środa, 24 stycznia 2018 napisz DONOS@
180102034644.gif

„Schetynówki” przycięte

Foto: „Schetynówki” przycięte
cz śr, 27 grudnia 2017 18:06

Niespełna 47,5 miliona złotych, a nie jak pierwotnie planowano ponad 62 mln zł, przeznaczył rząd na dofinansowanie przebudowy dróg gminnych i powiatowych w przyszłym roku w województwie podlaskim. Na opublikowanej przez wojewodę podlaskiego liście wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania, są tylko trzy z terenu powiatu łomżyńskiego. Samorządy gmin: Nowogród, Jedwabne i Śniadowo w sumie mają otrzymać ok. 1,25 mln zł. Dotacji ma nie otrzymać za to m.in. miasto Łomża, gmina Łomża czy powiat łomżyński.

Nowe tory przez Grajewo

Foto: Nowe tory przez Grajewo
cz śr, 27 grudnia 2017 16:30

Ma być szerzej, szybciej i wygodniej. Dziś PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na wykonanie projektu inwestycji przebudowy odcinka międzynarodowego korytarza kolejowego Rail Baltica z Białegostoku przez Grajewo do Ełku. Zadanie jest dofinansowane z instrumentu CEF „Łącząc Europę”, a rozpoczęcie przebudowy planowane jest na 2020 r.

„Koreańczyki” w komendzie

Foto: „Koreańczyki” w komendzie
cz śr, 27 grudnia 2017 14:48

- Tu potrzeby są największe – mówił Jarosław Zieliński wiceminister MSWiA podczas uroczystości przekazania do Komendy Miejskiej Policji w Łomży trzech nowych radiowozów. Samochody są oznakowane. To dwa z nich - Kia Ceed – trafiły do łomżyńskiej drogówki, trzeci - Hyundai i20 będzie użytkowany przez funkcjonariuszy wydziału prewencyjnego. Komenda otrzymała także cztery part nart i butów do nich, aby - jeśli spadnie śnieg – policjanci mogli pełnić służbę na stoku w Rybnie, a kilkudziesięciu funkcjonariuszy dodatkowo nagrody pieniężne „za dobrą służbę”.

Ślisko na drodze

Foto: Ślisko na drodze
cz śr, 27 grudnia 2017 09:09

Jedna osoba została ranna po czołowym zderzeniu dwóch osobówek w okolicy Bożejewa. Do wypadku doszło ok. 8.30. Ruch w miejscu wypadku na drodze krajowe nr 64 Łomża – Jeżewo odbywa się wahadło.

Ciepła końcówka roku

cz śr, 27 grudnia 2017 07:39

Po ciepłych świętach Bożego Narodzenia także Nowy Rok zapowiada się na plusie. Synoptycy póki co nadejścia zimy nie prognozują. Dziś w regionie temperatura maksymalna do +4 - 5°C, zachmurzenie umiarkowane i tylko czasami okresami wzrastające do dużego. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

„Czekam, bo zawsze przychodzi” do szopki i do nas

Foto: „Czekam, bo zawsze przychodzi” do szopki i do nas
mm wt, 26 grudnia 2017 12:24

Soczyście zielona trawa po deszczu na trawnikach i skarpie przed kościołem pod wezwaniem Krzyża Św. w Łomży. Po południu pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia ruch na mieście niewielki, jednak wyraźnie skoncentrowany na świątyniach. W Krzyżu Świętym wysoki płot z drewna, a brama szeroko otwarta zaprasza wiernych do oddania hołdu Nowonarodzonemu. U św. Andrzeja żywa szopka pełna zwierząt domowych, w Katedrze figury pasterzy i aniołek dziękujący kolędą za datek na ratowanie ponad 500-letniej świątyni, u Kapucynów Marszałek Józef Piłsudski na kasztance przypomina flagą, że za rok stulecie odzyskanie niepodległości przez państwo polskie. Łomżyńskie szopki przedstawiają tę samą scenę narodzenia Jezusa Chrystusa w różnorodnym stylu.

Życzenia biskupa łomżyńskiego na Boże Narodzenie 2017

Foto: Życzenia  biskupa łomżyńskiego na Boże Narodzen...
cz nie, 24 grudnia 2017 10:08

Umiłowani Bracia i Siostry, Cicha i święta Noc oraz sprawowana w świątyniach uroczysta liturgia, wprowadzają nas w tajemnicę Wcielenia Syna Bożego, która naznaczyła i nadal naznacza dzieje świata i człowieka. Wszak sam Bóg przyszedł, aby zamieszkać między nami (por. J 1,14), stał się rzeczywiście jednym z nas! W narodzonym w Betlejem Dziecięciu, zbliżył się do człowieka i dlatego we wspólnocie, którą tworzymy jako Chrystusowy Kościół, możemy doświadczać Jego dobroci i miłości.

Uśmiechnięta łomżyńska kolęda na święta A. D. 2017

Foto: Uśmiechnięta łomżyńska kolęda na święta A. D. 2017
cz nie, 24 grudnia 2017 09:56

„Na święta zobacz, jak łomżyńska kolęda, na przekór smutkom – jest uśmiechnięta”. Łomżyńska kolęda na święta Bożego Narodzenia Anno Domini 2017 jest siódmą w kolekcji kolęd, jakie powstawały w grodzie nad Narwią z inspiracji Mirosława R. Derewońko, dziennikarza portalu 4lomza.pl.

„Tak Bóg umiłował świat, że Syna swojego dał” (J 3,16).

cz pt, 22 grudnia 2017 17:26

W Boże Narodzenie Kościół wspomina prawdę, że jednorodzony i odwieczny Syn Boży stał się człowiekiem i przyjął śmiertelną ludzką naturę. - Prawdziwy sens Świąt Bożego Narodzenia polega na spotkaniu z Jezusem, a nie tylko na komercji i konsumpcji – zauważał ks. dr Wojciech Nowacki, proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w Łomży.

Łomżyński opłatek na wigilijnym stole

Foto: Łomżyński opłatek na wigilijnym stole
cz pt, 22 grudnia 2017 17:22

Panny Benedyktynki z klasztoru w Łomży uwielbiają Pana Boga przez modlitwę liturgiczną i pracę, zaś jednym z głównych zajęć sióstr jest wypiekanie hostii, komunikantów i opłatków wigilijnych. Tym sposobem starają się zapracować na skromne utrzymanie. - W tym roku pracami przy wypieku tradycyjnych opłatków kieruje siostra Dorota, której pomaga siostra Magdalena – opowiada Matka Ksieni Janina Podsiad, przełożona klasztoru Panien Benedyktynek w Łomży, istniejącego od ponad 385 lat. Pokolenia łomżyniaków pamiętają ten smak białego kruchego opłatka, jakim rodziny dzielą się na znak miłości, zgody i wybaczenia.

Szkoły zamknięte - mniej eMPeKów na ulicach

cz pt, 22 grudnia 2017 14:00

W szkołach zaczęła się zimowa przerwa świąteczna. Uczniowie mają wolne do 2 stycznia. Nauczyciele teoretycznie też, ale w praktyce - jak zwracają uwagę - mają dyżury w szkołach do których przychodzą dzieci, które potrzebują opieki. W związku ze świętami Bożego Narodzenia i feriami szkolnymi autobusy miejskie po Łomży będą jeździły rzadziej.

Przedświąteczna podwyżka opłat za ścieki

Foto: Przedświąteczna podwyżka  opłat za ścieki
cz pt, 22 grudnia 2017 11:06

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży podniosło już ceny za odbiór ścieków w Łomży i Piątnicy. W przypadku miasta stawki są wyższe o niemal 5% na w Piątnicy podwyżka wyniosła 7,5%. Podwyżki, które pierwotnie planowano wprowadzić od 1 stycznia 2018 roku już obowiązują od tygodnia. W październiku, gdy pierwszy raz informowaliśmy o planach podwyżek opłat w MPWiK prezydent Mariusz Chrzanowski informował radnych, że „sytuacja finansowa spółki nie uzasadnia zatwierdzenia taryfy, która przewiduje jakąkolwiek podwyżkę dla mieszkańców.”

Pod Elżbiecinem zginął mieszkaniec Łomży

Foto: Pod Elżbiecinem zginął mieszkaniec Łomży
cz pt, 22 grudnia 2017 10:30

Kierowca, który zginął w czwartek w wypadku drogowym koło Elżbiecina to 59-letni mieszkaniec Łomży. Bus, którym jechał od strony Wizny w kierunku Piątnicy najprawdopodobniej wpadł w poślizg i zderzył się z jadący w przeciwnym kierunku tirem. Dziś ma być przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny, która być może rzuci nowe światło na okoliczności tego wypadku. Wczoraj, po kolejnym śnieżnym ataku zimy w regionie doszło do kilku innych kolizji, a dwa samochody na śliskich nawierzchniach wypały z drogi i dachowały.

Ocieplenie na święta

Foto: Ocieplenie na święta
cz pt, 22 grudnia 2017 09:50

Synoptycy nie mają wątpliwości – tegoroczne święta Bożego Narodzenia nie będą zimowe i białe. Ma być mokro i wietrznie, a temperatura powietrza w Łomży może osiągnąć +8°C. Nim zrobi się cieplej jeszcze tej nocy temperatura spodnie poniżej zera i drogi ponowie staną się śliskie.

Komisarz wyborczy w Łomży zostanie? Senat wykreśli kontrowersyjne zdanie w poselskiej ustawie

Foto: Komisarz wyborczy w Łomży zostanie? Senat wykre...
cz pt, 22 grudnia 2017 09:14

Przegłosowana w ubiegłym tygodniu przez posłów PiS ustawa „o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych”, skutkowała realną groźbą likwidacji komisarza wyborczego w Łomży. Posłowie zapisali bowiem, że w jeden komisarz przypada na jeden okręg wyborczy do Senatu. W naszym przypadku okręg jest wspólny z Suwałkami, gdzie także jest komisarz wyborczy. Oznaczało to, że jednego z nich trzeba będzie zlikwidować. Po poprawce Senatu nie ma już obowiązku likwidacji komisarza.

Zobacz najnowszy film z placu budowy parku handlowego

Foto: Zobacz najnowszy film z placu budowy parku hand...
JJS pt, 22 grudnia 2017 08:30

Dobiega końca budowa parku handlowego. Zanim jednak klienci zrobią zakupy w nowych sklepach, wcześniej będą mogli skorzystać z usług stacji paliw PKN Orlen.

Rozpoznał złodziejkę

cz cz, 21 grudnia 2017 15:56

63-letnia kobieta ma odpowiadać za przedświąteczną kradzież. To ona miała dokonać w ubiegły piątek kradzieży kurtki, w której przechowywany był portfel i dokumenty. Kobietę rozpoznał poszkodowany i powiadomił policję.

Śmiertelny wypadek pod Elżbiecinem

Foto: Śmiertelny wypadek pod Elżbiecinem
cz cz, 21 grudnia 2017 13:12

Jedna osoba nie żyje po zderzeniu busa z tirem w okolicy Elżbiecina . Droga krajowa nr 64 Łomża - Jeżewo jest zablokowana. Na miejscu pracują służby ratownicze.

Drogie inwestycje w papieskim parku

Foto: Drogie inwestycje w papieskim parku
cz cz, 21 grudnia 2017 10:20

Po raz trzeci miasto podjęło próbę wyłonienia wykonawcy, który w Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma miałby zbudować dodatkową infrastrukturę. Chodzi m.in. o dobudowę alejek spacerowych, monitoringu i nawodnienia ale także fontanny, tężni i toalety. Niestety ponownie okazało się, że oferty firm są dużo wyższe niż planowano na to wydać. Za budowę fontanny i tężni przedsiębiorcy chcą trzy razy więcej...

Będzie ślisko

Foto: Będzie ślisko
cz cz, 21 grudnia 2017 09:37

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół IMGW-PIB w Białymstoku ostrzega przed gołoledzią, jaka może wystąpić na drogach i chodnikach na obszarze województwa podlaskiego. Powodować ją mają opady śniegu i śniegu z deszczem, a przejściowo marznącego deszczu lub mżawki.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0