środa, 25 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Niedziela Palmowa w Zbójnej

Foto: Niedziela Palmowa w Zbójnej
cz pon, 26 marca 2018 07:52

Korowód z wielkanocnymi palmami, procesja i uroczysta msza święta uświetniły obchody Niedzieli Palmowej w Zbójnej. Wcześniej w Gminnym Ośrodku Kultury ogłoszono wyniki 20 gminnego konkursu „Rozmaitości wielkanocne”. – To ładny jubileusz, bo już po raz 20. mamy przyjemność organizowania tego pięknego święta! – podkreśla Zenon Białobrzeski, wójt gminy Zbójna, ciesząc się, że w konkursie uczestniczyło ponad 400 osób, od przedszkolaków do osób dorosłych, w tym często całe rodziny, dzięki czemu tradycje kurpiowskie są podtrzymywane.

Światowe Dni Młodzieży szukającej Chrystusa w Łomży

Foto: Światowe Dni Młodzieży szukającej Chrystusa w Ł...
cz pon, 26 marca 2018 07:49

Wyciągali dłonie ku niebu i do siebie w hali sportowej przy SP 9 w Łomży. Śpiewali z zapałem i w uniesieniu, zaś potem zamykali usta i oczy, lecz otwierali myśli i serca w oczekiwaniu na przyjście Ducha Świętego. Chętnie dzielili się wiarą i zwątpieniem, szukali przyjaźni wśród rówieśników i to ofiarowali podczas 33. Światowych Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Jak podali organizatorzy z Kurii, ok. 2 tysiące młodych w sobotę i Niedzielę Palmową uczestniczyło w koncertach, procesji i adoracji, w nabożeństwach i spotkaniach w grupach. Wiktor Sienkiewicz, 16-latek z Łomży, przyjął w domu z rodziną pielgrzymów z Wyszkowa, Ostrołęki i Łap. Położyli się spać dopiero o 3.34 rano.

Rekordy budżetu

Foto: Rekordy budżetu
cz pt, 23 marca 2018 20:01

W 2017 roku wydatki majątkowe Łomży wyniosły ok. 53,5 milionów złotych. To o około 4 miliony więcej niż w 2016 roku, ale przede wszystkim o 20 milionów złotych mniej niż pierwotnie planowano w budżecie. W ciągu roku wydatki bieżące budżetu wzrosły zaś o blisko 20 milionów i po raz pierwszy w historii przekroczyły granicę 300 milionów złotych. W 2017 roku padły też jeszcze dwa inne rekordy: wyprzedaży miejskiego majątku i zadłużenia Łomży. Ten ostatni jest poprawiany z roku na rok...

Nie pal

Foto: Nie pal
cz pt, 23 marca 2018 18:30

Wzdłuż dróg, nad łąkami i polami zaczynają unosić się kłęby dymu... Także wokół Łomży strażacy odnotowali już pierwsze interwencje przy gaszeniu wypalanych traw. Przełom zimy i wiosny to okres, w którym zawsze gwałtownie wzrasta liczba takich pożarów.

Policjanci łapali na 63

Foto: Policjanci łapali na 63
cz pt, 23 marca 2018 17:12

Ponad 30 kierowców jadących z nadmierna prędkością złapali policjanci na krajowej 63. Akcję przeprowadzili wspólnie funkcjonariusze trzech komend z Łomży, Kona i Zambrowa, bo droga przecina te trzy powiaty.

Kiedy potrzebujemy szybko pieniędzy

Foto: Kiedy potrzebujemy szybko pieniędzy
JJS pt, 23 marca 2018 10:52

Kiedy potrzebujemy szybko pieniędzy - np. na na wyjazd, rower lub wspaniałą imprezę - nie chcemy nawet myśleć o bankowych kolejkach uciążliwej procedurze i tonach zaświadczeń. Na szczęście istnieją pożyczki pozabankowe, a ich oferta staje się coraz bardziej atrakcyjna, również ze względu na to, że są udzielane nawet wtedy, gdy mamy nie do końca ciekawą historię w BIK.

Czy w Łomży należy postawić pomnik Edwardowi Gierkowi?

Foto: Czy w Łomży należy postawić pomnik Edwardowi Gi...
cz pt, 23 marca 2018 09:47

- Nikt nie pamięta, co oznacza data 1. czerwca 1975 roku – pisze Janusz Dąbrowski, mieszkaniec Łomży, który na jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich przygotował zestawienie najważniejszych wydarzeń z historii Łomży, które zadecydowały o jej rozwoju. Jest ich pięć: przywilej lokacyjny z 1418 roku, powstanie szkoły średniej w 1614 roku, powstanie departamentu łomżyńskiego w 1807 roku, utworzenie guberni łomżyńskiej w 1866 roku i utworzenie województwa łomżyńskiego w 1975 roku. - Wymienione wyżej daty są bardzo ważne, a wśród nich może najważniejsza - 1 czerwca 1975 roku pisze Janusz Dąbrowski i postuluje: „należy postawić pomnik Edwardowi Gierkowi za ustanowienie województwa łomżyńskiego. To mu się należy jak korony królom”.

Wypadek, kolizja i pędzący 68-latek

Foto: Wypadek, kolizja i pędzący 68-latek
cz pt, 23 marca 2018 08:59

Do dwóch groźnych zdarzeń drogowych doszło wczoraj wieczorem w Łomży. Około godziny 19. kierowca rozpędzonego infiniti uderzył w tył volkswagena skręcającego z Alei Piłsudskiego w ul. Rycerską, a około godzinę później na skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Sikorskiego zderzyły się opel z hondą, po czym opel przewrócił się na bok.

Weekend trochę cieplejszy

cz pt, 23 marca 2018 08:03

Dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a miejscami słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, lokalnie deszczu. Temperatura maksymalna do 5°C. W sobotę trochę mniej chmur, a temperatura do 6°C, a w niedzielę więcej słońca i do 9°C.

Kurpie zapraszają na Niedzielę Palmową do Zbójnej

Foto: Kurpie zapraszają na Niedzielę Palmową do Zbójnej
cz pt, 23 marca 2018 07:37

- Od 20 lat organizujemy konkurs na tradycyjne palmy kurpiowskie, kierce, bukiety, wycinanki i pisanki wielkanocne i podobnie będzie w tym roku, dlatego zapraszamy na Niedzielę Palmową do Zbójnej za Nowogrodem – zachęca Renata Krajewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie o godzinie 9. rano zacznie się kiermasz wielkanocny. Tradycyjnie wielką atrakcją będzie konkurs, w którym ocenione zostaną zdobione bibułkowym kwieciem i zielenią palmy, wysokie nawet na 3 czy 4 metry. Potem korowód i procesja z palmami i Kurpiami przed mszą świętą o godz. 12. w kościele.

Kabareciarze poprowadzą 600-lecie

Foto: Kabareciarze poprowadzą 600-lecie
cz cz, 22 marca 2018 15:15

To wbrew pozorom poważna informacja. Imprezy z okazji jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży, które odbędą się 16 i 17 czerwca na Muszli Koncertowej, poprowadzą członkowie kabaretu Łowcy.B. Dostaną za to 20 tysięcy.

Przeprowadzka sądu

Foto: Przeprowadzka sądu
cz cz, 22 marca 2018 12:37

Sąd Rejonowy w Zambrowie zawiadamia, że od poniedziałku 26 marca 2018 r. do środy 28 marca 2018 r. nastąpi przeprowadzka wszystkich Wydziałów Sądu do dobudowanego budynku znajdującego się na tyłach starego budynku. W związku z powyższym w dniach w tych dniach obsługa i kontakt interesantów z Sądem będzie uniemożliwiony.

ŁoKeR ruszy z 13 stacjami i 90 rowerami

Foto: ŁoKeR ruszy z 13 stacjami i 90 rowerami
cz cz, 22 marca 2018 12:18

Za 7 dodatkowych stacji rowerowych w uruchamianym pilotażowo przez władze miasta z firmą BikeU systemie roweru miejskiego zapłacą lokalni przedsiębiorcy. Na ich wydzierżawienie złożyło się 14 firm i jedna spółdzielnia mieszkaniowa. Do tego dojdzie 6 stacji, za które ma zapłacić miasto i 3 miejskie spółki. Rowery będą do dyspozycji od 27. kwietnia do końca października. Aby móc z nich korzystać trzeba będzie wnieść opłatę inicjacyjną w wysokości 19 zł, ale później każde pierwsze 15 minut jazdy będzie bezpłatne.

Kolejne zderzenie z łosiem

Foto: Kolejne zderzenie z łosiem
cz cz, 22 marca 2018 09:48

W środę wieczorem łoś wbiegł przed samochód na drodze kranowej nr 63 na odcinku pomiędzy Podgórzem a Wygodą. Doszło do zderzenia. Jadącemu dacią kierowcy nic się nie stało, a łoś po zderzeniu uciekł do lasu. To czwarta w ostatnich dniach kolizja auta z łosiem w regionie Łomży. Policjanci proszą kierowców o szczególną ostrożność.

Wielkie straty po pożarze

Foto: Wielkie straty po pożarze
cz cz, 22 marca 2018 08:34

Na 650 tysięcy złotych oszacowano wstępnie straty jakie spowodował wczorajszy pożar hali produkcyjnej przy Alei Piłsudskiego w Łomży. Pożar wybuchł około godziny 15.00. Z ogniem walczyło 30 strażaków, a akcja dogaszania i rozbierania uszkodzonej hali trwała kilka godzin. W nocy ponownie zaczęło się tlić na pogorzelisku i strażacy musieli ponownie interweniować. Wartość uratowanego przez siebie mienia strażacy szacują na około dwa miliony złotych. Najważniejsze jest jednak to, że w pożarze nie ucierpieli ludzie.

Policja prosi o pomoc

Foto: Policja prosi o pomoc
cz śr, 21 marca 2018 20:57

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie poszukują osób, które mogą przyczynić się do ustalenia tożsamości zwłok nieznanego mężczyzny. Ciało znaleziono 21 grudnia 2017r. w kompleksie leśnym, za komisem samochodowym, przy ul. Podedwornego w Szumowie.

Morawiecki nie dołożył na „schetynówki”

Foto: Morawiecki nie dołożył na „schetynówki”
cz śr, 21 marca 2018 17:50

Przeznaczone przez rząd dodatkowe niemal 30 milionów złotych na wsparcie gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, nie będą przeznaczone na realizację tzw. „scheytnówek”, czyli realizowanego od wielu lat rządowego programu „rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”, ale na zupełnie nowy „Rządowy Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej”. To oznacza, że samorządowcy będą musieli na nowo składać wnioski o dofinansowanie inwestycji.

Płoną hale przy Piłsudskiego

Foto: Płoną hale przy Piłsudskiego
cz śr, 21 marca 2018 16:20

- Sytuacja jest już opanowana. Trwa dogaszanie pożaru i prace rozbiórkowe budynku – mówił po godz. 17. oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Kilkanaście jednostek straży pożarnej z całego regionu ściągnięto do gaszenia pożaru hal produkcyjnych przy Al. Piłsudskiego, wis a wis centrum handlowego. Paliła się hala o powierzchni około 300 m2. Nikt z ludzi nie ucierpiał.

Jak wybrać dobre konto bankowe dostosowane do naszych wymagań?

Foto: Jak wybrać dobre konto bankowe dostosowane do n...
JJS śr, 21 marca 2018 15:56

Wybór najlepszego konta bankowego wcale nie jest prosty. Na rynku Polskim działa kilkadziesiąt Banków, które oferują konta bankowe. Do tego w wielu bankach znajdziemy kilka różnych ofert jeśli chodzi o konta bankowe. Wybór darmowego konta bankowego może okazać się dość trudny.

Najnowsze tendencje na rynku pracy – warunki zatrudnienia coraz lepsze?

Foto: Najnowsze tendencje na rynku pracy – warunki za...
JJS śr, 21 marca 2018 10:08

W 2017 roku sytuacja na rodzimym rynku pracy znacząco poprawiła się w stosunku do lat poprzednich. Obniżyła się stopa bezrobocia, a wielu pracowników odnotowało podwyżki płac. Wiele wskazuje na to, że podobnie będzie wyglądała sytuacja również w obecnym roku – korzystne tendencje utrzymają się, a silna pozycja pracownika nie osłabnie.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0