niedziela, 26 stycznia 2020 napisz DONOS@

BMW z cofniętym licznikiem

Foto: BMW z cofniętym licznikiem
cz pt, 10 stycznia 2020 10:53

Za cofanie liczników grozi kara od trzech miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Od 1 stycznia 2020 roku policjanci podczas kontroli drogowych sprawdzają zapisy samochodowych drogomierzy i wyłapują te, których odczyty są inne niż w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Wczoraj w trakcie kontroli osobowego BMW zatrzymanego w Zaruziu, na trenie gminy Miastkowo, stwierdzono, że wskazanie jego licznika zostało zaniżone o ponad 23 tysiące kilometrów.

Mieszkańcy powszechnie wskazują zagrożenia

Foto: Mieszkańcy powszechnie wskazują zagrożenia
cz pt, 10 stycznia 2020 09:30

Ponad 10 tysięcy zgłoszeń od mieszkańców otrzymali łomżyńscy policjanci za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To wynik od początku funkcjonowania KMZB czyli lipca 2016 roku. W 2019 roku mieszkańcy oznaczyli na niej 2864 zagrożenia, z czego – jak zaznacza policja - około 77% zostało potwierdzonych.

Koniec bezładu w Agencji?

Foto: Koniec bezładu w Agencji?
cz cz, 09 stycznia 2020 17:19

Po niemal miesiącu bezładu, powstałym po nagłym odwołaniu Wiesława Grzymały z funkcji dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży, został wreszcie wyznaczony pełniący obowiązki dyrektora. Do dotychczasowy zastępca dyrektora Waldemar Szczesny.

Prezydent Duda w Kolnie: Polska powinna być rozwijana równomiernie

Foto: Prezydent Duda w Kolnie: Polska powinna być roz...
cz cz, 09 stycznia 2020 15:45

- Dla mnie najważniejsze jest, żeby na zakończenie mojej prezydentury ludzie mogli powiedzieć, że żyje im się lepiej, niż wtedy kiedy zaczynałem – mówił w Kolnie Prezydent RP Andrzej Duda podkreślając, że „Polska powinna być rozwijana równomiernie”. Kolno to miasto, w którym Prezydent Duda składa pierwszą wizytę krajową w 2020 roku. Rozpoczął ją od wizyty na cmentarzu, gdzie oddał hołd i złożył wieniec kwiatów przed mogiłą polskich żołnierzy poległych w bitwie z bolszewikami w 1920 roku pod pobliskim Lemanem.

Znowu bubel. Sąd stwierdził nieważność uchwały śmieciowej Łomży

cz cz, 09 stycznia 2020 13:43

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku stwierdził nieważność podjętej w sierpniu przez Radę Miejska Łomży uchwały w przedmiocie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty. Wyrok, po skardze jednej z mieszkanek, zapadł 18 grudnia ubiegłego roku, ale nawet radni miasta dotychczas nie byli poinformowani o takim procesie. Poza nieważnością uchwały sąd nakazał wypłatę skarżącej 780 złotych jako zwrot kosztów postępowania sądowego. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Dzięki szybkiej interwencji policjantów udało się uratować z pożaru 6 osób

cz cz, 09 stycznia 2020 12:07

Grajewscy policjanci jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru. Z płonącej kamienicy wyprowadzili mieszkańców. Wynieśli też z budynku butlę gazową. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy, żadnemu z mieszkańców nic się nie stało.

Działka na Walentynki

Foto: Działka na Walentynki
cz cz, 09 stycznia 2020 11:55

Prezydent Łomży ogłosił przetarg na sprzedaż niewielkiej działki przy ul. Bartniczej. Cena wywoławcza to 36 tys. zł za działkę o powierzchni 256 m2. Licytacja w ratuszu ma odbyć się 14 lutego. To popularne Walentynki, czyli święto zakochanych. Czy to jest przypadek, czy też ktoś to ustawił celowo? O kupno tej działki występował miejski radny Mariusz Tarka, którego dom jest tuż obok. Prezydent początkowo był przeciwko jej zbyciu. Sytuacja zmieniła się, gdy radny, początkowo krytyczny wobec rządów Mariusza Chrzanowskiego, zmienił opcję i na sesjach Rady Miasta zaczął głosować tak, jak radni z klubu prezydenta.

100 dni więzienia

Foto: 100 dni więzienia
cz cz, 09 stycznia 2020 09:28

Na 100 dni do więzienia trafił mężczyzna, który wczoraj jechał samochodem przez Łomżę. Został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej. W trakcie sprawdzania kierowcy i samochodu w policyjnych rejestrach okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Kryzys klimatyczny osłabia lasy koło Łomży

Foto: Kryzys klimatyczny osłabia lasy koło Łomży
cz cz, 09 stycznia 2020 08:08

- Las rośnie wolno i długo, drzewa z powodu suszy cierpią, są osłabione i chorują, a owady właśnie wtedy najzacieklej i najliczniej zaatakują – tłumaczy lokalne konsekwencje kryzysu klimatycznego przyrodnik Dariusz Godlewski, nadleśniczy Nadleśnictwa Łomża. Kiedy rokrocznie na zimę nie ma siarczystych mrozów, w cieple przeżyją chrząszcze kornika drukarza, larwy chrabąszcza majowego, kasztanowcowego oraz zwójki zieloneczki. Nie mając mrozu za naturalnego przeciwnika, rozmnożą się owady na wiosnę i w ciągu roku w rójkach, czasem po kilkakroć. Według przyrodnika, na razie i szczęśliwie są to jedyne wyrazistsze objawy globalnego kryzysu klimatu. Przyroda się dostosowuje.

Prezydent Duda przyjedzie do Kolna.

Foto: Prezydent Duda przyjedzie do Kolna.
cz śr, 08 stycznia 2020 17:07

W czwartek Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w Kolnie. Przyjedzie na zorganizowaną tu konferencję „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”, ale także, aby spotkać się z mieszkańcami powiatu kolneńskiego. Oficjalny program prezydenckiej wizyty ma trzy punkty.

Samorządowcy zapraszają na WOŚP

Foto: Samorządowcy zapraszają na WOŚP
cz śr, 08 stycznia 2020 12:17

- Miasto Łomża bardzo chętnie wspiera inicjatywy, które mają na celu pomoc innym osobom – mówi Mariusz Chrzanowski, prezydent miasta. - Każdy z nas pośrednio lub bezpośrednio korzystał ze sprzętu zakupionego przez WOŚP – podkreślał dodając, że jego dzieci też były tak badane. - Chęć pomagania innym to najpiękniejsza idea, najpiękniejsza wartość, która nas łączy – dodawał Artur Wierzbowski, wójt Piątnicy podkreślając, że gmina po raz pierwszy bierze udział w WOŚP. Obaj samorządowcy zachęcali do udziału w tegorocznej 28. już edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie grała w kilku miejscach Łomży i w Piątnicy.

87 szybkich

Foto: 87 szybkich
cz śr, 08 stycznia 2020 09:54

23 policjantów, wykorzystując 9 mierników prędkości, wczoraj od 6. rano do 22. w nocy łapało w Łomży i regionie kierowców przekraczających dozwolone prędkości jazdy. Efekt to 87 ukaranych.

W finale „Świetlnej Stolicy Polski”

Foto: W finale „Świetlnej Stolicy Polski”
cz śr, 08 stycznia 2020 08:13

Łomża dostała się do finału Plebiscytu Miast „Świetlnej Stolicy Polski”. Nasze miasto wygrało etap wojewódzki i dzięki temu otrzyma wsparcie charytatywne o wartości 10 000 zł. Teraz walczy o miano najładniej świątecznie przystrojonej miejscowości w kraju i dodatkowy, wart 40.000 zł, sprzęt AGD przeznaczony dla domów dziecka, seniorów i rodzin będących w potrzebie. W konkursie liczy się „klikanie” poprzez stronę internetową SwiecSie.pl.

Zaginęła 15-latka

Foto: Zaginęła 15-latka
cz wt, 07 stycznia 2020 19:39

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie poszukują zaginionej 15-letniej mieszkanki Zambrowa. Małoletnia w dniu 29 grudnia 2019r. oddaliła się z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powróciła. Nie nawiązała żadnego kontaktu z rodziną.

WOŚP zagra w Łomży ze 126 wolontariuszami

Foto: WOŚP zagra w Łomży ze 126 wolontariuszami
cz wt, 07 stycznia 2020 15:56

Po poprzednich edycjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do łomżyńskiego szpitala trafił najnowocześniejszy sprzęt medyczny o wartości 1,5 mln złotych. – To bardzo poważny zastrzyk finansowy i dowód na to, że warto zjednoczyć się i pomagać – mówi Monika Orłowska-Laskowska, szefowa łomżyńskiego Sztabu WOŚP. W tym roku Orkiestra ponownie zagra w Łomży. Pod hasłem „Wiatr w żagle dla dziecięcej medycyny zabiegowej” zbierane będą pieniądze na operacyjne ratowanie życia i zdrowia dzieci. Odbędzie się wiele imprez, a główną z koncertami, licytacjami i tradycyjnym światełkiem do nieba, zaplanowano na najbliższą niedzielę 12. stycznia w Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma.

Prawie co drugi chodzi do kościoła, a co czwarty przyjmuje Komunię świętą

Foto: Prawie co drugi chodzi do kościoła, a co czwart...
cz wt, 07 stycznia 2020 15:33

W 2018 r. w niedzielnej Mszy św. na terenie Diecezji Łomżyńskiej uczestniczyło 46,5% zobowiązanych katolików. a do Komunii św. przystępowało 22%. To odpowiednio 9. i 5. miejsce wśród diecezji w Polsce. Instytutu Statystyki Kościoła katolickiego w Polsce opublikował dane statystyczne dotyczące życia religijnego Polaków. Odsetek chodzących do kościoła w Polsce spadł o 0,1%, a przyjmujących Komunię św. wzrósł o 0,3% w porównaniu z wynikami za 2017 rok. - Niewielkie różnice, w porównaniu z poprzednim rokiem, są na granicy błędu statystycznego – podkreślał ks. dr Wojciech Sadłoń, dyrektor ISKK.

Twoja łazienka marzeń

Foto: Twoja łazienka marzeń
JJS wt, 07 stycznia 2020 13:52

Łazienka to zazwyczaj jedno z najmniejszych, ale zarazem jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu lub w mieszkaniu. Urządzanie jej nie jest sprawą prostą, dlatego warto poradzić się ekspertów, którzy będą wiedzieli, jaki projekt łazienki będzie najbardziej odpowiadał klientowi.

Wyjazd na narty do Szwajcarii – jakie ubezpieczenie wybrać?

Foto: Wyjazd na narty do Szwajcarii – jakie ubezpiecz...
JJS wt, 07 stycznia 2020 10:22

Wszyscy miłośnicy białego szaleństwa, doskonale wiedzą, że Szwajcaria jest idealnym miejscem na wyjazd na narty. To kraj niezliczonych możliwości dla wielbicieli aktywnego wypoczynku i zapalonych narciarzy. Czekają tam na nich, doskonałe trasy narciarskie otoczone wyjątkową scenerią Alp. Dlatego, w kraju tym znajdziemy naprawdę szeroką ofertę noclegów oraz wiele atrakcji dla turystów.

Rekordzistka nietrzeźwości

cz wt, 07 stycznia 2020 08:49

Ponad 2 i pół promila alkoholu miała w sobie 34-letnia kobieta, która usiłowała jechać samochodem. Kobieta była jedną z trójki pijanych kierowców, którzy wczoraj wpadli w ręce łomżyńskich policjantów. Wszyscy stracili prawo jazdy, a jak jest to dolegliwa kara przekonał się 65-letni mieszkaniec gminy Piątnica. Tym razem jechał trzeźwy, ale grozi mu więzienie, bo za kierownicę wsiadł pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów.

Wysoce zjadliwa grypa ptaków H5N8

Foto: Wysoce zjadliwa grypa ptaków H5N8
cz wt, 07 stycznia 2020 08:26

Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do posiadaczy drobiu w związku rozprzestrzenianiem się wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków H5N8. Przyczyną tego, oprócz zarażonych dzikich ptaków, jest również działalność człowieka dlatego na terenie gospodarstw należy bezwzględnie wdrożyć i przestrzegać zasad bioasekuracji. - Za brak stosowania zasad bioasekuracji będą nakładane pieniężne kary administracyjne – grozi Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apelując o zgłaszanie w powiatowych inspektoratach weterynarii wszystkich miejsc, w których utrzymywany jest drób, nawet jeśli przeznaczony jest na użytek własny, a także miejsca utrzymywania innych ptaków (np. gołębi).

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę