środa, 14 listopada 2018 napisz DONOS@

Starość ma twarz kobiety...

Foto: Starość ma twarz kobiety...
cz wt, 16 października 2018 09:24

- Bardzo często oprócz problemów zdrowotnych dla starszych osób problemem jest samotność – mówiła dr Elżbieta Bojanowska, wiceminister w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, która w poniedziałek odwiedziła Łomżę. W Centrum Katolickim przy parafii Krzyża Świętego wraz z Agnieszką Muzyk, kandydatka PiS na nowego prezydenta Łomży, mówiła o rządowej polityce senioralnej i o tym, jak ważna rola jest tu samorządów.

Kastylia wyniuchała kolejnego pijanego głąba

Foto: Kastylia wyniuchała kolejnego pijanego głąba
cz wt, 16 października 2018 08:34

Policyjny pies o imieniu Kastylia doprowadził policjantów do sprawcy kolizji drogowej, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Jak się okazało 33-latek był nietrzeźwy. Dodatkowo mężczyzna ten posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zrzucili się na nowy wóz dla strażaków z Podgórza

Foto: Zrzucili się na nowy wóz dla strażaków z Podgórza
cz pon, 15 października 2018 20:08

Kosztował ok. 850 tys. zł i jest najnowszym wozem jaki mają do dyspozycji strażacy z regionu. Jednostka OSP w Pogórzu otrzymała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN-a. Kluczyli do nowego wozu strażakom przekazał wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński. - Trzeba strażakom przychodzić z pomocą, bo system ratowniczo-gaśniczy to bardzo ważna część systemu bezpieczeństwa obywateli. Dziś trudno sobie wyobrazić nasz system bezpieczeństwa bez strażaków ochotników – mówił minister Zieliński podkreślając, że Polska pod tym względem jest ewenementem w Europie.

Dwujezdniowa Zawadzka aż do Szosy do Mężenina

Foto: Dwujezdniowa Zawadzka aż do Szosy do Mężenina
cz pon, 15 października 2018 19:03

To największa wartościowa inwestycja samorządu Łomży w tym roku i w tej kadencji samorządu. Budowa kilometrowego przedłużenia dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej z budżetu miasta i miejskich spółek pochłonęła ok. 20 milionów złotych. Władze miasta zdecydowały się na uroczystość oddania je do użytku przed wyborami, czyli wcześniej niż zapowiadano jeszcze dwa tygodnie temu. W poniedziałek rano rozesłano po mediach zaproszenie, że „oficjalne otwarcie” będzie po południu. - To perspektywa na przyszłość - mówił prezydent Mariusz Chrzanowski, podkreślając, że ta ulica pokazuje, że „miasto Łomża się rozwija”. W niedzielę na nowym odcinku Zawadzkiej malowano pasy, w poniedziałek po ulicy już jeździły samochody, a miejscy urzędnicy mówią, że „papiery” będą za dwa – trzy dni.

To mogło być śmiertelne potrącenie

Foto: To mogło być śmiertelne potrącenie
cz pon, 15 października 2018 13:12

Mieszkaniec Niewodowa, którego ciało znaleziono w czwartek wieczorem przy drodze, mógł zginąć wskutek potrącenia przez jakiś pojazd. Karolina Szulkowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Łomży powołując się na wyniki sekcji zwłok informuje, że biegły nie wykluczył, że obrażenia, których doznała mężczyzna mogły powstać wskutek wypadku komunikacyjnego.

Wybrane z Budżetu Obywatelskiego

Foto: Wybrane z Budżetu Obywatelskiego
cz pon, 15 października 2018 10:14

7 tysięcy 776 mieszkańców Łomży oddało ponad 21 i pół tysiąca głosów wybierając zadnia w ramach tzw. Budżetu Obywatelskiego, które w przyszłym roku mają zrealizować nam władze miasta. Do dyspozycji mieszkańców władze oddały 2 mln zł z budżetu, który wynosi po stronie wydatkowej ponad 400 mln zł. Obywatele Łomży od lat pieniądze wykorzystują zazwyczaj na remonty uliczek, chodników czy parkingów oraz poprawę infrastruktury rekreacyjnej. Tym razem także tak ma być.

Szybka zmiana proboszcza

Foto: Szybka zmiana proboszcza
cz pon, 15 października 2018 08:30

Kuria Diecezjalna w Łomży wydała specjalne oświadczenie w „sprawie parafii Grądy Woniecko”. Chodzi o proboszcza tej parafii, „w związku z tym, że do Delegata Biskupa Łomżyńskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży wpłynęło w ostatnich dniach zgłoszenie dotyczące dotychczasowego proboszcza parafii Grądy Woniecko”.

Zaliczki dla rolników

Foto: Zaliczki dla rolników
cz pon, 15 października 2018 08:16

Od wtorku, 16 października, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie wypłacała zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich za 2018 r. Zaliczki będą na poziomie 70 proc. dopłat, na ten cel Agencja przeznaczy ponad 10 mld zł. Będą one wypłacane do końca listopada br.

Agitacja z flagą UE w tle

Foto: Agitacja z flagą UE w tle
cz nie, 14 października 2018 15:27

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa – Błońska i Iwona Śledzińska – Katarasińska z Platformy Obywatelskiej w towarzystwie Roberta Tyszkiewicza w niedzielne popołudnie przekonywały łomżan do głosowania w wyborach samorządowych za tydzień na Macieja Borysewicza i kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta i Sejmiku. Stojąc przy trzech masztach z flagami Polski, miasta i UE wicemarszałek mówiła, że te wybory są także po to, abyśmy nie musieli „martwić się o ten maszt z flagą unii Europejskiej, i że on nie będzie zabierany stąd”.

Kukiz w Łomży przed wyborami... za rok

Foto: Kukiz w Łomży przed wyborami... za rok
cz nie, 14 października 2018 13:42

- Znam tylko jeden problem Łomży – zadłużenie miasta – mówił Paweł Kukiz, wchodząc w sobotę wieczorem na spotkanie z około 70 osobami w auli Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. Kukiz, pod którego szyldem idą kandydaci do Rady Miasta Łomża i do Sejmiku, i który miał udzielić poparcia obecnemu prezydentowi Łomży wyrzuconemu z PiS, mówił, że nie jest w stanie gwarantować za tych kandydatów, że „jeżeli wam nie pasują, to na nich nie głosujcie”. - Kto dał jakiemuś śpiewaczynie spod Opola prawo wystawiania kandydatów do Sejmiku w Łomży? Pomyślcie, przecież to jest nielogiczne – mówił Paweł Kukiz.

Dwie dziewczynki potrącone w Stawiskach

cz pt, 12 października 2018 18:45

Dwie 13-latki trafiły do szpitala po tym gdy uderzył w nie samochód w który uderzył inny samochód. Do nietypowego wypadku doszło ok. godz. 17. w Stawiskach.

Ratuszowych propaganda i manipulacja

Foto: Ratuszowych propaganda i manipulacja
cz pt, 12 października 2018 13:22

Grzegorz Daniluk, jeden z pierwszych zatrudniony w dziwacznych okolicznościach w ratuszu przez obecnego prezydenta opublikował i rozesłał po lokalnych mediach info pt.: Kadencja prezydenta Mariusza Chrzanowskiego wysoko oceniona przez „Wspólnotę”. Podpierając się rankingiem stworzonym przez profesora Uniwersytetu Warszawskiego, który ma opierać się na danych za lata 2013 – 2017, wyniki przypisuje Chrzanowskiemu, który urząd objął dopiero w grudniu 2014 roku. Ten sam profesor, w tym samym piśmie opublikował ranking Samorządowi Liderzy Inwestycji 2015-2017. To dokładnie lata rządów Chrzanowskiego. Daniluk o tym rankingu nie wspomina, bo ukazuje on znacząco grosze wyniki kadencji Chrzanowskiego.

Wyleją fundamenty pod nowy Dworzec Łomża

Foto: Wyleją fundamenty pod nowy Dworzec Łomża
cz pt, 12 października 2018 10:40

Niemal dwa razy więcej niż zakładano zapłaci Łomża za wykonanie fundamentów pod nowy Dworzec Łomża. Ratusz podał, że wybrano najkorzystniejsza ofertę w jednej z czterech części przetargu obejmującego zadania związane z dokończeniem rozpoczętej wiosną budowy. Za fundamenty nowego dworca miasto ma zapłacić 295 tys. zł. Na resztę prac potrzeba jeszcze ok. 10 mln zł.

Przecena działek po PKS-sie

Foto: Przecena działek po PKS-sie
cz pt, 12 października 2018 09:51

Po kilku nieudanych próbach sprzedaży przez białostocką spółkę PKS Nova większości bazy dawnego PKS Łomża, właściciel, czyli zarząd województwa podlaskiego, zgodził się na obniżenie ceny wywoławczej zbywanych nieruchomości. Chodzi o blisko 5 hektarów gruntu i część budynków dawnej bazy PKS Łomża w rejonie Alei Józefa Piłsudskiego, ul. Spokojnej i ul. Żabiej.

Tragiczny czwartkowy wieczór

Foto: Tragiczny czwartkowy wieczór
cz cz, 11 października 2018 22:13

Zwłoki osoby znaleziono w czwartkowy późny wieczór przy drodze z Drozdowa do Niewodowa, w okolicach tej miejscowości. Na razie nie wiadomo co się stało. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora, ale jak przekazują za wcześnie na jakiekolwiek nawet wstępne informacje w tej sprawie. Niewiele wcześniej na drodze krajowej nr 64 pomiędzy Piątnicą a Elżbiecinem doszło do zderzenia dwóch osobówek i ciągnika rolniczego. Jedna osoba ranna trafiła do szpitala.

Wicepremier Szydło agitowała za Agnieszką Muzyk

Foto: Wicepremier Szydło agitowała za Agnieszką Muzyk
cz cz, 11 października 2018 20:27

- Polska potrzebuje współpracy rządu i samorządu – mówiła na Starym Rynku w Łomży wicepremier Beata Szydło. Przyjechała, by wspólnie z wiceministrem MSWiA Jarosławem Zielińskim, łomżyńskimi posłami PiS Bernadetą Krynicką i Lechem Kołakowskim oraz wojewodą podlaskim Bohdanem Paszkowskim, wesprzeć Agnieszkę Muzyk kandydatkę PiS w wyborach na prezydenta Łomży i „całą drużynę biało-czerwoną Prawa i Sprawiedliwości” do samorządów wszystkich szczebli. - To są wybory, które będą decydowały o przyszłości naszych miast i miasteczek, ale to są wybory, które tak naprawdę będą decydowały o przyszłości, na najbliższe 5 lat, naszej Ojczyzny – mówiła wicepremier Szydło mając za plecami kilkudziesięciu kandydatów PiS, a przed sobą ze dwa - trzy razy więcej oklaskujących ją mieszkańców.

Wpadli z narkotykami

Foto: Wpadli z narkotykami
cz cz, 11 października 2018 19:12

Podczas kontroli drogowej volkswagena, którym jak się okazało kierował mężczyzna bez uprawnień, 20-letni pasażer miał małą torebkę z amfetaminą. To był dopiero początek i w efekcie policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby oraz przejęli ponad 40 gramów amfetaminy i ponad 700 marihuany. Trzech mężczyzn od narkotyków decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Kto daje więcej i komu... wstyd?

cz cz, 11 października 2018 10:20

Kilka miesięcy temu w Polskę ruszał „Konwój wstydu” z bilbordami. Politycy Platformy Obywatelskiej wypominali nagrody, które przyznała członkom swego rządu ówczesna premier Beata Szydło. Informacje o rządowych nagrodach były szokujące. Teraz Marek Olbryś z PiS, radny i wiceprzewodniczący Sejmiku województwa podlaskiego, doprowadził do ujawnienia przez marszałka województwa Jerzego Leszczyńskiego (PSL) jak wielkie nagrody swoim dyrektorom dawał zarząd województwa koalicji PSL-PO. - Niektórzy ludzie pracują na to rok, na kwotę takich pojedynczych nagród – mówi Olbryś.

Pijany głąb w transporterze

cz cz, 11 października 2018 08:58

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 42-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego, który wczoraj w samo południe jechał VW transporterem. Na policyjny patrol wpadł w Cieciorkach koło Zambrowa. Okazało się, że już wcześniej za takie przestępstwo sąd wydał mu zakaz kierowania pojazdami.

Absurdy wyborczych deklaracji

Foto: Absurdy wyborczych deklaracji
cz śr, 10 października 2018 19:57

„Chcemy samorządów niepartyjnych, chcemy samorządów, w których nie będziemy mieli do czynienia z nepotyzmem, nie będziemy mieli do czynienia z kumoterstwem, nie będziemy mieli do czynienia z marnotrawieniem obywatelskich pieniędzy” - mówił Paweł Kukiz inaugurując kampanię wyborczą do samorządów. Piękne, ale pod jego szyldem w Łomży ukryli się ludzie, przy których te słowa brzmią wręcz cynicznie. Absurd przyjął żenujący poziom, gdy kukizowa posłanka Agnieszka Ścigaj, która pierwszy raz była w Łomży, mówiąc o obowiązkowej transparentności działań, referendach czy zaprzestaniu zadłużania miast, zachwalała prezydenta i siedzących obok niej dyrektora MOSiR, oraz pana znanego z sex shopu.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę