czwartek, 26 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Ukrywał się w Łomży

Foto: Ukrywał się w Łomży
cz wt, 17 kwietnia 2018 12:12

Policja poinformowała o zatrzymaniu w Łomży mężczyzny, który przez pół roku ukrywał się przed więzieniem. 38–latek poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Gdańsku.

Wypadek koło Stawisk

Foto: Wypadek koło Stawisk
cz wt, 17 kwietnia 2018 11:28

Bus zderzył się z osobową toyotą w okolicy Karwowa koło Stawisk, na drodze krajowej nr 61 Łomża – Grajewo. Po wypadku toyota dachowała. Co najmniej jedna osoba jest ranna. Na miejscu pracują służby ratunkowe, a ruch na krajówce odbywa się wahadłowo.

Nie udało się wszystkich zwerbować

Foto: Nie udało się wszystkich zwerbować
cz wt, 17 kwietnia 2018 08:44

- Mamy 17 wolnych miejsc urzędników wyborczych – mówi Jerzy Dołęgowski, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży. Delegatura obsługuje 37 gmin dawnego województwa łomżyńskiego i poszukiwał chętnych do obsadzenia 60 miejsc gminnych urzędników wyborczych. Wczoraj minął dwukrotnie wydłużany termin przyjmowania zgłoszeń, a wszyscy urzędnicy powinni być powołani do końca miesiąca.

Kolej na Łomżę... może za rok?

Foto: Kolej na Łomżę... może za rok?
cz wt, 17 kwietnia 2018 08:02

Pod koniec marca PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na wybór wykonawcy, który dokona rewitalizacji blisko 65 km torowiska linii nr 36 Łapy – Śniadowo – gr. województwa. Inwestycja szacowana jest na ok. 35 mln zł netto i ma być dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020. Z tego samego źródła dofinansowana miała być także rewitalizacja linii kolejowej nr 49 na odcinku Śniadowo – Łomża. Karol Jakubowski z PKP PLK zapowiada, że przetarg na kolej do Łomży ma być ogłoszony dopiero w II kwartale 2019 r, ale „szczegółowy zakres prac będzie zależał od środków finansowych dostępnych” w RPO.

Chcesz rozwijać w dziecku pasję? Zobacz, w jakich kierunkach możesz je motywować

Foto: Chcesz rozwijać w dziecku pasję? Zobacz, w jaki...
JJS pon, 16 kwietnia 2018 15:15

Współcześnie rodzice prześcigają się w zapisywaniu swoich pociech na zajęcia dodatkowe. Chcą, aby maluchy były od najmłodszych lat stymulowane, w efekcie czego będą lepiej się rozwijać. Zobaczcie, do uprawiania jakich aktywności możecie zachęcić swoje dziecko.

Park coraz droższy

Foto: Park coraz droższy
cz pon, 16 kwietnia 2018 13:24

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski poprosił radnych o przekazanie dodatkowych niemal 400 tysięcy złotych. Pieniądze są potrzebne, aby móc rozstrzygnąć przetarg na zieleń w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. Po tej zmianie koszt rewitalizacji parku miałby wzrosnąć do ponad 5 milionów 400 tysięcy złotych. Tymczasem w poniedziałek w ratuszu otwierano koperty z ofertami na budowę parkowych placów zabaw. Władze miasta chciały wydać na to 700 tysięcy złotych, ale ceny z ofert są znacznie droższe. Jedna z firm prace wyceniła na ponad 1,3 mln zł.

Poufny dokument, który ma przyczynić się do rozwoju Łomży

Foto: Poufny dokument, który ma przyczynić się do roz...
cz pon, 16 kwietnia 2018 09:05

Niespełna dwa lata temu, po kilku latach prac, władze Łomży przyjęły nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta, a teraz zmiana tego studium dla południowo-zachodniego skrawka Łomży i uchwalenie dla niego MPZP, są głównymi zobowiązaniami władz miasta z podpisanego w piątek w Warszawie Listu Intencyjnego, którego stronami są miasto i gmina Łomża oraz Agencja Rozwoju Przemysłu. Być może ten fakt, był przyczyną zapisu, że: „Strony zobowiązują się nie ujawniać warunków niniejszego Listu Intencyjnego jakimkolwiek osobom trzecim, za wyjątkiem (…) Obowiązek zachowania poufności pozostaje w mocy przez okres 2 (dwóch) lat od dnia zawarcia niniejszego Listu Intencyjnego.” Oto treść poufnego dokumentu, który ma przyczynić się do rozwoju Łomży.

Nowy projekt Galerii Bursztynowej dla rodzin

Foto: Nowy projekt Galerii Bursztynowej dla rodzin
JJS pon, 16 kwietnia 2018 08:54

"Więcej dla rodziny w każdą środę" - to nowy prorodzinny projekt Galerii Bursztynowej, w ramach którego będzie można skorzystać z atrakcyjnych ofert przygotowanych przez lokale gastronomiczne, znajdujące się w centrum handlowym.

PiS zaczęło „wielką rozmowę z Polakami” w Marianowie

Foto: PiS zaczęło „wielką rozmowę z Polakami” w Maria...
cz nie, 15 kwietnia 2018 13:34

- Stać Polskę na to, aby być krajem silnym, wystarczy uczciwie zarządzać – mówił Henryk Kowalczyk, minister środowiska, który w niedzielne przedpołudnie w szkole w Marianowie spotkał się z około setką przede wszystkim działaczy i sympatyków PiS. Minister Kowalczyk odwiedził Marianowo w ramach zapowiedzianych w sobotę przez Jarosława Kaczyńskiego spotkań w całej Polsce i „wielkiej rozmowy z Polakami”. - Te spotkanie mają służyć dwóm celom. Po pierwsze, aby przypomnieć co dało się zrobić przez 2 lata rządowi PiS. A po drugie, aby nakreślić plany na przyszłość – zapowiadał minister, który w trakcie wystąpienia zachęcał zebranych do zgłaszania uwag i wniosków, które być może zostaną wzięte pod uwagę.

Wypadek na drodze do Ostrołęki

Foto: Wypadek na drodze do Ostrołęki
cz so, 14 kwietnia 2018 08:55

Jedna osoba została ranna w wypadku samochodowym w Chojnach na drodze krajowej nr 61 Łomża - Ostrołęka. Na miejscu pracują służby. Ruch odbywa się wahadłowo.

ART Radziłów Crew ma apetyt na nagrody filmowe

Foto: ART Radziłów Crew ma apetyt na nagrody filmowe
cz pt, 13 kwietnia 2018 16:59

Z niecierpliwością czekali na 6. kwietnia, żeby poznać werdykt jury Unia Film Festival w Lublinie. Ale tym razem ominęła ich 1. nagroda, którą zdobyły „Stygmaty” w reż. Wiktorii Klimaszewskiej w Warszawie rok temu. Do kamer, nagród, wyróżnień w konkursach zdążyli się przyzwyczaić, choć mają po kilkanaście lat. - Pokazują twórczością, że fałszywy jest stereotyp o „gorszej” młodzieży z małych jak Radziłów miejscowości, że nie są mniej kulturalni i gorzej wykształceni niż rówieśnicy z większych miast – twierdzi nauczyciel Zbigniew Mroczkowski, prowadzący grupę filmową ART Radziłów Crew. Sięgają po rozmaite formy filmu, kształtują poczucie estetyki i krytyczne myślenie.

ARP rozpoczyna współpracę z miastem i gminą Łomża. Podpisali list, treść poufna!

Foto: ARP rozpoczyna współpracę z miastem i gminą Łom...
cz pt, 13 kwietnia 2018 15:48

Agencja Rozwoju Przemysłu, której prezesem jest pochodzący z Łomży Marcin Chludziński, poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego z miastem Łomża oraz gminą Łomża. Mają wspólnie działać na rzecz rozwoju lokalnej przedsiębiorczości. - Niestety ze względu na zapisy o poufności nie możemy udostępnić treści listu – poinformowała Ilona Kachniarz z ARP dodając, że wszelkie informacje mają znajdować się w przekazanym komunikacie prasowym.

Światłowód od Orange w Łomży

Foto: Światłowód od Orange w Łomży
JJS pt, 13 kwietnia 2018 13:27

Jeszcze niedawno szybki internet był luksusem, dziś to standardowe narzędzie komunikacji, pracy i rozrywki. W XXI wieku dostęp do sieci chcemy mieć wszędzie. Wybrać możemy internet radiowy, który działa dobrze w sprzyjających warunkach atmosferycznych, podobnie zresztą jak internet mobilny. Możemy również korzystać z rozwiązań świadczonych za pomocą sieci miedzianej, – choć i ta technologia ma swoje ograniczenia. Z uwagi na coraz większe zapotrzebowania na szybki i stabilny dostęp do sieci wykorzystywany przez coraz więcej urządzeń w każdym domu, Orange Polska inwestuje w infrastrukturę światłowodową, teraz także buduje ją w Łomży.

Mam majątek – jak mogę go dobrze ochronić?

Foto: Mam majątek – jak mogę go dobrze ochronić?
JJS pt, 13 kwietnia 2018 13:22

Coś jest na rzeczy w powiedzeniu o Polaku mądrym po szkodzie, bo zdecydowanie zbyt wielu z nas chce ubezpieczyć mieszkanie lub dom gdy jest już za późno. Podobnie bywa z pojazdami, gdzie zazwyczaj ograniczamy się do wykupienia obowiązkowego OC, które w zasadzie chroni nie tyle właściciela, co inne osoby przed skutkami zdarzeń z jego winy. Tymczasem majątek to efekt wielu lat ciężkiej pracy, którego bezpieczeństwa nie można po prostu zdać na wyroki losu.

Dźwig złamał się przy Szmaragdowej

Foto: Dźwig złamał się przy Szmaragdowej
cz pt, 13 kwietnia 2018 13:04

Do nietypowego wypadku doszło przy budowie jednego z nowych bloków przy ulicy Szmaragdowej w Łomży. Złamało się ramię wysokiego dźwigu, którym wciągano materiały budowlane. Na razie nie ma informacji o ewentualnych osobach poszkodowanych.

Wypadek w Borkowie przed Kolnem

Foto: Wypadek w Borkowie  przed Kolnem
cz pt, 13 kwietnia 2018 12:36

Dwie osoby zostały ranne w wypadku do którego doszło tuż przed południem w Borkowie koło Kolna na drodze krajowej nr 63 Łomża - Kolno. Zderzyły się tu dwa samochody osobowe. Sprawcą wypadku najprawdopodobniej był 35-letni kierowca BMW, którzy w ciężkim stanie trafił do szpitala w Białymstoku.

Napad z bronią na bank w Zambrowie. Napastnicy nic nie ukradli, ale uciekli

Foto: Napad z bronią na bank w Zambrowie. Napastnicy ...
cz pt, 13 kwietnia 2018 11:02

Dwóch zamaskowanych sprawców napadło w piątek na oddział banku spółdzielczego przy Alei Wojska Polskiego w Zambrowie. Do zdarzenia doszło po godzinie 10. Napastnicy mieli przedmiot przypominający broń, a świadkowie słyszeli huk. - Nie wiemy czy to był wystrzał czy coś innego – mówi Agnieszka Predko, oficer prasowy Policji w Zambrowie. - Nikt nie odniósł obrażeń, a napastnicy uciekli bez łupów.

Nikt nie chciał miejskich działek

Foto: Nikt nie chciał miejskich działek
cz pt, 13 kwietnia 2018 10:43

Nie było żadnego zainteresowania ze strony przedsiębiorców dwiema działkami, które po raz kolejny na sprzedaż wystawiło miasto Łomża. Chodzi o ponad hektarową działkę na Grabówce (przy ul. Nowogrodzkiej), oraz żwirownię w Starych Modzelach o powierzchni ponad 2,5 ha. Ze sprzedaży obu do kasy miasta miało wpłynąć ponad 2 mln zł.

Zderzenie z łosiem

Foto: Zderzenie z łosiem
cz pt, 13 kwietnia 2018 08:40

Do kolejnego wypadku drogowego z udziałem łosia doszło w regionie. Tym razem zwierze wbiegło przed audi jadące drogą Łomża – Jedwabne. 70-letni kierowca nie odniósł większych obrażeń, a łoś padł.

Nowy „Dworzec Łomża” na gwiazdkę?

Foto: Nowy „Dworzec Łomża” na gwiazdkę?
cz pt, 13 kwietnia 2018 08:09

Po niedzieli mają rozpocząć się prace związane z budową parkingu, na którym miałby zostać utworzony tymczasowy dworzec autobusowy przy ul. Dworcowej vis a vis wiaty hali targowej. Ten obecny dworzec, u zbiegu ul. Sikorskiego i Alei Legionów, władze miasta sprzedały kilka miesięcy temu, ale wydanie gruntu nowemu właścicielowi ma nastąpić dopiero latem. Do tego czasu musi zostać stworzony dworzec zastępczy, z którego będą mogły odjeżdżać autobusy, nim zostanie zbudowany nowy dworzec. Na jego budowę właśnie ogłoszono drugi przetarg. Termin realizacji zamówienia określono na 14 grudnia 2018 roku.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0