czwartek, 16 sierpnia 2018 napisz DONOS@

Pielgrzymi ruszyli na Jasną Górę

Foto: Pielgrzymi ruszyli na Jasną Górę
cz śr, 01 sierpnia 2018 07:49

- W imię Ojca, i Syna i Ducha Świętego. W imię Boże ruszamy... Z modlitwą Ojcze Nasz o godz. 7.15. sprzed Katedry wyruszyła 34. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. W 13 dni do pokonania mają blisko 450 km. - Pielgrzymi szlak to trud, trud poszukiwania, ale ostatecznie trud, który jest ukoronowany spotkaniem na Jasnej Górze przed tronem naszej Matki – mówił do pielgrzymów ks. bp. Janusz Stepnowski, który w koncelebrze z księżmi biskupami Tadeuszem Bronakowskim i Stanisławem Stefankiem, przewodniczył pierwszej pielgrzymkowej Mszy świętej. Pielgrzymów zapisanych było 108, ale tradycyjnie odprowadzało ich dwa razy więcej osób.

Obława na pijanych kierowców

Foto: Obława na pijanych kierowców
cz śr, 01 sierpnia 2018 06:56

Po wczorajszym porannym wypadku pijanego kierowcy, który na ul. Zjazd w Łomży ściął słup elektryczny i dachował, dziś w całym województwie trwa zmasowana akacja kontroli trzeźwości kierowców. Policjanci podają, że w pierwszej połowie roku zatrzymali 912 kierowców „po alkoholu”, a pijani kierowcy spowodowali 23 wypadki drogowe, czyli blisko co 12 wypadek.

Policyjne BMW łapie piratów...

Foto: Policyjne BMW łapie piratów...
cz wt, 31 lipca 2018 14:47

Dwaj kierowcy jadący wczoraj trasą pomiędzy Łomża a Ostrołęką, „wpadli” na nowe, tajne policyjne BMW. Poruszający się nim funkcjonariusze ujawnili przekroczenie przez nich dopuszczalnej prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowcy stracili prawa jazdy na trzy miesiące.

Krwiobus przed Bricomarche i krew dla strażaka

cz wt, 31 lipca 2018 12:06

- Pan Tomek jechał z Warszawy na służbę do Łomży i między Wyszkowem a Trzcianką w wypadku samochodowym doznał poważnych urazów, czeka go teraz kilka operacji – mówi starszy brygadier Dionizy Krzyna, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, zapraszając do udziału w akcji honorowego oddawania krwi dla 40-letniego strażaka z 20-letnim stażem. Akcja odbędzie się w środę, 1. sierpnia, w godzinach 12. - 16.30 na placu Bricomarche przy alei Piłsudskiego 121B.

Apel na sierpień: 100 dni abstynencji na stulecie niepodległości

Foto: Apel na sierpień: 100 dni abstynencji na stulec...
cz wt, 31 lipca 2018 10:25

Co roku hierarchia kościelna prosi Polaków o przeżycie sierpnia bez alkoholu. W tym roku, Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, któremu przewodniczy ks. bp. Tadeusz Bronakowski, zaprasza do ambitniejszego działania. Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. - Niech będzie to 100 dni abstynencji, 100 dni abstynencji na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę” – zachęca Bronakowski.

Pożar w zakładzie utylizacji odpadów zwierzęcych

Foto: Pożar w zakładzie utylizacji odpadów zwierzęcych
cz wt, 31 lipca 2018 09:24

Przez ponad pięć godzin walczyło kilkudziesięciu strażaków z pożarem odpadów mączki kostnej w zakładzie utylizacji odpadów zwierzęcych we wsi Górskie Ponikły-Stok, na terenie powiatu zambrowskiego. Kpt. Łukasz Chankowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie, mówi, że w związku z pożarem nie było zagrożenia dla okolicznych mieszkańców.

Ciepło, coraz cieplej...

Foto: Ciepło, coraz cieplej...
cz wt, 31 lipca 2018 08:26

30,6°C taką temperaturę powietrza zmierzono wczoraj o godz. 15.00 i 16.00 na stacji pogodowej IMGW w Marianowie k. Piątnicy. To temperatura w cieniu na wysokości 2 metrów nad ziemią. Wczoraj w okolicach 30. było przez pięć godzin - od 13.00 do 18.00, a nocą spadał tylko do 20,7°C. Dziś według prognoz synoptyków w regionie może być jeszcze cieplej.

Poranny paraliż komunikacyjny po wypadku pijanego kierowcy

Foto: Poranny paraliż komunikacyjny po wypadku pijane...
cz wt, 31 lipca 2018 07:55

Wypadek spowodowany przez kompletnie pijanego kierowcę na ul. Zajazd sprawił, że zakorkowała się niemal połowa Łomży. Jadący BMW w stronę Piątnicy kierowca stracił panowanie nad autem, które na wysokości stadionu miejskiego „ścięło” słup oświetleniowy i dachowało. Wypadek całkowicie zablokował ulicę i stary most przez Narew, a wzmożony ruch na drugim moście sprawił, że kierowcy stoją w kilometrowych korkach w Łomży i Piątnicy.

Dachowanie na drodze do Zambrowa

Foto: Dachowanie na drodze do Zambrowa
cz pon, 30 lipca 2018 17:35

Samochód osobowy marki opel vectra dachował w okolicy Zosina na drodze krajowej Łomża – Zambrów. Kierowca był opatrywany przez lekarzy pogotowia, po czym został zabrany do szpitala. Na razie nie wiadomo czy odniósł poważniejsze obrażenia. Świadkowie mówią, że był pokrwawiony.

Koleją z Warszawy na Mazury obok... Łomży?

Foto: Koleją z Warszawy na Mazury obok... Łomży?
cz pon, 30 lipca 2018 16:49

Poseł Lech Kołakowski od lat angażuje się w działania zmierzające do poprawy infrastruktury komunikacyjnej regionu. Za działania na rzecz Via Baltica minister Andrzej Adamczyk nazywał go „Via Kołakowski”. Teraz poseł z Łomży chce przebudować linię kolejową w Warszawy na Mazury taka, aby przechodziła również w okolicach miasta. Pretekstem do wielkiej inwestycji miałby być rządowy program budowy siatki połączeń z Centralnym Portem Komunikacyjnym. - Moim zadaniem jako posła tej Ziemi jest czuwanie, aby nie przegapić żadnej możliwości rozwoju – mówi poseł Kołakowski o nowej interpelacji, którą złożył do Ministra Infrastruktury.

Autobusy będą zajeżdżały... tu gdzie dotychczas

Foto: Autobusy będą zajeżdżały... tu gdzie dotychczas
cz pon, 30 lipca 2018 16:41

Nowy dworzec autobusowy w Łomży powinien stanąć za rok. To najnowsza, optymistyczna wersja wydarzeń podawanych przez władze miasta. W poniedziałkowe popołudnie ratusz ogłosił, że... „Miejski Dworzec Autobusowy zostanie przebudowany” i że Miasto Łomża podpisało umowę na bezpłatne użytkowanie części dworca zakupionej przez prywatnego przedsiębiorcę. Obowiązuje ona do 10. stycznia 2019 r., ale „termin ten jednak w miarę potrzeby może zostać wydłużony”. - Oznacza to, że Miejski Dworzec Autobusowy będzie obsługiwał podróżnych w dotychczasowej lokalizacji – podał Łukasz Czech z ratusza”.

34. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska czeka na pątników

Foto: 34. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska czeka na pątników
cz pon, 30 lipca 2018 15:55

- Pierwszy raz poszedłem z pielgrzymką do Częstochowy w roku 1996 jako maturzysta Technikum Mechanicznego w Łapach... – wspomina ksiądz Grzegorz Kosiorek, który w swojej tegorocznej 20. pielgrzymce jest po raz pierwszy kierownikiem 34. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej. Zastąpił na odpowiedzialnym miejscu ks. Piotra Mazurka, który objął probostwo w Wiźnie. Na razie w parafii katedralnej zapisało się ponad 60 osób. Niektórzy pątnicy, jak Alina Lutostańska z Łomży i Adrian Bagiński z Jedwabnego, także pierwszy raz ruszą w środę rano, 1. sierpnia, na ok. 400-kilometrowy szlak do Częstochowy. Przez dwa tygodnie będą wędrować z modlitwą i śpiewami na Jasną Górę.

PINB: Budowa Zawadzkiej nie będzie wstrzymana

Foto: PINB: Budowa Zawadzkiej nie będzie wstrzymana
cz pon, 30 lipca 2018 13:04

- Do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego Powiatu Grodzkiego w Łomży do dnia dzisiejszego (piątkę, 27 lipca) nie wpłynął wniosek o wstrzymanie prac budowlanych przy budowie ul. Zawadzkiej – informuje Marek Raszczyk, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Powiatu Grodzkiego w Łomży. Pytaliśmy go o sytuację z budową ulicy Zawadzkiej, po uprawomocnieniu się wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 8 maja 2018 r. Podkreśla też, że skarżąca decyzję ZRID mogła wnioskować do sądu o wstrzymanie prac budowlanych - jednak tego nie zrobiła.

Pijany spowodował kolizję

cz pon, 30 lipca 2018 10:21

Do 8 kolizji drogowych doszło w weekend w Łomży i najbliższej okolicy. Za jedna z nich odpowiedzialny był kompletnie pijany kierowca. 41-letni mieszkaniec gminy Piątnica miał w sobie ponad 3 promile alkoholu, gdy kierując hondą uderzył w tył skręcającego w posesję innego auta.

Strażacy interweniowali na SOR

cz pon, 30 lipca 2018 09:48

Nietypową interwencję podejmowali nocą z soboty na niedzielę łomżyńscy strażacy. O godzinie 3.30 otrzymali wezwanie ze szpitalnego oddziału ratunkowego. Potrzebna była natychmiastowa pomoc pacjentce, a lekarze byli bezsilni wobec zaciskającej się wokół palca... obrączki.

Gdzie pojutrze będą zatrzymywały się autobusy?

Foto: Gdzie pojutrze będą zatrzymywały się autobusy?
cz pon, 30 lipca 2018 08:40

Jutro miasto powinno, zgodnie z aktem notarialnym, wydać dworzec autobusowy nowemu właścicielowi. Władze Łomży sprzedały go na przełomie 2017 i 2018 roku. Obok miał powstać nowy, mniejszy, ale bardziej funkcjonalny, ale nie powstał i nie wiadomo kiedy powstanie. Przed miesiącem na sesji Rady Miejskiej wiceprezydent Andrzej Garlicki zapewniał radnych, że wszystko jest pod kontrolą, a oni „przygotowują już bardzo usilnie pełną informację co i kiedy się wydarzy na tym dworcu autobusowym”. Do dziś oficjalnie nic nie wiadomo.

Upalnie i burzowo

Foto: Upalnie i burzowo
cz pon, 30 lipca 2018 08:04

Wczoraj tylko na krótko przed burzą temperatura powietrza w okolicach Łomży w cieniu osiągnęła 30°C, a dziś ma być jeszcze cieplej... Należy też liczyć się z możliwością przelotnych opadów deszczu, burz, a nawet gradobicia.

Od poniedziałku tylko zimna woda

Foto: Od poniedziałku tylko zimna woda
cz nie, 29 lipca 2018 10:56

Ciepłownia miejska, z której tzw. czynnik grzewczy dostarczany jest do większości mieszkań i części domów jednorodzinnych w Łomży w poniedziałek zostanie wyłączona. Ciepłej wody nie będzie przez 10 kolejnych dni.

Burze z gradem drugiego stopnia

Foto: Burze z gradem drugiego stopnia
cz nie, 29 lipca 2018 10:39

Synoptycy ostrzegają przed silnymi burzami jakie w niedzielne popołudnie mogę wystąpić w rejonie Łomży. Miejscami może spaść do 50 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi. Mogą też być gradobicia.

Duszno i burzowo

Foto: Duszno i burzowo
cz so, 28 lipca 2018 09:34

Synoptycy na sobotę i niedzielę zapowiadają to samo - bardzo ciepło do 29 st. Celsjusza i przelotne opady deszczu a nawet burze z gradem. W sobotę miejscami może spaść do 30, a w niedzielę do 40 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę