Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 26 stycznia 2022 napisz DONOS@

Nowe alkomaty w rękach policjantów

mm pon, 27 grudnia 2021 13:12

Gmina Piątnica zakupiła trzy alkomaty. Dwa z nich trafiły w ręce policjantów, a jeden do WOPITU. To nowe urządzenia, które bez kontaktu ust z urządzeniem, odczytują poziom zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wpadli napastnicy na salon gier w Łomży

mm pon, 27 grudnia 2021 12:18

W ręce policji wpadli mężczyźni, którzy 20. grudnia wieczorem napadli na salon gier na dworcu autobusowym w Łomży. Przez alkohol kierowcy, znaleźli się na celowniku mundurowych, którzy wykazali się czujnością i "celnym strzałem".

5 rzeczy, dzięki którym zapłacisz mniej za ogrzewanie w chłodne dni

JJS pon, 27 grudnia 2021 10:59

Dni i noce robią się coraz chłodniejsze, dlatego też niemal intuicyjnie podkręcamy temperaturę w pomieszczeniach. A wyższa temperatura to niestety też wyższe koszty ogrzewania, które aktualnie już utrzymują się na bardzo wysokim poziomie. W jaki sposób znaleźć kompromis między oszczędnością a komfortem cieplnym? Oto 5 sposobów.

Damskie zegarki Timex dla eleganckiej Pani? Przedstawiamy najciekawsze propozycje, które warto rozważyć

JJS pon, 27 grudnia 2021 10:39

Zegarek to nieodłączny element wyglądu każdej elegantki, który dopieszcza stylizację i nie pozwala na utratę poczucia czasu. Szczególną estymą cieszą się zegarki damskie Timex. Marka ta stworzyła pierwszy produkt dla kobiet już w 1854 roku. Przedstawiamy kilka propozycji czasomierzy tej firmy, które pozwolą Ci błyszczeć niezależnie od okazji!

Tydzień przełomu w pogodzie i kalendarzu

mm pon, 27 grudnia 2021 10:35

Rozpoczynający się tydzień przełomu roku 2021 i 2022 przyniesie też dużą zmianę w pogodzie. Początek tygodnia będzie jeszcze mroźny i zimowy, zaś od środy zacznie robić się coraz cieplej, by w drugiej połowie tygodnia temperatura maksymalna przekroczyła nawet 10°C – prognozuje IMGW.

Botaniczna papeteria ślubna — trend, który nigdy nam się nie znudzi

JJS pon, 27 grudnia 2021 10:27

Dlaczego kochamy papeterię ślubną z motywami kwiatowymi? Zachwyca nas estetyką, urokliwymi szczegółami, mnogością kolorów i dopasowaniem do różnych stylów. Botaniczne wzory na zaproszeniach i innych elementach papeterii ślubnej to jeden z lepszych motywów, na jakie możecie postawić! Dlaczego?

Bony turystyczne ważne do 30 września 2022 r.

mm pon, 27 grudnia 2021 10:12

Ci, którzy nie wykorzystali jeszcze bonu turystycznego mają czas do 30 września 2022 r. Rząd wydłużył możliwość płacenia Polskim Bonem Turystycznym.

Ważny termin dla pobierających podwójne świadczenie

mm pon, 27 grudnia 2021 09:25

Do 31 grudnia osoby, które otrzymują równocześnie emeryturę z ZUS i KRUS, czy osoby samotnie wychowujące małoletnie dziecko, osiągające dochody z pracy i z renty rodzinnej, powinny złożyć wniosek o niestosowanie kwoty zmniejszającej podatek przy emeryturze czy rencie. Jest to niezbędne, by w rozliczeniu podatku za 2022 rok nie powstała niedopłata podatku w kwocie do 5100 zł – informuje ZUS.

Jak rozpoznać dobrego fryzjera?

JJS pon, 27 grudnia 2021 08:04

Niektórzy wciąż wierzą, że fryzjer to najłatwiejszy zawód świata: wystarczy sprawne posługiwanie się nożyczkami. Nic bardziej mylnego.

Tragiczny poranek pod Łomżą

mm nie, 26 grudnia 2021 14:37

W Kisielnicy znaleziono martwego mężczyznę. Policja wyjaśnia przyczynę zgonu.

Narew obniżyła się o ponad pół metra

mm nie, 26 grudnia 2021 14:12

Poziom Narwi w ciągu zaledwie czterech ostatnich dni spadł o ponad pół metra. Rzeka powoli zamarza, szczególnie w miejscach mniejszego nurtu.

10 lat Biskupa Janusza Stepnowskiego w Łomży

mm so, 25 grudnia 2021 09:35

63-letni biskup ordynariusz jest 7. w historii Diecezji Łomżyńskiej. Po ponad 20 latach pracy w Watykanie został wyświęcony na biskupa, który kieruje niemałym Kościołem Łomżyńskim z półmilionową wspólnotą wiernych i 530 księży w 183 parafiach. Pochodzi z Ostrołęki, a nie poprzestał na ukończeniu "Mechaniaka". Studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, aby powrócić jako biskup, z którym po dekadzie rozmawia Mirosław R. Derewońko.

Łomżyński wigilijny stół dla potrzebujących

mm pt, 24 grudnia 2021 15:30

Pierogi, kapustę z grzybami i paszteciki rozdawano w plastikowych torebkach z miejskich autobusów. To kolejny rok, gdy potrzebujący mogą podejść i wziąć ze sobą potrawy na wigilijny, często samotny stół.

Zderzenie „autonomicznej” ciężarówki

mm pt, 24 grudnia 2021 14:44

Na stacji paliw w Piątnicy „zderzyły” się dwie ciężarówki. Nikomu nic się nie stało, choć uszkodzony został zbiornik jednej z nich i wylało się paliwo.

Boże Narodzenie jako pocieszenie Profesora Mikołejko

mm pt, 24 grudnia 2021 14:11

- Boże Narodzenie jest smutniejsze niż zwykle: szalejąca pandemia, która nas dziesiątkuje, tysiące z nas umiera na covid, zaś mnóstwo ludzi cierpi fizycznie, społecznie i duchowo - dzieli się refleksją prof. Zbigniew Mikołejko, filozof i historyk religii. - Kończy się epoka optymizmu i rozczarowanie narasta. Inflacja szaleje, pogłębia się destrukcja systemu demokratycznego w Polsce, a pogarszający się klimat sprawił, że zimowe święta białe zamieniły się w święta szare. Jednakże warto świętować.

Jak ubezpieczyć samochód na miesiąc? Artykuł sponsorowany przez LINK4

JJS pt, 24 grudnia 2021 12:50

Polisa OC jest w naszym kraju obowiązkowa dla każdego zarejestrowanego pojazdu mechanicznego. Zwyczajowo zawiera się ją na okres jednego roku. Jednak w niektórych przypadkach możesz ją wykupić na 30 dni. Dzisiaj dowiesz się, kiedy jest to możliwe.

Platforma Obywatelska nie poprze budżetu na 2022 rok?

mm pt, 24 grudnia 2021 12:17

„Niepopieranie projektu budżetu miasta Łomża na rok 2022 w aktualnie proponowanym kształcie” - rekomendował Radnym klubu KO Zarząd Platformy Obywatelskiej w Łomży.

Czy warto zdecydować się na numer na kartę?

JJS pt, 24 grudnia 2021 10:45

Telefon na kartę to korzystne rozwiązanie dla osób, którym zależy na swobodzie, elastyczności i braku umów. Numer na kartę tak naprawdę nie wiąże się z żadnym poważnym zobowiązaniem finansowym, dlatego jest także odpowiednią opcją dla dzieci, młodzieży i seniorów.

Szarpanina pod gabinetem prezydenta Łomży

mm cz, 23 grudnia 2021 18:06

O skandalicznej sytuacji w gabinecie prezydenta Łomży poinformował redakcję 4lomza.pl Czytelnik. Jak przekazał nam w relacji, kilka dni temu miało dojść do szarpaniny z udziałem urzędnika i przewrócenia jednego z petentów Urzędu Miejskiego w Łomży.

Potrącenie pieszego w Wygodzie

mm cz, 23 grudnia 2021 16:52

57-letni pieszy został potrącony na przejściu dla pieszych na DK63 w Wygodzie. Poszkodowany trafił do szpitala. Ruch odbywa się wahadłowo.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę