czwartek, 18 października 2018 napisz DONOS@
180924102637.png
181006032236.gif
181001100146.png
181012054326.gif
181008123620.png
181011100540.png

Chusteczka Glov i kariera w biznesie Moniki Żochowskiej

Foto: Chusteczka Glov i kariera w biznesie Moniki Żoc...
cz wt, 09 października 2018 16:02

- Życzę, abyście zdążyli zrobić to, o czym marzycie, żebyście nie żałowali, że zaniechaliście dobra, jakie mogliście zrobić dla innych – powiedziała Monika Żochowska z Łomży na koniec pogadanki o swoim biznesie w kosmetyce: od trzech lat do ponad 60 krajów świata wysyła rękawice i szmatki do demakijażu oka, twarzy, peelingu, masażu, tonizacji. Firmę Phenicoptere założyła z koleżanką z Janowa Lubelskiego, gdzie mieści się zakład produkcyjny. - Stworzyłyśmy produkt Glov dla siebie: nie lubiłyśmy demakijażu, jak nie lubią kobiety na całym świecie, niezależnie od kraju, rasy, religii.

Sejmik województwa na 600-lecie miasta

Foto: Sejmik województwa na 600-lecie miasta
cz wt, 09 października 2018 15:29

Wręczenie biskupowi seniorowi Stanisławowi Stefankowi Odznaki Honorowej Województwa Podlaskiego, było głównym elementem uroczystej sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego, która we wtorek odbyła się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. 82-letni biskup najwyższą odznakę samorządową otrzymał za wybitne osiągnięcia w dziedzinie propagowania dziedzictwa kulturalnego województwa podlaskiego.

Większe rządowe wsparcie na ul. Niemcewicza

Foto: Większe rządowe wsparcie na ul. Niemcewicza
cz wt, 09 października 2018 09:57

Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski zwiększył rządowe wsparcie na remont ulicy Niemcewicza w Łomży. Z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej Łomża pierwotnie otrzymała niespełna 1,1 mln zł, a teraz dodatkowo jeszcze blisko 775 tys. zł. Za remont ulicy, która ma zakończyć się jesienią przyszłego roku miasto ma zapłacić 5 mln 875 tys. zł.

Modernizacja oczyszczalni byłaby za droga

Foto: Modernizacja oczyszczalni byłaby za droga
cz wt, 09 października 2018 09:01

Po niemal 50 dniach „zastanawiania się” władze Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży zorientowały się że kwota ponad 83 mln zł jest znacznie wyższą niż 49 mln zł. W poniedziałek MPWiK unieważnił drugi przetarg na rozbudowę i przebudowę oczyszczalni ścieków. Powodem takiej decyzji była cena przewyższająca kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Ewakuacja w Kolnie

Foto: Ewakuacja w Kolnie
cz pon, 08 października 2018 20:54

Ponad dwa tysiące mieszkańców Kolna zostało ewakuowanych w poniedziałek późnym popołudniem. Robotnicy pracujący przy budowie ul. Wojska Polskiego znaleźli dwa duże niewybuchy. Nim podnieśli je saperzy trzeba było przeprowadzić ewakuowację okolicznych domów.

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Nadzorczej MPEC o inwestycji w biomasę

Foto: Nadzwyczajne posiedzenie Rady Nadzorczej MPEC o...
cz pon, 08 października 2018 14:46

Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży zwołała na jutro nadzwyczajne posiedzenie. Jedynym tematem ma być sprawie inwestycji w biomasę. Prawdopodobnie chodzi o kwestię „poparcia” inwestycji przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Ten publicznie twierdzi, że „nie wyrażał w formie ustnej lub pisemnej zgody (...) na zaciągnięcie kredytu”, ale bez zaciągania przez spółkę wielomilionowego długu inwestycji nie można będzie zrealizować.

Borysewicz ujawni „listę wybrańców”

Foto: Borysewicz ujawni „listę wybrańców”
cz pon, 08 października 2018 14:14

Maciej Borysewicz kandydat na nowego prezydenta Łomży zapowiada ujawnienie po wyborach „listy wybrańców”, czyli osób publicznych, przedstawicieli władzy, które wzięły publiczne pieniądze na podnoszenie własnych kwalifikacji. W piąte ujawniliśmy, że na skrywanej w ratuszu liście są prezydent Łomży, dyrektor MOSiR czy zatrudniona w ratuszu naczelnik. Ratusz zbywa pytania twierdząc, że to ich prywatne sprawy, a lista rzekomo musi być utajniana. - Po rozmowach z prawnikami wiemy, że taką listę można ujawnić i żadne RODO czy inne przepisy tego nie chronią tym bardziej, że mówimy o wydatkowaniu pieniędzy ze środków publicznych - komentuje Maciej Borysewicz zapowiadając, że po wygraniu ujawni „listę wybrańców”.

Co grozi za wyrzucanie śmieci do lasu?

Foto: Co grozi za wyrzucanie śmieci do lasu?
JJS pon, 08 października 2018 09:16

„Zauważyłam, że sąsiad wywozi do lasu śmieci powstałe przy remoncie domu. Mam zdjęcia i filmy, które są tego dowodem. Co mogę zrobić? Jaka kara grozi sąsiadowi?” - pyta nasza czytelniczka. Aby odpowiedzieć na jej pytanie, sprawdziliśmy, jak należy postępować w takiej sytuacji, a także, jak legalnie pozbyć się problematycznych odpadów.

Pijanych niebezpieczna jazda

cz pon, 08 października 2018 09:09

20 pijanych kierowców zatrzymali w weekend policjanci na terenie województwa podlaskiego. Wśród rekordzistów głupoty był 39-latek zatrzymany poprzedniej nocy w Wygodzie. O jadącym zygzakiem seacie policjantów poinformował trzeźwy kierowca.

Targi ogrodnicze „Jesień w Sadzie i Ogrodzie” i Targi Leśne w Szepietowie dobiegły końca

Foto: Targi ogrodnicze „Jesień w Sadzie i Ogrodzie” i...
mm pon, 08 października 2018 08:43

Sezon targów i wystaw na rok 2018 można uznać za zamknięty. Ostatnie targi z kalendarza imprez Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyły się 6-7 października. Jak co roku, ogrodnictwo i sadownictwo było tematem przewodnim imprezy. Piękna pogoda jaka towarzyszyła nam przez dwa dni trwania Targów zachęciła wielu do odwiedzenia i dokonania zakupów na zbliżający się koniec sezonu. Bogata oferta szkółkarska, dała możliwość zapoznania się z wieloma ofertami drzew i krzewów owocowych jak i ozdobnych i dobrania odpowiedniej odmiany do swoich potrzeb. Lokalni wytwórcy oraz artyści również nie zawiedli, w związku z tym była możliwość zakupienia lokalnych potraw oraz dzieł podlaskich artystów.

Przerwane manewry

Foto: Przerwane manewry
cz pon, 08 października 2018 08:30

W Kolnie odbyły się manewry ratownicze, połączone ze szkoleniem z zakresu działań poszukiwawczych w stosunku do osób zaginionych, którym zagraża niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia lub wolności. Organizatorem ćwiczeń była Grupa Ratownicza Nadzieja Oddział w Kolnie wraz z OSP Kolno. - Ideą manewrów jest podniesienie kwalifikacji strażaków – ratowników oraz integrowanie środowiska strażackiego powiatu kolneńskiego i sąsiednich – podali organizatorzy zaznaczając, że manewry terenowe zostały przerwane, ponieważ mobilne centrum poszukiwań GR Nadzieja zostało wezwane do prawdziwych działań poszukiwawczych na terenie Siemiatycz.

Amazonki świętują 25-lecie walki z problemami onkologicznymi

Foto: Amazonki świętują 25-lecie walki z problemami o...
cz so, 06 października 2018 14:49

Warszawska Orkiestra Sentymentalna z Gabrielą Mościcką na czele i szlagierami z XX-lecia Wiery Gran, Adama Astona i Eugeniusza Bodo, zwiewni jak muślin tancerze i przepyszny tort w przerwie dla doborowego grona ok. 200 eleganckich gości jubileuszowego koncertu Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży – oto wybrane atrakcje wieczoru w auli II LO, w połączeniu z loterią na badania piersi i... bony paliwowe. Amazonki stanęły na wysokości zadania, organizując nie tylko piątkowy koncert wspomnień, ale pomagając chorym paniom i ucząc przez ćwierć wieku.

Niewyborcze ulice w Jedwabnem

Foto: Niewyborcze ulice w Jedwabnem
cz so, 06 października 2018 14:06

- Wszystko co prowadzi do zjednoczenia ludzi odpowiada planom Bożym - mówił ks. Jerzy Dembiński proboszcz parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem, którzy w sobotnie południe poświęcił zbudowane ulice Stary Rynek i Plac Jana Pawła II w samym centrum miasteczka. Na szybką uroczystość przyszło około 50 mieszkańców Jedwabnego. - Aby uniknąć wątków politycznych postanowiliśmy z księdzem proboszczem, że to będzie bardzo krótka i treściwa, pozbawiona elementów kampanii wyborczej uroczystość - mówił burmistrz Michał Chajewski zaznaczając, że wczoraj zakończono malowanie pasów, a od dziś ulica jest oddana do użytku mieszkańcom i dzisiaj poświęcona.

Zapraszamy na Jesienne Targi do Szepietowa

Foto: Zapraszamy na Jesienne Targi do Szepietowa
mm pt, 05 października 2018 18:12

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie pragnie zaprosić na Targi Ogrodnicze „Jesień w Sadzie i Ogrodzie” i Targi Leśne które odbędą się 6-7 października w Szepietowie. Będzie to bardzo dobra okazja do zrobienia zakupów i przygotowania się na koniec sezonu ogrodniczego i sadowniczego. Można też będzie zapoznać się z nowościami jakie będą oferowali obecni na targach szkółkarze oraz otrzymać porady na tematy związane z ochroną i pielęgnacją roślin. Jak co roku oprócz możliwości zapoznania się z ofertą handlową wystawców, można będzie poszerzyć swoją wiedzę dzięki poradom udzielanym przez doradców, którzy będą dostępni przez cały czas trwania targów.

KRUS dla mieszkańców gminy Łomża

Foto: KRUS dla mieszkańców gminy Łomża
cz pt, 05 października 2018 14:59

25 tysięcy złotych na ubrania bojowe dla strażaków i 50 tys. zł na plac zabaw w Modzelach Skudosze i siłownię zewnętrzną w Wygodzie. Prezes KRUS Adam Wojciech Sekściński podpisał umowy na pokrycie tych zakupów w 100% z środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Prywatna sprawa prezydenta Chrzanowskiego, czyli... prywata

Foto: Prywatna sprawa prezydenta Chrzanowskiego, czyl...
cz pt, 05 października 2018 14:04

To prawdopodobnie najbardziej skrywana tajemnica tej władzy. Sam prezydent Mariusz Chrzanowski pytany kilkakrotnie o to, czy wziął bon edukacyjny na naukę języka hiszpańskiego nie chce odpowiedzieć albo ucieka. Od blisko roku Urząd Miejski z unijnego projektu rozdaje bony na kursy i szkolenia. Łącznie w ciągu 3 lat dostać można nawet do 24 tys. zł dotacji. Przed rokiem projektem na ponad 45 milionów chwalili się wszyscy, dziś jest o nim cicho. Mówiono, że bony są niemalże dla wszystkich. Podawano, że ciągu dwóch pierwszych tygodni naboru zgłosiło się po nie 851 łomżan. Na początku grudnia w świetle kamer telewizyjnych podpisywano pierwsze umowy, a w zaciszu gabinetów bony dostawali wybrańcy. Są wśród nich prezydent, dyrektor MOSiR i zatrudniona w ratuszu naczelnik. Lista „wybrańców” jest dłuższa i skrywana. Urząd nie podaje nawet ile osób z władz miasta, zatrudnionych w ratuszu i podległych instytucjach otrzymało bony. Pytania o bon prezydenta zbywane są twierdzeniem, że to jego prywatna sprawa. - W sprawach prywatnych dotyczących prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego proszę kontaktować się bezpośrednio z nim, a nie za pośrednictwem urzędu – napisał Grzegorz Daniluk, jeden z najbliższych ludzi Chrzanowskiego, zatrudniony w ratuszu chwilę po objęciu przez niego władzy.

3 najważniejsze rzeczy, które powinieneś wiedzieć o kredycie gotówkowym

Foto: 3 najważniejsze rzeczy, które powinieneś wiedzi...
JJS pt, 05 października 2018 12:50

Kredyty gotówkowe są niezwykle popularne wśród Polaków. Mimo to wielu z nas nie ma do końca świadomość, z czym się one wiążą i na co zwracać uwagę przy ich wyborze. W poniższym tekście wyjaśniamy te wątpliwości, wskazując na 3 najważniejsze rzeczy, które powinieneś wiedzieć o kredycie gotówkowym.

Mieszkańcy Łomży chcą ekranów akustycznych na obwodnicy Konarzyc

Foto: Mieszkańcy Łomży chcą ekranów akustycznych na o...
cz pt, 05 października 2018 11:36

Kilkunastu mieszkańców Łomży – właścicieli domów jednorodzinnych osiedla znajdującego się na końcu Alei Legionów, po lewej stronie przed torami oddzielającymi miasto od Konarzyc (vis a vis Stacji Paliw Lotos), domaga się budowy ekranów akustycznych na nowej obwodnicy Konarzyc. Ta ma zaczynać się na terenie miasta i przechodzić kilkadziesiąt metrów za tym osiedlem – czyli jak twierdzą mieszkańcy „w skandalicznie małej odległości od naszych domów”. W tej części planowanej obwodnicy nie przewidziano osłon akustycznych ani – jak twierdzą mieszkańcy - żadnych innych rozwiązaniach technologicznych niwelujących hałas drogowy.

Akcja Trzeźwy Piątek

Foto: Akcja Trzeźwy Piątek
cz pt, 05 października 2018 09:44

W całym województwie policjanci od rana prowadzą akcję Trzeźwy Piątek. Tomasz Krupa z KWP Białystok podaje, że to dlatego iż tylko przez pierwszych 8 miesięcy roku policjanci ujawnili w regionie 1237 nietrzeźwych kierowców. Pijani odpowiadają za niemal co dziesiąty wypadek drogowy.

Wścieklizna na terenie gmin Jedwabne i Wizna

Foto: Wścieklizna na terenie gmin Jedwabne i Wizna
cz cz, 04 października 2018 16:50

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży Leszek Wojewoda wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie gmin Jedwabne i Wizna. Określił w nim „obszar zagrożony wścieklizną” i nakazał m.in. trzymanie psów na uwięzi, a kotów w zamknięciu, oraz poddanie szczepieniu przeciwko wściekliźnie wszystkich psów, które nie posiadają aktualnie ważnych szczepień. Wścieklizna jest groźną chorobą zakaźną spowodowaną pogryzieniem przez zwierzę drapieżne lub domowe będące, które jest jej nosicielem. Może doprowadzić do śmierci człowieka.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
181010092959.png
180925044145.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę