środa, 19 grudnia 2018 napisz DONOS@

Ksiądz, na którym ciążą zarzuty pedofilii, otrzymał zakaz pełnienia wszystkich funkcji kapłańskich

cz wt, 11 grudnia 2018 20:08

- Biskupowi Łomżyńskiemu zależy na tym, aby sprawa została we właściwy sposób wyjaśniona i osądzona – napisał ks. Jan Krupka rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Łomży w oświadczeniu w sprawie byłego proboszcza w Grądach Woniecko ks. Adama S., który ma postawione zarzyty pedofilii. W poniedziałek dziennikarzy Tomasz Sekielski opublikował nagranie na którym widać, że kapłan w ośrodku w Czerwonym Borze udziela posługi. We wtorkowy wieczór Łomżyńska Kuria Diecezjalna opublikowała specjalne oświadczenie w tej sprawie. Podano w nim, że „w aktualnej sytuacji ks. Adam S. otrzymał zakaz pełnienia wszystkich funkcji kapłańskich oraz zakaz noszenia stroju duchownego”.

Dogadali się. PiS przejmuje władzę w województwie

Foto: Dogadali się. PiS przejmuje władzę w województwie
cz wt, 11 grudnia 2018 17:27

Niemal dwa miesiące po wygranych wyborach samorządowych Prawo i Sprawiedliwość przejmuje władzę w województwie podlaskim. We wtorkowe popołudnie Sejmik dobrał Arturowi Kosickiemu z PiS, wybranemu już 22. listopada na nowego marszałka województwa, dwóch wicemarszałków i dwóch członków zarządu. Jednym z wicemarszałków został Marek Olbryś z Łomży. Za jego wyborem głosowało 17 radnych, a 13 było przeciw.

Weterynarz i myśliwy podejrzanymi w sprawie „uśmiercania zwierząt”

Foto: Weterynarz i myśliwy podejrzanymi w sprawie „uś...
cz wt, 11 grudnia 2018 14:50

Sąd Rejonowy w Łomży nie zgodził się na wnioskowany przez prokuraturę areszt tymczasowy dla jednego z mężczyzn, który jest podejrzanym w sprawie uśmiercania zwierząt. To weterynarz, który wraz z kolegą myśliwym, mieli – według relacji bestialsko - zabić sukę i jej szczeniaki. Prokurator postawił zarzut działania ze szczególnym okrucieństwem i zakazał wykonywania zawodu.

Protest pracowników sądowych grozi paraliżem sądów

Foto: Protest pracowników sądowych grozi paraliżem sądów
cz wt, 11 grudnia 2018 14:04

- W Sądzie Rejonowym w Wysokiem Mazowieckiem nie odbyła się dzisiaj żadna z zaplanowanych rozpraw, ponieważ do pracy stawiło się zaledwie 5 z 22 zatrudnionych tam pracowników, nie wliczając w to samych prowadzących sprawy sędziów – informuje rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży sędzia Krzysztof Adamiak. - Z kolei do pracy w Sądzie Rejonowym w Zambrowie do pracy przyszło tylko 10 osób na 26 pracowników, także oprócz orzekających sędziów. Nie mam informacji o przyczynach nieobecności poszczególnych pracowników. W Sądzie Okręgowym w Łomży i Sądzie Rejonowym w Łomży oraz Sądzie Rejonowym w Grajewie wzmożonej absencji i składania zwolnień L-4 nie zaobserwowano.

Patrole policyjno-studenckie

Foto: Patrole policyjno-studenckie
cz wt, 11 grudnia 2018 13:09

Zima to najtrudniejszy czas dla bezdomnych. Policjanci z Łomży wspólnie ze studentami pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości, w ramach programu „Nie bądźmy obojętni” odwiedzają miejsca, gdzie przebywają takie osoby. Takie patrole w razie potrzeby udzielą pomocy przedmedycznej potrzebującym takiego rodzaju wsparcia osobom bezdomnym.

Litr krwi za każdy rok pod zaborami

Foto: Litr krwi za każdy rok pod zaborami
cz wt, 11 grudnia 2018 11:15

Nadchodzące Boże Narodzenie powoduje, że rzadziej mówimy już o obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W parafii Krzyża Świętego w Łomży, w ramach cyklicznie prowadzonej akcji „Oddaj krew... z Chrystusem” na 16 grudnia br. zaplanowano jeszcze jeden akcent obchodów tej jakże ważnej rocznicy.

Śmieci nasze muszą być coraz droższe?

Foto: Śmieci nasze muszą być coraz droższe?
cz wt, 11 grudnia 2018 08:19

Urząd Miejski w Łomży poinformował, że prezydent Mariusz Chrzanowski odesłał do ponownej analizy wniosek, który 30 listopada br. wpłynął z Zakładu Gospodarowania Odpadami sp. z o.o. w sprawie zatwierdzenia opłat za przyjęcie i unieszkodliwienie odpadów w RIPOK – Czartoria na rok 2019. „Analiza”, której chce prezydent, ma być „pod kątem możliwości rozłożenia w czasie pokrycia ewentualnej straty za rok bieżący”. Ta ma już przekraczać 800 tysięcy złotych. Kilka tygodni temu ujawniliśmy, że tylko na „reklamę i promocję” miejska spółka śmieciowa wydała w tym roku około 100 tys. zł, czyli niemal 6 razy więcej pieniędzy niż w ubiegłym roku. Teraz potwierdza się informacja, że spółka od roku leasinguje dla prezesa Nissana X-TRAIL.

Lodowisko może na Boże Narodzenie...

Foto: Lodowisko może na Boże Narodzenie...
cz wt, 11 grudnia 2018 08:16

Lodowisko w Łomży w tym roku jeśli będzie, to później niż zwykle. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji potwierdził nasze wczorajsze informacje o dziurawej macie, która jest podawany glikol chłodzący tafle lodu. Sposobem na wyjście z sytuacji ma być wypożyczenie nowej tafli. - Po wypożyczeniu nowej tafli niezwłocznie przystąpimy do uruchomienia lodowiska – przekazał Andrzej Modzelewski, dyrektor MOSiR, który spodziewa się, że „lodowisko uda się nam uruchomić przed najbliższymi świętami Bożego Narodzenia”.

Z zimną krwią zabili sukę i szczeniaki

Foto: Z zimną krwią zabili sukę i szczeniaki
cz pon, 10 grudnia 2018 15:49

Prokuratura Rejonowa w Łomży wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie makabrycznego zdarzenia z okolic Jedwabnego. W jednej z pobliskich wiosek miało dojść do zabicia z premedytacją suki i jej młodych. Szefowa prokuratory Karolina Szulkowska podaje, że w związku z tą sprawą są dwie osoby podejrzane.

Szlachetne czyny i rozmowy o Szlachetnej Paczce w Łomży

Foto: Szlachetne czyny i rozmowy o Szlachetnej Paczce...
cz pon, 10 grudnia 2018 13:20

Aneta Wiśniewska i Agnieszka Wiśniewska nie są siostrami: połączyła je chęć zrobienia prezentów ludziom w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Aneta zaczęła trzy lata temu od bycia darczyńcą i od dwóch lat jest wolontariuszem ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Agnieszka po raz 4. jest i darczyńcą, i wolontariuszką. Społecznicy – tak jak one – odwiedzali w tym roku ponad 200 rodzin w Łomży i powiecie łomżyńskim, żeby poznać kłopoty, problemy i tragedie ludzkie. Do udzielenia pomocy zakwalifikowali ok. 70 rodzin, więc w sobotę i niedzielę od rana do nocy z PWSIiP mogły odjeżdżać busy z zapakowanymi w zdobny papier paczkami z żywnością, odzieżą, meblami i AGD.

Pszczelarze świętują w dzień patrona

Foto: Pszczelarze świętują w dzień patrona
mm pon, 10 grudnia 2018 11:16

- Życzę Wam, aby ten miód, który Wy z pomocą tej pracowitej pszczoły, zbieracie i innych nim obdarowujecie zawsze był prawdziwy, zdrowy, szlachetny i cieszył nie tylko podniebienia, ale też wzmacniał nasze siły fizyczne – mówił ks. Marian Mieczkowski, proboszcz łomżyńskiej Katedry. W niedzielę, w uroczystość Św. Ambrożego, odprawił on Mszę Świętą m.in. w intencji pszczelarzy i ich rodzin. Tradycyjnie ofiarnym darze pszczelarze z Regionalnego Związku Pszczelarzy w Łomży przynieśli symboliczny ul wypełniony słoikami miodów z tegorocznych zbiorów.

Przez ponad dwa tygodnie lepili dziury... na marne?

Foto: Przez ponad dwa tygodnie lepili dziury... na ma...
cz pon, 10 grudnia 2018 10:53

Pracownicy MOSiR Łomża jak co roku zajmują się uruchomieniem na zimę lodowiska przy ul. Katyńskiej. Zanim na taflę zostanie wylana woda, którą trzeba sztucznie zamrozić, muszą zalepić dziury w macie, w której podawany jest chłodzący wodę glikol. Zwykle dziur było kilka, może kilkanaście... Pracownicy mówią, że w tym roku zalepili już kilkaset dziur i ciągle pojawiały się nowe. Pod koniec ubiegłego tygodnia kazano im zwinąć matę. Pracownicy MOSiR mówią, że nie wiedzą kiedy, o ile w ogóle, lodowisko w tym roku ruszy, a władze MOSiR póki co nie odpowiedziały na nasze pytania w tej sprawie.

Podatek śmieciowy w górę

Foto: Podatek śmieciowy w górę
cz pon, 10 grudnia 2018 09:25

Radni Gminy Śniadowo podnieśli stawki opłat za śmieci na 2019 rok. Podstawowa opłata miesięczna od jednej osoby w rodzinie wynosić ma 16 zł za śmieci sortowane i 27 zł za śmieci niesortowane. Wójt gminy Rafał Pstrągowski tłumaczył radnym, że stawki opierają się o przedłożoną w przetargu wycenę zebrania i wywozu śmieci w gminie, ale – zarówno gminni urzędnicy jak i firma składająca ofertę - nie wiedzieli o złożonym przez łomżyńską spółkę śmieciową ZGO wniosku do prezydenta Łomży o niemal 50% podwyżkę opłat „na bramie” wysypiska w Czartorii. Realizacja tej podwyżki wiosną będzie oznaczała, że koszty gospodarki śmieciowej znowu wzrosną.

Kuchenka mikrofalowa wolnostojąca – wyeksponuj swoje AGD

Foto: Kuchenka mikrofalowa wolnostojąca – wyeksponuj ...
JJS pon, 10 grudnia 2018 08:37

Najważniejsze pomieszczenie w domu to według większości właśnie kuchnia. Unosi się w niej zapach pieczonego indyka, czy jeszcze ciepłej szarlotki. Kuchnia to miejsce, w którym zbierają się wszyscy domownicy. W kuchni zaczynam sobotni poranek, przygotowując aromatyczną kawę i chrupiące tosty. Myśląc o urządzeniach kuchennych z pewnością wymienisz lodówkę, płytę indukcyjną lub elektryczna i kuchenkę mikrofalową. Ta ostatnia często jest schowana w kącie. Może jednak warto zmienić podejście i spojrzeć na kuchenkę mikrofalową, jak na urządzenie codziennego użytku. W niej podgrzewamy herbatkę ziołowa dla dziecka, czy kaszkę. Doskonale służy nam do rozmrażania mięsa przed włożeniem do garnka, a jednak nie w każdym domu jest doceniana.

Tani wynajem samochodu – uniknij pułapek

Foto: Tani wynajem samochodu – uniknij pułapek
JJS pon, 10 grudnia 2018 08:25

Szeroki wybór ofert wynajmu samochodów sprawia, że obecnie klienci mogą dobierać auta o parametrach technicznych dopasowanych do ich aktualnych potrzeb, posiadające potrzebne wyposażenie, oszczędne lub wyróżniające się najnowszymi silnikami o wysokiej mocy. Zróżnicowane są również ceny wynajmu. Przed podpisaniem umowy, warto jednak dokładnie sprawdzić warunki wynajmu, aby nie okazało się, że usługa będzie jednak o wiele droższa niż spodziewaliśmy się na początku.

Jesienna liga wraków w Piątnicy

Foto: Jesienna liga wraków w Piątnicy
mm pon, 10 grudnia 2018 08:20

Zimno, mokro i grząsko... W niedzielę na fortach w Piątnicy odbył się Finał 2018 Polskiej Ligi Wraków. Po błotnistym torze ścigało się kilkadziesiąt samochodów dodając gazu, adrenaliny i emocji kierowcom i widzom.

Wypadł z drogi

Foto: Wypadł z drogi
cz so, 08 grudnia 2018 14:15

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w piątek wieczorem, na drodze krajowej nr 64 Łomża – Jeżewo. W okolicach Włochówki, za mostem w Wiźnie, kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi i zatrzymał się na drzewach w przydrożnym rowie. Zakleszczonego w aucie kierowcę wyciągnęli strażacy.

Zasiłki finansowe z MOPS na paczki świąteczne

cz pt, 07 grudnia 2018 16:03

- Nie organizujemy w tym roku takiej formy pomocy, jaką w ubiegłych latach były paczki dla dzieci pod choinkę, a przyznajemy w grudniu zasiłki celowe na żywność, odzież i opał, ufając, że rodzice kupią na święta to, co w domu potrzebne i w rodzinie niezbędne – mówi wicedyrektor Anna Fabin z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży, który w ostatnim miesiącu 2018 r. na te zasiłki przeznaczył 126 tys. zł, w tym wydając 115 decyzji o przyznaniu pieniędzy na węgiel, w sumie 50 tys. zł. - Cały czas napływają wnioski, załatwiamy sprawy 1679 ubogich rodzin, czyli 3611 osób, i podejmujemy decyzje niemalże do wigilii. Nie przewidujemy żadnej odmowy na Boże Narodzenie.

PiS szykuje „wyjście awaryjne” na blokadę w sejmiku województwa podlaskiego?

Foto: PiS szykuje „wyjście awaryjne” na blokadę w sej...
cz pt, 07 grudnia 2018 15:47

Do przerwania obrad sejmiku województwa przewodniczący będzie potrzebował zgody radnych - zakłada projekt nowelizacji ustawy o samorządzie województwa autorstwa posłów PiS. Nowe przepisy umożliwiają także kontynuację obrad bez udziału przewodniczącego. Wśród popierających go posłów jest m.in. Bernadeta Krynicka - jako jedyna w tej grupie z posłów PiS z województwa podlaskiego. Projekt „odpowiada na potrzeby” województwa podlaskiego, gdzie PiS mimo większości w sejmiku nie może wybrać nowych władz województwa. Zgodnie z obecnymi zapisami prawa, jeśli paraliż przeciągnie się do 25 stycznia 2019 r. należałoby rozwiązać sejmik i przeprowadzić ponowne wybory.

Polskie święta w dawnym stylu

Foto: Polskie święta w dawnym stylu
JJS pt, 07 grudnia 2018 13:18

Święta Bożego Narodzenia nieodmiennie kojarzą nam się z tradycyjnym, zdrowym i smacznym jedzeniem. Coraz rzadziej jednak potrafimy przyrządzić tradycyjne potrawy jak należy czy znaleźć do tego odpowiednie składniki, albo najzwyczajniej brakuje nam na to czasu. Jak temu zaradzić rozmawiamy z Tomaszem Siergiejewiczem, współwłaścicielem łomżyńskiej restauracji „Syta Panna” słynącej w regionie i nie tylko z najrozmaitszych przysmaków, regularnie nagradzanych choćby w ogólnopolskim konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę