Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

30 kwietnia – ostatni dzień na zeznanie PIT

Foto: 30 kwietnia – ostatni dzień na zeznanie PIT
mm pt, 30 kwietnia 2021 11:35

Zeznania podatkowe PIT za 2020 r. trzeba złożyć do 30 kwietnia 2021 r – przypomina Krajowa Administracja Skarbowa. Można to zrobić przez usługę Twój e-PIT, system e-Deklaracje lub w formie papierowej.

Jeden jarząb wiosny nie czyni

Foto: Jeden jarząb wiosny nie czyni
mm pt, 30 kwietnia 2021 07:59

Do redakcji 4lomza.pl przybiegł zdyszany, zdenerwowany mężczyzna, że robotnicy z MPGKiM coś tam kopią, porozkładali się z narzędziami na Senatorskiej, jakby zrobili przygotowania do następnej wycinki drzew, że będą miejsce po kolejnym drzewie betonować czy okładać polbrukiem. - Dworną na całej długości w pień nam wycięli, a teraz zabrali się za Senatorską, i tak rok po roku - tłumaczył w pośpiechu dosyć chaotycznie Czytelnik, przejęty troską o ochronę zieleni dla piękna w mieście i zdrowego powietrza. Co się stało w środku dnia na Senatorskiej, że wykop wzbudził takie emocje?

Jedzenie na dobre myślenie

Foto: Jedzenie na dobre myślenie
mm cz, 29 kwietnia 2021 18:11

Warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego, co jemy. Są doskonałym źródłem błonnika, który skutecznie spowalnia wchłanianie glukozy, utrzymując ją na optymalnym poziomie. Są nieocenionym źródłem antyoksydantów, czyli związków, które chronią komórki mózgu przed starzeniem się. Matury i sesja to czas, kiedy mamy już dostęp do polskich truskawek, w czerwcu jagody kamczackiej, borówki, także młodych buraków z botwinką, marchewki, szparagów czy szpinaku. Wszystkie one będą skutecznie walczyć z wolnymi rodnikami i tworzyć „parasol ochronny” dla komórek naszego mózgu. Co ważne, mózg nie magazynuje substancji odżywczych, dlatego o prawidłowy talerz żywieniowy należy dbać codziennie.

Prezydent podał warunki zabudowy dla bloku przy Staffa

Foto: Prezydent podał warunki zabudowy dla bloku przy...
mm cz, 29 kwietnia 2021 17:38

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski na początku stycznia popierał protesty mieszkańców z ulic Staffa i Żeromskiego 2, a pod koniec kwietnia wydał decyzję o warunkach zabudowy dla "budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażami wielostanowiskowymi" pomiędzy blokami przy Staffa 6 i Staffa 10. Na początku roku spółdzielcy ŁSM protestowali przeciw planom Zarządu ŁSM budowy 3 bloków w dolince zieleni z placem zabaw. Prezydent poparł ten protest, a Zarząd podał, że będzie "planował wybudowanie budynku wielolokalowego pomiędzy blokami przy Staffa 6 i Staffa 10".

Sejmik dofinansował strażaków ochotników

Foto: Sejmik dofinansował strażaków ochotników
mm cz, 29 kwietnia 2021 15:05

Mogą kupić sprzęt ratowniczo-gaśniczy czy umundurowanie. Sejmik Województwa Podlaskiego przeznaczył 2 mln 450 tys. zł na dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP). Pieniądze trafią do 110 podlaskich gmin, w tym 10 samorządów z powiatu łomżyńskiego.

Pieniądze na ochronę zabytków

Foto: Pieniądze na ochronę zabytków
mm cz, 29 kwietnia 2021 13:13

Radni wojewódzcy na ochronę 13 zabytków w rejonie Łomży przekazali prawie 600 tys. W skali województwa na 65 obiektów przeznaczono 3 mln zł.

Pogoda na majówkę

Foto: Pogoda na majówkę
mm cz, 29 kwietnia 2021 09:40

Majówka zapowiada się pochmurna i okresami deszczowa. Temperatura będzie wahać się w granicach 10-13°C.

Wszystko, co trzeba wiedzieć na temat kursu języka angielskiego online

Foto: Wszystko, co trzeba wiedzieć na temat kursu jęz...
JJS cz, 29 kwietnia 2021 08:42

Mówi się, że język angielski to łacina współczesnych czasów. Opanowanie tajników angielszczyzny to absolutna konieczność dla wszystkich, którzy chcą znaleźć dobrze płatną pracę zarówno w kraju, jak i za granicą. Jak szybko i sprawnie nauczyć się praktycznego posługiwania się tym językiem? Najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie udziału w kursie organizowanym przez profesjonalną szkołę językową.

Rolnicy z obszaru Bagno Wizna protestowali w pod RDOŚ-iem

Foto: Rolnicy z obszaru Bagno Wizna protestowali w po...
mm śr, 28 kwietnia 2021 20:52

Rolnicy, posiadacze łąk na terenie Bagna Wizna protestowali we wtorek pod Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Białymstoku w sprawie decyzji zakazującej udrażniania rowów.

Tykocin Pomnikiem Historii

Foto: Tykocin Pomnikiem Historii
mm śr, 28 kwietnia 2021 19:41

Tykocin, wyjątkowe miejsce otrzymało prestiżowe wyróżnienie dla „historycznego zespołu miasta”. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał rozporządzenie w sprawie uznania go za pomnik historii.

Biskup poświęcił mercedesa za 530 tysięcy złotych

Foto: Biskup poświęcił mercedesa za 530 tysięcy złotych
mm śr, 28 kwietnia 2021 18:50

Na niewielki dziedziniec wewnętrzny w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy Szosie Zambrowskiej w Łomży przyszło w czwartek po południu kilkanaście osób, m.in., wicemarszałek podlaski Marek Olbryś i wicewojewoda Marcin Sekściński, aby móc uczestniczyć we wzruszającej, oficjalnej uroczystości poświęcenia przez ordynariusza łomżyńskiego bp. Janusza Stepnowskiego nowej i nowoczesnej karetki dla WSPR SP ZOZ w Łomży.

Będziemy mieli kąpielisko

Foto: Będziemy mieli kąpielisko
mm śr, 28 kwietnia 2021 14:47

Rada Miasta przyjęła we środę (28.04) uchwałę, w której określiła kwestię kąpielisk miejskich. Ostatecznie będzie jedno kąpielisko, które poprowadzi WOPR.

Posiadał znaczne ilości narkotyków

Foto: Posiadał znaczne ilości narkotyków
mm śr, 28 kwietnia 2021 13:10

39-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków zatrzymali łomżyńscy policjanci. W jego mieszkaniu kryminalni znaleźli blisko 270 gramów środków odurzających.

W maju odmrażanie gospodarki - harmonogram

Foto: W maju odmrażanie gospodarki - harmonogram
mm śr, 28 kwietnia 2021 12:36

- Dane z ostatnich dni pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość – mówił premier Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji z ministrem zdrowia. Rządzący zaprezentowali wstępny harmonogram luzowania obostrzeń.

Uciekinier zatrzymany

Foto: Uciekinier zatrzymany
mm śr, 28 kwietnia 2021 10:46

Mężczyzna, który wczoraj w Nowogrodzie nie zatrzymał się do kontroli, uciekał i zbiegł z pojazdu, zostawiając swoich współpasażerów, został zatrzymany. Obecnie przebywa w policyjnym areszcie. Policja ujawniła więcej szczegółów.

Manicure hybrydowy - baza i top do hybryd to podstawa!

Foto: Manicure hybrydowy - baza i top do hybryd to po...
JJS śr, 28 kwietnia 2021 09:53

Jeśli chcemy, by nasz manicure hybrydowy wyglądał estetycznie i wytrzymał na naszych paznokciach przez kilka tygodni, trzeba mu poświęcić trochę czasu i cierpliwości. Wizyta u kosmetyczki w czasach pandemii to luksus, na który nie możemy sobie pozwolić, dlatego należy wziąć sprawy w swoje ręce. Dla niewtajemniczonych przygotowaliśmy prosty instruktaż, jak się do tego zabrać.

Czym jest giełda papierów wartościowych?

Foto: Czym jest giełda papierów wartościowych?
JJS śr, 28 kwietnia 2021 09:18

Pod pojęciem tym kryje się instytucja publiczna, na której odbywa się obrót instrumentami finansowymi, a więc akcjami, obligacjami, kontraktami terminowymi oraz opcjami. Uczestnicy tego regulowanego rynku mają możliwość dokonywania transakcji kupna i sprzedaży tych instrumentów finansowych, które zostały dopuszczone do obrotu. Transakcje zawierane za pomocą giełdy, mogą być dokonywane jedynie we własnym imieniu, lecz zarówno na swój rachunek, jak też na rachunek własnych Klientów.

Po weekendzie najmłodsze dzieci wracają do szkół

Foto: Po weekendzie najmłodsze dzieci wracają do szkół
mm śr, 28 kwietnia 2021 09:18

Po długim weekendzie, 4. maja, dzieci klas 1-3 wracają do szkół zapowiedział minister zdrowia. Dziś także ma być ogłoszony plan luzowania obostrzeń.

Jak zabezpieczyć telefon dziecka? Praktyczne wskazówki

Foto: Jak zabezpieczyć telefon dziecka? Praktyczne ws...
JJS śr, 28 kwietnia 2021 08:10

Z telefonów komórkowych korzystają nie tylko dorośli, lecz także dzieci, często już kilkuletnie. Dzięki smartfonom mogą kontaktować się ze swoimi rodzicami i przyjaciółmi, uczyć się czy bawić. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej ochronie telefonu, aby dziecko mogło korzystać z niego w bezpieczny sposób.

Złodzieje na gościnnych występach złapani przez łomżyńską policję

Foto: Złodzieje na gościnnych występach złapani przez...
mm wt, 27 kwietnia 2021 17:24

Łomżyńscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców Mazowsza podejrzanych o kradzieże metodą „na kolec”, a funkcjonariusz na urlopie zatrzymał na ulicy 22-letniego złodzieja perfum spod Ostrołęki.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę