sobota, 28 marca 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Odkryto fundamenty po Hotelu Polskim i kościele jezuitów

Foto: Odkryto fundamenty po Hotelu Polskim i kościele...
cz pt, 13 marca 2020 18:14

Roboty budowlane na ulicach starówki w Łomży przynoszą pierwsze odkrycia archeologiczne. Na ulicy Rządowej przed placem Tadeusza Kościuszki robotnicy odsłonili około 7-metrowy kamienny fundament Hotelu Polskiego z połowy XIX w., natomiast naprzeciwko wlotu Krótkiej - co najmniej o stulecie starszy fragment fundamentu z cegieł wschodniej wieży kościoła jezuitów, wysadzonego przez uciekających przed Rosjanami Niemców w 1944 r. Pośrodku ul. Giełczyńskiej na wysokości pralni w hali biskupiej głęboko pod ziemią odkopano studnię z ok. 2-metrowych bali dębowych. - Spodziewamy się więcej niespodzianek z historii Łomży – cieszy się archeolog Mieczysław Bienia.

Poseł Kołakowski prosi o przeniesienie zakaźniaka do Białegostoku. Władze Łomży też

Foto: Poseł Kołakowski prosi o przeniesienie zakaźnia...
cz pt, 13 marca 2020 18:01

- Łomżyńska lokalizacja szpitala zakaźnego jest nielogiczna i ekonomicznie nieuzasadniona, miasto Białystok posiada znacznie większe zasoby medyczne w tym także lekarzy i pielęgniarek – napisał poseł Lech Kołakowski (PiS) w liście do ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego. - W imieniu mieszkańców Łomży i Ziemi Łomżyńskiej uprzejmie proszę o zmianę decyzji Ministra Zdrowia, w związku z koronawirusem lokowania szpitala zakaźnego dla województwa podlaskiego w Łomży. W podobnym tonie jest także pismo jakie do Ministra Zdrowia wysłały władze miasta.

Spółka PKS Nova ogranicza kursy lokalne i zawiesza dalekobieżne

Foto: Spółka PKS Nova ogranicza kursy lokalne i zawie...
cz pt, 13 marca 2020 16:12

Należąca do samorządu województwa podlaskiego Spółka PKS Nova, która powstała z połączenia dawnych PKS-ów m.in. w Łomży i Zambrowie, poinformowała o ograniczeniach w kursowaniu autobusów. Od poniedziałku będzie mniej autobusów lokalnych, a już od soboty 14 marca zostają zawieszone kursy dalekobieżne m.in. z Łomży do Olsztyna i Gdańska.

Prezydent Chrzanowski znokautował Sanepid

Foto: Prezydent Chrzanowski znokautował Sanepid
cz pt, 13 marca 2020 14:58

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zlekceważył wniosek Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łomży z 6. marca 2020 r. i nie wydał wnioskowanej przez niego decyzji, zakazującej przeprowadzenia gali bokserskiej „KnockOut Boxing Night 10”. Ta gala miała być promocją miasta, a zakończyła się wielkim skandalem związanym z sędziowaniem walki wieczoru Artura Szpilki z Siergiejem Radczenko. Okazuje się, że skandal jest jeszcze większy. Sanepid potwierdza, że dzień przed galą dr n. med. Przemysław Gosk, szef Sanepidu w Łomży, wnioskował do prezydenta Łomży o wydanie decyzji, zakazującej przeprowadzenia tej imprezy oraz nadanie tej decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności, gdyż jest to niezbędne ze względu na ochronę zdrowia lub życia ludzkiego.

Kwalifikacja wojskowa w roku 2020 zostaje zakończona

cz pt, 13 marca 2020 13:55

Szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Na mocy tego przepisu kwalifikacja w roku 2020 r. zostaje zakończona w piątek (13 marca br.). Wszystkie wezwania wydane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. tracą ważność.

Akcja jak z filmu

Foto: Akcja jak z filmu
cz pt, 13 marca 2020 13:47

Ubrani w kombinezony ochronne ratownicy medyczni i strażacy, w asyście policji, przed południem pojawili się przed jednym z bloków przy ul. Władysława Broniewskiego. Ratownicy z mieszkania na parterze wynieśli starszą panią, którą przewieziono do szpitala. – Skuteczny ratownik, to bezpieczny ratownik – mówi brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży podkreślając, że „w obecnym czasie musimy liczyć się z zagrożeniami”. Sama akcja była prawie standardowa, bo pani w podeszłym wieku nie miała na tyle siły, aby wstać i otworzyć drzwi, ale zastosowane środki bezpieczeństwa były specyficznie.

Jaki prezent na rocznicę ślubu dla Męża? - top 10 prezentów

Foto: Jaki prezent na rocznicę ślubu dla Męża? - top ...
JJS pt, 13 marca 2020 12:50

Wybór prezentu dla mężczyzny nie jest prostym zadaniem. Jednakże dobrze znając swojego męża, ma się większe prawdopodobieństwo trafienia w to, co lubi.

Podwyżka śmieci także w Piątnicy

Foto: Podwyżka śmieci także w Piątnicy
cz pt, 13 marca 2020 08:57

Rada Gminy Piątnica zmieniła stawki opłat za śmieci. Od 1 kwietnia podstawowa opłata od osoby wzrasta z 14 zł na 19 zł miesięcznie. Tyle będą płacić mieszkańcy segregujący śmieci. Za niesegregowanie kara będzie wynosiła 57 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.

Obława na pacjenta

Foto: Obława na pacjenta
cz pt, 13 marca 2020 08:24

Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa wyszedł ze szpitala w Białymstoku. Po informacji ze szpitala policjanci szybko odnaleźli go. - Przygotowani i ubrani w kombinezony podjęli interwencje – przekazuje Tomasz Krupa, rzecznik prasowy KWP w Białymstoku. - Mężczyzna wykonywał polecenia nie było potrzeby kontaktu fizycznego.

Sądy zamknięte do końca miesiąca

Foto: Sądy zamknięte do końca miesiąca
cz cz, 12 marca 2020 19:23

- Zarządzeniem A-021-8/20 Prezesa Sądu Okręgowego w Łomży z dnia 12 marca 2020 r. zostają zdjęte wszystkie sprawy z wokand w terminie od dnia 13 marca 2020 r. do dnia 31 marca 2020 r. - ogłoszono w czwartkowe późne popołudnie na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Łomży. Prezes sądu sędzia Jan Leszczewski mówi, że takie zamknięcie sądów dotyczy całego kraju, a podobne w treści zarządzenia zostały wydane także przez wszystkich prezesów sądów rejonowych łomżyńskiego okręgu sądowego.

Biskup Stenpowski udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy Świętej

Foto: Biskup Stenpowski udzielił dyspensy od obowiązk...
cz cz, 12 marca 2020 15:55

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski, udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy Świętej. Dyspensa obowiązuje osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieci i młodzież szkolną oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osoby które czują obawę przed zarażeniem.

Zmiana Komendanta

Foto: Zmiana Komendanta
cz cz, 12 marca 2020 15:14

Inspektor Robert Szewc został Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku. Zastąpił na tym stanowisku nadinspektora Daniela Kołnierowicza, który po 25 latach służby przeszedł na emeryturę. Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbyła się uroczysta ceremonia przekazania obowiązków Komendanta.

Synoptycy podnoszą stopień zagrożenia

Foto: Synoptycy podnoszą stopień zagrożenia
cz cz, 12 marca 2020 12:46

Na drugi stopień podnieśli synoptycy zagrożenie jakie w Łomży i regionie może powodować coraz silniejszy wiatr. Jego prędkość w porywach lokalnie może wzrastać do 100 km/h. Najsilniejsze porywy wiatru towarzyszyć będą przelotnym opadom deszczu i burzom.

Czy to już panika?

Foto: Czy to już panika?
cz cz, 12 marca 2020 12:22

Rząd, który wczoraj zdecydował o zamknięciu szkół, uniwersytetów i placówek kultury dziś dementuje „wiele fake newsów”. „Dementujemy: Nie planujemy zamykania sklepów i placówek handlowych. Nie planujemy odcinania kordonem sanitarnym żadnych dużych miast.” Koronawirus staje się coraz większym problemem, a kraj zaczyna ogarniać panika. Widać to po zwiększonych zakupach w sklepach i półkach, które świecą pustkami. Oficjalnie w województwie podlaskim do czwartku do godz. 11.00 nie potwierdzono występowania koronawirusa, ale w kraju liczba osób zakażanych wzrosła już do 47 skłaniając do działań kolejnych mieszkańców.

Egzaminy z obawą przed koronawirusem

Foto: Egzaminy z obawą przed koronawirusem
cz cz, 12 marca 2020 10:49

W Małopolsce, w obawie przed koronawirusem zamknięto Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. W Łomży WORD działa prawie normalnie. Dyrektor Mirosław Oliferuk podkreśla, że przy obecnym systemie egzaminowania, to nie jest takie wielkie skupisko ludzi, jakie było kiedyś, ale wprowadzono i tu dodatkowe środki bezpieczeństwa, a kursanci, którzy będą odwoływać egzaminy nie będą ponosić finansowych konsekwencji takich decyzji.

Wojewoda zamyka kolejne placówki

Foto: Wojewoda zamyka kolejne placówki
cz cz, 12 marca 2020 10:19

Na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374), w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 polecam czasowe zawieszenie działalności na terenie województwa podlaskiego, w terminie od dnia 12 marca 2020 r. do dnia 25 marca 2020 roku, w:

Wymuszona zmiana cen śmieci w Śniadowie

Foto: Wymuszona zmiana cen śmieci w Śniadowie
cz cz, 12 marca 2020 09:21

Małe gospodarstwa zaoszczędzą, duże zapłacą więcej. Radni Gminy Śniadowo zmienili sposób naliczania opłaty za śmieci, a w konsekwencji także stawki jakie od 1 kwietnia zobowiązani będą wnosić mieszkańcy. Teraz opłata jest od gospodarstwa, ale z wyróżnieniem czterech grup w zależności od liczby osób. Nowa opłata będzie od osoby. To jak przyznaje wójt gminy Rafał Pstrągowski reakcja na skargę jaką na poprzednia uchwałę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego złożyła łomżyńska prokuratura. Z jej uzasadnienia wynika, że nie można w Polsce mieszać metod wyliczania podatku śmieciowego. - Wewnętrznie się z tym nie zgadzam, ale jako gmina przyjęliśmy te argumenty - mówi wójt dodając, że liczy, iż skarga prokuratury zostanie wycofana.

Po bakteriach prezydent oddał MOSiR

Foto: Po bakteriach prezydent oddał MOSiR
cz cz, 12 marca 2020 08:33

Trzy lata temu, po aferze z przyznaniem przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego nagrody rocznej Andrzejowi Modzelewskiemu, dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji bez wymaganego wniosku od nadzorującej wówczas placówkę wiceprezydenta Agnieszki Muzyk, prezydenta dokonał serii zmian w miejskich dokumentach. Jedną z nich było przejęcie MOSiR-u pod swoją bezpośrednią kontrolę. Teraz, po aferze z bakteriami w basenach i ukrywaniem informacji o nich przez władze MOSiR-u, prezydent Chrzanowski nadzór na placówką ponownie oddał zastępcy.

Koronawirus u bram... Baseny znowu zamknięte

Foto: Koronawirus u bram... Baseny znowu zamknięte
cz śr, 11 marca 2020 15:56

Prezydent Łomży zdecydował o zamknięciu od 12 do 25 marca obiektów sportowych, w tym m.in. Parku Wodnego przy ul. kard. Wyszyńskiego, pływalni przy ul. Niemcewicza, kompleksów „Moje Boisko – Orlik 2012”, a także o odwołaniu wydarzeń w instytucjach kultury Miasta Łomża – poinformował Łukasz Czech z ratusza po środowym posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęconego koronowirusowi. Władze miasta zawiesiły również zajęcia w Klubie Seniora i Dziennym Domu Senior + i apelują do mieszkańców o ograniczenie wizyt w Urzędzie Miejskim.

Koronawirusa w województwie nie ma

cz śr, 11 marca 2020 14:13

- Na dzień dzisiejszy nie ma potwierdzonych przypadków wystąpienia koronawirusa na terenie województwa podlaskiego – mówiła w środę przed godziną 14. lek. med. Elżbieta Kraszewska, Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku. Zapewniała, że służby sanitarne są przygotowane do działań i apelowała do mieszkańców o przestrzeganie zasad postępowania dotyczących koronawirusa SARS Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę