piątek, 19 lipca 2019 napisz DONOS@

„Łomżyńskie wakacje” za ponad 360 tysięcy złotych

Foto: „Łomżyńskie wakacje” za ponad 360 tysięcy złotych
cz śr, 03 lipca 2019 16:16

Przez dwa miesiące wakacji w Łomży będzie dużo różnorodnych atrakcji i propozycji aktywnego spędzania czasu w pojedynkę, z przyjaciółmi i rodziną. Przygotowany przez urząd miejski Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych program aż zaroił się od koncertów, kabaretów, projekcji, potańcówek i ciekawych zajęć artystycznych. „Łomżyńskie wakacje” pod hasłem „Lato z Łomżą” przedstawili w Domku Pastora dyrektor MDK DŚT Krzysztof Zemło i prezydent Mariusz Chrzanowski. Na Muszli 21. lipca zaśpiewają gwiazdy wakacyjnej trasy z Dwójką, do czego miasto dopłaci 100 tys. zł, a 31. sierpnia ma Gościńcu Łomżyńskim ma wystąpić, m.in., Sylwia Grzeszczak: koszty miasta to ok. 180 tys. zł. Gołym okiem widać, że gros budżetu na wakacje dzieci i młodzieży zjedzą 2 megaimprezy.

Nie pij wody z kranu

Foto: Nie pij wody z kranu
cz śr, 03 lipca 2019 10:28

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łomży informuje, że w wyniku pogorszenia jakości wody dostarczanej z sieci wodociągowej w rejonie ul. Wojska Polskiego (od ul. Sikorskiego do ul. Elbląskiej), ul. Żabiej, ul. Polnej, ul. Nowoprojektowanej, ul. Studenckiej w Łomży woda może być używana wyłącznie do prac porządkowych i spłukiwania toalet. W innych rejonach miasta zaleca się przegotowanie wody przed spożyciem. Barbara Paprocka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży potwierdza, że w próbkach wody pobranej przy ul. Polnej stwierdzono obecność bakterii coli. - Od wczoraj woda jest chlorowana w całym mieście – mówi.

„Apeluję do radnych Łomży o nierozpijanie młodzieży”

Foto: „Apeluję do radnych Łomży o nierozpijanie młodz...
cz śr, 03 lipca 2019 09:26

- Moim zdaniem, to jest bardzo niepokojąca wiadomość, że do rozpijania polskiego społeczeństwa, a zwłaszcza młodzieży, zamierzają przyczynić się łomżyńscy radni i członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomży - mówi mgr Anna Maksymiuk, certyfikowany specjalista uzależnień z Centrum Leczenia Uzależnień „Neofita” w Łomży. - Jestem zdecydowanie przeciwna zwiększeniu liczby sklepów z 50 do 75, sprzedających wino i wódkę, oraz zmniejszaniu odległości od plaży, stadionu, orlików, obiektów sportowych, przedszkoli, szkół i kościołów. Radni Łomży i członkowie komisji powinni, zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości, pracować dla trzeźwości narodu i stwarzać warunki do zdrowego spędzania czasu bez chemicznych „ulepszaczy”.

Kolej do Łomży przyspiesza(?)

Foto: Kolej do Łomży przyspiesza(?)
cz śr, 03 lipca 2019 09:15

Dwa zelektryfikowane tory, pociągi co godzinę i w maksymalnie 75 minut z Łomży do Warszawy w 2027 lub 2028 roku – to główne założenia do nowej linii kolejowej, która miałaby zostać zbudowana przez Łomżę w ramach siatki połączeń związanych z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego Solidarność w okolicach Baranowa pomiędzy Warszawą a Łodzią. W przyszłym tygodniu rządowa spółka CPK ma ogłosić przetarg związany z inwentaryzacją środowiskową pod realizację pierwszych zadań. - Przetarg m.in. obejmie również odcinki linii od Ostrołęki przez Łomżę do Giżycka – mówił Piotr Małepszak, prezes CPK sp. z o.o. On, ale także m.in. wiceminister infrastruktury i jednocześnie pełnomocnik rządu ds. CPK, oraz prezes zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe, podczas wtorkowego posiedzenia parlamentarnego zespołu ds. budowy tzw. „Kolei Warszawsko-Mazurskiej przez Łomżę”, omawiali założenia i harmonogram realizacji inwestycji.

Rondo Solidarności bez sygnalizacji świetlnej

Foto: Rondo Solidarności bez sygnalizacji świetlnej
cz wt, 02 lipca 2019 15:39

Uwaga kierowcy! Ważna zmiana w organizacji ruchu na Rondzie Solidarności. W środę na 7 godzin w ciągu dnia wyłączona ma zostać sygnalizacja świetlna sterująca ruchem na wszystkich wjazdach na rondo. Rondo Solidarność znajduje się na skrzyżowaniu dwóch ważnych, dwujezdniowych ulic miejskich: alei Piłsudskiego i ul. Zawadzkiej.

Wakacje dzieci Bożych

Foto: Wakacje dzieci Bożych
cz wt, 02 lipca 2019 13:45

Centrum Katolickie im. Jana Pawła II opanowało pięć dziecięcych gangów. Ananaski, Arbuzy, Friends, Lodożercy i Rekiny czują się tam tak dobrze, że chcą przychodzić jeszcze częściej i na dłużej, bo pięć godzin zajęć każdego dnia to dla nich zdecydowanie za mało. – Chodzę tu z koleżanką i jest bardzo fajnie – mówi 10-letnia Ala. – Mamy różne gry i zabawy, dużo rysujemy – robimy bardzo dużo ciekawych rzeczy i wcale się nie nudzimy, bo nie mamy na to czasu! W „Codziennych spotkaniach dzieci Bożych“ zorganizowanych przez parafię Krzyża Świętego uczestniczy około 50. dzieci. – Mamy już praktycznie komplet, ale i tak rodzice cały czas przychodzą i chcą zapisywać kolejne dzieci – mówi prowadząca zajęcia Magdalena Gosk. – Mamy tu bardzo dużo radości – dzieci z racji tego, że uczestniczą w zajęciach, a my, że pożytecznie spędzają czas!

Bardzo potrzebna ulica Szmaragdowa

Foto: Bardzo potrzebna ulica Szmaragdowa
cz wt, 02 lipca 2019 12:21

Ma tylko 500 metrów długości, ale po obu jej stronach stoi blisko 20 bloków. Ulica Szmaragdowa jeszcze niedawno była ulicą polną z jedynie krzywo ułożonymi płytami lotniskowymi. Teraz ma ma asfaltową jezdnię szerokości 6 metrów, kanalizację, oświetlenie i po bokach chodniki. - Łomża w tym kierunku będzie się rozwijała. W tej części ul. Szmaragdowej mieszka kilka tysięcy osób, mieszkańców Łomży – mówi podczas wtorkowego otwarcia nowej ulicy prezydent Mariusz Chrzanowski.

Pijani wpadli w „trzeźwy poranek”

cz wt, 02 lipca 2019 09:30

Ponad 20 pijanych kierowców zatrzymali wczoraj policjanci z województwa podlaskiego. Rekordzistą wśród nich był 36 kierujący volkswagenem passatem, który został zatrzymany w Łomży. Miał blisko 2,4 promile alkoholu. Wpadł w trakcie policyjnej akcji „trzeźwy poranek”.

Wielkie inwestycje drogowe Powiatu Łomżyńskiego

cz wt, 02 lipca 2019 08:45

Na niemal 22 miliony złotych została oszacowana wartość 11 inwestycji drogowych, które ma przeprowadzić Powiat Łomżyński przede wszystkim dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Dróg Samorządowych oraz rezerwy Ministerstwa Infrastruktury. Władze powiatu chwalą się, że to najwyższe w historii Powiatu środki zewnętrzne pozyskane na inwestycje drogowe. - W ramach przyznanych środków przebudowanych i wyremontowanych zostanie około 10 km dróg powiatowych oraz most w miejscowości Dobrzyjałowo – podano w komunikacie.

Metamorfozy z marką Taranko w Galerii Bursztynowej /video/

Foto: Metamorfozy z marką Taranko w Galerii Bursztyno...
JJS wt, 02 lipca 2019 08:21

5 kobiet przeszły wizerunkową przemianę. Barbara, Anna, Małgorzata, Katarzyna i Magdalena chciały zobaczyć siebie w całkiem nowej odsłonie. Jak podobają Wam się efekty metamorfozy?

Narew blisko rekordu płytkości

Foto: Narew blisko rekordu płytkości
cz wt, 02 lipca 2019 08:17

Wysokie temperatury i ponowie brak większych opadów sprawiają, że poziom wody w rzekach regionu spadł do wyjątkowo niskich. We worek rano Narew na wodowskazie w Łomży miała 76 cm głębokości. To tylko 12 cm więcej niż wynosi zanotowany rekord jej płytkości. Ten padł w sierpniu 2015 roku.

Przedwyborcza rozgrywka w PiS

Foto: Przedwyborcza rozgrywka w PiS
cz wt, 02 lipca 2019 07:42

Działacze Prawa i Sprawiedliwości mieli przygotować wstępną listę kandydatów przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Trzon listy sejmowej „zjednoczonej prawicy”, która ma iść do wyborów pod sztandarem PiS, będą tworzyć wszyscy obecni ich posłowie. To 10 osób, choć cztery lata temu PiS wygrało 8 mandatów poselskich. Ciekawie robi się także w boju o miejsce do Senatu. Swojego kandydata chcą wystawić zarówno działacze partii prezesa Jarosława Kaczyńskiego jak i partii wicepremiera Jarosława Gowina.

Bus wpadł do rowu

cz wt, 02 lipca 2019 07:37

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku na drodze krajowej nr 63 między Łomżą a Zambrowem. W Nagórkach na rondzie przy wjeździe na obwodnicę Zambrowa do rowu wpadł bus.

Kolizja w Starej Łomży

Foto: Kolizja w Starej Łomży
cz pon, 01 lipca 2019 15:25

Skoda Fabia uderzyła w tył Toyoty Rav4. Do zdarzenia doszło przed godzina 15. w Starej Łomży na drodze krajowej nr 63 Łomża – Zambrów. Z pierwszych informacji wynika, że nikt z jadących autami nie odniósł obrażeń, a i utrudnienia w ruchu są niewielkie.

Na czym polega oferta polskich bukmacherów, czyli 3 rzeczy, o których jeszcze nie wiedziałeś

Foto: Na czym polega oferta polskich bukmacherów, czy...
JJS pon, 01 lipca 2019 13:09

Bajeczne wygrane i radość po zwycięstwie wybranej drużyny to marzenie każdego gracza. Niestety, regularnie wygrywają tylko nieliczni, którzy poświęcają temu zajęciu ogromną część życia i sporo nerwów, a na dodatek dopisuje im szczęście. Lepiej potraktować to zajęcie jako rozrywkę i podniesienie na wyższy poziom emocji związanych z oglądaniem sportu. Gdzie grać i jaka jest oferta polskich bukmacherów? Z tego tekstu dowiesz się między innymi:

Napadł z nożem na STS, wpadł na patrol rowerowy

Foto: Napadł z nożem na STS, wpadł na patrol rowerowy
cz pon, 01 lipca 2019 12:13

Po niespełna tygodniu poszukiwań policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na punkt bukmacherski STS na Starym Rynku w Łomży. W poprzednią niedzielę około godziny 16. mężczyzna z nożem wszedł do lokalu i zażądał wydania pieniędzy. Po ich otrzymaniu uciekł nie krzywdząc pracownicy punktu. - Intensywna praca łomżyńskich funkcjonariuszy, pozwoliła na ustalenie osoby, która mogła mieć związek z tym zdarzeniem – podaje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KMP w Łomży ujawniając, że 43-latek został zatrzymany w piątek przed wieczorem. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

500+ dla wszystkich

Foto: 500+ dla wszystkich
cz pon, 01 lipca 2019 09:43

Od 1 lipca 2019r. świadczenie Rodzina 500 + obejmie wszystkie dzieci do 18 roku życia, bez względu na kryterium dochodowe rodziny (dotychczas na pierwsze dziecko świadczenie przysługiwało rodzinom, których dochód na osobę nie przekraczał 800 zł.). Do tej pory w województwie podlaskim świadczenie 500+ otrzymywało 117 972 dzieci. Teraz program obejmie dodatkowo ok. 100 tys. dzieci. Jak szacuje Podlaski Urząd Wojewódzki dotychczas samorządy wypłacały miesięcznie po ok. 61,5 mln zł, a po zmianie przepisów szacuje się, że wydatki miesięczne na realizację 500+ będą kształtowały się na poziomie ok. 111 mln zł.

Zmiana pogody

cz pon, 01 lipca 2019 08:53

W niedzielę w rejonie Łomży termometry w cieniu wskazywały ok. 32°C. Dziś będzie trochę mniej gorąca, a synoptycy zapowiadają zmianę pogody - wzrost zachmurzenia, przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, a wiatr możliwe osiągać w porywach do 70 km/h.

Paweł Kołakowski: Zwiększanie dostępności do alkoholu wiąże się z większą liczbą problemów

Foto: Paweł Kołakowski: Zwiększanie dostępności do al...
cz pon, 01 lipca 2019 08:06

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych opowiedziała się za zwiększeniem dostępności do alkoholu w Łomży. Pozytywnie zaopiniowała nawet pomysł zniesienia zakazu handlu alkoholem w okolicy plaży miejskiej nad Narwią. - Ja jestem zaskoczony postawą i głosowaniem za zwiększeniem dostępności do alkoholu członków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ta komisja ma główne zadanie zmniejszać problemy, które wynikają ze spożywania alkoholu, a nie przychylać się do tworzenia większej ich liczby – mówi Paweł Kołakowski, znany w Łomży psycholog superwizor- specjalista psychoterapii uzależnień i działacz trzeźwościowy, były wieloletni dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży i były przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomży.

Topili się w Narwi przy plaży miejskiej

Foto: Topili się w Narwi przy plaży miejskiej
cz nie, 30 czerwca 2019 21:20

Dwoje młodych ludzi topiło się w niedzielne popołudnie w Narwi przy plaży miejskiej. Z wody wyciągnął ich mieszkaniec Łomży. Nieprzytomną dziewczynę zabrało pogotowie ratunkowe. - Widziałem jak razem wchodzili do rzeki, trzymali się za ręce, nie było jakiegoś szaleństwa. Chwilę później usłyszałem jak dziewczyna krzyczy „niech ktoś nas uratuje” - relacjonuje pragnący zachować anonimowość mieszkaniec.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę