Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 października 2020 napisz DONOS@

Trudna i rzadka akcja ratownicza

Foto: Trudna i rzadka akcja ratownicza
mm pt, 18 września 2020 09:49

- To była trudna i mozolna akcja ratownicza – mówi st.bryg. Dionizy Krzyna, Komendant Miejski PSP w Łomży. Mimo wysiłku strażaków nie udało się uratować zasypanego 38-letniego mężczyzny.

Najechanie na tył pojazdu w Marianowie

Foto: Najechanie na tył pojazdu w Marianowie
mm pt, 18 września 2020 09:10

Około 7.10 w Marianowie, dostawczy mercedes najechał na tył skręcającego w lewo dostawczego fiata. Kierowca fiata trafił do szpitala. Na miejscu ruch odbywał się w obu kierunkach, ale z utrudnieniami.

Funkcjonariusze KAS z Łomży zlikwidowali w Ostrołęce

Foto: Funkcjonariusze KAS z Łomży zlikwidowali w Ostr...
mm pt, 18 września 2020 08:17

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych - informuje podlaska KAS. Łomżyńscy funkcjonariusze ustalili, że w jednym z lokali w Ostrołęce urządzane są nielegalne gry hazardowe.

Czarna tablica pamięci Zesłanych na nieludzką ziemię

Foto: Czarna tablica pamięci Zesłanych na nieludzką z...
mm cz, 17 września 2020 20:35

Chwasty, chaszcze i rachityczne drzewa porastają dziś tereny kolejowe po prawej stronie nowej hali targowej. W ścianie czołowej budynku przy ul. gen. Władysława Sikorskiego w Łomży odsłonięto 17. września 2020 r. czarną tablicę. Na indyjskim granicie widać napisy białą czcionką maszynową, że jest ona poświęcona: "pamięci Zesłanych przez sowieckiego okupanta w latach 1940-1941 na nieludzką ziemię, gdzie czekało ich cierpienie, a wielu śmierć". To stąd 80 lat temu ruszały pociągi.

Zasypało człowieka

Foto: Zasypało człowieka
mm cz, 17 września 2020 17:42

[Aktualizacja] W Rydzewie koło Miastkowa przy kopaniu studni zasypało mężczyznę. Na miejscu pracowało kilka jednostek straży pożarnej. Niestety, mężczyzna zmarł.

K***a, nikt się nie słucha

Foto: K***a, nikt się nie słucha
mm cz, 17 września 2020 15:40

Wczorajsze nocne obrady Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadził jej wiceprzewodniczący, poseł PIS z Radziłowa, Kazimierz Gwiazdowski. Bezskutecznie próbował wzywać polityków do powrotu do miejsc. Fiasko wezwania skwitował z irytacją "K***a, nikt się nie słucha".

Rail Baltica: ruszyła przebudowa Czyżew-Białystok

Foto: Rail Baltica: ruszyła przebudowa Czyżew-Białystok
mm cz, 17 września 2020 12:48

Rozpoczęła się modernizacja międzynarodowej trasy Rail Baltica na odcinku między Czyżewem a Białymstokiem - informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Budowa nowych stacji i przystanków, ponad 70 km nowych torów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym sprawi, że z Białegostoku do Warszawy można będzie dojechać w mniej niż 90 minut. Warta ponad 3,3 mld zł netto inwestycja jest współfinansowana ze środków instrumentu CEF – „Łącząc Europę”.

Smaczne pożegnanie lata

Foto: Smaczne pożegnanie lata
mm cz, 17 września 2020 12:17

Już jutro zagoszczą w Łomży foodtrucki. Pod Galerią Łomża zaparkują prawdziwi pasjonaci kulinariów, którzy przez trzy dni, w ramach kończącego tegoroczny sezon zlotu food trucków, będą karmili mieszkańców swoimi popisowymi daniami.

27-latek z zarzutem za kradzież sklepową

Foto: 27-latek z zarzutem za kradzież sklepową
mm cz, 17 września 2020 12:00

Kryminalni z łomżyńskiej jednostki Policji ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież w jednym ze sklepów na terenie miasta. Łupem sprawcy padło wtedy 12 butelek markowego alkoholu. Straty wyceniono na prawie 1200 złotych.

Największe i najniższe emerytury w województwie podlaskim

Foto: Największe i najniższe emerytury w województwie...
mm cz, 17 września 2020 11:08

Polscy rekordziści otrzymują emerytury w granicach 23 tys. zł brutto. Ponad 23,5 tysięcy złotych wynosi najwyższa emerytura kobiety z województwa kujawsko-pomorskiego. Niemal 23 tys. otrzymuje mężczyzna zamieszkujący w Lubelskiem. Ich przepis na tak wysokie świadczenie to bardzo długi, ponad 60-letni staż pracy, wysokie składki i jak najpóźniejsze przejście na emeryturę, po 80-tym roku życia.

Konkurs dla KGW "Koło ARiMR - w sercu wsi"

Foto: Konkurs dla KGW "Koło ARiMR - w sercu wsi&...
mm cz, 17 września 2020 10:57

Podlaski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizuje konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z województwa podlaskiego i zarejestrowanych w ARiMR. Gorąco zachęcamy do udziału. Patronat nad konkursem objął Prezes ARiMR Tomasz Nowakowski. Nagrodzimy kreatywność i jakość. Czekają baaaardzo atrakcyjne nagrody!

Potrącenie pieszej

Foto: Potrącenie pieszej
mm cz, 17 września 2020 08:29

O 7.40, na przejściu dla pieszych przy ul. Nowogrodzkiej, doszło do potrącenia pieszej, przechodzącej przez jezdnię. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Rocznica agresji sowieckiej jak … piwo bezalkoholowe czy łódka B(coś tam)

Foto: Rocznica agresji sowieckiej jak … piwo bezalkoh...
mm śr, 16 września 2020 20:13

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, iż w dniu 17 września 2020 r., jednostki samorządu terytorialnego (posiadające centrale alarmowe), na terenie całego województwa uruchomią syreny alarmowe, w celu upamiętnienia 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę – informuje strona miejska, która publikuje treść komunikatu wysłanego przez owe Centrum. I gdyby to był koniec informacji, wyczekiwałbym syren.

Potrącenie rowerzysty

Foto: Potrącenie rowerzysty
mm śr, 16 września 2020 17:30

Kilka minut przed 17.00 na ul. Sikorskiego doszło do potrącenia rowerzysty. Rannego, ale przytomnego mężczyznę zabrała karetka pogotowia.

Korzyści z zastosowania oryginalnych kominków SIGNUM do dachówek ceramicznych CREATON

Foto: Korzyści z zastosowania oryginalnych kominków S...
JJS śr, 16 września 2020 15:00

Kominki, obok dachówek funkcyjnych, są jednymi z najczęściej stosowanych na połaci akcesoriów ceramicznych. Odpowiednio dobrane zapewniają właściwą cyrkulację powietrza wewnątrz budynku. W przypadku marki CREATON kominek ceramiczny SIGNUM stanowi integralny element przemyślanego systemu wentylacji / odpowietrzania. Jest to najlepszy możliwy wybór, gdy zdecydowaliśmy się na dachówki ceramiczne tego producenta. Uchroni nas on również przed utratą gwarancji wynoszącej aż do 50 lat.

Skuterem na dwóch gazach

Foto: Skuterem na dwóch gazach
mm śr, 16 września 2020 14:57

Kierowca jadący przez Konarzyce zawiadomił dyżurnego w KPM w Łomży o najprawdopodobniej pijanym innym kierującym. Policjanci zatrzymali „skutermana”, a badanie wykazało, że miał on blisko 2,7 promila w organizmie.

Chłód przychodzi nocą

Foto: Chłód przychodzi nocą
mm śr, 16 września 2020 10:27

Dziś pogoda zapowiada się na letnią. Temperatura może dojść do 25°C. W drugiej połowie nocy z północy nadejdzie chłód. Jutro temperatura maksymalna będzie niższa o 10 stopni i nie powinna przekroczyć 15°C.

Bezrobocie lekko w górę

Foto: Bezrobocie lekko w górę
mm śr, 16 września 2020 10:06

Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec sierpnia 2020 roku kształtowała się na poziomie 7,4%. Dla miasta Łomży stopa bezrobocia wyniosła 8,6% a dla Powiatu Łomżyńskiego – 6,0%.

Poranne wypadki

Foto: Poranne wypadki
mm śr, 16 września 2020 08:47

Do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych doszło rano na drogach dojazdowych do Łomży. Najpierw trzy pojazdy zderzyły się w Starej Łomży a później ciężarówka wjechała w tył auta osobowego. Na szczęście ludziom nic poważnego się nie stało.

Dwie firmy wyremontują ulicę Wojska Polskiego

Foto: Dwie firmy wyremontują ulicę Wojska Polskiego
mm wt, 15 września 2020 17:57

Adrian Usługi Budowlano-Drogowe Adam Godlewski z Żebry Kolonia w Gminie Śniadowo oraz BIK-Projekt Sp. z o.o. z Łomży wyremontują fragment ul. Wojska Polskiego w ciągu drogi krajowej 61. Dziś Ratusz opublikował informację o rozstrzygnięciu przetargu.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę