czwartek, 23 stycznia 2020 napisz DONOS@

Był bank, będzie biblioteka

Foto: Był bank, będzie biblioteka
cz cz, 16 stycznia 2020 11:15

W środę trwało wielkie pakowanie, a w czwartek rozpoczęła się przeprowadzka. Biblioteczna Filia nr 6, od 1988 roku mieszcząca się w domu kultury przy ulicy Małachowskiego 4, przenosi się do nowej siedziby, dosłownie kilkaset metrów dalej. Nowy lokal jest znacznie większy, dzięki czemu będzie można poszerzyć ofertę biblioteki o różne zajęcia i spotkania dla młodszych i starszych czytelników. – Bardzo się cieszę, że wreszcie ktoś podjął jakieś działania i przeniesienie tej filii do nowego lokalu stało się faktem – mówi bibliotekarka Czesława Kaczyńska, pracująca w Filii nr 6 od 2005 roku. – Tu było bardzo ciasno, nic się nie działo. Ja sobie jakoś radziłam, ale czytelnicy oczekiwali czegoś więcej, a to oni są najważniejsi!

Mieszkańcy chcą oszczędzać, ale władze szykują się do podwyżki

Foto: Mieszkańcy chcą oszczędzać, ale władze szykują ...
cz cz, 16 stycznia 2020 11:01

Ponad tysiąc rodzin z Łomży zmieniło swoje deklaracje śmieciowe i formalnie zaczęło segregować śmieci. Stało się to po uchwaleniu przez prezydencką większość w Radzie Miejskiej horrendalnej podwyżki opat za śmieci. Dzięki zamianie deklaracji mieszkający samotnie mieszkańcy domków jednorodzinnych mogli zaoszczędzić 63 zł miesięcznie, a w blokach 34 zł miesięcznie. Po unieważnieniu przez sąd tej uchwały przyspieszył w ratuszu prace nad nowa „polityką śmieciową miasta”. Od kilku miesięcy władze miasta pracują nad nią w tajemnicy. Prezydent Mariusz Chrzanowski nie zgodził się na protokołowanie obrad gremium, które sam powołał, a jego członkowie zostali zobowiązani do zachowania w poufności wszelkich materiałów, jakie są im okazywane.

Budka przyjechał po POparcie

Foto: Budka przyjechał po POparcie
cz śr, 15 stycznia 2020 18:17

- Platforma Obywatelska jest jedynym ugrupowaniem, które w sposób powszechny wybiera swojego przewodniczącego - mówił w Łomży Borys Budka jeden z 6 kandydatów na nowego szefa partii. Wybory odbędą się 25 stycznia. W całym kraju ma wówczas głosować ok. 10 tysięcy członków PO, którzy mają opłacone składki członkowskie. W Łomży i Powiecie Łomżyńskim głosować będzie mogło około... 40 – 50 osób.

Wypadek na Piłsudskiego

Foto: Wypadek na Piłsudskiego
cz śr, 15 stycznia 2020 17:41

Cztery osoby, w tym jedno dziecko, zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego z ul. Kazańską. Najprawdopodobniej kierująca skodą nie ustąpiła pierwszeństwa toyocie. Aleja Piłsudskiego od Ronda Solidarności w kierunku Szosy Zambrowskiej jest całkowicie zablokowana.

(drugie) Otwarcie obwodnicy

Foto: (drugie) Otwarcie obwodnicy
cz śr, 15 stycznia 2020 15:02

Otwarta w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia obwodnica Konarzyc w środę została zamknięta na kilkadziesiąt minut, by lokalni vip-owie mogli przeciąć wstęgę oficjalnie otwierając ją dla ruchu. Obwodnica w ciągu drogi wojewódzkiej nr 677 ma 4 km 638 m długość. Firma Budimex zbudowała ją w rok. Obwodnica kosztowała ok. 43 mln zł. - To oczekiwane dzieło zakończyło się powodzeniem, bo funkcjonuje od dłuższego czasu – mówił wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś zapowiadając, że za rok będzie podejmowany drugi etap inwestycji, czyli remont drogi do Śniadowa.

Agnieszka Muzyk w ARiMR

Foto: Agnieszka Muzyk w ARiMR
cz śr, 15 stycznia 2020 12:40

Agnieszka Muzyk została powołana na stanowisko zastępcy dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. To kolejna personalna zmiana we władzach Agencji. W grudniu niespodziewanie odwołany został dyrektor oddziału Wiesław Grzymała, a na początku stycznia jeden z zastępców dyrektora Marcin Piotr Sekściński został wicewojewodą podlaskim. Agnieszka Muzyk pracę w biurowcu przy ul. Nowej 2 w Łomży ma rozpocząć jutro.

Celnicy w akcji

Foto: Celnicy w akcji
cz śr, 15 stycznia 2020 11:17

Ponad 142 kg nielegalnego tytoniu do palenia przechwycili podczas wspólnych działań funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży oraz funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Augustowie i Gdańsku. 7 worków z tytoniem znaleziono na tylnej kanapie forda zatrzymanego do kontroli w jednej z miejscowości gminy Śniadowo.

Unijne wsparcie dla Jedwabnego

Foto: Unijne wsparcie dla Jedwabnego
cz wt, 14 stycznia 2020 16:51

Świetlice środowiskowe, place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu i ciekawe zajęcia dodatkowe dla uczniów. Zarząd Województwa przyznał dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na projekty zgłoszone w ramach Lokalnych Grup Działania. Aż trzy projekty zostaną zrealizowane w gminie Jedwabne.

Kto zastąpi Tesco w Venedzie?

Foto: Kto zastąpi Tesco w Venedzie?
cz wt, 14 stycznia 2020 16:06

- Zwolniona powierzchnia zostanie podzielona i wprowadzą się na nią sklepy wiodących marek – zapowiada przedstawiciel firmy EPP, czyli właściciela Galerii Veneda. O tym, że w najbliższym czasie będzie zamykany działający w Łomży tu hipermarket Tesco poinformowała kilka dni temu Tesco (Polska) zawiadamiając związki zawodowe o planowanych zwolnieniach grupowych pracowników. Sklep w Łomży znalazł się na krótkiej liście pięciu hipermarketów przeznaczonych do zamknięcia. Właściciel Galerii Veneda już poszukuje najemców na zwalnianą powierzchnię.

Półtora miliona do zwrotu?

Foto: Półtora miliona do zwrotu?
cz wt, 14 stycznia 2020 15:04

Skutki finansowe szybko przepchniętego przez Radę Miejską bubla, jakim okazuje się sierpniowa uchwała śmieciowa, mogą być gigantyczne. „Prawomocne stwierdzenie nieważności uchwały wyeliminuje ją z obrotu prawnego tworząc stan, w jakim uznane za nieważne postanowienia należy traktować jako przepisy, które nigdy nie weszły do obrotu prawnego” - przyznaje Łukasz Czech z ratusza. Efekt do powrót stawek opłat do poziomów sprzed podwyżki. Pobieżne szacunki wskazują, że mieszkańcy wnosząc wyższe opłaty tylko w ciągu czterech ostatnich miesięcy 2019 roku wpłacili za śmieci o ponad 1,3 mln zł więcej, niż gdyby obowiązywały stare stawki.

Bulwary za „Rozwój lokalny”?

Foto: Bulwary za „Rozwój lokalny”?
cz wt, 14 stycznia 2020 11:55

Łomża, Grajewo, Augustów i Ełk znalazły się w grupie 54 średnich miast, które zabiegają o granty z Programu „Rozwój Lokalny”. Program koordynuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, a w efekcie wdrożonych ma być około 15 kompleksowych, zintegrowanych, horyzontalnych projektów rozwojowych o wartości 3-10 mln euro każdy. Łomża chce uzyskać dofinansowanie na wykup gruntów i budowę kolejnego etapu nadnarwiańskich bulwarów wraz z plażą miejską.

Pełnomocnictwo podpisał... prezydent Chrzanowski

Foto: Pełnomocnictwo podpisał... prezydent Chrzanowski
cz wt, 14 stycznia 2020 09:54

W „sprawie śmieciowej” Radę Miejską Łomży przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Białymstoku reprezentował mecenas Mieczysław Jagielak, radca prawny Urzędu Miejskiego w Łomży. Pełnomocnictwa dla niego podpisał prezydent Mariusz Chrzanowski – wynika z naszych ustaleń. Co ważne było to zgodne z prawem, choć pozostaje otwarte pytanie dlaczego informację o procesie ukryto przed radnymi. O sprawie i wyroku nie wiedzieli nawet radni z prezydenckiej koalicji.

Rekordzista nietrzeźwości wjechał w płot

cz wt, 14 stycznia 2020 08:19

Niemal 3,7 promila alkoholu miał 27-letni mieszkaniec gminy Piątnica, gdy badali go policjanci. Mężczyzna wcześniej miał wjechać w płot na terenie jednej z miejscowości w tej gminie, po czym pojechał dalej.

Co to jest pożyczka pozabankowa?

Foto: Co to jest pożyczka pozabankowa?
JJS wt, 14 stycznia 2020 08:06

Nawet jeśli zazwyczaj domowy budżet w zupełności wystarcza nam na pokrycie bieżących potrzeb, zawsze może zdarzyć się nieprzewidziany wydatek. Może to być naprawa samochodu czy też konieczny remont mieszkania. W przypadku, kiedy brakuje nam pieniędzy, pierwszą myślą jest kredyt w banku, jednak niełatwo go uzyskać. Alternatywą może być pożyczka pozabankowa.

Nowa „afera śmieciowa” w Łomży

Foto: Nowa „afera śmieciowa” w Łomży
cz pon, 13 stycznia 2020 16:58

O aferze śmieciowej mówią radni miasta Łomża Jan Olszewski z Prawa i Sprawiedliwości i Dariusz Domasiewicz z „Przyjaznej Łomży”. Pierwszy do końca 2019 roku był przewodniczącym Rady Miejskiej, drugi do 30 października jej wiceprzewodniczącym. Obaj twierdzą, że ukryto przed nimi, i całą Rada Miejską, pismo w sprawie skierowania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skargi przeciwko Radzie Miejskiej na podjętą w sierpniu uchwałę podwyższającą opłaty za śmieci. 18 grudnia 2019 r. sąd unieważnił tę uchwałę, ale radni miasta – tak jak i inni mieszkańcy Łomży – dowiedzieli się o tym dopiero w ubiegłym tygodniu z 4lomza.pl. - Ja to pismo otrzymałem dzisiaj (13 stycznia 2020 roku – dop. red.) bo poprosiłem. (…) Dlaczego to pismo zostało ukryte, to trudno mi się wypowiadać – mówił Jan Olszewski podkreślając, że on także nie wie, kto w tej sprawie reprezentował Radę Miejską przed sądem. - Czy była jakaś kancelaria prawna? Jeżeli była, kto jej zapłacił? – dopytywał Dariusz Domasiewicz.

Materace pianowe - poznaj zalety i wady płynące z wyboru tego typu materaców

Foto: Materace pianowe - poznaj zalety i wady płynące...
JJS pon, 13 stycznia 2020 14:58

Ten, kto przy wyborze materaca na łóżko zdecyduje się na model piankowy, nabędzie produkt posiadający wiele zalet i tylko nieliczne wady. Współczesna technologia produkcji pianek doprowadziła do tego, że materace z nich wykonane spełniają wysokie wymagania, zapewniają komfort snu i regenerację kręgosłupa przed kolejnym ciężkim dniem.

Pijany wyjechał przed Tira

Foto: Pijany wyjechał przed Tira
cz pon, 13 stycznia 2020 09:59

Pijanym kierowcą volvo, które w piątek wieczorem wyjechało wprost przed rozpędzonego Tira na drodze Łomża – Śniadowo, był 54-letni mieszkaniec gminy Łomża. Tylko dzięki błyskawicznej reakcji kierowcy ciężarowego Dafa mężczyzna za swój pijany rajd nie zapłacił życiem. Teraz grozi mu do 2 lata więzienia.

Nożownik na Nowogrodzkiej

Foto: Nożownik na Nowogrodzkiej
cz pon, 13 stycznia 2020 09:28

Mężczyzna ugodził nożem drugiego i uciekł. Do zdarzenia doszło wczoraj przed wieczorem w Łomży. Na miejscu pojawiła się karetka pogotowia, której załoga udzielała pomocy poszkodowanemu, a w pogoń za sprawcą ruszyli policjanci. Nożownik szybko został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Najdroższa modernizacja w Łomży

Foto: Najdroższa modernizacja w Łomży
cz pon, 13 stycznia 2020 08:51

Niemal 88 milionów złotych, czyli jest o prawie 10 milionów więcej, niż wynosiła oferta z pierwszego przetargu, i o 24 miliony więcej niż planowano, ma zapłacić Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży za modernizację oczyszczalni ścieków. Po niemal dwóch latach poszukiwania „tańszego” wykonawcy, prezes MPWiK ogłosił w piątek, że dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty. Złożyło je konsorcjum na którego czele stoi INSTAL WARSZAWA S.A.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z rekordem!

Foto: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z rekordem!
cz pon, 13 stycznia 2020 08:06

- Jest nam niezmiernie miło poinformować, że pobiliśmy kolejny rekord! W tym roku uzbieraliśmy 126 005,47 zł – ogłosił po północy łomżyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 126 wolontariuszy wykonało tytaniczną pracę. – To świetny przykład na to, jak można efektywnie współpracować, bo bez względu na poglądy polityczne tutaj cel jest tylko jeden – pomagać! – podkreśla Monika Orłowska-Laskowska, szefowa łomżyńskiego Sztabu WOŚP, dziękując wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i wspieranie 28. finału najmniejszym nawet datkiem, ale płynącym z potrzeby serca.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę