czwartek, 16 sierpnia 2018 napisz DONOS@

Zapłaci ubezpieczyciel?

Foto: Zapłaci ubezpieczyciel?
cz pon, 16 lipca 2018 15:07

- Będziemy starali się, aby uszkodzenia w ulicy Polowej zostały naprawione jak najszybciej – informuje Grzegorz Daniluk z Urzędu Miejskiego w Łomży. Po piątkowej ulewie woda wybiła w górę nie tylko ciężkie, żeliwne włazy studzienek kanalizacyjnych, ale nawet asfalt na jezdni. Zniszczenia powstały na powierzchni co najmniej kilkudziesięciu metrów kwadratowych przy skrzyżowaniu ul. Polowej z Wojska Polskiego. Daniluk twierdzi, że uszkodzona studnia nie była wykonywana w ramach ubiegłorocznej przebudowy ulicy Polowej, choć jak się na nią patrzy, to wokół widać ten sam ciąg asfaltu, który wylewano na Polowej.

Kłopoty Łomży z alkoholem

Foto: Kłopoty Łomży z alkoholem
cz pon, 16 lipca 2018 12:26

Wódki i wina bez problemu można kupić na stacjach paliw, ale nie ma ich w największym sklepie w mieście. Przed ponad pięciu laty w Łomży otworzył się pierwszy hipermarket. Sklep angielskiej sieci w największej w mieście galerii handlowej od początku zabiega o możliwość handlu alkoholami innymi niż piwa. Póki co nie może poradzić sobie z miejskimi przepisami, a koncesją cieszył się tylko przez kilka miesięcy w ubiegłym roku... Od tamtej pory walczy przed sądami.

Krótka ulewa wystarczyła... aby popsuć nową ulicę

Foto: Krótka ulewa wystarczyła... aby popsuć nową ulicę
cz pon, 16 lipca 2018 09:10

Remont ulicy Polowej w ubiegłym roku ciągnął się przez 9 miesięcy i pochłonął wiele milionów złotych. Okazuje się, że drogowy będą musieli wrócić na tę samą ulicę. Jedna krótka ulewa wystarczyła, aby spływająca w kierunku Parku Jakuba Wagi woda wybiła w górę podnosząc nie tylko włazy studzienek kanalizacyjnych, ale nawet nowy asfalt.

Nagrody dla załogi i Rada Nadzorcza MPEC

Foto: Nagrody dla załogi i Rada Nadzorcza MPEC
cz pon, 16 lipca 2018 08:31

Blisko 700 tysięcy złotych przeznaczył prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski na nagrody dla pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Decyzję o tym, podobnie jak o powołaniu Rady Nadzorczej spółki prezydent podejmował jeszcze w czerwcu, ale miejscy urzędnicy od „promocji” z ujawnieniem tych informacji zwlekali do ostatniej chwili.

Zrobiło się mokro

Foto: Zrobiło się mokro
cz pon, 16 lipca 2018 08:04

W ciągu ostaniach dni w okolicach Łomży spadło około 70 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi. Tyle wynoszą opady z pięciu ostatnich dni zmierzone na stacji IMGW w Marianowie. Rekordowo duży opad zanotowano tu w sobotę – ponad 42 mm deszczu. Synoptycy zapowiadają, że padać ma nadal. Tomasz Siemieniuk dyżurny synoptyk z białostockiego biura prognoz wydał na poniedziałek ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu z burzami Prognozuje, że miejscami może spaść od 30 do 50 litrów wody na metr kwadratowy ziemi.

Wypadek na Sikorskiego. 4 osoby w szpitalu.

Foto: Wypadek na Sikorskiego. 4 osoby w szpitalu.
mm nie, 15 lipca 2018 19:35

4. osoby w tym 2. dzieci zostało przewiezione do szpitala po zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym. Zdarzenie miało miejsce około 18.30 na ul. Sikorskiego, niedaleko mostu Hubala.

Wypadek pod Marianowem. Droga zablokowana

Foto: Wypadek pod Marianowem. Droga zablokowana
mm nie, 15 lipca 2018 15:06

3 osoby w szpitalu i 3 pojazdy uszkodzone to bilans wypadku, do którego doszło kilkanaście minut po 14. na DK 61 pomiędzy Marianowem a Budami Czarnockimi. Droga jest zablokowana w obu kierunkach.

Śmiertelny wypadek na drodze do Grajewa

Foto: Śmiertelny wypadek na drodze do Grajewa
cz pt, 13 lipca 2018 18:06

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Mercedesem ML jadąc od Łomży w kierunku Grajewa, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącą Hondą Civic. Do wypadku doszło ok godziny 17. w okolicy wsi Guty. Niestety kierowca Hondy zginął na miejscu. Na miejscu pracują służby, droga jest zablokowana.

Krótka ulewa wystarczyła

Foto: Krótka ulewa wystarczyła
cz pt, 13 lipca 2018 17:01

Zalane ulice, podtopione garaże to efekt krótkiej ulewy jaka w piątkowe popołudnie nadciągnęła nad Łomżę. W ciągu kilkudziesięciu minut mogło spaść nawet około 20 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Woda przelewała się szerokimi strumieniami po miejskich ulicach, wysadzała studzienki i wlewała się do niżej położonych pomieszczeń. Wlała się nawet do Szkoły Podstawowej nr 7. Strażacy odebrali kilka zgłoszeń od mieszkańców zalanych piwnic i garaży i do pomocy wezwali jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Piątnicy i Konarzyc, gdzie opady były znacznie mniejsze.

7-letni Aleks z Łomży po 9-tym przeszczepie skóry w DSK

Foto: 7-letni Aleks z Łomży po 9-tym przeszczepie skó...
cz pt, 13 lipca 2018 14:06

- Wczoraj przeprowadzono, dziewiąty przeszczep skóry u Aleksa – informuje Magdalena Kołodziejek, utrzymująca bezpośredni kontakt z mamą 7-letniego chłopca z Łomży, który w drugiej połowie czerwca uległ wielu poważnym poparzeniom: w trakcie zabawy zapalniczką zapaliła się na nim koszulka z syntetycznego materiału. Mały Aleks ma zniszczoną ponad połowę skóry na ciele: szyję, klatkę piersiową, plecy, boki tułowia, dłonie... - Czekamy na wybudzenie Aleksa ze śpiączki farmakologicznej, w której jest utrzymywany z powodu nieznośnego bólu, oraz zbieramy pieniądze na rehabilitację i leczenie po wyjściu z Dziecięcego Szpitala Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Kierownik kliniki chirurgii i urologii dziecięcej DSK profesor doktor nauk medycznych Wojciech Dębek, specjalista w dziedzinie chirurgii i urologii, ocenia stan Aleksa z Łomży jako zadowalający.

Smaczne, zdrowe i tradycyjne

Foto: Smaczne, zdrowe i tradycyjne
cz pt, 13 lipca 2018 13:19

Pstrąg w gorącym occie od Beaty i Tomasz Siergiejewiczów, właścicieli „Sytej Panny”, zdobył nagrodę główną konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” w kategorii produkty i przetwory z ryb. Konkurs skupił kilkudziesięciu producentów z województwa podlaskiego, którzy zaprezentowali ponad sto kulinarnych skarbów, wytwarzanych tylko metodami tradycyjnymi. Siergiejewiczowie z Łomży zostali także nominowani do ogólnopolskiego konkursu „Pereł 2018” za keks dojrzewający.

Pijany Litwin w należącym do Niemca BMW wpadł pod Grajewem

Foto: Pijany Litwin w należącym do Niemca BMW wpadł p...
cz pt, 13 lipca 2018 12:28

Kierowca BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec przed policyjnym pościgiem w pole kukurydzy. Gdy go załapano okazało się, że był pijany, a auto którym jechał zostało skradzione na terenie Niemiec. 30-letni Litwy usłyszał zarzuty i stanie przed sądem.

Wędkarze jadą nad Biebrzę i Narew

Foto: Wędkarze jadą nad Biebrzę i Narew
cz pt, 13 lipca 2018 12:12

- Do tej pory na Biebrzy było dużo okoni i szczupaków, ale teraz woda opadła więc może być różnie - mówi prof. Krzysztof Sychowicz prezes Koła nr 80 Łomża Polskiego Związku Wędkarskiego. W sobotę i niedzielę w okolicach Wizny odbędą się organizowane już po raz 19. Ogólnopolskie Zawody Spinningowe. Wędkarze będą łowić na Biebrzy i Narwi. Co roku przyjeżdża na nie kilkudziesięciu wędkarzy z całego regionu.

Lans i propaganda za publiczne pieniądze

Foto: Lans i propaganda za publiczne pieniądze
cz pt, 13 lipca 2018 10:47

To się wręcz w głowie nie mieści. Pod pretekstem promocji 600-lecia nadania Łomży praw miejskich władza miasta wydaje ogromne miejskie pieniądze na swoją promocję. Tylko do połowy czerwca wydatki ratusza na promocję w mediach wyniosły blisko 50 tysięcy złotych. Jedynie niespełna 1000 zł z tej puli wydano na reklamę 600-lecia nadania Łomży praw miejskich w portalu onet.pl. Około 30 tysięcy złotych z Urzędu Miasta poszło zaś na „realizację materiałów promocyjno - informacyjnych z bieżących wydarzeń” w wybranych mediach lokalnych przychylnych władzy prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Pieniądze do reżimowych redakcji w dziesiątkach tysięcy złotych trafiają także z miejskich spółek i zakładów budżetowych, co ujawniają kolejne odpowiedzi na interpelację radnego Zbigniewa Prosińskiego.

Grzybiarze w lesie nie mają czego szukać

Foto: Grzybiarze w lesie nie mają czego szukać
cz pt, 13 lipca 2018 08:15

Trochę popadało, ma jeszcze padać... i grzybiarze, jak co roku, masowo ruszą w lasy. Jeden z czytelników ostrzega przed... leśnikami, którzy – jak mówi - wlepiają mandaty za wjazd samochodem na leśne dróżki. On taki dostał, bo w lesie przepisy są zupełnie inne niż na drodze - to co nie jest dozwolone jest tu zabronione. Potwierdza to nadleśniczy Dariusz Godlewski z Nadleśnictwa Łomża. - W lesie w ogóle nie wolno jeździć samochodami, motorami, motorowerami, quadami i ciągnikami. To obowiązek ustawowy, obowiązujące w całej Polsce prawo, nawet w przypadku braku znaku zakazu wjazdu do lasu. Nadleśniczy Godlewski mówi też, że póki co grzybiarze w lesie nie mają czego szukać.

To będzie największa inwestycja w regionie od 30 lat

Foto: To będzie największa inwestycja w regionie od 3...
cz cz, 12 lipca 2018 21:51

Umowa na rozbudowę Elektrowni Ostrołęka warta jest 6,023 mld zł brutto. Generalnym Wykonawcą nowego bloku węglowego Elektrowni Ostrołęka C zostało konsorcjum spółek GE - GE Power sp. z o.o. i Alstom Power Systems SAS. Mają wybudować w trybie „pod klucz” kondensacyjny blok energetyczny o mocy elektrycznej 1000 MWe.

Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu

Foto: Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami...
cz cz, 12 lipca 2018 12:31

Od godziny 14. do północy w regionie mogą wystąpić opadu deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Magdalena Pękala, dyżurny synoptyk białostockiego biura prognoz meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega, że spadnie od 15 do 30, miejscami nawet do 40 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi.

Nieletni kierowca z zakazem

cz cz, 12 lipca 2018 11:40

17-latek jechał samochodem mimo że nie posiadał uprawnień do kierowania samochodami, a nawet mm już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wpadł bo w trakcie mijania policyjnego radiowozu nagle zasłonił swoją twarz ręką. To zastanowiło mundurowych, którzy postanowili zweryfikować powód takiego, a nie innego zachowania kierującego.

Tajemniczy topielec

Foto: Tajemniczy topielec
cz cz, 12 lipca 2018 10:19

- Na tym etapie śledztwa nie podejrzewamy udziału osób trzecich w tym zgonie – mówi prokurator Karolina Szulkowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Łomży, która usiłuje rozwikłać zagadkę śmierci mężczyzny, którego ciało w niedzielny poranek wyłowiono z Narwi w okolicach wsi Pęza. Póki co pytań w sprawie jest znacznie więcej niż odpowiedzi.

Rowerzysta przed kierowcą

Foto: Rowerzysta przed kierowcą
cz cz, 12 lipca 2018 09:21

- Kto ma pierwszeństwo na rondzie Witolda Lutosławskiego? – pyta Czytelnik, który obserwując na co dzień to co dzieję się na rondzie, które dookoła otoczone jest ścieżkami rowerowymi. - Podczas przejazdu każdej z ulic rowerzysta ma do pokonania dwa skrzyżowania i cztery sytuacje drogowe – zauważa podkreślając, że i kierowcy i rowerzyści mają tu problem. - Przeważnie kierowcy ustępują pierwszeństwa rowerzystom, ale są tacy kierowcy, którzy na pełnym gazie wjeżdżają na rondo jak i z niego zjeżdżają – pisze prosząc o „zbadanie” sprawy. - Może za pomocą Waszego portalu uda się uzyskać odpowiedź od Policji i poinformować oficjalnie czytelników. Udało się...

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę