sobota, 28 marca 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Metalowy hangar pod plandeką

Foto: Metalowy hangar pod plandeką
cz cz, 27 lutego 2020 08:30

Po miesiącach wysiłku udało się postawić „stary” hangar lotniczy na działce przy ul. Zjazd. Ma być wykorzystywany jako garaż na potrzeby MOSiR i WOPR. Okazuje się, że potrzebne jest jeszcze „doszczelnienie konstrukcji”. Ma to nastąpić poprzez przykrycie hangaru „otokowo-powłokowym banerem reklamowym”. M.in. na jego zakup władze miasta przeznaczyły 100 tys. zł.

Zielone biuro, czyli o korzyściach z posiadania roślin w biurze!

Foto: Zielone biuro, czyli o korzyściach z posiadania...
JJS cz, 27 lutego 2020 08:18

W dzisiejszych czasach dużo się mówi na temat ekologii, recyklingu czy weganizmu. Problemy związane z tą tematyką, m.in. zmianami klimatycznymi są cały czas obecne w mediach i naszym codziennym życiu. Jednakże oprócz negatywnej części tego aspektu, są także pozytywy. Bycie eko jest nie tylko modne ale przede wszystkim zdrowe! W myśl tej idei, nawet w tak pozornie niezwiązanej z tym dziedzinie jaką są nieruchomości, można być bardziej "zielonym" ;).

Modlitwa, post i jałmużna na 40 dni pokuty

Foto: Modlitwa, post i jałmużna na 40 dni pokuty
cz śr, 26 lutego 2020 15:46

„Posypmy głowę popiołem, o śmierci myślmy pospołem... Pokutę czyńcie za grzechy, na stronę teraz uciechy” - rozbrzmiewała smętna pieśń Teofila Klonowskiego (1805 – 1876) w Katedrze, gdy biskup łomżyński Janusz Stepnowski nakładał na głowy księży popiół ze spalonych rok temu palm wielkanocnych na znak, że: „Prochem jesteś i w proch się obrócisz”. Modlitwa, post i jałmużna to praktyki zalecane od Środy Popielcowej na 40 dni Wielkiego Postu, nawiązującego do samotności Chrystusa na pustyni. Biskup zachęcał setki wiernych do unikania telewizji i internetu i pomagania.

Władze nie chcą linii kolejowej przez środek Łomży

Foto: Władze nie chcą linii kolejowej przez środek Łomży
cz śr, 26 lutego 2020 15:15

- Przeprowadzenie kolei przez miasto Łomża, po obecnym śladzie (dawnej rezerwy kolejowej – dop.red.) według Studium, z punktu widzenia ekonomicznego, transportowego i środowiskowego na pewno jest nieuzasadnione – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski rozpoczynając dyskusję radnych miasta o przedstawionym w projekcie Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego przebiegu nowej linii kolej z Warszawy przez Łomżę na Mazury. Dyskusja, w której brał udział także poseł Lech Kołakowski, trwała niespełna półtorej godziny. Toczyła się głównie wokół proponowanych przez niego innych przebiegów linii kolejowej. Pierwszy przedstawił przed rokiem – wzdłuż obwodnicy Łomży w ciągu Via Baltica, a drugi teraz - po zachodnich rubieżach miasta, z dworcem w okolicy Fadomu. - Dla rozwoju naszego miasta, patrząc na kilka pokoleń do przodu, lata 2040-2060, najlepszym wariantem będzie oddalenie za obwodnicę. Dla naszego pokolenia najlepszym wariantem jest ten bliższy przy Fadomie – mówi poseł podkreślając, że on optuje za tym pierwszym rozwiązaniem. Radni, przy jednym głosie wstrzymującym się, przyjęli stanowisko za tym drugim wariantem.

Nielegalny hazard w Łomży

Foto: Nielegalny hazard w Łomży
cz śr, 26 lutego 2020 09:50

Trzy nielegalnie działające automaty do gier hazardowych przejęli łomżyńscy celnicy. Urządzenia stały w jednym lokalu w Łomży, w którym - jak podają celnicy - zamontowany był monitoring służący do selekcji klientów.

Środa Popielcowa - post ścisły

Foto: Środa Popielcowa - post ścisły
cz śr, 26 lutego 2020 08:19

Dziś w Kościele katolickim obchodzimy Środę Popielcową, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Ten dzień ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Wiernych obowiązuje post ścisły tzn. post jakościowy polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i post ilościowy, czyli spożywanie pokarmów raz do syta i dwa razy dla zaspokojenia głodu.

Codzienna walka o zdrowie syna

Foto: Codzienna walka o zdrowie syna
cz wt, 25 lutego 2020 17:09

- Mój 8-letni syn Filipek znany jest czytelnikom 4lomza.pl, o którym portal pisze z okazji kolejnych koncertów charytatywnych od 2015 r., dlatego serdecznie zapraszam łomżyniaków i mieszkańców z okolic na koncert charytatywny do Galerii Veneda w najbliższą sobotę, 29. lutego, od godziny 12. do 19. - zachęca Agnieszka Wądołowska, mama Filipa Wądołowskiego z Łomży, który prawie od urodzenia choruje na wiotkie porażenie mózgowe czterokończynowe i padaczkę lekooporną. - Dużo w tym roku zmieniło się w życiu Filipka: mniej choruje, chodzi do przedszkola Nutka, uczestniczy chętniej w zajęciach i zabiega o kontakty z rówieśnikami. Niestety, nadal nie mówi i ma epilepsję.

66,6 miliona złotych na alkohol

Foto: 66,6 miliona złotych na alkohol
cz wt, 25 lutego 2020 17:06

Coraz więcej pieniędzy na alkohol wydają mieszkańcy Łomży. Z oficjalnych danych przekazywanych przez handlowców do ratusza wynika, że wartość alkoholu sprzedanego w ubiegłym roku w łomżyńskich sklepach, barach, pubach i restauracjach przekroczyła już 66 milionów 600 tysięcy złotych. To wzrosty o ponad 65% w stosunku do kwoty osiągniętej 10 lat temu.

MBA w Jańskim przepustką do Rady Nadzorczej MPK

Foto: MBA w Jańskim przepustką do Rady Nadzorczej MPK
cz wt, 25 lutego 2020 10:13

Wreszcie ujawniono skład Rady Nadzorczej nowej miejskiej spółki MPK, w którą przekształcany jest dotychczasowy zakład budżetowy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. Potwierdzają się plotki - dwóch z trzech członków gremium powołanego przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, prawo do zasiadania w Radach Nadzorczy uzyskało zdobywając dyplom Master of Business Administration w Uczelni Jańskiego w Łomży. Większość studentów to lokalne VIP-y, którzy studiowali za pieniądze z bonów edukacyjnych dzielonych w ratuszu.

Wyprowadzka z ratusza

Foto: Wyprowadzka z ratusza
cz wt, 25 lutego 2020 09:00

W najbliższy czwartek i piątek jeden miejski wydział, dwa biura i dwóch „niezależnych” inspektorów będzie przeprowadzało się z ratusza przy Starym Rynku. Nową ich siedzibą ma być biurowiec dawnego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Nowej 2. Będzie to kolejny adres w mieście, pod którym będą znajdowały się jakieś wydziały Urzędu Miejskiego.

Miasto dopłaci do biznesu

Foto: Miasto dopłaci do biznesu
cz pon, 24 lutego 2020 16:42

280 tysięcy złotych miałaby dopłacić Łomża prywatnemu przedsiębiorcy w związku z wnioskowaną przez niego zamianą działek z miastem. Co ciekawe, to miasto oddaje przedsiębiorcy więcej ziemi. Proponowana zamiana działek wywołała wiele kontrowersji już wiosną ubiegłego roku. Teraz prezydent skierował na sesję Rady Miejskiej wniosek z setkami zmian w budżecie miasta na 2020 rok. Wśród nich jest m.in. przeznaczenie 70 tys. zł na zakup laptopów dla radnych i 280 tys. zł na dopłatę do zamiany działek przy ul. Sybiraków i przy ul. Zjazd.

Pijany 23-latek w samochodzie złapany po raz drugi

cz pon, 24 lutego 2020 13:23

Specjaliści biją na alarm – w Polsce ciągle jest społeczne przyzwolenie na picie alkoholu i jazdę samochodem. Każdego dnia policjanci także w regionie zatrzymują nietrzeźwych kierowców. Tylko w sobotę i niedzielę w województwie podlaskim zatrzymano ich 11. Wśród nich był 23-latek, który jechał fordem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiada przy sobie prawa jazdy, gdyż już wcześniej policjanci mu je zatrzymali również za jazdę pod wpływem alkoholu.

Spadek cen mleka

Foto: Spadek cen mleka
cz pon, 24 lutego 2020 12:23

O około 4% spadła w styczniu cena mleka po jakiej surowiec sprzedawali rolnicy w województwa podlaskiego. Spadek był dużo większy niż w kraju, i w efekcie rolnicy z regionu przestali dostawać najwyższe stawki w Polsce.

Palący problem śmieci. Ceny będą jeszcze wyższe

Foto: Palący problem śmieci. Ceny będą jeszcze wyższe
cz pon, 24 lutego 2020 11:38

Miejska spółka śmieciowa ZGO ma coraz większe problemy z pozbyciem się produkowanych śmieci. Chodzi głównie o odpady, które powinny trafiać do spalenia. Tylko w ubiegłym roku odebrano ich około 18 tysięcy ton, a do spalenia przekazano niespełna 1/3 z nich. Pozostałe leżą na hałdach i z dnia na dzień stanowią coraz większy problem. - Jeżeli w najbliższym czasie nic się nie zmieni na rynku zagospodarowywania odpadów, to będziemy zmuszeni do zweryfikowania naszej stawki „na bramie” za przyjęcie odpadów w Instalacji Komunalnej – Czartoria – grozi Jan Perkowski, prezes ZGO zapowiadając, że niebawem może ograniczyć przyjmowanie śmieci z okolicznych gmin.

Nabór wniosków o dotację na nawadnianie gospodarstwa

Foto: Nabór wniosków o dotację na nawadnianie gospoda...
cz pon, 24 lutego 2020 09:18

Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. 21 lutego ruszył nabór wniosków, który potrwa do 20 kwietnia 2010 r. O pomoc, która realizowana jest w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” z PROW 2014-2020,  może wystąpić rolnik posiadający gospodarstwo o powierzchni co najmniej 1 ha i nie większe niż 300 ha. Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR, można je także składać za pośrednictwem biur powiatowych.

Korki wokół starówki

Foto: Korki wokół starówki
cz pon, 24 lutego 2020 08:45

W poniedziałkowy poranek zamknięto dla ruchu ulicę Rządową. To druga po Giełczyńskiej ulica prowadząca do Starego Rynku, na której zaczyna się remont. W związku z tym zmieniono organizację ruchu także na ul. Dwornej, która od dziś jest ulicą dwukierunkową na całej długości. Policjanci proszą kierowców o zwracanie uwagi na nowe znaki i nie jeżdżenie na pamięć, a prezydent miast apeluje do kierowców, przedsiębiorców i mieszkańców starówki o „spokój i zrozumienie”. Wielkie roboty drogowe w tej części Łomży potrwają co najmniej do końca roku.

Kandydat na prezydenta w Łomży

Foto: Kandydat na prezydenta w Łomży
cz so, 22 lutego 2020 18:45

Ma 37 lat, uczestniczy w życiu politycznym od 2001 roku i – jak mówi - ciągle połowa Polaków jeszcze go nie zna. Niedawno wygrał prawybory zorganizowane przez prawicowe partie tworzące parlamentarną „Konfederację”. Partyjni działacze zbierają podpisy, aby móc formalnie zarejestrować go jako kandydata na Prezydenta Polski w majowych wyborach. Krzysztof Bosak w sobotnie popołudnie spotkał się ze swoimi sympatykami w Łomży. Zachęcał, „aby się w to włączyć, wesprzeć, pomóc zbierać podpisy, a jak ktoś ma rezerwę finansową, to przekazać nam darowiznę, (bo) kampania za darmo się nie zrobi” - mówił podkreślając, że „duże banki kredytów (na kampanię – dop. red.) nam odmówiły”.

Pożegnanie Henryka Gały

Foto: Pożegnanie Henryka Gały
cz pt, 21 lutego 2020 20:55

Poeta Henryk Gała spoczął na cmentarzu parafialnym w Drozdowie. W ostatniej drodze towarzyszyli mu przyjaciele, mieszkańcy Drozdowa i współpracownicy, również z instytucji kultury, których nie byłoby bez Niego, Teatru Lalki i Aktora oraz Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego. Zabrakło tylko przedstawicieli jakichkolwiek władz, od tych gminnych przez miejskie do wojewódzkich, żeby pożegnać jednego z najwybitniejszych polskich poetów, osobę niezwykle zasłużoną dla Łomży i regionu. – Był to człowiek wielki i wielka osobowość Ziemi Łomżyńskiej, a jego odejście jest dla nas ogromną stratą – podkreślał Zygmunt Zdanowicz, prezes Zarządu Głównego TPZŁ, dodając, że Henryk Gała pozostawił po sobie bardzo dużo, a teraz już tylko od łomżyńskich radnych zależy decyzja, czy pośmiertnie zostanie honorowym obywatelem Łomży.

Kolizja przy moście

Foto: Kolizja przy moście
cz pt, 21 lutego 2020 15:58

Przez około godzinę zablokowany był przejazd przez most majora Henryka Dobrzańskiego „Hubal”. W piątkowe popołudnie zderzyły się tu dwa samochody osobowe. Na szczęście nikomu z jadących w samochodach nic złego się nie stało.

Wyjaśniają śmierć 27-latka

Foto: Wyjaśniają śmierć 27-latka
cz pt, 21 lutego 2020 15:26

Śledczy z Prokuratury Rejonowej w Łomży ustalili personalia mężczyzny, którego ciało znaleziono o poranku na tyłach blaszaka przy ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. To 27-letni mieszkaniec Łomży. Na razie nie wiadomo co było przyczyną jego śmierci.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę