niedziela, 19 sierpnia 2018 napisz DONOS@

ONR-owy piknik i koncert na 22 lipca

Foto: ONR-owy piknik i koncert na 22 lipca
cz pon, 23 lipca 2018 07:54

Raper Tau był główną gwiazdą łomżyńskiego pikniku patriotycznego. Wcześniej na muszli koncertowej przy ulicy Zjazd wystąpili inni wykonawcy nurtu chrześcijańskiego i patriotycznego, w tym świetnie przyjęta łomżyńska raperka 5tka. Dopisała też pogoda, ale najgorzej było z frekwencją... Na imprezie wymyślonej przez najważniejszego w mieście działacza ONR i finansowanej z Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża słuchaczy i widzów było bardzo mało.

Koniec sezonu kąpielowego nad Narwią. „Ludzie są bardzo rozżaleni”

Foto: Koniec sezonu kąpielowego nad Narwią. „Ludzie s...
cz nie, 22 lipca 2018 16:10

Nie ma jeszcze połowy wakacji, a kąpielisko miejskie w Łomży zostało zamknięte. Nie ma tu już ratowników MOSiR, ani rozciągniętych w wodzie boi wygradzających miejsca do bezpiecznej kąpieli... W niedzielę po południu w wodach Narwi i na plaży miejskiej w okolicy mostu Hubala, odpoczywało kilkaset osób nad których bezpieczeństwem od dziś nikt już nie czuwa... - Bardzo źle. Ratownicy być tu powinni – mówiło małżeństwo, które nad Narew przyjechało z dwójką dzieci. - Przed chwila przepłynęła łódź i zrobiła się duża fala, która zalewała dzieci – opowiada mężczyzna, który przed chwilą wyszedł z wody. - Teraz jest tu głęboko i niebezpiecznie.

Policjanci Łomży świętowali, prezydent miasta nie przyszedł

Foto: Policjanci Łomży świętowali, prezydent miasta n...
cz nie, 22 lipca 2018 15:05

Nadanie sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Łomży to główne wydarzenie odbywających się w niedzielne południe na Starym Rynku regionalnych obchodów Święta Policji. W Łomży 99. rocznicę utworzenia formacji świętowali policjanci z miasta, ale także z Kolna, Grajewa i Zambrowa. Przyjechała kompania honorowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz policyjna orkiestra z KWP w Katowicach. Byli wiceminister MSWiA, poseł, dwoje generałów Policji oraz wójtowie i burmistrzowie wszystkich okolicznych gmin. Nie było prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

„Cicha noc” w kinie plenerowym

Foto: „Cicha noc” w kinie plenerowym
cz nie, 22 lipca 2018 13:21

Spektakularny fabularny debiut „Cicha noc” łomżanina Piotra Domalewskiego przyciągnął do kina plenerowego na Starym Rynku około 150 widzów. Były wśród nich osoby, które widziały już, obsypany Złotymi Lwami podczas ubiegłorocznego 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film, ale nie brakowało też oglądających go po raz pierwszy. – Byłam ciekawa czy będzie frekwencja na takim plenerowym pokazie i okazało się, że tak! – mówi Wiesława Domalewska, dodając, że syn pracuje już nad drugim filmem pełnometrażowym, a do tego zdobył właśnie nagrodę podczas Transatlantyk Festival Łódź 2018 za krótki metraż „60 kilo niczego”.

Wypadki na drogach do Łomży

Foto: Wypadki na drogach do Łomży
cz pt, 20 lipca 2018 19:20

Do dwóch groźnych wypadków doszło w piątek późnym popołudniem na głównych drogach prowadzących do Łomży. Najpierw na krajowej 61 Łomża – Ostrołęka w okolicach Grzymał Szczepankowskich w wypadku uczestniczyły trzy samochody, a kilka minut później doszło do zderzenia czterech samochodów w okolicach wsi Konopki Młode na drodze Łomża – Ostrów Mazowiecka. Obie drogi są całkowicie zablokowane, kilka osób zostało rannych.

Świąteczna niedziela 22 lipca w Łomży

cz pt, 20 lipca 2018 17:19

Za czasów PRL to był wyjątkowy dzień... W niedzielę 22 lipca w Łomży będzie się też świętowało. Na Starym Rynku odbędą się regionalne obchody Święta Policji połączone z ceremonią nadania sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Łomży, a później na muszli koncertowej przy ul. Zjazd Łomżyński Piknik Patriotyczny.

Nowe 9,4 km prawie ekspresówki

Foto: Nowe 9,4 km prawie ekspresówki
cz pt, 20 lipca 2018 14:08

Kierowcy mogą korzystać z dwóch jezdni budowanej drogi ekspresowej S8 na odcinku od granicy województw podlaskiego i mazowieckiego do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. Do zakończenia robót, co ma nastąpić do końca sierpnia, będzie można jechać tu z prędkością 100 km/h. Rafał Malinowski z GDDKiA podaje, że to pierwszy z mazowieckich odcinków S8, których budowę prowadzi w Białymstoku. Dwa pozostałe pomiędzy Ostrowią Mazowiecka a Wyszkowem mają być podobnie otwierane jako „prawie eski” jeden pod koniec sierpnia, drugi na przełomie września i października.

Mieszkańcy osiedla obawiają się rzeźni

Foto: Mieszkańcy osiedla obawiają się rzeźni
cz pt, 20 lipca 2018 13:58

W najbliższy czwartek w Przedszkolu Pinokio przy ul. Studenckiej ma odbyć się otwarte posiedzenie Rady Osiedla nr 1. Jedynym tematem dyskusji mają być plany ulokowania na, dziś jeszcze miejskiej, działce przy ul. Ciepłej wielkiej rzeźni bydła. Jak mówi Piotr Serdyński, przewodniczący Rady Osiedla, zgłasza się do niego „mnóstwo ludzi zaniepokojonych doniesieniami”, którzy „obawiają się, że warunki życia pogorszą się” i oczekują od RO podjęcia działań. - Uznałem, że najlepsze będzie zorganizowanie spotkania w rodzaju konsultacji społecznych, na które zapraszam wszystkich mieszkańców, prezydenta z naczelnikami i przedstawiciela tej firmy – mówi Serdyński.

Jechał pijany, wypadł z drogi

cz pt, 20 lipca 2018 10:36

Policja potwierdza. Mężczyzna, który w czwartek po południu wypał z drogi w Konarzycach był pijany. Wstępne badanie alkotestem kierowcy opla wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie m.in. pobrano mu krew do dalszych badań.

Na wyborach zarobi armia ludzi

Foto: Na wyborach zarobi armia ludzi
cz pt, 20 lipca 2018 09:49

Wybory samorządowe odbędą się za trzy miesiące. Dokładny termin nie jest znany, bo premier formalnie jeszcze ich nie zarządził, ale zgodnie z prawem mogą one się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 i 28 października lub 4 listopada. Wybory będą dotyczyły rad gmin, powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W sumie w regionie do obsadzenia będzie ponad 700 miejsc, a zarobić można będzie np. w komisjach. Aby przeprowadzić wybory samorządowe Komisarz Wyborczy w Łomży powoła nawet ponad 5 tysięcy 300 członków komisji wyborczych różnych szczebli. Każdy z nich zarobi co najmniej 300 zł, a niektórzy nawet ponad dwa razy więcej.

Prezydent Łomży (nie) nagrywa swoich gości?

Foto: Prezydent Łomży (nie) nagrywa swoich gości?
cz pt, 20 lipca 2018 08:25

W gabinecie prezydent Łomży zainstalowane są urządzenia umożliwiające nagrywanie obrazu i dźwięku. To nowa informacja, choć urządzenia zamontowano tu we wrześniu ubiegłego roku. Miejscy urzędnicy przyznali to dopiero teraz. Grzegorz Daniluk z ratusza twierdzi, że prezydencki monitoring na co dzień jest wyłączony, „a jego uruchomienie następuje w momencie zaistnienia takiej potrzeby”. - Jak dotychczas taka sytuacja nie miała miejsca – zapewnia prezydencki urzędnik. Tymczasem z podpisanego przed trzema tygodniami przez prezydenta Mariaszu Chrzanowskiego regulaminu funkcjonowania monitoringu wizyjnego w Urzędzie Miejskim w Łomży wynika, że „obraz i dźwięk w czasie rzeczywistym” nagrywane są w sekretariacie i gabinetach zastępców prezydenta oraz jego gabinecie, i że „system monitoringu funkcjonuje całodobowo”.

Wyrok na Zawadzką prawomocny

Foto: Wyrok na Zawadzką prawomocny
cz pt, 20 lipca 2018 08:18

- Wojewoda podlaski nie złożył skargi kasacyjnej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku z dnia 8 maja 2018 r., sygn. akt II SA/Bk 127/18 – poinformowała Anna Idźkowska rzecznik prasowy wojewody. To oznacza, że wyrok stał się prawomocny. Rodzi to poważne konsekwencje prawne. Podstawowa to ta, że pozwolenie na budowę przedłużenia ulicy od skrzyżowania z ul. Przykoszarową do Szosy do Mężenina nie jest i nigdy nie było prawomocne.

Biskup praw(n)ie senior

Foto: Biskup praw(n)ie senior
cz cz, 19 lipca 2018 16:52

W Kościele rzymskokatolickim wiek emerytalny biskupa to 75 lat. Wówczas – jeśli papież nie przedłuży im posługi – przechodzą w stan spoczynku i są nazywani „biskupami seniorami”. Biskup łomżyński Janusz Stepnowski w ubiegłym tygodniu świętował dopiero 60. urodziny, ale już teraz został pełnoprawnym seniorem... przynajmniej w Łomży. Jak poinformował Grzegorz Daniluk z ratusza prezydenta Mariusza Chrzanowskiego wręczył mu Łomżyńską Kartę Seniora. Biskup jest 5280 osobą, która taką kartę ma, choć mówi, że „pewnie za dużo nie będę korzystał z tej karty”.

Jeszcze tylko dwa dni i... koniec

Foto: Jeszcze tylko dwa dni i... koniec
cz cz, 19 lipca 2018 15:49

To wydawało się nieprawdopodobne. Najbliższa sobota to ostatni dzień w którym w tym roku mieszkańcy będą mogli bezpiecznie wykąpać się w Narwi. Tego dnia zakończy się wyznaczony przez władze miasta tegoroczny „sezon kąpielowy w miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli”. Od niedzieli ma tu być dzikie kąpielisko, choć do końca wakacji pozostanie jeszcze 6 tygodni, a prognozy synoptyczne wróżą słoneczne i ciepłe lato.

Kompletnie pijany w seacie

cz cz, 19 lipca 2018 14:48

Ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie miał 40-latek, który niepostrzeżenie usiłował przejechać samochodem przez Grajewo. Samochód poruszający się od lewej do prawej krawędzi jezdni wzbudził podejrzenia dzielnicowego, który zatrzymał kierowcę.

Policja: na ul. Glogera jest bezpiecznie

Foto: Policja: na ul. Glogera jest bezpiecznie
cz cz, 19 lipca 2018 11:39

Na początku lipca jeden z Czytelników obawiał się o bezpieczeństwo na wyremontowanej ulicy Zygmunta Glogera. Zastrzeżenia miał m.in. do wyniesionego przejścia dla pieszych, które w jego ocenie nie skłania kierowców do zwolnienia, a rosnący w pobliżu żywopłot miałby ograniczać widoczność szczególnie dzieci. Mieszkańcowi Łomży brakowało też ścieżki rowerowej i prosząc o interwencję ostrzegał: „tylko czekać, aż dojdzie do tragedii”. Jego obaw w większości nie podzielali zapytani przez nas mieszkańcy okolicy. Okazuje się, że zagrożeń nie widzą także policjanci z drogówki, którzy na prośbę uważnie przyjrzeli się wyremontowanej ul. Glogera.

Pociągi szybko pojadą z Ostrołęki przez Śniadowo do Łap i Białegostoku

Foto: Pociągi szybko pojadą z Ostrołęki przez Śniadow...
cz cz, 19 lipca 2018 09:54

Jeszcze kilka lat temu linię planowano całkowicie rozebrać, a niebawem będzie nią jeździło dużo pociągów. Zbudowana „za cara” linia kolejowa nr 36 ma ponad 80 km długości i biegnie do Łap, gdzie odłącza się do linii Białystok – Warszawa, przez Sokoły, Czerwony Bór i Śniadowo do Ostrołęki. Od roku linia jest remontowana, i jak zapowiada Karol Jakubowski z PKP PLK, będzie w całości udostępniona przewoźnikom z końcem lipca. Pociągi towarowe będą mogły jeździć nią z prędkością do 80 km/h.

Wyborcze zmiany w powiecie

Foto: Wyborcze zmiany w powiecie
cz śr, 18 lipca 2018 17:12

Jesienne wybory do władz samorządu Powiatu Łomżyńskiego będą inaczej wyglądały niż wcześniejsze. Obecni radni powiatowi dokonali zmian w podziale Powiatu Łomżyńskiego na okręgi wyborcze i ustalenia liczby wybieranych w nich radnych. Jednego nowego radnego zyskać ma Gmina Łomża, a utracą go mieszkańcy gminy na północ od Narwi.

Policjanci protestują... kierownictwo i obywatele są zadowoleni

Foto: Policjanci protestują... kierownictwo i obywate...
cz śr, 18 lipca 2018 13:57

Od ubiegłego tygodnia trwa w całej Polsce akcja protestacyjna policjantów, którzy pouczają obywateli popełniających drobne wykroczenie, a nie wlepiają im mandatów. To „forma nacisku w negocjacjach z rządem”, aby zgodził się m.in. na podwyżkę płac o 650 złotych czy powrót do starego systemu emerytalnego funkcjonariuszy. Według szacunków policyjnych związkowców, w pierwszym półroczu 2018 roku udział pouczeń w ogólnej liczbie zastosowanych środków prawnych kształtował się na poziomie 10%, a teraz miałby wzrosnąć do poziomu około 85%. Do akcji przyłączyli się także łomżyńscy policjanci co widać po oflagowanych radiowozach. Ile jest u nas pouczeń zamiast mandatów, tego oficjalnie nikt nie wie, ale „w ocenie przełożonych, służba policjantów w zakresie ujawniania sprawców przestępstw i wykroczeń nie budzi wątpliwości.”

Harleyem wjechał na konar drzewa

Foto: Harleyem wjechał na konar drzewa
cz śr, 18 lipca 2018 09:02

Kilka minut po północy Finlandczyk jadący motocyklem Harley Dawidson drogą krajową nr 61 Łomża – Ostrołęka wjechał na powalony na jezdnię konar drzewa. 44-letni mężczyzna został zabrany do szpitala na badania, ale szczęśliwie nic mu się nie stało. Finlandczyk był jednym z czterech motocyklistów jadący grupą przez Polskę.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę