Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 30 października 2020 napisz DONOS@

Mistrzowie Agroligi 2020

Foto: Mistrzowie Agroligi 2020
mm pon, 28 września 2020 13:31

Natalia, Damian, Małgorzata, Dariusz Zarębowie z Jastrząbki Młodej w gm. Śniadowo w kategorii Rolnik, a w kategorii Firma Agrotechnik Wojciech Dzięgielewski ze Stawisk to tegoroczni zwycięzcy dorocznego konkursu AgroLiga 2020. Przedstawicielom branży rolnej podczas regionalnego finału w środę (23.09) w Księżynie gratulował wicemarszałek Stanisław Derehajło oraz radna województwa Jadwiga Zabielska.

Zwiększą ilość punktów sprzedaży alkoholu?

Foto: Zwiększą ilość punktów sprzedaży alkoholu?
mm pon, 28 września 2020 09:13

Na najbliższej sesji, we środę, Rada Miasta ma zająć się wnioskiem Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej zwiększającej liczbę punktów sprzedaży alkoholu. To kolejna próba podniesienia limitu ilości punktów sprzedaży alkoholu. Ostatnią, sprzed roku, ostatecznie odrzucił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku.

Wojsko jedzie do Orzysza

Foto: Wojsko jedzie do Orzysza
mm nie, 27 września 2020 10:19

Żołnierze i sprzęt 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa przemieszczą się na poligon w Orzyszu po drogach krajowych województw: podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego – informuje Ministerstwo Obrony Narodowej. Dziś kolumny pojazdów wojskowych wyruszyły z jednostki.

Marszałek Podlaskiego Artur Kosicki na Kwarantannie. Był też w Łomży

Foto: Marszałek Podlaskiego Artur Kosicki na Kwaranta...
mm so, 26 września 2020 19:53

Marszałek województwa podlaskiego, Artur Kosicki, przebywa na kwarantannie po kontakcie z zakażonym koronawirusem prezydentem Suwałk Czesławem Renkiewiczem - poinformowała rzeczniczka marszałka Izabela Smaczna-Jórczykowska. Kontakt z zakażonym był w poniedziałek, a w czwartek marszałek, z licznymi oficjelami, otwierał dworzec autobusowy w Łomży.

Potrącenie 14-latki. Policja szuka sprawcy.

Foto: Potrącenie 14-latki. Policja szuka sprawcy.
mm pt, 25 września 2020 19:45

[Aktualizacja] W Giełczynie kierujący samochodem uderzył w 14-letnią rowerzystkę i uciekł. Sprawca jest już w rękach policji. Dziecko śmigłowcem LPR zostało przetransportowane do szpitala w Białegostoku.

Zaginął 47-letni mieszkaniec Łomży

Foto: Zaginął 47-letni mieszkaniec Łomży
mm pt, 25 września 2020 18:58

Łomżyńscy policjanci proszą o pomoc w odnalezieniu 47-letniego mieszkańca miasta.

63-latek lubił perfumy wynosić

Foto: 63-latek lubił perfumy wynosić
mm pt, 25 września 2020 18:52

63-latek usłyszał zarzut w związku z kradzieżą perfum w jednym z łomżyńskich sklepów - informują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Mężczyzna miał się dopuścić kradzieży wielokrotnie.

Pożar w Jurkach

Foto: Pożar w Jurkach
mm pt, 25 września 2020 14:23

Spaliło się poddasze i znaczna część dachu w domu jednorodzinnym w Jurkach. W akcji gaszenia bierze udział 7 zastępów straży pożarnej zawodowej i ochotniczej.

O łomżyniaku, który zmienił płeć, i przygodach innych

Foto: O łomżyniaku, który zmienił płeć, i przygodach ...
mm pt, 25 września 2020 14:11

Wielki powrót Stacha Konwy do Lasu Jednaczewskiego ogłasza tytuł na okładce, zaś zdjęcie Marka Maliszewskiego z 4lomza.pl pokazuje wielki pień dębowy na tle zielonej gęstwy drzew. Tak wielki, że drewniana figura Chrystusa zdaje się nieduża. Poniżej - tablica ku pamięci bohatera Kurpiów, co może i tutaj zginął około 1733 r. za króla Polaka. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kupiskach będą dbać o pomnik, a my zobaczmy, co ciekawego mają "Wiadomości Łomżyńskie" na 48 stronach. We Wrocławiu jest Cukiernia Łomżanka? Adam Kalinowski się ożenił? Co?! Polska flaga biało-czarna! Pożegnaliśmy Ś.P. Jerzego Piotra Szczechowskiego (+54).

Czy materac 200x200 do dobry wybór do spania? Skonsultowaliśmy się z ekspertem z Hilding Anders

Foto: Czy materac 200x200 do dobry wybór do spania? S...
JJS pt, 25 września 2020 13:03

Na sen poświęcamy aż 1/3 całego życia. Należy do naszych podstawowych potrzeb, a odpowiednia jakość nocnego wypoczynku wpływa na funkcjonowanie w ciągu dnia. Z tego względu warto zatroszczyć się o przytulną atmosferę w sypialni i zakup wygodnego materaca, który zapewni nam komfort i relaks podczas snu.

18. Pułk Logistyczny w Łomży powiększa się ...

Foto: 18.  Pułk Logistyczny w Łomży powiększa się ...
mm pt, 25 września 2020 12:22

- Na ostatnie kwalifikacje zgłosiło się blisko 80 kandydatów, najwięcej do korpusu szeregowych, ale też do korpusu podoficerskiego i korpusu oficerskiego – mówi płk Paweł Gałązka, dowódca 18 Pułku Logistycznego w Łomży. - W większości są to panowie, którzy swoją przygodę z wojskiem zakończyli jakiś czas temu. Osoby te kiedyś były w służbie zasadniczej lub przeszły szkolenie w ramach rezerw osobowych – dodaje. Ponadto zgłaszają się żołnierze, którzy służą w jednostkach wojskowych w innych częściach kraju, a rodzinnie związani są z ziemią łomżyńską i chcą wrócić w te strony. Wśród osób zgłaszających się na kwalifikacje są również panie.

Zmarł ksiądz Stefan Pupek

mm pt, 25 września 2020 09:15

24 września 2020 roku w wieku 85, w kapłaństwie 56 lat, zmarł emerytowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej ksiądz Stefan Pupek - informuje Kuria Diecezjalna w Łomży. Ostatnio duchowny pełnił pomoc duszpasterską w parafii Miłosierdzia Bożego w Łomży.

Profesor Stanisław Winiarski (+ 83) powrócił do Łomży

Foto: Profesor Stanisław Winiarski (+ 83) powrócił do...
mm cz, 24 września 2020 18:15

"Tato, wróciłeś do domu, po ośmiu latach rozłąki znów jesteś w łomżyńskiej Katedrze" - mówiła po mszy św. pogrzebowej w intencji Profesora Stanisława Winiarskiego (1937-2020) córka dr Izabela Maria Winiarska-Górska. W środę, 23. września 2020, odbyło się uroczyste pożegnanie Organisty i Dyrygenta Chóru Katedralnego przez 38 lat i pogrzeb na starym cmentarzu. - Dziękujemy Wam za obecność. Wiemy, jak bardzo bliscy byliście Tacie, ile radości sprawiały mu chóralne odwiedziny w Kozłówce koło Lubartowa, wspólny śpiew pod lasem. Byliście dla siebie jak Rodzina..." Profesor Stanisław Winiarski chciał "być pochowany tu, w Łomży, wśród swoich". Żona i dzieci to spełniły.

Dworzec Autobusowy Łomża oficjalnie otwarty

Foto: Dworzec Autobusowy Łomża oficjalnie otwarty
mm cz, 24 września 2020 17:33

„Niech ten dworzec dobrze nam służy i jak najdłużej” - mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Po ponad dwóch latach budowy i 10-ciu latach od pierwszej inicjatywy prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, dziś oficjalnie otwarto Dworzec Autobusowy Łomża.

Ciągle małe zainteresowanie bonami turystycznymi

Foto: Ciągle małe zainteresowanie bonami turystycznymi
mm cz, 24 września 2020 09:11

- Mieszkańcy województwa podlaskiego nie spieszą się z aktywacją bonu turystycznego. Jedynie co piąty uprawniony do bonu zdecydował się na jego uaktywnienie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Czaszka ze szkieletem człowieka na ulicy Dworskiej

Foto: Czaszka ze szkieletem człowieka na ulicy Dworskiej
mm śr, 23 września 2020 19:05

Robotnicy podczas przygotowywania wąskiego wykopu pod kabel elektryczny natrafili na ludzki szkielet z czaszką. Znalezisko znajdowało się najprawdopodobniej przez kilka setek lat pod ziemią na ulicy Dworskiej, czyli obecnej Dwornej w Łomży, gdzie trzeci miesiąc trwają prace remontowe.

Zderzenie pojazdów na Legionów

Foto: Zderzenie pojazdów na Legionów
mm śr, 23 września 2020 18:53

Na skrzyżowaniu ul. Legionów i Przykoszarowej zderzyły się dwa pojazdy osobowe. Jedna kierująca trafiła do szpitala. Utrudnienia w ruchu w tym miejscu.

Drewniane domki ogrodowe - jakie są? co mają do zaoferowania?

Foto: Drewniane domki ogrodowe - jakie są? co mają do...
JJS śr, 23 września 2020 15:34

Drewniane domki ogrodowe stają się coraz bardziej popularne za sprawą ich unikatowego designu oraz wielu korzyści, które zapewniają. O tym, dlaczego warto wybudować drewniany domek ogrodowy rozmawiamy z dyrektorem Eko Architektury, Przemysławem Balcewiczem. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem.

Piotr Modzelewski – szefem PIS w Łomży?

Foto: Piotr Modzelewski – szefem PIS w Łomży?
mm śr, 23 września 2020 12:25

Dariusz Piontkowski, szef struktur PIS w Podlaskiem i Minister Edukacji powołał na Pełnomocnika Komitetu PiS Miasta Łomża Piotra Modzelewskiego, członka Zarządu Komitetu Miasta Łomża i jednocześnie radnego sejmiku województwa podlaskiego.

Puszki zbieram - ciąg dalszy sprawy Jana Szczechowskiego

Foto: Puszki zbieram - ciąg dalszy sprawy Jana Szczec...
mm śr, 23 września 2020 10:29

– Puszki zbieram – powiedział Jan Szczechowski, zapytany z czego się utrzymuje. – Ale butelki po piwie chyba też? – dopytywaliśmy. Tylko zwrotne – odpowiedział. Potwierdził też, że w weekend otrzymał od kogoś żywność, ale nie wie od kogo i była to pierwsza tego typu sytuacja, że nie wsparł go ktoś z sąsiadów. Inicjator akcji na jego rzecz Dariusz Rosowicz (zbiórka przyniosła ponad 17 tysięcy złotych) napisał nam wcześniej, że „Pan Janek ma z tych pieniędzy zapewniane stałe dostawy i zapasy pożywienia i środków niezbędnych do codziennego funkcjonowania”. Od minionej środy inicjator zbiórki nie odpowiada jednak na maile, wbrew wczorajszym deklaracjom nie podjął też kontaktu telefonicznego.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę