sobota, 28 marca 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Firma Devo światowym liderem

Foto: Firma Devo światowym liderem
JJS pt, 20 marca 2020 12:58

Firma Devo zdobyła prestiżową nagrodę Red Dot 2020. Łomżyńska firma otrzymała ją za nowatorski design kolekcji mebli łazienkowych Oval, która wcześniej otrzymała już trzy inne nagrody, w tym główną w konkursie Dobry Wzór 2019, organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Za sprawą lauru Red Dot firma Devo dołączyła do grona liderów światowej branży łazienkowej, bo w tym międzynarodowym, organizowanym od 1955 roku konkursie, nagrody zdobywają tylko najlepsi, a konkurencja jest ogromna.

Dla kogo materac piankowy będzie optymalnym wyborem?

Foto: Dla kogo materac piankowy będzie optymalnym wyb...
JJS pt, 20 marca 2020 12:51

Można sobie odmówić wielu przyjemności, ale nigdy nie powinniśmy kalkulować w przypadku snu, który jest miłym odpoczynkiem, ale też koniecznością fizjologiczną odpowiedzialną za normalne, zdrowe funkcjonowanie. Musimy więc postarać się, by zawsze przebiegał w sposób niezakłócony. Kluczowym czynnikiem jest tu dobór odpowiedniego materaca. Czy model piankowy to rzeczywiście optymalny wybór?

Koronawirus: jak bezpiecznie wybrać się do lasu w czasie epidemii

Foto: Koronawirus: jak bezpiecznie wybrać się do lasu...
cz pt, 20 marca 2020 11:02

Nadzwyczajne środki wprowadzone w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronowirusa SARS-CoV-2, zwłaszcza zalecenie maksymalnej izolacji społecznej („zostań w domu”), sprawiły między innymi, że znacznie więcej Polaków odwiedza lasy. Leśnicy apelują, by nie tworzyć przy okazji wypraw do lasu skupisk ludzi, które mogą stanowić zagrożenie epidemiologiczne. Dla własnego i innych bezpieczeństwa wybierajcie większe kompleksy leśne, unikajcie najpopularniejszych turystycznie miejsc, odkrywajcie nowe miejsca, odwiedzajcie las raczej w dni powszednie, rano albo wieczorem.

Kolejny raz pijany głąb

cz pt, 20 marca 2020 10:03

Dwóch pijanych kierowców zatrzymali wczoraj w Łomży policjanci. Obaj to starsi panowie po 60. Jeden z nich jechał mając w sobie niemal 3 promile alkoholu oraz wydany w 2018 roku sądowy zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów do 30 maja 2022 roku.

Bocian! Patrz! Bocian!

Foto: Bocian! Patrz! Bocian!
cz pt, 20 marca 2020 09:38

Cytat: „Uratowani! Uratowani jesteśmy! Bocian! Patrz! Bocian! Jak on żyje, to znaczy, że my też możemy”. Do Łomży przyleciał pierwszy bocian. Dziś rano spacerował sobie w okolicach mostu majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal”. - Pierwszego bociana widziałem w środę, gdy schodził z komina termicznego do swojego gniazda w Kalinowie – mówi Mariusz Sachmaciński dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi dodając, że tego tego samego dnia widział bociany także w Krewie i Niwkowie.

Kino już tu się zmieści

Foto: Kino już tu się zmieści
cz pt, 20 marca 2020 08:33

Budowane nowe centrum handlowo-usługowe na terenie dawnego dworca autobusowego jest coraz wyższe. Urząd Miejski potwierdził, że zmieniono pozwolenie na jego budowę m.in. zwiększając jego wysokość i kubaturę budynku „B”. Teraz jest ona niemal dwa razy większa niż pierwotnie miała być. To oznacza, że fizycznie mogłyby zmieścić się tu także sale kinowe, o czym w mieście „plotkuje się” od kilku miesięcy.

Bruk w Łomży jak na starówkach w Krakowie i Warszawie

Foto: Bruk w Łomży jak na starówkach w Krakowie i War...
cz cz, 19 marca 2020 16:41

Na parkingu przed blokiem przy ul. 3 Maja obok Domu Kultury robotnicy drogowcy zrywali pod koniec lutego asfalt, spod którego wyjrzały kolorowe: czerwone, brązowe, szare i czarne kamienie. - Ale nie zwykłe kocie łby, polne, tylko szlachetne, często prostokątne, o wymiarach około 15 na 20 cm, pięknie ręcznie wygładzone, jak na starówkach w Krakowie i Warszawie – ucieszył się malarz i scenograf Przemysław Karwowski. Widział, że odkryto przedwojenne przedłużenie ulicy Dwornej. Zaapelował do inspektora ochrony zabytków Sławomira Zgrzywy, który interweniował w ratuszu.

Komunikat w sprawie działań

Foto: Komunikat w sprawie działań
cz cz, 19 marca 2020 15:51

W dniu 19 marca 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Łomży odbyło się w trybie pilnym trzecie w ciągu bieżącego tygodnia spotkanie poświęcone ustaleniu doraźnych działań, które mogą podjąć lokalne samorządy w celu poprawienia trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się nasi mieszkańcy. Ustalono:

120 tys. zł za reklamę na gali, która została okrzyknięta „skandalem w Łomży”

Foto: 120 tys. zł za reklamę na gali, która została o...
cz cz, 19 marca 2020 15:05

Pamiętacie Państwo jeszcze galę boksu zawodowego, która niespełna dwa tygodnie temu odbyła się w Łomży? To ta, na której leżący dwukrotnie na deskach Artur Szpilka, po skandalicznej decyzji sędziów, pokonał Siergieja Radczenko. To ta sama gala, której, w związku z zagrożeniem koronawirusem, odwołania przez prezydenta Łomży domagał się szef łomżyńskiego Sanepidu. Po tygodniach skrywania informacji prezesi miejskich spółek MPWiK i MPEC przyznali, że za „reklamę” na gali musieli zapłacić dziesiątki tysięcy złotych.

Marszałkostwo: Wsparcie finansowe i techniczne dla szpitala w Łomży

Foto: Marszałkostwo: Wsparcie finansowe i techniczne ...
cz cz, 19 marca 2020 13:50

Urząd Marszałkowski w Białymstoku poinformował o przyznaniu dziś przez Zarząd Województwa Podlaskiego 168 tys. zł dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Pieniądze są przeznaczone na zakup sprzętu i aparatury medycznej, potrzebnej do realizowania świadczeń związanych z leczeniem pacjentów z COVID-19. Szpital w Łomży został wyznaczony przez wojewodę jaki pierwszy jednoimienny szpital zakaźny do zwalczania koronawirusa w województwie podlaskim.

Nocne przymrozki

Foto: Nocne przymrozki
cz cz, 19 marca 2020 13:29

Maciej Maciejewski dyżurny synoptyk białostockiego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed przymrozkami, które nocą mogą wystąpić na obszarze całego województwa podlaskiego. Lokalnie przy gruncie temperatura może spaść do -6°C.

Leon uderzył w dostawczaka

Foto: Leon uderzył w dostawczaka
cz cz, 19 marca 2020 08:37

Jeden osoba została poszkodowanaa w wypadku do którego doszło rano na Szosie do Mężenina. Jadący od Łomży podłomżyńskich Zawad w kierunku skrzyżowania z drogą krajową nr 63 seat leon uderzył w przejeżdżającego w poprzek drogi dostawczaka. Ranny kierowca seata zabrany został do najbliższego szpitala w... Zambrowie.

Porażająca indolencja łomżyńskich elit

Foto: Porażająca indolencja łomżyńskich elit
cz śr, 18 marca 2020 19:47

Od czasów wojny polsko–bolszewickiej z 1920 roku i II wojny światowej z 1939 r. życie mieszkańców Łomży nie było wystawione na takie niebezpieczeństwo jak obecnie. Stało się tak za sprawą mikroskopijnego koronawirusa, który szybko rozprzestrzenia się po świecie i paraliżuje kolejne państwa. Nie chodzi o to, że on w Łomży zabije więcej ludzi niż gdziekolwiek indziej, ale o to, że zanim do nas doszedł bezpardonowo rozprawił się z tworzoną przez lata ułudą... W jednej chwili jak bańka mydlana rozprysły się zapewnienia o wielkim mieście z budzącą respekt silną władzą i znaczącymi politykami, mającymi niemal nieograniczone możliwości w Białymstoku, Warszawie, a nawet jeszcze dalej. Wszystko to okazało się kiepskim mitem, który w konfrontacji z rzeczywistością przeradza się w tragedię.

Koronawirus: pusto na mieście, sucho w kropielnicy

Foto: Koronawirus: pusto na mieście, sucho w kropielnicy
cz śr, 18 marca 2020 19:16

Pustki na ulicach i placach Łomży, w sklepach, firmach i kościołach. Wywołał je koronawirus, a tuż za nim stan epidemiczny, ogłoszony do tego w piątek, 13-ego marca. Pozamykane dla interesantów urzędy: miasta, powiatu, gminy oraz pracy. Skrócony o godzinę, dwie i więcej czas działania wielu sklepów – oprócz spożywczych, ale i tam po weekendowej gorączce zakupów na zapas makaronu, ryżu, mąki i konserw – spadek klienteli o jedną trzecią, połowę i więcej. Cisza w pustych zakładach usługowych, o ile nie nie zostały zamknięte przed klientami na 4 spusty, jak znane restauracje, małe bary czy renomowane zakłady fryzjerskie. Smutny ten słoneczny początek wiosny 2020 w Łomży...

Wojewoda: szpital w Łomży „jest w stanie gotowości”, a szpital w Białymstoku będzie kiedyś

Foto: Wojewoda: szpital w Łomży „jest w stanie gotowo...
Guziec śr, 18 marca 2020 10:57

Wojewoda Podlaski Bogdan Paszkowski w kilkuminutowym wystąpieniu transmitowanym przez PUW powiedział, że szpital w Łomży „jest w stanie gotowości”, a wskazany przez niego wczoraj wieczorem szpital MSWiA w Białymstoku taką gotowość „będzie osiągać, ale bez konieczności podejmowania w tym zakresie decyzji chociażby o ewakuacji pacjentów”.

Robią „papiery” na obwodnicę Kupisk Starych

Foto: Robią „papiery” na obwodnicę Kupisk Starych
cz śr, 18 marca 2020 10:26

Ministerstwo Rozwoju poinformowało o „podjęciu zawieszonego postępowania” w sprawie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na budowę obwodnicy Kupisk Starych. To dokument na podstawie, którego obwodnica została zbudowana. Prace zakończyły się ponad pół roku temu, ale nadal na nową drogę nie mogą wjeżdżać samochody, bo wydany w 2017 r. ZRID nie jest prawomocny.

Dworczyk o przyczynach zawieszenia Krynickiej w PiS: Uległa niepokojowi i wywołała lokalny kryzys

Foto: Dworczyk o przyczynach zawieszenia Krynickiej w...
cz śr, 18 marca 2020 09:02

Rozmawiałem o tej sytuacji z prof. Szumowskim i pan minister mówił, że jest to jedno z takich działań - mówimy o działaniach Bernadety Krynickiej - które wynika przede wszystkim z emocji, a nie racjonalnych przesłanek - tak Michał Dworczyk w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM tłumaczył przyczyny zawieszenia w PiS byłej posłanki partii, która skrytykowała ministerialną decyzję o przekształcenia szpitala wojewódzkiego w Łomży w placówkę zakaźną. - Uległa nadmiernemu niepokojowi i doprowadziła do sytuacji, która wywołała lokalny kryzys. Tak rozumiem decyzję o jej zawieszeniu - stwierdził Dworczyk.

Ukradły perfumy za ponad 4 600 zł

cz wt, 17 marca 2020 18:03

Dwie młode dziewczyny w wieku 19 i 23-lat miały na początku ubiegłego tygodnia ukraść perfumy z dwóch łomżyńskich sklepów. Policjanci z wydziału kryminalnego zauważył je wczoraj jak wsiadały do taksówki.

ZUS: Ulgi dla przedsiębiorców w związku z koronawirusem

cz wt, 17 marca 2020 17:07

Możliwość odroczenia terminu płatności składek oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty już zawartych układów ratalnych - to udogodnienia jakie przedsiębiorcom proponuje ZUS w związku występowaniem w Polsce koronawirusa.

Radni jednomyślnie: żądamy natychmiastowych działań dotyczących wycofania się z podjętych decyzji

Foto: Radni jednomyślnie: żądamy natychmiastowych dzi...
cz wt, 17 marca 2020 14:51

- Żądamy od Prezesa Rady Ministrów, Ministra Zdrowia oraz Wojewody Podlaskiego natychmiastowych działań dotyczących wycofania się z podjętej decyzji o umiejscowieniu na terenie miasta Łomży szpitala zakaźnego obsługującego zarażonych koronawirusem SARS-Cov-2 w województwie podlaskim – napisali radni Łomży w przyjętym stanowisku w sprawie przekształcenia łomżyńskiego szpitala w szpital zakaźny do walki z koronawirusem. - W przypadku braku wycofania się tej decyzji, jako samorząd Łomży podejmiemy wszelkie możliwe działania na drodze prawnej – czytamy w stanowisku.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę