środa, 29 stycznia 2020 napisz DONOS@

Smog w blokowiskach

Foto: Smog w blokowiskach
cz pon, 30 grudnia 2019 09:18

Zamontowane przed świętami Bożego Narodzenia czujniki powietrza na kilku blokach Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej niestety udowadniają, że problem zanieczyszczenia powietrza dotyczy nie tylko Śląska, Krakowa czy Warszawy, ale także Łomży. Nawet dziś rano czujniki te wskazywał średni, albo zły stan powietrza w mieście. Problem dotyczy przede wszystkim stężeń pyłów zawieszonych PM2,5, które zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia jest najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka spośród innych zanieczyszczeń atmosferycznych.

„W mieście, co było mi rajem...”

Foto: „W mieście, co było mi rajem...”
cz so, 28 grudnia 2019 22:42

Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej i Prezydent Łomży ogłaszają VII edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Wspomnienia i Pamiętniki, Refleksje, pod hasłem  „W  mieście, co było mi rajem”. Hasło konkursu jest cytatem z wiersza „Łomża”, napisanego przez łomżyniankę z Piastowa, Iwonę Krzepkowską–Bułat - laureatkę głównej nagrody w V edycji naszego konkursu w 2017 roku.

Tragiczna sobota

Foto: Tragiczna sobota
cz so, 28 grudnia 2019 22:35

21-letni mężczyzna zginął w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło za Śniadowem. Kierowany przez niego volkswagen na drodze wojewódzkiej nr 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka zderzył się z ciężarówką iveco. Droga jest zablokowana. Niestety to niejedyna sobotnia tragedia. Kilka godzin wcześniej 68-latek w Łomży popełnił samobójstwo.

Kolejny pijany trafił

cz so, 28 grudnia 2019 09:18

8 nietrzeźwych kierowców zatrzymali w poświąteczny piątek policjanci na drogach województwa podlaskiego. Jeden spowodował kolizję w której trzy osoby zostały poszkodowane. Pijany rekordzista wpadł w Łomży.

Uwaga może być ślisko

Foto: Uwaga może być ślisko
cz pt, 27 grudnia 2019 15:01

Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk białostockiego biura prognoz meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed oblodzeniem jezdni i chodników, które nocą może występować w całym regionie. Nad ranem temperatura minimalna gruntu spadnie do nawet -5°C.

Na fajerwerki

Foto: Na fajerwerki
cz pt, 27 grudnia 2019 13:08

Przedświąteczne stoiska z choinkami zastąpiły już stragany z fajerwerkami. Ich używanie w miejscach publicznych dozwolone jest tylko 31 grudnia oraz 1 stycznia. W tę jedną noc sylwestrową na całym świecie odpalanych jest znacznie więcej fajerwerków niż przez cały rok, dlatego ten okres to swoiste żniwa dla ich producentów i sprzedawców. Policjanci przestrzegają, że fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie.

Hangar nadal w kawałkach

Foto: Hangar nadal w kawałkach
cz pt, 27 grudnia 2019 12:19

Ponownie nie udało się w wyznaczonym terminie postawić „lotniczego” hangaru na działce przy ul. Zjazd. Hangar został kupiony przez władze miasta na przełomie 2011 i 2012 roku i miał być elementem głośno zapowiadanej budowy lądowiska dla motolotni i małych samolotów w Łomży. To nigdy nie doszło do realizacji, a hangar przeleżał w częściach ponad siedem lat. Dopiero w tym roku władze zdecydowały się na ustawienie go na jako garażu na potrzeby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ustawienie go okazuje się bardzo problematyczne.

Laser ablacyjny czy nieablacyjny – jaki zabieg lepiej odmłodzi naszą skórę?

Foto: Laser ablacyjny czy nieablacyjny – jaki zabieg ...
JJS pt, 27 grudnia 2019 11:07

Laseroterapia to jedna z najważniejszych dziedzin medycyny estetycznej, dająca ogromne możliwości w zakresie usuwania wszelkich defektów skórnych oraz odmładzania. Na rynku dostępnych jest wiele laserów, a od odpowiedniego dopasowania typu lasera do potrzeb skóry zależy efekt końcowy zabiegu. O tym, jakie lasery są najczęściej stosowane i czym kierować się podczas wyboru lasera, porozmawiam z ekspertem z branży beauty Anną Zienkiewicz kosmetologiem w Klinice medycyny estetycznej Neonia z Krakowa.

Mleko w górę

Foto: Mleko w górę
cz pt, 27 grudnia 2019 09:09

Na koniec roku rośnie cena mleka. W listopadzie mleczarnie w regionie za dostarczany surowiec płaciły rolnikom średni po 147,24 zł za 1 hl mleka. To o ok. 6% więcej niż w październiku.

Kolęda

Foto: Kolęda
cz pt, 27 grudnia 2019 08:39

Po świętach Bożego Narodzenia księża z łomżyńskich parafii rozpoczynają kolędę, czyli wizyty duszpasterskie w domach wiernych. - Pamiętajmy, że głównym powodem wizyty duszpasterskiej jest wniesienie Bożego błogosławieństwa do rodziny, poznania parafian, ich problemów oraz opinii na temat funkcjonowania parafii. Dlatego bardzo ważną rzeczą w trakcie kolędy jest szczerość w rozmowie z kapłanem – podaje ks. Marian Mieczkowski, proboszcz parafii katedralnej.

Czas na budowę gazociągu

Foto: Czas na budowę gazociągu
cz pt, 27 grudnia 2019 08:23

- Na przełomie roku 2019/2020 nastąpi m.in. geodezyjne wytyczenie pasa wycinki w obszarze pasa montażowego inwestycji oraz wycinka drzew i krzewów – zapowiada Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. To państwowa spółka, która ma zbudować przebiegający przez region gazociąg Polska – Litwa. W tym roku spółka uzyskała już wszystkie wymagane prawem decyzje i pozwolenia administracyjne, a prace związane z układaniem rury gazociągu, o średnicy 70 centymetrów, mają się rozpocząć w połowie przyszłego roku i zostać zakończone przed końcem 2021 roku.

Wspomnienie łomżyńskiego pisarza

Foto: Wspomnienie łomżyńskiego pisarza
cz pt, 27 grudnia 2019 07:48

Nie żyje Andrzej Rytelewski (1951-2019). Urodził się w Łomży, tu skończył liceum ogólnokształcące i przez wiele lat pracował. – Potem trochę szwendałem się po świecie, ostatnie kilkanaście lat pracowałem w Wielkiej Brytanii – mówił nam w ubiegłym roku. Na obczyźnie wydał trzy książki, ale – jak mówił- wydawnictwa - nie spełniły jego oczekiwań. Po powrocie do rodzinnego miasta założył własne „Szaman”, w którym opublikował sześć książek. Pisał kolejne – ostatnią ukończył we wrześniu, i mówił, że ma pomysły na następne. Zmarł krótko przed 69. urodzinami.

Pijany zabił w święta

Foto: Pijany zabił w święta
cz cz, 26 grudnia 2019 08:16

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia na drogach regionu doszło do dwóch wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła i jedna została ranna - podaje Izabela Kłosowska z KWP w Białymstoku. Sprawcami obu wypadków byli pijani kierowcy.

Śpiewająca choinka

Foto: Śpiewająca choinka
cz śr, 25 grudnia 2019 23:18

Przed kościołem Krzyża Świętego zbudowano tajemniczą konstrukcję. Wraz ze zbliżaniem się świętą Bożego Narodzenia coraz bardziej przypominała wielką choinkę, zwłaszcza gdy udekorowano ją świerkowymi gałązkami i lampkami. W wigilijny wieczór okazało się, że to oryginalna trzypiętrowa scena dla parafialnego chóru. Z niej śpiewał kolędy zapraszając na pasterkę, do wspólnego radowania się z narodzin Jezusa Chrystusa.

Cenna kamienica

Foto: Cenna kamienica
cz śr, 25 grudnia 2019 22:38

Przetarg na remont zabytkowych kamienic na roku Wojska Polskiego i Polowej będzie musiał odbyć się raz jeszcze. Z powodu jest zbyt wysokiej ceny, po odrzuceniu oferty najtańszej, unieważniono pierwszy przetarg na wybór wykonawcy remontu ponad stuletniego budynku, w których dziś mieści się 21 mieszkań komunalnych. Władze miasta chciały wydać na to 2,7 mln zł.

Dyspensa na piątek

cz śr, 25 grudnia 2019 22:35

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski wydał dekret w sprawie dyspensy od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek 27 grudnia 2019 r. Biskup zachęcam jednocześnie wiernych do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

„Wędrujemy z pasterzami po bezdrożach Drogi Mlecznej...”

Foto: „Wędrujemy z pasterzami po bezdrożach Drogi Mle...
mm wt, 24 grudnia 2019 16:13

Rok temu nie napisałem 8. łomżyńskiej kolędy na święta Bożego Narodzenia, ponieważ zmarł mój kochany, przybrany syn Janek Pietrzak (1995 – 2018). Byłem tak bardzo przygnębiony cierpieniami 23-latka, że nie miałem ani głowy, ani serca zajmować się szukaniem pomysłu na prezent dla mieszkańców Łomży w Łomży, Polsce i świecie... Jednak czas leczy rany: wiara w Zmartwychwstanie Chrystusa przywraca ufność w Boże Narodzenie. Choć nie ma gwiazdek śniegu, wirujących w cichą noc, gdy Gwiazda Betlejemska zwiastuje radość wielką, „z Narodzenia Pana dzień dziś wesoły” - spotkajmy się w rodzinie, by dzielić się dobrym słowem i miłością jak opłatkiem. Wielu po Wilii przy choince idzie na pasterkę śpiewać tradycyjne kolędy, a wielu pozna łomżyńską kolędę na święta A.D. 2019.

Świąteczny autobus wigilijny na czas i przed czasem

Foto: Świąteczny autobus wigilijny na czas i przed cz...
mm wt, 24 grudnia 2019 16:12

Miał na Starym Rynku stanąć w Wigilię od godziny 10. do 14., co zapowiedział prezydent Mariusz Chrzanowski, ażeby w ciepłym wnętrzu autobusu MPK samotni, bezdomni i głodni mogli podzielić się opłatkiem, najeść do syta i ogrzać w świątecznym nastroju przy kolędach. I stanął - w siąpiącym deszczu, lecz około godziny 13.15 odjechał. - Bo wcześniej skończyły się pierogi z kapustą i dania wigilijne – tłumaczyli dwaj mili strażnicy miejscy w wozie służbowym na parkingu przed ratuszem.

Niebezpieczne skrzyżowanie

Foto: Niebezpieczne skrzyżowanie
cz wt, 24 grudnia 2019 12:54

Jedna osoba została poszkodowana w zdarzeniu, do którego doszło po godzinie 12. w okolicy skrzyżowania ul. Zawadzkiej z Sybiraków. Ford zderzył się tu z suzuki. Na szczęście obrażenia, których doznał kierowca forda nie są poważne.

Policjanci w akcji

cz wt, 24 grudnia 2019 11:08

- Od kilku dni obserwujemy przedświąteczny większy ruch na drogach, ale generalnie jest bezpiecznie – mówi Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży zapowiadając, że dziś i w święta Bożego Narodzenia policyjnych patroli będzie więcej niż zwykle. W całym kraju trwa policyjna akcja „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”, która potrwa aż do niedzieli.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę