wtorek, 18 grudnia 2018 napisz DONOS@

Miał brytyjskie prawo jazdy. Stracił je w Miastkowie

cz cz, 22 listopada 2018 09:33

39-letni mężczyzna stracił wczoraj prawo jazdy po tym wczoraj wieczorem szybko usiłował przejechać przez Miastkowo. Jego jazdę fordem mondeo po drodze krajowej nr 61 obserwowali policjanci w nieoznakowanym radiowozie z wideorejestratorem.

Prezydent z jednym zastępcą

Foto: Prezydent z jednym zastępcą
cz cz, 22 listopada 2018 08:31

Wczoraj po południu w miejskim Biuletynie Informacji Publicznej opublikowano pierwsze zarządzeń „nowego” prezydenta Łomży. Mariusz Chrzanowski wczoraj przed południem złożył ślubowanie i ponownie objął ten fotel. Jak się okazuje jedną z pierwszych jego decyzji w nowej kadencji jest... ograniczenie liczby wiceprezydentów. We wczorajszym zarządzeniu podał, że swoje obowiązki będzie pełnił przy pomocy jednego zastępcy.

Anna Bronowicz walczy o życie

Foto: Anna Bronowicz walczy o życie
cz cz, 22 listopada 2018 08:03

Przez 24 lata pomagała potrzebującym jako lekarz nefrolog z tytułem doktorskim, często też dyżurując na oddziale onkologicznym łomżyńskiego szpitala. Pracowała także ze studentami jako wykładowca i udzielała się w wielu inicjatywach społeczno-kulturalnych, śpiewając choćby w chórze Spes Unica parafii Krzyża Świętego w Łomży. Półtora roku temu sama zachorowała na nowotwór piersi. Przeszła już cztery operacje, a teraz zbiera pieniądze na drugi etap terapii nierefundowanym lekiem Kadcyla. Jej koszt to aż 30 tysięcy złotych – zbiórka trwa i liczy się każda wpłata.

PiS przejęło pełnię władzy w powiecie łomżyńskim

Foto: PiS przejęło pełnię władzy w powiecie łomżyńskim
cz śr, 21 listopada 2018 16:06

Nowym przewodniczącym Rady Powiatu Łomżyńskiego został Jan Kuczyński, 63-letni producent mleka i przedsiębiorca z Czarnocina, natomiast starostą łomżyńskim – niedawny wicestarosta Lech Marek Szabłowski, 53-letni inżynier budownictwa z Szabłów Młodych. W 17-osobowej Radzie Powiatu 10 osób to radni z Prawa i Sprawiedliwości. Wszyscy pojawili się na 1. sesji w środę w sali konferencyjnej starostwa przy Szosie Zambrowskiej w Łomży w komplecie. Przez ponad 3 godziny poradzili sobie spokojnie i w dobrej atmosferze z wyborem dwóch wiceprzewodniczących Rady ze swojego grona, wicestarosty Marii Dziekońskiej oraz trzech członków zarządu na 5-letnią kadencję.

Wpadli z amfetaminą

cz śr, 21 listopada 2018 14:26

Dwóch młodych mężczyzn było w citroenie, który w piątek wieczorem w okolicach Wizny kontrolowali policjanci. Przyznają, że auto sprawdzano po wcześniejszej informacji. Jak się okazało jeden z młodych mężczyzn miał przy sobie 9 gramów amfetaminy.

(nie)Antyprezydencka koalicja w Radzie Miasta

Foto: (nie)Antyprezydencka koalicja w Radzie Miasta
cz śr, 21 listopada 2018 12:48

Jan Olszewski z PiS wygrał wybory na przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży. W głosowaniu tajnym poparło go 12 radnych. Jego kontrkandydatem był Maciej Borysewicz z PO, którego poparło 10 radnych. - Będę przewodniczącym, który będzie dokładał wielu sił, aby Rada pracowała efektywnie, w miarę szybko, bez zbędnych niepotrzebnych dyskusji – mówił Jan Olszewski zapewniając, że Rada nie będzie przeciwnikiem Prezydenta. - Tylko będziemy krytycznie podochodzić do pewnych rzeczy, aby wypracowywać to, co będzie dobre dla Łomży, a jeśli dla Łomży, to również dla mieszkańców - zaznaczał. Na wiceprzewodniczących Rady zgłoszono tylko dwoje kandydatów: Mariannę Jóskowiak z PiS i Dariusza Domasiewicza z „Przyjaznej Łomży”. Oba komitety w sumie do Rady wprowadziły 12 radnych, ale kandydaci zyskali tylko po 11 głosów poparcia, czyli po co najmniej o jeden głos za mało, aby być wybranym na wiceprzewodniczących. Sesję na kilka dni przerwano.

Chrzanowski: „Ja również nie chcę, aby młode pokolenia spłacały weksle”

Foto: Chrzanowski: „Ja również nie chcę, aby młode po...
cz śr, 21 listopada 2018 11:53

Kilkadziesiąt minut później niż planowano, nowi radni Łomży i wybrany po raz kolejny na urząd prezydenta Mariusz Chrzanowski złożyli ślubowanie i formalnie przejęli władzę w mieście na najbliższe pięć lat. W krótkim przemówieniu prezydent Chrzanowski mówił, że „kampania wyborcza się skończyła” i apelował o współpracę. - Nie dzielmy społeczeństwa, nie dzielmy ludzi, nie dzielmy Łomży (…) Ja również nie chcę, aby młode pokolenia spłacały weksle i po to tutaj wszyscy jesteśmy, aby wspólnie pracować” - mówił.

Świece sojowe – magia zapachu w twoim domu

Foto: Świece sojowe – magia zapachu w twoim domu
JJS śr, 21 listopada 2018 09:05

Zapach jest jednym z tych atrybutów, które z danym miejscem kojarzą nam się najbardziej. Jeśli chcesz, by w Twoim domu zagościł niepowtarzalny aromat, który pomoże Tobie oraz wszystkim domownikom odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu, wprowadzając do wnętrz poczucie harmonii, postaw na świece zapachowe – sprawdzony i niedrogi sposób, by odmienić atmosferę w mieszkaniu.

Podziały władzy

Foto: Podziały władzy
cz wt, 20 listopada 2018 17:04

Równo miesiąc po wyborach na pierwszej sesji spotkają się w środę nowi radni miasta Łomży i Powiatu Łomżyńskiego. Obie sesję zwołał Komisarz Wyborczy w Łomży Jan Leszczewski. W obu przypadkach radni najpierw złożą ślubowania, a później przejdą do wyboru władz. W przypadku miasta chodzi o wybory przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miejskiej, a w powiecie za jednym zamachem mają być wybrani także starosta, wicestarosta i pozostali członkowie zarządu. Paradoksalnie w powiecie powinno pójść sprawniej, bo w Łomży ponoć podział władzy jest taki, że póki co nikt nie ma większości i... jedni radni na poranną modlitwę mają iść do Katedry, a drudzy do Kapucynów.

Gigantyczna wycena modernizacji oczyszczalni ścieków

Foto: Gigantyczna wycena modernizacji oczyszczalni śc...
cz wt, 20 listopada 2018 16:11

W ogłoszonym po raz trzeci przez MPWiK przetargu na wyłonienie wykonawcy na rozbudowę i przebudowę oczyszczalni ścieków w Łomży cena oferty jest jeszcze większa niż w poprzednich przetargach. Warszawska spółka IDS-BUD prace wyceniła tym razem na ponad 88 milionów złotych, czyli o ponad 8,5 mln zł drożej niż latem. Wycena jest dużo wyższa niż kwota jaką na to zadanie chciała wydać miejska spółka, choć jej władze zwiększyły pulę środków na modernizację z niespełna 50 mln zł do blisko 64 mln zł. Łomżyńska oczyszczalnia ma być zmodernizowana w ramach unijnego projektu, a na którego realizację umowę podpisano przed dwoma laty.

Przedwyborczy wzrost wydatków na „reklamę i promocję” w spółce śmieciowej

Foto: Przedwyborczy wzrost wydatków na „reklamę i pro...
cz wt, 20 listopada 2018 14:21

Na „reklamę i promocję” miejska spółka śmieciowa ZGO wyda w tym roku niemal 6 razy więcej niż wydała w ubiegłym roku. Kwota wydatków jest wręcz zatrważająca. To blisko 100 tysięcy złotych. Tyle w ciągu miesiąca za śmieci płacą mieszkańcy wszystkich domów jednorodzinnych w Łomży. Gigantyczne wydatki na propagandę w roku wyborczym, wskazany przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego prezes spółki Jan Perkowski chciał ukryć przed opinią publiczną, a nawet miejskimi radnymi. Do ich ujawnienia skłonił go... pozew sądowy.

Atak nożownika

Foto: Atak nożownika
cz wt, 20 listopada 2018 10:19

Policjanci poszukują mężczyzny, który nocą miał zranić nożem dwóch innych mężczyzn. Do zdarzenia doszło po północy. Jak informuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży, wezwani na miejsce policjanci udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym, którzy ostatecznie trafili do szpitala.

Łomżyńskie schronisko bez łańcuchów i cierpienia

Foto: Łomżyńskie schronisko bez łańcuchów i cierpienia
cz wt, 20 listopada 2018 09:41

„Moim zdaniem, ten piesek powinien trafić do przyjaznego i troskliwego człowieka, a nie do schroniska dla psów, gdzie będzie jednym z dziesiątków: na łańcuchu, na uwięzi, wciąż samotny w środku zimy...” - Zamieszczenie takiej wypowiedzi na najpoczytniejszym lokalnym portalu sugeruje, że dotyczy ona łomżyńskiego schroniska – uważa Elżbieta Piasecka – Chamryk, wiceprezes prowadzącego schronisko Łomżyńskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami podkreślając, że w schronisku dla bezdomnych psów „Arka” nie ma żadnych łańcuchów. - Wiele psów biega po jego terenie swobodnie, a pozostałe przebywają na przestronnych wybiegach z ciepłymi budami, tak więc nie ma też mowy o tym, żeby cierpiały z zimna – dodaje.

5 najbardziej sexy zawodów dla mężczyzny

Foto: 5 najbardziej sexy zawodów dla mężczyzny
JJS wt, 20 listopada 2018 08:22

Czy wybrana ścieżka kariery może mieć wpływ na powodzenie u kobiet? Okazuje się, że tak. Przeprowadzone badania przez producenta znanej aplikacji randkowej pokazują, które z wykonywanych profesji pobudzają zmysły kobiet. Co ciekawe, zawody te są zgoła inne niż według mniemania samych facetów. Jednocześnie każdy z nich odkrywa prawdziwe pragnienia i fantazje kobiet i mężczyzn. Przeanalizujmy ranking, aby dowiedzieć się czego tak naprawdę chcą kobiety...

Spiskowcy – rewolucjoniści - patrioci... z Łomży

Foto: Spiskowcy – rewolucjoniści - patrioci... z Łomży
cz wt, 20 listopada 2018 08:15

– Leon Kaliwoda stał się symbolem odzyskania niepodległości w Łomży – mówi Adam Sokołowski. – Oczywiście zasłużył na to upamiętnienie, bo przecież bardzo aktywnie tu działał i zginął podczas rozbrajania Niemców. Doszedł do tego wątek tragicznej miłości, co go wyróżniło, ale ofiar tego dnia było znacznie więcej, a innych patriotów też nam nie brakowało. Historyk z Muzeum Północno-Mazowieckiego przypominał ich podczas prelekcji „Spiskowcy – rewolucjoniści - patrioci, czyli mieszkańców Łomży drogi ku Niepodległej”.

Zderzenie ciężarówek w Cydzynie

Foto: Zderzenie ciężarówek w Cydzynie
cz pon, 19 listopada 2018 14:59

Dwa samochody ciężarowe zderzyły się w Starym Cydznie na drodze krajowej nr 61 Łomża – Grajewo. Policja podaje, że to kolizja drogowa, ale są utrudnienia w ruchu. W miejscu zderzenia się aut samochody przepuszczane są wahadłowo w obu kierunkach, co powoduje korki.

Wolontariusze zapraszają do Szlachetnej Paczki

Foto: Wolontariusze zapraszają do Szlachetnej Paczki
cz pon, 19 listopada 2018 14:43

- Każda rodzina to indywidualna historia, której towarzyszą duże trudności życiowe, ale nierzadko i tragedia, jak niespodziewany wypadek i kalectwo lub nagła śmierć któregoś z rodziców – opowiada Sebastian Chrzanowski z Łomży, wolontariusz Stowarzyszenia Wiosna z Krakowa, które organizuje od 2001 r. ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. W Łomży i powiecie łomżyńskim zaangażowało się do działania 30 wolontariuszy, docierając do około 70 rodzin. Dla większości potrzebujących są ofiarodawcy, jednak dla ponad 20 rodzin trzeba ludzi dobrego serca, gdyż finał akcji 8. i 9. grudnia.

Bank z „afery KNF” chce obsługiwać Łomżę

Foto: Bank z „afery KNF” chce obsługiwać Łomżę
cz pon, 19 listopada 2018 14:30

Jedynie Getin Noble Bank – bank z portfela Leszek Czarnecki, bohater obecnej „afery KNF” - złożył ofertę na obsługę bankową budżetu Miasta Łomża oraz blisko 50 miejskich jednostek organizacyjnych w latach 2019 - 2023. Zaproponowana opłata ryczałtowa za obsługę bankową to 720 tys. zł.

Nowy burmistrz Jedwabnego

Foto: Nowy burmistrz Jedwabnego
cz pon, 19 listopada 2018 13:37

Adam Niebrzydowski, 42-letni mieszkaniec wsi Bronaki – Olki, złożył ślubowanie i przejął władzę w gminie Jedwabne. - Nie zawiodę Was. Będziemy się starać wspólnie rozwiązywać nasze problemy – mówił deklarując chęć bliskiej współpracy z radnymi i sołtysami. Cztery tygodnie temu – w wyborach 21 października pokonał dotychczasowego burmistrza Michała Chajewskiego. Niebrzydowski ślubowanie burmistrza składał w poniedziałek, podczas pierwszej sesji nowej Rady Miejskiej w Jedwabnem.

Łomża - fotowoltaika już tam jest!

Foto: Łomża - fotowoltaika już tam jest!
JJS pon, 19 listopada 2018 13:06

W rankingach Polskie miasta występują jako te bardziej zanieczyszczone. Białystok, miasto położone w województwie podlaskim, ma się czym pochwalić. Znajduje się bowiem w pierwszej dziesiątce najczystszych miast europejskich. Według Polskiego Alarmu Smogowego jest również miastem z najniższym stężeniem pyłów zawieszonych PM10 oraz najmniejszą liczbą dni z zanieczyszczeniem smogowym.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę