niedziela, 21 stycznia 2018 napisz DONOS@
180102034644.gif

Och Karol...

Foto: Och Karol...
cz pt, 29 grudnia 2017 12:09

Był jednym z pierwszych i najbliższych, był „do realizacji różnych zadań”, był jak „ucho i oko prezydenta” i był najkosztowniejszą pomocą administracyjną. Karol, który kilka tygodniu po objęciu władzy przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, został bez konkursu zatrudniony w ratuszu, nie jest już pracownikiem Urzędu Miejskiego w Łomży.

Ktoś celowo podpalił wielki stos bel?

Foto: Ktoś celowo podpalił wielki stos bel?
cz pt, 29 grudnia 2017 09:12

Przez całą noc palił się stos kilkuset bel słomy. Pożar wybuchł około godziny 21. obejmując stos bel złożonych około kilometra od Bronowa. W akcji gaśniczej brało udział 7 zastępów straży pożarnej – ochotniczej i zawodowej.

Cleo i Maestro Chives w sylwestra w Łomży

Foto: Cleo i Maestro Chives w sylwestra w Łomży
cz pt, 29 grudnia 2017 08:47

2018 rok w Łomży będzie rokiem jubileuszowym, w którym miasto świętować będzie 600-lecie nadania mu praw miejskich przez Księcia Janusza I. Uczynił to w połowie czerwca 1418 roku, ale władze miasta w jubileuszowy rok chcą wejść z przytupem. Umożliwia to zabawa sylwestrowa na Starym Rynku, która w tym roku ma być wyjątkowo gorąca... Muzyka pop będzie mieszana z rytmami disco-polo i klubowymi przebojami w elektronicznym brzmieniu. Gwiazdą sylwestrowej zabawy będzie Cleo, ale prognozowane przelotne opady deszczu mogą nieco popsuć radosną atmosferę sylwestrowej nocy.

Fajerwerki mogą być niebezpieczne przypominają strażacy

Foto: Fajerwerki mogą być niebezpieczne przypominają ...
cz pt, 29 grudnia 2017 08:35

Są nieodłącznym elementem zabaw sylwestrowych. Pomimo zakazów i apeli widok dzieci bawiących się petardami w tych dniach jest dość powszechny. Tymczasem tylko osoby dorosłe mogą używać materiałów pirotechnicznych, ściśle stosując się do załączonych instrukcji. Strażacy przypominają, że nieumiejętne obchodzenie się z petardami i fajerwerkami jest przyczyną wielu wypadków. Wybuchają pożary, powstają oparzenia skóry, zapalają się od nich włosy i odzieży, ale mogą być przyczyną kalectwa, a nawet śmierć. Niestety zdarza się, że petardy i fajerwerki najmłodszym kupują rodzice.

O dialogu w Łomży

Foto: O dialogu w Łomży
cz cz, 28 grudnia 2017 16:06

„Finezyjnie”, „zręcznie”, „profesjonalnie” - tak, według jej członków, Wojewódzką Radę Dialogu Społecznego w Białymstoku przez rok 2017 prowadził dr Waldemar Pędziński z Łomży. WRDS z mocy ustawy są regionalnymi instytucjami dialogu społecznego i skupiają reprezentacje pracodawców, wypowiadające się w imieniu pracowników związki zawodowe, samorządy i stronę rządową. Dr Pędziński w Radzie jest z ramienia Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej i na zakończenie swego rocznego przewodnictwa posiedzenie plenarne WRDS w Białymstoku zwołał do Łomży.

Ostatnie zmiany w budżecie

cz cz, 28 grudnia 2017 12:02

Kolejny niemal milion złotych przesunęli radni Łomży jeszcze w tegorocznym budżecie miasta na wydatki w oświacie. Pieniądze były potrzebne na pokrycie grudniowych składek na ZUS i fundusz pracy od nauczycielskich pensji. Podczas czwartkowej sesji – ostatniej w tym roku - radni uchwalili także tzw. wydatki niewygasłe, czyli wskazali zadania z budżetu, których nie udało się zrealizować w tym roku. W sumie warte są ponad 4 miliony złotych i mają być one ukończone w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Przetarg na inwestycje w papieskim parku unieważniony po raz trzeci

Foto: Przetarg na inwestycje w papieskim parku uniewa...
cz cz, 28 grudnia 2017 10:38

Ponownie miasto unieważniło przetarg na wybór wykonawcy, który w Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma miałby zbudować dodatkową infrastrukturę w postaci alejek spacerowych, nawodnienia, fontanny, tężni i toalety. Okazało się, że oferty firm są za drogie dla budżetu miasta. Przypomnijmy w trzecim już przetargu najniższe ceny ze złożonych ofert były w sumie blisko dwa razy droższe niż planowano wydać na budowę.

Uroczyste otwarcie...

Foto: Uroczyste otwarcie...
cz cz, 28 grudnia 2017 08:08

Modernizacja znajdującej się w budynkach parafii Krzyża Świętego w Łomży bazy wyjazdowej Grupy Ratowniczej Nadzieja kosztowała 40 tysięcy złotych. Większość pieniędzy pochodziła z dotacji od samorządu miasta, która została przeznaczona na zakup nowych automatycznie otwieranych bram garażowych. W środę w obecności m.in. wiceministra MSWiA, prezydenta miasta i biskupa pomocniczego uroczyście je otwarto.

„Schetynówki” przycięte

Foto: „Schetynówki” przycięte
cz śr, 27 grudnia 2017 18:06

Niespełna 47,5 miliona złotych, a nie jak pierwotnie planowano ponad 62 mln zł, przeznaczył rząd na dofinansowanie przebudowy dróg gminnych i powiatowych w przyszłym roku w województwie podlaskim. Na opublikowanej przez wojewodę podlaskiego liście wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania, są tylko trzy z terenu powiatu łomżyńskiego. Samorządy gmin: Nowogród, Jedwabne i Śniadowo w sumie mają otrzymać ok. 1,25 mln zł. Dotacji ma nie otrzymać za to m.in. miasto Łomża, gmina Łomża czy powiat łomżyński.

Nowe tory przez Grajewo

Foto: Nowe tory przez Grajewo
cz śr, 27 grudnia 2017 16:30

Ma być szerzej, szybciej i wygodniej. Dziś PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na wykonanie projektu inwestycji przebudowy odcinka międzynarodowego korytarza kolejowego Rail Baltica z Białegostoku przez Grajewo do Ełku. Zadanie jest dofinansowane z instrumentu CEF „Łącząc Europę”, a rozpoczęcie przebudowy planowane jest na 2020 r.

„Koreańczyki” w komendzie

Foto: „Koreańczyki” w komendzie
cz śr, 27 grudnia 2017 14:48

- Tu potrzeby są największe – mówił Jarosław Zieliński wiceminister MSWiA podczas uroczystości przekazania do Komendy Miejskiej Policji w Łomży trzech nowych radiowozów. Samochody są oznakowane. To dwa z nich - Kia Ceed – trafiły do łomżyńskiej drogówki, trzeci - Hyundai i20 będzie użytkowany przez funkcjonariuszy wydziału prewencyjnego. Komenda otrzymała także cztery part nart i butów do nich, aby - jeśli spadnie śnieg – policjanci mogli pełnić służbę na stoku w Rybnie, a kilkudziesięciu funkcjonariuszy dodatkowo nagrody pieniężne „za dobrą służbę”.

Ślisko na drodze

Foto: Ślisko na drodze
cz śr, 27 grudnia 2017 09:09

Jedna osoba została ranna po czołowym zderzeniu dwóch osobówek w okolicy Bożejewa. Do wypadku doszło ok. 8.30. Ruch w miejscu wypadku na drodze krajowe nr 64 Łomża – Jeżewo odbywa się wahadło.

Ciepła końcówka roku

cz śr, 27 grudnia 2017 07:39

Po ciepłych świętach Bożego Narodzenia także Nowy Rok zapowiada się na plusie. Synoptycy póki co nadejścia zimy nie prognozują. Dziś w regionie temperatura maksymalna do +4 - 5°C, zachmurzenie umiarkowane i tylko czasami okresami wzrastające do dużego. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

„Czekam, bo zawsze przychodzi” do szopki i do nas

Foto: „Czekam, bo zawsze przychodzi” do szopki i do nas
mm wt, 26 grudnia 2017 12:24

Soczyście zielona trawa po deszczu na trawnikach i skarpie przed kościołem pod wezwaniem Krzyża Św. w Łomży. Po południu pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia ruch na mieście niewielki, jednak wyraźnie skoncentrowany na świątyniach. W Krzyżu Świętym wysoki płot z drewna, a brama szeroko otwarta zaprasza wiernych do oddania hołdu Nowonarodzonemu. U św. Andrzeja żywa szopka pełna zwierząt domowych, w Katedrze figury pasterzy i aniołek dziękujący kolędą za datek na ratowanie ponad 500-letniej świątyni, u Kapucynów Marszałek Józef Piłsudski na kasztance przypomina flagą, że za rok stulecie odzyskanie niepodległości przez państwo polskie. Łomżyńskie szopki przedstawiają tę samą scenę narodzenia Jezusa Chrystusa w różnorodnym stylu.

Życzenia biskupa łomżyńskiego na Boże Narodzenie 2017

Foto: Życzenia  biskupa łomżyńskiego na Boże Narodzen...
cz nie, 24 grudnia 2017 10:08

Umiłowani Bracia i Siostry, Cicha i święta Noc oraz sprawowana w świątyniach uroczysta liturgia, wprowadzają nas w tajemnicę Wcielenia Syna Bożego, która naznaczyła i nadal naznacza dzieje świata i człowieka. Wszak sam Bóg przyszedł, aby zamieszkać między nami (por. J 1,14), stał się rzeczywiście jednym z nas! W narodzonym w Betlejem Dziecięciu, zbliżył się do człowieka i dlatego we wspólnocie, którą tworzymy jako Chrystusowy Kościół, możemy doświadczać Jego dobroci i miłości.

Uśmiechnięta łomżyńska kolęda na święta A. D. 2017

Foto: Uśmiechnięta łomżyńska kolęda na święta A. D. 2017
cz nie, 24 grudnia 2017 09:56

„Na święta zobacz, jak łomżyńska kolęda, na przekór smutkom – jest uśmiechnięta”. Łomżyńska kolęda na święta Bożego Narodzenia Anno Domini 2017 jest siódmą w kolekcji kolęd, jakie powstawały w grodzie nad Narwią z inspiracji Mirosława R. Derewońko, dziennikarza portalu 4lomza.pl.

„Tak Bóg umiłował świat, że Syna swojego dał” (J 3,16).

cz pt, 22 grudnia 2017 17:26

W Boże Narodzenie Kościół wspomina prawdę, że jednorodzony i odwieczny Syn Boży stał się człowiekiem i przyjął śmiertelną ludzką naturę. - Prawdziwy sens Świąt Bożego Narodzenia polega na spotkaniu z Jezusem, a nie tylko na komercji i konsumpcji – zauważał ks. dr Wojciech Nowacki, proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w Łomży.

Łomżyński opłatek na wigilijnym stole

Foto: Łomżyński opłatek na wigilijnym stole
cz pt, 22 grudnia 2017 17:22

Panny Benedyktynki z klasztoru w Łomży uwielbiają Pana Boga przez modlitwę liturgiczną i pracę, zaś jednym z głównych zajęć sióstr jest wypiekanie hostii, komunikantów i opłatków wigilijnych. Tym sposobem starają się zapracować na skromne utrzymanie. - W tym roku pracami przy wypieku tradycyjnych opłatków kieruje siostra Dorota, której pomaga siostra Magdalena – opowiada Matka Ksieni Janina Podsiad, przełożona klasztoru Panien Benedyktynek w Łomży, istniejącego od ponad 385 lat. Pokolenia łomżyniaków pamiętają ten smak białego kruchego opłatka, jakim rodziny dzielą się na znak miłości, zgody i wybaczenia.

Szkoły zamknięte - mniej eMPeKów na ulicach

cz pt, 22 grudnia 2017 14:00

W szkołach zaczęła się zimowa przerwa świąteczna. Uczniowie mają wolne do 2 stycznia. Nauczyciele teoretycznie też, ale w praktyce - jak zwracają uwagę - mają dyżury w szkołach do których przychodzą dzieci, które potrzebują opieki. W związku ze świętami Bożego Narodzenia i feriami szkolnymi autobusy miejskie po Łomży będą jeździły rzadziej.

Przedświąteczna podwyżka opłat za ścieki

Foto: Przedświąteczna podwyżka  opłat za ścieki
cz pt, 22 grudnia 2017 11:06

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży podniosło już ceny za odbiór ścieków w Łomży i Piątnicy. W przypadku miasta stawki są wyższe o niemal 5% na w Piątnicy podwyżka wyniosła 7,5%. Podwyżki, które pierwotnie planowano wprowadzić od 1 stycznia 2018 roku już obowiązują od tygodnia. W październiku, gdy pierwszy raz informowaliśmy o planach podwyżek opłat w MPWiK prezydent Mariusz Chrzanowski informował radnych, że „sytuacja finansowa spółki nie uzasadnia zatwierdzenia taryfy, która przewiduje jakąkolwiek podwyżkę dla mieszkańców.”

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0