Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 października 2020 napisz DONOS@

Ograniczenia w Ratuszu

Foto: Ograniczenia w Ratuszu
mm cz, 22 października 2020 14:26

- W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i dynamicznym wzrostem zachorowań na COVID-19, od poniedziałku 26 października br. bezpośrednia obsługa mieszkańców w Urzędzie Miejskim w Łomży ulegnie zmianie – informuje Łukasz Czech z łomżyńskiego ratusza.

Rolniczy protest w Łomży

Foto: Rolniczy protest w Łomży
mm śr, 21 października 2020 16:46

- Jarosław Kaczyński, to on w zasadzie jest organizatorem tego protestu, On nas tutaj zaprosił – wyjaśniał Ireneusz Kossakowski hodowca bydła mlecznego z Gminy Wizna, który jako kierowca jednego z około 300 ciągników przyjechał do Łomży zaprotestować przeciwko ustawie „Piątka dla zwierząt Kaczyńskiego”. Dodawał, że jako izby rolnicze czekają na spotkanie z rządem.

Bezpłatne narzędzia pomogą złożyć JPK_VAT z deklaracją

mm śr, 21 października 2020 09:44

Ministerstwo Finansów udostępniło formularz interaktywny i aplikację Klient JPK_WEB do złożenia JPK_VAT z deklaracją.

Jak Wiejska stała się miejska

Foto: Jak Wiejska stała się miejska
mm śr, 21 października 2020 07:11

Trzecim rejonem, gdzie uchował się bruk w Łomży, jest fragment ul. Wiejskiej, naprzeciw budynku dawnego Szpitala Św. Ducha z lat 80. XIX wieku. Rozbudowa w 1824 r. dodała miastu Wiejską, tak jak kilka nowych ulic w sąsiedztwie: Nadnarwiańską, Piękną i Ogrodową... Napisałem to w portalu 4lomza.pl ponad 3 lata temu. Dzisiaj to nieaktualne - nie ma śladu po tym bruku. Zalali go asfaltem.

We środę kolejny protest – zapowiadają rolnicy

Foto: We środę kolejny protest – zapowiadają rolnicy
mm wt, 20 października 2020 18:17

Jutro, tj. we środę rolnicy zapowiadają kolejną odsłonę walki przeciwko procedowanej nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. - Blokady odbędą się w na drogach wojewódzkich i krajowych – mówił w topagrar.pl Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii i organizator rolniczych manifestacji.

Poszukiwany wpadł na kradzieży elektronarzędzi

Foto: Poszukiwany wpadł na kradzieży elektronarzędzi
mm wt, 20 października 2020 12:34

Kryminalni z łomżyńskiej Policji zatrzymali 39-letniego podejrzanego o kradzież elektronarzędzi. Mundurowi odzyskali również skradzione przedmioty w jednym z lombardów na terenie miasta. Jak się okazało mieszkaniec Łomży popełnił to przestępstwo w warunkach recydywy. Dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże.

To pijany 28-latek staranował ogrodzenie

Foto: To pijany 28-latek staranował ogrodzenie
mm wt, 20 października 2020 09:32

To mieszkaniec Przeworska wczoraj wieczorem staranował ogrodzenie na ul. Wojska Polskiego. Sprawca miał 1,356 promila alkoholu w organizmie – przekazuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

Wypadek na Wojska Polskiego, auto uszkodziło rurę gazową

Foto: Wypadek na Wojska Polskiego, auto uszkodziło ru...
mm pon, 19 października 2020 21:13

Na ul. Wojska Polskiego auto osobowe ścięło rurę gazową i wylądowało na boku w ogródku. Rozszczelnił się gaz. Kierowca został zabrany na badania. Prawdopodobnie był pijany.

Wojewoda daje nakazy pracy lekarzom z POZ-ów

Foto: Wojewoda daje nakazy pracy lekarzom z POZ-ów
mm pon, 19 października 2020 19:10

- Ile osób z tych skierowań zgłosi się do szpitala, nie wiemy. Na chwilę obecną zgłosiło się 5 osób. Są to lekarze i pielęgniarki z placówek POZ, zarówno z Łomży, jak i z Białegostoku - informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży ds. systemu zarządzania jakością i akredytacji. - W chwili nasilenia pandemii to w szczególności specjaliści chorób zakaźnych, interniści, pediatrzy, anestezjolodzy i, oczywiście, personel pielęgniarski.

Krew (nie)zwykle potrzebna

Foto: Krew (nie)zwykle potrzebna
mm pon, 19 października 2020 19:03

W minioną niedzielę, 18 października 2020 roku, w dniu wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia, w Centrum Katolickim papieża Jana Pawła II w Łomży odbyła się 66. edycja akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”.

Starszy cmentarz przy Katedrze pod ulicą Dworną

Foto: Starszy cmentarz przy Katedrze pod ulicą Dworną
mm pon, 19 października 2020 14:26

Fragmenty dwóch szkieletów ludzkich z czaszkami oraz relikty około 15-metrowego muru odkryli archeolodzy na odcinku remontowanej ulicy Dwornej pomiędzy ulicami Giełczyńską a Sadową w Łomży. W mieście z ponad 600-letnią historią osadnictwa na obecnym wzgórzu znaleziono pod ziemią szeroki mur: biegnie w odległości około półtora metra od krawędzi zachowanego chodnika z polbruku i rozkopanej jezdni, równoległej do istniejącego ogrodzenia fary. Mogli go widzieć tylko w weekend przechodnie i wierni uczestniczący w mszy, zaś teraz zobaczą go Czytelnicy 4lomza.pl.

Rodzinna Gra Miejska pt “Rodzice za kierownicą”

Foto: Rodzinna Gra Miejska pt “Rodzice za kierownicą”
JJS pon, 19 października 2020 14:04

25 października w niedzielę w godz.11-14 odbędzie się w Łomży Rodzinna Gra Miejska pt “Rodzice za kierownicą”. Jest to inicjatywa związana z Europejskim Dniem bez Wypadków. Celem Gry jest promowanie bezpiecznej jazdy samochodem, kształtowanie właściwych postaw na drodze, zwiększanie świadomości na temat zagrożeń wynikających z prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, a także zachęcanie do rodzinnych oraz twórczych podróży.

16-latek z narkotykami

Foto: 16-latek z narkotykami
mm pon, 19 października 2020 09:50

Łomżyńscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Policjanci przejęli prawie 70 gramów marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli również 180 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Teraz dalszym losem 16-latka zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Za ciężka noga i na podwójnym gazie

Foto: Za ciężka noga i na podwójnym gazie
mm pon, 19 października 2020 08:54

W niedzielę po 21.00, na ul. Sikorskiego policjanci zatrzymali kierującego, który wcześniej przekroczył prędkość. Po zatrzymaniu okazało się, że od mężczyzny czuć było alkohol. Za swoje zachowanie odpowiadał będzie teraz przed sądem.

Pierwszy przymrozek

Foto: Pierwszy przymrozek
mm pon, 19 października 2020 08:15

Zdziwili się ci, którzy rano musieli jechać do pracy. Przed odjazdem, po raz pierwszy tej jesieni, trzeba było skrobać samochód. Pojawiły się przymrozki. Jutro rano też może być podobnie.

Gnojowica pod domem Posła Gwiazdowskiego

Foto: Gnojowica pod domem Posła Gwiazdowskiego
mm nie, 18 października 2020 13:45

W niedzielne południe rolnicy wyrzucili pod domem posła PIS Kazimierza Gwiazdowskiego, w Mścichach niedaleko Radziłowa, obornik i gnojowicę. Wznosili przy tym okrzyki „Gwiazdowski Zdrajca Wsi”.

Banery z senatorem Jackiem Boguckim zawisły na płotach

Foto: Banery z senatorem Jackiem  Boguckim zawisły na...
mm so, 17 października 2020 12:59

„Jacek Bogucki. Zdrajca Polskich Rolników” - około 40 takich i podobnych banerów zawisło dziś w nocy w Wysokiem Mazowieckiem. Złożyli się na to rolnicy, którzy czują się rozczarowani i oszukani tzw. „Piątką Kaczyńskiego”, a senator PIS głosował za tymi zmianami.

Wreszcie kładą asfalt na Dwornej

Foto: Wreszcie kładą asfalt na Dwornej
mm pt, 16 października 2020 16:39

Kończy się letnio-jesienna era rozkopanej, wyboistej, piaszczystej albo błotnistej ulicy Dwornej w Łomży. Drogowcy na odcinku od ul. gen. Władysława Sikorskiego (przed mostem) do Giełczyńskiej przy Muzeum wylewają dwie niższe warstwy masy asfaltowej na remontowanej od drugiej połowy czerwca 2020 roku ulicy Dwornej. - Zakończenie prac na tym odcinku planowane jest na przełomie października i listopada 2020 roku - informuje inspektor Łukasz Czech z łomżyńskiego magistratu.

Stanowisko Wójta Gminy Piątnica

Foto: Stanowisko Wójta Gminy Piątnica
mm pt, 16 października 2020 16:32

W odpowiedzi na przedstawione przez Państwa Radnych dywagacje dotyczące braku zgody na zakup budynku po hotelu „Belfort” informuję, że nie zgadzam się z tymi argumentami. Pragnę przypomnieć, że wszelkie działania w gminie są naszymi wspólnymi, czyli zarówno Wójta, pracowników urzędu oraz Radnych i mieszkańców. Wszelkie podjęte działania są konsultowane z Radnymi i w tym przypadku również tak było.

Piątnicki kogel-mogel

Foto: Piątnicki kogel-mogel
mm pt, 16 października 2020 12:44

Rada Gminy Piątnica najpierw wyraziła zgodę wójtowi na zakup budynku po byłym Hotelu „Belfort”, a po kilkunastu dniach, na nadzwyczajnej sesji, cofnęła. Dlaczego? Każdy zapyta. Podczas pierwszego głosowania tj. 30.09, w związku z poprawkami, które się pojawiały przed sesją, część radnych, w tym przewodniczący Rady, popełnili błąd. Chciał od razu to poprawić, nie dało się – tłumaczył, stąd zwołanie nadzwyczajnej sesji w dniu 12.10.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę