niedziela, 19 sierpnia 2018 napisz DONOS@

Pijany wpadł na McDonalda

Foto: Pijany wpadł na McDonalda
cz cz, 09 sierpnia 2018 09:58

Osobowy ford uderzył w ścianę łomżyńskiej restauracji McDonald's. Okazało się, że kierował nim pijany mężczyzna. 55-latek miał w sobie 1,1 promila alkoholu.

Będzie ekspresówka przez Grajewo?

Foto: Będzie ekspresówka przez Grajewo?
cz cz, 09 sierpnia 2018 08:52

Via Baltica przez Ełk omija Grajewo, ale wszystko wskazuje na to, że i w pobliżu tego miasta przebiegnie prawdziwa droga ekspresowa. Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji sześć nowych zadań w tym opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego oraz koncepcji programowej budowy trasy S16 Ełk – Knyszyn.

Upał się nasila

Foto: Upał się nasila
cz cz, 09 sierpnia 2018 08:15

Wczoraj w Marianowie k. Piątnicy, na stacji meteo należącej do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zarejestrowano temperaturę 30°C, a powyżej 29°C było przez pięć godzin. To temperatury mierzone w cieniu na wysokości 2 metrów nad ziemią. W miejscach nasłonecznionych był znacznie cieplej. Na dziś i jutro synoptycy zapowiadają jeszcze wyższe temperatury. Upałom nadano drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.

Radna i sąsiedzi dziękują prezydentowi i... proszą o jeszcze

Foto: Radna i sąsiedzi dziękują prezydentowi i... pro...
cz śr, 08 sierpnia 2018 17:59

Radna miejska Elżbieta Rabczyńska napisała podziękowania dla Mariusza Chrzanowskiego, prezydenta Łomży za remont ulicy Zygmunta Glogera i Stacha Konwy. Pod podziękowaniami, ale i prośbą o remonty sąsiednich uliczek, są podpisy kolejnych 16 mieszkańców uliczek. Radna podziękowania przyniosła do redakcji prosząc o ich upublicznienie. Prośbę spełniamy. Przy okazji sprawdziliśmy czy można doszukiwać się także innych powodów wdzięczności.

„Biało – niebieski sen” Cioci Grażynki z Wałbrzycha

Foto: „Biało – niebieski sen” Cioci Grażynki z Wałbrz...
cz śr, 08 sierpnia 2018 17:16

Łomżyńskie środowisko filmowe rok po roku poszerza zasięg. Marek Lechowicz z dokumentami o dzieciach ocalonych z Syberii przez Armię Andersa, Artur Szczubełek o Sybirakach łomżyniakach, Dariusz Sipowski z dokumentami o ludziach z egzotycznych krajów i Piotr Domalewski z filmami fabularnymi, w tym nagrodzoną Złotymi Lwami w roku 2017 w Gdyni „Cichą nocą”. Do męskiego grona reżyserów dołącza najmniej doświadczona Izabela Szypulska, która jako pracę dyplomową w stołecznej Akademii Filmu i Telewizji zrealizowała „Biało – niebieski sen”, biograficzną opowieść o Grażynie Kuleszy-Szypulskiej, polonistce, poetce i kibicu koszykarskim klubu Górnik Wałbrzych.

Ostrzeżenie przed upałem 2 stopnia także u nas

Foto: Ostrzeżenie przed upałem 2 stopnia także u nas
cz śr, 08 sierpnia 2018 13:26

Magdalena Pękala, dyżurny synoptyk białostockiego biura prognoz IMGW-PIB wydała ostrzeżenie przed upałami 2 stopnia, dla większości obszaru województwa podlaskiego. Ostrzeżenie, także dla Łomży i całego regionu łomżyńskiego, ważne jest do jutrzejszego wieczora.

Jak uchronić starsze osoby przed zaginięciem?

Foto: Jak uchronić starsze osoby przed zaginięciem?
JJS śr, 08 sierpnia 2018 10:39

Starość ma swoje zalety i wady. Człowiek może wtedy nareszcie odpocząć od pracy i wychowywania dzieci, a w zamian za to nareszcie spełniać swoje marzenia np. o podróżowaniu. Jednak przychodzi tak moment, gdy wiek staje się coraz bardziej uciążliwy. Wtedy mogą pojawiać się problemy zdrowotne w tym m.in. z pamięcią. Dlatego najbliższa rodzina powinna zadbać o to, by demencja starcza nie stała się przyczyną zaginięcia. Takie sytuacje trzeba z góry przewidywać, by można było im zapobiegać. Zatem warto dowiedzieć się, w jaki sposób to zrobić.

Polową naprawią „tak, aby zminimalizować ryzyko ponownej awarii”

Foto: Polową naprawią „tak, aby zminimalizować ryzyko...
cz śr, 08 sierpnia 2018 10:23

Niedługo minie miesiąc odkąd ulewa uszkodziła nową nawierzchnię ul. Polowej przy skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego. Fragment jezdni z pasem umożliwiającym skręcenie z Polowej w lewą stronę od tego czasu wyłączony jest z ruchu, bo na środku jezdni jest wielka dziura wokół wysadzonej studzienki. Ratusza zapowiada, że jezdnia będzie naprawiona „w niedługim czasie”, a wcześniej MPWiK ma naprawić uszkodzoną studnię „tak, aby zminimalizować ryzyko ponownej awarii”. Prawdziwym rozwiązaniem problemu wody spływającej po ulewach i wysadzającej studzienki będzie dopiero budowa nowego kanału deszczowego w ul. Wojska Polskiego. Na to szybko się nie zanosi.

Student w kryzysowej sytuacji. Jak może zdobyć pieniądze?

Foto: Student w kryzysowej sytuacji. Jak może zdobyć ...
JJS śr, 08 sierpnia 2018 10:21

Życie studenckie jawi się jako fantastyczny, raczej beztroski czas i jest w tym dużo prawdy. Gorzej, jak zaczyna brakować pieniędzy…

Kolizja z amerykańskimi żołnierzami

Foto: Kolizja z amerykańskimi żołnierzami
cz śr, 08 sierpnia 2018 08:51

Jadąca drogą Łomża – Śniadowo kolumna samochodów amerykańskich żołnierzy w trakcie mijania „zahaczyła” o autobus uszkadzając go. Amerykanie pojechali dalej jak gdyby nic się nie stało. Także jadącym autobusem turystom nic się nie stało, ale samochód ma porysowany bok.

Znowu ratowali bociana z komina

cz śr, 08 sierpnia 2018 08:34

Kolejnego bociana z komina ratowali piątniccy strażacy. Przed wieczorem zostali wezwani do Drozdowa, gdzie bocian został uwięziony na kominie domu jednorodzinnego. Ptak nogą zahaczył w siatkę osłaniającą komin i sam, mimo wielu prób nie potrafił uwolnić się z potrzasku.

Słońce praży

Foto: Słońce praży
cz śr, 08 sierpnia 2018 08:13

Niemal dla całej Polski synoptycy wydali już ostrzeżenia przed upałami. Na zachodzie kraju nadano im trzeci najwyższy stopień, a np. na sąsiednim Mazowszu drugi. U nas póki co ostrzeżenia przed upałami nie wydano, choć synoptycy zapowiadają, że temperatura maksymalna w cieniu sięgnie 30°C.

Rehabilitacja i piknik charytatywny dla poparzonego Aleksa

Foto: Rehabilitacja i piknik charytatywny dla poparzo...
cz wt, 07 sierpnia 2018 14:59

7-letni Aleks z Łomży, który półtora miesiąca temu poparzył sobie 60 procent skóry i przeszedł 9 przeszczepów w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, został przeniesiony z OIOM-u na salę. - Został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej, oddycha samodzielnie, bez respiratora, normalnie je i pije, chociaż karmiony – mówi profesor Wojciech Dębek, kierownik kliniki chirurgii i urologii DSK. - Trwa intensywna rehabilitacja ruchowa, aby wstawał, chodził, poruszał rękami i nogami, bo ma zaniki mięśniowe. Jestem z zespołem zadowolony, wszystko jest na dobrej drodze. I cieszymy się, że społecznicy nie zapominają o chłopcu, gdyż rehabilitacja będzie wielomiesięczna. Aleks odzyskuje siły, a grupa wolontariuszy Łomża Piecze Ciasta zaprasza na piknik charytatywny z atrakcjami dla dzieci i młodych w skate parku na os. Konstytucji 3. Maja w niedzielę, 12. sierpnia.

Biznes załatwiany „nie administracyjnym trybem obsługi”

Foto: Biznes załatwiany „nie administracyjnym trybem ...
cz wt, 07 sierpnia 2018 14:42

Spółka planująca w Łomży budowę wielkiej rzeźni bydła kontakty z władzami miasta nawiązała „około dwa lata temu”. To jedyna informacja przekazywana w tej sprawie przez ratusz. I choć prezydent Mariusz Chrzanowski przyznał, że rozmowy z tym inwestorem prowadził jego zastępca, to tajemnicą jest ile tych „rozmów” było, gdzie i o czym rozmawiano. - W związku z nie administracyjnym trybem obsługi, na tym etapie spotkania urzędników z inwestorem nie były ewidencjonowane - przekazuje Łukasz Czech odpowiedzi władz ratusza. - Temat w tym zakresie uważamy za wyczerpany – dodaje, gdy dopytujemy, czy w zaciszu gabinetów z inwestorem uzgadniano np. zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Ten nowy zaczął obowiązywać kilka dnia przed jawnym, czyli „w trybie administracyjnym” pojawianiem się inwestora w łomżyńskim ratuszu.

Upały wrócą do nas jutro

Foto: Upały wrócą do nas jutro
cz wt, 07 sierpnia 2018 12:19

Zgodnie z prognozą IMGW w ciągu najbliższych dni na obszarze całego kraju będzie utrzymywała się wysoka temperatura powietrza do nawet 35°C. Także w naszym regionie od jutra ma być upalnie, czyli powyżej 30°C w cieniu. W kolejnych dniach ma być... cieplej.

Czy Łomża będzie miała z czego spłacić gigantyczne zadłużenie?

Foto: Czy Łomża będzie miała z czego spłacić gigantyc...
cz wt, 07 sierpnia 2018 11:24

W najbliższy poniedziałek banki mają składać oferty za ile są w stanie pożyczyć Łomży 38 500 000,00 PLN czyli 38 i pół miliona złotych. To największy kredyt zaciągany w historii samorządu, który spowoduje wzrost zadłużenia miasta do blisko 150 mln zł. Na zaciągnięcie tak wielkiego kredytu przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego zgodzili się radni Łomży uchwalając tegoroczny budżet miasta. Teraz Regionalna Izba Obrachunkowa w Białymstoku pozytywnie zaopiniowała możliwość spłaty tego kredytu przez samorząd. W uzasadnienia decyzji można wyczytać przestrogi i zalecenia uważnego monitorowania stanu długu miasta. RIO jako oraz „potencjalne ryzyko” wskazuje presję m.in. na wzrost wydatków płacowych.

Zmarł były wójt Śniadowa

Foto: Zmarł były wójt Śniadowa
cz pon, 06 sierpnia 2018 14:30

W niedzielę, w wieku 58 lat, zmarł nagle Andrzej Zaremba, były dwukrotny wójt Śniadowa. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek. O godzinie 15. wyprowadzenie ciała z domu pogrzebowego, a następnie Msza święta pogrzebowa w śniadowskim kościele i pochowanie ciała na miejscowym cmentarzu.

Do sejmiku jedynką PiS jest Olbryś a nie Chrzanowski

Foto: Do sejmiku jedynką PiS jest Olbryś a nie Chrzan...
cz pon, 06 sierpnia 2018 13:51

Marek Olbryś, radny wojewódzki i dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, a nie Mariusz Chrzanowski obecny prezydent Łomży, będzie „jedynką” na liście wyborczej Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku. Jedynki partii w czterech okręgach sejmikowych, które są wyznaczone w województwie podlaskim, w poniedziałek podał Krzysztof Jurgiel, szef wojewódzkich struktur PiS, który zapowiedział, że za kilka dni powinny być zaprezentowane pełne listy kandydatów partii do sejmiku województwa podlaskiego.

Fachowy serwis z Wrocławia dla rowerzystów z Łomży

Foto: Fachowy serwis z Wrocławia dla rowerzystów z Łomży
cz pon, 06 sierpnia 2018 13:10

Sebastian Urban ma lat 13, a Henryk Kossakowski lat 63. Obu łomżyniaków dzieli pół wieku życia, zaś łączy od dziecka pasja jazdy na rowerze. Obaj spotkali się na Starym Rynku w Łomży w sobotę, gdzie przez 6 godzin czterej społecznicy z Fundacji Kult we Wrocławiu gratisowo zrobili około 50 przeglądów rowerów: czyścili łańcuchy, naprawiali hamulce i ustawiali przerzutki oraz uczyli jazdy na trasie pumptrack, wyginanej jak kolejka górska w lunaparku. Kto nie poznał znaków drogowych, mógł je sobie od początku przypomnieć w wymalowanym na polbruku miasteczku z zarysami ulic i przejść dla pieszych. Wszystko w ogólnopolskiej akcji wrocławian dla „miast kochających rowery”.

Tragiczny bilans gorącego lata

Foto: Tragiczny bilans gorącego lata
cz pon, 06 sierpnia 2018 12:26

W pierwszy sierpniowy weekend padł tragiczny rekord nad polskimi wodami. W ciągu trzech ostatnich dni utonęło 30 osób. MSWiA podaje, że choć za nami dopiero połowa wakacji, to już można mówić o tym, że będą one należały do jednych z najtragiczniejszych jeśli chodzi o liczbę utonięć.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę