czwartek, 26 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Płoną trawy

Foto: Płoną trawy
cz pon, 09 kwietnia 2018 10:22

10 wyjazdów do gaszenia pożarów traw mieli wczoraj strażacy z Łomży i najbliższej okolicy. Trzy razy paliło się w Łomży, trzy razy w Piątnicy i cztery razy na terenie gminy Wizna. - Głównie były to niewielkie pożary. Największy na fortach w Piątnicy objął pół hektara – mówi bryg. Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta miejskiego PSP w Łomży.

Rozrzutność prezydenta

Foto: Rozrzutność prezydenta
cz pon, 09 kwietnia 2018 09:51

Łomżyńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM” pw. Świętego Ducha w Łomży w tym roku otrzyma z budżetu miasta 25 tysięcy złotych. To tyle samo co przed rokiem, o 1 tys. zł więcej niż dwa lata temu i o 2 tys. zł więcej niż w 2015 roku, gdy prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski z PiS, ściął miejską dotację na hospicjum o blisko połowę. Wówczas po oburzeniu jaki wywołał wyemitowany w ogólnopolskiej telewizji reportaż Piotra Czabana, władze miasta zapewniały o chęci pomocy hospicjum, ale jak się okazało Chrzanowski woli publiczne pieniądze wydawać na dresy dla kolegi, zmiękczacze wody w ratuszu, występy disco-polo i gale. Na sobotnią galę walk MMA, na którą organizatorzy sprzedawali bilety nawet po 200 zł, dał z budżetu miasta 28 tysięcy złotych. Poza tym „partnerem strategicznym” gali była miejska spółka ciepłownicza. Ile MPEC zapłacił – to na razie tajemnica. Od ponad 10 dni oczekujemy na odpowiedzi prezesa spółki.

Wypadek na 61. Droga całkowicie zablokowana.

Foto: Wypadek na 61. Droga całkowicie zablokowana.
cz pon, 09 kwietnia 2018 09:15

Zablokowana droga krajowa 61 Łomża – Stawiski. W okolicach Karwowa doszło do wypadku drogowego. Z pierwszych informacji wynika, że zderzyły się tu cztery samochody. Jedna osoba została zabrana do szpitala. Na miejscu zginął też pies przewożony w jednym z aut. Policjanci zablokowali możliwość wjazdu samochodów na odcinek 61 od Kisielniccy do Stawisk. Kierowcy kierowani są na objazd przez Kolno.

Parownica, czyli szybciej, prościej, dokładniej

Foto: Parownica, czyli szybciej, prościej, dokładniej
JJS pon, 09 kwietnia 2018 09:07

Jeśli macie po dziurki w nosie świątecznego czy nawet regularnego sprzątanie, być może pora, aby pomyśleć o nowym podejściu. Czasem wystarczy zakup jednego niezbyt drogiego urządzenia, żeby nakład i czas pracy został radykalnie ograniczony. Dobry przykładem są choćby myjki parowe. Podobnych rozwiązań można szukać również dla porządkowania przestrzeni okołodomowej, jak ogród czy podjazd.

Morsy witalną energię czerpią z zimowych kąpieli

Foto: Morsy witalną energię czerpią z zimowych kąpieli
mm nie, 08 kwietnia 2018 13:02

Pełen reset – mówi Wojciech Michalak o morsowaniu - Można zapomnieć o tym złym co było, a otrzymuje się dużo adrenaliny, endorfin, mocniejsze bicie serca i dużo, dużo radości, takiej witalnej energii do życia. To uzależnia.

Minister odwołał dyrektor Sądu Okręgowego w Łomży

cz pt, 06 kwietnia 2018 18:45

Minister Sprawiedliwości odwołał Beatę Toba z funkcji dyrektora Sądu Okręgowego w Łomży. Dyrektor Toba nie będzie pełniła funkcji od poniedziałku 9 kwietnia. Odwołanie przyszło faksem w piątkę po południu i nie ma żadnego uzasadnienia.

2 promile i „nie widać” ronda

Foto: 2 promile i „nie widać” ronda
cz pt, 06 kwietnia 2018 14:01

Prawie 2 promile alkoholu miał 50-letni mieszkaniec Łomży, który w czwartek w południe jadąc Szosą do Mężenina „nie zauważył” ronda na skrzyżowaniu z ulicą Wiosenną. Toyota, którą kierował przejechała przez rondo, zjechał na przeciwległy pas ruchu, wypadła z drogi, ścięła znak, przejechała przez rów i zatrzymała się na chodniku.

Ludowe pretensje do...

Foto: Ludowe pretensje do...
cz pt, 06 kwietnia 2018 13:31

Działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego mają pretensje do senator Anny Marii Anders (PiS), która od dwóch lat pełni tę funkcję, że: bardzo rzadko pojawia się w okręgu z którego została wybrana, że miała tylko 10 wystąpień w Senacie i w żadne nie dotyczyło problemów lokalnych i że na jej podróże po świecie wydano ponad 600 tysięcy złotych.

Jak obniżyć koszty działalności przedsiębiorstwa w trzech krokach

Foto: Jak obniżyć koszty działalności przedsiębiorstw...
JJS pt, 06 kwietnia 2018 12:30

Małe, średnie, duże – wszelkie przedsiębiorstwa są stale ograniczane przez wzrost wydatków. Pensje dla pracowników, zwiększające się koszty dostaw, podatki – wszystko to wymaga ogromnego nakładu kosztów, dlatego ich kontrola jest tak ważna. Podpowiadamy, w jaki sposób można obniżyć koszty działalności i poprawić wyniki finansowe.

Czy jestem dobrze ubezpieczony?

Foto: Czy jestem dobrze ubezpieczony?
JJS pt, 06 kwietnia 2018 12:17

Czy polisy, za które ciągle opłacam składkę na pewno pomogą mi w razie potrzeby? A może płacę za coś, z czego pewnie nigdy nie skorzystam? Jak zabezpieczyłem swoich bliskich na wypadek, gdyby mnie zabrakło lub nie będę mógł pracować? Czy interesy mojej firmy są należycie zabezpieczone?

Kolejny pijany kierowca

cz pt, 06 kwietnia 2018 10:49

3,6 promila alkoholu miał w sobie mężczyzna, który w czwartek po południu jadąc hondą drogą Baliki – Jurki w gminie Nowogród zjechał z drogi i zawisł na skarpie rowu. Mężczyzna przy okazji uszkodził znak ograniczenia prędkości, ale nie mu się nie stało.

Zawiniątka z marihuaną spowodowały nienaturalne zachowanie

Foto: Zawiniątka z marihuaną spowodowały nienaturalne...
cz pt, 06 kwietnia 2018 09:39

Kilka małych zawiniątek z jak się okazało marihuaną, znaleźli policjanci u 18-latka. Młodzieniec wpadł, bo na widok policjantów miał zachowywać się w sposób nienaturalny.

Kiepska samoocena Chrzanowskiego

Foto: Kiepska samoocena Chrzanowskiego
cz pt, 06 kwietnia 2018 09:06

Ma zapewniać prawidłowe funkcjonowanie samorządu, czyli działań podejmowanych dla zapewnienie realizacji celów i zadań w sposób zgodny z prawem, efektywny, oszczędny i terminowy. Prezydent Mariusz Chrzanowski, po trzech latach zarządzania ratuszem oświadczył, że „w kierowanym przeze mnie Urzędzie Miejskim w Łomży oraz jednostkach podległych funkcjonuje w ograniczonym stopniu adekwatna, skuteczna i efektywna kontrola zarządcza”. Uwagi jakie Chrzanowski stawia to m.in. niewystarczające planowanie działalności i monitorowanie realizacji celów i zadań, niepodejmowanie działań usprawniających lub eliminujących nieprawidłowości, niewystarczający nadzór funkcjonalny naczelników i kierowników, oraz niewystarczająca komunikacja i to nie tylko pomiędzy wydziałami Urzędu Miejskiego, ale nawet „pomiędzy naczelnym kierownictwem, a kierownictwem niższego szczebla”.

Łomżyńska saga Zenona Krajewskiego

Foto: Łomżyńska saga Zenona Krajewskiego
cz pt, 06 kwietnia 2018 08:06

Zenon Krajewski opublikował drugą część powieści historyczno-obyczajowej „Meandry losu”. Wydany nakładem Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów tom „Pod sowieckim butem” opisuje losy bohaterów w okresie pierwszej okupacji radzieckiej do połowy roku 1941. – Chodziło mi o to, żeby o tej historii regionalnej w czasie bardzo trudnym dla Polski dowiedziało się jak najwięcej ludzi. Dlatego skupiłem się na takiej lekkiej, przystępnej formie, bo naukowe elaboraty są zwykle czytane przez specjalistów i nikogo więcej – podkreśla dr Zenon Krajewski, historyk z wykształcenia, zapowiadając już kolejne tomy cyklu.

Psy na uwięzi, a koty w zamknięciu

Foto: Psy na uwięzi, a koty w zamknięciu
cz pt, 06 kwietnia 2018 08:04

Od soboty w regionie mogą być rozrzucane przynęty ze szczepionką do zwalczania wścieklizny u lisów. Przynęty będą zrzucane z samolotów na lasy, pola, łąki, itp, z pominięciem obszarów zabudowanych, rzek i zbiorników wodnych. Po wyłożeniu przynęt, przez okres 2 tygodni należy ograniczyć przemieszczania się zwierząt domowych - trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu.

Prawdopodobnie pijany

Foto: Prawdopodobnie pijany
cz cz, 05 kwietnia 2018 14:57

Prawdopodobnie pijany kierowca toyoty jadąc zbyt szybko Szosą do Mężenina „nie zauważył” ronda na skrzyżowaniu z ulica Wiosenną. Samochód przejechał przez rondo wypał z drogi „przeskoczył rów” i zatrzymał się na chodniku.

Płoną trawy - znowu

Foto: Płoną trawy - znowu
cz cz, 05 kwietnia 2018 11:47

Czterokrotnie do gaszenia pożarów traw i nieużytków wyjeżdżali w środowe popołudnie i wieczór strażacy z Łomży i regionu. W sumie spaliło się około 1,5 ha traw, a w akcje gaśnicze zaangażowanych było ponad 40 strażaków z jednostek zawodowej i ochotniczej straży pożarnej. Uczestniczący w akcjach strażacy nie mają wątpliwości – to były podpalenia.

Celnicy na tropie

Foto: Celnicy na tropie
cz cz, 05 kwietnia 2018 11:39

1400 paczek przemycanych papierosów oraz 4 automaty do gier hazardowych przejęli celnicy z Łomży. Papierosy znaleziono w autobusie kursującym na trasie Białystok – Łomża. Wcześniej mieli informacje, że mogą być w nim przewożone nielegalne papierosy.

Uwaga zderzenia

Foto: Uwaga zderzenia
cz cz, 05 kwietnia 2018 11:18

W Starej Łomży nad rzeką motocyklista zderzył się osobówką. Kierowca jednośladu został zabrany do szpitala. Do kolizji doszło też w Piątnicy. Na wysokości fortów zderzyły się dwa samochody osobowe wjeżdżające od strony Wizny. W obu miejscach są utrudnienia w ruchu.

Do wieczora ładnie i ciepło

cz cz, 05 kwietnia 2018 09:01

Wczoraj w najcieplejszym monecie dnia w okolicach Łomży temperatura powietrza przekroczyła 20°C. Dziś ma być podobnie ciepło i ładnie, choć po południu może spaść niewielki deszcz, a nawet możliwe są pierwsze tej wiosny burze.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0