niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Łomża pożyczy na 600-lecie?

Foto: Łomża pożyczy na 600-lecie?
cz śr, 20 września 2017 10:13

W 2017 roku miasto Łomża spłaciło 9 mln 425 tys. 680 zł rat kredytów, a kolejne 2 mln 900 tys. zł mają pochłonąć koszty związane z obsługą miejskiego długu. Mimo to na koniec roku zadłużenie miasta wzrośnie o ponad pół milina – do blisko 119 mln zł, bo władze już podpisały umowę na kolejną pożyczkę w wysokości 10 mln zł. Zapewniają jednak, że poziom zadłużenia jest stabilny i nie zagraża gospodarce finansowej miasta i planują na następny rok „zaciągnięcie kredytu w kwocie wyższej niż miało to miejsce na przestrzeni ostatnich dwóch lat”. Jednym z powodów mają być działania związane z obchodami 600-lecia nadania praw miejskich Łomży.

Pijany spowodował stłuczkę i uciekł... na komendę

Foto: Pijany spowodował stłuczkę i uciekł... na komendę
cz wt, 19 września 2017 14:38

W poniedziałek około 19.30 na parkingu przy ul. Prusa w Łomży cofający renaultem 57-letni kierowca uderzył w zaparkowanego forda. Pomiędzy kierowcami wywiązała się „rozmowa”, po czym sprawca wsiadł i swojego auta szybko odjechał. Gdy na miejsce zdarzenia dojechali policjanci, na komendę dotarł kierowca renaulta, który oświadczył, że odjechał stamtąd, bo kierowca forda chciał mu odebrać kluczyki.

Po 7 latach od zdarzenia ponownie rusza sprawa wypadku Pauliny na pływalni

Foto: Po 7 latach od zdarzenia ponownie rusza sprawa ...
cz wt, 19 września 2017 13:34

- Cieszę się, że ten proces wreszcie ruszył: od tragicznego zdarzenia mija prawie 7 i pół roku batalii w sądzie, a drugą batalię toczymy ponad 7 lat w domu o zdrowie Pauliny – mówi Marek Sokół, tata Pauliny, która w kwietniu 2010 roku uległa podtopieniu, w wyniku czego straciła władzę w rękach i nogach i jest przewożona na wózku. Sąd Rejonowy w Łomży uniewinnił kierownika basenu, dwóch ratowników, lekarza Pogotowia Ratunkowego. Sąd Okręgowy nakazał ponowne rozpatrzenie spraw ratowników, oskarżonych przez prokuraturę o nieumyślne spowodowanie trwałego uszczerbku na zdrowiu, oraz lekarza o zaniedbanie obowiązków medycznych i niewykonanie intubacji. Żaden z nich we wznowionym w Sądzie Rejonowym procesie nie przyznał się do winy, wszyscy odmówili wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. - Córka 35 dni leżała w śpiączce, podtrzymywana przy życiu tlenem z respiratora. Naszym celem jest wygrać. W mojej ocenie, wina oskarżonych jest ewidentna.

ZUS ostrzega przed fałszywymi doradcami emerytalnymi

cz wt, 19 września 2017 12:05

1 października 2017 r. wchodzą w życie przepisy obniżające wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Od kilku miesięcy przyszli emeryci mogą dowiedzieć się w ZUS jak będzie prognozowana wysokość przyszłej emerytury. Ta usługa jest bezpłatna, tymczasem do pracowników ZUS docierają sygnały, że do przyszłych emerytów zgłaszają się osoby, które odpłatnie oferują im korzystniejsze niż „zusowski” doradca emerytalny obliczenie wysokości emerytury. To oszuści.

Dziś wyjątkowo ładnie

cz wt, 19 września 2017 09:16

20 interwencji związanych w większości z silnym wiatrem i skutkami obfitych opadów deszczu podejmowali wczoraj strażacy z Łomży i powiatu łomżyńskiego. W całym województwie było ich ponad 200. Większość zdarzeń dotyczyła konarów drzew powalonych na drogi, ale było także parę zgłoszeń dotyczących zalania pomieszczeń. Przez dobę w okolicach Łomży spało blisko 55 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, czyli tyle ile zwykle spada przez cały miesiąc.

Wypadek na Piłsudskiego

Foto: Wypadek na Piłsudskiego
cz pon, 18 września 2017 17:12

Dwa samochody osobowe zderzyły się na Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży. Wyjeżdżający z ulicy Fryderyka Chopina kierowca samochodu marki kia najprawdopodobniej usiłował wymusić pierwszeństwo przejazdu na kierowcy mercedesa. Po zderzeniu samochodów do szpitala zabrano kilkuletnie dziecko.

Kolumbarium na cmentarzu przy Przykoszarowej

Foto: Kolumbarium na cmentarzu przy Przykoszarowej
cz pon, 18 września 2017 14:00

Prochy ponad 900 osób będzie mogło pomieścić kolumbarium, którego budowę na cmentarzu przy Przykoszarowej chcą zlecić władze Łomży. Właśnie opublikowano zaproszenie do składania ofert przez zainteresowane zleceniem firmy budowlane. Łomżyńskie kolumbarium ma być gotowe do końca maja przyszłego roku.

Łomżyczka już pełna

Foto: Łomżyczka już pełna
cz pon, 18 września 2017 12:23

Intensywne opady deszczu sprawiły, że przepływająca przez Łomżę rzeczka Łomżyczka wypełniła się po brzegi. W okolicy mostku w ciągu Alei Piłsudskiego rzeczka już wystąpiła z koryta zalewając okoliczne tereny.

Wiatr coraz silniejszy

Foto: Wiatr coraz silniejszy
cz pon, 18 września 2017 11:59

Kilka razy wyjeżdżali już strażacy z Łomży do usuwania powalonych przez wiatr drzew, lub ich konarów blokujących przejazdy drogami. Tego typu zdarzenia były już m.in. w Bożejewie Starym, w Lasku Jednaczewski, Elżbiecinie czy Kisielnicy.

W Łomży nie będzie już doradców i asystentów prezydenta?

Foto: W Łomży nie będzie już doradców i asystentów pr...
cz pon, 18 września 2017 10:52

Sejm większością głosów przyjął w piątek zgłoszoną przez Kukiz'15 nowelizację ustawy o pracownikach samorządowych. Dotyczy ona usunięcia z ustawy przepisów dotyczących gabinetów politycznych funkcjonujących na szczeblu samorządowym. Za głosowali niemal w komplecie posłowie Prawa i Sprawiedliwości, w tym także Kazimierz Gwiazdowski, były asystent prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego (PiS). Teraz łomżyński prezydent w ratuszu zatrudnia trzy osoby na stanowiskach doradców i asystentów. Mają stracić te stanowiska 14 dni po wejściu w życie nowych przepisów.

Leje...

Foto: Leje...
cz pon, 18 września 2017 08:32

Około 50 litrów wody na metr kwadratowy ziemi spadło od wczorajszego wieczora do dziś do godziny 8. rano. Niestety dalej ma padać – w regionie obowiązuje ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu, a do tego dołączył jeszcze silny wiatr – zgodnie z najnowszym ostrzeżeniem IMGW „pierwszego stopnia” - o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, z porywami do 80 km/h.

Wpadł do studni

Foto: Wpadł do studni
cz pt, 15 września 2017 14:05

Sprawna akcja przeprowadzona przez łomżyńskich funkcjonariuszy pozwoliła na szybkie odnalezienie 62 – letniego mężczyzny. Jak się okazało, całą noc spędził on w niezabezpieczonej studzience na terenie Fortów w Piątnicy. Mężczyzna zsunął się do niej zrywając gałązki bzu.

Pewne prawko?

Foto: Pewne prawko?
JJS pt, 15 września 2017 13:02

„Jaki ośrodek szkolenia kierowców wybrać?” - to często spotykane pytanie na forach internetowych. W odpowiedzi zazwyczaj pojawia się cała lista nazw, jednak każdy forumowicz poleca tylko jedną szkołę – tę, z której korzystał. Skoro nikt tak naprawdę nie miał okazji porównać kilku ośrodków zastanówmy się na co zwrócić uwagę dokonując wyboru.

Nie wszystkim bocianom spieszy się do Afryki

Foto: Nie wszystkim bocianom spieszy się do Afryki
cz pt, 15 września 2017 09:06

Generalnie bociany z Polski odlatują w połowie sierpnia. Są jednak osobniki, które z wyprawą do ciepłych krajów zwlekają. Niektóre zostały do dziś... - Co kilka dni trafiają do nas sygnały o pojedynczych bocianach, które nie odleciały. Zazwyczaj staramy się zaniepokojonym obserwatorom doradzić, aby cierpliwie czekali. Najczęściej, po jakimś czasie, bociany w końcu poczują zew natury i odlecą – podaje Łukasz Krajewski z Biebrzańskiego Parku Narodowego radząc podjęcie interwencji jedynie w sytuacji, gdy spóźnione bociany są ranne lub wyraźnie osłabione.

Rząd zwróci rolnikom część wydatków na bioasekurację

Foto: Rząd zwróci rolnikom część wydatków na bioaseku...
cz pt, 15 września 2017 08:43

Rolnicy m.in. z gmin Jedwabne, Grabowo, Przytuły, Stawiski i Wizna, którzy utrzymywali i ponieśli wydatki związane z bioasekuracją gospodarstw rolnych będą mogli ubiegać się o zwrot do 50% pieniędzy. Pod koniec września ARiMR ma zacząć przyjmowanie od nich wniosków o udzielenie pomocy o charakterze pomocy de minimis w rolnictwie.

Ten weekend nie będzie ładny

Foto: Ten weekend nie będzie ładny
cz pt, 15 września 2017 08:12

W piątek zachmurzenie duże i początkowo przelotne opady deszczu, a po południu będą większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna w regionie dziś do 16°C, ale odczuwalna będzie o połowę niższa ze względu na wiatr południowo-zachodni i zachodni, który w porywach może osiągnąć do 70 km/h. Niestety kolejne dni niewiele lepsze, choć wiatr osłabnie.

Głosowanie na 26 + 3 inwestycji z Budżetu Obywatelskiego 2018

Foto: Głosowanie na 26 + 3 inwestycji z Budżetu Obywa...
cz cz, 14 września 2017 17:33

Mieszkańcy Łomży nie wnosili uwag ani zastrzeżeń do 26 zadań z Budżetu Obywatelskiego na rok 2018 i trzech z młodzieżowego BO, jakie sprawdzali merytorycznie i przyjęli członkowie zespołu koordynującego pod przewodnictwem wiceprezydent Agnieszki Muzyk. Tym samym droga otwarta do głosowania łomżyniaków. Zacznie się w poniedziałek i potrwa trzy tygodnie. W ubiegłym roku na zadania do realizacji z Budżetu Obywatelskiego ponad 7 tysięcy mieszkańców oddało ponad 17 tysięcy głosów.

Wypadek pod Stawiskami i kolizja pod Rydzewem

cz cz, 14 września 2017 14:24

W okolicy wsi Rogale koło Stawisk doszło do zderzenia ciężarówki z osobówką, która dachowała. Po wypadku dwie osoby trafiły do szpitala. Na miejscu pracują służby ratunkowe, a policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków.

20-latek podejrzany o podrabianie pieniędzy

Foto: 20-latek podejrzany o podrabianie pieniędzy
cz cz, 14 września 2017 12:10

Kierowca kupując paliwo na stacji zapłacił banknotem pięćdziesięciozłotowym i nie czekając na resztę, wyszedł. Okazało się, że banknot był fałszywy, ale gdy kasjerka zorientowała się o tym, mężczyzny już nie było. Zaalarmowani policjanci z Kolna ustalili, że w jednym z marketów w tym mieście również zapłacono falsyfikatem o tym samym numerze seryjnym. Już następnego dnia po tym zdarzeniu kryminalni ustalili dane jak się okazało miejscowego fałszerza.

Uwaga! Kradną samochody z miasta

Foto: Uwaga! Kradną samochody z miasta
cz cz, 14 września 2017 11:56

Do kilku kradzieży aut doszło w ostatnim czasie w Łomży. Dzisiejszej nocy została skradziona toyota Rav 4 z osiedla domków jednorodzinnych, a wcześniej dwie mazdy z parkingów na blokowiskach. Policja poszukuje aut i złodziei i apeluje do mieszkańców o czujność.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0