środa, 26 czerwca 2019 napisz DONOS@

Pojechali zatrzymać sprawcę zniszczenia mienia, musieli wyciągnąć go z wody

cz wt, 18 czerwca 2019 11:20

Nietypowy finał miała interwencja policjantów w Pieńkach Borowych na terenie gminy Jedwabne. Około północy nocą z niedzieli na poniedziałek policjanci zostali zaalarmowani, że nieznany mężczyzna dobija się do jednego z domów. Gdy właściciel nie chciał go wpuścić ten miał kopać w drzwi i rzucić stolikiem w okno tłukąc szybę.

Rozbierają pod fontannę

Foto: Rozbierają pod fontannę
cz wt, 18 czerwca 2019 08:28

Będzie wyglądała jak koło o średnicy 7 metrów. W najgłębszym miejscu ma mieć 112 cm, a w samym środku dyszę zdolną wyrzucać wodę na wysokości kilku metrów. W Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma rozpoczęły się prace związane z budową trzeciej ogólnodostępnej fontanny w Łomży – po mini fontannie na ul. Długiej przy Starym Rynku i fontannie w starej strzelnicy na os. Konstytucji 3 Maja. Na początek ogrodzono plac budowy, po czy rozebrano znaczną część betonowego kręgu zbudowanego tu trzy lata wcześniej.

Dotacje na polne drogi

Foto: Dotacje na polne drogi
cz pon, 17 czerwca 2019 15:17

Jedwabne, Śniadowo i Wizna znalazły się wśród gmin, które otrzymają dotacje z budżetu województwa na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Łączna kwota przyznanego dofinansowania dla 17 gmin z województwa podlaskiego wynosi niemal 1,7 mln zł. Trzy gminy z powiatu łomżyńskiego otrzymały łącznie blisko 200 tysięcy złotych, dzięki którym zmodernizowanych zostanie ok. 3 km dojazdówek.

W Narwi „kąpiel zabroniona”

Foto: W Narwi „kąpiel zabroniona”
cz pon, 17 czerwca 2019 13:19

Siedem miejsc gdzie zabroniona jest kąpiel w Narwi wyznaczono przed wakacjami wzdłuż łomżyńskiego brzegu rzeki. Znaki takie pojawiły się także w pobliżu plaży miejskiej, przy której w tym roku nie będzie organizowane kąpielisko miejskie. W słoneczny weekend tu ochłodzenia w wodach Narwi i relaksu szukały setki mieszkańców Łomży.

Dziki do odstrzału

Foto: Dziki do odstrzału
cz pon, 17 czerwca 2019 10:23

Powiatowi lekarze weterynarii z piwotów kolneńskiego i grajewskiego zlecili sanitarne odstrzały dzików. W ciągu miesiąca myśliwi muszą odstrzelić co najmniej 23 dziki. To działania związane z ochroną przez ASF. W regionie choroby nie notowano do miesięcy, natomiast w ostaniom czasie stwierdzono przypadku chorych dzików na terenach m.in. powiatu piskiego.

Przedwakacyjny weekend

cz pon, 17 czerwca 2019 10:03

Miniony weekend był ostatnim przed wakacjami. Według łomżyńskich policjantów minął spokojnie pomimo, że na drogach regionu widać było większy ruch pojazdów i odnotowano aż 15 kolizji drogowych. Niektórzy usiłowali być szybsi od całej reszty kierowców i dwóch z nich, za kierownicę auta ponownie będzie mogło wsiąść dopiero po wakacjach.

Kolizja na skrzyżowaniu Sikorskiego i Wojska Polskiego

Foto: Kolizja na skrzyżowaniu Sikorskiego i Wojska Po...
mm nie, 16 czerwca 2019 12:43

Kilka minut po 12. na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Wojska Polskiego doszło do zderzenia VW i Mazdy. W tej chili są utrudnienia w tym miejscu.

Burzowa atmosfera drugiego stopnia

Foto: Burzowa atmosfera drugiego stopnia
cz so, 15 czerwca 2019 14:06

W nocy i jutro rano nad regionem mogą przechodzić silne burze. Synoptycy z białostockiego biura prognoz meteorologicznych IMGW wydali ostrzeżenie przed burzami z gradem, przy czym dla Łomży i okolicznych powiatów łomżyńskiego, kolneńskiego i grajewskiego nadano im drugi stopień zagrożenia.

601. rocznicę nadania praw miejskich świętuje Łomża.

Foto: 601. rocznicę nadania praw miejskich świętuje Ł...
cz so, 15 czerwca 2019 13:05

Na Starym Rynku o poranku rozstawano namioty imitując średniowieczny Jarmark Książęcy, a na muszli przy ul Zjazd scenę na wieczorne – sobotnie i niedziel koncerty. Przed południem w rozgrzanym pomieniam słońca holu ratuszu na uroczystej sesji zebrała się Rada Miejska i zaproszeni na jubileusz goście. W przemowach nawiązywano do wielowiekowej, wspaniałej historii miasta, ale mówiono także o różnych planach i aspiracjach na przyszłość. Najdobitniej wybrzmiał głos rektora świętującej 15-leice istnienia Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. - Jesteśmy dobrą uczelnią, możemy być jeszcze lepszą. Wykorzystajmy nakaz chwili, obowiązek wobec miasta – apelował dr hab. Dariusz Surowik, jednoznacznie sugerując władzom miasta większe finansowe wsparcie akademickich aspiracji uczelni.

Trzy miliony na budynek dworca Łomża

Foto: Trzy miliony na budynek dworca Łomża
cz pt, 14 czerwca 2019 16:22

Zwiększono finansowanie i zmniejszono zakres rzeczowy zadania... Po ponad roku poszukiwania pojawiła się nadzieja na znalezienie wykonawcy, który postawi budynek nowego dworca autobusowego w Łomży. Na jego budowę władze miasta chcą przeznaczyć teraz ponad 2,8 mln zł, a najtańsza z ofert zainteresowanych zleceniem wykonawców jest tylko o niespełna 120 tysięcy złotych droższa.

Złoty medal i „Armirek”

Foto: Złoty medal i „Armirek”
cz pt, 14 czerwca 2019 14:29

Złotym medalem za długoletnią służbę został odznaczony Wiesław Tadeusz Grzymała, dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Medalem przyznanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudy odznaczyła go prezes ARiMR Maria Fajger podczas łomżyńskich obchodów 25-lecia Agencji. Wcześniej w pobliżu siedziby ARiMR w Łomży uroczyście zasadzono jubileuszowy dąb „Armirek”. - Życzę, żeby po Agencji nie został (w Łomży – dop. red.) tyło ten dąb z tym kamieniem, tylko żebyśmy razem mogli wzrastać – mówił dyrektor Grzymała. Wojewódzka siedziba Agencji w Łomży jest od 2003 roku.

Relacja video z pokazu mody dziecięcej

Foto: Relacja video z pokazu mody dziecięcej
JJS pt, 14 czerwca 2019 13:50

Już po raz kolejny odbył się pokaz mody dziecięcej w ramach Bursztynowego Dnia Dziecka .Z roku na rok zainteresowanie tym wydarzeniem jest coraz większe. W castingu uczestniczyło ponad 100 dzieci. Galeria Bursztynowa często organizuje różnego rodzaju atrakcje dla dzieci.

Tragiczny eksperyment

Foto: Tragiczny eksperyment
cz pt, 14 czerwca 2019 13:48

Śledczy z Łomży wyjaśniają okoliczności tragicznej śmierci 18-latka w Pniewie. Młody chłopak zginął porażony prądem elektrycznym po zetknięciu z kuchenką mikrofalową. Wypadek był efektem nieudanego eksperymentu młodych ludzi, którzy wspólnie spożywali alkohol.

Mniej gorąco

cz pt, 14 czerwca 2019 08:44

Po północy nad regionem przeszła burza. Na szczęście nie była tak silna jak zapowiadali synoptycy. W okolicach Łomży spadło około 10 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, a prędkość wiatru w porywach przekraczała 40 km/h. Takie wyniki zanotowano na stacji IMGW w Miastkowie koło Piątnicy. Strażacy musieli kilkakrotnie interweniować w związku z połamanymi konarami drzew, które uniemożliwiały przejazd drogami m.in. w kierunku Zambrowa i Śniadowa.

Dwupasmówka na Przykoszarowej?

Foto: Dwupasmówka na Przykoszarowej?
cz cz, 13 czerwca 2019 17:16

Kierowcy z Łomży przyzwyczaili się już do długich korków przed godziną 8. rano m.in. na ul. Przykoszarowej przed skrzyżowaniem z Aleją Legionów. Czasami jednak niektórzy najwyraźniej nie wytrzymują... napięcia. Czytelnik dziś rano nagrał nietypowy i wręcz szalony sposób na ominięcie korka. Kierowca passata pognał do przodu po chodniku i ścieżce rowerowej przed „Mechaniakiem”.

Czym jest czek giro i do czego służy?

Foto: Czym jest czek giro i do czego służy?
JJS cz, 13 czerwca 2019 14:57

Czy do wzięcia pożyczki niezbędne jest konto bankowe? Jak się okazuje – niekoniecznie. Niektóre firmy oferują bowiem pożyczki na czek giro.

Potrącenie na przejściu

Foto: Potrącenie na przejściu
cz cz, 13 czerwca 2019 14:23

78-letni kierowca seicento potrącił przechodząca po przejściu dla pieszych kobietę w wieku 63 lat. Kobieta została zabrana do szpitala.

Lato w polskich smakach Łomży 0%

Foto: Lato w polskich smakach Łomży 0%
cz cz, 13 czerwca 2019 13:30

Łomża większości mieszkańców Polski zapewne kojarzy się z piwem. Właścicielem produkowanej od ponad pół wieku marki jest teraz Van Pur, który od kilku lat oferuje także Łomża Radler 0%, czyli piwo bezalkoholowe. To na tegoroczne lato ma zyskać trzy nowe typowo polskie smaki.

Ostrzeżenie przed silnymi burzami z gradem

Foto: Ostrzeżenie przed silnymi burzami z gradem
cz cz, 13 czerwca 2019 11:28

Do obowiązującego od kilku dni ostrzenia przed upałami drugiego stopnia teraz synoptycy dodali ostrzeżenie przed burzami z gradem, którym także nadano drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia. Nawałnice mają nadciągnąć po godzinie 17. Mogą być duże ulewy, gradobicia i silny wiatr.

Kobiety rządzą w ŁSM

Foto: Kobiety rządzą w ŁSM
cz cz, 13 czerwca 2019 09:56

Krystyna Zapert została przewodnicząca Rady Nadzorczej Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wczoraj odbyło się pierwsze posiedzenie wybranej w maju nowej Rady Nadzorczej ŁSM. Jej większość to kobiety i one przejęły prawie wszystkie funkcje.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę