poniedziałek, 21 stycznia 2019 napisz DONOS@

Powody odwołania były... inne?

Foto: Powody odwołania były... inne?
cz śr, 02 stycznia 2019 17:38

- Stwierdzenie, będące oficjalnym uzasadnieniem odwołania m. in. mojej osoby z funkcji Dyrektora WORD w Łomży (…) jest niezgodne z prawdą – twierdzi Cezary Kisiel. W oficjalnym komunikacie władz województwa podano, że powodem jednoczesnego odwołania wszystkich trzech dyrektorów WORD-ów był m.in. spadek przychodów. - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży, pod moim kierownictwem (2017 i 2018), nie odnotował żadnego spadku przychodów, a wręcz przeciwnie, przychody zwiększyły się znacząco – twierdzi Cezary Kisiel. Wskazuje, że w 2016 roku wyniosły one 6,12 mln zł, a w 2018 niemal 6,9 mln zł. Kisiel podważa także drugi z argumentów o niezadowalającej dynamice rozwoju ośrodków. WORD Łomża pod koniec 2018 roku przeprowadził budowę nowego placu co - jak twierdzi Kisiel - „pozwoli na przeprowadzenie znacznie większej ilości egzaminów, jak również pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania na egzamin” oraz „wpłynie na dalszy dynamiczny wzrost przychodów WORD w Łomży.”

Śmieci w górę o... 40%

Foto: Śmieci w górę o... 40%
cz śr, 02 stycznia 2019 16:36

Mieszkańców Łomży i całego regionu czeka wielka podwyżka opłat za śmieci. Ostatniego dnia 2018 roku ratusz opublikował zarządzenie prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego zatwierdzające nowy cennik przyjęć śmieci w zakładzie w Czartorii. Podwyżka opłaty za najpopularniejsze „niesegregowane (zmieszane) odpad komunalne” wynosi ponad 40%. Nowa wyższa cena ma wejść w życie od 1 marca 2019 r. Będzie dotyczyła śmieci przywożonych z Łomży i 18 okolicznych samorządów.

Nowi szefowie WORD w ciągu najbliższych dwóch tygodni

Foto: Nowi szefowie WORD w ciągu najbliższych dwóch t...
cz śr, 02 stycznia 2019 15:25

Niezadowalająca dynamika rozwoju ośrodków, zwłaszcza w zakresie dotychczasowych i planowanych inwestycji a także spadek przychodów – to podawane przez zarząd województwa podlaskiego powody odwołania dyrektorów wszystkich trzech Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego: w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku po południu oficjalnie potwierdziła podaną przez nas w środy poranek informację o odwołaniu trzech dyrektorów w poniedziałek. Nowi szefowie WORD-ów mają być powołani w ciągu dwóch tygodni.

Pijany wandal

cz śr, 02 stycznia 2019 11:13

Pijany 20-latek szedł przez Łomżę i kopał samochody. Właściciele swoje straty oszacowali na ponad 3 tys. złotych, bo wandal powybijał szyby i uszkodził karoserię. Jego nocny „rajd” przez miasto przerwali policjanci, których wezwał jeden z zaniepokojonych mieszkańców.

Ankieta z wynikiem

Foto: Ankieta z wynikiem
cz śr, 02 stycznia 2019 10:50

Problem braku miejsc parkingowych na osiedlach łomżyńskich blokowisk doskwiera coraz bardziej. Miejsc postojowych brakuje np. w pobliżu bloków przy ul. Śniadeckiego na osiedlu Konstytucji. Kilka dni temu administracja spółdzielni dostarczyła do mieszkańców ankiety o wyrażenie opinii w sprawie planowanego zwiększenia parkingu w rejonie bloków nr 5, 7 i 9. Jeden z mieszkańców zwraca uwagę, na jej zapisy, z których już teraz wynika, że „demokratycznie” większość będzie „za powiększeniem”. - Staramy się zaktywizować mieszkańców. Jeśli ktoś jest przeciwko, to niech się z nami skontaktuje – odpowiada Krzysztof Cieśliński, wiceprezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Zmiana w WORD-ach

Foto: Zmiana w WORD-ach
cz śr, 02 stycznia 2019 09:13

Nowy zarząd województwa podlaskiego podjął w poniedziałek 31. grudnia 2018 roku uchwały o odwołaniu dyrektorów trzech Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Białymstoku, Suwałkach i Łomży. Na razie nie ma wskazanych nowych dyrektorów tych wojewódzkich placówek.

Pogoda na zimę

cz śr, 02 stycznia 2019 08:46

+6,3°C taką temperaturę powietrza zarejestrowano wczoraj na stacji meteorologicznej IMGW w Marianowie k. Piątnicy. Najbliższe dni mają nie być już tak ciepłe. Dziś maksymalnie do +2°C. Synoptycy wieczorem spodziewają się przelotnych opadów deszczu ze śniegiem lub śniegu, a w nocy samego śniegu.

Popisowy rajd pijanego

cz śr, 02 stycznia 2019 08:18

Na przełomie 2018 i 2019 roku policjanci w województwie podlaskim zatrzymali 16 pijanych kierowców. Rekordzistą okazał się 34-latek, który przed sylwestrowym balem szalał hondą po wsi Karwowo Wszebory pod Łomżą.

W Nowym Roku urodziły się zdrowe dzieci w Łomży

Foto: W Nowym Roku urodziły się zdrowe dzieci w Łomży
mm wt, 01 stycznia 2019 19:23

- Pierwszym dzieckiem, które urodziło się szczęśliwie w 2019 roku w Łomży, jest chłopiec, który przyszedł na świat drogą naturalną w Nowy Rok o godzinie 2. 40 – cieszy się doktor Dariusz Ślesicki, ordynator oddziału noworodkowego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Dziecko ważyło tuż po narodzinach 3 kg 40 dag i mierzyło 55 cm. To przeciętne rozmiary, mieszczą się w średniej krajowej. Mama i jej córeczka czują się dobrze, dlatego wszyscy na oddziale mamy dobre nastroje.

Łomżan w Łomży coraz mniej

Foto: Łomżan w Łomży coraz mniej
cz pon, 31 grudnia 2018 16:13

XXI wiek ewidentnie Łomży nie służy. Nawet „500+” nie pomogło i z roku na rok Łomża ma coraz mniej mieszkańców. W 2018 roku urodziło się mniej dzieci, a zmarło więcej osób niż 2017 roku. W efekcie rok 2018 kończy stanem 59 tysięcy 467 łomżan. To dane z miejskiego Urzędu Stanu Cywilnego z poniedziałku 31. grudnia 2018 roku przekazane o godzinie 15.30, które wskazują, że w ciągu roku z Łomży ubyło 220 łomżan.

Rok 2018: wybory bez perspektyw dla Łomży i 600-lecie bez sukcesu

Foto: Rok 2018: wybory bez perspektyw dla Łomży i 600...
mm pon, 31 grudnia 2018 14:53

Gdyby nie wybory samorządowe na stanowisko prezydenta Łomży i do Rady Miasta oraz jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Łomży – z trudem przyszłoby mi wskazać wydarzenia minionego roku 2018, które zapisałyby się w pamięci na dłużej... Dla mnie osobiście był to rok dramatycznie nieudany, ponieważ pochowałem Jasia Pietrzaka, 23-letniego ukochanego Syna przybranego, który od wiosny do późnej jesieni zmagał się z pięcioma nowotworami. Ale pocieszali mnie znajomi, jak założycielka hospicjum Teresa Steckiewicz, że „jedni odchodzą, drudzy przychodzą, życie toczy się dalej”, i z miesiąca na miesiąc coraz wyraźniej rozumiałem, że to głównie moja prywatna tragedia...

Stary rok 2018

Foto: Stary rok 2018
cz pon, 31 grudnia 2018 13:44

Rok „wielkich jubileuszy” i wielkich zobowiązań. W 2018 roku w kraju świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości, a w Łomży 600-lecia nadania praw miejskich. Obchody (nie)szczęśliwie zbiegły się z wyborami samorządowymi, toteż władze nie szczędziły grosza na zabawę i obietnice na przyszłe lata, przy okazji wypisując weksle.

Pijany zaatakował ratowników

Foto: Pijany zaatakował ratowników
cz pon, 31 grudnia 2018 11:30

Do niedopuszczalnego zdarzenia doszło w sobotę przed południem w Konarzycach. Podczas wykonywania czynności ratowniczych zostało zaatakowanych dwóch ratowników medycznych. Świadek zdarzenia opowiada, że kiedy ratownicy próbowali opatrzyć głowę rannemu mężczyźnie, ten uderzył z pięści w twarz najpierw jednego z ratujących, a za chwilę drugiego. Agresywny i pijany mężczyzna trafił do szpitala, gdzie także atakował personel i ostatecznie został zatrzymany przez policję.

Mniej eMPeKów w 2019 r.

Foto: Mniej eMPeKów w 2019 r.
cz pon, 31 grudnia 2018 09:28

31 grudnia 2018 roku autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały tylko do godziny 20., jutro 1 stycznia 2019 roku według rozkładu obowiązującego w niedzielę i święta, a pojutrze wszystko ma wrócić do normy, tyle tylko, że z rozkładu znika kilkanaście kursów autobusów linii, które wyjeżdżają poza granice administracyjne Łomży.

Pogoda na Nowy Rok

cz pon, 31 grudnia 2018 08:31

Na lekkim minusie i z poślizgiem mamy wjechać w Nowy Rok. Synoptycy na dziś zapowiadają zachmurzenie duże i temperaturę maksymalną do 2°C. Odczucie zimna będzie dużo większe ze względu na wiatr północny i północno-zachodni. Nocą temperatura ma spaść do -1°C, a nad ranem z zachodu na wschód przemieszczać się będą opady deszczu ze śniegiem przechodzące w opady deszczu, przejściowo marznące, powodujące gołoledź.

Sylwester z góralem i disco polo

Foto: Sylwester z góralem i disco polo
cz pon, 31 grudnia 2018 08:15

Gwiazdami Sylwestra 2018 w Łomży będą: Stanisław Karpiel – Bułecka z zespołem Future Folk z Zakopanego oraz discopolowy Czadoman, czyli Paweł Dudek ze wsi Opalewo. Nim na scenie pojawią się gwiazdy wystąpią coverowy Arek Korytkowski, akordeonista z żoną Renatą, i discopolowy Joint, tj. Łukasz Jabłoński, którzy sylwestrowe koncerty wygrali w konkursie i o godzinie 22.00 zaczną zabawę na Starym Rynku.

Ferie zimowe dzieci i nastolatków na koniu i w siodle

Foto: Ferie zimowe dzieci i nastolatków na koniu i w ...
cz pt, 28 grudnia 2018 16:00

Za trzy tygodnie będą ferie zimowe w Podlaskiem, na które Ośrodek Jeździecki Quźnia w Budach Czarnockich, 7 km od Łomży, przygotował tygodniowe kolonie i półkolonie dla dzieci od lat 6 do 16. - Na co dzień staramy się wspierać chorych łomżan, jako stowarzyszenie oferujące hipoterapię, na którą zbieramy środki przez cały rok, ale także pragniemy rozpowszechniać wśród dzieci jazdę konną, jako zdrową alternatywę dla telefonu czy komputera – zaprasza kierownik OJ Quźnia Anna Wądołowska. - Wśród atrakcji, m.in., codzienna nauka jazdy konno i przejażdżki na koniu do lasu. Uczestnicy będą mogli wyżyć się fizycznie i zdobywać nowe znajomości oraz zawiązać przyjaźnie.

Pędził Meblową

Foto: Pędził Meblową
cz pt, 28 grudnia 2018 15:05

Szeroka, dwujezdniowa ulica Meblowa w Łomży, zgodnie z przewidywaniami nie należy do grona najbardziej obciążonych ruchem samochodowym ulic miasta. Stosunkowo często jest za to wykorzystywana do „testów prędkości” przez kierowców. Dziś 41-letni mieszkaniec miasta wpadł na policyjny patrol gdy jechał nią z prędkością 119 km/h.

Własność w niskiej cenie

Foto: Własność w niskiej cenie
cz pt, 28 grudnia 2018 12:01

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności w Łomży nastąpi w symbolicznej – najniższej w kraju cenie. Prezydent Mariusz Chrzanowski, przebił proponowane przez radnych ustalenie przysługującej mieszkańcom bonifikaty w przypadku poniesienia jednorazowej opłaty do poziomu 99,9%. To była druga autopoprawka prezydenta do złożonego w ubiegłym tygodniu wniosku.

Trzeci wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łomży

Foto: Trzeci wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łomży
cz pt, 28 grudnia 2018 11:12

Maciej Borysewicz z Klub Radnych „Koalicji Obywatelskiej” został wybrany trzecim wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Łomży. W piątek, podczas ostatniej sesji w tym roku, za jego wyborem zagłosowało 19 radnych. Wybór Borysewicza jest realizacją ostatniego punktu z porozumienia jakie na początku miesiąca zwarły wszystkie cztery kluby radnych. Porozumienie to zakończyło powyborczy pat we władzach samorządowych miasta.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę