niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Jaka będzie cena ciepła na zimę?

Foto: Jaka będzie cena ciepła na zimę?
cz cz, 14 września 2017 09:56

Wraz z końcem sierpnia upłynął roczny termin na jaki wyznaczona była tzw. taryfa ciepła MPEC Łomża. Nowego cennika jeszcze nie ma – od lipca trwa procedura jego zatwierdzenia w Urzędzie Regulacji Energetyki. Jaki będzie też nie wiadomo. MPEC zapowiada, że poinformuje o tym niezwłocznie po zatwierdzeniu nowych stawek przez URE, a URE z pytaniami o „zawartości wniosku” odsyła do wnioskodawcy czyli MPEC. Przy okazji URE zachęca do zapoznania się z jego najnowszym raportem nt. rynku ciepła za 2016 rok w Polsce. Wynika z niego, że ceny jednoskładnikowe ciepła w województwie podlaskim są najwyższe w kraju.

Seniorzy będą mogli ruszyć po darmowe bilety MPK

Foto: Seniorzy będą mogli ruszyć po darmowe bilety MPK
cz śr, 13 września 2017 17:32

- My jesteśmy dobrze przygotowani do wydawania seniorom po 60. roku życia bezpłatnych biletów na kartach plastikowych nawet w tej chwili, lecz chcielibyśmy z naczelnik Centrum Współdziałania Społecznego Ewą Sznejder uprościć procedurę, a to wymaga zgody prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego – informuje Janusz Nowakowski, dyrektor MPK, tj. Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta, od 1. listopada autobusy będą przewozić za darmo seniorów po 60-tce, ale tylko tych płacących podatki w Łomży. - Chodzi nam o to, żeby jeden wniosek o Łomżyńską Kartę Seniora lub o bilet elektroniczny można było składać w jednym z trzech miejsc, a nie oddzielne: w ratuszu przy Starym Rynku, w Centrum przy Farnej 1 na Kartę Seniora, a w MPK przy Spokojnej o bilet.

Pieniądze na polne drogi

cz śr, 13 września 2017 14:46

Gmina Piątnica dostała 90 tys. zł, a Wizna 52 tys. zł. Pieniądze to dofinansowanie z budżetu województwa inwestycji związanych z modernizacją dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Samorząd województwa przyznał dotacje 27 gminom o łącznej wartości ponad 1,7 mln zł. Pokryją one do 50% wartości inwestycji.

Wnioski na bony edukacyjne od poniedziałku... w starostwie

Foto: Wnioski na bony edukacyjne od poniedziałku... w...
cz śr, 13 września 2017 13:56

- Dokładamy wszelkich starań, żeby z końcem września pierwsze bony edukacyjne szły do naszych beneficjentów, których spodziewamy się, że może być ponad 450, a może nawet 500 – deklaruje Edyta Zawojska, naczelnik wydziału promocji starostwa łomżyńskiego, gdzie od poniedziałku, 18. września, dwójka doradców zawodowych będzie przyjmować chętnych na dofinansowanie studiów podyplomowych, kursów języków, zajęć z informatyki, szkoleń na kwalifikacje i uprawnienia. Jest się o co starać: typy studiów, kursów i szkoleń można łączyć, a pełnoletni uczestnik może dostać w ciągu 3 lat do 24 tys. zł z programu „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki”. - To projekty rzadko spotykane, bo tutaj jest duża dowolność wyboru różnych branż. Wiceprezydent Łomży Agnieszka Muzyk planuje otwarcie biura przyjmowania wniosków w ratuszu tydzień później, od poniedziałku, 25. września.

Zgubiły się na grzybach

Foto: Zgubiły się na grzybach
cz śr, 13 września 2017 13:01

Dwie grzybiarki w wieku 56 i 57 straciły orientację i zgubiły się w lasach Czerwonego Bodu. Pomógł... telefon komórkowy i policjanci, którzy weszli w głąb lasu i po kilku kilometrach marszu w deszczu, w terenie pozbawionym dróg i ścieżek odnaleźli je i bezpiecznie wyprowadzili z lasu.

Po co drzewa w Parku Jana Pawła II?

Foto: Po co drzewa w Parku Jana Pawła II?
cz śr, 13 września 2017 09:22

Ratusz ogłosił przetarg na budowę oświetlenia na terenie wschodniej części Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma w Łomży. Dotyczy on postawienia 51 lamp. W zakres zamówienia wchodzi demontaż istniejącego (starego) oświetlenia oraz wykarczowanie 12 rosnących tu drzew.

O bezpieczeństwie w Łomży

Foto: O bezpieczeństwie w Łomży
cz śr, 13 września 2017 08:22

Każdy ma wpływ na poprawę bezpieczeństwo – twierdza policjanci i zapraszają mieszkańców przede wszystkim łomżyńskiej starówki na pierwszą po wakacjach „debatę o bezpieczeństwie”. - Celem tych spotkań jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa – przekazuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

Dlaczego nie warto pożyczać od rodziny?

Foto: Dlaczego nie warto pożyczać od rodziny?
JJS śr, 13 września 2017 08:10

Pożycz pieniądze przyjacielowi – stracisz przyjaciela. Czy to powiedzenie znajduje potwierdzenie także w rodzinie? Nie zawsze i nie w każdym przypadku, ale często tak. Pożyczanie pieniędzy w gronie rodzinnym może mocno nadszarpnąć tę więź. Dlaczego zadłużanie się u bliskich nie jest najlepszym pomysłem?

Łomżyńskich terytorialsów coraz więcej

Foto: Łomżyńskich terytorialsów coraz więcej
cz wt, 12 września 2017 17:46

Na początku września na Starym Rynku w Łomży przysięgę wojskową składało 94 nowych żołnierzy z liczącego około 200 żołnierzy Batalionu Łomżyńskiego Wojsk Obrony Terytorialnej. Kolejna grupa około 30 ochotników do łomżyńskich terytorialsów już się szkoli i będzie składać przysięgę pod koniec miesiąca na uroczystości w Mońkach.

Niebezpiecznie na drodze

cz wt, 12 września 2017 13:39

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło około godz. 13 w Łomży. Najpierw na Alei Legionów w okolicy stacji paliw Ryś samochód potrącił pieszego, a kilka minut później na ulicy Zjazd doszło do kolizji samochodów osobowych. Ranny pieszy trafił do szpitala, a na Zjeździe ruchu odbywa się wahadłowo.

Palka burmistrzem w Nowogrodzie

Foto: Palka burmistrzem w Nowogrodzie
cz wt, 12 września 2017 12:42

Grzegorz Andrzej Palka (32 l.) objął stanowisko burmistrza Nowogrodu. Palka wygrał przedterminowe wybory zarządzone w tej gminie po śmierci poprzedniego burmistrza Józefa Piątka, którego był zastępcą. Po złożeniu ślubowania Palka mówił, że wybór na ten urząd, a szczególnie wynik – w pierwszej turze wyborów przy sześciu kontrkandydatach poparło go ponad 62,5 procent mieszkańców – był dla niego zaskoczeniem. Podkreślał, że sukces wyborczy nie jest przyczynkiem „do dumy czy pych”, i zapewniał, że dołoży wszelkich starań, aby tego zaufania mieszkańców nie utracić.

Drogowcy weszli też na Nowogrodzką

cz wt, 12 września 2017 08:43

Korki w Łomży to już norma. Większe są w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, ale ich wielkość potęgowana jest przez trwające w mieście remonty ulic: Gen. Wł. Sikorskiego i Polowej. Teraz do tego dołączyły jeszcze utrudnienia na Nowogrodzkiej. Przez dwa tygodnie będą tu trwały prace związane z regulacją włazów na studniach sieci kanalizacji sanitarnej.

Wpadła do zbiornika na gnojowicę

cz wt, 12 września 2017 08:35

Nietypowe zgłoszenie odebrali strażacy z Kolna we wtorkowy poranek. O pomoc prosił rolnik z pobliskiego Łosewa, któremu jałówka wpadła do zbiornika na gnojowicę. I choć zaczęło się... nieładnie, to historia z happy endem.

Bagna biebrzańskie to wylęgarnia ASF

Foto: Bagna biebrzańskie to wylęgarnia ASF
cz pon, 11 września 2017 17:08

W tym roku na terenach powiatów grajewskiego i monieckiego wirusa afrykańskiego pomoru świń wykryto już w kilkunastu gospodarstwach i u blisko 20 dzików padłych lub odstrzelonych przez myśliwych. Zdaniem rolników i weterynarzy „wylęgarnią” dzików z ASF są bagna biebrzańskie, które łączą oba powiaty. Władze weterynaryjne rozwój choroby w regionie chcą powstrzymać maksymalne ograniczając populację dzików. Pod lufy strzelb myśliwych do końca roku ma tu trafić kolejne ponad sto dzików.

Nie chcieli już żyć?

Foto: Nie chcieli już żyć?
cz pon, 11 września 2017 12:50

Codziennie w województwie podlaskim przynajmniej jedna osoba usiłuje targnąć się na własne życie. W Polsce takich przypadków codziennie jest 27. W 2016 r. Komenda Główna Policji odnotowała 9861 prób samobójczych, z czego 5405, zatem blisko 55% przypadków, zakończyło się zgonem. Samobójstwa częściej popełniają mężczyźni (85,8% przypadków), i częściej mieszkańcy miast (56,1%) niż wsi. W województwie podlaskim w ubiegłym roku było 389 zamachów samobójczych z których 167 zakończyło się zgonem.

Park Jana Pawła II czeka

Foto: Park Jana Pawła II czeka
cz pon, 11 września 2017 11:57

Rewitalizacja Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma w Łomży była pierwszym wielkim projektem „inwestycyjnym” zgłoszonym przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Pierwszy milion złotych, w atmosferze silnego podziału w Radzie Miasta, przeznaczono na jego realizację w 2015 roku. Najważniejszym argumentem zwolenników wycenianej na kolejne ponad 5 milionów złotych inwestycji, była unijna dotacja do 85% jej kosztów. Na nieco ponad rok przed końcem samorządowej kadencji dokończenie rewitalizacji parku dalej jest odkładane, a unijna dotacja, o której wciąż opowiada prezydent, spada już poniżej 30% całego przedsięwzięcia.

Pijany trafił w słup

cz pon, 11 września 2017 10:43

Ponad dwa promile alkoholu miał w sobie 29-letni kierowca audi, który w niedziele wieczorem jadąc ulicą Owocową w Łomży w kierunku Szosy Zambrowskiej nagle zjechał na prawą stronę jezdni i uderzył w słup oświetleniowy. Jak podają policjanci to tylko jeden z pijanych kierowców, którym w weekend nie udało się dojechać do domów.

Kukurydziana niedziela w Szepietowie

Foto: Kukurydziana niedziela w Szepietowie
cz pon, 11 września 2017 08:52

W niedzielę 10 września 2017 roku na terenach wystawowych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbył się Podlaski Dzień Kukurydzy. Impreza zorganizowana we współpracy z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy w Poznaniu jest znanym wydarzeniem w regionie. Jak co roku wszyscy zainteresowani uprawą kukurydzy mieli możliwość skorzystania z różnorodnych form pogłębienia swojej wiedzy oraz uczestnictwa w wielu atrakcjach. Podlaski Dzień Kukurydzy swoją obecnością zaszczycił Wiceminister Rolnictwa Jacek Bogucki który wraz z Dyrektorem Adamem Niebrzydowskim i prof. Tadeuszem Michalskim Prezesem Polskiego Związku Producentów Kukurydzy dokonał otwarcia.

„Łomża JA i TY”, zabawa i integracja

Foto: „Łomża JA i TY”, zabawa i integracja
cz pon, 11 września 2017 08:04

Plenerowa impreza rodzinna zakończyła V Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich „Łomża JA i TY”. Na skate parku przy ul. Śniadeckiego odbyły się zajęcia sportowe i taneczne, rocka zagrali MadBee, a fire show zaprezentowała grupa Maori. Była też wielka niespodzianka, występ... niewidomego perkusisty, a główną atrakcją była loteria fantowa na rzecz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży. 500 losów rozeszło się w niecałe trzy godziny, a nagród było wiele, w tym vouchery, kosze prezentowe, obrazy, tablet i konsola Xbox, więc ich losowanie było bardzo emocjonujące.

Kolizja na drodzie Łomża - Ostrów Mazowiecka

Foto: Kolizja na drodzie Łomża - Ostrów Mazowiecka
cz nie, 10 września 2017 18:15

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w niedzielne popołudnie w okolicy wsi Stare Konopki na drodze Łomża – Ostrów Mazowiecka. Po zderzeniu się dwóch samochodów osobowych jeden z nich wypadł z drogi i zatrzymał się przy dużym przydrożnym drzewie.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0