niedziela, 21 stycznia 2018 napisz DONOS@
180102034644.gif

Zbój(n)eńska cena śmieci

cz śr, 03 stycznia 2018 14:13

Było miesięcznie po 8 złotych za posegregowane i 14 zł za niesegregowane, a teraz jest 15 zł za posegregowane i 40 złotych za nieposegregowane śmieci od każdego mieszkańca. W Zbójnej od nowego roku gwałtownie wzrosły stawki opłat za odbiór śmieci. Wójt Zenon Białobrzeski mówi, że było to konieczne bo gmina w 2017 roku za tę usługę musiała zapłacić o 90 tysięcy złotych więcej niż zakładała. Zbójneńska stawka 40 złotych od osoby miesięcznie za śmieci nieposegregowane jest najwyższa w regionie, a wójt mówi, że wnioskował do radnych gminy o 50 zł.

Nagrody w ratuszu znowu dla wszystkich

Foto: Nagrody w ratuszu znowu dla wszystkich
cz śr, 03 stycznia 2018 08:24

Jeszcze kilka lat temu pracownicy ratusza poza pensją i ustawową „trzynastką”, dwa razy do roku otrzymywali też obowiązkowe nagrody. Wypłacane były w związku z najważniejszymi świętami państwowymi – rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja i rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku. Poprzedni prezydent zlikwidował obowiązkowe nagrody, pozostawiając jedynie uznaniowe „za szczególne osiągnięcia” w pracy. Polityka ich przyznawania w ostatnich latach budziła wiele kontrowersji. Teraz prezydent Mariusz Chrzanowski przywrócił obowiązkowe nagrody dla wszystkich. Miejscy urzędnicy mają je otrzymywać raz do roku z okazji „dnia samorządowca”.

Tragiczne potrącenie rowerzysty

Foto: Tragiczne potrącenie rowerzysty
cz wt, 02 stycznia 2018 16:36

Nie przeżył mężczyzna, który we wtorek po południu został potrącony przez samochód w okolicy wsi Uśnik na terenie gminy Śniadowo. Rannego, nieprzytomnego 77-letniego rowerzystę po potrąceniu przez BMW zabrała karetka pogotowia. Niestety obrażenia jakich doznał okazały się śmiertelne. To nie jedyne groźne zdarzenie z wtorkowego popołudnia. Karetka pogotowia pojawiła się także na ul. Wojska Polskiego w Łomży, gdzie doszło do zderzenia trzech samochodów.

Należny hołd współtwórcy „Niepodległej”

Foto: Należny hołd współtwórcy „Niepodległej”
cz wt, 02 stycznia 2018 13:45

Przedstawiciel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i działającego przy Prezydencie Biura Bezpieczeństwa Narodowego, przedstawiciele wicepremiera i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego, oraz Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, ale także m.in. wojewoda Paszkowski, poseł Krynicka, starosta Parzych i wójt Kozicki złożyli kwiaty przed wmurowaną w ścianę dworu w Drozdowie tablicą upamiętniającą Romana Dmowskiego. Współtwórca odrodzonego po ponad wieku zaborów państwa polskiego zmarł w tym miejscu 79 lat temu. - To złożenie należnego hołdu współtwórcy niepodległości – mówił senator, prof. Jan Żaryn.

Amelia przyszła na świat w Łomży jako pierwsza w 2018 r.

Foto: Amelia przyszła na świat w Łomży jako pierwsza ...
cz wt, 02 stycznia 2018 11:20

Pierwsza łomżynianka Roku Pańskiego 2018 urodziła się 1. stycznia o godzinie 18. 20 w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Dziewczynka waży 3 350 gramów i mierzy 54 centymetry. W skali Apgar lekarze ocenili ją na najwyższe 10 punktów, co oznacza stan bardzo dobry. Córeczka pochodzącej z okolic miasta Eweliny Stypułkowskiej jest pierwszym dzieckiem w rodzinie i przyszła szczęśliwie na świat podczas porodu fizjologicznego, czyli siłami natury. - Kochana Amelka to teraz jest nasz skarbek największy - cieszy się ogromnie 24-letnia mama Ewelina, której towarzyszy mąż Łukasz. - Odczuwam wielkie wzruszenie, kiedy trzymam swoją córeczkę przy piersi... To taka delikatna kruszynka życia...

W Nowy Rok na trzeźwo

cz wt, 02 stycznia 2018 10:03

Kierowcy z Łomży i okolicy ze starego w nowy rok przejechali na trzeźwo. Tak wynika z policyjnych danych dotyczących akcji pod kryptonimem „trzeźwy weekend”. W mieście i na terenie powiatu od piątkowego wieczoru 29. grudnia do wtorkowego poranka 2. stycznia przebadano ponad 800 kierowców i tylko jeden z nich jechał na niewielkim podwójnym gazie... rowerem.

Będzie przebudowa skrzyżowania Piłsudskiego z Kazańską

cz wt, 02 stycznia 2018 09:11

Do końca maja ma być przebudowane skrzyżowanie Alei Piłsudskiego z ul. Kazańską. Powstanie tu sygnalizacja świetlna, a kierowcy będą mogli z Kazańskiej w Piłsudskiego skręcać także w lewą stronę. Przebudowa skrzyżowania ma poprawić bezpieczeństwo na znajdującym się sto metrów dalej wjeździe do szpitala, gdzie zawracają także ci z Kazańskiej.

Jakie lustro wybrać? Wykończenie, barwa, rama i kształt

Foto: Jakie lustro wybrać? Wykończenie, barwa, rama i...
JJS wt, 02 stycznia 2018 08:11

Lustra umożliwiają kontrolowanie wyglądu, ułatwiają czesanie i robienie makijażu. Mogą służyć ozdobie wnętrza, optycznie powiększyć przestrzeń, a nawet – przynajmniej zdaniem osób wierzących w feng shui – odpędzają złą energię.

Cleo w Łomży: „Każdy dzień jest dobry, aby siebie zmienić”

Foto: Cleo w Łomży: „Każdy dzień jest dobry, aby sieb...
cz wt, 02 stycznia 2018 08:11

W Łomży ma fanów, którzy na koncert przyjechali z Południa i Łomżycy, pokonali 900 kilometrów lub przylecieli z Islandii. Wielu zdobyła dzięki konkursowi Eurowizji, gdy pierwszy raz usłyszeli o Cleo i słowiańskich brzmieniach. - Nie czuję się królową męskiej wyobraźni, jeszcze o tym nie słyszałam ani nie myślałam – mówi w holu łomżyńskiego ratusza po bardzo udanym koncercie sylwestrowym na Starym Rynku w Łomży. - Skupiam się na tworzeniu muzyki i cieszę się, że do wielkiego grona muzyka dociera. Staram się tworzyć nowe brzmienia, łączące słowiański folk i pop folk z muzyką gospel, na której się wychowałam, z soulem, r'n'b, hip hopem. Bycie na scenie to jest dla mnie spełnienie marzeń.

Prof. Sychowicz: Dmowski

Foto: Prof. Sychowicz: Dmowski
cz wt, 02 stycznia 2018 08:09

2. stycznia 1939 r. zmarł Roman Stanisław Dmowski, polityk, publicysta polityczny, Minister Spraw Zagranicznych RP. Urodzony w 1864 r. w pamięci przynajmniej części Polaków zapisał się przede wszystkim jako jeden z twórców niepodległego państwa polskiego. Wpływ na to miały m.in. prowadzone wspólnie z Ignacym Paderewskim pertraktacje z mocarstwami zachodnimi w 1919 r. na Konferencji Pokojowej w Paryżu. Jego rola w tych wydarzeniach jest niepodważalna i dostrzegał to nawet pozostający na ziemiach polskich i tworzący podstawy państwa polskiego jeden z jego przeciwników politycznych Józef Piłsudski.

Cleo na scenie w sylwestra i w gabinecie Prezydenta Łomży

Foto: Cleo na scenie w sylwestra i w gabinecie Prezyd...
mm pon, 01 stycznia 2018 15:34

Kinga Wityńska i Adrian Grzymkowski patrolują z przyjemnością Stary Rynek w sylwestra 2017, dbając o bezpieczeństwo medyczne: początkowo kilkuset osób, a po północy kilkukrotnie więcej. - Jest bezpiecznie, spokojnie, kulturalnie i raczej trzeźwo, jak na jeden dzień w roku, gdy wszyscy się bawią – ocenią zgodnie i wesoło 17-latki z Grupy Ratowniczej Nadzieja, twierdząc, że ta tendencja zabawy sylwestrowej w sercu lomżyńskiej starówki z roku na rok się poprawia. Do zgromadzonych przed sceną, na jezdni i chodnikach pierzei przemówił krótko o północy prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, zapowiadając piękny rok 600-lecia wielkiego jubileuszu nadania praw miejskich oraz życząc rozwoju miastu, zrealizowania inwestycji, a mieszkańcom radości i spełnienia marzeń. Cleo w dyskotekowym stylu dała pokaz żywiolowej radości, jakiej życzymy sobie na co dzień w 2018 r.

Noworoczne dachowania aut w regionie

Foto: Noworoczne dachowania aut w regionie
mm pon, 01 stycznia 2018 14:11

Pierwsze miało miejsce kilka minut przed 13.00 na łuku drogi krajowej 64. Za mostem w Wiźnie, w okolicy Sulin w stronę Białegostoku, Seat Leon wypadł z drogi i dachował. Drugie zaledwie godzinę później w Janczewie, na drodze Łomża - Jedwabne.

Traktor na koniec roku

Foto: Traktor na koniec roku
cz nie, 31 grudnia 2017 12:02

CLAAS ARION 420 to nowoczesny ciągnik rolniczy wyposażony w nawigację, automatyczną skrzynię biegów i fabryczne oprzyrządowanie do ładowacza czołowego. W piątek, 29. grudnia 2017 roku został dostarczony do Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie. - Pojazd został zakupiony w celach szkoleniowych dla młodzieży – przekazuje Sławomir Łomotowski dyrektor ZSCKR w Marianowie.

Rok 2017 w fotografii 4lomza.pl

Foto: Rok 2017 w fotografii 4lomza.pl
mm nie, 31 grudnia 2017 11:25

Robertowi Bressonowi przypisuje się słowa: „Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Zostawiam Państwa z nadzieją, że doświadczycie choć jednego, małego odkrycia - Marek Maliszewski.

Prognoza pogody na sylwestra

cz so, 30 grudnia 2017 09:37

W sobotę w Łomży i regionie ma być przeważnie słonecznie, ale nie za ciepło. W niedzielę będzie cieplej, ale za to bez słońca. Rano możliwe opady deszczu ze śniegiem, a wieczorem i nocą opady deszczu. Tomasz Siemieniuk synoptyk dyżurny białostockiego zespołu IMGW-PIB opracował prognozę pogody na dwa ostatnie dni 2017 roku.

Łomży rok 599, czyli rok „-1”

Foto: Łomży rok 599, czyli rok „-1”
cz so, 30 grudnia 2017 09:13

To nie był rok normalny. Według oficjalnych danych na każdy metr kwadratowy miasta spadło ponad 1870 litrów deszczówki. To ponad trzy razy więcej niż „norma”, a efektem jest m.in. szeroko rozlana Narew, co na koniec roku nie jest normalnym widokiem. To był rok „-1”. Pierwszy przed 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości i pierwszy przed jubileuszem 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Oba jubileusze – jak zapowiadają władze miasta - mają być hucznie świętowane i przypadkiem zbiegają się z wyborami władz samorządu na kolejną kadencję.

Wieczorny wypadek na Piłsudskiego

Foto: Wieczorny wypadek na Piłsudskiego
cz so, 30 grudnia 2017 09:12

Trzy osoby zostały zabrane do szpitala po zderzeniu trzech aut osobowych w Łomży. Do wypadku doszło w piątek kilka minut po godzinie 19. w okolicy wylotu przedłużenia ul. Generała Mariana Raganowicza w Aleję Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po wypadku jeden pas ruchu alei w kierunku Ronda Solidarności był zablokowany.

„Wzorowe Gminy” Łomża i Piątnica

Foto: „Wzorowe Gminy” Łomża i Piątnica
cz pt, 29 grudnia 2017 17:53

Gmina Piątnica otrzymała zaszczytny tytuł „Wzorowej Gminy” w kategorii Oświata, a gmina Łomża w kategorii Lider Rozwoju. Konkursu odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego i Przewodniczącego Związku Powiatów Województwa Podlaskiego, a w tegorocznej edycji nagrodzonych zostało 15 gmin i 6 firm z województwa.

Wpadli na koniec roku

Foto: Wpadli na koniec roku
cz pt, 29 grudnia 2017 15:34

Łomżyńscy policjanci zatrzymali trzy osoby poszukiwane listami gończymi. Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości chcieli uniknąć kary za przestępstwa dotyczące oszustw, kradzieży oraz narkotyków.

Ciekawe warzywa z własnego ogrodu

Foto: Ciekawe warzywa z własnego ogrodu
JJS pt, 29 grudnia 2017 12:11

Warzywa są zdrowe, wprowadzajmy je do diety- apelują dietetycy. Już wiemy, że to samo zdrowie, więc na nasze stoły trafia coraz więcej zieleniny. Częściej pojawiają się też gatunki dotąd u nas nieznane. Ponieważ nie zawsze łatwo je kupić, warto we własnym ogrodzie przeznaczyć nieco miejsca na ich uprawę.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0