środa, 26 czerwca 2019 napisz DONOS@

Zaskakująco tanie oferty na place zabaw

Foto: Zaskakująco tanie oferty na place zabaw
cz cz, 06 czerwca 2019 15:42

„Urządzanie” Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma w Łomży trwa już ponad czterech lat. Od jesieni 2017 roku miejscy urzędnicy poszukują firm, które byłyby gotowe zbudować tu dwa place zabaw. Póki co ceny znacznie przekraczały możliwości finansowe budżetu miasta, ale dziś coś się zmieniło. W ogłoszonym po raz piąty przetargu wpłynęły oferty, które są dużo niższe niż wyceny miejskich urzędników.

Wypadek motocyklisty w Kupiskach

Foto: Wypadek motocyklisty w Kupiskach
cz cz, 06 czerwca 2019 12:51

Są utrudniania w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 645 Łomża – Nowogród. W Kupiskach Starych około godziny 12.30 doszło do wypadku z udziałem motocykla i dwóch samochodów: osobowego i dostawczego. Na miejscu są już służby ratunkowe.

Poseł Kołakowski przekazuje podziękowania od prezesa Kaczyńskiego

Foto: Poseł Kołakowski przekazuje podziękowania od pr...
cz cz, 06 czerwca 2019 12:20

W Łomży na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego zagłosowało 54,4% mieszkańców, a w Powiecie Łomżyńskim aż 74,4%. To jedne z najlepszych wyników w kraju. Za pośrednictwem biura poselskiego posła Lecha Kołakowskiego, który jest szefem miejskich struktur partii, podziękowania dla mieszkańców przesłał prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Zwycięstwo w wyborach do parlamentu Europejskiego jest niezmiernie ważne, ale one same odeszły już do przeszłości. Teraz czekają nas jesienne wybory do Sejmu i Senatu – napisał prezes Kaczyński.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem

Foto: Ostrzeżenie przed burzami z gradem
cz cz, 06 czerwca 2019 11:18

Synoptycy z białostockiego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB wydali ostrzeżenie przed burzami z gradem, które po południu i wieczorem mogą przechodzić nad całym województwem podlaskim. Zagrożeniu nadano pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.

Nagrody w ratuszu

Foto: Nagrody w ratuszu
cz cz, 06 czerwca 2019 10:29

Niemal 250 pracowników Urzędu Miejskiego w Łomży otrzymało dodatkowo po 400 zł brutto. Pieniądze to nagrody wypłacone z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Od ubiegłego roku w Łomży są one „obowiązkowe” dla wszystkich pracowników ratusza.

Krowa i łoś sprawcami wypadków

Foto: Krowa i łoś sprawcami wypadków
mm śr, 05 czerwca 2019 23:18

Niecodzienny wieczór na drodze 645 Łomża - Myszyniec. Około godz. 22. doszło tu do dwóch zdarzeń drogowych, które spowodowały zwierzęta. W ich wyniku jedna osoba została poszkodowana i przewieziona do szpitala.

Szukają świadków uszkodzenia autobusu MPK

cz śr, 05 czerwca 2019 16:49

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Łomży szukają świadków uszkodzenia autobusu MPK. Zdarzenie miało miejsce w czwartek 30 maja 2019 roku tuż po godzinie 19:10 w Łomży, gdzie do ruszającego na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Polowej autobusu linii nr 8 MPK (jadącego od Placu Kościuszki w stronę ulicy Sikorskiego), najprawdopodobniej oddano strzał z wiatrówki.

Weterynarz i myśliwy zasiądą na ławie oskarżonych

Foto: Weterynarz i myśliwy zasiądą na ławie oskarżonych
cz śr, 05 czerwca 2019 09:56

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którzy pod koniec ubiegłego roku z zimna krwią mieli zabić sukę i jej małe szczeniaki. Jeden z oskarżonych jest łomżyńskim weterynarzem, drugi to myśliwy. Weterynarza Andrzeja R. oskarżono o działanie ze szczególnym okrucieństwem.

Prezes PKS NOVA z Zambrowa

Foto: Prezes PKS NOVA z Zambrowa
cz śr, 05 czerwca 2019 08:35

Rada Nadzorcza należącej do samorządu województwa spółki PKS NOVA odwołała jej dotychczasowego prezesa Cezarego Sieradzkiego. Nowym prezesem będzie Andrzej Mioduszewski (50 lat) - kandydat PiS na burmistrza Zambrowa w jesiennych wyborach samorządowych.

Cieplej i duszno

Foto: Cieplej i duszno
cz śr, 05 czerwca 2019 08:10

Wczoraj stacja meteorologiczna IMGW w Marianowie koło Piątnicy zarejestrowała najwyższą temperaturę – w cieniu - na poziomie 26,9°C. Dziś ma być cieplej nawet do 30°C. Synoptycy z białostockiego biura prognoz na środę prognozują bezchmurny poranek, a później zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Późnym popołudniem i wieczorem miejscami możliwe przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem, którym nadani pierwszy stopień zagrożenia.

Niebezpieczny płot

Foto: Niebezpieczny płot
cz wt, 04 czerwca 2019 14:29

Postawiono go przed laty, gdy zaczynano na działce po dawnej Bawełnie rozpoczynano budowę galerii handlowej. Tej nigdy nie ukończono przerywając prace po wylaniu kilkudziesięciu słupów. Dziś kiepsko imitują starożytny Akropol, ale problemem - przy najmniej dla ponad setki uczniów znajdujących się w pobliżu Zakładów Doskonalenia Zawodowego – stał się galeryjny płot. Kiedyś „chronił” plac budowy, dziś rozpada się i przewraca. - Zrywane i przenoszone przez wiatr jego elementy zagrażają bezpieczeństwu – mówi Janusz Mieczkowski dyrektor szkoły. Tymczasem synoptycy już zapowiadają na najbliższe dni burze, gradobicia i towarzyszące im wichury.

Świętowali 30-lecie wolności w mieście

Foto: Świętowali 30-lecie wolności w mieście
cz wt, 04 czerwca 2019 12:30

- Powinniśmy się cieszyć z tego, że mamy 30 lat wolności, 30 lat demokracji. Mimo sporów, kłótni i awantur, które mamy na co dzień w Sejmie czy też w polityce ogólnie, to jednak ten czas uważam za jeden z najlepszych okresów w historii naszego państwa – mówił Sławomir Zgrzywa historyk, były przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Łomży i jeden z członków Komitetu Obywatelskiego, który wystawiał „wolnościowych” kandydatów w pierwszych częściowo wolnych wyborach parlamentarnych z 4. czerwca 1989 roku. 30 lat później Zgrzywa był jednym z trzech, którzy złożyli wiązankę kwiatów przed wmurowaną w ścianę łomżyńskiego ratusza tablicę upamiętniającą te wybory. To był jedyny epizod świętowania 30-lecia wolności w mieście.

Będą utrudnienia w ruchu

Foto: Będą utrudnienia w ruchu
cz pon, 03 czerwca 2019 16:26

Urząd Miejski zapowiedział, że we wtorek (4 czerwca) drogowcy będą lepić dziury na dwóch dużych ulicach Łomży. Od godziny 7. rano planowane jest frezowanie i uzupełnianie nawierzchni bitumicznej jezdni na ul. Wojska Polskiego od strony Ostrołęki, a po południu drogowcy przeniosą się na ul. Poznańską.

Wakacje bez kąpieliska i pływalni

Foto: Wakacje bez kąpieliska i pływalni
cz pon, 03 czerwca 2019 13:58

Po ubiegłotygodniowych doniesieniach, o tym iż w tegoroczne wakacje w Łomży nad Narwią nie będzie ani kąpieliska, ani nawet 30-dniowego „miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli”, teraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował, że przez cały lipiec i sierpień zamknięta będzie Pływalnia Miejskiej przy ulicy Niemcewicza. Czynny ma być Park Wodny, który zamknięty będzie przez trzy tygodnie czerwca.

Zabawa na Dzień Dziecka

Foto: Zabawa na Dzień Dziecka
cz pon, 03 czerwca 2019 13:46

Było dużo słońca, atrakcje, a dzieci trochę mniej. Ekologicznym Dniem Dziecka na Starym Rynku rozpoczął się Tydzień Kultury Studenckiej w Łomży. Gdy studenci zaczynali na betonowym placu Starego Rynku zabawy dla najmłodszych, w nieodległych zielonych ogrodach biskupich już trwała radosna impreza z okazji Dnia Dziecka organizowana przez Szkoły Katolickie.

Południowej obwodnicy Zambrowa szybko nie będzie

Foto: Południowej obwodnicy Zambrowa szybko nie będzie
cz pon, 03 czerwca 2019 11:35

W 2012 roku oddano do użytku obwodnicę Zambrowa w ciągu drogi ekspresowej S8 Warszawa Białystok. Wraz z tą obwodnicą projektowana była, a w części także została wykonana, obwodnica miasta wzdłuż drogi krajowej nr 63 z połączeniem jej z drogą nr 66. Niestety wówczas zaniechano jej realizacji na południowo-wschodnim odcinku. Teraz Rafał Weber, wiceminister infrastruktury zapewnia, że „realizacja zadania inwestycyjnego o powyższym zakresie rzeczowym jest rozważana jako jedno z zadań priorytetowych do zrealizowania w ramach nowej perspektywy finansowej UE.”

„Klasyka nie tylko dla smyka” – Dzień Dziecka w parafii Krzyża Świętego

Foto: „Klasyka nie tylko dla smyka” – Dzień Dziecka w...
cz pon, 03 czerwca 2019 08:51

W niedzielę, 2 czerwca 2019 r., parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży świętowała Dzień Dziecka. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbył się festyn dla najmłodszych. W kameralnej atmosferze, na dziedzińcu Centrum Katolickiego, dzieci cieszyły się mnóstwem rozrywek.

Prawie lato

Foto: Prawie lato
cz pon, 03 czerwca 2019 08:22

Wczoraj zanotowana najwyższa temperatura powietrza na stacji IMGW w Marianowie koło Piątnicy wyniosła 24,8°C. Dziś ma być cieplej, a w kolejnych dniach, z dnia na dzień temperatura ma jeszcze rosnąc.

Ćwiczenia w Nowogrodzie

Foto: Ćwiczenia w Nowogrodzie
cz pon, 03 czerwca 2019 08:03

Pakunek o nieznanej zawartości przypominający ładunek wybuchowy na terenie szkoły, ewakuacja uczniów i pracowników oraz sprawdzenie budynku przez wyspecjalizowane służby. To scenariusz ćwiczeń dowódczo – sztabowych zorganizowanych przez funkcjonariuszy z łomżyńskiej Policji. Jak przekazuje Ewelina Szlesińska oficer prasowy KMP w Łomży głównym celem takich działań jest doskonalenie sposobów postępowania służb mundurowych na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowej.

Karambol na obwodnicy Stawisk

Foto: Karambol na obwodnicy Stawisk
cz nie, 02 czerwca 2019 22:04

Siedem osób zostało rannych po wypadku trzech samochodów osobowych na obwodnicy Stawisk. Do wypadku doszło w niedzielę po godzinie 20. Po jedną z osób rannych przyleciało pogotowie lotnicze.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę