Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 30 stycznia 2023 napisz DONOS@

Prawdziwe Jasełka w Domu Pomocy Społecznej w Łomży

mm wt, 20 grudnia 2022 15:45

- Niech Nowonarodzony Chrystus prowadzi Was na drogach Waszego życia i natchnie miłością... – mówiła do podopiecznych, pracowników i przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Łomży Bożena Szypulska w imieniu zmożonego zimową chorobą dyrektora Krzysztofa Jankowskiego. Mieszkanki wystawiły jasełka w Domu przy ulicy Polowej, pomagającym pokrzywdzonym przez los od 140 lat.

Policjanci a nie śliskość wyeliminowali z ruchu

mm wt, 20 grudnia 2022 12:07

Pijanego kierowcę na zakazie i z za ciężką nogą zatrzymali łomżyńscy policjanci w ostatnich dniach. Obaj nie mają już prawa jazdy, a kierowcę po alkoholu czeka rozprawa sądowa.

Czy wyślesz bliskim jakąś kartkę na święta?

mm wt, 20 grudnia 2022 09:56

Marek Urban wybrał się do galerii handlowej, aby kupić kartki świąteczne. Przejrzał stojaki i półki, na których było kilkadziesiąt kart o przeróżnej kolorystyce i stylistyce z motywami: choinka, paczki z prezentami, zaprzęg reniferów, Święta Rodzina na tle żłóbka. Po zapoznaniu się z ofertą handlową zwrócił uwagę na istotny szczegół. Kartek z motywami religijnymi i życzeniami „Wesołych Świąt Bożego Narodzenia” było mniej niż świeckich, mniej więcej, w proporcji 1:3, czyli jeden do trzech.

Trudny poranek na drogach i chodnikach

mm wt, 20 grudnia 2022 09:41

Gruba warstwa lodu pokryła drogi, chodniki i pojazdy w regionie. W Piątnicy gimbusy nie wyjechały w poranną trasę, a w Białymstoku większość autobusów PKS Nova została w zajezdni. Przyszła zapowiadana gołoledź.

Protest AgroUnii w Grajewie

mm pon, 19 grudnia 2022 14:56

Przeciwko niekontrolowanemu importowi zbóż z Ukrainy protestowali rolnicy pod flagami AgroUnii w Grajewie. Próbowali zablokować zakład wytwarzający paszę.

Noc i ranek z gołoledzią

mm pon, 19 grudnia 2022 13:28

Noc i wtorkowy poranek mogą być niebezpieczne na ulicach i chodnikach. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne 2 stopnia dla naszego regionu o prognozowanych opadach marznących deszczu powodującego gołoledź.

Zmiana zawodu po 40. – jak to zrobić?

JJS pon, 19 grudnia 2022 13:05

Z XVI edycji badania Barometr Rynku Pracy, przeprowadzonego na zlecenie Gi Group w I kwartale 2022 r. wynika, że aż 61,3 proc. ankietowanych, którzy obawiają się utraty pracy lub chcą ją zmienić, rozważa dodatkowo zdobycie kwalifikacji w zupełnie nowej dziedzinie. To świetnie pokazuje, że o przebranżowieniu się myśli coraz więcej osób – w tym również tych, które ukończyły już 40. rok życia. Jak w takim razie zdobyć umiejętności pozwalające na pracę w nowym zawodzie?

Potrącenie na Zawadzkiej

mm pon, 19 grudnia 2022 12:14

Na ulicy Zawadzkiej w Łomży doszło do potrącenia prawdopodobnie pieszej. Poszkodowana trafiła do szpitala. Ruch w kierunku centrum odbywa się przez parking przed sklepami przy Mazowieckiej.

Franciszka zmieni pogodę przed świętami

mm pon, 19 grudnia 2022 11:09

Kończy się zimowa aura, z jaką mieliśmy do czynienia, a to za sprawą ciepłego frontu atmosferycznego związanego z niżem Franciszka, który przemieszczać się będzie z zachodu. Od wtorku ocieplenie i roztopy. Pokrywa śniegowa na święta przetrwa jedynie w górach. Wigilia i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia z temperaturą w w granicach 4 stopni Celesjusza, dodatkowo silnie powieje. Ciśnienie będzie znacznie spadać tworząc niekorzystne warunki biometeorologiczne.

Nierówne udziały w majątku wspólnym – jak sobie z tym poradzić na drodze prawnej?

JJS pon, 19 grudnia 2022 09:47

Małżeństwo niesie ze sobą wiele pozytywów... lecz nie brakuje w nim i tych bardziej negatywnych aspektów. Nierówne udziały w majątku wspólnym należą do tej kategorii. Wielu Polaków widzi w tym dość spory problem, który czasami kończy się w sądzie. Dlatego postanowiliśmy rzucić nieco światła na ten temat i wyjaśnić najważniejsze szczegóły.

Łomża jest bardziej betonowa niż zielona

mm pon, 19 grudnia 2022 09:13

Ryzyko wzrostu ekstremalnych zjawisk pogodowych, średniej temperatury dobowej i spadek grubości pokrywy śniegowej zakłada Miejski Plan Adaptacji do Zmian Klimatu dla Łomży. Miasto ma za mało terenów zieleni urządzonej i powinno rozwijać obszary zielone. Chcemy rewitalizować parki, remontować ulice i pogłębić Narew.

Parownica do ubrań — udoskonal prasowanie ubrania

JJS pon, 19 grudnia 2022 08:00

Parownice do ubrań stają się coraz bardziej popularne zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Wraz z rozwojem szybkiej mody i stale rosnącym rynkiem nowej odzieży nie jest zaskoczeniem, że tak wiele osób zwraca się do parownic jako szybkiego i łatwego sposobu na sprawienie, by ich ubrania wyglądały na świeżo wyprasowane.

Łomżyńskie morsy kwestują dla psiaków

mm pon, 19 grudnia 2022 07:16

Grupa Morsy Łomża aktywnie włączyła się w akcję zbiórki karmy dla schroniska dla bezdomnych psów Arka. – Wcześniej pomagaliśmy dzieciom, pojedynczym i w domach dziecka, Domowi Samotnej Matki w Nieławicach, a teraz psiakom, które same o pomoc nie poproszą, a też mają potrzeby – mówi Karol Sztejno. – Jest puszka i można coś do niej wrzucić, a kto ma chęć przywozi suchą i mokrą karmę. Zbiórka była udana, a w imprezie, poza licznymi morsami z Łomży i z regionu, uczestniczyły również psy, w tym Mila ze schroniska.

Opłatek i potrawy wigilijne na nowym Starym Rynku

mm nie, 18 grudnia 2022 21:15

Po trzech latach w sercu starówki w Łomży odbyło się dzielenie opłatkiem przedstawicieli władz z mieszkańcami. 10. Łomżyńska Wieczerza Wigilijna w niedzielę po godzinie 15. zgromadziła około 200/300 uczestników, którzy słuchali piosenek świątecznych i jedli ze smakiem potrawy wilijne na Starym Rynku. Po remoncie placu po raz pierwszy lśniła kaskadami światełek 12-metrowa choinka miejska, w pobliżu której dzieci i nastolatki na taflach szyb skansenu archeologicznego ślizgały się jak na lodowisku. Pierwszy raz otwarto dla publiczności wejście centralne od placu do Hali Kultury.

Kuba Sienkiewicz jeździł czołgiem pod Łomżą

mm nie, 18 grudnia 2022 12:03

Kuba Sienkiewicz (61 lat), lider zespołu Elektryczne Gitary przyznał ostatnio, że służbę wojskową odbywał w jednostce wojskowej w Czerwonym Borze. W rozmowie z Faktem zdradził się, że jeździł tu czołgiem.

Boże Narodzenie na słonecznej rajskiej wyspie

mm so, 17 grudnia 2022 09:56

- W naszej zimnej, północnej krainie wielu ludzi pragnie słońca, ciepła i zieleni drzew, dlatego na święta Bożego Narodzenia wyruszają do Azji, Afryki lub Ameryki, żeby spędzić czas z rodziną albo z najbliższą sercu osobą na mitycznej, wymarzonej wyspie szczęśliwości – mówi Jacek Perkowski z renomowanego Biura Podróży Aviarest przy Farnej w Łomży. - Wigilia nad oceanem? To możliwe.

10 i pół miliona złotych za remont Starego Rynku

mm pt, 16 grudnia 2022 17:28

Finalizacja przebudowy nawierzchni centralnego placu starówki w Łomży domyka porządkowanie i unowocześnianie wyglądu placów i ulic w najstarszej części miasta. - Całkowity koszt modernizacji Starego Rynku wynosi 10 milionów 428 tysięcy 690 złotych 99 groszy brutto – informuje Łukasz Czech, główny specjalista w łomżyńskim ratuszu. Kasa Miasta Łomża wydała na realizowane przez 3 lata przedsięwzięcie 5 mln 69 tys. 784 zł 24 grosze, czyli prawie połowę kosztów remontu placu.

Darmowa niedziela i brak autobusów MPK w święta

mm pt, 16 grudnia 2022 16:22

Świąteczny rozkład MPK przewiduje zawieszenie kursów 1 i 2 dnia świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok. Natomiast w najbliższą niedzielę 18. grudnia komunikacja miejska będzie bezpłatna dla wszystkich.

Oszukana na 22 tys. złotych

mm pt, 16 grudnia 2022 13:08

Wczoraj ostrzegaliśmy przed przestępcami łowiącymi w sieci, a dziś policja informuje o 67-latce, która straciła 22 tysiące złotych. Chciała tylko sprzedać fotelik za 400 zł.

Pastorałka Novum „Dobra Novina” z Łukaszem Sienickim

mm pt, 16 grudnia 2022 11:53

„Chcę dziś wcześniej skończyć i biegnę do domu. Na twarzy płatki śniegu” - zaśpiewał delikatnym głosem mężczyzna w pastorałce „Dobra Novina”, którą w tym wyjątkowym czasie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia podarował Zakład Usług Informatycznych Novum i Przyjaciele. Wesoła załoga w czapkach mikołajskich ubiera choinkę, daje sobie pudełka z prezentami i śpiewa w firmie, Parku Świętego Jana Pawła II i studio chwytliwy refren, że „zima się znów zaczyna, wszędzie Dobra Novina”.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę