niedziela, 26 stycznia 2020 napisz DONOS@

Paski klinowe - co musisz o nich wiedzieć?

Foto: Paski klinowe - co musisz o nich wiedzieć?
JJS pt, 20 grudnia 2019 13:06

Paski napędowe to elementy budowy wielu maszyn oraz urządzeń. Odpowiadają za przenoszenie napędu, więc ich prawidłowe działanie jest niezbędne, aby w ogóle uruchomić maszynę. Dowiedz się więcej o ich funkcjach i rodzajach.

Przekładnia łańcuchowa – czym jest i do czego służy?

Foto: Przekładnia łańcuchowa – czym jest i do czego s...
JJS pt, 20 grudnia 2019 13:01

Przekładnia łańcuchowa to mechanizm, który stosowany jest w miejscach, gdzie przekazywany jest napęd. Możemy znaleźć ją chociażby w rowerze. W tym przypadku za pomocą łańcucha pedały napędzają tylne koło. Oprócz tego taki układ jest także wykorzystywane w silnikach spalinowych. Tu zaś pasek klinowy napędza alternator.

Nowa droga w polu... w centrum Łomży

Foto: Nowa droga w polu... w centrum Łomży
cz pt, 20 grudnia 2019 12:43

W centralnym miejscu Łomży przez lata były niemal same chaszcze. Teraz ten teren ma szansę stać się przemysłową dzielnicą miasta. Pomiędzy aleja Legionów, a ul. Spokojną, od ul. Sikorskiego do alei Piłsudskiego powstała nowa ulica Kolejowa. Ma 780 metrów długości, 7 metrów szerokości i niezbędną infrastrukturę, aby mogły tu powstawać kolejne zakłady. - Jest to droga dla przedsiębiorców – mówił Mariusz Chrzanowski prezydent Łomży podczas otwarcia nowej ulic Kolejowej.

Na kolej do Łomży trzeba będzie poczekać

Foto: Na kolej do Łomży trzeba będzie poczekać
cz pt, 20 grudnia 2019 10:31

Na 78 milionów złotych szacują klejarze konieczne nakłady na modernizację linii kolejowej Łomża – Śniadowo. Jej remont jest na przedostatnim miejscu rządowego „Programu Kolej +”. Zaktualizowano go na początku grudnia. Torowisko do Łomży to jedyny projekt z północno-wschodniej Polski i jeden z najtańszych na liście, ale na szybki remont się nie zanosi.

Pośrednicy dobra

Foto: Pośrednicy dobra
cz pt, 20 grudnia 2019 09:38

25 rodzin, głównie z parafii Krzyża Świętego, odwiedzi wczoraj wieczorem wolontariusze Grupy Ratowniczej „Nadzieja”. Do rodzin dostarczyli paczki z żywnością. - Produkty przynieśli do kościoła ludzie w czasie rekolekcji parafialnych – mówi ks. dr Radosław Kubeł. - Nasi parafianie niosą te produkty, składają pod Krzyżem, a my roznosimy. Jesteśmy takimi pośrednikami dobra. Produktów było tak dużo, że każda z obdarowanych rodzin otrzymała po cztery pełne torby.

Zła jakość powietrza w Łomży

Foto: Zła jakość powietrza w Łomży
cz pt, 20 grudnia 2019 08:54

Mimo rekordowo ciepłego grudnia w wielu częściach Łomży powietrze aż śmierdzi spalinami potwierdzając zanieczyszczenie. Teraz dobitnie okazuje się, że problem nie dotyczy tylko osiedli domków jednorodzinnych, w który mieszkańcy palą w piecach. Od środy jakość powietrza w mieście mierzona jest także wśród blokowisk. Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa zainstalowała czujniki jakości powietrza SMOG Control. One on-line prezentują stężenie pyłów zawieszony i przekroczenie norm. Jak się okazuje dziś rano dopuszczalne normy zanieczyszczenia pyłami PM2.5 były przekroczone na osiedlu „Jantar” i przy Starym Rynku.

To już otwarta wojna? Stypułkowski zarzuca Piontkowskiemu podawanie nieprawdy

Foto: To już otwarta wojna? Stypułkowski zarzuca Pion...
cz cz, 19 grudnia 2019 17:39

Minister Edukacji i szef wojewódzkich struktur PiS miał rzekomo napisać nieprawdę, choć to on przeinacza jego stwierdzenie. Twierdzi, że lokalnym działaczom PiS w Łomży, których wyrzucono ze wszystkich funkcji w komisjach Rady Miejskiej, ma brakować chęci współpracy, a jego wybór na wiceprezydenta Łomży miał zaakceptować... były szef PiS w województwie Krzysztof Jurgiel. Ratusz przesłał nam oświadczenie wiceprezydenta Andrzeja Stypułkowskiego na wcześniejsze oświadczenie ministra Dariusza Piontkowskiego, pełnomocnika Okręgowego PiS, który napisał, że jego współpraca z prezydentem Łomży, Mariuszem Chrzanowskim jest jego osobistym wyborem i nie oznaczała oraz nie oznacza istnienia koalicji, łączącej komitet skupiony wokół Mariusza Chrzanowskiego oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Synoptycy ostrzegają

Foto: Synoptycy ostrzegają
cz cz, 19 grudnia 2019 14:50

Gęsta mgła, która od rana występuje w regionie Łomży ma się utrzymać co najmniej do jutra do godziny 9. Tak samo ma być w całej północno-wschodniej Polsce. Michał Ogrodnik dyżurny synoptyk białostockiego biura prognoz IMGW-PIB ostrzega, że nocą lokalnie mgła może być marznąca, powodująca śliskość nawierzchni.

„Trzeźwy poranek” w Łomży

Foto: „Trzeźwy poranek” w Łomży
cz cz, 19 grudnia 2019 13:25

Trzeźwość ponad ćwierć tysiąca kierowców wjeżdżających o poranku do Łomży ul. Nowogrodzką sprawdzili policjanci z „drogówki”. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi.

Długo wyczekiwana zgoda na remont drogi do Zambrowa

Foto: Długo wyczekiwana zgoda na remont drogi do Zamb...
cz cz, 19 grudnia 2019 10:39

Wojewoda podlaski wydał zgodę na modernizację niemal 8 km drogi krajowej nr 63 na odcinku Wygoda – Zambrów. Drogowcy na krótkie fragmenty drogi weszli już w połowie września, ale te prace wykonywane są na tzw. zgłoszenie. Dopiero teraz zakończyła się wyjątkowo długo przeciągająca się procedura wydania decyzji ZRID i prace będą mogły być prowadzone na całej długości drogi. Zgodnie z najnowszym planem zakończenie inwestycji to koniec 2020 roku.

Grupa łomżyńskich przedsiębiorców wyremontowała dom potrzebującej rodzinie

Foto: Grupa łomżyńskich przedsiębiorców wyremontowała...
cz cz, 19 grudnia 2019 09:24

Kobieta, wychowująca samotnie dwójkę dzieci, mieszkała do tej pory w domu bez wody, prądu, ani kanalizacji. Grupa wolontariuszy z Łomży w weekend wyremontowała dom. Pracowali przez trzy dni, żeby diametralnie odmienić warunki życia rodziny. Jak to zrobili pokazali w filmiku pt. Świąteczna pomoc 2019 opublikowanym w YouTube.

Piontkowski: Stypułkowski nie jest reprezentantem PiS we władzach Łomży

Foto: Piontkowski: Stypułkowski nie jest reprezentant...
cz cz, 19 grudnia 2019 08:49

Dariusz Piontkowski, Pełnomocnik Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w województwie podlaskim dementuje rozsiewane przez wiceprezydenta Łomży Andrzeja Stypułkowskiego pogłoski jakoby był on oficjalnym reprezentantem Prawa i Sprawiedliwości we władzach Łomży. - Nie był (on – dop. red.) oficjalnie desygnowany przez władze statutowe naszej partii na stanowisko zastępcy prezydenta Łomży – napisał Dariusz Piontkowski.

W Łomży walczyli o wolne sądy w Polsce

Foto: W Łomży walczyli o wolne sądy w Polsce
cz śr, 18 grudnia 2019 19:16

„Wolne sądy” i „Konstytucja” skandowało ponad 100 osób, które w środę wieczorem przyszło przed budynek Sądu Okręgowego w Łomży. - Protestujemy przeciwko demolowaniu wymiaru sprawiedliwości, bo niestety w tym kierunku idą wszystkie poczynania władzy w ostatnich latach – mówił Janusz Wyszyński, sędzia Sądu Okręgowego w Łomży i prezes miejscowego oddziału stowarzyszenia sędziów Iustitia. To ono, wraz z kilkoma innymi organizacjami, w środę w całej Polsce zorganizowało protest „Dziś Sędziowie – jutro Ty!”. W Łomży był to najliczniejszy protest ze wszystkich, które dotychczas organizowano w ramach „obrony sądów”. - Sam jestem zaskoczony tą frekwencją – mówił sędzia Wyszyński dziękując wszystkim, którzy przyszli protestować.

Budżet szans?

Foto: Budżet szans?
cz śr, 18 grudnia 2019 16:46

- Ten budżet daje możliwość wykorzystania tego dobrego czasu, którzy przeżywa nasz kraj – mówił Mariusz Chrzanowski prezydent Łomży przekonując radnych miasta do przyjęcia przedstawionego przez niego, z niewielkimi poprawkami, budżetu miasta na 2020 rok. - Budżet nie jest kontrowersyjny – oceniał radny Zbigniew Prosiński, ale dyskusja nad dokumentem trwała kilka godzin. Ostatecznie poparło go 13. z 23. miejskich radnych, czyli wystarczająca większość, aby budżet przyjąć.

Uzyskanie kredytu i pożyczki coraz łatwiejsze

Foto: Uzyskanie kredytu i pożyczki coraz łatwiejsze
JJS śr, 18 grudnia 2019 12:04

Zwiększa się liczba firm pozabankowych oferujących kredyty i pożyczki. Dzięki temu rynek finansowy cały czas się rozwija i dostosowuje do potrzeb klientów. Teraz każdy może znaleźć coś dla siebie, a procedura odbywa się w łatwy i szybki sposób.

Wzywają do protestu... także w Łomży

Foto: Wzywają do protestu... także w Łomży
cz śr, 18 grudnia 2019 12:03

„Dziś Sędziowie – jutro Ty!” - pod tym hasłem dziś w całej Polsce, także w Łomży organizowane są protesty przeciwko – jak podano – wypowiedzianej przez PiS otwartej wojnie niezależnemu sądownictwu! Jednym z organizatorów wzywających „wszystkich do protestu” jest Iustitia.

Ślubowanie ławników

Foto: Ślubowanie ławników
cz śr, 18 grudnia 2019 11:45

- Ławnik musi być nieskazitelnego charakteru - mówił Jan Leszczewski prezes Sądu Okręgowego w Łomży. W środę rano wybrani przez rady gmin i miast ławnicy sądowi na kadencję 2019 – 2023, złożyli ślubowania. - Przykro jest, że musimy się spotykać w takiej chwili, kiedy tak o sądach bardzo brzydko określone osobny mówią – mówił prezes Leszczewski. - Państwo w tym okresie również będziecie orzekali, będziecie orzekali jak pełnoprawni sędziowie - dodawał.

Tragiczne okoliczności wypadku

Foto: Tragiczne okoliczności wypadku
cz śr, 18 grudnia 2019 10:26

We wczorajszym wieczornym wypadku w okolicach Rydzewa zginął 21-letni mieszkaniec gminy Miastkowo. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że okoliczności wypadku mogły być inne niż podawano niedługo po zdarzeniu. Mężczyzna miał zjechać naprzeciwległy pas ruchu unikając uderzenia w tył hamującego przed nim samochodu osobowego, którego kierowca w ostatniej chwili dostrzegł jadący przed nim słabo oświetlony ciągnik rolniczy.

Krew... z Chrystusem płynie już 12 lat

Foto: Krew... z Chrystusem płynie już 12 lat
cz śr, 18 grudnia 2019 10:04

Zaczynaliśmy w marcu 2008 roku. Od tamtej, wielkopostnej inauguracji zorganizowaliśmy już 62. edycje parafialnej akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”. Ostatnia miała miejsce w niedzielę 15. grudnia 2019 roku. Do Centrum Katolickiego im. Papieża Jana Pawła II przy kościele Krzyża Świętego w Łomży, z zamiarem oddania krwi, zgłosiło się ponad 40 osób.

Śmiertelny wypadek na drodze do Ostrołęki

Foto: Śmiertelny wypadek na drodze do Ostrołęki
cz wt, 17 grudnia 2019 17:54

Zablokowana jest droga Łomża – Ostrołęka. W okolicach wsi Rydzewo zderzyły się czołowo osobówka z ciężarówką. Niestety to wypadek tragiczny w skutkach – zginął kierowca osobówki. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę