Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 26 stycznia 2022 napisz DONOS@

Bezrobocie nieznacznie wzrosło

mm nie, 09 stycznia 2022 12:58

Stopa bezrobocia na koniec grudnia wyniosła 5,7% i w stosunku do listopada przybyło 88 bezrobotnych. W sumie zarejestrowanych w Urzędzie Pracy w Łomży było 2 489 osób.

Trzy trasy śnieżne Rybna zapraszają na narty i snowboard

mm so, 08 stycznia 2022 10:23

Stacja Narciarska Rybno uruchomiła ośnieżone stoki i wyciągi, dzięki czemu narciarze i miłośnicy jazdy deską snowboardową mają gdzie szusować od 11. grudnia 2021. Dzięki niskim temperaturom sprzed miesiąca można było ponaśnieżać trasy zjazdowe, które dzielnie wytrzymały nawet padające prawie dniami i nocami deszcze od sylwestra sprzed tygodnia.

Wybuchają pożary z powodu sadzy w kominie

mm pt, 07 stycznia 2022 17:41

- Niestety, w zaistniałych od września 2021 r. sytuacjach, przewody kominowe nie były prawidłowo i regularnie czyszczone albo w ogóle ich nie czyszczono z sadzy przez całe lata - informuje kapitan Jacek Bargielski, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, która interweniuje w mieście i powiecie łomżyńskim. - Od wrześnie do grudnia gasiliśmy aż 15 pożarów z tego powodu.

Pomóż prezydentowi wybierać najlepsze oferty

mm pt, 07 stycznia 2022 13:23

Ratusz poszukuje chętnych do komisji konkursowych, którzy opiniowaliby oferty w otwartych konkursach ogłaszanych przez Miasto Łomża w 2022 roku. To możliwość współdecydowania o mieście.

Nowe mandaty, stare przewinienie

mm pt, 07 stycznia 2022 12:06

Łomżyńska policja poinformowało o trzech przekroczeniach prędkości powyżej 50 km/h w Piątnicy. Wysokość mandatów wg. nowego taryfikatora sięgnęła 2 tys. zł.

Będą licytować „Galerię Narew”

mm pt, 07 stycznia 2022 08:28

Ponad 8,5 ha terenów pod Galerię Narew ma zostać zlicytowane. Czy łomżyński „akropol” zmieni właściciela okaże się po licytacjach zaplanowanych na koniec stycznia 2022 rok.

Kto powinien ubiegać się o licencję transportową?

JJS pt, 07 stycznia 2022 08:26

Spośród wszystkich sektorów gospodarki, pod względem konieczności wykonania wielu ważnych procedur wyróżnia się transport drogowy towarów lub osób. I nie chodzi tylko o założenie firmy, ale przede wszystkim o uzyskanie wszystkich niezbędnych zezwoleń. Jednym z nich jest zezwolenie na transport, niezależnie od tego, czy transport odbywa się na terenie Unii Europejskiej, czy poza nią.

Czym jest i kiedy może się przydać szafa chłodnicza przeszklona?

JJS pt, 07 stycznia 2022 08:09

Zastosowanie szaf chłodniczych przeszklonych jest tak duże, że możemy spotkać je w wielu miejscach, czego często nie jesteśmy nawet świadomi. Ich obecność jest niezwykle ważna szczególnie tam, gdzie niezbędne jest przechowywanie żywności w odpowiednio niskiej temperaturze. Czym dokładnie są przeszklone szafy chłodnicze? Kiedy i gdzie ich obecność jest konieczna? Podpowiadamy!

Rodzice Jakuba dziękują za dar serca

mm cz, 06 stycznia 2022 20:16

- Kochani, jesteśmy rodzicami Jakuba – napisali do redakcji 4lomza.pl Małgorzata i Wojciech Szerszniew, rodzice 17-letniego Jakuba, który wyszedł 29. grudnia 2021 z domu rodzinnego w Kupiskach i dotąd nie wrócił. - Chcielibyśmy Wam bardzo podziękować za Wasz dar serca.

Jakuba Szerszniewa poszukiwało ponad 200 wolontariuszy

mm cz, 06 stycznia 2022 19:57

- Mam nadzieję, że Jakub nie zginął w rzece, a jeśli zginął, to Narew Go odda, tylko nie wiemy, gdzie i kiedy... - mówi ze smutkiem Marcin Grodzki, koordynator ponad 200 wolontariuszy, którzy w wolny czwartek od godziny 11. sprawdzili tereny nadrzeczne od Czarnocina, Drożęcina, Chludni, Nowogrodu po Jankowo Młodzianowo i Czartorię. Pieszo, terenówkami, quadami, motocrossami i z dronami. Policja prosi o pomoc w odnalezieniu 17-latka

Na 9. Orszak Trzech Króli sypnął puszysty śnieg

mm cz, 06 stycznia 2022 17:28

Setki ludzi z trzech stron świata przeszły ulicami Łomży, żeby złożyć pokłon Chrystusowi w święto Trzech Króli i podziękować lekarzom, pielęgniarkom i personelowi Szpitala Wojewódzkiego za ich poświęcenie, odwagę i trud w leczeniu tysięcy ludzi podczas stanu pandemii. Rok temu Orszak 3K nie ruszył, a w tym roku pierwszy raz do parafian ze św. Andrzeja i Krzyża Św. dołączyli z Katedry.

Biskup Stefanek jest patronem ulicy w Sokołach

mm cz, 06 stycznia 2022 12:24

Rada Gminy Sokoły uchwaliła 30. września 2021 nadanie ulicy nazwy Księdza Biskupa Stanisława Stefanka, a 20 grudnia władze oficjalnie przecięły wstęgę nad nową ulicą między ulicami Kościelną a Żytnią. W czerwcu 2022 r. wójt Józef Zajkowski chce odsłonić tablicę pary prezydenckiej: Lecha Kaczyńskiego i Marii, ofiar wypadku samolotowego. Wówczas w uroczystości mają wziąć udział krewni patrona ulicy Biskupa Stefanka: jego brat Jan i siostra Wanda, i asystentka s. Maksymiliana.

Prognoza na długi styczniowy weekend

mm śr, 05 stycznia 2022 18:42

Pogoda w pierwszy długi weekend Nowego 2022 Roku będzie bardzo zmienna. Miejscami pojawią się opady śniegu i deszczu ze śniegiem a w nocy mróz, choć nie zabraknie też słońca i pogodnego nieba. W Trzech Króli może wystąpić gołoledź. Na rzekach sytuacja dynamiczna, trwa spływ wody opadowo-roztopowej.

Można składać o dodatek osłonowy

mm śr, 05 stycznia 2022 17:31

W Ośrodkach Pomocy Społecznej można składać wnioski o dodatek osłonowy. Ma on zrekompensować, złagodzić wzrost kosztów energii elektrycznej, gazu czy żywności – tłumaczy rząd.

Jakie dokumenty tłumaczy się w biurze tłumaczeń specjalistycznych? Sprawdziliśmy

JJS śr, 05 stycznia 2022 13:18

Encyklopedia medycyny, publikacja dotycząca zagadnień niemieckiego prawa przeznaczona dla kandydatów na tłumaczy przysięgłych, instrukcja obsługi maszyny rolniczej. Mowa naukowca, dialogi postaci z gry komputerowej i lokalizacja tłumaczenia dedykowane do lokalnego odbiorcy. Sprawdziliśmy, jakie dokumenty tłumaczy się w biurze tłumaczeń specjalistycznych!

Zaginionego Jakuba Szerszniewa szukają wolontariusze

mm śr, 05 stycznia 2022 13:01

- Ruszamy z kolejnym etapem poszukiwań Jakuba, na prośbę Detektywa, który prowadzi sprawę, angażujemy sporą grupę wolontariuszy do pomocy i chcielibyśmy nagłośnić akcję - napisał do nas Marcin Grodzki, koordynator wolontariuszy, poszukujących zaginionego przed tygodniem 17-latka Jakuba Szerszniewa z Kupisk koło Łomży. Koordynator zaprasza chętnych przyłączyć się do akcji na spotkanie w czwartek, 6. stycznia, o godzinie 10.30 na stacji Orlen przy alei Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na miejscu zbiórki zostaną przekazane dalsze informacje na temat poszukiwań.

Łomżyniak na Dakarze 2022

mm śr, 05 stycznia 2022 09:13

Lech Daniel Kurpiewski, mechanik z Miastkowa, jest kierowcą serwisowej ciężarówki Iveco i mechanikiem Kamila Wiśniewskiego (quad Yamaha) i Macieja Giemzy (motocykl Husqvarna) z Orlen Teamu.

Co się stało z 17-letnim Jakubem Szerszniewem...?

mm wt, 04 stycznia 2022 20:05

17-letni licealista Jakub Szerszniew wyszedł z domu w Kupiskach tydzień temu - w środę. Kamera monitoringu rejestrowała jego postać przy budynku w Jednaczewie około godz. 14. 15. Od feralnej środy słuch o nim zaginął. - Trwają poszukiwania zaginionego mężczyzny. Od środy, 30. grudnia 2021 r., czyli od chwili zgłoszenia przez rodziców zaginięcia ich syna, trwają intensywne czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu 17-letniego mieszkańca gminy Łomża - informuje starszy inspektor Urszula Brulińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Pieniądze na wytchnienie dla opiekunów

mm wt, 04 stycznia 2022 19:48

Będą pieniądze dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg 30 grudnia 2021 roku zatwierdziła listę rekomendowanych wniosków złożonych w ramach programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022. Na liście znalazło się kilka samorządów z rejonu Łomży.

Pierwszy przypadek utraty prawa jazdy za tachograf w województwie

mm wt, 04 stycznia 2022 13:27

Rutynowa kontrola tachografu ujawniła ingerencję kierowcy w pracę urządzenia, a w myśl nowych przepisów oznacza to utratę przez kierowcę prawa jazdy na 3 miesiące.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę