadł. Trafił do policyjnego aresztu

cz pt, 25 stycznia 2019 12:59

Policjanci z Grajewa w nocy zatrzymali 32-letniego Litwina, który najpierw przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, a później „zaproponował policjantom łapówkę”. - Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – podaje Policja.

Odblaski w wielu przypadkach ratują ludzkie zdrowie i życie

Foto: Odblaski w wielu przypadkach ratują ludzkie zdr...
cz pt, 25 stycznia 2019 12:18

Po tragicznym w skutkach potrąceniu pieszej w Chojnach na drodze krajowej nr 61 policjanci przeprowadzili „odblaskowy eksperyment” i publikują nagranie by uzmysłowić pieszym, że mając na ubraniu elementy odblaskowe są lepiej widoczni. - Kierowca widzi pieszego ubranego w ciemny strój dopiero z odległości około 20 - 30 metrów. Jasna odzież sprawia, że ten dystans wzrasta, jednak zaledwie do około 50 m. Natomiast nawet mały, noszony prawidłowo element odblaskowy sprawia, że osobę taką widać z dużo większej odległości – podaje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży podkreślając, że dystans ten pozwala kierowcy na bezpieczne ominięcie pieszego lub wyhamowanie pojazdu i uniknięcie potrącenia.

Rekordowe nagrody po wyborach

Foto: Rekordowe nagrody po wyborach
cz pt, 25 stycznia 2019 11:45

Około pół miliona złotych wydał prezydent Łomży na nagrody jakie w ubiegłym roku wypłacono pracownikom ratusza. Mariusz Chrzanowski wprowadził „obowiązkowe nagrody” w związku z majowym dniem samorządowca, ale dużo więcej polecił wypłacić w grudniu. - Dla kadry zarządzającej wyniosły one średnio 2182 zł, zaś dla pozostałych pracowników 1050 zł – podaje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego pytany o grudniowe nagrody.

Na narty i snowboardy do Stacji Rybno koło Łomży

Foto: Na narty i snowboardy do Stacji Rybno koło Łomży
cz pt, 25 stycznia 2019 09:52

Kilkustopniowy mróz na dworze i ferie szkolne sprzyjają skorzystaniu zimą z uciechy na świeżym powietrzu. Wyprawa 10 km od Łomży w gronie rodziny lub przyjaciół do Stacji Narciarskiej Rybno gwarantuje emocje na ośnieżonych stokach tras. W sam raz, żeby pośmigać na nartach i desce snowboardowej. Kto w Rybnie jeszcze nie gościł, przeżyje miłe zaskoczenie, jak szybko można dostać się na szczyt stoku, aby poszusować z górki na pazurki. Na miejscu można wypożyczyć narty i deski snowboardowe, zjeść pierogi lub bigos i odpocząć.

Zima znowu zaskoczyła

Foto: Zima znowu zaskoczyła
cz pt, 25 stycznia 2019 07:44

W Łomży i całym regionie są fatalne warunki drogowe. Opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne sprawiają, że drogi są białe i śliskie. Synoptycy zapowiadają, że dziś śnieżnie – z opadami okresami o natężeniu umiarkowanym - ma być przez cały dzień. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 4 cm do 7 cm.

Wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem zlewozmywaka do kuchni.

Foto: Wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem zlewo...
JJS cz, 24 stycznia 2019 16:01

Zakup zlewozmywaka do kuchni jest bardzo ważnym i trudnym momentem przy budowie czy remoncie kuchni. Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów, która spełni nawet największe wymagania. Warto jednak pamiętać, że każde z rozwiązań ma swoje zalety, wady oraz przeznaczenie. Warto pamiętać o tym decydując się na dany zlew. Sprawdź, co należy wiedzieć przy wyborze odpowiedniego zlewu oraz jaki zlewozmywak wybrać.

Unijnej wymiany „kopciuchów” w Łomży nie będzie

Foto: Unijnej wymiany „kopciuchów” w Łomży nie będzie
cz cz, 24 stycznia 2019 15:20

Blisko 130 właścicieli domów w Łomży liczyło na to, że uda im się zmienić „brudne” piecie węglowe na „czyste” i „ekologiczne” gazowe, lub opalane pelletem. Projekt wymiany pieców przy wsparciu środkami unijnymi miały przeprowadzić władze miasta, przy współfinansowaniu właścicieli. Nabór chętnych przeprowadzono wiosną ubiegłego roku, a teraz mieszkańcy ze zdziwieniem odebrali z ratusza pisma, że... nic z tego nie wyjdzie. - Czuję się zawiedziony i rozczarowany – mówi jeden z mieszkańców, który takie pismo otrzymał. - Był u mnie kominiarz, jakaś ekipa, która przygotowywała dokumentację. To teraz pieniądze wyrzucone w błoto – dodaje. Ratusz potwierdza, na dokumentację projektową z budżetu miasta wydano ponad 160 tysięcy złotych.

Wpadł z narkotykami

cz cz, 24 stycznia 2019 12:42

Podczas kontroli drogowej samochodu policjanci przejęli blisko 40 gramów narkotyków. Zatrzymano także 23-latka – mieszkańca Łomży - do którego należały narkotyki. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, po czym usłyszał zarzuty.

Setki podróbek w łomżyńskim sklepie

Foto: Setki podróbek w łomżyńskim sklepie
cz cz, 24 stycznia 2019 10:55

Blisko 900 szt. podrabianych zabawek, odzieży oraz perfum znaleźli celnicy w jednym ze sklepów wielobranżowych w Łomży. - Ekspertyza przeprowadzona przez przedstawiciela firm (właścicieli praw do chronionych znaków) wykazała, że na zajętych towarach znajdują się oznaczenia tożsame ze znakami zarejestrowanymi przez znane światowe marki i umieszczone są tam bez ich zgody – podaje Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Bezdomny zginął w pożarze na Zdrojowej

Foto: Bezdomny zginął w pożarze na Zdrojowej
cz cz, 24 stycznia 2019 08:21

Trzy zastępy straży pożarnej uczestniczyły w akcji gaszenia pożaru niewielkiego budynku przy ul. Zdrojowej w Łomży. Pożar strażakom zgłoszono tuż przed godziną 7. rano. Brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży podaje, że pożar został już ugaszony, ale w trakcie przeszukania budynku odnaleziono ciało mężczyzny.

Kolejne śmiertelne potrącenie

cz śr, 23 stycznia 2019 20:07

Do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze krajowej nr 61. W środę wieczorem w okolicach wsi Miecze koło Grajewa kierujaca toyotą potrąciła idącego jezdnią mężczyznę. Niestety zmarł na miejscu.

Pijane szaleństwo

Foto: Pijane szaleństwo
cz śr, 23 stycznia 2019 17:17

Od 6 miesięcy do nawet 8 lat więzienia grozi 53-letniemu mieszkańcowi Łomży. To on w poniedziałek wieczorem urządził sobie szaleńczy rajd ulicą Szosa Zambrowska. Jadąc szybko audi doprowadził do kolizji z trzema innymi samochodami w tym autobusem i samochodem nauki jazdy. W środę usłyszał dwa zarzuty: prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Tajemniczy mail z ostrzeżeniem o bombie w ratuszu

Foto: Tajemniczy mail z ostrzeżeniem o bombie w ratuszu
mm śr, 23 stycznia 2019 14:33

- Dzisiaj przed około godziną 13. dostaliśmy anonimowego e-maila o tym, że gdzieś w łomżyńskim ratuszu została podłożona bomba – informuje inspektor Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży, w którego budynku przy Starym Rynku pracuje około 150 osób. - Nie wiadomo było, gdzie, dlaczego, kto podłożył ładunek wybuchowy. Zaalarmowaliśmy natychmiast odpowiednie służby. Ze względu na ryzyko, związane z podłożeniem bomby w nieznanym miejscu, drzwi były zamknięte.

Prof. Ancyparowicz ostrzega przed Pracowniczymi Planami Kapitałowymi

Foto: Prof. Ancyparowicz ostrzega przed Pracowniczymi...
cz śr, 23 stycznia 2019 14:07

– To mi przypomina nowomowę – przed Pracowniczymi Planami Kapitałowymi ostrzega profesor Grażyna Ancyparowicz, członek Rady Polityki Pieniężnej oraz Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, która gościła z wykładem otwartym w PWSIiP w Łomży. Uznana ekonomista twierdzi, że forsowany przez Premiera Polski program oszczędzania na emeryturę niewiele różni się od mechanizmu Otwartych Funduszy Emerytalnych i może doprowadzić do spowolnienia gospodarki.

Poszukiwania potrzebujących pomocy

Foto: Poszukiwania potrzebujących pomocy
cz śr, 23 stycznia 2019 11:16

Zimna noc. Mróz, aż chrzęści pod nogami... Funkcjonariusze łomżyńskiej komendy, kilkukrotnie w ciągu doby, sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Wczoraj w działaniach uczestniczyli ratownicy z GR „Nadzieja”.

Temperatura spadła

Foto: Temperatura spadła
cz śr, 23 stycznia 2019 08:29

Nad ranem temperatura powietrza w okolicach Łomży spadła do ok. -9°C. W ciągu dnia ma wzrosnąć do ok. -5°C. Poza tym dziś słonecznie, a kolejne dni i noce mają być tylko trochę zimniejsze.

Zanieczyszczenie powyżej normy

Foto: Zanieczyszczenie powyżej normy
cz śr, 23 stycznia 2019 08:03

Zmiana pogody i ochłodzenie sprawiło, że w mieście ponownie zanotowano przekroczenie norm zanieczyszczeń powietrza. Zamontowane koło komendy straży pożarnej przy ul. Sikorskiego urządzenia pomiarowe Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska odnotowały wyższe niż dopuszczalne dobowe stężania pyłów zawieszonych PM10. Największe stężania notowano wieczorem i w pierwszej połowie nocy.

Śmiertelne potrącenie pieszej w Chojnach

Foto: Śmiertelne potrącenie pieszej w Chojnach
cz wt, 22 stycznia 2019 19:17

61-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym gdy potrącił ją samochód osobowy. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarła. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Chojnach Starych na drodze krajowej nr 61. Kobieta przechodziła przez jezdnię, gdy uderzył w nią jadący w kierunku Łomży renault.

Mleko w niższej cenie

cz wt, 22 stycznia 2019 15:49

Ceny skupu podstawowych produktów rolnych, tj. pszenicy, żyta, żywca wołowego, żywca wieprzowego, drobiu i mleka krowiego, spadły zarówno w grudniu 2018 r. w stosunku do listopada spadły symbolicznie, ale w porównaniu z cenami z grudnia 2017 roku spadek jest znaczny. W przypadku mleka średnia cena skupu hektolitra w województwie podlaskim była o niemal 15 zł niższa niż przed rokiem.

Kwiaty i znicze dla Bohaterów i Męczenników Roku 1863

Foto: Kwiaty i znicze dla Bohaterów i Męczenników Rok...
cz wt, 22 stycznia 2019 15:05

Czerwona róża tkwi samotnie u szczytu bramy przy Szosie Zambrowskiej. Dobra ręka wetknęła ten krwisty pąk pomiędzy czarne pręty. W głębi wąskiej działki - głaz z wykutym krzyżem, oplecionym cierniem. Pośrodku data: 1863. W tamtym tragicznym roku na tzw. Mokrej Łączce stały szubienice i słupy, do których przywiązywano skazańców, wieszanych i rozstrzelanych za udział w Powstaniu Styczniowym. W rocznicę zrywu Polaków z bronią przeciwko zaborcom z Rosji położono wiązanki kwiatów i zapalono znicze w hołdzie łomżyńskim Bohaterom i Męczennikom sprawy narodowej...

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę