poniedziałek, 18 listopada 2019 napisz DONOS@

Strażacy „myją” Legionów i Sikorskiego

Foto: Strażacy „myją” Legionów i Sikorskiego
cz cz, 07 listopada 2019 09:37

Paliwo wylało się z jadącego przez Łomżę samochodu. Długie jej plamy ciągną się kilkaset metrów przez aleję Legionów i ul. Sikorskiego. Do akcji musieli włączyć się strażacy, którzy usuwają z jezdni niebezpieczne i śliskie plamy. Ruch – zwłaszcza na alei legionów - jest utrudniony.

Większy poślizg z litewskim kotłem na biomasę

Foto: Większy poślizg z litewskim kotłem na biomasę
cz śr, 06 listopada 2019 17:49

Zgodnie z pierwotnym planem od niemal miesiąca Łomża miała być ogrzewana ciepłem ze spalania biomasy. Realizacji wielomilionowej inwestycji coraz bardziej się opóźnia. Władze MPEC podały, że „odpalenie” kotła nastąpi prawdopodobnie na przełomie listopada i grudnia 2019 roku.

Izba Pamięci Rodziny Jabłońskich w bibliotece w Pniewie

Foto: Izba Pamięci Rodziny Jabłońskich w bibliotece w...
cz śr, 06 listopada 2019 15:18

- Ogromną radość sprawił mi fakt, że ta Izba Pamięci Rodziny Jabłońskich mieści się w budynku , powstałym na fundamentach naszego dworu – mówi Janusz Jabłoński, 94-letni letni syn ostatniego dziedzica w Pniewie Jerzego Jabłońskiego (1895 – 1986), który z żoną Hanną i mężem siostry Ewy Jabłońskiej - Deptuły odsłonił małą, czarną tablicę pamiątkową przy wejściu do biblioteki w Pniewie, gdzie powstała kameralna salka z ok. 50-oma fotografiami i aktami o historii ziemiańskiego rodu. - W tym miejscu na pierwszym piętrze znajdował się mój duży pokój, w którym spędziłem czternaście i pół roku do wojny. Pniewo było i zostanie bliskie naszym sercom.

Zaginęła 27-letnia mieszkanka Łomży - została odnaleziona

Foto: Zaginęła 27-letnia mieszkanka Łomży - została o...
cz śr, 06 listopada 2019 14:07

Łomżyńscy policjanci proszą o pomoc w poszukiwaniach zaginionej 27–letniej kobiety. Mieszkanka Łomży w poniedziałek, 4 listopada 2019 r., około godziny 19:00 wyszła z miejsca zamieszkania i dotąd nie powróciła, ani nie nawiązała kontaktu z rodziną. W czwartkowy poranek KMP w Łomży poinformowała, że kobieta wczoraj późną nocą została odnaleziona.

Od jutra nowe przepisy w sprawie kontroli ruchu drogowego

Foto: Od jutra nowe przepisy w sprawie kontroli ruchu...
cz śr, 06 listopada 2019 13:18

Jutro (7 listopada br.) wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego. - W rozporządzeniu zawarliśmy nowe obowiązki i uprawnienia kierowców aut oraz kontrolujących. Jednocześnie doprecyzowaliśmy istniejące w tym zakresie przepisy. Zależy nam na podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach – podkreślił szef MSWiA Mariusz Kamiński.

4 miliony zł na dokumentację kolei Łomża - Białystok

Foto: 4 miliony zł na dokumentację kolei Łomża - Biał...
cz śr, 06 listopada 2019 10:42

- Zwracam się z uprzejmą prośbą o podjęcie działań zmierzających do przygotowania technicznej dokumentacji projektowej modernizacji (rewitalizacji) linii kolejowej nr 36 Ostrołęka - Łapy oraz nr 49 Śniadowo – Łomża – napisał wicemarszałek województwa Marek Olbryś do prezesa PKP Polskie Linie Kolejowe SA. - Obecnie w RPOWP na realizację ww. zadań zabezpieczono środki finansowe w kwocie ok. 4 mln. zł. Wolą Zarządu Województwa Podlaskiego jest wydatkowanie tej kwoty na wyartykułowany powyżej cel.

Komorowski będzie senatorem. SN: „Nie doszło do uchybienia”

Foto: Komorowski będzie senatorem. SN: „Nie doszło do...
cz wt, 05 listopada 2019 15:07

- Cieszę się, że protesty wyborcze rozstrzygają sędziowie, a nie politycy – mówił Marek Komorowski senator elekt z okręgu łomżyńsko-suwalskiego. Rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski poinformował, że nie nadano dalszego biegu protestowi wyborczemu Polskiego Stronnictwa Ludowego po wygraniu przez Komorowskiego październikowych wyborów. Sąd Najwyższy uznał, że nie doszło do uchybienia w związku z terminem wyznaczenia nowego kandydata PiS.

Garb na Zawadzkiej

Foto: Garb na Zawadzkiej
cz wt, 05 listopada 2019 11:08

Pod koniec października na ul. Zawadzkiej, na pasach ruchu prowadzących w kierunku ronda Solidarności, powstał garb. Przejeżdżające po nim samochody podskakują, a kierowcy dopytują co to jest. - Temat „garbu” na ulicy Zawadzkiej znany jest pracownikom Urzędu Miejskiego – odpowiada Łukasz Czech z ratusza.

Narkotyki na posesji

Foto: Narkotyki na posesji
cz wt, 05 listopada 2019 09:00

Blisko kilogram marihuany wywąchała suka owczarka belgijskiego o imieniu Lidia. Doprowadziła policjantów na posesję, na terenie której znajdowało się ziele konopi indyjskiej. Z policyjnych ustaleń wynikało, że konopie pochodziły z plantacji znajdującej się na terenie powiatu grajewskiego.

Ekspresówki Łomża – Zambrów nie będzie

Foto: Ekspresówki Łomża – Zambrów nie będzie
cz wt, 05 listopada 2019 08:21

- Układ dróg szybkiego ruchu na terenie woj. podlaskiego składa się z dróg ekspresowych S8, S19 i S61. W praktyce oznacza to, że w sposób kompleksowy zostały uregulowane kwestie układu sieci dróg szybkiego ruchu na terenie woj. podlaskiego i zadana inwestycyjne prowadzone na drodze krajowej nr 63 nie będą zmierzały do zmiany jej klasy technicznej – napisał Rafał Weber wiceminister infrastruktury. To odpowiedź ministerstwa na propozycję posła Lecha Kołakowskiego, aby droga pomiędzy Łomżą a Zambrowem także docelowo była dwujezdniową ekspresówką.

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

Foto: Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!
cz wt, 05 listopada 2019 08:10

To ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna Państwowej Straży Pożarnej na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. W jej propagowanie włączają się także łomżyńscy strażacy, którzy rekomendują instalowanie czujek dymu i tlenku węgla.

Nowy naczelnik w ratuszu

Foto: Nowy naczelnik w ratuszu
cz pon, 04 listopada 2019 14:12

Lech Dobrowolski inżynier budownictwa z Konarzyc ma być nowym naczelnikiem Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Łomży. Na stanowisku zastąpi Krzysztofa Święckiego, który pracę w łomżyńskim ratuszu zamienił na stanowisko dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży.

Prawie bezpieczne święta

Foto: Prawie bezpieczne święta
cz pon, 04 listopada 2019 10:03

W ciągu czterech ostatnich dni na terenie województwa podlaskiego doszło do 7 wypadków drogowych, w których 9 osób zostało rannych. W rejonie Łomży doszło do jednego wypadku – w czwartek wieczorem trzeźwy kierowca potrącił pijanego pieszego, który przechodził przez drogę w Marianowie. Było też 12 innych kolizji drogowych i pijany pan, którego przygniótł quad.

Płomienie modlitwy

Foto: Płomienie modlitwy
cz pon, 04 listopada 2019 09:15

Zapalane świece 1 i 2 listopada na grobach bliskich są symbolem naszej pamięć, a wnoszone przy jej odpalaniu modlitwy upraszają im dar zbawienia. Nocą nad rozświetlonymi tysiącami płomyków cmentarzami, pamięć i modlitwa jakby unoszą się w przestrzeni. Łomżyński zabytkowy cmentarz po zmierzchu z kamerą odwiedził Patryk Łapiński.

Faktoring - stała pozycja w menu narzędzi finansowych branży HoReCa

Foto: Faktoring - stała pozycja w menu narzędzi finan...
JJS pon, 04 listopada 2019 09:03

Branża gastronomiczna to jedyny kanał sprzedaży produktów FMCG, który w 2017 roku odnotował wzrost. Co więcej, zmiana nawyków konsumenckich, mimo licznych problemów przed jakimi stanęły firmy z sektora HoReCa, daje powody do optymizmu. Jeśli przedsiębiorcy z branży gastronomicznej i hotelarskiej chcą jednak skorzystać z potencjalnych możliwości jakie niesie ze sobą tendencja wzrostowa, niezbędne jest utrzymanie przez nich płynności finansowej. W tym kontekście nie dziwi nikogo rosnąca popularność faktoringu, który jest obecnie najszybszym i najprostszym sposobem na zatory płatnicze i gwarancję stabilizacji finansowej.

Wykonawcy podzielili się pracą

Foto: Wykonawcy podzielili się pracą
cz pon, 04 listopada 2019 09:00

Dworna za niemal 7 milionów złotych, Giełczyńska za ponad 4 miliony, a Rządowa za blisko 4 miliony. Miejscy urzędnicy otworzyli koperty z ofertami firm zainteresowanych zleceniem prac na przebudowę ulic m.in. w starym centrum Łomży. W przetargu wystartowały dwie lokalne firmy drogowe, przy czym złożone oferty nie są wobec siebie konkurencyjne, bo złożyły je na inne ulice.

Kolejne dziki do ostrzału

Foto: Kolejne dziki do ostrzału
cz pon, 04 listopada 2019 08:22

Odstrzał sanitarny 32 dzików nakazał Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży dzierżawcom i zarządcom obwodów łowieckich lub ich części, położonych na terenie powiatu łomżyńskiego. Na wykonanie zadania myśliwi mają czas do połowy grudnia.

30. Kwesta cmentarna TPZŁ zebrała 57 tysięcy 297 zł 77 gr

Foto: 30. Kwesta cmentarna TPZŁ zebrała 57 tysięcy 29...
mm nie, 03 listopada 2019 18:49

- Nam nie chodzi o rekordy ilości pieniędzy wrzuconych do puszek, zawsze to powtarzamy, tylko o wspólne działanie na rzecz zabytkowego, starego cmentarza z 1801 r., który jest świadkiem historii Łomży i Polski – mówi Zygmunt Zdanowicz, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, którego działacze i sympatycy zebrali do puszek datki na ratunek zabytkom 218-letniej nekropolii. W jubileuszowej 30. Kweście mieszkańcy Łomży, okolic i przyjezdni, odwiedzający groby bliskich na cmentarzu przy ul. Mikołaja Kopernika, ofiarowali na renowację zabytków ponad 57 tysięcy zł.

46 tysięcy 710 złotych 37 gr z kwesty we Wszystkich Świętych

Foto: 46 tysięcy 710 złotych 37 gr z kwesty we Wszyst...
mm pt, 01 listopada 2019 22:11

W imię ojca, inicjatora Kwesty „Ratujemy łomżyńskie zabytki cmentarne” Wiktora Grochowskiego (1924 - 2009) – kwadrans po siódmej wieczorem w Dniu Wszystkich Świętych w kawiarni Teatru Lalki i Aktora do sześciu przepastnych toreb bankowych trafiły pieczołowicie policzone datki, jakie wrzucali do puszek przed pięcioma wejściami na stary cmentarz z 1801 r. w Łomży odwiedzający groby bliskich łomżyniacy i przyjezdni. Po raz 30. działacze i sympatycy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej zbierali pieniądze na renowację nagrobków: pierwszego dnia ponad 46 710 zł.

Studenci pamiętają o ofiarach

Foto: Studenci pamiętają o ofiarach
cz pt, 01 listopada 2019 14:46

„Czym Palmiry dla Warszawy, tym dla Łomży powinien być Las Giełczyński, gdzie każde zagłębienie i każde wzniesienie może kryć prochy pomordowanych” – pisał historyk Zdzisław Sędziak. Las Giełczyński był świadkiem największych zbrodni, jakich na Ziemi Łomżyńskiej dokonali niemieccy okupanci: od drugiej połowy 1941 roku do lata 1944 roku tamtejsza ziemia chłonęła krew obywateli Polski, najczęściej wyznawców judaizmu. O miejscu zbiorowej kaźni Żydów i Polaków nie zapominają studenci Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, którzy od lat w przeddzień Święta Zmarłych porządkują miejsca pochówku bezimiennych.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę