Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Ponownie ruszy budowa sali gimnastycznej przy SP5

mm so, 04 listopada 2023 10:46

Drożej i rok później niż pierwotnie planowano ma zostać zakończona budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży. Ratusz ogłosił w piątek podpisanie umowy z nowym wykonawcą.

Zwyciężczyni The Look Of The Year wróciła do Łomży

mm so, 04 listopada 2023 09:14

- Wylecieliśmy z Warszawy do San Remo we Włoszech na konkurs międzynarodowy The Look of The Year w piątek, 27. października – opowiada 17-letnia Aleksandra Łada, zwyciężczyni TLOTY, którą zaprosiliśmy do redakcji 4lomza.pl na herbatę po powrocie. - Reprezentowałam Polskę wraz z Iwo Faliszewskim, zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu krajowego, i zwycięzcami zeszłorocznej edycji: Kasią Trela i Fabianem Kosińskim. To zgrupowanie około 70 finalistów z ponad 50 krajów trwało 4 dni i każdy z nich był przepełniony przymiarkami oraz przygotowaniami do gali finałowej.

Pomysłowy gość hotelowy

mm pt, 03 listopada 2023 13:39

Miał pieniądze na jedną noc w hotelu, choć chciał spędzić dłużej. „Pomysłowy” 34-latek zabrał więc drukarkę fiskalną by tam poszukać pieniędzy. Rozczarował się, bo zabrał urządzenie rejestrujące, ale bez szuflady z pieniędzmi. Teraz grozić mu może nawet 7,5 roku więzienia.

Wietrzny weekend

mm pt, 03 listopada 2023 12:03

W weekend Polska będzie w zasięgu rozległego niżu znad Wysp Brytyjskich i Morza Północnego oraz związanego z nim układu frontów atmosferycznych. W piątek spodziewać należy się więc wietrznej i deszczowej pogody. W sobotę wiatr nieco osłabnie i odrobinę się wypogodzi, ale w niedzielę wróci pochmurna i deszczowa pogoda.

Kwesta na leczenie 15-letniego Jakuba w Galerii Veneda

mm pt, 03 listopada 2023 11:38

W połowie września 15-letni uczeń z Łomży Jakub Pałka trafił z bólem i zawrotami głowy na SOR do Białegostoku. 20. września karetka zawiozła Kubę do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Lekarze wykryli nowotwór złośliwy mózgu. Po operacji chłopiec ma niedowład i podawana mu jest chemioterapia. Samotna mama Jakuba z dwójką rodzeństwa apeluje o pomoc finansową do ludzi o dobrym sercu, a szkoła organizuje kwestę charytatywną z kiermaszem w sobotę w Galerii Veneda.

Udane kwesty 2023

mm pt, 03 listopada 2023 10:29

Ponad 60 tys. zł zebrano w Łomży na ratowanie zabytków starego cmentarza. W Nowogrodzie, gdzie także prowadzono kwestę na tamtejszy cmentarz, do puszek wrzucono 10 tys. zł, a w Piątnicy prawie 10 tys. zł.

Zbudowaliśmy nagrobek Mistrzowi Brzezińskiemu (+ 81)

mm pt, 03 listopada 2023 07:58

„Jesteście wielcy, grubi i wspaniali. Kocham Was miłością pierwszą. Wasz Tomek” - te oryginalne słowa, wypowiadane wiele razy do młodzieży z autorskiego Czarnego Teatru Sivina II przez aktora, scenarzystę i reżysera Tomasza Brzezińskiego, znalazły się na płycie inskrypcyjnej Jego nagrobka. Przy alei głównej starego cmentarza w Łomży, zamiast ziemnej mogiły, otoczonej podwójną opaską z kamieni polnych, zbudowaliśmy z czarnego granitu nagrobek Mistrzowi. Było to możliwe, dzięki ofiarności Czytelniczek i Czytelników portalu 4lomza.pl, którzy zamierzają przekazać na ten cel w sumie około 15 tysięcy zł. Do 30. listopada prowadzimy zbiórkę na portalu Zrzutka - link poniżej.

81. rocznica likwidacji łomżyńskiego getta

mm cz, 02 listopada 2023 16:41

Przed wojną około 10 tys mieszkańców Łomży było wyznania mojżeszowego. 12 sierpnia 1941 roku utworzono getto, pewien rodzaj więzienia. 2 listopada 1942 roku Niemcy je zlikwidowali. Części ludności ginęła w Lesie Giełczyńskim, innych wywieziono.

Dzień Wszystkich Świętych na drogach spokojny

mm cz, 02 listopada 2023 13:19

Spokojnie minął dzień Wszystkich Świętych na drogach województwa podlaskiego. Doszło do 35 kolizji. W Łomży obyło się bez wypadków, a kolizji drogowych zarejestrowano 7.

Nieboszczyk na chodniku

mm cz, 02 listopada 2023 11:16

W centrum miasta na ulicy Polowej znaleziono martwego mężczyznę. Wstępne ustalenia policji nie wskazują na udział w tym osób postronnych.

Policja szuka 17-latki

mm cz, 02 listopada 2023 07:48

Łomżyńscy policjanci proszą o pomoc w odnalezieniu 17-letniej Leny Głebockiej. Dziewczyna wyszła z domu we wtorek i do tej pory nie wróciła.

Aleksandra Łada z II LO wygrała The Look of The Year

mm śr, 01 listopada 2023 19:37

Projektanci mody i agencje modelek i modeli ciągle szukają nowych, młodych, ciekawych twarzy osób, które chcą zaprezentować ubiory na pokazach i reklamować luksusowe towary i usługi. Aby znaleźć amatorki i amatorów przygody z modą, organizowane są konkursy, wśród których od 40 lat cieszy się sławą The Look of The Year. TLOTY odkrył gwiazdy: Cindy Crawford w 1983 r. i Diane Kruger w 1992 r. Czy 17-letnia Aleksandra Łada po sukcesie w San Remo 2023 podąży ich śladem?

Zasiłek pogrzebowy. Komu przysługuje?

mm śr, 01 listopada 2023 09:18

O zasiłek pogrzebowy może ubiegać się nie tylko rodzina zmarłego, ale również sąsiad, pracodawca, dom pomocy społecznej, gmina, czy powiat, o ile udokumentują poniesione koszty pogrzebu. Tylko w tym roku w całym kraju od stycznia do września ZUS wypłacił niemal 269,3 tys. zasiłków pogrzebowych, w regionie 6,5 tys.

Okrągły rok ze Znanymi Zmarłymi Łomży

mm śr, 01 listopada 2023 08:05

„Puste miejsce nie zapełni się...” - śpiewał swoją balladę Dariusz Gałczyk (+ 44 l.), który odszedł z tego świata przed 13 laty. Czy puste po Nim miejsce na scenie poetyckiej i muzycznej Łomży przez ten czas się zapełniło? - Czytelniczki i Czytelnicy 4lomza.pl mogą oceniać sami w Dniu Wszystkich Świętych i Zaduszki Anno Domini 2023. Pozostało niejedno puste miejsce w sercach najbliższych i przyjaciół oraz w placówkach, instytucjach i organizacjach Łomży. Kogo żegnaliśmy w ciągu roku?

Dachowanie na Piłsudskiego

mm wt, 31 października 2023 20:18

Dwa auta zderzyły się na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Kazańską. Nitka w stronę Szosy Zambrowskiej jest zablokowana.

Drogowskaz jak stał, tak stoi, ale w innym miejscu

mm wt, 31 października 2023 18:43

Drogowskaz z rogu ulic Farnej i Długiej zmienił swoją lokalizację. Po serii uszkodzeń i „wyrwań” pracownicy MPGKiM-u przestawili go w nowe miejsce.

Rattanowe żyrandole - eko akcent w stylu boho w Twojej przestrzeni

JJS wt, 31 października 2023 15:04

Myślałeś o tym, by dodać swoim wnętrzom szczyptę natury? Rattanowe lampy, bambusowe akcenty oraz wiklinowe elementy oświetleniowe w stylu boho mogą być odpowiedzią na Twoje marzenia. W świecie, gdzie eko design i miłość do naturalnych tworzyw dominują, żyrandole rattanowe zdobywają serca wielbicieli wnętrz!

Ratujemy zabytkowe nagrobki za pieniądze z kwesty TPZŁ

mm wt, 31 października 2023 14:49

Kwesta Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej jednoczy mieszkańców Łomży i przyjezdnych kilku pokoleń wokół idei uratowania zabytków starego cmentarza z 1801 r. Rok temu kwestarze w Dzień Wszystkich Świętych zebrali do zaplombowanych puszek prawie 50 tysięcy zł, dzięki czemu konserwatorzy zabytków odrestaurowali następne nagrobki i pracują nad przywróceniem świetności kolejnym pamiątkom z przeszłości Łomży. 1. listopada kwestarze znowu zaapelują o naszą hojność.

Szczęśliwy finał poszukiwań

mm wt, 31 października 2023 14:38

Ponad 60 osób szukało w sobotni wieczór 83-letniej mieszkanki gminy Zbójna. Wyziębioną i osłabioną kobietę znaleźli policjanci w leśnym dole, z którego nie mogła się wydostać.

Policjantka z Łomży mistrzynią MMA

mm wt, 31 października 2023 13:08

Kinga Szyłak, starszy posterunkowy z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, zajęła I miejsce w VIII Mistrzostwach MMA w Gliwicach. W największej amatorskiej imprezie MMA w Polsce policjantka z Łomży startowała w kategorii 47,7 kg.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę