niedziela, 19 maja 2019 napisz DONOS@

Budowa ulicy Kolejowej startuje po długim weekendzie

Foto: Budowa ulicy Kolejowej startuje po długim weeke...
cz pon, 29 kwietnia 2019 16:15

- Prace budowlane zaczynamy bezzwłocznie, od razu po długim majowym weekendzie – deklaruje Robert Skarżyński, prezes firmy BIK-Projekt z Łomży, który podpisywał umowę na budowę nowej ulicy od Sikorskiego do bazy WZGS przy Piłsudskiego z prezydentem i wiceprezydentem Łomży. Na razie znakiem rozpoznawczym Kolejowej są betonowe płyty na drodze dojazdowej i mnóstwo wysokiej, gęstej zieleni drzew po obu stronach, patrząc od Parku Przemysłowego Łomża. Do końca roku za 7 milionów zł, z dofinansowaniem 3 mln zł, powstanie 780 m nowoczesnej ulicy, do której (niezbudowanego) ronda biegnie asfaltówka - dawny sięgacz od strony ulicy Spokojnej przy MPK.

Kolej z CPK do Łomży będzie... za 13 lat?

Foto: Kolej z CPK do Łomży będzie... za 13 lat?
cz pon, 29 kwietnia 2019 15:24

Centralny Port Komunikacyjny to wielkie lotnisko, które miałaby powstać w Baranowie pomiędzy Warszawą a Łodzią. Na jego potrzeby ma być zbudowana sieć prowadzących do niego linii kolejowych. Od blisko roku trwają zabiegi, aby jedna z tzw. kolejowych szprych prowadziła przez Łomżę. W poniedziałkowe przedpołudnie europoseł prof. Karol Karski, podczas wyjazdowego posiedzenia w Łomży sejmowej Podkomisji stałej ds. wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej, ogłosił, że tak będzie, bo dziś rząd Polski miał przyjąć stosowne rozporządzenie. - Przed chwilą Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wykazu linii kolejowych o znaczeniu państwowym – mówił Karski dodając, że został upoważniony przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka i Mikołaja Wilda, pełnomocnika rządu ds. CPK, żeby ogłosić, że szprycha warszawsko-mazurska będzie przebiegała przez Łomżę. - Według naszych wstępnych harmonogramów, to jest perspektywa do 2032 roku – mówił Piotr Małepszak prezes CPK pytany przez posłów o harmonogram tej inwestycji.

Pijany jechał z narkotykami

cz pon, 29 kwietnia 2019 10:23

Surowe konsekwencje grożą 36-latkowi, który w ubiegłym tygodniu wpadł w ręce policji. Mężczyzna jechał samochodem mając blisko promil alkoholu w organizmie, a do tego w jego samochodzie znaleziono narkotyki: amfetaminę i marihuanę.

Kolej na... polityków

Foto: Kolej na... polityków
cz pon, 29 kwietnia 2019 09:00

Budowa przez Łomżę tzw. szprychy kolejowej z Mazur do Warszawy i nowego Centralnego Portu Komunikacyjnego staje się coraz bardziej głośna. Po ubiegłorocznej interpelacji posła Lecha Kołakowskiego, który argumentował potrzebę przesunięcia jak najbliżej Łomży linii wyznaczonej z Ostrołęki do Giżycka, i zapewnieniach decydentów, że tak właśnie ma być, dziś poseł organizuje w Łomży poświęcone temu posiedzenie sejmowej Podkomisji stałej ds. wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej. Coraz więcej polityków opowiada się za takim rozwiązaniem. Ostatnio poseł Krzysztof Jurgiel, popierając stanowisko, jakie w tej sprawie przyjęli samorządowcy z Powiatu Łomżyńskiego oraz Kolna, zwrócił się do Ministra Infrastruktury o jak najszybsze podjęcie decyzji w sprawie wyznaczenia przebiegu nowej linii kolejowej.

Kto będzie dbał o polski interes?

Foto: Kto będzie dbał o polski interes?
cz so, 27 kwietnia 2019 20:57

Pięcioro z dziesiątki kandydatów listy Prawo i Sprawiedliwość zjawiło się w Łomży na konwencji wyborczej przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Byli dwaj najpoważniejsi rywale: pierwszy na liście obecny europoseł prof. Karol Karski i startujący z drugiego miejsca Krzysztof Jurgiel, były minister rolnictwa i były szef wojewódzkich struktur partii. Do Łomży przyjechał także wystawiony na 8. miejscu Tadeusz Cymański, gdański poseł i były europoseł, który zapewne chciałby pokrzyżować szyki „1” i „2”. I choć wszyscy zapewniali, że są jedną drużyną, dało się odczuć, że rywalizują nie tylko z politycznym przeciwnikiem.

Bursztynowa dla dzieci

Foto: Bursztynowa dla dzieci
JJS pt, 26 kwietnia 2019 15:31

Galeria Bursztynowa zachęca do zapoznania się z wydarzeniami dla dzieci, które organizuje w najbliższym czasie. Wśród nich znajdą się konkursy z nagrodami, casting do pokazu mody dziecięcej oraz atrakcje z okazji Dnia Dziecka.

Samsung Galaxy S10+ – czy warto kupić?

Foto: Samsung Galaxy S10+ – czy warto kupić?
JJS pt, 26 kwietnia 2019 15:18

O najnowszym flagowcu koreańskiego giganta – Samsungu Galaxy S10+ już teraz mówi się, że to jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) high-endowy telefon 2019 roku. To smartfon dla naprawdę wymagających i... gotowych wiele zainwestować w urządzenie mobilne. Czy warto? Oto przegląd najważniejszych cech tego modelu.

Wandale

Foto: Wandale
cz pt, 26 kwietnia 2019 15:00

Grupa osób idąc ulicami miasta, dewastowała wszystko, co stanęło im na drodze. Tłukli klosze lamp parkowych i lustra drogowe oraz niszczyli kosze uliczne i ławki. Wstępnie straty oszacowano na około 5 000 złotych. Po kilku dniach policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanych - w większości nieletnich.

ŁoKeRy od soboty

Foto: ŁoKeRy od soboty
cz pt, 26 kwietnia 2019 12:09

W sobotę w Łomży ma ruszyć Łomżyńska Komunikacja Rowerowa, czyli ŁoKeR. Do dyspozycji będzie blisko 100 rowerów, które będzie można wypożyczyć z jednej z 14 stacji. Do ubiegłorocznych lokalizacji „wypożyczalni” dołączyła „stacja” przy centrum handlowym Aleja Park przy Alei Legionów. Władze miasta zapowiadają, że w czerwcu miałaby ruszyć jeszcze jedna stacja przy Parku Wodnym.

Wszyscy lubią lipy

Foto: Wszyscy lubią lipy
cz pt, 26 kwietnia 2019 10:19

Przez pierwsze 30 minut akcji łomżyńscy leśnicy rozdali 150 sadzonek. W Nadleśnictwie Łomża, podobnie jak we wszystkich innych w kraju, dziś leśnicy rozdają drzewka ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy. W Łomży to lipy drobnolistne. - To takie drzewko, które mam nadzieje przyjmie się wszędzie – mówi nadleśniczy Dariusz Godlewski radząc, aby przed posadzeniem dobrze przemyśleć miejsce. - Musimy pamiętać, że to jest małe drzewko. Teraz wystarczy mu 2 metry kwadratowe, ale musimy przewidzieć, że za 5, 10, czy 15 lat to już będzie kawałek drzewa – podkreśla wskazując, że lipa dorasta dorasta do 35 metrów wysokości.

Biblioteczne kazanie ojca Leona

Foto: Biblioteczne kazanie ojca Leona
cz pt, 26 kwietnia 2019 07:52

Benedyktyn Leon Knabit to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych zakonników w Polsce. Jest pisarzem, publicystą, autorem programów telewizyjnych i blogerem. Z ogromną otwartością mówi i pisze o wszystkim, nie unikając też tematów niepopularnych czy drażliwych. Jest też uwielbiany przez młodzież, z którą ma świetny kontakt mimo tego, że ukończył już 89 lat, potrafi zresztą dotrzeć do ludzi w różnym wieku i o diametralnie odmiennych poglądach. Tak było również podczas spotkania autorskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w której oczarował i zawojował blisko 100 słuchaczy: od młodzieży do osób raptem o kilka lat od siebie młodszych.

Place zabaw droższe

Foto: Place zabaw droższe
cz cz, 25 kwietnia 2019 14:34

Przeciągające się już w lata „urządzanie” Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma kosztuje coraz więcej. Od 2016 roku prace pochłonęły ponad 5 milionów złotych, a potrzeba jeszcze więcej. W ogłaszanym po raz czwarty miejskim przetargu na budowę dwóch placów zabaw władze miasta zwiększyły planowane na zadanie środki z ok. 700 tys. zł do 880 tysięcy, ale okazuje się, że to za mało. Oferty wpłynęły do dwóch firm, ale aby móc podpisać umowy potrzeba niemal równe 1,2 mln zł.

Ewakuacja Biedronki

Foto: Ewakuacja Biedronki
cz cz, 25 kwietnia 2019 13:35

25 klientów i 8 pracowników sklepu Biedronka w Alei Park musiało opuścić pomieszczenia sklepu. Około południa w sklepie pojawił się „dym”, i kierownik w trosce o bezpieczeństwo ludzi, jeszcze przed przyjazdem jednostek straży pożarnej, zarządził ewakuację. Okazało się, że w sklepie nie było pożaru, tylko awaria jednego z urządzeń chłodniczych, z którego ulatniał się gaz.

Dotacje na zabytki

Foto: Dotacje na zabytki
cz cz, 25 kwietnia 2019 10:35

Rozdział miliona złotych na dotacje na zabytki głównie sakralne z województwa podlaskiego zatwierdził samorząd województwa. Jeszcze większe środki – ponad 2 mln zł – na dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane rozdzielił Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Na pierwszej liście dotowanych jest 30 obiektów, na drugiej ponad 50. Część otrzymała wsparcie z obu źródeł. Wśród tak dotowanych są np. kościoły w Wiźnie, Kramarzewie koło Radziłowa, Małym Płocku, Szkoła Katolicka przy Sadowej oraz Pałac Biskupi w Łomży.

#sadziMy z Prezydentem Dudą

Foto: #sadziMy z Prezydentem Dudą
cz cz, 25 kwietnia 2019 09:30

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i samemu posadź drzewko! Sadzonki za darmo rozdawać będą w piątek leśnicy także w nadleśnictwach Łomża i Nowogród. - Do rozdania w ramach tej akcji będziemy mieli 423 lipy – mówi Katarzyna Sobocińska z Nadleśnictwa Łomża zapraszając mieszkańców po sadzonki od godziny 9.

Podrabiane ciuchy na targowisku

Foto: Podrabiane ciuchy na targowisku
cz cz, 25 kwietnia 2019 08:35

Ubranka dla dzieci podszywające się pod markowe ciuchy znaleźli celnicy na targowisku w Szczuczynie. Do sprzedażny oferowano je na jednym ze stoisk. Celnicy zabezpieczyli towar i podają, że właściciel straganu za handel podróbkami odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 2 lat więzienia.

Wielki pożar

Foto: Wielki pożar
cz cz, 25 kwietnia 2019 08:21

24 jednostki straży pożarnej były zaangażowane w gaszenie pożaru dwóch stodół i obory w miejscowości Ciemnoszyje koło Grajewa. Straty wstępnie szacowane są na ponad milion złotych. Na szczęście nikomu z ludzi nic się nie stało, z płonącego budynku udało się także bezpiecznie wyprowadzić około 40 krów. Trwa jeszcze dogaszania pogorzeliska.

Prawie jak lato

Foto: Prawie jak lato
cz cz, 25 kwietnia 2019 08:09

Po godzinie 7.30 w Łomży było ok. 12°C i padał niewielki deszcz. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków w ciągu dnia temperatura w województwie podlaskim wzrośnie od 22°C do 24°C.

Niepełnosprawni zapraszają na przygody

Foto: Niepełnosprawni zapraszają na przygody
cz śr, 24 kwietnia 2019 18:11

– Ja niepełnosprawność rozumiem tak, że jest to niezdolność do życia w pełni – mówi Mateusz Piaszczyk, grafik komputerowy. W filmie zrealizowanym przez White Studio on oraz czworo innych osób udowadniają, że wózek, stwardnienie rozsiane czy achondroplazja nie muszą być przeszkodą w realizowaniu pasji i ambicji zawodowych. Wspólnie stworzyli Wirtualny Salon Rozrywki (VR Łomża) – miejsce, w którym każdy, nawet osoby z niepełnosprawnością, może skakać z bungee, spacerować po dnie oceanu, przemierzać najwspanialsze ostępy puszczy.

Pożary wzdłuż torowiska

Foto: Pożary wzdłuż torowiska
cz śr, 24 kwietnia 2019 15:30

Prawdopodobnie iskry wydobywające się z podwozia pociągu jadącego linią kolejową Ostrołęka, Śniadowo – Łapy doprowadziły do powstania pożarów traw w okolicach miejscowości Jemielite, Czerwony Bór oraz Kołaki Kościelne. Informacje o pojawieniu się ognia w tych miejscach strażakom zgłoszono w środę około godziny 14. Do akcji gaśniczej skierowano po kilka zastępów ratowniczo-gaśniczych z komendy w Łomży i Zambrowie, aby ogień nie przedostał się do pobliskich lasów.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę