Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 października 2020 napisz DONOS@

Uratowali 5 żyć

Foto: Uratowali 5 żyć
mm nie, 11 października 2020 13:46

- Dziś oficjalnie zamykamy sezon ratowniczy 2020 na rzece Narew - ogłosił w sobotnie popołudnie Tomasz Malinowski, prezes WOPR w Łomży. - Sezon zamykany miłym akcentem, ponieważ jest kręcenie programu „Poszukiwacze historii”, a my dbamy o bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie – dodawał z dumą.

Odnaleziono ciało poszukiwanego Janusza F.

mm nie, 11 października 2020 12:01

Policja potwierdza odnalezienie ciała poszukiwanego Janusza F. Mężczyzna podejrzany był o to, że w miejscowości Brzozowo k. Kolna dokonał zabójstwa swojej żony. Jego ciało miało zostać znalezione w Brzozowie koło Kolna.

Chcą dokopać się do historii

Foto: Chcą dokopać się do historii
mm so, 10 października 2020 17:36

- Szukamy barki przeprawowej z uzbrojeniem. Zostały tu one razem z mostami spalone przez wycofujących się Rosjan w XVIII wieku – wyjaśnia Andrzej Gutowski z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Scubamaniak. Operacja zaczęła się już w piątek, kiedy to grupa nurków penetrowała dno Narwi niedaleko przepompowni.

Krewki młodzieniec w starciu z rurą od wentylacji

Foto: Krewki młodzieniec w starciu z rurą od wentylacji
mm so, 10 października 2020 10:38

W maju tego roku, w łomżyńskim Parku Jana Pawła II, krewki młodzieniec uszkodził element fontanny i drzewko. Widziało to oko kamery, co pozwoliło policjantom ustalić personalia 22-latka i zatrzymać.

Kolizja na ul. Zawadzkiej

Foto: Kolizja na ul. Zawadzkiej
mm pt, 09 października 2020 17:34

Dwa pojazdy osobowe zderzyły się na ul. Zawadzkiej na wysokości ul. Mazowieckiej. Ruch z utrudnieniami odbywa się w obu kierunkach.

Ukradła portfel w sklepie, widziała ją kamera

Foto: Ukradła portfel w sklepie, widziała ją kamera
mm pt, 09 października 2020 14:25

Łomżyńscy kryminalni zatrzymali podejrzaną o kradzież portfela w jednym ze sklepów w Łomży. Nie widziała tego pokrzywdzona, ale widziała to kamera.

Safari marzeń w Kenii - afrykańskie wyprawy z CARTER®

Foto: Safari marzeń w Kenii - afrykańskie wyprawy z C...
JJS pt, 09 października 2020 13:22

Kenia to kwintesencja Wschodniej Afryki – bezkresne sawanny spalone słońcem, porośnięte charakterystycznymi drzewami akacjowymi, ośnieżone szczyty Góry Kenia, masajskie wioski i wiele kilometrów cudownych piaszczystych plaż, nad którymi kołyszą się palmy kokosowe. To idealny kierunek na zimowe wakacje zarówno z dziećmi, jak i na romantyczną luksusową eskapadę we dwoje.

Marszałek dzieli województwo pod myśliwych

Foto: Marszałek dzieli województwo pod myśliwych
mm cz, 08 października 2020 19:48

Marszałek Województwa, Artur Kosicki, konsultuje projekt uchwały Sejmiku Województwa Podlaskiego w sprawie dokonania podziału Województwa Podlaskiego na obwody łowieckie oraz zaliczenia obwodów łowieckich do kategorii. Jeśli jesteś właścicielem albo użytkownikiem wieczystym nieruchomości objętej Projektem możesz wnieść uwagi.

Poseł Kołakowski uruchamia telefon interwencyjny dla rolników

Foto: Poseł Kołakowski uruchamia telefon interwencyjn...
mm cz, 08 października 2020 18:25

Każdy, kto czuje się poszkodowany lub zagrożony z powodu ustawy (o ochronie zwierząt - red.), może zadzwonić i zgłosić się do Posła Kołakowskiego – deklaruje parlamentarzysta w rozesłanym komunikacie o uruchomieniu specjalnego telefonu interwencyjnego.

Zerwane linie energetyczne w Podgórzu

Foto: Zerwane linie energetyczne w Podgórzu
mm cz, 08 października 2020 16:20

Zerwaną linię energetyczną zabezpieczają strażacy z OSP w Podgórzu. Fragment ulicy Szkolnej został wyłączony z ruchu.

MPEC dostarczy ciepło do kaloryferów w domach

Foto: MPEC dostarczy ciepło do kaloryferów w domach
mm cz, 08 października 2020 12:55

- Myślę, że w piątek po południu i wieczorem lokatorzy poczują, że centralne ogrzewanie działa, a grzejniki w mieszkaniach są wyraźnie cieplejsze - mówi w czwartek kierownik Piotr Pawłowski, członek Zarządu Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. ŁSM w porozumieniu z "Perspektywą", "Jednością" i MPGKiM poprosiła MPEC w Łomży o uruchomienie dostaw ciepła do C.O. - Przypomnieliśmy też MPEC-owi, aby ustawienia temperatury na węzłach centralnego ogrzewania w budynkach ŁSM były zgodne z naszymi wcześniejszymi i aktualizowanymi co roku ustaleniami.

Promocje bankowe – jak i ile można na nich rzeczywiście zarobić?

Foto: Promocje bankowe – jak i ile można na nich rzec...
JJS cz, 08 października 2020 08:19

Ostatnio wiele mówi się na temat promocji bankowych i możliwości dorobienia na nich dodatkowych pieniędzy. Banki coraz częściej, zamiast inwestować pieniądze w marketing, decydują się na stworzenie takiej właśnie promocji, ponieważ cieszy się ona naprawdę dużym zainteresowaniem. Na jakich zasadach można liczyć na premię finansową od banku i jak wysokie są jej kwoty?

Turbokrymar – profesjonalna regeneracja turbin!

Foto: Turbokrymar – profesjonalna regeneracja turbin!
JJS cz, 08 października 2020 08:16

Samochody, które wyposażone są w turbosprężarki mają zdecydowany wpływ na komfort jazdy oraz zapewniają dodatkową moc i wsparcie silnika, bowiem zastosowanie turbiny przyczynia się do zmniejszenia zużywania się paliwa, a także jest przyjazne dla środowiska naturalnego. Z tego też powodu turbiny w obecnym czasie stały się jednymi z najistotniejszych elementów w budowie każdego samochodu. Aczkolwiek wszyscy właściciele pojazdów doskonale zdają sobie sprawę, iż turbosprężarki są bardzo delikatne i dlatego konieczna jest ich regeneracja, oczywiście przy użyciu odpowiedniej wiedzy.

Rolnicy zakorkowali miasto

Foto: Rolnicy zakorkowali miasto
mm śr, 07 października 2020 20:32

- Przepraszam wszystkich mieszkańców i wszystkich tych, którym utrudniliśmy życie i przejazd, ale nie możemy protestować zamykając się w oborze – tłumaczył Zdzisław Łuba, Przewodniczący Powiatowej Rady Podlaskiej Izby Rolniczej w Łomży.

Starsze małżeństwo straciło 20 tys. zł.

Foto: Starsze małżeństwo straciło 20 tys. zł.
mm śr, 07 października 2020 16:58

Małżeństwo z Łomży straciło 20 tysięcy złotych oraz 100 dolarów. Seniorzy padli ofiarami oszustów działających metodą na wnuczka.

Za cztery miesiące wzrosną czynsze

Foto: Za cztery miesiące wzrosną czynsze
mm śr, 07 października 2020 15:36

Prawie o jedną piątą wzrośnie od 1 lutego 2021 roku stawka bazowa czynszu w mieszkaniach komunalnych w Łomży. Prezydent Mariusz Chrzanowski podpisał wczoraj stosowne zarządzenie. Oznacza to, że dotychczasowa stawka bazowa z 1,6 zł wzrośnie do 1,9 zł za m2. Podwyżka obejmuje ponad 1,3 tysiąca mieszkań, którymi administruje MPGKiM.

Jaką lodówkę kupić?

Foto: Jaką lodówkę kupić?
JJS śr, 07 października 2020 09:59

Wybór dobrej lodówki do kuchni zależy od wielu czynników. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, koniecznie dowiedzmy się, na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie lodówki. Jak wybrać taką, która spełni wszystkie nasze oczekiwania?

Nikogo nie było...

Foto: Nikogo nie było...
mm śr, 07 października 2020 09:33

Nasi czytelnicy wciąż dopytują, jak wygląda sprawa pomocy dla Jana Szczechowskiego. Próba telefonicznego kontaktu z Dariuszem Rosowiczem, inicjatorem internetowej zbiórki na rzecz pana Janka, która przyniosła ponad 17 tysięcy złotych, zakończyła się niepowodzeniem. Pytania mailowe, tak jak wcześniej, też pozostały bez odpowiedzi. Tymczasem Jan Szczechowski twierdzi, że poza jedną dostawą jedzenia w drugiej połowie września nic więcej nie dostał. Okazało się również, że jego opiekun prawny, Tadeusz Szczechowski, nie tylko nic nie wie o całej sprawie, ale też nikt się z nim nie kontaktował – ani przed rozpoczęciem zbiórki, ani też po jej zakończeniu.

Wypadek na Szosie do Mężenina

Foto: Wypadek na Szosie do Mężenina
mm śr, 07 października 2020 08:32

Na drodze między Łomżą a Rutkami zderzyły się dwa pojazdy. Cztery osoby trafiły do szpitala. Droga jest zablokowana.

Konto osobiste dla nastolatka - jak uczyć dziecko o bankowości?

Foto: Konto osobiste dla nastolatka - jak uczyć dziec...
JJS śr, 07 października 2020 08:18

Już od najmłodszych lat warto uczyć dzieci na temat świadomego oszczędzania i zarządzania budżetem. W tym celu przydatne jest konto bankowe, które pozwoli na zrozumienie wiedzy w praktyce. Jakie konto wybrać i jak przygotować swoje dziecko do dorosłego życia w świecie pieniędzy?

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę