niedziela, 19 sierpnia 2018 napisz DONOS@

PINB: Budowa Zawadzkiej nie będzie wstrzymana

Foto: PINB: Budowa Zawadzkiej nie będzie wstrzymana
cz pon, 30 lipca 2018 13:04

- Do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego Powiatu Grodzkiego w Łomży do dnia dzisiejszego (piątkę, 27 lipca) nie wpłynął wniosek o wstrzymanie prac budowlanych przy budowie ul. Zawadzkiej – informuje Marek Raszczyk, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Powiatu Grodzkiego w Łomży. Pytaliśmy go o sytuację z budową ulicy Zawadzkiej, po uprawomocnieniu się wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 8 maja 2018 r. Podkreśla też, że skarżąca decyzję ZRID mogła wnioskować do sądu o wstrzymanie prac budowlanych - jednak tego nie zrobiła.

Pijany spowodował kolizję

cz pon, 30 lipca 2018 10:21

Do 8 kolizji drogowych doszło w weekend w Łomży i najbliższej okolicy. Za jedna z nich odpowiedzialny był kompletnie pijany kierowca. 41-letni mieszkaniec gminy Piątnica miał w sobie ponad 3 promile alkoholu, gdy kierując hondą uderzył w tył skręcającego w posesję innego auta.

Strażacy interweniowali na SOR

cz pon, 30 lipca 2018 09:48

Nietypową interwencję podejmowali nocą z soboty na niedzielę łomżyńscy strażacy. O godzinie 3.30 otrzymali wezwanie ze szpitalnego oddziału ratunkowego. Potrzebna była natychmiastowa pomoc pacjentce, a lekarze byli bezsilni wobec zaciskającej się wokół palca... obrączki.

Gdzie pojutrze będą zatrzymywały się autobusy?

Foto: Gdzie pojutrze będą zatrzymywały się autobusy?
cz pon, 30 lipca 2018 08:40

Jutro miasto powinno, zgodnie z aktem notarialnym, wydać dworzec autobusowy nowemu właścicielowi. Władze Łomży sprzedały go na przełomie 2017 i 2018 roku. Obok miał powstać nowy, mniejszy, ale bardziej funkcjonalny, ale nie powstał i nie wiadomo kiedy powstanie. Przed miesiącem na sesji Rady Miejskiej wiceprezydent Andrzej Garlicki zapewniał radnych, że wszystko jest pod kontrolą, a oni „przygotowują już bardzo usilnie pełną informację co i kiedy się wydarzy na tym dworcu autobusowym”. Do dziś oficjalnie nic nie wiadomo.

Upalnie i burzowo

Foto: Upalnie i burzowo
cz pon, 30 lipca 2018 08:04

Wczoraj tylko na krótko przed burzą temperatura powietrza w okolicach Łomży w cieniu osiągnęła 30°C, a dziś ma być jeszcze cieplej... Należy też liczyć się z możliwością przelotnych opadów deszczu, burz, a nawet gradobicia.

Od poniedziałku tylko zimna woda

Foto: Od poniedziałku tylko zimna woda
cz nie, 29 lipca 2018 10:56

Ciepłownia miejska, z której tzw. czynnik grzewczy dostarczany jest do większości mieszkań i części domów jednorodzinnych w Łomży w poniedziałek zostanie wyłączona. Ciepłej wody nie będzie przez 10 kolejnych dni.

Burze z gradem drugiego stopnia

Foto: Burze z gradem drugiego stopnia
cz nie, 29 lipca 2018 10:39

Synoptycy ostrzegają przed silnymi burzami jakie w niedzielne popołudnie mogę wystąpić w rejonie Łomży. Miejscami może spaść do 50 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi. Mogą też być gradobicia.

Duszno i burzowo

Foto: Duszno i burzowo
cz so, 28 lipca 2018 09:34

Synoptycy na sobotę i niedzielę zapowiadają to samo - bardzo ciepło do 29 st. Celsjusza i przelotne opady deszczu a nawet burze z gradem. W sobotę miejscami może spaść do 30, a w niedzielę do 40 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi.

W niedzielne południe zamkną most przez Narew

Foto: W niedzielne południe zamkną most przez Narew
cz so, 28 lipca 2018 09:29

Uwaga kierowcy. W niedzielę w południe przez ponad dwie godziny zamknięty dla ruchu ma być most przez Narew w ciągu ulicy gen. Władysława Sikorskiego. Powodem są zawody sportowe organizowane przez MOSiR Łomża, a w których weźmie udział ok. 50 zawodników.

Marszałek o cudzie nie mówił

Foto: Marszałek o cudzie nie mówił
cz so, 28 lipca 2018 09:23

98 lat temu rozpoczynała się bohaterska obrona Łomży w trakcie wojny polsko-bolszewickiej. 28 lipca 1920 roku wieczorem nastąpił pierwszy atak kawalerii sowieckiej na forty w Piątnicy. Maszerujące na Warszawę hordy wojsk Armii Czerwonej na przedpolach Łomży były powstrzymywane przez 5 długich dni i nocy. Uznanie dla broniących Łomży dowódców i żołnierzy, oraz mieszkańców, którzy ze wszystkich sił ich wspierali, wyrażał nawet Marszałek Józef Piłsudski (1867 – 1935). Historyk Adam Sokołowski z Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży twierdzi jednak, że marszałek nigdy nie powiedział, że „Bez cudu nad Narwią, nie byłoby cudu nad Wisłą”.

Materace piankowe - co warto o nich wiedzieć?

Foto: Materace piankowe - co warto o nich wiedzieć?
JJS pt, 27 lipca 2018 15:59

Wśród dziesiątek innych rodzajów, wyróżniają się materace piankowe. Jakie są ich cechy szczególne? Komu warto polecić materace piankowe?

Ubyło młodych bocianów w Parku Doliny Narwi

Foto: Ubyło młodych bocianów w Parku Doliny Narwi
cz pt, 27 lipca 2018 15:48

- Bociani rodzice przeczuwają, że dany rok będzie suchy, tak jak teraz z maju i czerwcu, więc mają albo mniej jajek w gnieździe, albo „zbędne” jajka wyrzucają, wiedząc, że nie zdołają wykarmić potomstwa – tłumaczy Marcin Boguski, specjalista do spraw ochrony przyrody w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi, pod którego kierownictwem odbywa się rokrocznie liczenie młodych bocianów. Przyrodnicy odwiedzili 126 gniazd, znajdujących się w liczącym prawie 7 i pół tysiąca hektarów Parku oraz w jego półtora raza większej otulinie. W 67 doliczyli się 179 młodych bocianiątek, co jest radosnym sukcesem lęgowym. Jednak prawie połowa gniazd pozostawała pusta.

OSI dziś nie złoży oferty kupna działki w Łomży

Foto: OSI dziś nie złoży oferty kupna działki w Łomży
cz pt, 27 lipca 2018 13:34

Kierownictwo OSI POLAND FOODWORKS zdecydowało, że dziś nie będzie składać oferty kupna miejskiej działki przy ulicy Ciepłej, na której planuje budowę wielkiej rzeźni bydła. Poinformował o tym dyrektor zarządzając firmy w piśnie, które przed godz. 13. dziennikarzom w holu ratusza odczytał prezydent Mariusz Chrzanowski.

7-letni Aleks po przeszczepach wybudzony ze śpiączki

Foto: 7-letni Aleks po przeszczepach wybudzony ze śpi...
cz pt, 27 lipca 2018 12:56

- Nasz dzielny mały łomżyniak Aleks po pięciu tygodniach od tragicznego poparzenia skóry, która jest zniszczona w 60 procentach, został wreszcie wybudzony ze śpiączki farmakologicznej – mówi ze wzruszeniem i radością zaprzyjaźniona z rodziną Magdalena Kołodziejek. - Jego mama mówiła wczoraj, że syn nadal leży w oddziale intensywnej opieki medycznej po 9 przeszczepach w klinice chirurgii Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Po weekendzie ma być przeniesiony na inny oddział. Mama Aleksa jest zadowolona z publikacji o chłopcu w portalu 4lomza.pl i wdzięczna ofiarodawcom, zbierającym pieniądze na rehabilitację i dalsze leczenie Aleksa po wyjściu z DSK.

Prezes SSSE potrzebuje wniosku od prezydenta Łomży

Foto: Prezes SSSE potrzebuje wniosku od prezydenta Łomży
cz pt, 27 lipca 2018 11:51

„Jedyną osobą władną do podjęcia decyzji w sprawie unieważnienia przetargu jest właściciel, czyli Prezydent Miasta Łomża” - to stanowisko prezesa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, z którym w piątek rano, zgodnie z obietnicą daną mieszkańcom Bawełny, rozmawiał poseł Lech Kołakowski. Prezes SSSE Leszek Dec zapowiedział, że unieważni przetarg jeśli wpłynie do niego taki wniosek od prezydenta Łomży. Poseł Kołakowski już wystąpił do prezydenta Mariusza Chrzanowskiego o złożenie takiego wniosku jeszcze dziś.

Social media - zmiana zasad gry

Foto: Social media - zmiana zasad gry
JJS pt, 27 lipca 2018 11:45

Dawniej wszystko było proste, czyli jak klient potrzebował jakiejś rzeczy, zjawiał się w sklepie. Po sprawdzeniu dostępnego asortymentu podchodził do kasy, by sfinalizować transakcję. Koniec historii. Od tego czasu tak wiele się zmieniło…

„Pierwsza w działaniu”, ale „nie ma związku z kampanią”?

Foto: „Pierwsza w działaniu”, ale „nie ma związku z k...
cz pt, 27 lipca 2018 11:01

Agnieszka Muzyk, odwołana w maju wiceprezydent Łomży, która została wystawiona przez partię PiS na nowego prezydenta miasta, otrzymała Odznakę Honorową Primus in Agendo (Pierwszy w działaniu). Przyznała ją Elżbieta Rafalska minister MRPiPS, a wręczy Jarosław Zieliński wiceminister MSWiA. - Słowa wypisane na odznace w sposób wyjątkowy i szczególny pasują do Pani doktor Agnieszki Muzyk – mówi wiceminister wręczając odznaczenie w siedzibie Starostwa Powiatowego, gdzie zebrało się około 50-60 osób polityków, komendantów, księży, działaczy... Zieliński dodawał, że Muzyk jest kandydatką PiS na prezydenta Łomży, „ale dzisiaj nie o tym rozmawiamy”.

Symboliczny protest przed sądem

Foto: Symboliczny protest przed sądem
cz pt, 27 lipca 2018 08:23

W piątek głosami posłów PiS uchwalił Sejm, w nocy z wtorku na środę bez poprawek głosami senatorów PiS przyjął Senat, a w następnego dnia prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustaw o Sądzie Najwyższym, ustroju sądów, Krajowej Radzie Sądownictwa i o prokuraturze. Najważniejsza ze zmian przewiduje przyspieszenie trybu wskazywania prezydentowi kandydatów na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. Według nowych przepisów, będzie do tego potrzebnych 80, a nie - jak dotąd - 110 ze 120 sędziów Sądu Najwyższego. Błyskawiczne zmiany prawa w sądownictwie i czystka sędziów w Sądzie Najwyższym wywołały wielotysięczne protesty. Także w Łomży do protestu przyłączyło się kilkanaście osób głównie członków i sympatyków PO.

Mieszkańcy wygrali z... władzą i rzeźnią(?)

Foto: Mieszkańcy wygrali z... władzą i rzeźnią(?)
cz cz, 26 lipca 2018 18:57

Ponad 200 osób przyszło w czwartkowe popołudnie na otwarte spotkanie Rady Osiedla nr 1 poświęcone planom budowy na dziś jeszcze miejskiej działce przy ul. Ciepłej wielkiej rzeźni bydła. Niemalże jednomyślnie wszyscy byli przeciw tej inwestycji. Głosowanie „zorganizował” poseł Lech Kołakowski. Jako przeciwnik rzeźni przedstawiał się nawet prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który mimo zapowiedzi, że na spotkanie nie przyjdzie, przyszedł. To on pod koniec maja zdecydował o wystawieniu na sprzedaż miejskiej działki w obniżonej cenie. Tego samego dnia, gdy ogłoszono przetarg oficjalnie znalazł się zainteresowany inwestor... Pod presją mieszkańców, żądających przerwania przetargu na sprzedaż miejskiej działki, Chrzanowski mówił „jestem po Państwa stronie, a nie po drugiej” i zadeklarował, że jeśli firma, która budowę rzeźni bydła w Łomży planuje złoży ofertę, to on wystąpi do prezesa SSSE, aby przetarg został unieważniony.

Kolejne plantacje marihuany koło Kolna

Foto: Kolejne plantacje marihuany koło Kolna
cz cz, 26 lipca 2018 15:57

Policjanci zlikwidowali kolejne plantacje konopi i zabezpieczyli 105 krzaków konopi oraz ponad 17 kilogramów marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie 680 tysięcy złotych. Zatrzymano również braci 36 i 49-latka z powiatu kolneńskiego podejrzanych o uprawę i posiadanie narkotyków. Decyzją sądu bracia najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę