niedziela, 19 maja 2019 napisz DONOS@

Z ulicy do więzienia

Foto: Z ulicy do więzienia
cz pt, 12 kwietnia 2019 16:29

Za niepłacenia grzywny, oszustwa czy groźby karalne... Trzech mężczyzn i kobietę, którzy poszukiwani byli do odbycia nałożonych przez sąd kar pozbawienia wolności, ujęli w czwartek policji z KMP w Łomży.

Jechał kradzionym BMW 112km/h

Foto: Jechał kradzionym BMW 112km/h
cz pt, 12 kwietnia 2019 13:56

Skradzione w Niemczech, warte ćwierć miliona złotych BMW X5 przejęli policjanci w okolicach Grajewa. Samochodem, drogą krajową nr 61, jechał 41-letni Litwin. W ręce policjantów wpadł, bo przekroczył dozwoloną prędkość o 22 km/h.

Logo Łomży prosto ze Szczecina

Foto: Logo Łomży prosto ze Szczecina
cz cz, 11 kwietnia 2019 15:48

- Łomża ma swój herb, sztandar, flagę i…. urzędowe loga. To ostatnie opracowano 15 lat temu, przy czym w 2017 roku je „odświeżono” dopisując hasło „Zasmakuj w Łomży”. Teraz prezydent Mariusz Chrzanowski chce nowego logo. - Opracowanie trzech wzorów koncepcyjnych i wykonanie do wybranego wzoru podstawowej księgi znaku, za kwotę 1968 zł, zostało zlecone firmie zewnętrznej (ze Szczecina) – podał Łukasz Czech z ratusza tłumacząc, że w związku z tym nie organizowano żadnego konkursu na nowe logo Łomży.

Strategia ma być na miarę...

Foto: Strategia ma być na miarę...
cz cz, 11 kwietnia 2019 15:11

- Dziękuję, że Państwo przyszliście, że możemy podyskutować, w którym kierunku powinno rozwijać się województwo podlaskie – mówił Artur Kosicki marszałek województwa do około 30-40 osób, które przyszły na warsztaty w ramach prac nad aktualizacją Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego. Ma ona być podstawowym dokumentem strategicznym polityki regionalnej województwa na nową perspektywę unijną po 2020 roku. - Warunki są trudniejsze niż mogliśmy oczekiwać 7 – 10 lat temu – mówił prof. Jacek Szlachta przedstawiając megatrendy unijne, które determinują także to jakie unijnej środki trafią do województwa podlaskiego i na co będzie można je wydać. Co ważne środków ma być mniej i aby po nie sięgnąć trzeba będzie więcej dołożyć od siebie.

Unijne dotacje dla potrzebujących

Foto: Unijne dotacje dla potrzebujących
cz cz, 11 kwietnia 2019 11:59

Umowy na dofinansowanie trzech łomżyńskich przedsięwzięć kwotą ponad 4,6 mln zł z środków unijnych dzielonych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego podpisano w czwartkowy poranek w ratuszu. Pieniądze trafią do „Wety”, MOPS-u i Hospicjum. - Nigdy byśmy nie dali rady zebrać 1,3 mln zł na budowę – mówi Teresa Steckiewicz założycielka i szefowa Łomżyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” p.w. Świętego Ducha, która w listopadzie rozpoczęła rozpoczęłam budowę hospicjum „ze swoich środków, które miałam z 1%”. - One właśnie się skończyły, a teraz dostałam na wykończenie - cieszyła się dziękując władzom województwa za te pieniądze.

Spaliła się wiata i 300 bel

Foto: Spaliła się wiata i 300 bel
cz cz, 11 kwietnia 2019 08:56

Przez kilka godzin we wsi Sulin-Strumiłowo koło Wizny paliły się bele słomy. Pożar strażakom zgłoszono kilka minut po godzinie 22. Na miejsce wysłano jednostki zawodowej i ochotniczej straży pożarnej.

Telefoniczni oszuści "na policjantkę" oszukali 82-latkę

Foto: Telefoniczni oszuści "na policjantkę"...
cz cz, 11 kwietnia 2019 08:20

25 tysięcy złotych straciła starsza mieszkanka Łomży, po tym gdy uwierzyła w opowiedzianą przez telefon przez rzekomą policjantkę historyjkę, że jej córka spowodowała wypadek. Od razu zaproponowała, że sprawę można załatwić polubownie, ale będą potrzebne pieniądze...

Kieszonkowcy w Łomży

cz śr, 10 kwietnia 2019 17:09

Z torebek dwóch kobiet robiących zakupy zniknęły portfele z dokumentami i pieniędzmi. Policjanci szukają sprawców dwóch kradzieży i apelują o zwracanie szczególnej uwagi na swoje rzeczy osobiste.

Stracili prawo jazdy przez prędkość

cz śr, 10 kwietnia 2019 16:54

Na ulicy Zawadzkiej w Łomży, w Ratowie-Piotrowie na terenie gminy Śniadowo i w Laskach na terenie gminy Zbójna trzech mężczyzn straciło wczoraj prawo jazdy. Wszyscy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h. Policjanci podkreślają, że regularnie sprawdzają prędkość w miejscach wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców Łomży i okolicy.

Kolejna mogiła pod krzyżem

Foto: Kolejna mogiła pod krzyżem
cz śr, 10 kwietnia 2019 14:20

Kolejne szczątki ludzkie odkryli archeolodzy w okolicach krzyża w Mątwicy, przy drodze Łomża – Nowogród. To drugi etap prac archeologicznych w tym miejscu. W ubiegłym roku odnaleziono tu szczątki 48 osób. Teraz znaleziono kolejna zbiorową mogiłę. - Nie wiemy ile będzie osobników. Na powierzchni jest sześć szkieletów, ale mogiła wydaje się znacznie głębsza – mówi archeolog Michał Grabowski.

W PWSIiP obradowali naukowcy z Polskiej Akademii Nauk

Foto: W PWSIiP obradowali naukowcy z Polskiej Akademi...
cz śr, 10 kwietnia 2019 10:00

– Aby starzeć się godnie, trzeba mieć za co – sentencjonalnie określił prof. Zenon Wiśniewski dwie dominanty plenarnego posiedzenia Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej Polskiej Akademii Nauk, które odbyło się w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Zorganizowała je profesor Cecylia Sadowska-Snarska, która od bieżącego roku akademickiego jest wykładowcą w łomżyńskiej uczelni.

Rocznica katastrofy smoleńskiej

Foto: Rocznica katastrofy smoleńskiej
cz śr, 10 kwietnia 2019 09:39

Dwa sztandary, kilka delegacji, w sumie około 50 osób, w środowy poranek w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży składając kwiaty i zapalając znicze uczciło pamięć 96 osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku. Samolot wiozący polską delegację, z Prezydent RP Lech Kaczyński na czele, na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiego rozbił się podchodząc do lądowania na lotnisku w Smoleńsku.

ALERT POZIOMU 1

Foto: ALERT POZIOMU 1
cz śr, 10 kwietnia 2019 08:26

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku ogłosiło ALERT POZIOMU I w związku z ryzykiem przekroczenia w tym roku w Łomży poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM2,5. „Ryzyko” jest w związku ze stwierdzeniem tego przekroczenia w 2018 roku i latach poprzednich. WCZK wyraźnie zaznacza: „Brak zagrożeń dla zdrowia ludzkiego”

Zimna noc

Foto: Zimna noc
cz śr, 10 kwietnia 2019 07:59

Temperaturę -4,2°C zanotowały urządzenia pomiarowe stacji meteorologicznej IMGW w Marianowie koło Piątnicy. Przy gruncie mogło być jeszcze zimniej. Temperatura rośnie, ale w ciągu dnia w Łomży ma osiągnąć maksymalnie 7°C. Według synoptyków możliwe są dziś niewielkie przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Ciepło w Łomży staje się dużo droższe

Foto: Ciepło w Łomży staje się dużo droższe
cz wt, 09 kwietnia 2019 15:30

O ponad 35% wzrasta cena GJ energii cieplnej sprzedawanej przez miejską ciepłownię w Łomży. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nową tzw. „taryfę cieplną” Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Wniosek o podwyżkę prezes MPEC Radosław Żegalski złożył 13 listopada 2018 r. i przez niemal pięć miesięcy rozpatrywania w URE uzupełniał go 13 razy.

Zimna noc

Foto: Zimna noc
cz wt, 09 kwietnia 2019 13:40

Pogoda zmieniała nam się. Wczoraj w regionie było +17°C w cieniu, a dziś temperatura powietrza nie osiągnęła jeszcze +7°C. Podobnie ma być do końca tygodnia, a na najbliższą noc synoptycy zapowiadają spadki temperatury w regionie nawet do -3°C. Na północy województwa, możliwy jest przelotny deszcz ze śniegiem, a nawet sam śnieg.

Droga do remontu

Foto: Droga do remontu
cz wt, 09 kwietnia 2019 12:18

Droga Wizna – Męczki – Kotowo-Plac – Jedwabne (ul. Wojska Polskiego), to dziś droga powiatowa, która ma ponad 10 km długości i od lat wymaga pilnego remontu. Niestety Starostwo Powiatowe w Łomży, które ma na stanie ponad 500 km dróg, nie jest w stanie zapewnić finansowania tej inwestycji. Szansą na szybką poprawę zniszczonej nawierzchni drogi jest jej przejęcie przez bogatszy niż powiat samorząd województwa podlaskiego. - Obecnie jest procedowana w Urzędzie Marszałkowskim zmiana kategorii drogi powiatowej nr 1961B Wizna – Jedwabne na wojewódzką – poinformował wicemarszałek Marek Olbryś, zapowiadając, że w przyszłości droga ta zostanie w całości wyremontowana, a na obecnym skrzyżowaniu z drogą krajową nr DK64 w Wiźnie powstanie rondo.

Prezes CPK: Linia kolejowa będzie trasowana przez Łomżę

Foto: Prezes CPK: Linia kolejowa będzie trasowana prz...
cz wt, 09 kwietnia 2019 11:04

Piotr Małepszak, pełniący obowiązki prezesa spółki Centralny Port Komunikacyjny, która pomiędzy Warszawą a Łodzią ma zbudować nowe wielkie lotnisko, a w kraju sieć prowadzących do niego linii kolejowych, zapewnia, że jedna z linii będzie trasowana w wariancie przez Łomżę. Takie są ustalenia Komisji Uzgodnieniowej Komponentu Kolejowego CPK - podał prezes Małepszak w odpowiedzi na wystąpienie posła Lecha Kołakowskiego. - To kolejny dokument na to, że kolej Warszawsko – Mazurska przez Łomżę naprawdę może powstać – mówi poseł Kołakowski, który kilka tygodni temu wyrysował i przedstawił w Ministerstwie Infrastruktury propozycję, którędy nowa linia kolejowa mogłaby przebiegać w okolicy miasta.

Prezydent wraca z wyższą podwyżką opłat za śmieci

Foto: Prezydent wraca z wyższą podwyżką opłat za śmieci
cz wt, 09 kwietnia 2019 08:30

Dwa miesiące po odrzuceniu przez większość radnych prezydenckiego wniosku o podwyżkę opłat za śmieci temat ponownie ma wrócić na obrady Rady Miejskiej. Prezydent przesłał nowy wniosek. Proponowane ceny są jeszcze wyższe niż przedstawiał w lutym, przy czym podwyżka w większym stopniu – znowu - miałaby dotyczyć mieszkańców blokowisk niż domków jednorodzinnych. Z wyliczeń miejskich urzędników wynika, że do końca 2021 roku mieszkańcy blokowisk mieliby nadpłacić ponad koszty niemal 2 miliony złotych, a ci z domków jednorodzinnych niedopłacić do kosztów prawie 1,7 mln zł.

Biblioteka w Podgórzu świętowała swoje 60-lecie

Foto: Biblioteka w Podgórzu świętowała swoje 60-lecie
cz pon, 08 kwietnia 2019 16:22

- Łatwiej, gdy wychodzimy z murów bibliotecznych, gdy szukamy tego, co potrzebne, nie tylko w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, ale i na konferencjach ogólnopolskich – mówiła w powitaniu do kilkudziesięciu bibliotekarek i bibliotekarzy Wiesława Kłosińska, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łomża. Na jubileusz 60-lecia BPGŁ zorganizowała ogólnopolską konferencję ph. „Dogonić współczesność w małych bibliotekach samorządowych”. Zwana Siłaczką z Podgórza dyrektor żaliła się mało: „Na naszej drodze odczuwaliśmy brak wsparć, informacji, do kogo zwrócić się o pomoc”. Prowadzona przez Wiesławę Kłosińską biblioteka wygrywa rankingi w Podlaskiem i ogólnopolskie.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę