środa, 20 czerwca 2018 napisz DONOS@

Wypadek na drodze do Ostrołęki

Foto: Wypadek na drodze do Ostrołęki
cz pon, 11 czerwca 2018 16:59

Trzy osoby zostały poszkodowane w wypadku do którego doszło kilkanaście minut przed godz. 17. na drodze krajowej nr 61 Łomża – Ostrołęka. W okolicach Sierzput zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscy pracują służby ratunkowe, a ruch odbywa się wahadłowo.

Społecznicy z Łomży wzbogacają koloryt miasta

Foto: Społecznicy z Łomży wzbogacają koloryt miasta
cz pon, 11 czerwca 2018 15:20

12 organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych uczestniczyło po raz czwarty w Pikniku Organizacji Pozarządowych, zorganizowanym przez Federację dla Łomży. Na bulwarze nad Narwią w sobotę rozlegały się śpiewy, zabrzmiała muzyka ludowa i rockowa, tańczono z hula-hop i zumbę oraz oddano się pracom plastycznym. - Wzbogacamy koloryt miasta, zachęcamy mieszkańców do działań dla dobra społeczności lokalnej, upowszechniamy idee społecznie i niekomercyjnie – mówi Katarzyna Kuklińska, która od 6 lat prowadzi Stowarzyszenie „Ja i Ty” i id 8 lat Klub Carpe Diem. - W organizacji trzeba jednej, dwóch czy trzech osób, które będą liderem, wzbudzą w innych zapał.

Kolejny raz kierował pijany! Trafi do aresztu?

Foto: Kolejny raz kierował pijany! Trafi do aresztu?
cz pon, 11 czerwca 2018 14:15

Kierowca, który w piątek wieczorem uciekał przed policyjnym pościgiem i doprowadził do zderzenia z innym radiowozem to 47-letni Dariusz G. Mężczyzna był pijany – badania wykazało 2,9 promila alkoholu we krwi. Poza tym jak się okazało już w 2015 roku był skazany przez sąd za jadę w stanie nietrzeźwości. Prokuratura Rejonowa w Łomży skierowała do Sądu Rejonowego w Łomży wniosek o tymczasowe aresztowanie Dariusza G., ale sąd nie zgodził się na zastosowanie takiego środka zapobiegawczego.

Chrzanowski powstydził się nagród?

Foto: Chrzanowski powstydził się nagród?
cz pon, 11 czerwca 2018 11:04

Dwa tygodnie temu samorządowcy świętowali. W całym kraju obchodzony był Dzień Samorządu Terytorialnego, który upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. Z tej okazji np. prezydent RP Andrzej Duda srebrnym krzyżem zasługi nagrodził Annę Lachowska, skarbnika gminy Łomża. W mieście Łomża też były nagrody... pieniężne. Prezydent Mariusz Chrzanowski rozdzielił pomiędzy miejskich urzędników 65 tysięcy 650 złotych. Przyznał się do tego dopiero po dwóch tygodniach.

Będą nawałnice

Foto: Będą nawałnice
cz pon, 11 czerwca 2018 10:26

Synoptycy z białostockiego biura prognoz IMGW ostrzegają przed burzami z gradem, które po południu spodziewane są m.in. nad obszarami Łomży i powiatów grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego i zambrowskiego. Wydano specjalne ostrzeżenie.

Dopalacze to śmiertelne zagrożenie!

Foto: Dopalacze to śmiertelne zagrożenie!
cz pon, 11 czerwca 2018 09:53

W ostatnich dniach na terenie Polski odnotowano kilkanaście przypadków hospitalizacji osób, których stan wskazywał na zażycie groźnych dla zdrowia i życia substancji, tzw. dopalaczy – informuje Komenda Główna Policji apelując, zwłaszcza do młodych ludzi, aby nie kupowali i nie próbowali zażywać jakichkolwiek substancji nieznanego pochodzenia. - To po prostu grozi śmiercią - ostrzegają policjanci.

Rodzinne świętowanie na wzgórzu Krzyża Świętego

Foto: Rodzinne świętowanie na wzgórzu Krzyża Świętego
cz pon, 11 czerwca 2018 08:55

Kilka tysięcy parafian i mieszkańców Łomży, ale także goście z okolicy bawili się przez całą niedzielę na Rodzinnym Festynie Parafialnym na placu przed kościołem pw. Krzyża Świętego w Łomży. Tradycyjnie świętowano Dzień Dziecka i 21. rocznicę powstania parafii. W tym roku do tego doszedł także jubileusz 30-lecia kapłaństwa ks. kan. Andrzeja Godlewskiego organizatora, budowniczego i proboszcza parafii od samego początku. - Jeżeli widzę więcej ludzi w kościele, więcej modlących się, więcej spowiedzi, które czasami są przetrudne, ale to mnie cieszy – wyjawiał ks. Godlewski Podczas festynu na scenie prezentowała się młodzież i dorośli. Na finał wystąpił duet Andrew & Johnny: czyli rapujący proboszcz i towarzyszący mu Janusz Ramatowski (publikujemy video)

Nastolatek zginął w wodach Narwi

Foto: Nastolatek zginął w wodach Narwi
cz nie, 10 czerwca 2018 17:29

Tragiczny finał poszukiwań 16-latka, który skoczył do Narwi w niedzielne popołudnie i nie wypłynął. Do tragedii doszło w okolicach wsi Rybaki na terenie gminy Miastkowo. Strażacy wezwanie na pomoc odebrali kilka minut po godz. 16. Po ponad dwóch godzinach poszukiwań nurkowie z rzeki wyłowili ciało nastolatka. Kolejne zgłoszenie o topielcu strażacy otrzymali przed wieczorem ze Starej Łomży. Tym razem szybko udało się odnaleźć w Narwi starszego mężczyznę i wyciągnąć na brzeg. Powiodła się także reanimacja mężczyzny, który później został przewieziony do szpital.

Marsz dla życia i rodziny (i ONR-u?)

Foto: Marsz dla życia i rodziny (i ONR-u?)
cz nie, 10 czerwca 2018 14:49

Około 250 osób wyszło w niedzielę po południowej Mszy świętej z Katedry w „Marszu dla życia i rodziny”. Łomża jest jednym z ponad sześćdziesięciu miast Polski w których dziś odbywają się takie marsze pod hasłem „Polska rodziną silna”. To – jak podają organizatorzy - publiczne opowiedzenie się po stronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Na czele łomżyńskiego marszu ustawili się działacze ONR-u niosąc transparenty i własne zielone sztandary z falangą.

Strażackie uroczystości na Starym Rynku

Foto: Strażackie uroczystości na Starym Rynku
cz nie, 10 czerwca 2018 14:21

- Wspominając wszystkich wielkich poprzedników, współinicjatorów powstania struktur ochotniczej straży ogniowej na ziemi łomżyńskiej oraz struktur zawodowej straży pożarnej w Łomży. Doceniając rangę i znaczenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży dla społeczności ziemi łomżyńskiej uroczystym aktem stanowimy i przekazujemy ufundowany przez społeczeństwo sztandar – odczytywał akt ufundowania sztandaru Lech Szabłowski, wicestarosta łomżyński i przewodniczący Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Uroczystość odbyła się w samo południe na Starym Rynku w Łomży, gdzie w pełnym słońcu stanęło około 150 strażaków z pocztami sztandarowymi z całego regionu.

Biskup zachęca, by wykorzystać piękny letni okres do umocnienia życia religijnego

Foto: Biskup zachęca, by wykorzystać piękny letni okr...
cz nie, 10 czerwca 2018 10:55

Wakacje „jest to dobry czas, by zregenerować i odnowić także nasze życie duchowe, odświeżyć relację z Bogiem i spojrzeć na siebie i swoje życie z perspektywy Ewangelii” - uważa biskup łomżyński Janusz Stepnowski i zachęca, szczególnie młodych, do udziału w 34. Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę. W niedzielę we wszystkich kościołach diecezji czytany jest jego List pasterski w tej sprawie.

Koncert-modlitwa na łomżyński jubileusz

Foto: Koncert-modlitwa na łomżyński jubileusz
cz nie, 10 czerwca 2018 10:28

Koncert uwielbienia zespołu Trzecia Godzina Dnia z gościnnym udziałem Mietka Szcześniaka zakończył akcję ewangelizacji Łomży w jubileuszowym roku jej 600-lecia. – To świadectwo wielkiej miłości do Pana Jezusa i za to świadectwo szczególnie wam dziękuję, bo w XXI wieku bardzo go nam potrzeba! – mówił biskup Tadeusz Bronakowski, błogosławiąc licznych słuchaczy. – Byliśmy trochę wypompowani po podróży, bo przyjechaliśmy tutaj z Katowic, to słońce też nam trochę doskwierało – mówi lider i dyrygent TGD Piotr Nazaruk. – Jednak to, co dostaliśmy od ludzi tak nas podźwignęło, ta energia była tak niesamowita, że do tej pory jestem w szoku – musimy wrócić do Łomży!

100-latka z Łomży starsza od Niepodległości Polski

Foto: 100-latka z Łomży starsza od Niepodległości Polski
mm so, 09 czerwca 2018 16:58

- Jak szczęśliwym człowiekiem być...? - zastanawia się 100-letnia Jadwiga Makowska z Łomży, dla której w sobotę, 9. czerwca, biskup łomżyński Janusz Stepnowski odprawił mszę św. jubileuszową, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wręczył ogromny i piękny bukiet wielobarwnych kwiatów, zaś Jan Karczewski przekazał odznakę w postaci srebrnego krzyża na błękitnej wstążce za wybitne zasługi od Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. - Do szczęścia potrzeba być sobą, kochać wszystkich ludzi i umieć przebaczać im grzechy i winy – mówi Staruszka w Restauracji Zakątek, w kamienicy Śledziewskich przy ul. Sienkiewicza 10, gdzie przed wojną na 1. piętrze mieszkała z rodziną. - Do życia trzeba dużo odwagi. I dzielenia się z biednymi...

Sucho i niebezpiecznie w lasach

Foto: Sucho i niebezpiecznie w lasach
cz so, 09 czerwca 2018 11:11

Leśnicy i strażacy proszą mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w lasach regionu. Ciepła i sucha wiosna sprawiły, że w lasy są bardzo wysuszone i wszędzie obowiązuje trzeci najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. W sobotę rano wilgotność ściółki leśnej w Czerwonym Borze wynosiła 13%, a w Dębnikach koło Nowogrodu tylko 8%. Tymczasem synoptycy na najbliższe dni zapowiadają niemalże letnie upały.

Czołówka z policyjnym radiowozem

Foto: Czołówka z policyjnym radiowozem
cz pt, 08 czerwca 2018 20:57

Policyjny radiowóz zderzył się czołowo z osobowym audi. Do wypadku doszło wieczorem na Szosie do Mężenina na odcinku pomiędzy Zawadami a skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 63 Łomża – Zambrów. Do szpitala trafiło czterech policjantów, ale po badaniach wszyscy zostali zwolnieni do domu. Policja poinformowała, że do wypadku doszło w trakcie pościgu.

Pożar w Czerwonym Borze

Foto: Pożar w Czerwonym Borze
cz pt, 08 czerwca 2018 18:23

Przez blisko trzy godziny kilkudziesięciu strażaków z jednostek zawodowych i ochotniczych walczyło z pożarem lasu na terenie kompleksu Czerwony Bór. Pożar został już ugaszony. W akcję zaangażowanych było 12 zastępów straży pożarnej. Spłonął hektar prywatnego lasu.

Szcześniak, Trzecia Godzina Dnia i festyn w Łomży

Foto: Szcześniak, Trzecia Godzina Dnia i festyn w Łomży
cz pt, 08 czerwca 2018 17:29

- Obecny tydzień jest najwyrazistszym czasem, kiedy cały Kościół łomżyński włącza się w wielki jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Łomży – mówi ksiądz Jacek Czaplicki, przewodniczący wydziału duszpasterstwa ogólnego Kurii Diecezjalnej, zapowiadając wydarzenia duszpasterskie i z kręgu kultury chrześcijańskiej w najlepszym artystycznie wydaniu: w sobotę, 9. czerwca, w Łomży na Starym Rynku około godziny 19. wystąpi Mietek Szcześniak i znakomity zespół śpiewaczy TGD – Trzecia Godzina Dnia. W niedzielę Marsz dla Życia i wielki festyn rodzinny w parafii Krzyża Św.

Po rehabilitacji ciężko stać długo na przystanku MPK

Foto: Po rehabilitacji ciężko stać długo na przystank...
cz pt, 08 czerwca 2018 15:53

W Łomży stoi 179 przystanków autobusów miejskich MPK: 103 wiaty z ławką dla oczekujących pasażerów oraz 76 słupków - jeden z nich przy ulicy Rybaki, naprzeciwko Centrum Rehabilitacji pod wezwaniem św. Rocha. Z placówki Caritas Diecezji Łomżyńskiej codziennie korzysta ponad 300 osób z różnymi schorzeniami z Łomży i zza miasta. Większość jest przywożona autami, część schodzi lub zjeżdża wózkiem inwalidzkim stromą ul. Kapucyńską z przystanków na Starym Rynku i Rządowej. Czytelniczka za naszym pośrednictwem apeluje o wiatę z ławeczką dla pacjentów CRC na Rybakach. Mówi, że sama wcześniej zabiegała o ustawienie ławki, ale jej prośby odbijały się od... ściany.

Zaginęła 27-latka

Foto: Zaginęła 27-latka
cz pt, 08 czerwca 2018 11:21

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie poszukują zaginionej 27-letniej mieszkanki miejscowości Czerwone, gmina Kolno. Kobieta wyszła z domu wczoraj około godziny 10.00 i do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania, ani też nie nawiązała kontaktu z rodziną. Policjanci proszą o pomoc w jej odnalezieniu.

„Czołówka” koło Miastkowa

Foto: „Czołówka” koło Miastkowa
cz pt, 08 czerwca 2018 10:13

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku do którego doszło w okolicach Miastkowa na drodze krajowej nr 61 Łomża – Ostrołęka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący od Ostrołęki w kierunku Łomży busem marki Citroen kierowca z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z tirem jadącym w przeciwnym kierunku.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę