sobota, 23 lutego 2019 napisz DONOS@

Korki po wypadku

Foto: Korki po wypadku
cz wt, 22 stycznia 2019 13:33

Utrudniony jest przejazd Aleją Legionów i ulicą Przykoszarową. Na skrzyżowaniu obu ulic zderzyły się dwa samochody osobowe. Policjanci podają, że była to kolizja i nikomu nic się nie stało. Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, a jeden z samochodów po zderzeniu przebił się przez ogrodzenie pobliskiej posesji.

Jeden telefon może uratować życie!

Foto: Jeden telefon może uratować życie!
cz wt, 22 stycznia 2019 13:09

Synoptycy zapowiadają mroźne noce, a policjanci apelują o pomoc bezdomnym i osobom leżącym gdzieś na osiedlach, przy ulicach czy przystankach. - To właśnie takie osoby są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu, dlatego łomżyńscy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu – reagujmy, wezwijmy pomoc i nie dajmy zamarznąć!

Kosztowny sponsoring

Foto: Kosztowny sponsoring
cz wt, 22 stycznia 2019 12:55

Ponad 375 tysięcy złotych na reklamę i promocję wydały w ubiegłym roku trzy główne miejskie spółki: ciepłownicza, śmieciowa i wodociągowo-kanalizacyjna. Wydatki były dużo – ponad trzy razy - wyższe niż w latach poprzednich. Wzrost spowodowały przede wszystkim sponsorowanie „prezydenckich inicjatyw” z roku wyborczego.

Zwrot nietrafionych zakupów – zobacz, jak łatwo to zrobić

Foto: Zwrot nietrafionych zakupów – zobacz, jak łatwo...
JJS wt, 22 stycznia 2019 11:11

Kupiłeś nietrafiony zakup? Sukienka nie leży tak, jak powinna a marynarka jest za duża? W niektórych przypadkach możesz zwrócić tę rzecz do sklepu, otrzymać zwrot pieniędzy i kupić sobie za nie coś, co będzie Ci się podobało. A może dostałeś w prezencie od kogoś sweter, który nie do końca Ci pasuje?

Idzie ochłodzenie

Foto: Idzie ochłodzenie
cz wt, 22 stycznia 2019 07:59

Przed nami kilka zimniejszy dni i nocy. Synoptycy zapowiadają nocami kilkunastostopniowy mróz, a w ciągu dnia maksymalnie temperatura ma wzrastać do -4, -5°C. Najzimniejsze mają być czwartek i piątek.

Niszczący rajd pijanego

Foto: Niszczący rajd pijanego
cz pon, 21 stycznia 2019 17:13

Uszkodzony autobus i trzy samochody osobowe to efekt „rajdu” pijanego kierowcy audi ulicą Szosa Zambrowska w Łomży. Jedna osoba, sprawca zdarzenia, trafił do szpitala. Tam jego trzeźwość przebadali policjanci. Okazało się, że miał ponad 3 promile.

Wicemarszałek Olbryś: „Tę drogę trzeba zrobić”

Foto: Wicemarszałek Olbryś: „Tę drogę trzeba zrobić”
cz pon, 21 stycznia 2019 16:20

Dokończenie remontu drogi Łomża – Nowogród wraz z obwodnicą Starych Kupisk, oraz budowa obwodnicy Konarzyc to główne zadania inwestycyjne samorządu województwa podlaskiego w regionie łomżyńskim. W tym roku obie inwestycje mają być ukończone pochłaniając ponad 67 mln zł. W poniedziałek radni Sejmiku uchwalili budżet województwa na 2019 r. Wcześniej radni nie zgodzili się na wpisanie na listę wojewódzkich inwestycji remontu drogi od Konarzyc do Śniadowa, ale zarząd województwa zobowiązał się do jej rozpoczęcia. W tym roku za około 4-5 mln zł miałby być remontowany odcinek Konopki Młode – Śniadowo. - A w budżecie na 2020 rok muszą znaleźć się środki inwestycyjne na dalszy remont – mówił wicemarszałek Marek Olbryś.

Mieszkańców Łomży czeka duża podwyżka opłat za śmieci

Foto: Mieszkańców Łomży czeka duża podwyżka opłat za ...
cz pon, 21 stycznia 2019 11:12

Pod koniec grudnia Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży, zatwierdził 40% podwyżkę cen za przetworzenie śmieci na wysypisku w Czartorii. Teraz okazuje się, że o tyle samo prawdopodobnie wzrosną także koszty zebrania i wywozu śmieci z Łomży do Czartorii. Zleceniem tej usługi zainteresowana była tylko jedna firma, która złożyła ofertę w miejskim przetargu. Firma „Błysk” koszty tej usługi na najbliższe trzy lata wyceniła na blisko 8 mln zł. Miasto na zadanie chciało wydać nieco ponad 7 mln zł.

Kolejny pijany

cz pon, 21 stycznia 2019 09:29

Prawie 3 promile alkoholu miał w sobie 50-latek, który w niedzielne wczesne popołudnie został zatrzymany w Kuczach Wielkich koło Jedwabnego. Wcześniej nietrzeźwemu kierowcy kluczyki do auta zabrał inny kierowca, który powiadomił też policję.

Nowy wóz strażaków z Mątwicy

Foto: Nowy wóz strażaków z Mątwicy
cz pon, 21 stycznia 2019 08:15

Kluczyki do nowego średniego wozu bojowego otrzymali strażacy ochotnicy z Mątwicy. W ubiegłym roku świętowali jubileusz 90-lecia powstania jednostki, a w niedzielę odebrali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Wóz na podwoziu MAN kosztował ponad 860 tysięcy złotych. - Sprzęt jest drogi, ale bardzo potrzebny, żeby mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie, a strażacy żeby mogli reagować szybko i skutecznie potrzebują tego sprzętu - mówił Jarosław Zielińsk wiceminister MSWiA, który wręczył strażakom z Matwicy kluczyki do ich nowego samochodu.

„Wokół lokacji Łomży, czyli jak powstało miasto”

Foto: „Wokół lokacji Łomży, czyli jak powstało miasto”
mm so, 19 stycznia 2019 13:32

– Lokacja to w historii Łomży najważniejsze wydarzenie, bo stworzyła z niej miasto lokacyjne – mówi Adam Sokołowski. – Było ono przełomowe i epokowe dlatego, bo nadawało nową formułę dla istnienia mieszkańców i wcześniejszego osadnictwa w tym miejscu. Historyk z Muzeum Północno-Mazowieckiego w arcyciekawej prelekcji przybliżył genezę, kulisy i skutki lokacji Łomży w 1418 roku uczestnikom wszechnicy łomżyńskiego oddziału Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych oraz miłośnikom historii, zbierającym się na comiesięcznych spotkaniach w bursie nr 3.

Przyznał się, że posiada „zioło”

cz pt, 18 stycznia 2019 15:33

Blisko 5 gramów marihuany ujawnili policjanci przy 23-latku, który kierował peugeotem zatrzymanym do kontroli w Łomży. Mundurowi posiadali informację, że podróżujący autem mieszkaniec gminy Śniadowo może posiadać środki odurzające.

„Rolnictwo 4.0” już dociera

Foto: „Rolnictwo 4.0” już dociera
cz pt, 18 stycznia 2019 14:14

- W 2050 roku na świecie ma żyć 9 miliardów ludzi. Aby ich wyżywić produkcja żywności musi zwiększyć się o 60% - mówił dr hab. Andrzej Borusiewicz, prorektor ds. dydaktyki Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży na wstępie konferencji „Informatyka w rolnictwie”. - Powierzchnia ziemi jest niezmienna, więc konieczne jest zwiększenie wydajności – podkreślał wskazując, że pomocne w tym są najnowsze technologie, a więc rolnictwo precyzyjne i „rolnictwo 4.0”, czyli digitalizacja rolnictwa.

Zablokowana Sikorskiego w kierunku mostu Hubala

Foto: Zablokowana Sikorskiego w kierunku mostu Hubala
cz pt, 18 stycznia 2019 11:35

45-letnia kobieta trafiła do szpitala po czołowym zderzeniu mitsubishi pajero i renault megane na ul. Gen. Władysława Sikorskiego w Łomży. Do wypadku doszło kilka minut w śnieżycy. Kierowca pajero jadąc od strony mostu Hubala wyprzedzał ciężarówkę, która miała problemy z podjechaniem pod górkę i wyjechał na czołówkę z megane.

Wraca zima

Foto: Wraca zima
cz pt, 18 stycznia 2019 08:46

Po kilku dniach odwilży synoptycy zapowiadają powrót zimy. O poranku w regionie było powyżej +2°C, ale w ciągu dnia temperatura powietrza ma spadać wieczorem osiągając -4°C. Początkowo możliwe są opady deszczu ze śniegiem, a później samego śniegu. Spadek temperatury spowoduje zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników, a więc ponowie może zrobić się bardzo ślisko - ostrzegają synoptycy.

Wieczorem zaczyna się żałoba narodowa

Foto: Wieczorem zaczyna się żałoba narodowa
cz pt, 18 stycznia 2019 08:25

Od godz. 17.00 w piątek do godziny 19.00 w sobotę na terenie całego kraju obowiązuje żałoba narodowa. Wprowadził ją Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Został on zaatakowany przez nożownika w niedzielę podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zmarł wyniku odniesionych obrażeń następnego dnia w szpitalu.

Tragiczny wypadek w Kolnie

Foto: Tragiczny wypadek w Kolnie
cz pt, 18 stycznia 2019 08:11

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło o poranku w Kolnie. Samochód potracił przechodzącą przez drogę starszą kobietę. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarła.

Zapomniana „afera”

Foto: Zapomniana „afera”
cz cz, 17 stycznia 2019 15:55

Ta „afera” dodawała w ubiegłym roku emocji rozpolitykowanej przed wyborami samorządowymi części mieszkańców Łomży. Budżet miasta stracił setki tysięcy złotych, a winę za to przypisywano najważniejszym uczestnikom przedwyborczych potyczek. Sugerowano nawet celowe działania. Dochodzenie przeprowadził nawet powołany specjalnie zespół radnych. Jego wnioski też były zaskakujące i ostatecznie kończąca swoją kadencję Rada Miejska skierowała wniosek o skontrolowanie sprawy przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Okazuje się, że ta odpowiedziała niemal trzy miesiące temu, że... prawo uniemożliwia przeprowadzenie takiej kontroli.

Powyborcze rozliczenia

Foto: Powyborcze rozliczenia
cz cz, 17 stycznia 2019 10:57

W najbliższy poniedziałek mija termin w którym komitety wyborcze, uczestniczące w październikowych wyborach samorządowych, muszą złożyć sprawozdania finansowe. Do dziś do Komisarza Wyborczego w Łomży rozliczenia kampanii wyborczej złożyła mniej niż połowa zobowiązanych do tego komitetów wyborczych. Tymczasem jeśli sprawozdanie nie zostanie złożone lub będzie nieprawdziwe pełnomocnikowi finansowemu grozi grzywna, a nawet do 2 lat więzienia.

Nowe zagrożenie dla łosi?

Foto: Nowe zagrożenie dla łosi?
cz cz, 17 stycznia 2019 09:20

Łoś to swoisty symbol dolin Biebrzy i Narwi. Około 600 osobników tego największego w Europie ssaka z rodziny jeleniowatych wykorzystuje obszar Biebrzańskiego Parku Narodowego do realizacji swoich potrzeb życiowych. To największa naturalna ostoja łosia w Polsce. Naukowcy z parku przygotowują się do tradycyjnej już zimowej akcji liczenia łosi (będzie 2 lutego), a rolnicy z regionu domagają się odstrzału zwierząt. Podlaska Izba Rolnicza wysłała wniosek do Ministra Środowiska „o podjęcie możliwych rozmów i działań w sprawie zniesienia moratorium na odstrzał łosi”.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę