wtorek, 23 stycznia 2018 napisz DONOS@
180102034644.gif

Mleczny rekord

Foto: Mleczny rekord
cz wt, 19 grudnia 2017 14:32

To absolutny rekord. Średnia cena skupu mleka w listopadzie 2017 roku w województwie podlaskim wyniosła 158 zł i 2 grosze za hektolitr czyli za 100 litrów. To o blisko 2 złote więcej niż w październiku i najwyższa średnia cena w województwie podlaskim w historii notowań. Mleczarzom z regionu psuć nastrój może tylko to, że nie była to najwyższa w listopadzie średnia wojewódzka cena skupu mleka w kraju.

Kieszonkowcy w akcji

Foto: Kieszonkowcy w akcji
cz wt, 19 grudnia 2017 10:58

Rozpoczął się gorący tydzień przedświątecznych zakupów. Jest to również czas większej aktywności złodziei i oszustów. Łomżyńscy policjanci podają, że w ubiegły piątek otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży, do których doszło najprawdopodobniej podczas podróży autobusem.

Droga do Nowogrodu będzie remontowana

Foto: Droga do Nowogrodu będzie remontowana
cz wt, 19 grudnia 2017 08:37

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku formalnie poinformował o wyborze oferty na rozbudowę drogi wojewódzkiej Nr 645 Łomża – Nowogród wraz z budową tzw. obejścia Starych Kupisk. Inwestycje ma prowadzić konsorcjum trzech lokalnych firm. Cena to ponad 53 miliony złotych, a droga ma być gotowa za dwa lata.

Odebranie pawilonów już im nie grozi

Foto: Odebranie pawilonów już im nie grozi
cz pon, 18 grudnia 2017 17:53

- To jest zakończenie przebudowy pawilonów, ale także symboliczne zakończenie walki o naszą egzystencję i wspólne działania – mówiła Łucja Ogrodnik, prezes Zrzeszenie Właścicieli Pawilonów Handlowych przy Alei Legionów 50 w Łomży. To pawilony przy dworcu autobusowym, które przed trzema laty miasta przekazało w użytkowanie wieczyste. Warunkiem uwłaszczenia było przebudowanie ich według koncepcji zatwierdzonej przez ratusz w ciągu czterech lat. - Już nie grozi nam odebranie tych pawilonów, dopełniamy warunku z aktów notarialnych – podkreślała Ogrodnik.

Mróz i smog

Foto: Mróz i smog
cz pon, 18 grudnia 2017 13:44

Nocą z niedzieli na poniedziałek temperatura powietrza w okolicach Łomży spadła do -4,5°C. Noc z poniedziałku na wtorek ma być jeszcze trochę zimniejsza. Temperatura w regionie może spaść do -6°C. Mróz – choć póki co jeszcze niewielki – sprawił, że mieszkańcy domków bardziej „dorzucili” do pieców, a w efekcie wzrosło zanieczyszczenie powietrza. W Łomży w niedzielę dopuszczalna dzienna norma zanieczyszczeń pyłami MP10 została przekroczona o ponad 25%. Najgorsze powietrze było wieczorem i nocą. Wówczas tego pyłu było nawet ponad 200 µg w metrze sześciennym.

Przez PiS Łomża straci komisarza?

Foto: Przez PiS Łomża straci komisarza?
cz pon, 18 grudnia 2017 12:16

- W Łomży zawsze od 1990 roku, od pierwszych wyborów samorządowych, był komisarz wyborczy – mówi Jerzy Antoni Dołęgowski, dyrektor łomżyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. - To byli sędziowie: Mirosław Trzaska, Włodzimierz Wójcicki, Eugeniusz Dąbrowski i teraz jest Jan Leszczewski. Niedługo jednak komisarza wyborczego w Łomży może nie być. To za sprawą przegłosowanych przez posłów PiS w ubiegłym tygodniu zapisów nowej ustawy „o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych”. Zgodnie z nią po jednym komisarzu ma być powołanym dla każdego okręgu wyborczego do Senatu, a w naszym przypadku okręg obejmuje Łomżę i Suwałki. Dziś są tu dwaj komisarze wyborczy więc któregoś trzeba będzie zlikwidować. Suwałki mają jednak „cięższe” argumenty niż Łomża.

Drodzy doradcy prezydneta

Foto: Drodzy doradcy prezydneta
cz pon, 18 grudnia 2017 11:00

Pół miliona złotych – niemal dokładnie tyle zapłaciliśmy z miejskiej kasy członkom gabinetu politycznego prezydenta Mariusza Chrzanowskiego nim zlikwidowali mu go posłowie. Formalnie etatowi doradcy i asystenci w polskich samorządach zniknęli na początku grudnia. Wówczas prezydent Łomży miał ich dwóch, ale od początku kadencji w skład jego gabinetu wchodziło pięć osób. Najwięcej na doradzaniu zarobili dr Adam Miara i Mariusz Giełgut. Pierwszy ponad 180 tysięcy, drugi ponad 160 tysięcy złotych.

Tenis stołowy – idealny sport dla uczniów

Foto: Tenis stołowy – idealny sport dla uczniów
JJS pon, 18 grudnia 2017 10:58

Współczesny świat kusi dzieci i młodzież aktywnością zgoła inną niż ruchowa: gdzie nie spojrzeć, tam młodzież, a nawet dzieci nieustannie wpatrzone w wyświetlacze smartfonów. Już od lat zresztą w szkołach modne jest raczej unikanie zajęć z wychowania fizycznego niż aktywne branie w nich udziału. Wynika to między innymi z małej atrakcyjności zajęć: młodzi ludzie lubią grać, nie przepadają za to za ćwiczeniami. Trudno też o sensowny trening czegokolwiek w ciągu 45 minut lekcji.

Jak wybrać ubezpieczenie samochodu?

Foto: Jak wybrać ubezpieczenie samochodu?
JJS pon, 18 grudnia 2017 10:41

Wybór ubezpieczeń komunikacyjnych nie jest łatwy. Żeby dobrać odpowiednią ochronę ubezpieczeniową, trzeba znać swoje potrzeby, wymagania i możliwości. Poniżej przedstawiamy przegląd polis dla kierowców, nad którymi warto się pochylić.

Nowa cena ciepła na Nowy Rok

Foto: Nowa cena ciepła na Nowy Rok
cz pon, 18 grudnia 2017 08:40

Po czterech i pół miesiącach badania prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nową „taryfę ciepła” Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Nowy cennik zacznie obowiązywać najprawdopodobniej od 1 stycznia 2018 roku i w czerech z pięciu elementów ma wyższe stawki niż dotychczas.

Familijny i jubileuszowy jarmark w „Retro”

Foto: Familijny i jubileuszowy jarmark w „Retro”
cz pon, 18 grudnia 2017 08:14

Tradycyjną imprezę bożonarodzeniową dla dzieci i dorosłych zorganizowano w niedzielę w restauracji „Retro”. Była to już 10. edycja tamtejszego jarmarku. Główną atrakcją dla najmłodszych były warsztaty kulinarne oraz plastyczne, a świątecznym zabawom i kolędowaniu towarzyszył kiermasz artystycznego rękodzieła, w tym sprzedawanego w celach charytatywnych. – To wspaniała impreza! – ocenia pani Marta. – Dzieci są zachwycone i tak tym wszystkim zainteresowane, że nie chcą słyszeć o powrocie do domu!

Łomżyńska Wieczerza Wigilijna z pierwszą gwiazdą i do syta

Foto: Łomżyńska Wieczerza Wigilijna z pierwszą gwiazd...
mm nie, 17 grudnia 2017 20:14

7 tysięcy pierogów z kapustą i grzybami, 6 wielkich kotłów klusków z makiem, 80 litrów barszczu czerwonego z uszkami - oto niektóre z potraw wigilijnych, jakie w namiotach wokół Starego Rynku czekało na łącznie ok. 500 uczestników Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej, na której gościli, m.in., prezydent Łomży z wiceprezydentami, biskup łomżyński z proboszczem katedralnym i uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 Gabrysia Zubrzycka (lat 10) z mamą Jolantą, babcią Marysią oraz półtora roku młodszym braciszkiem Adrianem. - Tradycja wigilijna to jest duża wartość: rodzinna, wesoła i serdeczna – mówi dziewczynka z opłatkiem w ręce, którym podzielili się z mieszkańcami urzędnicy i duchowni w blasku płonącej watry z Betlejemskim Światłem Pokoju, w świetle lampek na choince i gwiazdek na iluminowanym ratuszu. - Przyszliśmy tu razem, żeby posłuchać, jak dzieci śpiewają.

Uczynki dobre z polskiej wiary i tradycji...

Foto: Uczynki dobre z polskiej wiary i tradycji...
cz pt, 15 grudnia 2017 16:15

Są małe i duże. Kolorowe, lśniące. Tradycyjne, ale także z domieszką nowoczesności. Około 250 bożonarodzeniowych szopek i stroików świątecznych wykonanych przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całego regionu wpłynęło na konkurs w Łomży. Wszystkie prace będą sprzedane w przyszłą środę, a dochód zostanie przekazany na rzecz Fundacji „Pomóż im”, która prowadzi hospicjum dla dzieci. Szopki i stroiki będzie można oglądać od soboty, a w piątek autorzy najładniejszych w nagrodę otrzymali tablety fundowane przez sponsorów.

Co 4 minuty możesz wygrać miliony, czyli fenomen KENO.

Foto: Co 4 minuty możesz wygrać miliony, czyli fenome...
JJS pt, 15 grudnia 2017 13:06

Wśród gier liczbowych oferowanych przez LOTTO coraz większą popularność zyskuje KENO. To gra, w której emocji nie brakuje, gdyż główne wygrane sięgają milionów złotych. Ale jest w niej też coś wyjątkowego – losowania odbywają się co 4 minuty, codziennie w godzinach od 6:34 do 23:54, a zatem wygrana pada „tu i teraz”.

„Pechowe” miejsce na drodze?

Foto: „Pechowe” miejsce na drodze?
cz pt, 15 grudnia 2017 12:41

W tym miejscu często dochodzi do wyjechania samochodu. W na zakręcie drogi krajowe nr 64 za mostem przez Narew w Wiźnie przed południem z drogi wypadł osobowy peugeot. Mimo, że zjeżdżając ze skarpy dachował kierującej kobiecie szczęśliwie nic się nie stało i sama wyszła z samochodu. W tym samym miejscu w czwartek z drogi wypadły trzy osobówki.

Dobudowa ul. Zawadzkiej czeka na rozstrzygnięcie wojewody

Foto: Dobudowa ul. Zawadzkiej czeka na rozstrzygnięci...
cz pt, 15 grudnia 2017 12:21

Dobudowa dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej od skrzyżowania z Przykoszarową do skrzyżowania z Szosą do Mężenina ma być największym przedsięwzięciem miasta Łomży w przyszłym roku. Tylko na same prace budowlane trzeba będzie wydać 14 milionów złotych. Umowa na ich wykonanie miał być podpisana w tym roku, ale opóźnia się. Po odwołaniu trwa postępowanie wyjaśniające Wojewody Podlaskiego wobec wydanej we wrześniu przez prezydenta Łomży decyzji ZRID.

Umowa na "Mieszkanie +" w Łomży

Foto: Umowa na "Mieszkanie +" w Łomży
cz pt, 15 grudnia 2017 09:17

Łomża, Szerzyny i Zakliczyn to pierwsze trzy samorządy, z którymi Krajowy Zasób Nieruchomości zawarł porozumienia dotyczące finansowania inwestycji podczas zorganizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa 14 grudnia 2017 r. konferencji dotyczącej realizacji programu Mieszkanie Plus. - Po 3 miesiącach od wejścia w życie ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości przygotowujemy 6 tys. inwestycji i symbolicznie rozpoczynamy budowy w Łomży, Szerzynach i Zakliczynie – mówił wiceminister Tomasz Żuchowski.

,,Droga śmierci zwierząt”

Foto: ,,Droga śmierci zwierząt”
cz pt, 15 grudnia 2017 08:13

- Kolejny wypadek z udziałem łosia na drodze Łomża - Wizna - Jeżewo to nie przypadek - mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi zauważając, że droga ta ma nieoficjalną nazwę ,,drogi śmierci zwierząt”. - W ostatnich tygodniach kilka kolizji z sarnami, dzikami, jeleniami, łosiami zasługuje na szczególny apel. Rozpoczęła się migracja dużych ssaków kopytnych z doliny Narwi – podkreśla przyrodnik przestrzegając kierowców. Jego zdaniem drogi w regionie nie są w odpowiedniej ilości oznakowane znakami „uwaga dzikie zwierzęta”, a kierowcy istniejące znaki często bagatelizują.

Serce za serce dla Łomżyńskich Społeczników Roku 2017

Foto: Serce za serce dla Łomżyńskich Społeczników Rok...
cz cz, 14 grudnia 2017 17:04

- Społecznik to osoba, która zachęca i motywuje ludzi do działania, nie licząc na własną korzyść ani na popularność – mówi Eryk Mroczko, 18-letni poeta z Łomży, wokalista, gitarzysta, kompozytor, krwiodawca, maturzysta, przewodniczący samorządu uczniowskiego I LO i wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej, który w środowy wieczór otrzymał tytuł Społecznika Roku 2017 i statuetkę w formie przezroczystego serca. Wiceprezydent Agnieszki Muzyk w towarzystwie Ewy Sznejder, naczelnik Centrum Współdziałania Społecznego, wręczyła bryły serc także Społecznikowi Roku (powyżej 20 lat) Tadeuszowi Kowalewskiemu oraz Bursie Szkolnej nr 3 za Inicjatywę Roku.

Tragiczny wypadek na drodze do Kolna

Foto: Tragiczny wypadek na drodze do Kolna
cz cz, 14 grudnia 2017 16:36

Jedna osoba zginęła, trzy w tym dziecko trafiły do szpitala to tragiczne skutki wypadku w okolicach Borkowa na drodze krajowej nr 63 pomiędzy Małym Płockiem a Kolnem. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Według wstępnych ustaleń policji jadące od strony Łomży audi A3 miało wyprzedzać na trzeciego. Droga jest całkowicie zablokowana.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0