piątek, 15 listopada 2019 napisz DONOS@

Kołakowski będzie naszym posłem... po raz piąty

Foto: Kołakowski będzie naszym posłem... po raz piąty
cz pon, 14 października 2019 11:24

- Dziękuję bardzo za poparcie mieszkańcom Łomży. Cieszę się ze wzrostu tego poparcia – mówi Lech Antoni Kołakowski, który w niedzielnych wyborach uzyskał największe poparcie w Łomży. Zagłosowało na niego około 5700 mieszkańców, o około tysiąc więcej niż cztery lata wcześniej. Póki co nie ma pełnych wyników wyborów, ale z cząstkowych wynika, że najprawdopodobniej po raz piąty z rzędu został wybrany posłem na Sejm z Łomży i Ziemi Łomżyńskiej. - Proszę poczekać na wyniki wyborów ogłoszonych przez Państwową Komisję Wyborczą – odpowiada poseł.

Odkryto dowody niemieckiej zbrodni w Wiźnie

Foto: Odkryto dowody niemieckiej zbrodni w Wiźnie
cz pon, 14 października 2019 08:25

W sobotę 12 października br. Stowarzyszenie „Wizna 1939” przeprowadziło badania terenowe w Wiźnie, w poszukiwaniu pozostałości z okresu II wojny światowej. W ich wyniku natrafiono na szczątki ludzkie (zbiorowy pochówek w leju po bombie) przedwojennych mieszkańców Wizny narodowości żydowskiej oraz łuski od niemieckiej amunicji. To już kolejny etap przeprowadzonych badań, w których potwierdziły się przekazy o zbiorowych, bestialskich mordach na ludności cywilnej, dokonanych przez Niemców w czerwcu 1941 roku.

PiS i Kołakowski wygrywają w Łomży

Foto: PiS i Kołakowski wygrywają w Łomży
cz pon, 14 października 2019 06:20

Prawo i Sprawiedliwość jako komitet wyborczy i Lech Antoni Kołakowski jako kandydat PiS na posła wygrali niedzielne wybory parlamentarne w Łomży. Tak wynika z cząstkowych wyników obwodowych komisji wyborczych. Na PiS w Łomży zagłosowała ponad połowa łomżan, a Kołakowski zdobył największą liczbę głosów.

Spacer śladami łomżyńskich Żydów

Foto: Spacer śladami łomżyńskich Żydów
cz nie, 13 października 2019 22:34

Jakim cudem pamiątki po żydowskiej gorseciarce ocalały w domu zamieszkanym przez Niemców? Co wiązało Napoleona z bogatym kupcem Judką Blumowiczem? Dlaczego Rządowa do 1939 roku była ulicą żydowską? Co sprawiło, że w Hotelu Polskim nocowali chrześcijanie i prawosławni, w tym duchowni, a Żydzi omijali go szerokim łukiem? Co to było podwórko Kulkina? Czy dziadek założycieli słynnej wytwórni Warner rzeczywiście mieszkał na Rybakach? To tylko niektóre z pasjonujących tematów, poruszonych przez historyka Adama Sokołowskiego z Muzeum Północno-Mazowieckiego podczas spaceru śladami łomżyńskich Żydów, zorganizowanego w piątek przez Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów.

Frekwencja mniejsza, poparcie dla PiS większe

cz nie, 13 października 2019 22:31

Z danych sondażowych Ipsos dla ogólnopolskich stacji telewizyjnych: TVP, TVN i Polsat wynika, że Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w niedzielnych wyborach parlamentarnych zdobywając poparcie 43,6% Polaków. Zwycięstwo przyszło przy rekordowo wysokiej frekwencji 61,1%. Z tych samych danych sondażowych wynika, że w województwie podlaskim frekwencja była znacząco niższa, ale poparcie dla PiS znacznie wyższe.

Wypadek na Piłsudskiego

Foto: Wypadek na Piłsudskiego
mm so, 12 października 2019 13:15

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku zderzenia dwóch aut na ul. Piłsudskiego w Łomży. Ruch odbywa się wahadłowo.

Dorośli i dzieci cieszą się z placów zabaw w Parku JP II

Foto: Dorośli i dzieci cieszą się z placów zabaw w Pa...
mm pt, 11 października 2019 19:04

- Każdy Polak i łomżyniak miał swoje niepowtarzalne dzieciństwo, szczęśliwe mniej czy bardziej, zarówno za komuny, jak i za demokracji, ale takich kolorowych, ładnych i wyposażonych w sprzęt placów zabaw to jako dziecko nigdy na oczy nie widziałem – uśmiecha się do dzieci z przedszkoli Maciej Borysewicz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Łomża, patrząc na dwa duże i nowoczesne place zabaw w Parku Jana Pawła II. Ulokowane od strony ulicy Prusa i ogrodzone płotkiem place stały się miejscem spotkania kilkunastu osób, głównie radnych, na zaproszenie prezydenta Łomży.

Cisza wyborcza

Foto: Cisza wyborcza
cz pt, 11 października 2019 14:51

Cisza wyborcza rozpoczyna się na 24 godziny przed dniem głosowania, a więc w piątek o północy, i potrwa do zakończenia głosowania, czyli co najmniej do godziny 21. w niedzielę. Cisza wyborcza to zakaz agitacji wyborczej i publikacji sondaży. Dotyczy to również internetu.

Samochody dla strażaków... przed wyborami

Foto: Samochody dla strażaków... przed wyborami
cz pt, 11 października 2019 14:33

Najpierw w Nowogrodzie, później w Konarzycach. Strażacy ochotnicy z tych jednostek otrzymali w piątek średnie samochody ratowniczo-gaśnicze. Kluczyki do samochodów przekazywał wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński. - Dzięki temu sprzętowi będzie bezpieczniej i o to tu chodzi. Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych wartości jakie wszyscy cenimy i jakiej wszyscy potrzebujemy - mówił wiceminister podkreślając, że strażacy stoją na straży tego bezpieczeństwa i to w różnych aspektach.

Groźny wypadek

Foto: Groźny wypadek
cz pt, 11 października 2019 14:05

Czterech mężczyzn trafiło do szpitala, piąty - wynika z relacji świadków – miał oddalić się przed przybyciem służb. W okolicach wsi Kolonia Gród na drodze Szczuczyn-Wąsosz kierowca audi z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Gdy pierwsze jednostki strażaków dotarły na miejsce wypadku jedna osób znajdowała się pod zniszczonym samochodem, a trzy osoby nieprzytomne leżały obok pojazdu.

Pieniędzy na drogę nie wychodzili

Foto: Pieniędzy na drogę nie wychodzili
cz pt, 11 października 2019 09:37

Przed tygodniem około 50 osób mieszkańców Chojnach Młodych i Starych zablokowało drogę krajową nr 61 Łomża – Ostrołęka. Domagali się przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania drogi krajowej z drogami powiatowymi prowadzącymi do Nowogrodu i Śniadowa. Niestety póki co nie widać, by protest przyniósł oczekiwany efekt. Rafał Weber, wiceminister infrastruktury odpowiadając na wystąpienie w tej sprawie posła Lecha Kołakowskiego, nie przekazuje żadnych konkretnych informacji, ani nawet obietnicy.

Zarząd województwa zachęca do udziału w wyborach

Foto: Zarząd województwa zachęca do udziału w wyborach
cz pt, 11 października 2019 08:18

W niedzielę, 13 października br., Polacy będą wybierać swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Do udziału w wyborach, w czwartek (10.10.) podczas specjalnej konferencji prasowej zachęcali marszałek Artur Kosicki, wicemarszałkowie Stanisław Derehajło i Marek Olbryś oraz członek zarządu Marek Malinowski.

Poseł Lech Antoni Kołakowski

Foto: Poseł Lech Antoni Kołakowski
cz pt, 11 października 2019 08:13

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Łomży i Ziemi Łomżyńskiej. Po raz kolejny staję przed Państwem prosząc o głosy poparcia w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Proszę o poparcie dla siebie, dla Prawa i Sprawiedliwości i dla Polski. Przede wszystkim proszę, aby to był głos za rozwojem Łomży, Ziemi Łomżyńskiej i naszej Ojczyzny. Przez wiele lat dobijaliśmy się, aby nasze sprawy był ważne, a nasz głos brany pod uwagę w Białymstoku, Warszawie czy nawet Brukseli. Wreszcie mamy realną szansę na rozwój. To jest dobry czas dla Polski i Polaków i robię wszystko co możliwe, aby był to dobry czas dla Łomży i Ziemi Łomżyńskiej.

Nagroda dobrze dopasowana

Foto: Nagroda dobrze dopasowana
cz cz, 10 października 2019 16:21

- Misja życiowa patrona nagrody Zygmunta Glogera, wybitnego Polaka, zafascynowanego głównie polską kulturą i historią, ale przecież i przyrodą oraz życiem w symbiozie ze środowiskiem naturalnym, znakomicie koresponduje z przyrodniczo-historyczną misją Muzeum Przyrody w Drozdowie – uważa Anna Archacka, dyrektor placówki, która kilka dni temu została uhonorowana Nagrodą i Medalem im. Zygmunta Glogera. Siedziba Muzeum, czyli dworek Lutosławskich z otaczającym go parkiem, jest jedną z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych atrakcji regionu.

Europoseł, profesor Karol Karski popiera posła Lecha Antoniego Kołakowskiego

Foto: Europoseł, profesor Karol Karski popiera posła ...
cz cz, 10 października 2019 13:32

13. października dokonujemy bardzo ważnego wyboru. To dzień, w którym zdecydują się losy Polski. Będę głosował na Lecha Antoniego Kołakowskiego. To jest bardzo dobry kandydat, który wiele dobrego zrobił dla Polski, Polaków, dla naszego regionu, a także dla Ziemi Łomżyńskiej.

PiS walczy o każdy mandat

Foto: PiS walczy o każdy mandat
cz cz, 10 października 2019 11:54

- Walczymy o każdy okręg, walczymy o każdy mandat do Senatu – mówiła wicemarszałek Senatu Maria Koc z PiS, która w czwartkowe przedpołudnie pojawiła się w Łomży, „aby wesprzeć kandydatów PiS na posłów, a zwłaszcza kandydata do Senatu Marka Komorowskiego”. - Jesteśmy na ostatniej prostej, ostatnie spotkania, ostatnie konferencje prasowe i ostatnie nasze apele do Polaków o to, żeby poszli do wyborów, żeby skorzystali ze swojego prawa do decydowania o losach Polski - dodawała.

Podlaski OR ARiMR informuje: Koła Gospodyń Wiejskich wnioskują o blisko 25 mln zł

Foto: Podlaski OR ARiMR informuje: Koła Gospodyń Wiej...
cz cz, 10 października 2019 09:54

Od maja do końca września Koła Gospodyń Wiejskich złożyły do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski na blisko 24,8 mln zł pomocy finansowej przeznaczonej na rozwój ich działalności. Tylko we wrześniu koła wnioskowały do ARiMR o prawie 1,5 mln zł. W całym województwie podlaskim gospodynie zrzeszone w kołach złożyły ponad 252 wnioski na ponad 873 tys. zł.

W Łomży zakwitły kasztanowce... w październiku

Foto: W Łomży zakwitły kasztanowce... w październiku
cz cz, 10 października 2019 08:46

- Przy alei Legionów, w okolicach Baru „Smakosz” zakwitły kasztanowce – zauważa jeden z Czytelników podsyłając potwierdzające to zdjęcia z kwiatostanami kasztanowców takim samymi jak w maju. Niestety to nie jest znak powrotu lata, a raczej bliskiej agonii kolejnych drzew z miasta.

Zieloni idą do Sejmu

Foto: Zieloni idą do Sejmu
cz śr, 09 października 2019 18:11

Marek Kossakowski, współprzewodniczący partii Zieloni przyjechał do Łomży by wesprzeć „partyjnego kolegę”, kandydata Koalicji Obywatelskiej do Sejmu Tadeusza Nowaka z Łomży. To jedyny reprezentant partii Zieloni na liście sejmowej KO. - Chcemy zbudować Polskę ekologiczną, demokratyczną i solidarną – mówił Kossakowski wskazując, że na zachodzie Europy Zieloni odnieśli gigantyczny sukces w wyborach do Parlamentu Europejskiego i „ta fala przychodzi do Polski”. - Po raz pierwszy w swojej historii Partia Zieloni będzie miała swoich reprezentantów w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej – podkreślał Kossakowski.

Słaba obecność kandydatów na konwencji PiS w Jedwabnem

Foto: Słaba obecność kandydatów na konwencji PiS w Je...
cz śr, 09 października 2019 16:38

Konwencja Wyborcza Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Łomżyńskiego zaczęła się w Jedwabnem w środę od dziwnego zdarzenia. Około 50 uczestników prezentacji kandydatów PiS do parlamentu, członków i sympatyków partii rządzącej, nie umiało zaśpiewać w całości polskiego hymnu narodowego: po drugiej zwrotce nie odśpiewali trzeciej o hetmanie Czarnieckim, a czwartą o ojcu i Basi powtórzyli dwa razy. Sukcesem w edukacji patriotycznej tylu dorosłych Polaków to nie jest, lecz o sukcesach przeszłych, obecnych i przyszłych rządu PiS prawie na każdym polu było dużo, żeby zatrzeć przykre pierwsze wrażenie.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę