Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Łomżyńscy śledczy postawili zarzuty prezydentowi... Ostrołęki

Foto: Łomżyńscy śledczy postawili zarzuty prezydentow...
cz pt, 24 lipca 2020 11:47

Zarzuty przekroczenia uprawnień, poświadczenia nieprawdy, podżegania do usunięcia dokumentacji i niedopełnienia obowiązków postawił prokurator z Prokuratury Okręgowej w Łomży Łukaszowi K. – Prezydentowi Miasta Ostrołęka. Zarzuty dotyczą realizacji jednej z ulic w mieście. Wartość kontraktu wynosiła ponad pół miliona złotych, a inwestycja została zrealizowana i odebrana przez Miasto. - Prezydent Ostrołęki nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień – podaje prokurator Rafał Kaczyński, rzecznik prasowy łomżyńskiej prokuratury.

Bp. Bronakowski: sierpniowa abstynencja "świadectwem troski o trzeźwość polskiego narodu"

Foto: Bp. Bronakowski: sierpniowa abstynencja "ś...
cz pt, 24 lipca 2020 08:31

- Nie piję, bo kocham. Nie piję, bo chcę dać przykład trzeźwego, odpowiedzialnego życia. Nie piję, bo jestem potrzebny moim bliskim w każdej chwili – czytamy w specjalnym Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc trzeźwości. Apel w najbliższą niedzielę będzie czytany w kościołach w całej Polsce. Przewodniczący Zespołu bp Tadeusz Bronakowski zachęca, by Polacy w sierpniu podjęli dobrowolną miesięczną abstynencję również w duchu szczególnej wdzięczności za Cud nad Wisłą. - Pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki z wadami narodowymi i z tym wszystkim, co osłabia Polskę.

Możesz zostać ratownikiem wodnym

Foto: Możesz zostać ratownikiem wodnym
cz pt, 24 lipca 2020 08:10

- Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w sierpniu rozpocznie kursy ratownika wodnego, oraz młodszego ratownika WOPR – zapowiada Tomasz Malinowski, prezes Okręgowego WOPR Łomża. Organizacja, która skupia dziś około 200 członków – ratowników, potrafiących świetnie pływać, ale także organizować i nieść profesjonalną pomoc osobom, które uległy wypadkowi lub są narażone na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia na obszarze wodnym.

Jezuita Ryszard Plezia (+ 81) wrócił z Rzymu do Warszawy

Foto: Jezuita Ryszard Plezia (+ 81) wrócił z Rzymu do...
mm cz, 23 lipca 2020 16:57

Mało kto wiedział w Łomży, że miesiąc temu, 24. czerwca 2020 r. zmarł w Rzymie jezuita, Ojciec Ryszard Plezia SJ (+ 81 lat). Przez 46 lat pracował w Papieskim Instytucie Studiów Kościelnych w Rzymie, gromadzącym z woli Kardynała Stefana Wyszyńskiego od 1958 r. dokumenty historyczne i archiwalia i udostępniającym je naukowcom. - Z Rysiem uczyłem się do 9. klasy ogólniaka przy ul. Bernatowicza – wspomina Przyjaciela Jerzy Wnorowski (lat 79). - Był wspaniałym kolegą: wesoły, energiczny, robiliśmy psikusy, graliśmy w nogę i kosza, chodziliśmy na plażę nad Narew. Mieszkał przy Dwornej. Taka pyza, okrąglutki na twarzy, żywe srebro, a nic nam nie powiedział o Jezuitach...

Mleko nadal tanieje

Foto: Mleko nadal tanieje
cz cz, 23 lipca 2020 15:15

W czerwcu za 1 hl mleka płacono rolnikom z województwa podlaskiego średnio po 137,45 zł. To o ponad złotówkę mniej niż w maju. Cena skupu mleka w Polsce spada nieprzerwanie od początku roku. W województwie podlaskim średnia cena teraz jest niższa o około 4,3 zł niż w styczniu.

Piraci z „61”

Foto: Piraci z „61”
cz cz, 23 lipca 2020 12:56

Wczoraj policjanci z łomżyńskiej „drogówki” na krajowej DK 61 zatrzymali troje kierowców, którzy w obszarze zabudowanym pędzili z prędkością ponad 100 km/h. Rekordzista dozwoloną prędkości przekroczył ponad dwuipółkrotnie.

Klawiatura fortepianu „pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo”

Foto: Klawiatura fortepianu „pozytywnie wpływa na bez...
cz cz, 23 lipca 2020 11:24

- Innowacja w sposób nieznaczny odbiega od standardowego, a poprzez zwiększenie uwagi kierowców, pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo ruchu drogowego – podaje Grzegorz Daniluk z ratusza odpowiadając na pytania o to, czy wymalowane w kształcie klawiatury fortepianów przejścia dla pieszych przez aleję Legionów i ul. Dmowskiego spełniają przepisowe wymagania. Wątpliwości zrodziły się po naszej publikacji z początku lipca. - Komenda Miejska Policji w Łomży wystosowała wystąpienie do Urzędu Miasta w Łomży z prośbą o analizę wprowadzonego oznakowania poziomego w rejonie ul. Al. Legionów i ul. Dmowskiego w Łomży – podawała później Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży.

Wpadł złodziej rowerów

Foto: Wpadł złodziej rowerów
cz cz, 23 lipca 2020 07:46

Na początku lipca, pod osłoną nocy, z łomżyńskich blokowisk ukradł trzy rowery. Teraz został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że to recydywista. 31-letni mieszkaniec Łomży był już skazywany za kradzieże z włamaniem.

Niewiadomski dyrektorem w KRUS

Foto: Niewiadomski dyrektorem w KRUS
cz śr, 22 lipca 2020 16:24

Krzysztof Niewiadomski z Łomży został zastępcą dyrektora Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku. Informację o objęciu stanowiska potwierdził w rozmowie telefonicznej.

List otwarty do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Foto: List otwarty do Prezydenta Rzeczypospolitej Pol...
JJS śr, 22 lipca 2020 14:07

Szanowny Panie Prezydencie, w imieniu swoim i rolników skupionych przy Izbie Rolniczej Powiatu Łomżyńskiego składam serdeczne gratulacje z wyboru na kolejną kadencję. Jako przewodniczący Izby Rolniczej w Łomży, zwracam się do Pana z apelem o osobiste objęcie troską rolników, których problemy się piętrzą. W ich imieniu chcę Panu zasygnalizować część z nich oraz zwrócić uwagę na pasywizm Państwa objawiający się m.in. brakiem należytej troski ze strony instytucji powołanych i odpowiedzialnych za sytuację w rolnictwie. W przypadku naszej Izby Rolniczej w Łomży dotyczy to głównie rolników zajmujących się hodowlą bydła mlecznego.

Pies zawisł na kolcach ogrodzenia

Foto: Pies zawisł na kolcach ogrodzenia
cz śr, 22 lipca 2020 12:34

Pies prawdopodobnie wypadł z okna i spadając nadział się na naostrzone kątowniki metalowego ogrodzenia posesji. Ratując zwierzaka strażacy wycięli fragment ogrodzenia i wraz z nadzianym na nie psem przekazali lekarzowi weterynarii. - Jest szansa, że ten piesek to przeżyje – mówił oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, który wysłał na miejsce jednostkę ratowniczą straży pożarnej.

Kto zapłacił za ŁoKeR-a?

Foto: Kto zapłacił za ŁoKeR-a?
cz śr, 22 lipca 2020 11:30

- W zapisach umowy i regulaminie usługi świadczonej przez firmę BikeU podano do wiadomości użytkowników, że opłata inicjacyjna (rejestrowa) w systemie ŁoKeR jest bezzwrotna. Osoby korzystające z rowerów miejskich akceptowały regulamin – odpowiada Grzegorz Daniluk, kierownik Kancelarii Prezydenta Łomża Mariusza Chrzanowskiego, gdy po prośbach od Czytelników pytamy czy władze miasta interweniowały w sprawie utraty środków „pozostawionych” przez użytkowników ŁoKeR-a na indywidualnych kontach u poprzedniego operatora systemu? Na zakończenie poprzedniego sezonu władze miasta chwaliły się, że ŁoKeR miał 3 i pół tysiąca zarejestrowanych użytkowników. Czytelnicy piszą, że po „resecie użytkowników” stracili po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt złotych. Władze miasta natomiast zapłaciły 10 razy mniej.

Kolizja na moście w Wiźnie

Foto: Kolizja na moście w Wiźnie
cz śr, 22 lipca 2020 08:23

Zablokowana jest droga krajowa nr 64 Łomża – Jeżewo. Na moście w Wiźnie doszło do zderzenia się trzech samochodów osobowych. Na miejscu pracują służby ratunkowe. Z pierwszych informacji wynika, że nikt z ludzi nie odniósł obrażeń.

Poseł z Łomży na czele SUE01S

Foto: Poseł z Łomży na czele SUE01S
cz wt, 21 lipca 2020 16:10

Poseł Lech Kołakowski ponownie został przewodniczącym Podkomisji stałej do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej. To podkomisja powołana z członków sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej, której poseł Kołakowski jest wiceprzewodniczącym.

Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

cz wt, 21 lipca 2020 15:31

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej skodę. Kierowca, 35-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego, zachowywał się nerwowo. Okazało się, że powodem takiego zachowania były narkotyki, które miał przy sobie.

Wystawa o narodzinach „Solidarności” w Łomży

Foto: Wystawa o narodzinach „Solidarności” w Łomży
cz wt, 21 lipca 2020 15:14

Na placu Jana Pawła II w Łomży stoi 5 wysokich, czerwono-białych graniastosłupów. Prowadzą w szeregu do małego kościółka, gdzie w październiku 1980 spotkało się około 70, a może więcej ludzi z Łomży, żeby utworzyć „Solidarność”. Na ścianach każdej z kolumn można oglądać z trzech stron najważniejsze fakty z historii rodzenia się ruchu pod przewodnictwem Lecha Wałęsy, stoczniowca z Gdańska. - Czuję wielką radość, że Instytut Pamięci Narodowej o nas pamięta, ale mam i niedosyt, że jest za mało zdjęć z Łomży – mówi Teresa Steckiewicz (rocznik 1937), patrząc na siebie sprzed 40 lat w kręgu twórców Oddziału Łomża NSZZ „S” Region Mazowsze. Tu rodziła się Solidarność.

Rok trudny także dla bocianów

Foto: Rok trudny także dla bocianów
cz wt, 21 lipca 2020 15:02

Rok 2020, który jest trudny dla ludzi z powodu pandemii koronawirsa, okazuje się trudny także dla bocianów w dolinie Narwi. Pracownicy Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w Drozdowie jak co roku w lipcu, przeprowadzili monitoring bociana białego. Wnioski są jednoznaczne. – W porównaniu do roku 2019 liczba młodych była mniejsza o ok. 30% - podaje Michał Fabiszewski z ŁPKDN.

Kredyt Łomży oferuje tylko BGK

Foto: Kredyt Łomży oferuje tylko BGK
cz wt, 21 lipca 2020 12:19

Ponownie tylko jeden bank – Bank Gospodarstwa Krajowego – złożył władzom miasta ofertę na udzielenie 35-milionowego kredytu długoterminowego. Koszt kredyty oszacował tym razem na prawie 4 i pół miliona – ponad dwa razy więcej niż trzy tygodnie temu i... o niemal 100 tysięcy drożej niż oczekiwały władze Łomży. Dodatkowe pieniądze miastu są pilnie potrzebne. Przyspieszoną procedurę uzyskiwania kredytu motywowano m.in. zagrożeniem utraty płynności finansowej Łomży.

Uratowali psa

cz wt, 21 lipca 2020 08:16

Nietypową interwencję podejmowali nocą łomżyńscy strażacy. W jednym z bloków tuż przy Parku Ludowym, pies włożył łapę w uchylone okno. Właściciela nie było w mieszkaniu, a pies sam nie potrafił się uwolnić z pułapki. Jęki uwięzionego zwierzaka przed godziną trzecią w nocy budziły mieszkańców osiedla Mote Cassino.

Wysokie bloki staną za Kauflandem

Foto: Wysokie bloki staną za Kauflandem
cz wt, 21 lipca 2020 07:56

Bez tych miejskich działek, o powierzchni ponad 900 m2, deweloper na sowich działkach o powierzchni niespełna pięć razy większej nie byłby w stanie zbudować trzech bloków. Władze miasta postanowiły sprzedać mu miejską działkę w trybie bezprzetargowym. We wniosku do Rady miejskiej o zgodę na taką sprzedaż napisał, że „niezasadnym jest wprowadzenie innego podmiotu, który chciałby odrębnie zagospodarować teren (...)”. Rada wniosek zaakceptowała.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę