czwartek, 26 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Dziś prawie jak zima

Foto: Dziś prawie jak zima
cz cz, 29 marca 2018 08:04

- Opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 3 cm do 7 cm – to pogoda na dziś. Możliwe także opady deszczu ze śniegiem, a temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Niestety odczuwalna dużo niższa, za sprawą wiatru okresami dość silnego w porywach do 60 km/h powodującego miejscami zawieje śnieżne.

Prawo jazdy zdaje co drugi

Foto: Prawo jazdy zdaje co drugi
cz śr, 28 marca 2018 18:02

20 łomżyńskich ośrodków nauki jazdy szkoliło w ubiegłym roku kandydatów na kierowców. O tym, który z nich jest najlepszy trudno jednoznacznie rozstrzygać, choć przesłanką ku temu mogą być publikowane co roku analizy statystyczne w zakresie średniej zdawalności osób szkolonych w ośrodkach szkolenia kierowców na terenie miasta Łomża. Ta za 2017 rok właśnie została opublikowana przez Urząd Miejski.

Nie będzie pomnika księcia Janusza I na Wielki Jubileusz

Foto: Nie będzie pomnika księcia Janusza I na Wielki ...
cz śr, 28 marca 2018 16:54

Odsłonięcie 3-metrowego pomnika księcia Janusza I na Starym Rynku miało być 15. czerwca 2018 r. wielkim wydarzeniem Wielkiego Jubileuszu 600-lecia Łomży. Miał to być sposób uhonorowania władcy Mazowsza, który Łomży nadał 600 lat temu prawa miejskie. Od dziś wiadomo, że pomnika na okrągłą rocznicę nie będzie. Prezydent Mariusz Chrzanowski długo zwlekał z tą nowiną. Od czerwca minionego roku nie zdążono nawet podpisać umowy z autorem pomnika...

Jak można skutecznie wnioskować o podwyższenie alimentów na dziecko?

Foto: Jak można skutecznie wnioskować o podwyższenie ...
JJS śr, 28 marca 2018 16:51

Kodeks rodzinny i opiekuńczy nakłada na rodziców dzieci obowiązek ich utrzymania i wychowania. Jeśli rodzice nie żyją ze sobą, nigdy nie wiązał ich związek małżeński, albo zdecydowali się na rozwód, zawsze jeden z nich będzie mógł być objęty obowiązkiem alimentacyjnym. Najczęściej alimenty płaci ojciec dziecka dla matki, z którą dziecko na stałe zamieszkuje. W jaki sposób może ona skutecznie wnioskować do sądu o podwyższenie kwoty płaconych alimentów?

Zmarł ksiądz kanonik Heliodor Sawicki

Foto: Zmarł ksiądz kanonik Heliodor Sawicki
cz śr, 28 marca 2018 14:46

Był jednym z najważniejszych księży w diecezji. W wieku 75 lat, po 52 latach w kapłaństwie, dziś zmarł ksiądz kanonik Heliodor Piotr Sawicki długoletni proboszcz i budowniczy kościoła parafialnego pw. Ducha Świętego w Zambrowie.

„Nie można tworzyć obwodów w każdej wsi”

Foto: „Nie można tworzyć obwodów w każdej wsi”
cz śr, 28 marca 2018 13:44

Siemień Nadrzeczny to nie ustawowy „przypadek uzasadniony”. Komisarz wyborczy w Łomży, sędzia Jan Leszczewski uznał za niezasadną i oddalił skargę grupy mieszkańców Siemienia Nadrzecznego na uchwałę Rady Gminy Łomża, w której zlikwidowano obwód do głosowania w tej wsi. - Nie można tworzyć obwodów w każdej wsi – mówi komisarz podkreślając, że istnienie obwodu do głosowania w Siemieniu Nadrzecznym było niecelowe. We wsi mieszka tylko 299 wyborców, a ustawa mówi, że obwód do głosowania tworzy się dla minimum 500 mieszkańców.

Brakuje chętnych na urzędników wyborczych

Foto: Brakuje chętnych na urzędników wyborczych
cz śr, 28 marca 2018 09:26

Państwowa Komisja Wyborcza ponownie ograniczyła liczbę urzędników wyborczych i raz jeszcze wydłużyła termin zgłoszeń kandydatów. Początkowo w regionie łomżyńskim miało być powołanych 83 gminnych urzędników wyborczych, a teraz już „tylko” 60. Nabór trwa od ponad miesiąca. - Mamy 35 chętnych. To dość dużo, jeśli porównany z okolicznymi delegaturami, ale w dalszym ciągu brakuje chętnych – mówi Jerzy Dołęgowski, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży. - Najwięcej osób zgłosiło się z Łomży i powiatu łomżyńskiego, ale w wielu gminach powiatów wysokomazowieckiego i kolneńskiego nie ma żadnych zgłoszeń.

Zimowy początek wiosny

Foto: Zimowy początek wiosny
cz śr, 28 marca 2018 08:30

-3,9 °C to najniższa temperatura powietrza zanotowana nocą przez stację meteo IMGW w Marianowie koło Piątnicy. Dziś w ciągu dnia maksymalnie ma wzrosnąć do 4°C. To oznacza, że będzie cieplej niż wczoraj, gdy w najcieplejszym momencie dnia stacja IMGW zanotowała temperaturę +1,1°C. Niestety póki co w pogodzie mało wiosennie.

Wyprzedaż miejskiego majątku przyspieszyła

Foto: Wyprzedaż miejskiego majątku przyspieszyła
cz śr, 28 marca 2018 08:16

Od początku kadencji prezydenta Mariusza Chrzanowskiego (PiS) Łomża wyprzedała majątek za ponad 22 miliony złotych. To kwota netto. Już teraz jest ona o ponad 5 milionów złotych wyższa niż przez całą kadencję poprzedniego prezydenta Mieczysława Czerniawskiego (SLD).

Bociany doleciały

Foto: Bociany doleciały
cz wt, 27 marca 2018 15:39

- Tydzień temu widziałem bociana na Grądach Woniecko, wczoraj o godzinie 14.06 bocian przyleciał do naszego gniazda we wsi Rakowo Czachy, skąd transmitujemy obraz on-line, a teraz widzę dwa bociany kołujące nad Niewodowem – opowiada Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Bocian od niedzieli jest także w Czarnocinie, co na zdjęciu uwiecznił jeden z czytelników.

Mleko coraz tańsze

Foto: Mleko coraz tańsze
cz wt, 27 marca 2018 14:49

W lutym średnia cena skupu mleka od rolników z województwa podlaskiego wyniosła 141,45 zł/hl. To o 8 złotych mniej niż w styczniu i już o ponad 20 złotych mniej niż w grudniu 2017 roku.

Czym różnią się kredyt i pożyczka?

Foto: Czym różnią się kredyt i pożyczka?
JJS wt, 27 marca 2018 14:24

Kredyt i pożyczka wbrew pozorom nie są tym samym. Warto więc dowiedzieć się, czym cechuje się każde z tych rozwiązań i w jakich sytuacjach okaże się korzystną opcją.

Siemień Nadrzeczny „przypadek uzasadniony”, czy nie?

Foto: Siemień Nadrzeczny „przypadek uzasadniony”, czy...
cz wt, 27 marca 2018 13:53

W gminie Łomża było 13 obwodów do głosowania i ma być 13 obwodów do głosowania, tyle tylko, że w Kupiskach będą dwa, a w Siemieniu Nadrzecznym żadnego. Władze gminy dokonały korekty obwodów. Wójt gminy Piotr Kłys twierdzi, że kierując się dobrem mieszkańców, ale grupa mieszkańców z Siemienia, wraz z poprzednim wójtem gminy Jackiem Albinem Nowakowskim, efekt zmiany uważają za zgoła odmienny.

Szczęśliwy wypadek

Foto: Szczęśliwy wypadek
cz wt, 27 marca 2018 10:28

Rozpędzony autobus PKS zjechał z jezdni, przeskoczył przez rów i zawisł na skarpie. Do nietypowego zdarzenia doszło w Piątnicy na skrzyżowaniu drogi krajowej 64 do Jeżewa z drogą wojewódzką do Jedwabnego. - Nikomu nic się nie stało – podkreśla Urszula Brulińska z KMP w Łomży. - Z wstępnych ustaleń wynika, że autobus miał awarię układu hamulcowego.

Nowy, stary Komisarz Wyborczy w Łomży

Foto: Nowy, stary Komisarz Wyborczy w Łomży
cz wt, 27 marca 2018 09:10

Sędzia Jan Leszczewski (lat 59), dotychczasowy Komisarz Wyborczy w Łomży, został powołany przez Państwową Komisję Wyborczą w Warszawie na nowego Komisarza Wyborczego w Łomży. Sędzia znalazł się w pierwszej grupie nowych komisarzy powołanych na podstawie zmienionych w grudniu 2017 roku przepisów prawa wyborczego. Ze 100 planowanych do powołania komisarzy PKW powołała 98. Komisarza brakuje m.in. w Suwałkach.

Saperzy wywieźli niebezpieczną bombę

Foto: Saperzy wywieźli niebezpieczną bombę
cz wt, 27 marca 2018 08:21

Blisko pięć godzin trwała akcja związana zabezpieczeniem i bezpiecznym wywiezieniem pocisku z czasów II wojny światowej, na który natknęli się robotnicy remontujący ul. Glogera. Nim saperzy mogli zabrać groźne znalezisko ewakuowano z domów około 400 osób zamknięto także kilka okolicznych ulic w tym fragment Wojska Polskiego. - Okazało się, że był to niewybuch. Zrzucona podczas II wojny światowej bomba lotnicza o wadze 50 kg i długości około 1 metra – mówi Krzysztof Wróblewski szef Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Śmietnisko w centrum Łomży?

Foto: Śmietnisko w centrum Łomży?
cz wt, 27 marca 2018 08:03

- Trawnik położony bezpośrednio za chodnikiem przebiegającym równolegle do ściany muru za Galerią Veneda jest wielkim śmietniskiem wygląda na to, że nikt nie dba o to miejsce, nikt go nie administruje – napisał czytelnik przesyłając zdjęcia i prosząc o interwencję. Wcześniej śmietnisko wskazał na policyjnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, ale policjanci negatywnie zweryfikowali fakt istnienia we wskazanym miejscu wysypiska śmieci, co przelał Jego czarę goryczy. Policja odpowiada, że to dlatego, iż w tym samym miejscu i zbliżonym czasie wskazane zostało również zagrożenie: „spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych”. - Fakt spożywania alkoholu oraz zaśmiecania terenu w związku z tego typu zachowaniami został bezsprzecznie potwierdzony, a ikona informująca o zagrożeniu posiada na Mapie status czerwony – tłumaczy Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży zapewniając, że dzielnicowy podjął stosowne działania.

Były Lwy, teraz są Orły dla filmu Domalewskiego - rekordowo dużo

Foto: Były Lwy, teraz są Orły dla filmu Domalewskiego...
cz wt, 27 marca 2018 07:58

„Cicha noc”, pochodzącego z Łomży Piotra Domalewskiego, to najlepszy polskim filmem według Polskiej Akademii Filmowej. „Cicha noc” zdobyła rekordową liczbę 10 statuetek Polskich Nagród Filmowych Orły 2018. Gala wręczenia 20. Polskich Nagród Filmowych Orły 2018 odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie.

Przygotowania do ewakuacji mieszkańców z ulicy Glogera

Foto: Przygotowania do ewakuacji mieszkańców z ulicy ...
mm pon, 26 marca 2018 16:53

Około godziny 16. rozpoczęły się patrole 8 policjantów, którzy informują o możliwej ewakuacji mieszkańców kilkunastu domków jednorodzinnych przy ulicy Zygmunta Glogera w Łomży. Wąska ulica jest ostatnio gruntownie remontowana, czemu towarzyszą rozległe wykopy od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Nowogrodzkiej wzdłuż granicy parku miejskiego, założonego w 1840 roku. - Przed godziną 15.45 zostaliśmy poinformowani o znalezieniu blisko zabudowań tajemniczego, prawdopodobnie niebezpiecznego przedmiotu – informuje aspirant Ewelina Szlesińska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Zaginął 36-latek. Policja prosi o pomoc.

Foto: Zaginął 36-latek. Policja prosi o pomoc.
cz pon, 26 marca 2018 13:46

10. marca 2018 r. wyszedł z domu i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. Policjanci poszukują zaginionego 36-letniego mieszkańca miejscowości Korzeniste w powiecie kolneńskim.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0