środa, 20 czerwca 2018 napisz DONOS@

Gigantyczna wycena modernizacji oczyszczalni ścieków

Foto: Gigantyczna wycena modernizacji oczyszczalni śc...
cz wt, 29 maja 2018 09:15

MPWiK chciało wydać na nią około 40 mln zł netto, ale oferta jest niemal dwa razy wyższa. Pierwszy etap modernizacji łomżyńskiej oczyszczalni ścieków warszawska firma IDS – BUD S.A. wyceniła na... 80 milionów złotych. To jest jedyna oferta.

Utopił się w zalewie w Zambrowie

Foto: Utopił się w zalewie w Zambrowie
cz pon, 28 maja 2018 21:42

Około godziny 17.30 policjanci otrzymali informację, że w zalewie w Zambrowie tonie mężczyzna. Świadkowie jeszcze przed przyjazdem służb wyciągnęli z wody nieprzytomnego mężczyznę i przystąpili do jego reanimacji. Niestety okazała się ona bezskuteczna.

Wypadek pod Podgórzem

Foto: Wypadek pod Podgórzem
mm pon, 28 maja 2018 15:33

Dwie osoby w szpitalu i utrudnienia w ruchu to bilans zderzenia dwóch samochodów na drodze krajowej nr 63 na wysokości skrzyżowania z drogą do Siemienia Nadrzecznego.

„Trzeba pilnie interweniować, bo tu giną ludzie”

Foto: „Trzeba pilnie interweniować, bo tu giną ludzie”
cz pon, 28 maja 2018 11:11

Kilkadziesiąt osób, mieszkańców Miastkowa i okolicznych miejscowości przyszło w poniedziałek rano na spotkanie z posłem Lechem Kołakowskim i dyrektorem GDDKiA w Białymstoku Wojciechem Borzuchowskim. Mieszkańcy domagają się poprawy bezpieczeństwa na przebiegającej przez Miastkowo drodze krajowej nr 61. Żądają ścieżki pieszo rowerowej wzdłuż ruchliwej drogi, sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w rejonie szkoły i kościoła, oświetlenia niebezpiecznych skrzyżowań, ale przede wszystkim skutecznego ograniczenia prędkości pędzących przez miejscowość samochodów.

Kolejne dziki do odstrzału

cz pon, 28 maja 2018 08:40

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży nakazał myśliwy przeprowadzenie odstrzału sanitarnego dzików w podłomżyńskich gminach. Do odstrzału wskazał 23 dziki, a myśliwi maja na to czas końca lipca. Ostrzał sanitarny dzików związany jest w rozprzestrzenianiem się w Polsce wirusa afrykańskiego pomoru świń.

Uciekał z narkotykami

Foto: Uciekał z narkotykami
cz so, 26 maja 2018 11:06

Policjanci z Łomży zatrzymali 27-latka. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a w samochodzie przewoził narkotyki. Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Oświadczenie Agnieszki Muzyk

Foto: Oświadczenie Agnieszki Muzyk
cz pt, 25 maja 2018 19:04

Przyszłam do pracy z nadzieją na dobrą zmianę w naszym mieście. Wyzwanie to podjęłam po to, by służyć mieszkańcom. Poświęciłam temu zadaniu wszystkie swoje umiejętności, nie licząc też swojego czasu. (...)Dzisiaj przed południem po prawie 4 latach tytanicznej pracy zostałam odwołana ze stanowiska bez podania żadnych argumentów, w sposób który pozostawiam bez komentarza … Zostałam odwołana przez człowieka, który dostrzegł we mnie konkurenta do jego stanowiska.

Ludzkie szczątki w rowie

Foto: Ludzkie szczątki w rowie
cz pt, 25 maja 2018 17:32

Makabrycznego odkrycia dokonał jeden z mieszkańców Kolna. W rowie melioracyjnym odnalazł fragmenty kości. To jak się okazało były szczątki ludzkie. W Prokuraturze Rejonowej w Kolnie wszczęto śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci bliżej nieustalonej osoby.

Zakochani Leon i Halinka za drzewami przed blokiem

Foto: Zakochani Leon i Halinka za drzewami przed blokiem
cz pt, 25 maja 2018 17:24

O poranku przy ścianie szczytowej bloku Polowa 35 stały rusztowania, po południu znikły, a oczom młodzieży powracającej ze szkół do domów ukazali się ich rówieśnicy sprzed 100 lat. - Wyglądają, jakby brali ślub: zwróceni twarzami do siebie, wpatrzeni i trzymający się za ręce... - opisuje Kinga Litwińska, 17-latka z Jedwabnego, przed muralem autorstwa Rafała Roskowińskiego z Gdańska. - Nad nimi wstęga ślubna, unoszona przez dwa gołąbki, i bluszcz romantycznie oplatający obraz od góry... Kto zainteresuje się historią Leona Kaliwody i Halinki Januszkiewicz, może poczytać o nich w Internecie. Tragiczna miłość dziewczyny do 20-latka, którego Niemcy zabili 11. listopada 2018.

„Służba społeczeństwu to istota samorządu”

Foto: „Służba społeczeństwu to istota samorządu”
cz pt, 25 maja 2018 14:49

Anna Lachowska, skarbnik gminy Łomża, została odznaczona przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę srebrnym krzyżem zasługi za zasługi w działalności społecznej i samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej. Była też jedną z około 30 osób, które wysokie oznaczenie odebrały osobiście z rąk Prezydenta podczas spotkania, które w piątek odbyło się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. - Służba społeczeństwu to istota samorządu; trzeba mieć powołanie do tej służby, ale trzeba mieć też odwagę - podkreślił Prezydent Andrzej Duda, który zwracał uwagę, że prawdziwym podmiotem służby ludzi, którzy są samorządowcami są ich współobywatele, współmieszkańcy.

Łopaty poszły w ruch...

Foto: Łopaty poszły w ruch...
cz pt, 25 maja 2018 12:57

- Tę drogę mieliśmy mieć robioną w 2011 roku. Była ujęta w budżecie państwa, ale w związku z piłkarskimi mistrzostwami Euro 2012, te pieniądze z mniejszych miasta zostały zabrane. Dziś bardzo się cieszymy, że te prace przy przebudowie ulic Księcia Janusza i Wojska Polskiego się zaczęły - mówi Andrzej Duda, burmistrz Kolna. W piątek odbyła się uroczystość „wbicia łopat” pod modernizację ok. 2,4 km przebiegającej przez środek Kolna drogi krajowej nr 63. Prace mają zostać ukończone jesienią przyszłego roku.

Dr Muzyk nie jest już zastępcą prezydenta Łomży

Foto: Dr Muzyk nie jest już zastępcą prezydenta Łomży
cz pt, 25 maja 2018 12:01

Mariusz Chrzanowski odwołał dziś dr Agnieszkę Muzyk ze stanowiska I zastępcy prezydenta Łomży i zwolnił ją z pracy. Była ona wymieniana jako konkurent Chrzanowskiego do nominacji PiS na nowego prezydenta Łomży przed jesiennymi wyborami samorządowymi.

To nasz bohater

Foto: To nasz bohater
cz pt, 25 maja 2018 08:52

70 lat temu, 25 maja 1948 r., strzałem w tył głowy w areszcie przy ul. Rakowieckiej w Warszawie zabity został rotmistrz Witold Pilecki. Dziś w Łomży przy ulicy noszącej jego imię zostanie wmurowana kapsuła czasu z aktem erekcyjny pod pomnik bohatera. Ten będzie miał niemal trzy metry wysokości i zostanie odsłonięty w przyszłą niedzielę 3. czerwca. Pomysł, aby rotmistrz Pilecki miał w Łomży swoją ulicę i pomnik narodziły się w środowisku Bractwa Krzyża Świętego przy parafii Krzyża Świętego. - Te inicjatywy są po to, aby promować takie postacie jak rotmistrz Pilecki czy ks. Jerzy Popiełuszko, aby młode pokolenie miało takie wzorce i czerpało z nich – mówi ks. kan. Andrzej Godlewski, proboszcz parafii Krzyża Świętego w Łomży.

Bój w PiS o fotel w ratuszu trwa nadal

Foto: Bój w PiS o fotel w ratuszu trwa nadal
cz cz, 24 maja 2018 15:18

Dwa miesiące temu pisaliśmy o problemach Mariusza Chrzanowskiego z uzyskaniem nominacji partyjnej kandydata PiS na prezydenta Łomży przed jesiennymi wyborami. Pod presją Chrzanowski miał nawet opłacić zaległe składki partyjne, których nie płacił odkąd został prezydentem Łomży. Wydawało się, że „klamka zapadła”, po tym gdy podczas sobotniego posiedzenia Zarząd Okręgowy PiS w Białymstoku, wytypował kandydatów partii na stanowiska prezydentów i burmistrzów miast powiatowych w województwie podlaskim. Na liście był też Chrzanowski z Łomży i wydawało się, że ostateczne zatwierdzenie przez władze krajowe partii – to wymóg formalny - jest tylko kwestią dni. Komitet Polityczny PiS w tej sprawie spotkał się w środę. Zatwierdził kandydatów na 49 dużych miast, ale nie Łomży. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to dlatego, że ostry bój o to, kto partyjną nominację w mieście ma otrzymać nadal się toczy. To z tej przyczyny na środowym posiedzeniu KP PiS kandydat na prezydenta Łomży nie był nawet przedstawiany.

Mieszkańcy Miastkowa chcą przebudowy drogi śmierci

Foto: Mieszkańcy Miastkowa chcą przebudowy drogi śmierci
cz cz, 24 maja 2018 11:37

W latach 2007-2018 w okolicy Miastkowa doszło do 238 kolizji drogowych oraz 52 wypadków, w których zginęło łącznie 20 osób, a rannych było 63 osoby. Mieszkańcy Miastkowa i okolicznych miejscowości, przez które przebiega droga krajowa nr 61 obawiają się o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci i żądają działań. W marcu pod petycją do Posła na Sejm Lecha Antoniego Kołakowskiego oraz Dyrektora GDDKiA w Białymstoku podpisało się 410 mieszkańców. Oczekując – informuje sołtys Rafał Bąkowski, który ma nadzieję, że pomoże w tym wyznaczone na poniedziałek spotkanie mieszkańców z posłem i dyrektorem.

Dotacje będą, ale sprzedaży działek przy Żabiej nie będzie

cz cz, 24 maja 2018 09:02

Wyjątkowo szybko przebiegały obrady środowej sesji Rady Miejskiej Łomży. W porządku obrad znalazło się kilkanaście punktów, w tym kilka „trudnych”, ale większość przechodziła bez żadnych dyskusji. W głosowaniach widać było jednak, że czasami także znaczna część klubu radnych PiS była innego zdania niż prezydent z PiS. Tak było m.in. przy przyznawaniu dotacji dla Grupy Ratowniczej Nadzieja, gdzie wniosek przeszedł nieznaczną większością. Prezydent tę większość utracił zaś przy uchwale odnośnie udzielenia mu zgody na sprzedaż dwóch miejskich działek na terenach po scaleniach przy Żabiej.

Nowy prezes Sądu Okręgowego w Łomży Jan Leszczewski

Foto: Nowy prezes Sądu Okręgowego w Łomży Jan Leszcze...
cz śr, 23 maja 2018 18:41

Sędzia Jan Leszczewski, dotychczasowy wiceprezes, który od trzech miesięcy pełnił obowiązki prezesa Sądu Okręgowego z Łomży, został powołany przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro na 6-letnią kadencję Prezesa Sądu Okręgowego w Łomży.

Minister Rafalska odwiedziła seniorów i niepełnosprawnych... w Łomży

Foto: Minister Rafalska odwiedziła seniorów i niepełn...
cz śr, 23 maja 2018 17:44

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, odwiedziła Łomżę, żeby uroczyście przeciąć wstęgę w Środowiskowym Domu Samopomocy. Mieszcząca się w piętrowym budynku po dawnych: SP nr 3 i PG nr 3 placówka przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie została wyremontowana za 1 milion 300 tys. zł dofinansowania ministerialnego oraz 458 tys. zł z budżetu miasta i 50 tys. zł od PFRON. Powstał obiekt nowoczesny dla 43 osób z dysfunkcjami psychicznymi i fizycznymi, co chwaliła minister Rafalska: za ofertę rehabilitacyjną i terapeutyczną, estetykę i oszczędniejsze niż w Warszawie wydanie pieniędzy. Wiceprezydent Łomży Agnieszka Muzyk dziękowała Małgorzacie Macieboch i Agnieszce Siwik z ŚDS za nagrodzony dotacją projekt, przedstawiając nowe marzenia.

Plaga pijanych na drogach

cz śr, 23 maja 2018 10:34

Poszukiwany wczoraj kierowca fiat pandy, który dachował przed południem w okolicy Brzostowa nad Biebrzą był pijany. To jak się okazało 55-letni mieszkaniec powiatu grajewskiego, który miał w sobie 1,7 promila alkoholu. Okazało się, że minionej doby za kierownice aut w regionie wsiadło 7 pijanych, a rekordzista miała aż 3,2 promila alkoholu.

Trzy osoby ranne po wypadku koło Gut

Foto: Trzy osoby ranne po wypadku koło Gut
cz śr, 23 maja 2018 09:50

Samochód ciężarowy zderzył się z osobówką w Gutach na krajowej „61” pomiędzy Szczuczynem a Grajewem. Trzy osoby zostały ranne. Na miejscu pracują służby ratunkowe. Do południa droga krajowa była całkowicie zablokowana, ale teraz ruch odbywa się wahadłowo.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę