niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Pędził w porsche

cz śr, 11 października 2017 18:18

Z prędkością blisko 160 km/h pędziło porsche drogą pomiędzy Łomża a Ostrołęką. W pobliżu Sierzput Starych zatrzymali je policjanci, którzy patrolowali drogę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Za kierowca siedział 58-letni mieszkaniec województwa warmińsko – mazurskiego.

„Odkodowany październik” w kablówce

Foto: „Odkodowany październik” w kablówce
cz śr, 11 października 2017 18:05

Wataha 2, Belfer 2 i dużo sportowych emocji zapowiada operator telewizji kablowej Vectra „w otwartym oknie”. Od soboty w Vectrze rusza „odkodowany październik” w ramach którego operator telewizji kablowej czasowo odkoduje dla wszystkich swoich abonentów kanały Premium. Vectra zapowiada, że będzie można obejrzeć polskie hity serialowe i mecze piłkarskie o najwyższą stawkę.

Z narkotykami w kieszeniach

cz śr, 11 października 2017 12:20

30-latek został zatrzymany przez policję, po tym gdy znaleziono przy nim narkotyki – marihuanę i amfetaminę. Mieszkaniec Łomży podejrzenia wzbudził gdy na widok policyjnego patrolu przyspieszył kroku i zaczął się dziwnie rozglądać.

II Giełda Kolekcjonerów w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce

Foto: II Giełda Kolekcjonerów w Galerii Bursztynowej ...
JJS śr, 11 października 2017 10:51

Kolekcjonujesz różne przedmioty i chciałbyś poznać ich wartość, sprzedać je lub wymienić? Galeria Bursztynowa w Ostrołęce zaprasza wystawców do udziału w II Giełdzie Kolekcjonerskiej. Monety, autografy, otwieracze, karty telefoniczne, komiksy, kapsle i mnóstwo innych walorów kolekcjonerskich będą czekały na miłośników staroci i kolekcjonowania 21 października br. w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce.

ASF nadal się rozprzestrzenia

Foto: ASF nadal się rozprzestrzenia
cz śr, 11 października 2017 09:11

Do 103 w gospodarstwach domowych i 526 wśród dzików wzrosła liczba stwierdzonych w tym roku nowych ognisk afrykańskiego pomoru świń. Mimo restrykcji i sanitarnych odstrzałów dzików groźna choroba ciągle poszerza teren występowania. W związku z zagrożeniem po raz kolejny zaostrzono przepisy dotyczące bioaskuracji. Od dziś na terenie całego kraju wprowadzono zakaz karmienia świń zielonką lub ziarnem pochodzącymi z obszaru objętego ograniczeniami lub obszaru zagrożenia ASF.

PKS Nova sprzeda ziemię w Łomży

cz wt, 10 października 2017 16:13

Na ponad 3 mln 300 tysięcy złotych zostały wycenione działki dawnego łomżyńskiego PKS-u, które ma sprzedać spółka PKS Nowa z Białegostoku, do której wcielono wszystkie PKS-y należące do samorządu województwa podlaskiego. Zarząd województwa podlaskiego w ubiegłym tygodniu wyraził zgodę, aby jego przedstawiciel w Radzie Nadzorczej spółki zgodził się na sprzedaż działek w Augustowie, Suwałkach i Łomży.

Kościuszko 100 lat czeka na pomnik obiecany „po wojnie”

Foto: Kościuszko 100 lat czeka na pomnik obiecany „po...
cz wt, 10 października 2017 14:54

100 lat temu Rada Miasta Łomża przemianowała Nowy Rynek na plac Tadeusza Kościuszki, który teraz łączy aleję Legionów ze Zjazdem, a Kraków i Warszawę z Mazurami, Litwą, Łotwą i Estonią. Okazją była setna rocznica śmierci bohatera insurekcji 1794 i wojny Amerykanów z Brytyjczykami o niepodległość 1775-1783. Po 100 latach historyk dr Jerzy Jastrzębski przypomina, że obecny Sejm i Senat Rzeczpospolitej Polskiej ustanowiły rok 2017 Rokiem Tadeusza Kościuszki (1746-1817). Przypomina też, jak Łomża świętowała 15. października (dzień śmierci Kościuszki) i czemu postanowiono „ograniczyć się do postawienia w tym samym miejscu prostego głazu pamiątkowego z wyrytym na nim imieniem bohatera”, przyjmując obowiązek zamiany głazu na pomnik, gdy tylko okoliczności pozwolą. Po dwóch wojnach światowych głaz Kościuszki tam leży, a pomnika nie ma.

Poezja bliska sercu młodzieży

cz wt, 10 października 2017 12:29

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 33. Łomżyńskiego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Współczesnej. To konkurs dla uczniów klas VII szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. – To jeden z najstarszych konkursów tego typu w północno-wschodniej Polsce – podkreśla Witold Długozima, pomysłodawca i jego główny organizator. – Zwycięzcę uhonorujemy Złotą Strofą, pozostali najlepsi wykonawcy też otrzymają nagrody i upominki, tak więc warto zgłosić się nie tylko z racji zainteresowania poezją!

Niebezpieczne skrzyżowanie zostanie... przynajmniej na pół roku

Foto: Niebezpieczne skrzyżowanie zostanie... przynajm...
cz wt, 10 października 2017 12:02

Skrzyżowanie dwujezdniowej Alei Piłsudskiego z drogą prowadzącą do szpitala to najbardziej niebezpieczne miejsce w Łomży. Nawracają tu także kierowcy, który z oddalonej o około 100 metrów ul. Kazańskiej chcieliby jechać w lewą stronę. Wiosną władze miasta zapowiadały rychłe rozwiązanie tego problemu i serię przebudów na Alei Piłsudskiego. Teraz prezydent Mariusz Chrzanowski przyznaje, że w tym roku, do tych inwestycji nie dojdzie.

Bezpieczniej na pasach

Foto: Bezpieczniej na pasach
cz wt, 10 października 2017 11:12

- Jesienią wcześniej robi się ciemno, są niesprzyjające warunki atmosferyczne i piesi stają się niewidoczni dla kierowców – mówi podinspektor Piotr Pietrzak, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łomży podkreślając, że dzięki odblaskom piesi są bardziej widoczni i bardziej bezpieczni. Dobrym rozwiązaniem na poprawę bezpieczeństwa w mieście jest doświetlanie przejść dla pieszych. Tam gdzie przed rokiem, po serii tragicznych zdarzeń – tylko w październiku na przejściach dla pieszych zginęły trzy osoby - zamontowano dodatkowe oświetlenie, w tym roku nie odnotowano żadnych wypadków. Prezydent Łomży zapowiada, że w przyszłym roku chciałby na takie doświetlania przeznaczyć 100 tys. zł, co powinno wystarczyć na 7, może 8 przejść dla pieszych. Dobrze oświetlanych przejść będzie więcej, bo w ramach modernizacji miejskich ulicy, takie przejścia mają być standardem.

Sąd Pracy: Urząd Miejski nie dyskryminował Gońca

Foto: Sąd Pracy: Urząd Miejski nie dyskryminował Gońca
cz pon, 09 października 2017 16:45

Sędzia Małgorzata Sulkowska z Sądu Rejonowego w Łomży potrzebowała zaledwie kilku minut, ażeby w publikacji wyroku ogłosić, że Gońcowi – znanemu z wcześniejszej sprawy praca z sms, w której występuje przeciwko prezydentowi Łomży i swemu koledze Mariuszowi Chrzanowskiemu – Sąd nie stwierdził dyskryminacji ze strony Urzędu Miejskiego w Łomży. Sąd krótko uzasadnił, że gońcowi, którego pełnomocnikiem jest mecenas Anna Olender, nie udało się sprostać obowiązkowi przytoczenia okoliczności faktycznych, tj. nie tylko mniejszego wynagrodzenia, niż miało kilkoro innych gońców miejskich, ale że – jak sformułowała to sędzia SR Sulkowska - „spowodowane to było z niedozwolonych przyczyn”, jakie są wymienione w artykule 18. punkt 3 a Kodeksu Pracy.

Niewybuch przy ul. Kardynała St. Wyszyńskiego

Foto: Niewybuch przy ul. Kardynała St. Wyszyńskiego
cz pon, 09 października 2017 16:19

Ewakuacja kilkuset osób i zamknięty fragment ulicy w centrum miasta. Pod trawnikiem przy centrum medycznym przy ul. Kard. St. Wyszyńskiego znajdował się niewybuch z czasów II wojny światowej. Wykopano go przypadkiem w trakcie prac ogrodniczych. Gdy dotarli na miejsce saperzy okazało się, że to bardzo niebezpieczne znalezisko i aby je zabrać z trawnika należało zamknąć fragment ulicy i ewakuować ludność.

Zmarł fizyk I LO w Łomży Stanisław Jankowski (+ 94)

Foto: Zmarł fizyk I LO w Łomży Stanisław Jankowski (+...
cz pon, 09 października 2017 13:24

W łomżyńskim Hospicjum Św. Ducha odszedł w niedzielę do wieczności Stanisław Jankowski (+ 94), który był nauczycielem fizyki w I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży w latach 1962 – 1989. „Uczeń jest jak prąd: płynie tam, gdzie jest mniejszy opór” - jedno z powiedzonek Profesora Jankowskiego przetrwało w pamięci nauczycieli i uczniów „Pierwszego” do dnia Jego śmierci. - To był wspaniały człowiek, razem dzieliliśmy tę samą pracownię fizyczną na pierwszym piętrze LO, z wejściem przy końcu korytarza... - wspomina Wanda Jankowska (z domu Kęciak, druga małżonka owdowiałego Profesora). - Również w domu to była złota rączka, wszystko potrafił sam naprawić. Wspominajcie Go jak najlepiej, bo On naprawdę na to zasłużył. Był bardzo dobrym człowiekiem... Pogrzeb Ś.P. Profesora Stanisława Jankowskiego odbędzie się we wtorek na nowym cmentarzu.

Zgubiłeś? Zobacz czy ktoś znalazł.

cz pon, 09 października 2017 12:23

Są telefony komórkowe, rowery, a nawet saszetki z pieniędzmi. Jeżeli zgubiłeś coś wartościowego na terenie miasta Łomża i nie wiesz gdzie szukać sprawdź czy tego nie ma w Biurze Rzeczy Znalezionych. Mieści się ono w ratuszu na Starym Rynku i przyjmuje przedmioty znalezione, których wartość przekracza 100 zł. W depozycje jest teraz około 50 różnych przedmiotów.

Pierwsze emerytury młodszych emerytów

cz pon, 09 października 2017 09:09

Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wydają już decyzje o przyznaniu emerytury osobom, które skorzystały na obniżeniu wieku emerytalnego. Jak informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego, w ciągu pierwszych dni października w regionie wydano 873 takie decyzje emerytalne. - Średnia wysokość świadczenia w przypadku mężczyzn wyniosła 2560,05 zł, a w przypadku pań 1531,71 zł – mówi Krupicka podkreślając, że kobiety odchodząc w wieku 60 lat otrzymują przeciętnie 60% tego, co przysługuje mężczyznom.

Jesienne atrakcje w PODR Szepietowo

Foto: Jesienne atrakcje w PODR Szepietowo
cz pon, 09 października 2017 08:27

Ogrodniczo–leśny weekend w Szepietowie dobiegł końca. Dzięki organizatorom Podlaskiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Nadleśnictwu Rudka odwiedzający targi mieli zapewnione mnóstwo atrakcji. Uroczystego otwarcia Targów Ogrodniczych oraz Targów Leśnych dokonali: Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie Adam Niebrzydowski, Piotr Karnasiewicz zastępca Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej RDLP w Białymstoku oraz Sylwester Kowalczuk zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudka. Gospodarz targów, Dyrektor PODR Szepietowo, przywitał wszystkich gości, życząc udanego weekendu w Szepietowie. Drugiego dnia targów do Szepietowa przyjechała Dyrektor Generalny MRiRW Mirosława Jaroszewicz – Łojewska, która w swym przemówieniu podziękowała dyrekcji PODR Szepietowo za organizację imprez wystawienniczo-targowych oraz wyraziła przekonanie, że kolejny sezon będzie tak samo udany. Wręczyła również odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Brawura za kierownicą

Foto: Brawura za kierownicą
mm nie, 08 października 2017 18:59

Młody mężczyzna w szpitalu i poobijana Vectra to wynik zdarzenia jakie miało miejsce około godz. 18.20 w Kownatach na drodze Piątnica - Jedwabne. Tuż przed skrzyżowaniem na Dobrzyjałowo dachował Opel.

Poseł prosi o więcej pieniędzy na drogę

Foto: Poseł prosi o więcej pieniędzy na drogę
cz pt, 06 października 2017 17:51

Rezygnacja z pełnej modernizacji drogi Łomża – Śniadowo „jest nie do przyjęcia” - uważa poseł Lech Kołakowski, który ponownie zwrócił się do Jerzego Leszczyńskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, o zwiększenie puli środków niezbędnych do realizacji przebudowy drogi. Poseł popiera działania samorządowców z Gminy Śniadowo, który w imieniu mieszkańców dopominają się wywiązania się władz województwa z wcześniejszych zobowiązań i pisze, że „dalsze odkładanie realizacji tej niezbędnej inwestycji jest niesłychanie niebezpieczne, przede wszystkim dla coraz większej rzeszy kierowców korzystających z drogi”.

Rozlewnię rozbiorą do końca miesiąca

Foto: Rozlewnię rozbiorą do końca miesiąca
cz pt, 06 października 2017 17:26

- Rozlewnia gazu płynnego w Łomży nie działa od końca czerwca bieżącego roku - mówi Natalia Rostkowska, rzecznik prasowy Gaspol, tłumacząc, że od tego czasu nie prowadzi ona rozlewu gazu płynnego do butli gazowych, ani magazynowania gazu płynnego w zbiornikach magazynowych. W lipcu rozpoczęły się prace przygotowawcze umożliwiające rozbiórkę elementów instalacji technologicznej, a zakończenie rozbiórki spółka planuje zakończyć do końca października. Rozlewnia gazu płynnego w Łomży powstała w 1969 roku. W 1991 roku ją sprywatyzowano sprzedając holenderskiemu koncernowi. Teraz jest likwidowana.

Za szybcy i już bez prawa jazdy

cz pt, 06 października 2017 14:24

32–letnia Chinka wpadała gdy z prędkością 136 km/h chciała przejechać przez wieś Guty pod Szczuczynem na drodze krajowej nr 61. 33-letni Polak usiłował przejechać przez Rydzewo, na tej samej drodze krajowej nr 61, z prędkością 101 km/h. Oboje nadjechali w chwili, gdy policjanci mierzyli w tych wsiach prędkość z jaką jeżdżą tu samochody. Szybcy kierowcy dostali mandaty po 400 zł i musieli oddać swoje prawa jazdy.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0