poniedziałek, 22 kwietnia 2019 napisz DONOS@

Działka miała być drogą?

Foto: Działka miała być drogą?
cz śr, 20 marca 2019 08:49

W środę o godz. 7.31 Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego odpowiedział na zadane w piątek rano pytania o to dlaczego działka nr 12717/1 została wystawiona do oddania w najem, a nie na sprzedaż. Twierdzi, że to przez fakt, iż w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działka została przeznaczona pod drogę.

Profesor Rymsza reklamuje centra usług społecznych

Foto: Profesor Rymsza reklamuje centra usług społecznych
mm wt, 19 marca 2019 17:09

Polakom coraz silniej doskwiera starość, samotność i depresja, dlatego należy skoordynować usługi społeczne, aby nie ograniczały się do pracy socjalnej MOPS w miastach, GOPS w gminach i PCPR w powiatach. A ponieważ więzi społeczne ulegają rozluźnieniu, na co nakłada się rosnący w Polsce dobrobyt, dzięki „wyjściu z komunizmu”, wzrosły zapotrzebowanie i świadomość, że administracja ma zapewniać powszechny dostęp do usług. - Tu nie można zaoszczędzić, tu można tylko wydać, a rząd ma wspierać aktywnych – mówi socjolog prof. Marek Rymsza (lat 52), doradca prezydenta RP Andrzeja Dudy, przedstawiając w PWSIiP w Łomży plan stworzenia przez gminy systemu centrów usług społecznych (CUS), wspierających ośrodki pomocy społecznej i koordynujących pracę NGO.

Po wyroku sądu będzie taniej

cz wt, 19 marca 2019 14:52

W lutym Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku, po skardze Prokuratora Okręgowego w Łomży stwierdził nieważność uchwały Rady Miejskiej Łomży ustalającej na najwyższym z możliwych poziomów opłaty za usunięcie pojazdu z drogi i jego parkowanie na parkingu strzeżonym na 2018 rok. Międzyczasie władze miasta takie same stawki opłat przyjęli na 2019 rok. Teraz, po wyroku sądu i analizie uzasadnienia, prezydent zaproponował ich obniżkę.

Najbardziej niebezpieczne skrzyżowania i ulice Łomży

Foto: Najbardziej niebezpieczne skrzyżowania i ulice ...
cz wt, 19 marca 2019 11:03

Plac Kościuszki to najbardziej niebezpieczne miejsce w Łomży. W ubiegłym roku doszło na nim do 1 wypadku i aż 43 kolizji drogowych. Kolizji było tu, jak i na dwóch kolejnych w rankingu niebezpiecznych skrzyżowań ul. gen. Władysława Sikorskiego z aleją Legionów i ul. Wojska Polskiego, znacznie więcej niż w latach poprzednich. Wśród ulic na czele rankingu niebezpiecznych jest jeszcze aleja Legionów, ale szybko goni ją aleja Piłsudskiego.

Dziwaczne akcje na ziemi

Foto: Dziwaczne akcje na ziemi
cz wt, 19 marca 2019 08:05

Urząd Miejski opublikował wykaz nieruchomości, stanowiących własność Miasta Łomża, przeznaczonych do przekazania w najem. Wśród nich jest m.in. kilkanaście metrów gruntu pod garażem czy kawałek Starego Rynku z przeznaczeniem na ustawienie tu stolików i parasoli. O wiele bardziej ciekawe jest wymienienie w spisie znacznie większej działki na południu miasta z przeznaczeniem „pod budowę miejsc parkingowych wraz z infrastrukturą”. Tyle tylko, że wychodzi iż parking już tu jest. „Ktoś” zbudował go kilka lat temu wraz z blokiem na sąsiedniej działce.

Pijany i naćpany kręcił „bączki”

cz pon, 18 marca 2019 12:26

Citroenem w sobotni poranek kręcił „bączki”. Okazało się, że autem kierował 21-latek, który miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Policjanci informując o zdarzeniu podają, że dodatkowe badanie potwierdziło obecność środków odurzających w organizmie mężczyzny.

W sobotnią noc audi szalał pijany głąb

Foto: W sobotnią noc audi szalał pijany głąb
cz pon, 18 marca 2019 11:40

Blisko dwa promile alkoholu miał w sobie kierowca audi, który w sobotę w nocy uciekał przed policyjnym pościgiem i wypadł z jezdni na ulicy Księcia Janusza. Jak podaje policja za kierownicą samochodu siedział 32-letni mieszkaniec Łomży, wobec którego sąd już wcześniej wydał prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policyjny pościg za nim zaczął się od tego, że na ul. Zawadzkiej jechał o 54 km/h za szybko i nie chciał się zatrzymać do kontroli.

Pościg za pijanym kierowcą

Foto: Pościg za pijanym kierowcą
mm so, 16 marca 2019 23:49

Kilka minut przed 23.00 na ulicy Ks. Janusza w Łomży kierujący Audi uciekając przed policją uderzył w drzewo. Był pod wpływem alkoholu.

Wypadek w Janczewie

Foto: Wypadek w Janczewie
mm so, 16 marca 2019 20:41

Auto jadące od strony Bronowa na łuku jezdni uderzyło w drzewo. Dwie kobiety, które podróżowały samochodem trafiły do szpitala.

Wrażliwe, spostrzegawcze i piękne duchowo łomżynianki

Foto: Wrażliwe, spostrzegawcze i piękne duchowo łomży...
mm pt, 15 marca 2019 17:52

Pola Grzech umie malować akwarele. Kasia Natusiewicz zajmuje się grafiką komputerową. Natalka Trzaska publikuje na blogu trzaskadrzwiami. Paulina Tomaszczyk potrafi zagrać na gitarze, pianinie i oboju. Zuzia Choińska pasjonuje się od trzech lat chemią, uwielbia posłuchać grunge'owego Pearl Jamu i czytać jednym tchem powieści Jonathana Carrolla. Julia Nieciecka martwi się, że młodych z jej „pokolenia dźwięków” bardziej interesuje treść ich ciała, niż ciało ich treści... Te śliczne i urocze dziewczyny z Łomży mają 15, 16 czy prawie 17 lat. Każda skrywała swoje tajemnice. Aż do środy.

Radni PO zaczynają dyżurować na Długiej

Foto: Radni PO zaczynają dyżurować na Długiej
cz pt, 15 marca 2019 16:49

W Łomży będą cykliczne dyżury radnych miejskich i radnego sejmiku województwa wybranego z list Platformy Obywatelskiej, oraz partyjnego prawnika. Zapowiedzieli to łomżyńscy działacze partii. - Chcemy być otwarci na mieszkańców, chcemy poznawać ich potrzeby – mówił Piotr Serdyński, przewodniczący kluby partyjnych radny w Radzie Miejskiej Łomży.

Nowatorski projekt Gminy Nowogród

Foto: Nowatorski projekt Gminy Nowogród
mm pt, 15 marca 2019 16:24

Aż 268 mieszkańców Gminy Nowogród bierze udział w projekcie „Ja w internecie”. To cykl bezpłatnych szkoleń, adresowanych do osób dorosłych od 25 roku życia, realizowanych dzięki współpracy z Fundacją Legalna Kultura. Ich celem jest edukacja mieszkańców w zakresie świadomego i bezpiecznego korzystania z internetu, dzięki czemu będą mogli realizować w sieci swoje potrzeby kulturalne, informacyjne, biznesowe, administracyjne i społeczne. To nie jedyne korzyści tego projektu, bowiem po zakończeniu szkoleń 29 komputerów z najnowszym oprogramowaniem trafi do szkoły w Nowogrodzie.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Foto: Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
JJS pt, 15 marca 2019 15:14

W dniach 05 – 07.04.2019 jako Fundacja DR OTIS będziemy organizatorami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Łomży.

Czas na oświadczenia minął, teraz tylko eWniosekPlus

Foto: Czas na oświadczenia minął, teraz tylko  eWnios...
cz pt, 15 marca 2019 14:18

ARiMR rozpoczyna przyjmowanie wniosków o dopłaty bezpośrednie do gruntów. Tak jak w ubiegłym roku wnioski można składać tylko przez internet w aplikacji eWniosekPlus. Wczoraj zakończył się miesięczny okres w którym ARiMR przyjmowała od „małych” rolników oświadczenia zamiast e-wniosków. Jak informuje Iwona Chrapowicz z Podlaskiego Regionalnego Oddziału ARiMR w Łomży złożono ich ponad 12 tysięcy. O ponad 10 tysięcy mniej niż przed rokiem.

Odpady Zielone? Czy odpady Bio?

Foto: Odpady Zielone? Czy odpady Bio?
JJS pt, 15 marca 2019 12:06

Zgodnie z §3 pkt 5 Rozporządzenia Ministra Środowiska z 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz U z 2017 r. poz. 19), - „selektywnie zbiera się (…) odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów”.

Ziemskie interesy (władz) Łomży

Foto: Ziemskie interesy (władz) Łomży
cz pt, 15 marca 2019 09:17

Osiem lat temu władze miasta za ok. 1,75 mln zł kupiły 1,9 ha gołej ziemi w rejonie ciepłowni miejskiej i ul. Meblowej, tuż przy zabytkowym Forcie ziemnych z czasów carskich. Zakupiono ją „na cele inwestycyjne Miasta Łomża”, choć blisko 1/3 działki znajdowała się w strefie z zakazem zabudowy. Restrykcyjne ograniczenie w planie zagospodarowania przestrzennego zmieniono dopiero w ubiegłym roku, a pięć lat temu cały teren kompletnie uzbrojono wydając kilkadziesiąt milionów złotych m.in. na budowę dwujezdniowej ulicy Meblowej na jednym końcu działki, a jednojezdniową Narodowych Sił Zbrojnych na drugim. Teraz miasto chce sprzedać tę ziemię. Cena wywoławcza to 1,78 mln zł za 1,8 ha ziemi.

Frankowski liderem KE

Foto: Frankowski liderem KE
cz pt, 15 marca 2019 08:05

Tomasz Frankowski, były piłkarz, reprezentant Polski i zawodnik Jagiellonii Białystok ma być „jedynką” Koalicji Europejskiej w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Z drugiego miejsca wystartować ma pochodząca z Olsztyna poseł Urszula Pasławska, wiceszefowa PSL, była wiceminister skarbu państwa.

Lechowicz: powinniśmy ze wszelkich sił bronić i strzec dziedzictwa naszej Przyrody

Foto: Lechowicz: powinniśmy ze wszelkich sił bronić i...
cz cz, 14 marca 2019 17:28

- Przeczytałem dzisiejszy artykuł: „Drzewa skazane na śmierć” zamieszczony na Waszych łamach: 4lomza.pl. Wściekłem się, że szykuje się kolejna, bezsensownie durnowata wycinka pięknych, wieluset wiekowych drzew, które będąc żywymi świadkami rozwoju Łomży niestrudzenie dostarczają setki ton tlenu jego mieszkańcom, filtrując jednocześnie pyły, spaliny samochodowe i inne zanieczyszczenia powietrza – pisze Marek Lechowicz pisarz, poeta, reżyser i scenarzysta podkreślając, że powinniśmy ze wszelkich sił bronić i strzec dziedzictwa naszej Przyrody, bo jesteśmy tylko szybko przemijającymi istotami (intruzami?) na gościńcu Natury nas otaczającej, która stanowi historyczny skarb grodu nad Narwią.

Leżak ogrodowy - jak wybrać?

Foto: Leżak ogrodowy - jak wybrać?
JJS cz, 14 marca 2019 15:37

Ogród jest idealnym miejscem do odpoczynku i chwili wytchnienia. Zieleń i świeże powietrze relaksuje oraz przywraca siły. Aby zorganizować odpowiednie miejsce do rekreacji, dobrze zaopatrzyć się w leżak. Dzięki niemu możemy cieszyć się naszym ogrodem w komfortowy sposób.

Pijana pobiła 92-latkę, bo nie chciała pożyczyć jej 10 złotych

cz cz, 14 marca 2019 12:47

Blisko 2 promile alkoholu miała w sobie 33-letnia kobieta, która zaatakowała znajomą 92-latkę i zabrała jej portfel. Do rozboju doszło w jednym z domów jednorodzinnych w Szepietowie. Policjanci szubko ustalili i zatrzymali pijaną 33-latkę i jej o rok starszego kompana, który był z nią w domu staruszki.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę