poniedziałek, 30 marca 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Nie żyje Janusz Żebrowski z „Solidarności”

Foto: Nie żyje Janusz Żebrowski z „Solidarności”
cz śr, 04 marca 2020 20:52

Po nagłej i ciężkiej chorobie w środę wieczorem, w wieku 58 lat zmarł Janusz Żebrowski, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Łomży. O śmierci swego najbliższego współpracownika powiadomił Henryk Piekarski, przewodniczący łomżyńskiej „Solidarności”.

Wypadek na skrzyżowaniu

Foto: Wypadek na skrzyżowaniu
cz śr, 04 marca 2020 16:56

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala po wypadku do którego doszło na skrzyżowaniu alei Legionów z ul. Przykoszarową. W wypadku nie odnieśli obrażeń, a do szpitala przewieziono jej na dokładne badania.

Rodzinny samochód - komfort i bezpieczeństwo

Foto: Rodzinny samochód - komfort i bezpieczeństwo
JJS śr, 04 marca 2020 08:16

Wielu ludzi nie wyobraża sobie już życia bez samochodu. To nie tylko bardzo wygodny sposób podróżowania, bardzo często - szczególnie w małych miejscowościach - to jedyny sposób przemieszczenia się. Samochód jest niezbędnym narzędziem i jak każde narzędzie, musi być dostosowany do pełnionej funkcji. Dlatego tak wiele osób ma samochody, które dostosowane są do ich trybu życia i zmieniają się wraz z nim. Dlatego co jakiś czas nadchodzi pora na zmianę samochodu na inny. Bardzo często wiąże się to z założeniem rodziny i pojawieniem się na świecie dzieci.

Prawie 143 tysiące złotych zebrała łomżyńska WOŚP

Foto: Prawie 143 tysiące złotych zebrała łomżyńska WOŚP
cz wt, 03 marca 2020 15:41

- Co roku bijemy rekordy kwot pieniędzy, zbieranych przez wolontariuszy do puszek z serduszkiem WOŚP na sprzęt do leczenia noworodków i dzieci w Polsce – mówi z satysfakcją Monika Orłowska – Laskowska, która po raz 6. była szefem Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży. - Tradycyjnie na początku marca, razem z Fundacją WOŚP dokonuje się całościowe podsumowanie wyników zbiórki. W 28. Finale zebraliśmy jako sztab WOŚP Łomża 142 tysiące 987 złotych 68 gr.

Turyści przestraszyli się stada wilków

cz wt, 03 marca 2020 11:56

Kilka godzin trwała akcja poszukiwania pary turystów, którzy zgubili się w Biebrzańskim Parku Narodowym. 30-letnia kobieta i o 7 lat starszy mężczyzna wystraszyli się stada wilków i chcąc przed nimi uciec stracili orientację w terenie.

Drogowcy na 3-Maja i Małachowskiego

Foto: Drogowcy na  3-Maja i  Małachowskiego
cz wt, 03 marca 2020 09:43

Rozpoczynają się prace remontowe na ul. 3-Maja i Małachowskiego. - Dzisiaj rozpoczyna się rozbiórka jezdni oraz chodnika po lewej stronie ul. 3 Maja, natomiast w czwartek, 5 marca, planowane jest frezowanie nawierzchni ulicy Małachowskiego – podaje Łukasz Czech z ratusza. Obie ulice zostaną zamknięte dla ruchu, ale z dopuszczeniem ruchu lokalnego mieszkańców.

Wielkie inwestycje i wielkie długi

Foto: Wielkie inwestycje i wielkie długi
cz wt, 03 marca 2020 09:04

Umowę na niemal 88 milionów złotych podpisało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. To najwyższej wartości jednostkowe zlecenie w historii łomżyńskiego samorządu. Miejska spółka zleciła modernizację oczyszczalni ścieków przy ul. Zjazd. Inwestycja potrwa do jesieni 2022 roku. Aby móc przeprowadzić modernizację MPWiK musiało pożyczyć ponad 38 milionów złotych. Dług będziemy spłacać do 2034 roku.

Firma i klienci PHU Kurpiewski zatankowali dla Filipka

Foto: Firma i klienci PHU Kurpiewski zatankowali dla ...
cz wt, 03 marca 2020 08:20

- Nasza akcja była prosta, lecz przerosła oczekiwania zarówno właściciela firmy PHU Kurpiewski, jaki i pracowników – opowiada z radością i satysfakcją dyrektor zarządzająca Monika Kurpiewska, informująca o sobotniej akcji na trzech stacjach franczyzowych PKN Orlen S.A., których właścicielem jest znany łomżyński przedsiębiorca Jan Kurpiewski. – Każdy, kto zjawiał się na stacjach w Łomży i Kolnie i podał hasło „Filip”, dostawał dla siebie upust 10 gr na litr dowolnie zatankowanego paliwa. My, za każdy taki litr dokładaliśmy 15 groszy od firmy na leczenie i rehabilitację 8-letniego Filipka Wądołowskiego, a dodatkowo, właściciel dodawał do litra 15 groszy od siebie. Byliśmy w szoku, kiedy zobaczyliśmy efekty..

Zakłady bukmacherskie – 3 przykłady na to, że obstawiać można nie tylko sport

Foto: Zakłady bukmacherskie – 3 przykłady na to, że o...
JJS wt, 03 marca 2020 08:16

Obstawianie zakładów wzajemnych stało się ulubioną rozrywką dla wielu Polaków. Dzięki temu, iż za niewielkie pieniądze można wygrać niezłą sumę, reperującą domowy budżet lub stanowiącą atrakcyjne kieszonkowe, strony internetowe oferujące możliwość typowania wyników spotkań cieszą się zrozumiałą popularnością. Zdecydowana większość graczy obstawia zakłady sportowe, jednak sporo osób typuje zwycięzców w nieco innych konkurencjach.

Jakie PITy składa ryczałtowiec - PIT 28 i załączniki w rozliczeniu ryczałtu

Foto: Jakie PITy składa ryczałtowiec - PIT 28 i załąc...
JJS wt, 03 marca 2020 08:12

Pierwsze miesiące każdego nowego roku to zawsze gorączka wypełniania i rozliczania deklaracji podatkowych za ubiegły rok podatkowy. Dla różnych rodzajów PIT obowiązują różne warunki i terminy, o czym szczególnie muszą pamiętać osoby prowadzące swoją własną firmę. Jak to wygląda w przypadku PIT 28?

NIK dała ocenę negatywną

Foto: NIK dała ocenę negatywną
cz pon, 02 marca 2020 15:40

Najwyższa Izba Kontroli ocenia negatywnie działania miasta Łomża w celu zapewnienia lokalnego bezpieczeństwa energetycznego. To wynik kontroli jaką NIK przeprowadziła w łomżyńskim ratuszu latem ubiegłego roku.

Uwaga! Oszuści znowu polują w Łomży

Foto: Uwaga! Oszuści znowu polują w Łomży
cz pon, 02 marca 2020 14:38

Już pięć zgłoszeń o telefonicznych próbach oszustwa na policjanci otrzymali dziś policjanci z Łomży. - Oszuści dzwonią i podszywając się pod policjantów usiłują wyłudzić pieniądze, aby rzekomo załatwić sprawę wypadku drogowego, który mieliby spowodować najbliżsi – mówi Urszula Brulińska ostrzegając, przed oszustami.

Ćwiczyli poszukiwania samobójcy

Foto: Ćwiczyli poszukiwania samobójcy
cz pon, 02 marca 2020 14:24

Tego typu zdarzenia są coraz częstsze. W sobotę służby ratownicze i żołnierze z 13 batalionu lekkiej piechoty w Łomży prowadzili poszukiwania mężczyzny, który wyszedł z domu w nieznanym kierunku i najprawdopodobniej chce targnąć się na swoje życie. Były to tylko wielkie ćwiczenia, których głównym celem było doskonalenie umiejętności i współdziałania służb w sytuacji kryzysowej.

Polityczne dziękczynienie

Foto: Polityczne dziękczynienie
cz pon, 02 marca 2020 11:23

Kilkadziesiąt osób, przede wszystkim samorządowców i strażaków z regionu w piątek wieczorem spotkało się w Łomży z posłem Jarosławem Zielińskim z PiS. Były wiceminister dziękował za poparcie jakie uzyskał w jesiennych wyborach parlamentarnych, choć zauważał, że „na Ziemi Łomżyńskiej głos na mnie oddany jest najdroższy ze wszystkich głosów w województwie”. Samorządowcy dziękowali mu za wsparcie, jakiego udzielał w realizacji ich różnych przedsięwzięć przede wszystkim związanych z zakupami samochodów dla jednostek ochotniczych straży pożarnych.

Niewielki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Foto: Niewielki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych
cz pon, 02 marca 2020 08:12

Około 100 osób przeszło w niedzielę wieczorem ulicami Łomży w Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Szli z Katedry, odczytując krótkie biogramy partyzantów walczących z okupantem niemieckim i sowieckim, także po zakończeniu II wojny światowej. Celem były pomniki żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych znajdujące się przed budynkiem Szkoły Muzycznej przy alei Legionów.

Tragiczny wypadek za Śniadowem

Foto: Tragiczny wypadek za Śniadowem
cz nie, 01 marca 2020 22:02

Jedna osoba zginęła na miejscu, druga w szpitalu po przewiezieniu tam w stanie ciężkim. Za Śniadowem, na drodze wojewódzkiej nr 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka, samochód osobowy czołowo zderzył się z ciężarówką. W wyniku wypadku śmierć poniosło dwoje młodych osób z Łomży i Wizny.

Klienci Venedy otworzyli serca i portfele dla Filipka

Foto: Klienci Venedy otworzyli serca i portfele dla F...
mm so, 29 lutego 2020 21:05

- Myślę, że trzeba pomagać ludziom, by każda osoba mogła być zdrowa – mówi po namyśle Paweł Samsel, 7-letni uczeń z Łomży, który w sobotę zadebiutował jako wolontariusz w akcji „Gramy dla Filipka” w Galerii Veneda w Łomży. - Co robię? Chodzę i grucham puszką – uśmiecha się chłopiec, przechadzając się wolno korytarzami, po których poruszają się robiący zakupy klienci. Niektórzy z chęcią przystają, ażeby dowiedzieć się, kim jest 8-letni Filipek Wądołowski, na którego leczenie i rehabilitację zbiera datki Paweł z mamą Ewą, tatą Grzegorzem i 17-letnim Mateuszem, gdyż w tym czasie Morsy Łomża kręcą kilometry na rowerach, stoiska karmią, a artyści grają, tańczą i śpiewają.

Karambol na drodze Łomża – Jeżewo

cz pt, 28 lutego 2020 14:46

Pięć samochodów uczestniczy zdarzeniach drogowych, do których doszło w okolicy wsi Kapice-Lipniki, kilka kilometrów przed Jeżewem, na drodze krajowej nr 64 z Łomży. Policja podaje, że to dwie niezależne od siebie kolizje.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Foto: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
cz pt, 28 lutego 2020 13:57

Ponad 250 osób zapisało się już do udziału w niedzielnym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych WILCZYM TROPEM 2020 na Fortach w Piątnicy. Uczestnicy organizowanego od kilku lat biegu, z okazji przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, oddają hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego. Dystans biegu 1963 metrów symbolicznie nawiązuje do daty śmieci ostatniego partyzanta Rzeczypospolitej Józefa Franczaka ps. „Lalek”, który zginął od kul ZOMO 21 października 1963 r., 18 lat po zakończeniu II wojny światowej.

Pędzący emeryci

Foto: Pędzący emeryci
cz pt, 28 lutego 2020 09:36

56 kierowców jadących zbyt szybko zatrzymali wczoraj łomżyńscy policji. Od 6. rano do 22. prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci stali głównie w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wśród zatrzymanych szybkich kierowców dwie osoby straciły prawa jazdy za to, że w obszarze zabudowanym jechały z prędkością o ponad 50 km/h większa niż dozwolona. Pan ma 72 lata, pani 65 lat.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę