środa, 20 czerwca 2018 napisz DONOS@

Cztery osoby ranne po wypadku na drodze do Kolna

Foto: Cztery osoby ranne po wypadku na drodze do Kolna
cz pt, 01 czerwca 2018 18:57

Cztery osoby zostały poszkodowane w wypadku do którego doszło o godz. 17:45 we wsi Korzeniste, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 63 Łomża-Kolno z drogą wojewódzką Stawiski - Nowogród. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca pojazdem osobowym, jadąc w kierunku Nowogrodu, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy pojazdu ciężarowego jadącego drogą krajową w stronę Łomży.

Karygodne błędy przy ul. Zawadzkiej

Foto: Karygodne błędy przy ul. Zawadzkiej
cz pt, 01 czerwca 2018 16:47

Na rozbudowę i dobudowę dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej aż do Szosy do Mężenina miasto Łomża otrzymało 15 mln zł unijnej dotacji. Bez niej inwestycja nie byłaby rozpoczynana, ale coraz częściej pojawia się obawa o to, czy unijne pieniądze do Łomży dotrą. Powodem jest zamieszanie z administracyjną decyzją zezwalającą na prowadzenie prac. Prezydent tzw. ZRID wydał na podstawie tzw. specustawy drogowej, a po protestach mieszkańców wojewoda go pozmieniał. Po kolejnym proteście Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił w całości decyzję wojewody. Okazuje się, że powodem były błędy proceduralne. Zdaniem sądu decyzja nie spełnia wymogów, jest decyzją „o wysokim stopniu nieczytelności i niejednoznaczności” i „w istocie(...) nie jest możliwa do wykonania”. Sprawa – niestety, ma charakter polityczny i cały czas pozostaje otwarte pytanie czy prace na Zawadzkiej da się ukończyć i rozliczyć.

Herb miasta na 600-lecie Łomży wita kwiatami na Muszli

Foto: Herb miasta na 600-lecie Łomży wita kwiatami na...
cz pt, 01 czerwca 2018 15:55

Około 30 tysięcy kwiatów „wyrosło” w ciągu 9 dni na pochyłej skarpie na Muszli przy ulicy Zjazd w Łomży, tworząc największy w historii miasta wielobarwny kobierzec z jeleniem herbowym po lewej stronie oraz z napisem „600-lecie Łomży” w dwóch rzędach po prawej. Tegoroczne koszty wielkiego kwietnika o boku ok. 50 metrów na 11 metrów i powierzchni około 600 mkw. na zboczu, jakiego prawdopodobnie nie ma żadne miasto ani wioska w Polsce (o ile nie w Europie), są również imponujące i wynoszą około 40 tysięcy złotych. Oryginalny pomysł narodził się dwa lata temu w głowie Marka Olbrysia, łomżyniaka, radnego sejmiku podlaskiego i dyrektora MPGKiM w Łomży.

Nowa wiceprezes SO w Łomży

cz pt, 01 czerwca 2018 11:53

Sędzia Wiesława Kozikowska, dotychczasowa wizytator ds. rodzinnych i nieletnich Sądu Okręgowego w Łomży została nowym wiceprezesem Sądu Okręgowego w Łomży. Sędzia objęła funkcję na 6-letnią kadencję.

Która kosiarka lepsza – spalinowa czy elektryczna?

Foto: Która kosiarka lepsza – spalinowa czy elektryczna?
JJS pt, 01 czerwca 2018 09:16

Pielęgnacja ogrodu może być niezwykle wymagającym zajęciem. Jeżeli jednak będziemy mieć pod ręką odpowiednie narzędzia, zajmie nam ona o wiele mniej czasu. Tak jest w przypadku koszenia trawnika – dzięki właściwie dobranemu sprzętowi, zabieg przebiegnie sprawniej. Jaka kosiarka do ogrodu sprawdzi się najlepiej?

Wypadek pod Wizną

Foto: Wypadek pod Wizną
cz pt, 01 czerwca 2018 08:17

Kierowca forda mondeo z nieznanych przyczyn zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Ranny został zabrany do szpitala. Do wypadku doszło dziś rano w okolicach Wizny. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia, ale podają, że utrudnień w ruchu w miejscu wypadku nie ma.

Miejski Dzień Dziecka

Foto: Miejski Dzień Dziecka
cz pt, 01 czerwca 2018 08:07

Od godziny 10. do 16. Stary Rynek ma zamienić się w plac zabaw. Dziś Dzień Dziecka, na Starym Runku Miejski Dzień Dziecka. Będą m.in.: dmuchańce, rodeo, malowanie buziek, ogródek dwulatka, watę cukrową i lody.

Wypadek koło Osowca

Foto: Wypadek koło Osowca
cz cz, 31 maja 2018 11:54

Prawdopodobnie młody mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem na zakręcie zjechał na przeciwległy pas ruch i zderzył się z samochodem jadącym w przeciwnym kierunku. Do wypadku doszło ok. 10.30 na drodze krajowej nr 63 Zambrów – Czyżew w okolicy wsi Osowiec. Co najmniej jedna osoba została ranna. Na miejscu pracują służby, a policjanci ustalają okoliczności wypadku.

Bp. Stepnowski: Najważniejszym elementem chrześcijaństwa jest Eucharystia

Foto: Bp. Stepnowski: Najważniejszym elementem chrześ...
cz cz, 31 maja 2018 11:35

- Chleb i wino jest po to, aby je spożywać. Chrystus jest po to, aby przyjmować Go do swojego serca – mówił biskup łomżyński Janusz Stepnowski podczas Mszy świętej w Bożego Ciało w Katedrze. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, jest jednym z głównych świąt obchodzonych w kościele. W trakcie uroczystych Mszy świętych ze wszystkich świątyń wychodzą procesje wiernych, którzy z Najświętszym Sakramentem, przechodzą ulicami miast i przez wioski do czterech ołtarzy, gdzie odmawiane są modlitwy i czytane fragmenty ewangelii tematycznie związane z Eucharystią.

Musimy być krytyczni, aby się rozwijać...

Foto: Musimy być krytyczni, aby się rozwijać...
cz cz, 31 maja 2018 10:09

- Mamy serdecznie dość tej hipokryzji. Ktoś coś innego mówi, coś innego robi. Jego deklaracje nie pokrywają się z tym co robi w życiu publicznym – mówił dominikanin o. Paweł Gużyński, który w środę po południu był gościem na organizowanym przez działaczy Platformy Obywatelskiej spotkaniu Klubu Obywatelskiego w Łomży. Przyszło na nie około 60 osób. Dominikanin mówił przede wszystkim o Jezusie i Ewangelii, ale także o tym co myśli o współczesnym świecie i m.in. o stosunkach państwo – kościół. Deklarował się jako zwolennik „religii publicznej na poziomie społeczeństwa obywatelskiego”, ale także przeciwnik działalności kościoła w sferze decyzji politycznych.

Szykuje się największa w regionie impreza dla dzieci

Foto: Szykuje się największa w regionie impreza dla d...
JJS śr, 30 maja 2018 14:58

Bursztynowy Dzień Dziecka już za kilka dni! Centrum handlowe Galeria Bursztynowa zaprasza w niedzielę, 3 czerwca. Wśród atrakcji znajdą się wzloty balonem, pokaz mody, koncert, pokaz iluzji oraz rozgrywki piłkarskie.

Prezydenckie „budowanie zespołu w oparciu o typologie osobowości”

Foto: Prezydenckie „budowanie zespołu w oparciu o typ...
cz śr, 30 maja 2018 13:58

Sytuacja we władzach miasta mocno się skomplikowała. Po ponad trzech latach rządów prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski boleśnie doświadcza, że... źle sobie dobiera kolegów i współpracowników. Nie pomogło nawet szkolenie jakie przeszedł w „szkole inspiracji”, na które przed rokiem zabrał ze sobą do Dworku pod Holonkami koło Brańska najbliższych i najważniejszych z ratusza i podległych mu instytucji. Z publicznych pieniędzy zapłaciliśmy za to 17 tysięcy 500 złotych.

Wypadek pod Nowogrodem

Foto: Wypadek pod Nowogrodem
cz śr, 30 maja 2018 13:11

Kierujący pojazdem osobowym mężczyzna w trakcie włączanie się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej osobówką kobiecie. Doszło do zderzenia, a mężczyzna został zabrany do szpitala.

Zapaliło się BMW

Foto: Zapaliło się BMW
cz śr, 30 maja 2018 11:07

- Cała akcja, dojazd na miejsce zgłoszenia i ugaszenie pożaru, zajęło nam 19 minut – mówi bryg. Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. To dzięki szybkiej akcji strażaków straty są stosunkowo niewielkie. Rano jadąc ulicą Wojska Polskiego w Łomży zapaliło się terenowe BMW.

Jutro Boże Ciało

Foto: Jutro Boże Ciało
cz śr, 30 maja 2018 09:12

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa zwana popularnie Bożym Ciałem, to dzień w którym ze wszystkich kościołów wychodzą wierni w procesjach z Najświętszym Sakramentem. - Przez udział w procesji publicznie wyznajemy wiarę w obecność Jezusa Chrystusa wśród nas – podkreślał ks. prał. dr Wojciech Nowacki, proboszcz parafii Bożego Ciała w Łomży. - Z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie przejdziemy ulicami naszej parafii. Będziemy dziękować za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła, dla naszej Ojczyzny, naszej parafii i naszych rodzin. Uroczyste procesje organizują wszystkie parafie.

Ciepło, coraz cieplej...

Foto: Ciepło, coraz cieplej...
cz śr, 30 maja 2018 08:45

Wczoraj w Marianowie k. Łomży na stacji meteorologicznej Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przez blisko cztery godziny notowano temperaturę powyżej 27°C. Dziś ma być cieplej. W cieniu temperatura może osiągnąć nawet 30°C. Jutro, w Boże Ciało, będzie podobnie.

Tego nie da się zrobić?

Foto: Tego nie da się zrobić?
cz wt, 29 maja 2018 16:12

Po raz kolejny władzom miasta nie udał się przetarg na budowę fontanny, tężni i toalety w Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma. Choć był ogłoszony po raz szósty wpłynęła tylko jedna oferta, jedynie na jeden z obiektów i w dodatku wykonawca chce dużo więcej pieniędzy niż gotowe było zapłacić miasto. Realizacja pierwszego z „wielkich” projektów prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, staje więc pod coraz większym znakiem zapytania.

Rozmowy o dorosłości z dziećmi w ogrodach biskupich

Foto: Rozmowy o dorosłości z dziećmi w ogrodach bisku...
cz wt, 29 maja 2018 14:47

Elżbieta Komorowska przy laptopie na trawie szykuje kolejną porcję muzyki do zumby, jakiej uczy dzieci na lekcjach wf, zaś dorosłych w Elite Strefa Kobiet. Dzieci, cisną się do niej grupami, żeby potańczyć na świeżym powietrzu z okazji Dnia Dziecka, który Szkoły Katolickie urządziły w ogrodach biskupich po drugiej stronie Sadowej. - Bawiło się u nas, grało i rywalizowało ponad 400 uczestników z Łomży i Wilna – wylicza Marcin Makowski, opiekun samorządu uczniowskiego, wskazując na grill, tor przeszkód, boisko siatkówki, lody gotti, zjeżdżalnię, stoiska Logosu, policji, strażaków, leśników i ratowników z GR Nadzieja.

Czy studiowanie dwóch kierunków jest opłacalne?

Foto: Czy studiowanie dwóch kierunków jest opłacalne?
JJS wt, 29 maja 2018 11:05

Coraz więcej osób kończy na studiach wyższych dwa kierunki, uzyskując tym samym dwa tytuły magistra. Czy taka dwutorowa droga ma sens i przełoży się w przyszłości na realne zyski? Czy studiowanie dwóch kierunków jest opłacalne?

Kiedy można znaleźć tani nocleg w Szczyrku i dlaczego warto tu przyjechać?

Foto: Kiedy można znaleźć tani nocleg w Szczyrku i dl...
JJS wt, 29 maja 2018 09:42

Wyjazd do Szczyrku może być czasem spędzonym wyjątkowo aktywnie. Rodzaj atrakcji dostępnych na miejscu jest ściśle związany z porą roku, w której przyjeżdżasz do tego miejsca. Zobacz, w jaki sposób możesz spędzić urlop w tej pięknej miejscowości oraz to, kiedy możesz liczyć na tańszy nocleg.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę