środa, 20 czerwca 2018 napisz DONOS@

Łomżyńskie gminy w strefie czerwonej ASF

Foto: Łomżyńskie gminy w strefie czerwonej ASF
cz pt, 18 maja 2018 12:55

Komisja Europejska rozszerzyła obszar objęty ograniczeniami w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń. Do tak zwanej czerwonej strefy zagrożenia ASF, w której z powiatu łomżyńskiego dotychczas gminy: Jedwabne, Przytuły i część Wizny, teraz do tego dołączono miasto Łomża i gminy Piątnica, Łomża i Śniadowo.

Uwaga w Łomży oszukują na wnuczka

cz pt, 18 maja 2018 12:07

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy dzwonią od rana do starszych mieszkańców Łomży i okolic i próbują wyłudzić pieniądze. Komenda Miejska Policji w Łomży została powiadomiona o dwóch takich zdarzeniach. Dzwoniono na telefony stacjonarne do osób po 70. roku życia. Telefonujący podając się za policjanta wmawiał im, że wnuczek miał wypadek i że dziadkowie mogą go wykupić od kłopotów.

Na szczęście nikomu nic się nie stało

Foto: Na szczęście nikomu nic się nie stało
cz pt, 18 maja 2018 09:54

W Sławcu koło Nowogrodu zderzyły się trzy samochody, a w Marianowie koło Piątnicy dachował opel. Policja podaje, że oba zdarzenia z czwartkowego popołudnia to kolizje i nikomu z jadących w samochodach nic złego się nie stało.

Ktoś pomagał w tym samobójstwie?

Foto: Ktoś pomagał w tym samobójstwie?
cz pt, 18 maja 2018 08:40

Prokuratura Rejonowa w Łomży prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego zdarzenia, które w sobotę 5 maja rozegrało się na Narwią w Łomży. Młody mężczyzna popełnił samobójstwo skacząc z mostu drugi z brzegu rzucił się do wody, aby go ratować. Niestety obaj zginęli. Śledztwo – jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Łomży - prowadzone z art. 151 kodeksu karnego, czyli doprowadzenia namową lub poprzez udzielenie pomocy do targnięcia się na życie. Sprawca miałby odpowiadać także za nieumyślne spowodowanie śmierci drugiego z mężczyzn.

Do problemów alkoholu nie trzeba

Foto: Do problemów alkoholu nie trzeba
cz cz, 17 maja 2018 14:42

Ostatnio atmosfera zrobiła się nam lekko burzowa, a w samorządzie Łomży trochę bardziej. Napięcie niespodziewanie wzrasta przed przyszłotygodniową sesją Rady Miejskiej. Tematem głównym miało być wprowadzenie nocnego zakazu sprzedaży alkoholu, a wychodzi, że ten temat na tej sesji jeszcze nie stanie. Tematem zapalnym staje się za to kąpielisko miejskie i 60-tysięczna dotacja dla GR „Nadzieja”.

Nagroda za informacje o jasnorudym kocie Maćku

Foto: Nagroda za informacje o jasnorudym kocie Maćku
cz cz, 17 maja 2018 14:05

- Proszę o pomoc w poszukiwaniu mojego rudego kota Maćka, który zaginął w niedzielę, 6. maja, po godzinie 22. w okolicy ulic: Senatorskiej, Woziwodzkiej i Dwornej – apeluje Pan Paweł, mieszkaniec Łomży. - Kot Maciek ma 10 lat, sierść w ciemniejsze prążki. Rok temu został dotkliwie pobity i doznał wstrząsu mózgu. Miał połamaną całą szczękę, dlatego się nie domykała. Mieszkał z naszą rodziną od 2010 roku. Był bardzo przywiązany do domu, zawsze powracał na noc. Moim zdaniem, Maciek był za mądry i zbyt zwinny, żeby dać się złapać psom. Za pomoc oferuję nagrodę 1 000 zł.

Trochę popadało i ma jeszcze popadać

Foto: Trochę popadało i ma jeszcze popadać
cz cz, 17 maja 2018 09:19

Wczoraj po południu w okolicach Łomży spadło 5,5 litra deszczu na każdy metr kwadratowy powierzchni ziemi. Na dziś synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu, a po południu miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Popadać może także w nocy i jutro.

Wielkimi siłami ruszyli na ratunek...

Foto: Wielkimi siłami ruszyli na ratunek...
cz cz, 17 maja 2018 08:27

Niemal 30 strażaków w 4 ciężkich wozach gaśniczych, 1 średnim i samochodem ze specjalistyczna zwyżką ruszyło wczoraj późnym wieczorem do gaszenia pożaru... domku letniskowego. Paliło się około 5m2 na poddaszu niewielkiego drewnianego domku w Podgórzu. - Powiadomione już były kolejne jednostki także z ościennych powiatów, bo zgłoszenie jakie otrzymaliśmy wskazywało, że pali się dach w masarni – mówi bryg. Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta miejskiego PSP w Łomży. - Okazało się, że pali się niewielki domek w pobliżu masarni.

Chamskie napisy na ścianach w Łomży kontra murale

Foto: Chamskie napisy na ścianach w Łomży kontra murale
cz cz, 17 maja 2018 08:07

Profesor Rafał Roskowiński kończy ze studentkami malarstwa tworzenie wielobarwnego muralu na parterowym pasie budynku od strony parkingu, w sąsiedztwie muzeum przy ulicy Giełczyńskiej w Łomży. Dekoracyjna scena przedstawia 12 postaci mieszkańców Łomży, jak w 1418 r. witają 12-konny orszak księcia Janusza I Mazowieckiego, który nadał 600 lat temu osadzie na wzgórzu nad Narwią prawa miejskie. Po przeciwnej stronie ulicy na murze ogrodzenia pałacu biskupiego czarną farbą koślawo namalowany napis wulgarnymi słowami na „k” i „j”. - To prymitywny wandalizm w centrum przynajmniej 600-letniej łomżyńskiej starówki – komentuje ze smutkiem ceniony w Polsce malarz muralista. - Niszczenie ogrodzenia obiektu zabytkowego i sakralnego powinno być ukarane.

Kąpielisko nad Narwią tylko do 21 lipca?

Foto: Kąpielisko nad Narwią tylko do 21 lipca?
cz śr, 16 maja 2018 17:34

„W roku 2018 sezon kąpielowy w miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli trwać będzie od 22 czerwca do 21 lipca” - to artykuł drugi z uchwały, której projekt z prośba o przyjęcie w przyszłą środę prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przesłał do Rady Miejskiej Łomży. Uzasadnia, że przepis art. 39 ust. 1 Ustawy prawo wodne nakłada na Radę Gminy obowiązek podjęcia uchwały w sprawie wykazu miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli na terenie gminy.

Pieniądze na dawne koszary i świetlicę

cz śr, 16 maja 2018 14:57

Rewaloryzacja zabytkowego budynku koszar w Grajewie oraz remont świetlicy wiejskiej we wsi Skaje – to projekty, które zatwierdził do dofinansowania Zarząd Województwa Podlaskiego na wczorajszym posiedzeniu. Zostały one wyłonione w konkursie zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania „Biebrzański Dar Natury” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Foto: Jak wybrać kredyt gotówkowy?
JJS śr, 16 maja 2018 14:38

Postanowione: chcesz wziąć kredyt gotówkowy. Teraz nie pozostaje nic innego jak znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę, która odpowiada Twoim wymaganiom. Jak się za to zabrać? Na co zwracać uwagę, wybierając kredyt gotówkowy? Oto 7 najważniejszych elementów, które powinno się uwzględnić.

Nowa prezes Sądu Rejonowego w Łomży

Foto: Nowa prezes Sądu Rejonowego w Łomży
cz śr, 16 maja 2018 13:45

Sędzia Ewa Agnieszka Kłapeć-Kalinowska została nowym prezesem Sądu Rejonowego w Łomży. Na stanowisko powołał ją Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Zastąpiła sędzię Edytę Piorunek, której kadencja prezesa sądu dobiegła końca.

Utrudnienia na drodze do Jedwabnego

Foto: Utrudnienia na drodze do Jedwabnego
cz śr, 16 maja 2018 13:37

Jedna osoba została ranna po wypadku na drodze Piątnica – Jedwabne. Jak wynika z pierwszych informacji ciężarówka najechała na tył osobówki. Ruch odbywa się wahadłowo.

Władza zarobi mniej

Foto: Władza zarobi mniej
cz śr, 16 maja 2018 08:40

Od 1 lipca 2018 r. o 1/5 spadną pensje wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów, marszałków. Podczas wczorajszego posiedzenia rząd przyjął rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, przedłożone przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Jak podało Centrum Informacyjne Rządu przyjęte rozwiązanie nawiązuje do uchwalonej przez Sejm 10 maja 2018 r. nowelizacji ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, przewidującej obniżenie o 20 proc. uposażenia parlamentarzystów.

Ma popadać

Foto: Ma popadać
cz śr, 16 maja 2018 08:21

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, a po południu miejscami burze, lokalnie z gradem. Jak prognozują synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW w czasie burz może spaść do 30 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, a wiatr może mieć w porywach prędkość do 70 km/h.

Łomżyńska Noc Muzeów już po raz siódmy

Foto: Łomżyńska Noc Muzeów już po raz siódmy
cz śr, 16 maja 2018 08:04

Wystawy artystów łomżyńskich Teresy Adamowskiej, Grzegorza Gwizdona i Przemysława Karwowskiego. Nowe wystawy przygotowane przez muzea, w tym jubileuszowa „Dawna i teraźniejsza Łomża” w Muzeum Północno-Mazowieckim oraz „Szabla polska” w Muzeum Diecezjalnym. Poznawanie tajemnic Łomży z Andrzejem Wszeborowskim. Koncerty, od muzyki klasycznej do rocka, spotkania autorskie, pokazy filmowe i spektakle – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez 23 placówki i instytucje kulturalne na sobotnią Noc Muzeów w Łomży.

Bój o miliony na drogi od Morawieckiego

Foto: Bój o miliony na drogi od Morawieckiego
cz wt, 15 maja 2018 16:38

- W ramach naboru wniosków do dofinansowania z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej, do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku złożono 115 wniosków – podała Anna Idźkowska, rzecznik prasowy wojewody. Do podziału jest niespełna 30 mln zł. Wojewoda stworzył „listę zadań zakwalifikowanych wstępnie do dofinansowania” i dziś (15 maja) przekazał ją do Ministra Inwestycji i Rozwoju.

Fakty i mity o mleku i przetworach mlecznych

Foto: Fakty i mity o mleku i przetworach mlecznych
cz wt, 15 maja 2018 15:29

Eliza Niedźwiecka wypiła dzisiaj szklankę mleka przed wyjściem do szkoły, Mateusz Darmochwał wczoraj dodał trochę mleka do kawy. Nie zastanawiali się się, czy znana od dziecka biała ciecz od krowy to superfood, więc tym bardziej oboje w auli „Budowlanki” wysłuchali z zainteresowaniem wykładu doktor nauk medycznych Ireny Białokoz - Kalinowskiej, specjalisty alergologii, pediatrii i medycyny rodzinnej oraz wykładowcy Wydziału Nauk o Zdrowiu PWSIiP w Łomży. - Właściwości odżywcze mleka są znane od stuleci, zaś większość Polaków wie, że to źródło białka, wapnia i tłuszczu, toteż wykład w większej części poświęcony był właściwościom profilaktycznym i leczniczym mleka i nabiału, co jest udokumentowane naukowo – mówi dr Białokoz – Kalinowska.

Brakuje jeszcze wniosków od ok. 15% rolników

Foto: Brakuje jeszcze wniosków od ok. 15% rolników
cz wt, 15 maja 2018 13:04

- Do 15 maja, do godziny 8.30 rolnicy z województwa podlaskiego złożyli 68 tysięcy 422 wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2018 r. - mówi Wiesław Grzymała, dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. To niespełna 85% wniosków, których pracownicy Agencji się spodziewali. Rolnicy mogą wnioski jeszcze składać przez miesiąc, bo zgodnie z oczekiwaniami minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel wydłużył termin ich przyjmowania przez ARiMR do 15 czerwca.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę