Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 25 stycznia 2022 napisz DONOS@
211220123502.png

Miasto na krawędzi

mm cz, 30 grudnia 2021 12:33

Wielogodzinna dyskusja, czasem nawet merytoryczna, przyniosła trzęsienie ziemi w Radzie Miasta. Choć prezydent znał nastroje radnych, nie dowierzał po przegranym głosowaniu, że tak potoczyły się losy budżetu. Teraz budżet miasta na 2022 rok napisze Łomży instytucja nadzorcza czyli Regionalna Izba Obrachunkowa.

Policja prosi o pomoc w odnalezieniu 17-latka

mm cz, 30 grudnia 2021 10:24

Łomżyńscy policjanci poszukują zaginionego 17-letniego mieszkańca Kupisk Starych. Wczoraj rano wyszedł z domu i nie powrócił.

Jak wybrać glazurę?

JJS cz, 30 grudnia 2021 08:59

Niezależnie od regionu, w jakim się znajdujemy w każdym domu czy mieszkaniu, chociaż w jednym pomieszczeniu położone są płytki. Czasami stanowią one ciekawą ozdobę podłóg, a czasami domownicy decydują się użyć ich jako ozdoby na ścianach. Coraz popularniejszym trendem wykończeniowym jest glazura. Wiele osób decyduje się na ten wyjątkowy model płytek nie tylko ze względów estetycznych, ale także funkcjonalnych.

Dzień serka wiejskiego

mm cz, 30 grudnia 2021 07:08

OSM Piątnica przypomina, że 30. grudnia to dzień Serka Wiejskiego. Podłomżyńska firma w 1992 roku wprowadziła serek typu cottage cheese na polski rynek i jest jego największym producentem.

Radni obniżyli sobie diety

mm śr, 29 grudnia 2021 18:55

Rada Miasta obniżyła i spłaszczyła diety radnych, a także zlikwidowała dwie komisje. To pewnego rodzaju trzęsienie ziemi w Radzie Miasta.

Budżet miasta na 2022 rok przepadł

mm śr, 29 grudnia 2021 17:24

Pomimo apeli, próśb, gróźb, szantażu i nacisków 12 radnych nie poparło budżetu przygotowanego przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Oznacza to, że prezydent utracił większość w Radzie Miasta.

Punkt Informacji Turystycznej ma dwie gwiazdki POT

mm śr, 29 grudnia 2021 15:31

Miejski Punkt Informacji Turystycznej, w Hali Kultury przy Starym Rynku, po pół roku działalności dostał na rok 2022 certyfikat od Polskiej Organizacji Turystycznej. - Dwie gwiazdki poświadczają spełnianie standardu jakości Polskiego Systemu Informacji Turystycznej - mówi Wojciech Winko, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska, która od czerwca prowadzi Punkt IT. W tym czasie łomżyński PIT obsłużył - jak twierdzi prezes LOT - prawie półtora tysiąca turystów.

Kierowcy wyprzedzają na przejściach dla pieszych

mm śr, 29 grudnia 2021 14:01

We wtorek policjanci drogówki ujawnili 85 wykroczeń na ulicach Łomży, w tym 54 zdarzeń z winy kierowców samochodów oraz 31 popełnionych przez przechodniów. - Były to działania, mające na celu bezpieczeństwo pieszych - mówi podkomisarz Justyna Janowska z KMP w Łomży. - Celem akcji było ograniczenie liczby wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzali, jak piesi poruszają się po ulicach i jak zachowują się kierujący pojazdami w pobliżu przejść dla pieszych.

Ruszył nabór wniosków do drugiej edycji Polskiego Ładu

mm wt, 28 grudnia 2021 17:14

Do 15. lutego samorządy mogą składać wnioski do drugiej edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Każdy samorząd może złożyć do trzech wniosków.

Sanepid zmienił siedzibę

mm wt, 28 grudnia 2021 16:26

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży zmieniła siedzibę. Od dziś oddział Nadzoru Sanitarnego i pracownicy administracji funkcjonują w budynku przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 156.

Stracili prawa jazdy w święta

mm wt, 28 grudnia 2021 13:16

Siedmiu kierowców w dwa dni świąteczne, straciło prawo jazdy w Piątnicy – Marianowie. Wszyscy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

Niebezpieczna zabawa na lodzie Narwi

mm wt, 28 grudnia 2021 11:37

Potencjalnie niebezpieczną sytuację sfilmował jeden ze spacerowiczów nad rzeką. Wczoraj koło południa, na lodzie przy plaży miejskiej, spacerowało dwóch chłopców. Policja przestrzega, że lód jest cienki, a wchodzenie na niego niebezpieczne.

Mróz zelżeje, a powietrze w normie

mm wt, 28 grudnia 2021 09:42

Mimo kolejnej mroźnej nocy za nami, to poziom zanieczyszczeń w powietrzu jest w normie. Dziś w ciągu dnia spodziewany jest 5-6 stopniowy mróz, a w nocy już tylko -4-5°C.

Skromniutka iluminacja ulic Łomży na Święta 2021

mm pon, 27 grudnia 2021 17:13

Świąteczny weekend Bożego Narodzenia w Łomży mieszkańcy i goście przeżyli raczej spokojnie, zdrowo i szczęśliwie. Spotkania rodzinne, w gronie sąsiadów i przyjaciół najprawdopodobniej dały radość przy choince w domu. Cieszyły oczy wędrowców efektownie iluminowane tysiącami ledów złocistych 3 choinki miejskie: w Parku Świętego, przy Domu Kultury i na placu Niepodległości, ale iluminacja świąteczna ulic w Łomży była symboliczna. Prawie niezauważalna, jakby nie było Świąt.

Nowe alkomaty w rękach policjantów

mm pon, 27 grudnia 2021 13:12

Gmina Piątnica zakupiła trzy alkomaty. Dwa z nich trafiły w ręce policjantów, a jeden do WOPITU. To nowe urządzenia, które bez kontaktu ust z urządzeniem, odczytują poziom zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wpadli napastnicy na salon gier w Łomży

mm pon, 27 grudnia 2021 12:18

W ręce policji wpadli mężczyźni, którzy 20. grudnia wieczorem napadli na salon gier na dworcu autobusowym w Łomży. Przez alkohol kierowcy, znaleźli się na celowniku mundurowych, którzy wykazali się czujnością i "celnym strzałem".

5 rzeczy, dzięki którym zapłacisz mniej za ogrzewanie w chłodne dni

JJS pon, 27 grudnia 2021 10:59

Dni i noce robią się coraz chłodniejsze, dlatego też niemal intuicyjnie podkręcamy temperaturę w pomieszczeniach. A wyższa temperatura to niestety też wyższe koszty ogrzewania, które aktualnie już utrzymują się na bardzo wysokim poziomie. W jaki sposób znaleźć kompromis między oszczędnością a komfortem cieplnym? Oto 5 sposobów.

Damskie zegarki Timex dla eleganckiej Pani? Przedstawiamy najciekawsze propozycje, które warto rozważyć

JJS pon, 27 grudnia 2021 10:39

Zegarek to nieodłączny element wyglądu każdej elegantki, który dopieszcza stylizację i nie pozwala na utratę poczucia czasu. Szczególną estymą cieszą się zegarki damskie Timex. Marka ta stworzyła pierwszy produkt dla kobiet już w 1854 roku. Przedstawiamy kilka propozycji czasomierzy tej firmy, które pozwolą Ci błyszczeć niezależnie od okazji!

Tydzień przełomu w pogodzie i kalendarzu

mm pon, 27 grudnia 2021 10:35

Rozpoczynający się tydzień przełomu roku 2021 i 2022 przyniesie też dużą zmianę w pogodzie. Początek tygodnia będzie jeszcze mroźny i zimowy, zaś od środy zacznie robić się coraz cieplej, by w drugiej połowie tygodnia temperatura maksymalna przekroczyła nawet 10°C – prognozuje IMGW.

Botaniczna papeteria ślubna — trend, który nigdy nam się nie znudzi

JJS pon, 27 grudnia 2021 10:27

Dlaczego kochamy papeterię ślubną z motywami kwiatowymi? Zachwyca nas estetyką, urokliwymi szczegółami, mnogością kolorów i dopasowaniem do różnych stylów. Botaniczne wzory na zaproszeniach i innych elementach papeterii ślubnej to jeden z lepszych motywów, na jakie możecie postawić! Dlaczego?

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę