środa, 24 stycznia 2018 napisz DONOS@
180102034644.gif

Dobudowa ul. Zawadzkiej czeka na rozstrzygnięcie wojewody

Foto: Dobudowa ul. Zawadzkiej czeka na rozstrzygnięci...
cz pt, 15 grudnia 2017 12:21

Dobudowa dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej od skrzyżowania z Przykoszarową do skrzyżowania z Szosą do Mężenina ma być największym przedsięwzięciem miasta Łomży w przyszłym roku. Tylko na same prace budowlane trzeba będzie wydać 14 milionów złotych. Umowa na ich wykonanie miał być podpisana w tym roku, ale opóźnia się. Po odwołaniu trwa postępowanie wyjaśniające Wojewody Podlaskiego wobec wydanej we wrześniu przez prezydenta Łomży decyzji ZRID.

Umowa na "Mieszkanie +" w Łomży

Foto: Umowa na "Mieszkanie +" w Łomży
cz pt, 15 grudnia 2017 09:17

Łomża, Szerzyny i Zakliczyn to pierwsze trzy samorządy, z którymi Krajowy Zasób Nieruchomości zawarł porozumienia dotyczące finansowania inwestycji podczas zorganizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa 14 grudnia 2017 r. konferencji dotyczącej realizacji programu Mieszkanie Plus. - Po 3 miesiącach od wejścia w życie ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości przygotowujemy 6 tys. inwestycji i symbolicznie rozpoczynamy budowy w Łomży, Szerzynach i Zakliczynie – mówił wiceminister Tomasz Żuchowski.

,,Droga śmierci zwierząt”

Foto: ,,Droga śmierci zwierząt”
cz pt, 15 grudnia 2017 08:13

- Kolejny wypadek z udziałem łosia na drodze Łomża - Wizna - Jeżewo to nie przypadek - mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi zauważając, że droga ta ma nieoficjalną nazwę ,,drogi śmierci zwierząt”. - W ostatnich tygodniach kilka kolizji z sarnami, dzikami, jeleniami, łosiami zasługuje na szczególny apel. Rozpoczęła się migracja dużych ssaków kopytnych z doliny Narwi – podkreśla przyrodnik przestrzegając kierowców. Jego zdaniem drogi w regionie nie są w odpowiedniej ilości oznakowane znakami „uwaga dzikie zwierzęta”, a kierowcy istniejące znaki często bagatelizują.

Serce za serce dla Łomżyńskich Społeczników Roku 2017

Foto: Serce za serce dla Łomżyńskich Społeczników Rok...
cz cz, 14 grudnia 2017 17:04

- Społecznik to osoba, która zachęca i motywuje ludzi do działania, nie licząc na własną korzyść ani na popularność – mówi Eryk Mroczko, 18-letni poeta z Łomży, wokalista, gitarzysta, kompozytor, krwiodawca, maturzysta, przewodniczący samorządu uczniowskiego I LO i wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej, który w środowy wieczór otrzymał tytuł Społecznika Roku 2017 i statuetkę w formie przezroczystego serca. Wiceprezydent Agnieszki Muzyk w towarzystwie Ewy Sznejder, naczelnik Centrum Współdziałania Społecznego, wręczyła bryły serc także Społecznikowi Roku (powyżej 20 lat) Tadeuszowi Kowalewskiemu oraz Bursie Szkolnej nr 3 za Inicjatywę Roku.

Tragiczny wypadek na drodze do Kolna

Foto: Tragiczny wypadek na drodze do Kolna
cz cz, 14 grudnia 2017 16:36

Jedna osoba zginęła, trzy w tym dziecko trafiły do szpitala to tragiczne skutki wypadku w okolicach Borkowa na drodze krajowej nr 63 pomiędzy Małym Płockiem a Kolnem. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Według wstępnych ustaleń policji jadące od strony Łomży audi A3 miało wyprzedzać na trzeciego. Droga jest całkowicie zablokowana.

Wypadek pod Wizną

Foto: Wypadek pod Wizną
cz cz, 14 grudnia 2017 13:05

Trzy samochody osobowe zderzyły się za mostem w Wiźnie na krajowej 64. Na miejscu pracują służby, ale nie ma utrudnień w ruchu. Policja podaje, że dziś warunki jazdy w regionie są bardzo trudne. Od rana, tylko na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego, doszło już do 9 zdarzeń drogowych.

Młodnieją zabytki Łomży w przededniu 600-lecia praw

Foto: Młodnieją zabytki Łomży w przededniu 600-lecia ...
cz cz, 14 grudnia 2017 12:49

Miejska hala targowa na Starym Rynku opustoszała, zardzewiała i popada w ruinę, a za jej plecami przy Rządowej po kilku latach sukcesywnego remontu odsłania się wyniosłe gmaszysko kamienicy – jak głosi data na ścianie – z 1897 roku. Zaniedbywana ruina długie lata szpeciła centrum starówki, stając się niespodziewanie ładną dominantą w przestrzeni, konkurującą z halą z początku lat 30. XX wieku. Zbliżające się milowymi krokami w 2018 roku 600-lecie nadania praw miejskich Łomży to okazja, aby zapytać łomżyńskich konserwatorów zabytków, co się dzieje z budynkami i miejscami, o których pamiętać powinni ludzie, potomkowie dawnych mieszczan.

Zderzenie z łosiem

Foto: Zderzenie z łosiem
cz cz, 14 grudnia 2017 09:21

- Było już ciemno, ruch był większy ze względu na zamkniętą drogę 61, ale jechałem normalnie i nagle, gdy minąłem się z ciężarówką zobaczyłem głowę łosia. To był ułamek sekundy. Nie zdążyłem nawet zareagować – opowiada kierowca, który wczoraj wieczorem w okolicach Bożejewa uderzył w łosia, który nagle wybiegł na drogę. Samochód nissan qashqai został poważnie zniszczony, ale kierowcy udało się wyjść ze zderzenia bez większych urazów. To dlatego, że klempa zdążyła przed samochód „włożyć” tylko głowę. Auto uderzyła w słupek narożny po prawej stronie rozbijając przednią szybę i uszkadzając bok auta.

Na Starym Rynku stanie pomnik księcia Janusza I Starszego?

Foto: Na Starym Rynku stanie pomnik księcia Janusza I...
cz śr, 13 grudnia 2017 18:59

- Pracujemy nad tym, aby pomnik stanął. Chyba nie ma lepszego terminu na odsłonięcie niż 15 czerwca 2018 roku - mówiła wiceprezydent Agnieszka Muzyk przyznając, że na Starym Rynku ma stanąć pomnik księcia Janusza I Starszego, który 15 czerwca 1418 roku nadał Łomży prawa miejskie. Jak książę na pomniku będzie wyglądał, gdzie pomnik stanie, ile będzie kosztował i kto za to zapłaci – bo w uchwalonym budżecie miasta na 2018 rok takiej pozycji nie ma - póki co owiane jest tajemnicą. - Wszystko jest w trakcie – mówiła wiceprezydent odpowiadając dopytującemu radnemu Zbigniewowi Prosińskiemu.

Budżet Łomży „jest elastyczny”

Foto: Budżet Łomży „jest elastyczny”
cz śr, 13 grudnia 2017 15:48

14 głosami „za” przy 4 głosach „przeciw” i 4 głosach „wstrzymujących się” Rada Miejska Łomży przyjęła budżet miasta na 2018 rok. - Projekt budżet jest optymalny, racjonalny i bardzo dobry – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski dodając, że w ciągu roku będą dokonywane zmiany bo „budżet jest elastyczny”. Dochody Łomży w 2018 roku mają wynieść 368 mln zł, a wydatki niemal 397 mln zł. Na pokrycie deficytu w wysokości 28,7 mln zł, i spłatę rat kredytów z lat poprzednich, w przyszłym roku miasto ma pożyczyć kolejne 38,5 mln zł.

Stacja Statoil w Łomży zmienia nazwę na Circle K

Foto: Stacja Statoil w Łomży zmienia nazwę na Circle K
cz śr, 13 grudnia 2017 13:02

W czwartek 14 grudnia rozpoczyna się rebranding stacji Statoil na Circle K w Łomży – zapowiada właściciel sieci zapowiadając z tej okazji okolicznościowe rabaty: 10 – 15 groszy na litrze paliwa dla klientów z firmową kartą. Dla wszystkich innych za połowę ceny będą kawa, hot dogi, myjnia i... letni płyn do spryskiwaczy.

Gigantyczny karambol w Marianowie

Foto: Gigantyczny karambol w Marianowie
cz śr, 13 grudnia 2017 11:56

Siedem samochodów zderzyło się w Marianowie na drodze krajowej nr 61 Łomża – Grajewo. W karambolu uczestniczyły m.in. dwie duże ciężarówki, których kabiny są doszczętnie zniszczone. Policja podaje, że trzy osoby ranne w wypadku zostały zabrane do szpitala. Droga była całkowicie zablokowana przez blisko 9 godzin.

Na zakazie

cz śr, 13 grudnia 2017 09:20

Ma 26 lat i już orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Młody mieszkaniec jednej z podłomżyńskich miejscowości najwyraźniej nic sobie z tego nie robi - znowu został zatrzymany za kierownicą. Najpierw uciekał policjantom, później będąc agresywnym chciał zmusić ich do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych. I choć już trafił do więzienia, czekają go kolejne procesy.

Wypada budowa lodowiska-rolkowiska i nowe przystanki, wchodzi ul. Szmaragdowa

Foto: Wypada budowa lodowiska-rolkowiska i nowe przys...
cz wt, 12 grudnia 2017 18:03

W środę radni Łomży mają przyjąć budżet miasta na 2018 rok. Formalnie w porządku obrad jest jedynie „pierwsze” czytanie budżetu, ale ma spodziewany jest wniosek o przeprowadzenie podczas tej samej sesji także „drugiego” czytania i uchwalenie planu miejskich dochodów i wydatków na przyszły rok. W połowie listopada prezydenta Mariusz Chrzanowski przedstawił jego projekt, ale w poniedziałek zaproponował wprowadzenie kilku poprawek. Wśród nich jest rezygnacja z budowa zadaszonego lodowiska-rolkowiska na terenie „Orlika” przy ul. Katyńskiej a dochodzi budowa ulicy Szmaragdowej, na której realizacje zobowiązały się dołożyć spółdzielnia mieszkaniowa i developer, którzy budują tu blokowisko.

Zarobi więcej niż prezydent

Foto: Zarobi więcej niż prezydent
cz wt, 12 grudnia 2017 17:24

Prezydent Łomży zarabia miesięcznie w ratuszu około 11 tys. zł. Jego były doradca w ratuszu będzie zarabiał więcej. Dariusz Budrowski, który we wrześniu – już po uchwaleniu przez Sejm likwidacji gabinetów politycznych w samorządach, ale przed wejściem w życie nowych przepisów - formalnie zrezygnował z płatnej funkcji doradcy prezydenta Łomży, w ostatnich tygodniach podpisał trzy umowy z ratuszem na zarządzanie projektami unijnymi. W sumie miesięcznie będzie dostawał za to 12 900 zł.

Osobówka wjechała pod naczepę

Foto: Osobówka wjechała pod naczepę
cz wt, 12 grudnia 2017 14:40

Kolejny wypadek drogowy w regionie. Tym razem w Budach Czarnockich na krajowej 61 pomiędzy Piątnicą a Kisielnicą. Samochód osobowy wjechał pod naczepę tira. Co najmniej jedna osoba został ranna i została zabrana do szpitala.

Zablokowana "64". Samochód uderzył w drzewo

Foto: Zablokowana "64". Samochód uderzył w ...
cz wt, 12 grudnia 2017 11:46

Zablokowana droga Łomża – Jeżewo po wypadku za Bożejewem. Samochód jadący drogą od Białegostoku w kierunku Łomży zjechał z drogi i z dużą siłą uderzył w jedno z przydrożnych drzew. Ranny kierowca trafił do szpitala.

Tir w rowie. Kierowca "uciekał" przed zwierzęciem

Foto: Tir w rowie. Kierowca "uciekał" przed...
cz wt, 12 grudnia 2017 09:17

Tir przewożący pasze zjechał z drogi i przewrócił się na bok. Do zdarzenia doszło przed godz. 8. w okolicy wsi Włochówka za Wizną na drodze w kierunku Rutek Kossaki. Kierowca samochodu wyszedł bez większych obrażeń, ale z pierwszych informacji wynika, że z uszkodzonych zbiorników mogło wylać się kilkaset litrów paliwa. Na miejscu są służby ratunkowe także te związane z ochroną środowiska.

Piorunek znowu szefem klubu PO w sejmiku

Foto: Piorunek znowu szefem klubu PO w sejmiku
cz wt, 12 grudnia 2017 09:00

Jacek Piorunek łomżyński radny i wiceprzewodniczący sejmiku województwa podlaskiego został nowym przewodniczącym klubu Platformy Obywatelskiej w sejmiku. Wybory przeprowadzono wczoraj, po rezygnacji z członkowska w PO Jarosława Dworzańskiego. - Zdecydowało doświadczenie. Przewodniczącym klubu PO w sejmiku byłem przez 6 lat – mówi Piorunek.

Cenna elewacja

Foto: Cenna elewacja
cz pon, 11 grudnia 2017 16:12

Niemal dwa razy więcej niż planowało wydać miasto potrzeba na remont elewacji zabytkowej kamienicy na rogu ulic Polowej i Wojska Polskiego. Jedna jedyna firma, która złożyła ofertę w miejskim przetargu na wykonanie prac chce otrzymać ponad 2,4 mln zł. To pod dużym znakiem zapytania stawia planowany remont.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0