piątek, 22 marca 2019 napisz DONOS@

PIRol: Rolniku – sprawdź kody na fakturze!

Foto: PIRol: Rolniku – sprawdź kody na fakturze!
cz cz, 14 lutego 2019 09:16

W 2019 roku obowiązują nowe stawki zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze. Teraz - do 28 lutego - można starać się o pieniądze za paliwo wykorzystane do produkcji rolniczej od 1 sierpnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 roku oraz od 1 do 31 sierpnia. Stawka dopłat będzie wynosić 100 złotych do każdego 1 ha użytków rolnych, ale o dodatkowy zwrot akcyzy za paliwo rolnicze będą mogły ubiegać się gospodarstwa rolne utrzymujące bydło. Rolnicy do wniosku muszą załączyć m.in. faktury, a Podlaska Izba Rolnicza ostrzega, że ważny jest też kod paliwa.

Kiedy warto wykupić zagraniczne ubezpiecznie

Foto: Kiedy warto wykupić zagraniczne ubezpiecznie
JJS cz, 14 lutego 2019 09:16

Członkostwo w Unii Europejskiej oraz związana z nim Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego sprawia, że w przypadku wielu wyjazdów zagranicznych, wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na czas podróży wydaje się zupełnie zbędne. Trzeba jednak pamiętać, że EKUZ nie działa na całym świecie, a ponadto nawet w krajach akceptujących tę kartę nie obejmuje ona każdego typu leczenia. Kiedy więc warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu?

Rowery BikeU ponownie będą w Łomży

Foto: Rowery BikeU ponownie będą w Łomży
cz śr, 13 lutego 2019 16:58

Od ostatniego weekendu kwietnia do końca października w Łomży ponownie ma funkcjonować Łomżyńska Komunikacja Rowerowa. Ruszy tak jak przed rokiem w oparciu o rowery i system firmy BikeU, której miasto za uruchomienie 4 stacji i dostarczenie 30 rowerów, w tym po jednym typu cargo i tandem, zapłacić ma blisko 150 tys. zł. Stacji ma być kilkanaście, bo jak zapowiada ratusz „firma BikeU jest w trakcie zawierania umów z innymi podmiotami”. Póki co nie odpowiedziano czy wśród tych „innych podmiotów” będą miejskie spółki. Trzy z nich w ubiegłym roku zapłaciły za to niemal tyle samo co ratusz.

65-latek podejrzewany o usiłowanie zabójstwa

cz śr, 13 lutego 2019 12:34

Policjanci informują o zatrzymaniu 65-letniego mężczyzny, który siekierą usiłował zabić dwie osoby. Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano w jednym z mieszkań w Grajewie. Ranne osoby – kobieta i mężczyzna - trafiły do szpitala, a w poszukiwania niedoszłego ich zabójcy zaangażowano ponad 60 policjantów i funkcjonariuszy straży granicznej. Ujęto go wczoraj około godziny 17. na terenie gminy Szczuczyn.

Obwodnica Zambrowa oświetlona

Foto: Obwodnica Zambrowa oświetlona
cz śr, 13 lutego 2019 09:46

W weekend rozbłysły lampy oświetleniowe na obu węzłach „Wschód” i „Zachód” obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa. Instalacja powstała pod koniec ubiegłego roku, przeszło 6 lat od chwili, kiedy całą obwodnica została oddana do użytku.

Wieża ciśnień, czyli niekończąca się opowieść o niemocy

Foto: Wieża ciśnień, czyli niekończąca się opowieść o...
cz śr, 13 lutego 2019 09:29

Podobno jest „symbolem” Łomży. Górująca wysoko nad zabudowaniami w pobliżu skrzyżowania ulicy Gen. Władysława Sikorskiego i Szosy Zambrowskiej wieża ciśnień widoczna jest z daleka. Powstała na początku lat 50-tych ubiegłego wieku, ale od ponad ćwierć wieku stoi pusta i tylko niszczeje. Tak „pokonała” władze samorządowe miasta już siedmiu kadencji... Teraz, na początku ósmej, 13. miejskich radnych wystąpiło do prezydenta z interpelacją w sprawie remontu wieży ciśnień. Odpowiedź nie jest przełomowa.

Uwaga ślisko

Foto: Uwaga ślisko
cz śr, 13 lutego 2019 09:17

Kobieta trafiła do szpitala po pranym wypadku na drodze wojewódzkiej nr 679. Audi jadące od ronda w Zawadach w kierunku skrzyżowania z drogą krajową nr 63 Łomża - Zambrów wypadło z drogi i uderzyło w drzewo.

Wielki pościg

cz wt, 12 lutego 2019 19:08

Ukradł samochód, uciekał kilkadziesiąt kilometrów przed policyjnym pościgiem w trakcie którego padły nawet strzały. Po niemal dwóch tygodniach od zdarzenia policjanci poinformowali o tym i że zatrzymany wówczas 20-latek usłyszał między innymi zarzuty kradzieży, zniszczenia mienia i czynnej napaści na policjantów, a decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu. Oto jak zdarzenie relacjonuje policja:

Sanepid w Łomży skromnie świętuje 100-lecie służby

Foto: Sanepid w Łomży skromnie świętuje 100-lecie służby
cz wt, 12 lutego 2019 16:54

Praca Grażyny Hutnik w łomżyńskim Sanepidzie stanowi jedną trzecią ze 100-letniej historii służb sanitarno–epidemiologicznych w Polsce, Łomży i powiecie łomżyńskim. W 1986 r. zaczynała jako młodszy asystent w sekcji żywności i żywienia, potem była kierownikiem za czasów województwa, a dziś jest zastępcą państwowego powiatowego inspektora sanitarnego dr. nauk med. Przemysława Goska. Oboje zasiedli w małej salce konferencyjnej na poddaszu jednej z najbardziej zaniedbanych kamienic przy ul. Dwornej 21. Z zewnątrz budynek w ogóle nie wyglądał na własność państwową, tylko na osławioną „Polskę w ruinie”, ale w środku są sterylne sale laboratoryjne o śnieżnobiałych ścianach, z właśnie wymienionym sprzętem do badań specjalistycznych o wartości 340 tys. złotych.

Upominek z okazji Walentynek w Galerii Bursztynowej

Foto: Upominek z okazji Walentynek w Galerii Bursztyn...
JJS wt, 12 lutego 2019 12:41

Galeria Bursztynowa zaprasza do skorzystania z walentynkowej promocji „Upominki za Bursztynki”. W dniu 14 lutego na klientów będą czekały kosmetyki, biżuteria, bony, słodkości oraz wiele innych wartościowych upominków.

Ruszyła łomżyńska kwalifikacja wojskowa 2019

Foto: Ruszyła łomżyńska kwalifikacja wojskowa 2019
cz wt, 12 lutego 2019 12:15

- Nie mamy większego problemu ze stawiennictwem na obowiązkową kwalifikację wojskową chłopców i dziewcząt z naszego terenu – cieszy się z dobrej frekwencji major Robert Grzeszczyk, p.o. komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży, która rozpoczęła proces kwalifikacji, kto z urodzonych w 2000 r. jest przydatny do służby wojskowej. Z pierwszej 20-tki chłopców, jacy stawili się w poniedziałek w Starostwie Powiatowym, 19 otrzymało kategorię A, tylko jeden kat. D. Kolejne kwalifikacje będą prowadzone dla Łomży i miast z powiatami: Zambrów, Kolno, Grajewo. Major Grzeszczyk spodziewa się przyjęcia w komisjach przez 2 miesiące około 2 tysięcy młodych.

Pijany spowodował groźną kolizję

cz wt, 12 lutego 2019 09:55

Niemal promil alkoholu miał w sobie 29-letni kierowca renaulta, który w poniedziałek po południu doprowadził do zderzenia z oplem na drodze Łomża – Myszyniec. Na skrzyżowaniu w okolicach wsi Gawrychy wyprzedzał inny samochód i zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku autem. Na szczęście nikt z jadących w samochodach nie ucierpiał, ale było to bardzo groźne zdarzenie. Kierowca renaulta nie zatrzymał się lecz pojechał dalej.

Złodziej z perfumerii

Foto: Złodziej z perfumerii
cz wt, 12 lutego 2019 09:35

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży proszą o pomoc w ustaleniu sprawcy kradzieży rozbójniczej w drogerii przy Alei Legionów. Mężczyzna skradł perfumy, a pracownikowi ochrony groził pałką teleskopową. Teraz policjanci publikują jego zdjęcie i proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości złodzieja.

W królestwie rolet rzymskich

Foto: W królestwie rolet rzymskich
JJS wt, 12 lutego 2019 08:53

Okno jest bardzo ważnym elementem każdego domu, nie tylko ze względu na pełnione funkcje, ale też charakter dekoracyjny. Dobre zaaranżowanie wnęki okiennej, założenie odpowiednich tkanin przysłaniających okno, procentuje niebywałą elegancją i funkcjonalnością.

Bony na zasiedlenie popularniejsze

Foto: Bony na zasiedlenie popularniejsze
cz wt, 12 lutego 2019 08:51

Od kilku lat młodzi ludzie mogą otrzymać pieniądze na wyjazd za pracą. To 7,5 tysiąca złotych. Aby je otrzymać trzeba wyprowadzić się na odległość minimum 80 km od Łomży. Z tej możliwości skorzystało już ok. 240 dwudziestoparolatków i z roku na rok jest coraz więcej chętnych. W ubiegłym roku łomżyński PUP zafundował takie bony 84 osobom. Okazuje się, że mimo spadku bezrobocia młodzi w Łomży ciągle mają duże problemy ze znalezieniem pracy.

Oświadczenia przed kampanią

Foto: Oświadczenia przed kampanią
cz pon, 11 lutego 2019 15:21

W tym roku rolnicy, podobnie jak przed rokiem, będą mogli złożyć papierowe oświadczenia zamiast elektronicznego wniosku do ARiMR o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych do gruntów. Dotyczy to tylko małych rolników, który we wniosku o przyznanie płatności na rok 2018 deklarowali powierzchnię gruntów ornych mniejszą niż 10 ha. Przed rokiem takich oświadczeń w województwie podlaskim złożono ponad 22 tysiące, czyli z tej możliwości skorzystało więcej niż 1/4 rolników.

Piratów łapali w Śniadowie

cz pon, 11 lutego 2019 14:54

Trzech kierowców straciło prawo jazdy w weekend w Śniadowie. „Wpadli” na policyjne pomiary prędkości. Wszyscy w miejscu zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h.

Terminy wypłat odszkodowań z ubezpieczeń OC i AC

Foto: Terminy wypłat odszkodowań z ubezpieczeń OC i AC
JJS pon, 11 lutego 2019 10:16

W przypadku uszkodzenia samochodu będącego jedynym lub głównym środkiem transportu w rodzinie, zazwyczaj chcemy jak najszybciej dokonać jego naprawy.

Turystyczny pociąg do Łomży

Foto: Turystyczny pociąg do Łomży
cz nie, 10 lutego 2019 14:08

Kilkudziesięciu miłośników kolei przyjechało „autobusem szynowy” z Ostrołęki do Łomży. Podróż zajęła im ponad 75 minut przy czym godzinę jechali ze Śniadowa do Łomży. To był przejazd typowo turystyczny. W ciągu trzech dni kolejowi turyści na pokładzie pociągu specjalnego odwiedzają kilkadziesiąt stacyjek, w części umiejscowionych na mało uczęszczanych liniach lokalnych województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Jednym z niedzielnych przystanków, była Łomża.

Z potrzeby serca, czyli „Nieprzemilczana historia”

Foto: Z potrzeby serca, czyli „Nieprzemilczana historia”
cz nie, 10 lutego 2019 13:30

Dwa wysokie na kilka metrów słupy z umieszczonymi ma nich imionami i nazwiskami wywieziony na Sybir mieszkańców Gminy Łomża odsłonięto w niedzielę w Podgórzu. To „Alei Pamięci Ofiar Sybiru”. 10 lutego 1940 r. miała miejsce pierwsza z czterech wywózek Polaków z terenów zajętych we wrześniu 1939 roku przez Sowietów. Wśród deportowanych byli wówczas także kilkuletni mieszkańcy Podgórza Roman Kalista i Feliks Cieślik. Spotkali się po latach na promocji książki pt. „Nieprzemilczana historia. O zesłańcach Sybiru z gminy Łomża”, w której są m.in. ich sybirackie wspomnienia.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę