Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 30 stycznia 2023 napisz DONOS@

Ciągle nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Legionów i Poznańskiej

mm cz, 05 stycznia 2023 08:38

Od ponad tygodnia nie działa sygnalizacja świetlna na ważnym skrzyżowaniu w mieście. Utrudnia to życie kierowcom, tworzą się korki, a nawet dochodzi do kolizji. Kiedy będzie naprawione? Ratusz szuka wykonawcy.

Odszedł Henryk Łepkowski

mm śr, 04 stycznia 2023 18:39

W wieku blisko 84 lat zmarł Henryk Łepkowski. Przez wiele lat pracował w Urzędzie Powiatowym w Łomży, Urzędzie Miejskim w Łomży oraz Urzędzie Skarbowym w Łomży. W latach 1974-1978 był naczelnikiem gminy Śniadowo. Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Na emeryturze wciąż był aktywny: interesował się numizmatyką, był też miłośnikiem roślin i lokalnej historii, współtworząc choćby zbiorową, monumentalną pracę „Ecclesia Smlodoviensis. Dzieje parafii i kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Śniadowie”.

"Nie" zastraszaniu mediów

mm śr, 04 stycznia 2023 14:09

W ramach solidarności z TVN wiele redakcji w całej Polsce, w tym 4lomza.pl, publikuje reportaż wyemitowany na antenie TVN24 „Siła kłamstwa”. Rolą mediów jest patrzenie każdej władzy na ręce i na sposób wydatkowania przez nią publicznych pieniędzy. To prawo i obowiązek mediów.

Oszust „wyprostował” firmę z Łomży

mm śr, 04 stycznia 2023 13:45

Wielokrotnie informowaliśmy o ofiarach oszustów, którzy łowią w sieci udając sprzedaż towaru przez internet, a po otrzymaniu gotówki znikają. Zwykle mieliśmy do czynienia z osobami prywatnymi. Teraz taką ofiarą padła firma z Łomży.

Nowy dyrektor nowego centrum

mm śr, 04 stycznia 2023 12:48

Mariusz Rytel został dyrektorem nowo powstałego Centrum Kultury Gminy Łomża. Jednostka powstała z połączenia Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z Podgórza i Gminnego Ośrodka Kultury w Pniewie.

Wpadł poszukiwany za wykorzystanie seksualne i rozpijanie małoletniej

mm śr, 04 stycznia 2023 11:42

Wpadł 27-latek ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości. Za wykorzystanie seksualne i rozpijanie małoletniej ma do odsiadki 2 lata i dwa miesiące. Jak informują policjanci wpadł, bo chciał odwiedzić swoje nowonarodzone dziecko.

Niektórzy otrzymali już pełną kwotę Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego

mm śr, 04 stycznia 2023 10:02

Blisko 19 tys. dzieci w regionie wsparto ponad 100 milionami złotych w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Właśnie minął rok odkąd rodzice i opiekunowie mogą wnioskować o wsparcie z tego programu na drugie i kolejne dziecko w rodzinie.

Budynek powojskowy przy Alei Legionów to zabytek

mm śr, 04 stycznia 2023 08:22

- W nawiązaniu do Pana zapytania wskazuję, iż informacje dotyczące budowli, powierzchni działki, na której się znajduje, oraz historii obiektu zostały uwzględnione w karcie ewidencyjnej zabytku, dostępnej pod następującym linkiem: https://zabytek.pl/pl/obiekty/dom-812089. - Przedmiotowy budynek został ujęty w wojewódzkiej ewidencji zabytków – napisała do redakcji portalu 4lomza.pl prof. dr hab. Małgorzata Dajnowicz, Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Białymstoku.

Wariant inwestorski kolei szybkich prędkości później

mm wt, 03 stycznia 2023 17:48

Wybór wariantu inwestorskiego kolei przez Łomżę nastąpi w I kwartale 2023 r. - informuje CPK. Ma to związek z przedłużającymi się pracami Wykonawcy STEŚ-u.

Zaczadzony (?) mężczyzna odwieziony do szpitala

mm wt, 03 stycznia 2023 16:13

- Zgłoszenie do wyjazdu na ulicę Woziwodzką przyjęliśmy o godzinie 14.12 we wtorek – opisuje wydarzenia brygadier Adam Kalinowski, komendant miejski PSP w Łomży. - Kobieta z MOPS-u poinformowała, że w jednym z mieszkań znajduje się osłabiony mężczyzna w wieku około 70 lat...

Uwaga na fałszywe mandaty

mm wt, 03 stycznia 2023 15:39

Zespół reagowania na incydenty związane z bezpieczeństwem komputerowym (CSIRT NASK) informuje o nowym wariancie fałszywych wiadomości SMS. Wysyłana jest wiadomość o mandacie, a po kliknięciu trafiamy na stronę przygotowaną przez oszustów.

Podwyżki płac w Ratuszu

mm wt, 03 stycznia 2023 13:39

Prezydent Mariusz Chrzanowski przed świętami przyznał podwyżki urzędnikom, ale w oczach pracowników Ratusza okazały się „marne i niesprawiedliwe”. W akcie niezadowolenia pracownicy Ratusza postanowili nie przychodzić na wigilię z prezydentem.

Jaka karma dla kociąt - sucha czy mokra?

JJS wt, 03 stycznia 2023 13:26

Młode zwierzątka w szczególności potrzebują naszej opieki i wsparcia w starciu z codziennością. Mają odmienne zapotrzebowanie na substancje odżywcze i minerały, co dorosłe osobniki. Ponadto muszą także nauczyć się przyjmowania pokarmów stałych. Opiekun takiego czworonoga stoi zatem przed nie lada wyzwaniem – musi nie tylko zadbać o prawidłowy rozwój podopiecznego, ale nauczyć go prawidłowych zachowań i postaw w życiu. Jak to zrobić? Zacząć od wyboru właściwej karmy!

Jaka pogoda na ferie? Sprawdzamy prognozę długoterminową

JJS wt, 03 stycznia 2023 11:46

Ferie zimowe to okres, w którym śniegu oczekują nie tylko osoby wyjeżdżające w góry, ale również Ci, którzy zostają w mieście lub decydują się na wypoczynek nad morzem. Jaka pogoda jest przewidywana na ferie w 2023 roku? Specjalnie dla was sprawdzamy prognozę długoterminową.

Miasto zaczyna oszczędzać na oświetleniu

mm wt, 03 stycznia 2023 10:04

Łomżyniaków czekają mroczne parki nocą. Władze miasta zamierzają wyłączać oświetlanie niektórych ulic i parków. To w ramach oszczędności – tłumaczy wiceprezydent Andrzej Garlicki. Obecnie urzędnicy przyglądają się w jaki sposób i które miejsca mogą pozostać nieoświetlone nocą.

Rządzący lecą z obywatelami w paliwa

mm pon, 02 stycznia 2023 18:43

Od nowego roku mimo 15% podwyżki podatku VAT na paliwa, ceny na stacjach paliw nie wzrosły. Czy do tej pory przepłacaliśmy za paliwo – pytają kierowcy? Premier Mateusz Morawiecki radzi, że „trzeba się tylko z tego cieszyć i nie ma co szukać dziury w całym”. Czy na pewno?

Z roku na rok coraz mniej mieszkańców Łomży

mm pon, 02 stycznia 2023 17:17

O ponad półtora tysiąca zmalała w czasie 2 lat liczba mieszkańców Łomży, w tym zameldowanych na stałe zmniejszyła się o 1 593 osoby. Urząd Stanu Cywilnego w Łomży poinformował, że liczba mieszkańców na koniec roku 2022 wynosiła 58 478, w tym na stały meldunek 56 767. Sporządziło USC 889 aktów urodzenia i aktów zgonu 899. Zawarto 105 ślubów cywilnych i 212 kościelnych.

Koniec wiosny tej zimy

mm pon, 02 stycznia 2023 14:21

W tym tygodniu Polska znajdzie się w cyrkulacji zachodniej. Od zachodu przez obszar kraju przemieszczać się będą kolejne niże, co zapewni nam zmienną i wietrzną pogodę. Stopniowo będzie się ochładzać – prognozuje IMGW. Zdecydowanie na północnym wschodzie ochłodzi się w piątek. Miejscami pojawiać się będą opady deszczu, na wschodzie i południu również deszczu ze śniegiem.

Noworoczne dzieci przyszły na świat w Łomży

mm pon, 02 stycznia 2023 13:10

- W Nowym Roku urodziło się w naszym szpitalu pięcioro dzieci: czterech chłopców, w tym dwóch bliźniaków, i jedna dziewczynka – informuje lekarz medycyny Marta Jałbrzykowska, koordynator oddziału noworodków i wcześniaków Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Mamusie noworocznych dzieciaczków czują się dosyć dobrze, a ich pociechy są również w dobrym stanie.

Rok 2022 w fotografiach 4lomza.pl

mm pon, 02 stycznia 2023 12:54

Pożegnaliśmy przełomowy zdaje się 2022 rok i z nadzieją, być może naiwną, wchodzimy w 2023. Czas globalnego zawirowania można pooglądać przez pryzmat łomżyńskiego życia.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę