niedziela, 21 stycznia 2018 napisz DONOS@
180102034644.gif

Drogowcy wejdą na Nowogrodzką. Będą duże utrudnienia w ruchu.

Foto: Drogowcy wejdą na Nowogrodzką. Będą duże utrudn...
cz pt, 12 stycznia 2018 09:16

- W przyszłym tygodniu planowane jest rozpoczęcie przebudowy i rozbudowy ulicy Nowogrodzkiej – zapowiada Łukasz Czech z ratusza uprzedzając, że kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Czech zaznacza, że będą one uzależnione od warunków atmosferycznych umożliwiających przeprowadzenie robót. Drogowcy na ulicy Nowogrodzkiej mają być przez niemal 9 miesięcy.

Zimny weekend

cz pt, 12 stycznia 2018 08:56

W piątek w ciągu dnia temperatura maksymalna wzrośnie do -2°C, w sobotę do -4°C, a w niedzielę do -7°C. Przez cały weekend odczucie zimna będzie jednak znacznie większe – nawet do -19°C.

Pociągi jeszcze pojechać nie mogły

Foto: Pociągi jeszcze pojechać nie mogły
cz cz, 11 stycznia 2018 15:22

Od miesiąca pociągi miały mieć możliwość przejazdu całą linią kolejową nr 36 z Ostrołęki przez Śniadowo do Łap. Po kilkunastu latach od zamknięcia linia miała stać się jedną z tras objazdowych pociągów w związku przebudową odcinka kolejowej „Rail Baltica” od Czyżewa do Białegostoku. Prace remontowe trwały od wiosny ubiegłego roku i PKP PLK zapowiadało wprowadzenie linii przez Śniadowo do kolejowego rozkładu jazdy od 10 grudnia 2017 roku. Nie udało się. - Prace na linii zostaną skończone w połowie roku – zapowiada Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A..

Narew szybko opada

Foto: Narew szybko opada
cz cz, 11 stycznia 2018 12:28

Niewielki mróz, który pojawił się nad regionem kilka dni temu sprawił, że przymarzły także strumyki, którymi woda spływała do rzek. W efekcie poziom Narwi, który w okolicach Łomży we wtorek wynosił już 400 cm, zaczął szybko spadać. Od północy z wtorku na środę do czwartkowego południa obniżył się on o 23 cm. Doskonale widać to po lodowej krze utrzymującej się na krzakach teraz znacznie powyżej poziomu rzeki.

Wypadek na drodze do Jedwabnego

Foto: Wypadek na drodze do Jedwabnego
cz cz, 11 stycznia 2018 11:27

Po wypadku w Janczewie są utrudnienia w ruchu na drodze Piątnica – Jedwabne. Z pierwszych informacji przekazywanych przez policję wynika, że kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji. Pasażer audi z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Uszkodził ciężarówki na 20 tysięcy złotych

cz cz, 11 stycznia 2018 10:25

Powybijał szyby, polałam wycieraczki, zerwał obudowę chłodnicy, porysował lakier i wgniótł zbiornik paliwa. Tuż przed Bożym Narodzeniem ktoś uszkodził dwa samochody ciężarowe na jednym z parkingów przy Alei Legionów. Właściciel straty oszacował na 20 tys. zł, a wczoraj policjanci zatrzymali sprawcę. To 54-letni mieszkaniec miasta.

Tajemnicze zdarzenie na drodze

cz cz, 11 stycznia 2018 09:21

Policjanci zostali powiadomieni o rozbitym samochodzie znajdującym się przy drodze w okolicy miejscowości Dębniki. W samochodzie i w jego pobliżu nie było kierowcy, ani żadnej innej osoby. Na razie nie wiadomo co się stało. Trwają poszukiwania kierowcy, który być może w szoku oddalił się z miejsca zdarzenia.

Uwaga! Może być ślisko

Foto: Uwaga! Może być ślisko
cz cz, 11 stycznia 2018 08:53

Synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzegają przed opadami marznącej mżawki, powodującymi gołoledź. - W ciągu najbliższych godzin słabe opady marznącej mżawki będą jeszcze występować i stopniowo przed południem zanikną – podaje dyżurny synoptyk Tomasz Siemieniuk.

„Prześwietlają” Plac Kościuszki

Foto: „Prześwietlają” Plac Kościuszki
cz śr, 10 stycznia 2018 14:21

- Korzystamy z łagodnej zimy i porządkujemy zieleń – mówi Mariusz Zapert, zastępca dyrektora Miejskiego przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. - Teraz jest dobry czas, aby wyciąć stare, schorowane lub obumarłe już drzewa, usunąć suche gałęzie czy mocno przyciąć krzewy. Robimy to kompleksowo, aby za jakiś czas nie musieć wracać w to samo miejsce – opowiada tłumacząc wtorkowy „najazd” kilkunastu pracowników zieleni miejskiej na Plac Kościuszki, którego środek gęsto porośnięty był drzewami i krzewami.

Jak nowy jaśnieje nagrobek Modliszowskich z XVI w. w Katedrze

Foto: Jak nowy jaśnieje nagrobek Modliszowskich z XVI...
cz śr, 10 stycznia 2018 08:08

Najcenniejszy zabytek ruchomy województwa podlaskiego, w opinii konserwatorów zabytków, przeszedł szczęśliwie gruntowną renowację, w trakcie której wymieniono kotwy, mocujące płyty kamienne z wapienia i marmuru do ścian w łomżyńskiej Katedrze. „Najcenniejszy” - bo z pracowni Santa Gucciego, który wykonywał nagrobki królewskie na Wawelu w Krakowie. - Ten renesansowy nagrobek z 1589 r. wykonano za życia fundatorów: starościanki chęcińskiej Elżbiety z Dębińskich i Andrzeja Modliszowskiego, starosty łomżyńskiego i kolneńskiego – przypomina proboszcz Katedry ks. dziekan Marian Mieczkowski. - Koszt renowacji nagrobka wyniósł w sumie 225 883 zł 57 gr.

PO chce więcej z budżetu... także dla Łomży

Foto: PO chce więcej z budżetu... także dla Łomży
cz wt, 09 stycznia 2018 16:58

- Są to życzeniowe poprawki, ale trzymam kciuki, aby przeszły – mówi Cezary Kisiel szef łomżyńskich struktur Platformy Obywatelskiej komentując złożenie przez posłów tej partii serii poprawek do budżetu państwa na 2018 rok. Cztery z nich bezpośrednio dotyczą Łomży i łącznie opiewają na 180 mln zł. Najkosztowniejsza ma być „budowa drogi kolejowej Łomża – Warszawa”. PO chciałaby, aby sejmowa większość przeznaczyła na nią 80 mln zł.

Nowy dom dla Dawida i jego rodziny

Foto: Nowy dom dla Dawida i jego rodziny
cz wt, 09 stycznia 2018 14:31

- Dom jest jedynym miejscem, w którym może przebywać, a właściwie umierać, nieuleczalnie chore dziecko. My jesteśmy od tego, aby te warunki poprawić, stąd właśnie nasz pomysł, aby ten stary dom Dawida, ten stuletni zamknąć, a otworzyć coś nowego - mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im”, które prowadzi hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci. Dawid ma roczek i wraz z trójką rodzeństwa i z rodzicami mieszkał dotychczas w starym zniszczonym domu w Rogienicach Wielkich. Dwa dni przed Wigilią rodzina mogła przenieść się nowego domku, który wykończyła im białostocka Fundacja „Pomóż Im”. - Są jeszcze na tym świecie wspaniali ludzie, którzy pomogli i dzięki temu mogę teraz cieszyć się tym co jest – mówi Andrzej Rogiński, tata śmiertelnie chorego Dawida.

Zmowa w odpadach?

Foto: Zmowa w odpadach?
cz wt, 09 stycznia 2018 10:36

Związany z PiS Związek Samorządów Polskich złożył do UOKiK zawiadomienie o podejrzeniu zmowy cenowej na rynku zagospodarowania odpadów komunalnych. Zdaniem ZSP funkcjonujące na terenie całego kraju Regionalne Instalacje Przetwarzania Odpadów Komunalnych wykorzystują swoją uprzywilejowaną pozycję na rynku i w porozumieniu ustalają ceny sprzedaży usługi polegającej na zagospodarowaniu odpadów komunalnych. Naruszają w ten sposób zbiorowe interesy konsumentów – właścicieli nieruchomości, którzy w efekcie płacą za śmieci za dużo. W zarządzie ZSP jest prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który pełni też funkcję właściciela miejskiej spółki śmieciowej, zarządzającej RIPOK-iem w Czartorii koło Miastkowa, gdzie trafiają śmieci z Łomży i 18 pobliskich gmin.

WOŚP także w Łomży zagra dla najmłodszych dzieci

Foto: WOŚP także w Łomży zagra dla najmłodszych dzieci
cz wt, 09 stycznia 2018 08:39

Już w czwartek, koncertem zespołu MadBee, rozpocznie się w Łomży 26. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze pojawią się też na ulicach miasta oraz na imprezach towarzyszących Orkiestrze: na plaży oraz pływalni miejskiej, Skate Parku i w bibliotekach. Niedzielny finał akcji zaplanowano w Galerii Veneda, gdzie podczas dziesięciogodzinnej imprezy odbędą się liczne koncerty, zabawy i licytacje. – Nie nastawiamy się na bicie rekordów, zobaczymy, jak będzie tym razem – podkreśla Monika Orłowska-Laskowska, szefowa łomżyńskiego sztabu WOŚP. – Zbieramy na wsparcie leczenia noworodków, chcemy pomagać i to jest najważniejsze!

Powietrze jeszcze brudniejsze

Foto: Powietrze jeszcze brudniejsze
cz wt, 09 stycznia 2018 08:34

Po niedzielnym nieznacznym, o ok. 10% przekroczeniu w Łomży dziennej normy zanieczyszczeń powietrza pyłami zawieszonymi PM10, w poniedziałek norma, która w Polsce wynosi 50 µg/m3, została przekroczona dwukrotnie. Przez cztery godziny późnym wieczorem stężenie tego zanieczyszczenia przekraczało 250 µg/m3.

Gazociąg prawie jak obwodnica Łomży

Foto: Gazociąg prawie jak obwodnica Łomży
cz wt, 09 stycznia 2018 08:14

Rura ma mieć średnicę 70 cm, popłynie nią nawet 4 miliardy metrów sześciennych gazu i przebiegać będzie w odległości zaledwie 6 – 7 km od granic Łomży. GAZ-SYSTEM oficjalnie poinformował o zmianie przebiegu planowanego do budowy gazociągu Polska – Litwa. Biegnący od Litwy w kierunku Warszawy gazociąg w okolicy wsi Rudka-Skroda w powiecie kolneńskim skręci 90 stopni na południowy wschód i poprowadzi w pobliżu południkowo-wschodnich rubieży Łomży.

Ruszy remont drogi do Nowogrodu

Foto: Ruszy remont drogi do Nowogrodu
cz wt, 09 stycznia 2018 08:12

Jeszcze w tym tygodniu Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku formalnie przekaże wybranemu w przetargu wykonawcy plac budowy, czyli drogę wojewódzką nr 645 Łomża – Nowogród. Tuż przed końcem 2017 roku podpisano umowę na rozbudowę drogi wraz z budową tzw. obejścia Starych Kupisk. Nowa droga powstanie za blisko 53,4 mln zł i ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

Pożar dom(k)u

Foto: Pożar dom(k)u
cz pon, 08 stycznia 2018 16:18

Trzy jednostki straży pożarnej skierowano do gaszenia pożaru drewnianego domu w Janczewie na terenie gminy Wizna. Pożar wybuchł po godzinie 15. Jak informuje dyżurny PSP w Łomży, sytuacja jest już opanowana, a strażacy po przeszukaniu pomieszczeń potwierdzili, że w budynku nie było ludzi.

Armatki zaczynają sypać śniegiem na stoku narciarskim w Rybnie

Foto: Armatki zaczynają sypać śniegiem na stoku narci...
cz pon, 08 stycznia 2018 15:08

Jak czekaliśmy na śnieg w święta Bożego Narodzenia, to popadał deszczyk. Jak spodziewaliśmy się w Nowym Roku białej, puchowej pierzynki na polach, łąkach i ulicach Łomży, to akurat na Trzech Króli mieliśmy pogodę słoneczną, wiosenną i prawie wielkanocną. Aż tu raptem w niedzielę lekko po południu nadszedł mrozek, nasilający się z czasem do – 6 stopni Celsjusza, tak że zobaczyliśmy w poniedziałek o świcie białe trawniki, krzewy i drzewa. Znak, że można naśnieżać stok w Rybnie.

O trzech złotych, które zamieniły się w trzy miliony

Foto: O trzech złotych, które zamieniły się w trzy mi...
cz pon, 08 stycznia 2018 11:20

Miała 21 lat, gdy zerwała zaręczyny i wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Przez współpracowników nazywana „aniołem miłosierdzia”, siostra Michaela Rak, z wykształcenia teolog oraz prawnik, jest założycielką Hospicjum im. bł. Sługi Bożego Michała Sopoćki w Wilnie. Powstało ono w budynku dawnego więzienia, w którym pochodząca z Polski zakonnica przeprowadziła gruntowny remont. Pieniądze zbierała od 2009 roku, przychodziły z całego świata, a pierwsza pacjentka hospicjum została przyjęta cztery lata później. Obecnie placówka, która ma status medycznej, posiada szesnaście łóżek i zatrudnia czterdziestu sześciu pracowników, od lekarzy po kierowców. Wśród personelu oraz pacjentów są wyznawcy islamu, judaizmu i chrześcijaństwa. – Tworzymy jedność, a naszym filarem jest ponadpodziałowość – mówi siostra Michaela, która odwiedziła Łomżę.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0