wtorek, 18 grudnia 2018 napisz DONOS@

Inna biblioteka

Foto: Inna biblioteka
cz pt, 30 listopada 2018 08:39

Biblioteka w Podgórzu po raz ósmy zdobyła pierwsze miejsce w województwie podlaskim w Rankingu bibliotek organizowanym przez Instytut Książki oraz dziennik „Rzeczpospolita”. W zestawieniu ogólnokrajowym Biblioteka Publiczna Gminy Łomża znalazła się tuż za podium – na czwartym miejscu. Nagrodę odbierała Wiesława Kłosińska, dyrektor biblioteki. „Sukces ma wielu ojców” - mówią pracownicy podkreślając, że nie inaczej jest w przypadku dobrze prosperującej biblioteki.

Zimno, zimniej i... ocieplenie

Foto: Zimno, zimniej i... ocieplenie
cz pt, 30 listopada 2018 08:25

-7,7°C – taką temperaturę nad ranem zmierzyły termometry stacji meteorologicznej IMGW w Marianowie koło Piątnicy. To temperatura mierzona na wysokości 2 metrów nad ziemią, a przy gruncie mogło być znacznie zimniej. Także ludzie odczuwają znacznie niższą temperaturę – według synoptyków nawet poniżej -22°C, bo odczucie zimna potęguję wiatr. Według nich najzimniejsza noc dopiero przed nami, ale po niej przyjdzie ocieplenie.

Skutecznie blokują przejęcie władzy przez PiS w województwie

Foto: Skutecznie blokują przejęcie władzy przez PiS w...
cz cz, 29 listopada 2018 17:54

W czwartek po południu na trzeciej już w ciągu tygodnia sesji spotkali się nowi radni Sejmiku województwa podlaskiego. Choć w 30-osobowym gremium większość – 16 radnych ma klub PiS, radnym partii nie udaje się przejąć władzy w województwie. Dziś także się nie udało. Po dwóch krótkich przerwach – pierwszej kilkuminutowej, drugiej półgodzinnej - przewodniczący Karol Pilecki z Koalicji Obywatelskiej, przerwał obrady na dłużej... bo na sali nie było radnych z KO i PSL. – Chciałby doprowadzić od rozwiązania impasu – mówił Pilecki i na poniedziałkowe popołudnie zaprosił reprezentantów trzech sił sejmikowych by ustalić, kiedy wszyscy wrócą na obrady.

Ministerstwo chce dołożyć się do budowy sal sportowych także w Łomży i Stawiskach

Foto: Ministerstwo chce dołożyć się do budowy sal spo...
cz cz, 29 listopada 2018 16:29

Ministerstwo Sportu i Turystyki pozytywnie zaopiniowało wniosek Łomży o przyznanie dotacji z środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na budowę sali gimnastycznej oraz boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży. W ciągu dwóch najbliższych lat MSiT skłonne jest przekazać na budowę 2,4 mln zł. Ponad dwa razy więc niż Łomża – 5 mln zł - na budowę sali sportowej mają otrzymać Stawiski.

Hiena lub hieny cmentarne ukradły odznaki z grobowca

Foto: Hiena lub hieny cmentarne ukradły odznaki z gro...
cz cz, 29 listopada 2018 15:51

- To hańba absolutna, żeby ograbiać groby Zmarłych, to profanacja, zbezczeszczenie ludzi i grobu – mówi Józef Babiel, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, zbulwersowany tym, że kilka dni temu złodzieje ukradli trzy odznaki z grobu rodzin: Kraszewskich i Jarnuszkiewiczów na starym, zabytkowym cmentarzu w Łomży. - To szczególnie bolesne, bo obie te rodziny zasłużyły się dla odzyskania 100 lat temu Niepodległości naszej Ojczyzny. Dlatego dokonaliśmy praktycznie odbudowy zniszczonego nagrobka przy alei głównej z pieniędzy zebranych podczas kwesty TPZŁ.

W kapciach goniła niedoszłego złodzieja

Foto: W kapciach goniła niedoszłego złodzieja
cz cz, 29 listopada 2018 15:29

Zdecydowana reakcja mieszkanki Łomży doprowadziła do zatrzymania przez policję mężczyzny podejrzanego o usiłowanie kradzieży. Mężczyzna miał niepostrzeżenie wejść do domu kobiety, a gdy go dostrzegła podniosła raban i w kapciach ruszyła w pogoń za nim po ulicy. Biegnącą i krzyczącą kobietę zauważyli policjanci, którzy chwilę później ujęli uciekiniera.

Za galę doliczą nam w wodzie, cieple i śmieciach?

Foto: Za galę doliczą nam w wodzie, cieple i śmieciach?
cz cz, 29 listopada 2018 13:29

Przed tygodniem informowaliśmy o rekordowych wydatkach na reklamę promocję miejskiej spółki śmieciowej ZGO. Prezes Jan Perkowski pod presją sądowego pozwu ujawnił, że w tym roku wydał na to blisko 100 tysięcy złotych, w tym ponad 20 tys. zł na galę boksu. Teraz sądowej rozprawy wystraszyli się Radosław Żegalski prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz Mariusz Konopka prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji . Po ponad dwóch miesiącach ukrywania przyznali, że także ich spółki współfinansowały wrześniową „imprezę”. W sumie z kasy miasta i trzech miejski spółek na to wydarzenie wydano ok. 100 tysięcy złotych.

Spiesz się z termomodernizacją, zanim wzrośnie cena prądu

Foto: Spiesz się z termomodernizacją, zanim wzrośnie ...
JJS cz, 29 listopada 2018 11:53

Teoretycznie nie powinniśmy mieć z prądem żadnych problemów: jesteśmy jako kraj potęgą, jeśli chodzi o górnictwo węglowe, a 80 procent energii elektrycznej wytwarzają elektrownie spalające właśnie węgiel. Niestety, choć nikt nie potrafi tego wytłumaczyć, importujemy bardzo dużo węgla, a jego cena jest obecnie bardzo wysoka. Polska sieć elektroenergetyczna jest w opłakanym stanie, a na dodatek nieustannie rosną ceny zezwoleń na emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Tragiczny wypadek w Rutkach Kossakach

cz cz, 29 listopada 2018 08:37

Młody kierowca opla śmiertelnie potrącił starszego mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło nad ranem w Rutkach Kossakach.

O żołnierzach Niepodległej w mundurach, garniturach i sukniach

Foto: O żołnierzach Niepodległej w mundurach, garnitu...
mm śr, 28 listopada 2018 18:11

- Piłsudski potrafił pięknie mówić językiem salonów i językiem koszar, ale wtedy język koszar nie opuszczał koszar – mówił o polskiej rzeczywistości sprzed 100 lat prof. Wiesław Wysocki w czasie konferencji na tematy niepodległościowe. W „Państwówce” naukowcy dzieli się uwagami o udziale kobiet w walce i konspiracji, o cudem odratowanej przed upadkiem gospodarce Rzeczpospolitej i o ludziach, którzy ryzykowali życie i poświęcali działania na rzecz odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach zaborów, tak na mapie, jak i w świadomości Polaków oraz ludzi w Europie i świecie.

Nowa asfaltówka do Starych Sierzput

Foto: Nowa asfaltówka do Starych Sierzput
cz śr, 28 listopada 2018 16:15

- Jest to pierwszy etap budowy drogi od Bożenicy poprzez Stare Sierzputy, aż do drogi krajowej nr 61 – mówił Piotr Kłys, wójt gminy Łomża, podczas oficjalnego otwarcia i poświęcenia nowej drogi asfaltowej w Starych Sierzputach. Drogę o długości ok. 1,1 km remontowano od maja. Dziś jest nowa i szersza asfaltowa jezdnia, wraz z oświetleniem i obustronnymi chodnikami przez całą wieś, oraz barierkami ochronnymi wzdłuż pobliskiego stawu.

Szalet zostaje pod oknami, a place zabaw może się przesunie...

Foto: Szalet zostaje pod oknami, a place zabaw może s...
cz śr, 28 listopada 2018 10:29

Iście zadziwiająca jest logika działań władz miasta. Kilka miesięcy temu „z wolnej ręki” zlecono za 390 tysięcy złotych budowę toalety publicznej w parku Jana Pawła II, która ma być w odległości ok. 30 metrów od jednego z bloków. Wówczas nie zwracano zbytnio uwagi na protesty mieszkańców, przekonując, że znajdujące się w pobliżu parking, plac zabaw i śmietnik „pod względem spalin, woni i hałasu są znacznie bardziej uciążliwe” niż publiczna toaleta. Teraz w związku ze skargą mieszkańców unieważniono przetarg na budowę w pobliżu placów zabaw i napisano do projektanta o ewentualną zmianę ich lokalizacji.

Mikołajki w Galerii Bursztynowej

Foto: Mikołajki w Galerii Bursztynowej
JJS śr, 28 listopada 2018 08:50

Galeria Bursztynowa zaprasza dzieci w niedzielę, 2 grudnia na niezapomniane spotkanie ze Świętym Mikołajem. Na najmłodszych będą czekać pamiątkowe zdjęcia oraz prezenty. Dzieci będą mogły także wręczyć osobiście list Mikołajowi z prośbą o wymarzoną zabawkę pod choinkę.

Zimowa atmosfera

Foto: Zimowa atmosfera
cz śr, 28 listopada 2018 08:39

Do -7,1°C spadła nad ranem temperatura powietrza w okolicach Łomży. Taką zmierzono na stacji meteorologicznej IMGW w Marianowie k. Piątnicy. Temperatura w ciągu dnia ma wzrosnąć maksymalnie do zera, a kolejne noce mają być jeszcze zimniejsze niż ta miniona. Wraz ze spadkiem temperatury w powietrzu w mieście rośnie stężenie pyłów. Kolejny raz tej jesieni w Łomży zanotowano przekroczenie dobowej normy zanieczyszczenia powietrza pyłami PM10.

Wypadł z drogi. Zginął po uderzeniu w drzewo

cz śr, 28 listopada 2018 06:32

Kierowca volkswagena zginął na miejscu a pasażer doznał obrażeń po tym jak samochód którym jechali wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Do tragicznego wypadku wypadku doszło wieczorem na drodze miedzy Szepietowem a Szepietowem Wawrzyńce.

Medale, ryngrafy i odznaki na 100-lecie WKU w Łomży

Foto: Medale, ryngrafy i odznaki na 100-lecie WKU w Ł...
cz wt, 27 listopada 2018 16:31

- Z dokumentów patrzą na nas twarze, ich przeznaczeniem była codzienna praca na rzecz dopływu żołnierza do frontowych jednostek Wojska Polskiego... – opowiadał major Robert Grzeszczyk, p.o. komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży, która świętowała 100-lecie powołania do istnienia wręczaniem medali i odznak oraz wystawą jubileuszową zdjęć, reprodukcji dawnych gazet i pożółkłych papierów na temat rozdziałów przedwojenno-powojennej historii WKU. Wspominano komendantów 100-lecia, w tym pierwszego - płk. Stanisława Czajewskiego - w latach 1919 – 1923.

PO chce pieniędzy... na kolej do Łomży

Foto: PO chce pieniędzy... na kolej do Łomży
cz wt, 27 listopada 2018 14:42

„Wielka” krajowa polityka czasami daje coś niewielkiej Łomży. Tak jest np. z Via Baltica i w jej ciągu obwodnicą Łomży, które po dziesiątkach latach potyczek, obietnic czy zapewnień różnej barwy polityków wreszcie z „papierowej drogi” ma być prawdziwą ekspresówką. Częściej jednak miasto i mieszkańcy są wykorzystywani w politycznych przepychankach partyjnych elit. Ich reprezentanci obiecują, że zrobią nam dobrze, a ci drudzy... nie chcą. W okresie kampanii wyborczej gościliśmy rządzących zapowiadających np. prawdziwą kolej do Łomży. Teraz o tę naszą kolej upominają się opozycjoniści.

„Pomagamy dzieciom z Kamerunu”

Foto: „Pomagamy dzieciom z Kamerunu”
cz wt, 27 listopada 2018 13:01

W prostocie ukryte jest piękno, które płynie prosto z serca. Akcja pt. „Kartka z misja” na dobre zagościła w naszych gorejących sercach. Bezinteresowne zaangażowanie dzieci i dorosłych sprawia, że człowiek wierzy w DUCHA ŚWIĄT.

Zacznie prószyć śnieg

cz wt, 27 listopada 2018 08:24

Powoli pogoda staje się coraz bardziej zimowa. Nocą temperatura powietrza w okolicach Łomży spadła do -5,3°C, a kolejne noce mają być jeszcze zimniejsze. Dziś wieczorem synoptycy spodziewają się także słabych opadów śniegu.

Nastolatka potrącona na przejściu dla pieszych

Foto: Nastolatka potrącona na przejściu dla pieszych
cz wt, 27 listopada 2018 08:13

16-letnia dziewczyna została uderzona przez samochód, gdy przechodziła przez przejście dla pieszych na ul. Zawadzkiej. Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20. Na szczęście nastolatka nie odniosła większych obrażeń. Po badaniach w szpitalu rodzice zabrali ją do domu.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę