środa, 14 listopada 2018 napisz DONOS@

Dziękuję! – Marek Adam Komorowski - Radny Sejmiku Województwa

Foto: Dziękuję! – Marek Adam Komorowski - Radny Sejmi...
JJS pt, 26 października 2018 13:10

Szanowni Państwo, w związku z wyborami samorządowymi do Sejmiku Województwa Podlaskiego z niedzieli 21 października 2018 r. chciałbym serdecznie podziękować wszystkim wyborcom, którzy oddali głos na listę Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, w tym na moją osobę.

Nowa sala gimnastyczna przecieka

Foto: Nowa sala gimnastyczna przecieka
cz pt, 26 października 2018 12:29

To brzmi wręcz komicznie. Zbudowana i oddana niedawno do użytku nowa sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży przecieka. Po przedwczorajszych opadach deszczu wczoraj w tzw. małych salkach gimnastycznych, w których ćwiczą dzieci młodszych klas, odwołano zajęcia. Powodem była woda, która przesiąknęła do środka. Zapytaliśmy w ratuszu czy budowlańcy coś źle zrobili, czy projekt był zły, czy może opady deszczu były za duże? Mamy wytłumaczenie władz.

Sprzedaż działek po PKS Łomża nadzwyczajnie wstrzymana

Foto: Sprzedaż działek po PKS Łomża nadzwyczajnie wst...
cz pt, 26 października 2018 11:58

Zarząd Województwa Podlaskiego na nadzwyczajnym posiedzeniu podjął dziś uchwałę, w której efekcie wstrzymano sprzedaży blisko 5 hektarów gruntu i część budynków dawnej bazy PKS Łomża w rejonie Alei Józefa Piłsudskiego, ul. Spokojnej i ul. Żabiej. Działki ze sprzedaży wycofano na kilka godzin przed otwarciem ofert. Według naszych informacji było trzech kupców, którzy wpłacili wymagane wadium.

Wygrali wybory, ale na przejęcie władzy muszą jeszcze poczekać

Foto: Wygrali wybory, ale na przejęcie władzy muszą j...
cz pt, 26 października 2018 09:03

Dwoje nowych wójtów w Wiźnie i Zbójnej, oraz wybrany nowy burmistrz Jedwabnego na przejęcie władzy w swoich samorządach muszą poczekać jeszcze blisko miesiąc. Państwowa Komisja Wyborcza wyjaśniła, że choć wygrali wybory w ostatnią niedzielę ze złożeniem ślubowania i przejęciem władzy będą musieli poczekać co najmniej do 19 listopada.

Sarna, lis i krowa... zginęły po zderzeniu z samochodem

Foto: Sarna, lis i krowa... zginęły po zderzeniu z sa...
cz pt, 26 października 2018 08:43

Trzy kolizje drogowe z udziałem zwierząt odnotowali policjanci w ostatnich godzinach w regionie Łomży. W dwóch pierwszych to zwierzęta wbiegły na jezdnie przed samochody, których kierowcy nie mieli szansy na wyhamowanie. Trzeci wypadek jest inny. Samochód uderzył w krowę idącą poboczem jezdni zabijając ją, po czym kierowca pojechał dalej.

Łomża stoi

Foto: Łomża stoi
cz cz, 25 października 2018 17:50

Roboty drogowe w pobliżu wszystkich dwóch łomżyńskich mostów przez Narew sprawiają, że dojazd z Łomży do Piątnicy zajmuje kilkadziesiąt minut. Przejazd przez całe miasto czasami znacznie dłużej. Długie korki samochodów stoją na ulicach Wojska Polskiego i alei Legionów prowadzących do Ronda Tadeusza Kościuszki i dalej ul. Zjazd w kierunku Piątnicy.

Podczas kontroli drogowej wpadli z kokainą, haszyszem i marihuaną

Foto: Podczas kontroli drogowej wpadli z kokainą, has...
cz cz, 25 października 2018 17:31

Dwóch mężczyzn posiadających narkotyki wpadło w ręce policji podczas rutynowej kontroli drogowej. Do takiej na terenie gminy Szczuczyn zatrzymano BMW. Podejrzenia policjantów wzbudziło nerwowe zachowanie kierowcy i pasażera.

Zatrudnienie córki radnej w miejskiej spółce jest tajne

Foto: Zatrudnienie córki radnej w miejskiej spółce je...
cz cz, 25 października 2018 16:43

Władze Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży unijnymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych tzw. RODO zasłaniają się by nie odpowiadać na pytania o to jak w miejskiej spółce prace znalazła córka miejskiej radnej. O tym, że córka „prezydenckiej” radnej Wandy Mężyńskiej została zatrudniona w MPEC potwierdziło nam kilku pracowników spółki, ale władze odmawiają odpowiedzi nawet na pytanie jaką w spółce pełni funkcję czy jak wyglądała procedura naboru na jej stanowisko.

Chrzanowski pozwał Muzyk i przegrał w Sądzie Okręgowym

Foto: Chrzanowski pozwał Muzyk i przegrał w Sądzie Ok...
cz cz, 25 października 2018 15:06

Sąd Okręgowy w Łomży oddalił protest wyborczy, jaki zgłosił kandydat na prezydenta Łomży Mariusz Chrzanowski (lat 34) przeciw kandydatce na prezydenta Łomży Agnieszce Muzyk (lat 46). Poszło o opublikowaną wypowiedź kandydatki, że wybór Chrzanowskiego na prezydenta stwarza ryzyko 5 lat straconych dla Łomży oraz że Chrzanowski wyrzekł się wartości prawicowych. Sędzia SO Eugeniusz Dąbrowski w uzasadnieniu postanowienia stwierdził, że takie sformułowania nie poddają się ocenie „prawda – fałsz” i są nagminne w kampaniach wyborczych.

Pijane głąby za kierownicą

cz cz, 25 października 2018 11:17

Troje pijanych kierowców zatrzymali wczoraj wieczorem i nocą policjanci z Łomży. Wśród nich był 26-latek, który od 8 lat ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, oraz 21-latka, która mając blisko dwa promile alkoholu w sobie jechała volkswagenem i spowodowała kolizję trzech samochodów.

Prof. Śleszyński: Zagrożony jest byt takich miast jak Łomża...

Foto: Prof. Śleszyński: Zagrożony jest byt takich mia...
cz cz, 25 października 2018 11:02

- Zagrożony jest byt takich miast jak Łomża, Ostrołęka, Suwałki czy Zamość – alarmuje prof. Przemysław Śleszyński, kierownik Zakładu Geografii Miast i Ludności w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN. Profesor dla Klubu Jagiellońskiego przygotował raport „Polska średnich miast. Założenia i koncepcja deglomeracji w Polsce”, w którym postuluje m.in. reformę administracyjno-terytorialną kraju, by powstrzymać pogłębianie się niekorzystnych tendencji rozwojowych. - „Uaktywniły się bowiem obszary peryferyjne, których przyszłość jest zagrożona z powodu depopulacji i obniżania się poziomu dochodów” - pisze w raporcie profesor kilkakrotnie wskazując Łomżę jako... dowód swoich tez.

Łomża niepodległa w marzeniach i w rzeczywistości

Foto: Łomża niepodległa w marzeniach i w rzeczywistości
cz cz, 25 października 2018 08:34

– Leon Kaliwoda to sztandarowa ofiara listopada 1918 roku w Łomży, główna postać symbolizująca podążanie do wolnej Polski, ale warto pamiętać, że nie byłoby tych wydarzeń, gdyby nie wcześniejsza działalność Aleksandra Chrystowskiego, który był takim łomżyńskim Piłsudskim! – podkreślał prof. Adam Czesław Dobroński. Autor książki „Łomża w latach 1866–1918” wygłosił w Muzeum Północno-Mazowieckim wykład „Łomża niepodległa. Marzenia i realia”, przybliżając kilku pokoleniom słuchaczy historie sprzed stu lat. Wyjaśniał jak doszło do rozbrojenia Niemców w Łomży i dlaczego tu były ofiary śmiertelne, gdy w innych miastach obyło się bez rozlewu krwi.

Zrobiło się mokro

cz cz, 25 października 2018 08:23

Około 30 litrów wody na każdy metr kwadratowy powierzchni ziemi w regionie spadło w ciągu ostatnich dwóch deszczowych dnia. Synoptycy nadal zapowiadają zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu, a lokalnie przelotny deszcz ze śniegiem. Prognozowana wysokość opadów na dziś do 12 mm, czyli 12 litrów na m2 powierzchni ziemi.

Wypadek w Lesie Jednaczewskim

Foto: Wypadek w Lesie Jednaczewskim
mm śr, 24 października 2018 17:57

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku zderzenia dwóch aut w Lesie Jednaczewskim. W tej chwili droga jest zablokowana. Do Jednaczewa lepiej jest jechać przez Kupiski.

Agnieszka Muzyk (kontr) atakuje

Foto: Agnieszka Muzyk (kontr) atakuje
cz śr, 24 października 2018 17:41

Agnieszka Muzyk, kandydatka PiS na nowego prezydenta Łomży, która wraz z Mariuszem Chrzanowskim zmierzy się w finale boju o fotel prezydenta miasta, zwołała pierwszą po niedzielnej porażce (44 do 23%) konferencję prasową. Mówiła, że „padła ofiarą zorganizowanej kampanii negatywnej” i rozsiewanych fake newsów. Dziękowała, że wyborcy nie dali się zwieść pomówieniom kierowanym pod jej adresem, oraz mężowi i córce, że wytrwali. Muzyk wyzwała Chrzanowskiego do „debat tematycznych” i zarzucała mu m.in. „brak panowania nad inwestycjami” miejskimi, czy wydatki na „fajerwerki wyborcze”, ale także poruszyła tematy biomasy w MPEC i rzeźni na Bawełnie. - To tematy, których na tym etapie kompanii już się uniknąć nie da - mówiła.

Silny wiatr zwalił drzewo na samochody

Foto: Silny wiatr zwalił drzewo na samochody
cz śr, 24 października 2018 17:06

Silny podmuch wiatru złamał koronę dużej wierzby, która spadła na dwa znajdujące się w pobliżu samochody. Na szczęście oba były puste. Do zdarzenia doszło ok. godz. 15.40 w okolicy ul Studenckiej na Bawełnie. W ostatnich godzinach strażacy odnotowali kilka zgłoszeń do zdarzeń związanych z silnymi podmuchami wiatru, a synoptycy zapowiadają, że wietrzna pogoda utrzyma się co najmniej do północy.

Ciężarówka potrąciła nastolatkę

Foto: Ciężarówka potrąciła nastolatkę
cz śr, 24 października 2018 16:39

16-letnia dziewczyna została zabrana do szpitala po tym gdy potrąciła ją ciężarówka. Do wypadku doszło ok. godziny 15. na drodze pomiędzy miejscowościami Turośl a Ptaki w powiecie kolneńskim.

Programy DSR w Polsce

Foto: Programy DSR w Polsce
JJS śr, 24 października 2018 12:42

W Polsce wraz z rozwojem gospodarczym rokrocznie zwiększa się zapotrzebowanie na energie elektryczną. Krajowy system energetyczny posiada wystarczającą ilość energii, aby zasilić wszystkich odbiorców. Jednak może dojść do sytuacji, w której następuje zachwianie równowagi między zapotrzebowaniem na energię a możliwościami jej dostarczenia. Nieodzownym staje się zatem jak najefektywniejsze zarządzanie posiadanymi zasobami. W tym celu powstały programy Demand Side Response, w skrócie DSR, których głównym celem jest utrzymanie stabilizacji energetycznej zwłaszcza w godzinach szczytowych. Jak dokładnie wyglądają programy DSR w naszym kraju i co można zyskać dzięki częściowej lub całościowej rezygnacji ze zużywanej energii w swoim przedsiębiorstwie?

Szukają „stylisty” Hanki Bielickiej

Foto: Szukają „stylisty” Hanki Bielickiej
cz śr, 24 października 2018 12:12

Policja w Łomży prowadzi postępowanie w sprawie ustalenia osoby, lub osób, które w piątkowy wieczór przyodziały Hankę Bielicką, siedzącą na ławeczce na rogu ul. Farnej i Starego Rynku w Łomży, w koszulkę z napisem „Konstytucja”. - Nie było oficjalnego zgłoszenia w tej sprawie, a czynności zostały podjęte z urzędu – mówi Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

Kolizyjny wtorek

Foto: Kolizyjny wtorek
cz śr, 24 października 2018 10:20

Do ośmiu kolizji drogowych doszło wczoraj w Łomży i najbliższej okolicy. Wśród nich było zderzenie z sarna, która wbiegła wprost przed peugeota jadącego drogą krajową nr 64 Łomża – Jeżewo.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę