niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

MPEC znowu grzeje

Foto: MPEC znowu grzeje
cz wt, 03 października 2017 08:24

Tuż przed północą awaria sieci ciepłowniczej na terenie ciepłowni miejskiej została usuniętą – informowało Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży. Do mieszkań znowu popłynął tzw. czynnik grzewczy, a to sprawiło, że nad ranem w kranach była już cieplejsza woda.

Oszuści „na bankiera”

Foto: Oszuści „na bankiera”
cz pon, 02 października 2017 16:23

Telefoniczni oszuści po raz kolejny modyfikują metodę wyłudzania od ludzi pieniędzy. Kiedyś oszukiwali „na wnuczka”, niedawno „na policjanta”, a teraz działają „na bankiera”. - Do starszej mieszkanki Łomży zadzwonił rzekomy pracownik banku, pod pretekstem weryfikacji konta próbował wyłudzić dane do konta – ostrzega Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży.

Proboszcz Henryk Jankowski (+81) w pamięci Łomżycy

Foto: Proboszcz Henryk Jankowski (+81) w pamięci Łomżycy
cz pon, 02 października 2017 15:52

Kilkaset osób w niedzielę odwiedziło Zmarłego Księdza Infułata Henryka Jankowskiego, którego ciało w otwartej trumnie na wysokim katafalku górowało w mroku dolnego kościoła św. Brunona na Łomżycy. Ponad 100 osób zgromadziło się w Godzinie Miłosierdzia, ażeby modlić się w intencji zbawienia „wielkiego budowniczego”, jak określają Go z sympatią parafianie. Wielkiego: w latach komuny podjął się budowy od podstaw świątyni, której wieża góruje przy ul. Wojska Polskiego nad Łomżycą, oraz zbudował kościoły w Kupiskach, przy Poznańskiej i na cmentarzu parafialnym przy drodze na Ostrołękę, gdzie we wtorek po mszy o godzinie 11. spocznie na wieki. Ludzie doceniają Jego zdolności organizatorskie, dar przekonywania, poświęcenie życia parafii i talent spowiednika.

Roboty drogowe droższe niż planowano

Foto: Roboty drogowe droższe niż planowano
cz pon, 02 października 2017 14:30

O blisko 3 miliony złotych więcej niż planowały wydać władze miasta chcą najtańsi wykonawcy, którzy złożyli oferty na budowę przedłużenia dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej do Szosy do Mężenina, oraz rozbudowę ulicy Nowogrodzkiej. Koperty z ofertami w poniedziałek otwarto w ratuszu. Na realizację obu zadań chciano wydać niespełna 23 mln zł, przy czym na realizację tych inwestycji miasto pozyskało ok. 22 mln zł unijnej dotacji. Jeśli władze miasta zwiększą środki własne i podpiszą umowy z wykonawcami, obie drogi mają być gotowe za rok.

Modowa Przygoda dla panów w Bursztynowej

Foto: Modowa Przygoda dla panów w Bursztynowej
JJS pon, 02 października 2017 13:49

Galeria Bursztynowa ogłosiła casting dla panów do udziału w akcji modowej. Panowie będą mieli okazję stanąć przed obiektywem aparatu i zaprezentować stylizacje na jesień i zimę. Dodatkowo uczestnicy wezmą udział w konkursie, w którym do wygrania będzie 500 zł na zakupy.

Kolizyjna niedziela

cz pon, 02 października 2017 12:22

23 dowody rejestracyjne zabrali kierowcom przez weekend policjanci z Łomży. Powody były różne od braku okresowych przeglądów technicznych po uszkodzenia samochód w wyniku kolizji. Tych było wyjątkowo dużo.

Prezydencki doradca odszedł

Foto: Prezydencki doradca odszedł
cz pon, 02 października 2017 12:09

Dariusz Budrowski nie jest już etatowym doradcą prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Funkcję pełnił od połowy stycznia do 22. września. Jak podaje Łukasz Czech z ratusza Budrowski złożył podanie o rozwiązanie umowy o pracę.

Działkowcy strzeżcie się... nawzajem

cz pon, 02 października 2017 09:58

Powoli kończy się sezon odwiedzin terenów ogródków działkowych. Jak co roku, nastąpi kilkumiesięczny okres uśpienia. Niestety, nie jest to „martwy” sezon dla wandali i amatorów cudzej własności, którzy, zwłaszcza w tym czasie, wykorzystują wielotygodniową nieobecność gospodarzy na posesjach – przypominają łomżyńscy policjanci i apelują o należyte zabezpieczanie altanek i pozostawianych w nich sprzętów, oraz „sąsiedzką czujność”.

Zacznie padać

cz pon, 02 października 2017 08:45

Dziś jeszcze przeważnie słonecznie, ale synoptycy zapowiadają zmianę pogody. Nocą nad region mają nadciągnąć chmury z których zacznie padać. Pochmurnie i deszczowo ma być co najmniej do końca tygodnia.

Awaria w ciepłowni

Foto: Awaria w ciepłowni
cz nie, 01 października 2017 14:59

Większość mieszkańców Łomży powinna się przygotować, że w poniedziałek nie będzie ani ciepłych kaloryferów ani ciepłej wody w kranie. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które dostarcza tzw. czynnik grzewczy dla ponad 40 tysięcy łomżan poinformowało, że z powodu awarii nastąpi przerwa w zasilaniu.

„Hala Kultury” przeszła z rezerwy na listę do realizacji

Foto: „Hala Kultury” przeszła z rezerwy na listę do r...
cz pt, 29 września 2017 16:21

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zwiększyło pulę środków z konkursu na unijne dotacje na „Ochronę dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury” wydłużając opublikowaną przed tygodniem listę projektów dotowanych z 17 do 25. W tym konkursie władze miasta zabiegały o pieniądze na remont zabytkowej Hali Targowej na Starym Rynku. Łomżyński projekt jest na 23 miejscu i właśnie załapał się do dofinansowania.

Rolnik, który przekazał gospodarstwo innemu rolnikowi może składać wniosek o wsparcie

Foto: Rolnik, który przekazał gospodarstwo innemu rol...
cz pt, 29 września 2017 15:13

Podlaski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, iż od 25 września do 24 października 2017 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 6.5 "Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi". Jak podaje Dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR - Wiesław Tadeusz Grzymała, pomoc może być przyznana osobie fizycznej, która spełnia następujące warunki:

Noc będzie zimna

cz pt, 29 września 2017 14:05

W dzień jest słonecznie, ale już nie jest ciepło. Temperatura maksymalna to 14°C, ale odczuwalna, ze względu na wiatr jest znacznie niższa – około 6-7°C. W nocy temperatura ma znacznie spaść, a synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW przewidują także miejscami przygruntowe przymrozki.

Jak e-deklaracje zmieniły życie podatnika

Foto: Jak e-deklaracje zmieniły życie podatnika
JJS pt, 29 września 2017 13:11

Od wielu lat w swojej codziennej pracy korzystamy z komputerów. Tu powstają nasze dokumenty, które najczęście przesyłamy jako wiadomości e-mail. XXI wiek nie zawitał jednak zbyt szybko do organów podatkowych. Jeszcze do niedawna deklaracje wypełnialiśmy ręcznie albo przynajmniej musieliśmy je osobiście podpisywać. Sytuację zmieniły e-deklaracje.

„Podziel się Dobrym Posiłkiem” także w Łomży

Foto: „Podziel się Dobrym Posiłkiem” także w Łomży
cz pt, 29 września 2017 12:17

W piątek i sobotę w sklepach sieci: Biedronka i Skorotka w Łomży odbędzie się zbiórka żywności prowadzona przez Federację Polskich Banków Żywności. Akcja ma wymiar ogólnopolski i w skali kraju zaangażowało się w nią 2 tysiące sklepów i 40 tysięcy wolontariuszy. Zebrane artykuły żywnościowe oraz produkty Danone zostaną przekazane świetlicom środowiskowym i organizacjom społecznym także z naszego regionu.

Zbudowali, a teraz rozbiorą, aby zbudować coś innego

Foto: Zbudowali, a teraz rozbiorą, aby zbudować coś i...
cz pt, 29 września 2017 09:08

W ubiegłym roku kilkudziesięciu pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej zaczynało rewitalizację Parku Jana Pawła II przy ul. Zawadzkiej i Prusa. Brukarze w mozole z kostek układali kręte alejki oraz kamienne koła i kręgi. Za wykonane prace z budżetu miasta zapłaciliśmy 1 milion 100 tys. zł. Teraz okazuje się, że dwa największe koła z wówczas zbudowanych i część alejek trzeba będzie rozebrać. Te same władze miasta, które wtedy zlecały ich budowę, teraz ogłosiły przetarg na rozbiórkę i budowę w tych miejscach czegoś zupełnie innego.

Pijany rowerzysta wjechał pod samochód

Foto: Pijany rowerzysta wjechał pod samochód
cz pt, 29 września 2017 08:24

Wczoraj wieczorem pijany 61-letni rowerzysta na Szosie Zambrowskiej wjechał pod samochód. Z połamaną lewą nogą, oraz licznymi potłuczeniami został zabrany do szpitala. Z ustaleń policji wynika, że rower, który mężczyzna wyjechał wprost pod koła samochodu nie miał tez oświetlenia.

W oczekiwaniu na wyrok: goniec kontra prezydent

Foto: W oczekiwaniu na wyrok: goniec kontra prezydent
cz cz, 28 września 2017 16:13

- To nie jest amerykański film, tylko zwykły proces – stwierdziła sędzia Małgorzata Sulkowska w Sądzie Rejonowym, gdzie zakończył się proces o dyskryminację byłego gońca Urzędu Miejskiego w Łomży, znanego jako goniec z sms. Mężczyzna skarży w Sądzie Pracy pracodawcę za gorsze traktowanie i niewypłacanie mu należnych premii. Jednakże przebieg rozpraw pełen jest nieoczekiwanych zwrotów akcji. - Które rozliczenie ilości przesyłek jest prawdziwe, są z tego samego okresu, dotyczą gońca i zeznających gońców: to czy to? - pokazywała dwie karty A4 mecenas Anna Olender, pełnomocnik powoda podczas środowej rozprawy. - Nie wiem – odpowiedziała sekretarz miasta Tamara Małachowska, reprezentująca prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

Zmarł ksiądz Henryk Jankowski

Foto: Zmarł ksiądz Henryk Jankowski
cz cz, 28 września 2017 14:59

W czwartek 28. września 2017 r. w wieku 81 lat zmarł ksiądz infułat Henryk Jankowski, wieloletni proboszcz parafii pw. św. Brunona w Łomży. Uroczystości pogrzebowe zaczną się w niedzielę a zakończą we wtorek, gdy ciało kapłana zostanie pochowane na zbudowanym przez niego cmentarzu parafialnym przy ul. Wojska Polskiego.

Łomża chce do Trybunału Konstytucyjnego

cz cz, 28 września 2017 13:17

Radni miejscy podjęli uchwałę o skierowaniu do Trybunały Konstytucyjnego wniosku o zbadanie zgodności z Konstytucją RP art. 293 ust. 1 ustawy Prawo ochrony środowiska. Na jego podstawie marszałek województwa podlaskiego nałożył na MPGKiM wielomilionowe opłaty podwyższone tzw. „kary za śmieci”. Należące do miasta przedsiębiorstwo zaskarżyło decyzje do sądu administracyjnego, ale nikt nie ma wątpliwości, że tylko stwierdzenie niekonstytucyjności przepisu, może spowodować obniżenie horrendalnie wysokiej „kary”.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0