Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 25 stycznia 2022 napisz DONOS@
211220123502.png

Samochód wypadł z drogi

mm pon, 17 stycznia 2022 17:54

Uwaga ślisko. Na drodze 677 auto wypadło z drogi i dachowało. Na szczęście nikt nie został ranny, ale warunki na drogach momentami są trudne.

Wycinanka kurpiowska jako symbol Łomży i regionu

mm pon, 17 stycznia 2022 16:40

- Najwyższy czas, aby wycinanka kurpiowska trafiła na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO - twierdzi Stanisław Świerżewski z Łomży. 18-latek ma propozycję dla Miasta Łomża i Starostwa Łomżyńskiego oraz sąsiednich Gmin, aby wycinanka kurpiowska występowała w przestrzeni miast, miasteczek i wsi, przez co stałaby się znakiem, z którym mogą utożsamiać się mieszkańcy regionu.

Pielęgniarka – niedoceniony zawód w Polsce

JJS pon, 17 stycznia 2022 15:40

Zawody takie jak nauczyciel, policjant, lekarz czy pielęgniarka są w Polsce niestety bardzo niedoceniane. Ludzie nie mają świadomości, jak bardzo ważne jest mieć ich przy sobie. Na co dzień dbają o potrzebujących, nauczają o zdrowiu, bezpieczeństwie czy innych ważnych zagadnieniach, które dają możliwość kształcenia młodszym i starszym osobom. Każdy z pewnością doświadczył kiedykolwiek wsparcia ze strony tych osób. Warto zwrócić uwagę na to, jak poświęcają się dla innych, by pomagać. Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak dużo serca, cierpliwości i zaangażowania wkładają w swoją codzienną pracę? Doceniasz to, czy przechodzisz obojętnie na temat takich faktów?

Wstępny bilans po przechodzącej wichurze

mm pon, 17 stycznia 2022 15:03

Kilka częściowo zerwanych dachów i powalone lub nachylone drzewa pozostały po wietrze, jaki od rana wieje w regionie. Pojawiają się także problemy z dostawą prądu.

Mroczne miasto Łomża

mm pon, 17 stycznia 2022 13:24

Podwójnie niebezpiecznie zaczął się czwartek 13 stycznia 2022 w Łomży. Ranek przywitał mieszkańców gołoledzią na chodnikach i ulicach oraz wyłączonym oświetleniem ulicznym miasta. Dlaczego tak szybko gaśnie oświetlenie miejskie, pytamy w Ratuszu?

Za szybko w Marianowie

mm pon, 17 stycznia 2022 11:36

Podczas piątkowej akcji prędkość prowadzonej na drogach Łomży i powiatu łomżyńskiego, policjanci na 99 pojazdów w 81 przypadkach przekroczono dopuszczalną prędkość. Jedna osoba straciła prawo jazdy i otrzymała 2000-złotowy mandat.

Narkotyki w pokoju i kuchni

mm pon, 17 stycznia 2022 11:19

Znaczne ilości narkotyków znaleźli policjanci w mieszkaniu 40-letniego łomżyniaka. Mężczyzna na 3 miesiące trafił do aresztu, a grodzi mu kara do 10 lat więzienia.

Wichura przechodzi nad regionem

mm pon, 17 stycznia 2022 10:03

Zerwany dach i powalone drzewa pozostawiła po sobie wichura jaka przechodzi nad regionem. Słychać było także grzmoty. Przed godz. 9. w Łomży słychać było pierwsze grzmoty w tym roku.

Znowu nadciąga silny wiatr

mm nie, 16 stycznia 2022 18:29

Poniedziałkowy poranek i przedpołudnie zapowiada się wietrznie w regionie. IMGW prognozuje wystąpienie silnego wiatru, który w porywach może osiągać 100 km/h.

Płatnicy składek otrzymają informację o stanie ich rozliczeń za 2021 r.

mm nie, 16 stycznia 2022 13:02

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął informowanie płatników składek o stanie ich rozliczeń za 2021 rok. Już 8 stycznia pierwsi płatnicy otrzymali informacje o saldzie swoich kont oraz o rozliczeniu wpłat dokonanych w 2021 r. na indywidualny numer rachunku składkowego (NRS). Informacje są udostępnione na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Podziękowania za pamięć i obecność

mm nie, 16 stycznia 2022 12:32

Wdzięczy i poruszony obecnością podczas ostatniej drogi mojego brata Janusza Kubraka, Księdza oddanego Bogu i ludziom, chciałbym podziękować:

Sowa jarzębata jak podlaska celebrytka

mm nie, 16 stycznia 2022 10:17

Sensacyjnym wydarzeniem ornitologicznym w Polsce okazała się wizyta niedużego ptaka północy Eurazji, dla którego miłośnicy ptactwa i fotograficy przyjechali do Krynek z Gdańska i Krakowa, a nawet Łomży. - Dzisiaj sowa jarzębata cały dzień siedziała na czubku brzozy, słabo nam pozowała, jak podlaska celebrytka - śmieje się znany fotograf zwierząt w naturalnej scenerii Robert Bałdyga.

Karę za śmieci musimy spłacić szybciej?

mm so, 15 stycznia 2022 14:29

Nie 85 lat a 4 lata powinna nam zająć spłata kary za śmieci. W sumie do połowy roku 2026 powinniśmy zapłacić prawie 9 milionów 200 tysięcy złotych kary śmieciowej i odsetek.

Dachowanie pod Kownatami

mm so, 15 stycznia 2022 08:31

Samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Dwie osoby zostały poszkodowane. Ruch odbywa się wahadłowo.

Księdza Janusza Kubraka (+ 74) żegnamy w Łomży i Kolnie

mm pt, 14 stycznia 2022 20:18

- Ksiądz Janusz Kubrak był moim przyjacielem, i to nie tylko dlatego, że byłem przewodniczącym "Solidarności" w Łomży, a On nieoficjalnym duszpasterzem "Solidarności" - wspomina Zmarłego kapelana samorządowców i parlamentarzystów Diecezji Łomżyńskiej historyk Sławomir Zgrzywa. - Niewiele brakowało, a zginąłby w katastrofie smoleńskiej w 2010 r. Miał propozycję uczestnictwa w polskiej delegacji oficjalnej. Prawdopodobnie nie starczyło miejsc w samolocie. Cudem ocalał... W piątek na cmentarzu komunalnym w Kolnie pochowano Kapłana łomżyńskiej "Solidarności".

W rejonie Łomży nie ma wiele szkód po przejściu wichury

mm pt, 14 stycznia 2022 16:20

Słabnie wiatr, który od północy przybierał na sile, by przed południem osiągnąć największą prędkość. Poza przerwami w dostawie prądu, w rejonie Łomży nie poczynił większych strat.

Zatrzymany w kradzionym samochodzie

mm pt, 14 stycznia 2022 13:27

40-letniego mieszkańca gminy Łomża zatrzymali policjanci w jak się okazało kradzionym samochodzie. Mężczyzna nie mógł wytłumaczyć policjantom zakupu posiadanego pojazdu.

Weekend pogodowej huśtawki

mm pt, 14 stycznia 2022 12:21

Po ciepłym, ale wietrznym piątku, sobota będzie chłodniejsza ze stopniowo słabnącym wiatrem i rozpogodzeniami w wielu miejscach. W niedzielę nieco cieplej, ale ponownie pojawi się nieco silniejszy wiatr i stopniowy wzrost zachmurzenia.

Nocny pościg ulicami Łomży

mm pt, 14 stycznia 2022 11:38

Kierowca peugeota nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać ulicami Łomży. Po uderzeniu w ogrodzenie uciekinier porzuca samochód i dalej próbuje zbiec pieszo. Policjanci dopadają kierowcę, którym okazał się 34-latek z Łomży.

Jak upadłość konsumencka wpływa na życie dłużnika?

JJS pt, 14 stycznia 2022 10:02

Przeglądając strony internetowe i czytając artykuły na temat upadłości konsumenckiej, można ulec wrażeniu, że jest to „szansa na nowy początek”. Szczególnym powodzeniem cieszy się upadłość konsumencka opisywana na witrynach należących do firm prawniczych. Czy faktycznie ogłoszenie upadłości może odmienić życie osoby zadłużonej?

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę