Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 08 lipca 2020 napisz DONOS@

Samorządowcy z krzyżami

Foto: Samorządowcy z krzyżami
cz pon, 08 czerwca 2020 16:46

Dziewiętnastu samorządowców z gmin wiejskich województwa podlaskiego otrzymało państwowe odznaczenia przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej. Wśród uhonorowanych Krzyżami Zasługi znaleźli się wójtowie gminy Łomża, Śniadowo i Mały Płock. Najwyższe z odznaczenie otrzymał Antoni Lewandowski inspektor w Urzędzie Gminy Kolno.

Domino na Legionów

Foto: Domino na Legionów
cz pon, 08 czerwca 2020 13:12

Cztery samochody osobowe zderzyły się na alei Legionów w okolicy restauracji McDonald w Łomży. Na miejscu pracują służby ratunkowe. - To było klasyczne domino – mówi Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży zaznaczając, że na razie jeszcze nie wiadomo czy zdarzenia to zostanie zakwalifikowane jako kolizja czy jako wypadek.

Narkotyki w Łomży

Foto: Narkotyki w Łomży
cz pon, 08 czerwca 2020 10:41

Prawie 160 gramów amfetaminy i marihuanę miał 35-latek zatrzymany przez łomżyńskich policjantów. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Bezrobocie podskoczyło w Łomży

Foto: Bezrobocie podskoczyło w Łomży
cz pon, 08 czerwca 2020 08:39

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu maja 2020 r. była ponad 10% wyższa niż w maju 2019 r. W stosunku do kwietnia poziom bezrobocia zwiększył się o 3,0% tj. 97 osób.

Ranek słoneczny, a po południu burze

Foto: Ranek słoneczny, a po południu burze
cz pon, 08 czerwca 2020 06:31

Ponad 10 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni spało podczas burzy, która przed godziną 22 nadciągnęła nad Łomżę. Dziś poranek słoneczny, ale synoptycy na popołudnie znowu zapowiadają burzową atmosferę. Poniedziałek będzie bardzo ciepły. Do południa temperatura może wzrosnąć nawet do 28°C.

95-lecie OSP w Kołakach Kościelnych

Foto: 95-lecie OSP w Kołakach Kościelnych
cz nie, 07 czerwca 2020 17:35

Strażacy ochotnicy z Kołaków Kościelnych świętowali 95-lecie istnienia jednostki. Z okazji jubileuszu druhowie otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Dlatego, warto!

Foto: Dlatego, warto!
cz nie, 07 czerwca 2020 14:43

Mija już dwa i pół miesiąca od marcowej edycji akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”. Ten wyjątkowy czas przyniósł obawy, niepewność i zagrożenia. Choć w łomżyńskim szpitalu pozostawało wiele wolnych łóżek, a pacjenci musieli szukać pomocy z dala od miejsc swojego zamieszkania, krew którą pod koniec marca oddali życzliwi ludzie, została już wykorzystana. Ziścił się, niestety, przewidywany na początku pandemii scenariusz i z każdym dniem krew jest coraz bardziej deficytowym lekiem.

Biskup „zachęca” do organizowania tradycyjnych procesji Bożego Ciała

Foto: Biskup „zachęca” do organizowania tradycyjnych ...
cz nie, 07 czerwca 2020 14:37

Przed tygodniem Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski wydał zarządzenie informujące, że w związku z ograniczeniami państwowymi w stanie epidemii „zmuszeni jesteśmy zrezygnować w tym roku z tradycyjnej procesji Bożego Ciała ulicami parafii”. Teraz biskup wydał nowy dokument, w którym zachęca duszpasterzy do organizowania tradycyjnych procesji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Przy czym należy pamiętać o uprzednim uzyskaniu zgody i zabezpieczenia odpowiednich służb, w tym policji, straży miejskiej oraz zarządcy dróg – czytamy w dokumencie.

Podziemna niecka z kamieni w sercu Starego Rynku

Foto: Podziemna niecka z kamieni w sercu Starego Rynku
cz pt, 05 czerwca 2020 19:37

Archeolodzy z firmy Izis w Białej Podlaskiej coraz śmielej dobierają się do podziemnych tajemnic Starego Rynku w Łomży. Prowadzą na całej połaci placu prace wykopaliskowe od kwietnia 2020 r. i wydobyli dotąd ponad 500 zabytków od XV wieku po wiek XX. Są to głównie fragmenty naczyń z ceramiki stołowej i budowlanej oraz srebrne i miedziane monety z czasów Jagiellonów, Węgrów, Krzyżaków i Rosjan. Najwięcej emocji i fantastycznych domysłów obserwujących te wykopaliska łomżyniaków budzą, oczywiście, tajemnicze, podziemne fundamenty i 4-metrowa kamienna niecka.

Bo droga w lesie była za wąska...?

Foto: Bo droga w lesie była za wąska...?
mm pt, 05 czerwca 2020 19:35

Do nietypowego zdarzenia doszło w piątek przed wieczorem na drodze do Jednaczewa. W okolicach leśniczówki cysterna przewożąca nieczystości wywróciła się na bok. Kierowcy nic się nie stało, i... nic się z niej nie wylało.

Utrudnienia na drodze Łomża - Kolno

cz pt, 05 czerwca 2020 17:56

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło w okolicy Zalesia na drodze Łomża – Kolno. Na miejscu pracują służby ratunkowe, a ruch dobywa się wahadłowo.

Łomżyniacy wspominają wizytę Jana Pawła II

Foto: Łomżyniacy wspominają wizytę Jana Pawła II
cz pt, 05 czerwca 2020 17:41

- Wszyscy żyliśmy wizytą Ojca Świętego, bo to było coś nowego, wzbudzającego zaangażowanie i entuzjazm, ludzie solidaryzowali się i chcieli pomóc – opowiada Iwona Minda, ówczesna dyrektor „Ekonomika”, wspominająca organizację spotkania w Łomży (4. i 5. czerwca 1991 r.) Jana Pawła II i przyjęcie tysięcy pielgrzymów z Diecezji Łomżyńskiej i okolicznych terenów. - Nasza szkoła była wciągnięta do wizyty Papieża, za zgodą kuratorium Oświaty w Łomży, w taki sposób, że mieliśmy gościć nastolatków i 20-kilkulatków z Litwy, z którymi Papież spotkał się w środę rano w Katedrze.

Do Parku Wodnego od 15 czerwca

Foto: Do Parku Wodnego od 15 czerwca
cz pt, 05 czerwca 2020 16:32

Od soboty 6 czerwca w Polsce ponownie mogą funkcjonować baseny zamknięte po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemią. W Łomży udostępnienie klientom obiektu Parku Wodnego planowane jest od 15 czerwca, a kwestia uruchomienia Pływalni przy ul. Niemcewicza jest obecnie analizowana – podaje Przemysław Chrzanowski z MOSiR.

Okradli staruszkę na „wodociągowców”

cz pt, 05 czerwca 2020 11:33

Prawie 3 tysiące złotych skradli złodzieje 88-letniej mieszkance Łomży. Przyszli do mieszkania kobiety pod pretekstem zakręcenia wody na czas rzekomego remontu sieci. Wykorzystując łatwowierność starszej kobiety zabrali jej wszystkie oszczędności. Policjanci szukają złodziei i apelują o ograniczone zaufanie do obcych.

Kolej+ dojedzie do Łomży?

Foto: Kolej+ dojedzie do Łomży?
cz pt, 05 czerwca 2020 08:48

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły nabór zgłoszeń projektów do Programu uzupełnienia lokalnej i regionalnej infrastruktury kolejowej – Kolej+ do 2028 roku. Zakłada on m.in. uzupełnienie sieci kolejowej o połączenia kolejowe miejscowości o populacji powyżej 10 tys. mieszkańców, które nie posiadają dostępu do połączeń pasażerskich z miastami wojewódzkimi. Łomża jest jednym z największych miast w Polsce, które spełnia ten warunek. Emilia Malinowska z Gabinetu Marszałka zapewnia, że Zarząd Województwa Podlaskiego planuje przystąpić do tego programu i zgłosić do modernizacji linię kolejową do Łomży. Zapowiada także, że wkrótce ma być podpisana umowa na dofinansowanie opracowania dokumentacji projektowej pod tę inwestycję.

Nielegalne towary w przesyłkach kurierskich

Foto: Nielegalne towary w przesyłkach kurierskich
cz pt, 05 czerwca 2020 08:09

Blisko 1320 tabletek i ampułek z lekarstwami zawierającymi sterydy i hormony oraz ponad 120 szt. podrobionych perfum, odzieży i galanterii przejęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży. Nielegalne towary o szacunkowej wartości rynkowej ponad 34 tysięcy zł zostały zabezpieczone podczas kontroli przesyłek w oddziale jednej z firm kurierskich.

Burze z gradem

Foto: Burze z gradem
cz pt, 05 czerwca 2020 07:54

Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Białymstoku ostrzega przed burzami z gradem, jakie po południu, wieczorem i nocą mogą przechodzić nad regionem. W czasie nawałnic lokalnie może spaść do 25 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, a porywy wiatru mogą sięgać do 75 km/h.

Zmarł ks. Marian Łupiński

Foto: Zmarł ks. Marian Łupiński
cz pt, 05 czerwca 2020 07:44

W wieku 90 lat, po przeżyciu 64 lata w kapłaństwie wczoraj zmarł ksiądz Marian Łupiński, emerytowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej. Przez ostatnie 18 lat związany z parafią pw. Krzyża Świętego w Łomży.

Uciekał przed więzieniem

cz cz, 04 czerwca 2020 17:46

Przez pół roku skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Został zatrzymany wczoraj przez łomżyńskich kryminalnych.

Wypadek na drodze do Kolna spowodował pijany kierowca

Foto: Wypadek na drodze do Kolna spowodował pijany ki...
cz cz, 04 czerwca 2020 10:57

Dwie osoby zostały ranne w wypadku na drodze Łomża – Kolno. W pobliżu miejscowości Zalesie, za Małym Płockiem, samochód osobowy wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Droga krajowa nr 63 po wypadku była zablokowana, ale teraz jest już przejezdna.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę