Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 03 lutego 2023 napisz DONOS@

Prezydencka gra z radnymi

mm cz, 19 stycznia 2023 10:45

Prezydent Chrzanowski lubi zaskakiwać radnych, podrzucając im tuż przed sesją nowe propozycje, a ci odwzajemniają się bólem głowy, jak nie włodarza, to podległych mu współpracowników. Nie inaczej było na ostatniej sesji i będzie na przyszłej.

Wełna mineralna szklana i skalna - jakie są podobieństwa i różnice?

JJS cz, 19 stycznia 2023 09:14

Wełna mineralna to obecnie jeden z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych. Wykorzystuje się ją głównie celem wykonania odpowiedniej warstwy termoizolacyjnej w danym budynku mieszkalnym. Tworzyw to doceniane jest za swoje perfekcyjne właściwości - latem, zapobiega zbytniemu nagrzaniu się pomieszczeń, z kolei zimą skutecznie utrzymuje ich odpowiednią temperaturę. Jednocześnie, choć z pozoru wełna mineralna wydaje się jednorodnym tworzywem, to jednak ze względu na sposób produkcji można wyróżnić jej odmianę skalną i szklaną. Jakie są więc różnice i podobieństwa pomiędzy nimi?

Zmiana w łomżyńskim Archiwum

mm śr, 18 stycznia 2023 19:00

Anna Jankowska, to nowa kierownik Archiwum Państwowego w Białymstoku Oddział w Łomży. W połowie listopada zastąpiła na tym stanowisku Danutę Bzurę, która przepracowała w łomżyńskim archiwum blisko 30 lat, od 2010 roku pełniąc funkcję kierownika. Jej następczyni przyjechała do Łomży z Radomia, a obie panie poznały się w Toruniu na studiach podyplomowych. To nie jedyny wspólny punkt pomiędzy nową kierowniczką i Łomżą. – Jedno i drugie archiwum łączy postać pana Władysława Prawdzika! – mówi Anna Jankowska, dodając, że przywiozła ze sobą portret twórcy archiwów w Łomży, Płocku i Radomiu w okresie 20-lecia międzywojennego.

Młodzież z nagrodami i Profesor z odznaką

mm śr, 18 stycznia 2023 18:52

Uczniowie i studenci otrzymali nagrody w konkursie „Solidarność – droga do wolności”, natomiast ceniony badacz dziejów łomżyńskiej „Solidarności” prof. Krzysztof Sychowicz został wyróżniony Honorową Odznaką Województwa Podlaskiego. - Spotykamy się w budynku dawnego Komitetu Wojewódzkiego PZPR - partii, która w stanie wojennym chciała zniszczyć "Solidarność". Związek przetrwał, partia nie – mówił historyk w sali konferencyjnej gmachu przy pl. Tadeusza Kościuszki.

Inspekcja do ścigania przestępstw przeciwko środowisku

mm śr, 18 stycznia 2023 18:33

O powołaniu do życia nowego Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej poinformował w środę wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. To ósmy wydział w Polsce i ma funkcjonować w strukturach Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Wojsko Polskie zaprasza do dobrowolnej służby

mm śr, 18 stycznia 2023 13:55

Do Wojskowego Centrum Rekrutacji w Łomży zgłosiło się ponad 60 kandydatów, w tym kilka kobiet, na szkolenia w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Pierwszy tegoroczny turnus zaczął się 16. stycznia. Ochotnikom przysługuje uposażenie w wysokości 4 560 zł brutto.

Brawo dla łomżyńskich policjantów

mm śr, 18 stycznia 2023 13:18

Zatrzymany w poniedziałek po pościgu kierowca citroena okazał się być sprawcą rozboju na mieszkance Augustowa. Pod pretekstem sprzedaży garnków wszedł do mieszkania seniorki, a tam zaatakował ją i zabierając ponad 16 tysięcy złotych i 200 dolarów uciekł. Złapali go dopiero funkcjonariusze z Łomży.

Mieszkańcy gminy Łomża wśród liderów w wymianie kopciuchów w województwie

mm śr, 18 stycznia 2023 12:48

Blisko 5 milionów złotych dotacji z programu „Czyste Powietrze” wykorzystali dotychczas mieszkańcy gminy Łomża. Więcej w województwie podlaskim pozyskali tylko mieszkańcy Białegostoku (ok. 13 mln) i Suwałk (6 mln). Taki świetny wynik to także zasługa prężnie działającego w Urzędzie Gminy Łomża Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego programu „Czyste Powietrze”.

Szczury za ścianą

mm wt, 17 stycznia 2023 17:59

- Codziennie w naszym bloku odbywa się płoszenie szczurów: jak słyszę, że sąsiad zaczyna walić w ścianę, to i ja zaczynam. Nie mieliśmy spokoju w wigilię, bo mąż z pianką wszędzie chodził, żeby dziury zalepić – opowiada z przejęciem Czytelniczka 4lomza.pl. Mieszka w bloku przy ul. Jędrzeja Śniadeckiego na Osiedlu Południe w Łomży. Od 2 lat nie zostawiała otwartego balkonu, bo się boi wtargnięcia szczurów, które przegryzły rurki od klimatyzatora. Nie mają z sąsiadami spokoju. Piski, chroboty, szuranie, gdyż gryzonie chodzą między fundamentami a styropianem pod elewacją. Jedna z sąsiadek to kaloryfera nie odkręca, bo jak poruszy grzejnikiem, to śmierdzi w całym mieszkaniu.

W Narwi znaleziono ludzkie zwłoki

mm wt, 17 stycznia 2023 11:32

W Piątnicy, około 100 metrów od starego mostu, strażacy znaleźli w rzece ciało osoby. Na miejscu pracują strażacy i policjanci.

Zaginęła 50-letnia mieszkanka Łomży

mm wt, 17 stycznia 2023 10:22

Strażacy przeczesują Narew, a policjanci proszą o pomoc w odnalezieniu 50-letniej mieszkanki naszego miasta. Kontakt z zaginioną urwał się w ostatnią niedzielę.

Projekty domów szkieletowych. Jaki przekrój ściany?

JJS wt, 17 stycznia 2023 07:45

Po łacinie proiectus oznacza wysunięty do przodu, podobnie rzecz się ma z projektem. Prezentuje on mniej lub bardziej szczegółowy zamysł inwestycji budowlanej, mającej powstać w przyszłości. Otrzymanie pozwolenia na budowę lub tak zwanej milczącej zgody w przypadku zgłoszenia, to marzenie wielu Inwestorów. Jak wygląda przekrój przez warstwy tworzące ścianę w budynku drewnianym szkieletowym? Gdzie znajdziesz dokumentacje domu z drewna konstrukcyjnego, które przybliżą cię do upragnionego celu, czyli własnego domu?

Wraca zima

mm pon, 16 stycznia 2023 18:24

Do środy aura będzie podobna do takiej, z jaką mamy do czynienia dziś, czyli w miarę ciepło i przelotne opady deszczu. Od połowy tygodnia na początek w nocy, a później i w dzień pojawi się kilkustopniowy mróz. Synoptycy mówią o nadciągającej śnieżycy, choć rejon Łomży raczej zostanie z boku największych opadów.

Pościg ulicami Łomży

mm pon, 16 stycznia 2023 13:16

Trzy samochody uszkodzone w tym policyjny radiowóz to bilans pościgu, jaki koło południa miał miejsce na ulicach miasta. Dopiero zajechanie drogi przez policjanta zatrzymało pojazd, a uciekinier został ujęty.

Dachowanie pod Kozikami

mm pon, 16 stycznia 2023 10:05

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną wypadnięcia auta z z drogi wojewódzkiej 677. Rano lokalnie w regionie występowały oblodzenia.

Fontanna trysnęła wodą obok makiety Starego Rynku

mm pt, 13 stycznia 2023 16:58

W połowie grudnia kończono prace przy budowie kolistej fontanny na Starym Rynku, a w miesiąc później wodotrysk zaczął działać. Z głowicy na kostce granitu w centrum trysnęły w piątek, 13-ego stycznia, strumienie wody, podświetlane na kolorowo. Na średniowiecznym placu sprzed ponad 600 lat, który po niemal 3-letnim remoncie z czerwonego zamienił się w szary, stanęła makieta Starego Rynku, około półtora na półtora metra, autorstwa Piotra Makały z Wytwórni Rzeźby koło Kłodzka.

Oszust obraził się na ofiarę i zresetował jej komputer

mm pt, 13 stycznia 2023 16:35

Wielu ludzi nie do końca rozumie działanie oprogramowania do zdalnego pulpitu, przez co łatwo stają się ofiarą przestępców. Tylko w czwartek do KMP w Łomży zgłosiło się dwie poszkodowane osoby, które tą metodą łącznie straciły 12 tysięcy złotych.

Szalet miejski w parku zamknięty na zimę

mm pt, 13 stycznia 2023 15:23

- Czy redakcja portalu może zainteresować się tematem i opisać sytuację w Parku Jana Pawła II, gdzie setki mieszkańców miasta korzystają na co dzień podczas zimowych spacerów czy podczas drogi do pracy? - pisze Czytelnik 4lomza. - Na skraju parku przy placu zabaw znajduje się miejska toaleta, która, nie wiem, czemu, jest zimą zamknięta, a powinna służyć mieszkańcom cały rok.

Toyota zniknęła z parkingu

mm pt, 13 stycznia 2023 11:12

16-letnia toyota zniknęła ostatniej nocy z parkingu w Łomży. Straty właściciel określił na poziomie 20 tysięcy złotych.

Deszczowy i wietrzny weekend

mm pt, 13 stycznia 2023 10:41

W ciągu najbliższych dni przeważać będzie zachmurzenie duże z opadami deszczu, jedynie przejściowo w sobotę więcej przejaśnień i rozpogodzeń – prognozuje IMGW. Będzie wietrznie, zwłaszcza w niedzielę, kiedy porywy wiatru mogą osiągać do 60 km/h. Pomimo dużego zachmurzenia i silnego wiatru będzie ciepło, w granicach 6-7°C.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę