Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

Jak wywołać wymioty u psa?

Foto: Jak wywołać wymioty u psa?
JJS wt, 20 kwietnia 2021 08:03

Wywoływanie wymiotów u psów i kotów jest w praktyce lekarsko-weterynaryjnej bardzo często stosowaną metodą przeciwdziałania skutkom spożycia toksycznych substancji. Kiedy trafimy do lekarza weterynarii z naszym psem, którego podejrzewamy o zjedzenie szkodliwych substancji z bardzo dużym prawdopodobieństwem procedura wywoływania wymiotów zostanie przeprowadzona. Niestety na ich wywołanie mamy bardzo ograniczony czas, ponieważ praca przewodu pokarmowego powoduje przemieszczanie się treści z żołądka do kolejnych odcinków jelit i wówczas opróżnianie żołądka mija się z celem.

Prognoza pogody na najbliższy tydzień

Foto: Prognoza pogody na najbliższy tydzień
mm pon, 19 kwietnia 2021 14:10

Rozpoczynający się tydzień nie przyniesie zasadniczej zmiany pogody, nad Polską przeważać będą niże. Nadal będą nam towarzyszyć przelotne opady deszczu. Lokalnie pojawią się burze. Dodatkowo w czwartek i piątek nieco się ochłodzi. Weekend, za sprawą rozbudowującego się od zachodu wyżu, zapowiada się z bardziej słoneczną pogodą i ponownie zrobi się cieplej.

Idzie rak nieborak z... Maroka?!

Foto: Idzie rak nieborak z... Maroka?!
mm pon, 19 kwietnia 2021 12:39

Rzeka Pisa między Dobrymlasem a Jurkami niesie z północy na południe do Narwi ciemne wody. Czytelnik 4lomza.pl i płetwonurek, sprzątający społecznie na brzegu i dnie Pisy, niespodziewanie dla siebie znalazł tam tajemnicze stworzenie pod ciężką, zmurszałą kłodą drewna. "Marokańska odmiana raka wędrownego już w Polsce! Pierwsze okazy dotarły do Pisy. Co dalej, czy przedostaną się na mazurskie jeziora?!" - napisał w mailu do redakcji zaintrygowany tym odkryciem Czytelnik.

Przechodzimy jak chcemy przez ulice

Foto: Przechodzimy jak chcemy przez ulice
mm pon, 19 kwietnia 2021 12:18

Przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym bądź na czerwonym świetle, to główne wykroczenia popełniane przez osoby piesze na ulicach Łomży. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas pełnionej służby w piątek, zwracali szczególną uwagę na niezgodne z prawem zachowania na drodze, zwłaszcza w relacji kierujący - pieszy - rowerzysta.

Ukradł bluzy i groził pracownikowi sklepu nożem

Foto: Ukradł bluzy i groził pracownikowi sklepu nożem
mm pon, 19 kwietnia 2021 11:59

We czwartek mężczyzna, w jednym ze sklepów przy al. Legionów, dokonał kradzieży rozbójniczej. Ukradł buzy sportowe i groził nożem chcącemu zatrzymać go pracownikowi sklepu.

Status zwrotu – nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym

Foto: Status zwrotu – nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym
mm pon, 19 kwietnia 2021 10:20

Nowa usługa umożliwia podatnikom dostęp do informacji o dokonanych zwrotach z podatków PIT i VAT. Użytkownik będzie mógł samodzielnie uzyskać informację o dacie dokonania zwrotu czy zaliczeniu nadpłaty na inne zobowiązania podatkowe.

W Kisielnicy, po anonimowym zgłoszeniu, zamknięto przyjęcie weselne

Foto: W Kisielnicy, po anonimowym zgłoszeniu, zamknię...
mm pon, 19 kwietnia 2021 09:21

W sobotę w sali weselnej przy stacji paliw w Kisielnicy, mimo zakazu, odbywało się przyjęcie weselne, na które wkroczyli policjanci.

Kierzkową pojedziemy w jednym kierunku

Foto: Kierzkową pojedziemy w jednym kierunku
mm pon, 19 kwietnia 2021 08:56

Zmianie uległa organizacja ruchu na ul. Kierzkowej. Na odcinku od Ronda Hanki Bielickiej do skrzyżowania z ul. Klasztorną będzie ona drogą jednokierunkową.

Sklep Aldi w tym roku

Foto: Sklep Aldi w tym roku
mm nie, 18 kwietnia 2021 16:24

- Nowo budujący się sklep ALDI w Łomży będzie miał około 1450 m2 łącznej powierzchni użytkowej, a sala sprzedaży wyniesie około 1000 m2. Zatrudnienie ma tu znaleźć kilkanaście osób.

Kapitan Mieczkowski powiększył flotyllę w Łomży

Foto: Kapitan Mieczkowski powiększył flotyllę w Łomży
mm so, 17 kwietnia 2021 17:31

Dwie 13-metrowe gondole pokonały z Puław do Łomży ponad 350 kilometrów i po 4 dniach rejsu Wisłą, Kanałem Żerańskim, Zalewem Zegrzyńskim oraz Narwią dotarły do nowego macierzystego portu. Do tej pory pływały po Wiśle w Kazimierzu Dolnym, lecz od maja będą kursować na Narwi.

Operacja Narew zdobyła 3 tony śmieci

Foto: Operacja Narew zdobyła 3 tony śmieci
mm so, 17 kwietnia 2021 16:28

Urszula Mościcka stoi na wysokim brzegu. Obserwuje pracujących w słoneczną sobotę nad Narwią mężczyzn w białych koszulkach albo skafandrach. Krząta się z koleżanką obok plaży miejskiej przy drewnianej wiacie Morsów, do których przystąpiła w tym roku. Grono około 70 - 80-orga Morsów, w tym ok. 10-tki dzieci i nastolatków, wyruszyło w 5 grupach, by posprzątać śmieci z obu brzegów Narwi od starego do nowego mostu i dalej. Firma "Błysk" dała worki i postawiła tu dwa kontenery.

Otwierają się przedszkola, zmiany w zasiłkach

Foto: Otwierają się przedszkola, zmiany w zasiłkach
mm so, 17 kwietnia 2021 09:32

W związku z otwarciem żłobków i przedszkoli od poniedziałku 19. kwietnia ZUS przypomina , że nadal obowiązuje zasada, zgodnie z którą dodatkowy zasiłek opiekuńczy nie przysługuje, jeżeli placówka jest otwarta, a rodzice podejmą decyzję o pozostawieniu dziecka w domu.

Van Pur „kupuje” bilety do Kina

Foto: Van Pur „kupuje” bilety do Kina
mm pt, 16 kwietnia 2021 19:26

Marka Łomża, należąca do firmy Van Pur S.A., związana z łomżyńskim browarem, ze względu na pandemię, postanowiła wesprzeć łomżyńskie Kino Millenium.

Prognoza pogody na nadchodzący weekend

Foto: Prognoza pogody na nadchodzący weekend
mm pt, 16 kwietnia 2021 17:52

Stopniowo będzie się ocieplać – prognozuje IMGW. Dominować będzie pogoda pochmurna, ale w kolejnych dniach wzrastać będzie szansa na przejaśnienia – szczególnie na północy. Do końca weekendu będzie sporo opadów.

Co się dzieje w Galerii Veneda podczas pandemii

Foto: Co się dzieje w Galerii Veneda podczas pandemii
mm pt, 16 kwietnia 2021 17:14

Mirosław R. Derewońko: Na początku pandemii rok temu zniknęło Tesco z Centrum Handlowego przy ul. Zawadzkiej w Łomży. Jak brak dużego supermarketu wpłynął na funkcjonowanie Galerii Veneda?

Mężczyzna zginął w płomieniach

Foto: Mężczyzna zginął w płomieniach
mm pt, 16 kwietnia 2021 15:41

Około 50-letni mężczyzna zginął w pożarze domu drewnianego w Starych Modzelach. Trwa jeszcze akcja gaśnicza.

Okradł na prawie 20 tys zł dom jednorodzinny

Foto: Okradł na prawie 20 tys zł dom jednorodzinny
mm pt, 16 kwietnia 2021 14:01

Włamał się do domu jednorodzinnego i go okradł. Łączna wartość skradzionych przedmiotów została wyceniona na blisko 20 tysięcy złotych.

Marsz (mikro) Świadomości Autyzmu

Foto: Marsz (mikro) Świadomości Autyzmu
mm pt, 16 kwietnia 2021 12:06

- To jest nasza misja iść dziś, w tym marszu – mówi Agnieszka Wądołowska z Fundacja Dr Otis, mama chorego dziecka – a nasze flagi „Ja tu jestem. Szanuj mnie.” pięknie powiewają na ulicach miasta, jako bardzo ważny naoczny symbol, że działamy mimo sytuacji pandemicznej na rzecz dzieci z autyzmem.

Łomżyńska „Geodezja” w czołówce krajowej

Foto: Łomżyńska „Geodezja” w czołówce krajowej
mm pt, 16 kwietnia 2021 10:39

Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Starostwa Powiatowego w Łomży zajął 2 miejsce dla obszaru miasta Łomża oraz 5 miejsce dla obszaru powiatu łomżyńskiego wg statystyk GUGiK. Na 380 powiatów w Polsce taka pozycja jest wyróżnieniem i docenieniem wcześniejszych starań.

Szczepienie ochronne lisów wolnożyjących

Foto: Szczepienie ochronne lisów wolnożyjących
mm pt, 16 kwietnia 2021 08:30

W dniach 22-30 kwietnia 2021 r. odbędzie się szczepienie lisów wolnożyjących na całym obszarze województwa podlaskiego, informuje Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii Andrzej Czerniawski. Przeprowadzone zostaną metodą zrzutów z samolotów.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę