sobota, 23 lutego 2019 napisz DONOS@

Potrącenie w Piątnicy

Foto: Potrącenie w Piątnicy
cz cz, 31 stycznia 2019 15:06

Starsza kobieta trafiła do szpitala po tym gdy potrącił ją samochód. Do zdarzenia doszło około godziny 14.40 w Piątnicy Włościańskiej, w odległości około 200 metrów do ronda. Nie ma większych utrudnień w ruchu.

Gmina podnosi opłaty za śmieci

Foto: Gmina podnosi opłaty za śmieci
cz cz, 31 stycznia 2019 14:05

Mieszkańcy Gminy Łomża więcej zapłacą za śmieci. Radni Gminy podczas czwartkowej sesji podjęli uchwałę podnoszącą opłaty o około 60%. Wójt gminy Piotr Kłys tłumaczy, że to konsekwencje zatwierdzonego przez prezydenta Łomży wzrostu cen przyjęć śmieci przez RIPOK w Czartorii. Nowy cennik zacznie obowiązywać od 1 kwietnia. Gmina Łomża jest kolejnym w regionie samorządem, który wprowadza wysokie podwyżki opłat za śmieci. W ostatnich tygodniach uchwały w tej sprawie podejmowały Rady Gmin m.in. Śniadowa, Piątnicy czy Wizny.

Okradł kościół

cz cz, 31 stycznia 2019 12:40

Od roku do nawet 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi Łomży, który w październiku ubiegłego roku włamał się i ukradł pieniądze ze skarbony w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli. Po kilku miesiącach policjanci ustalili i zatrzymali złodzieja. Okazuje się, że mieszka w pobliżu kościoła.

Kąpieliska nad Narwią w te wakacje nie będzie

Foto: Kąpieliska nad Narwią w te wakacje nie będzie
cz śr, 30 stycznia 2019 16:05

Mamy środek zimy, ale lato przyjdzie... Plaża miejska nad Narwią przy moście majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal”, to najpopularniejsze miejsce wypoczynku łomżan w słoneczne wakacyjne dni. Można się opalać na leżąc na piaskowym brzegu Narwi, albo kąpać w jej chłodnych wodach. Bywa, że jednocześnie jest tu ponad tysiąc osób – od seniorów po niemowlaki. Nad bezpieczeństwem kąpiących się przez lata - do początku do końca wakacji - czuwali ratownicy, ale w ubiegłym roku byli tu tylko przez 30 dni. W tym roku nad Narwią może ich wcale nie być. - MOSiR w Łomży stoi na stanowisku, że w dotychczasowej lokalizacji miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli nie powinno być organizowane (...) – przekazuje Przemysław Chrzanowski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który od kilku lat zapewnia organizację „plaży miejskiej” w Łomży.

Zderzenie na Sikorskiego

Foto: Zderzenie na Sikorskiego
cz śr, 30 stycznia 2019 12:39

Zablokowane są dwa pasy ruchu jednej jezdni ulicy gen. Władysława Sikorskiego od skrzyżowania z Nowogrodzką w kierunku skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego. W okolicach komendy straży pożarnej volkswagen passat zderzył się z samochodem nauki jazdy. Na miejscu są służby ratunkowe w tym karetka pogotowia.

Kuchnia po Twojemu - jakie sprzęty AGD można zabudować?

Foto: Kuchnia po Twojemu - jakie sprzęty AGD można za...
JJS śr, 30 stycznia 2019 11:12

Gdyby zapytać części Polaków o to, co jest ich największym marzeniem, wielu bez wahania odpowiedziałaby: własne mieszkanie. Nie dziwi więc, że kiedy już stajemy przed drzwiami świeżo zakupionego M4, z entuzjazmem zabieramy się za planowanie jego wystroju. Szczególne miejsce w każdym domu zajmuje kuchnia. Najnowszym trendem jest zabudowywanie niemal wszystkich sprzętów kuchennych. Co daje taki sposób aranżacji wnętrza? Jakie sprzęty możemy zabudowywać? Dowiesz się w dzisiejszym poradniku.

Ukradł paliwo na trzech stacjach w mniej niż godzinę

Foto: Ukradł paliwo na trzech stacjach w mniej niż go...
cz śr, 30 stycznia 2019 09:30

Policjanci poszukują sprawcy, który wczoraj wieczorem miał tankować paliwo na trzech stacjach i odjeżdżać nie płacąc za nie. Do zdarzeń doszło pomiędzy 19.30 a 20.20 na stacjach w Jakaci za Śniadowem, Piątnicy i w Łomży.

O cenie śmieci za zamkniętymi drzwiami

Foto: O cenie śmieci za zamkniętymi drzwiami
cz śr, 30 stycznia 2019 08:58

O tym ile mają kosztować śmieci w Łomży władze miasta chcą dyskutować za zamkniętymi drzwiami. Dziś w ratuszu, już po godzinach pracy Urzędu, wyznaczono „spotkanie” wszystkich radnych. Grzegorz Daniluk potwierdza, że przedstawiona ma być na nim propozycja stawek opłat za odbiór śmieci, ale dodaje: „nie przewidujemy obecności dziennikarzy”.

Nielegalny hazard w Nowogrodzie

Foto: Nielegalny hazard w Nowogrodzie
cz śr, 30 stycznia 2019 08:14

Nielegalne automaty do gier hazardowych znaleźli celnicy i policjanci w Nowogrodzie oraz w Wysokiem Mazowieckiem. W sumie było tam 7 takich automatów. Surowe kary grożą teraz posiadaczom automatów, ale także tym, którzy na nich grali.

Ostrzeżenie przed nocnym oblodzeniem

Foto: Ostrzeżenie przed nocnym oblodzeniem
cz wt, 29 stycznia 2019 15:00

Do niemal +2°C wzrosła we wtorkowe popołudnie temperatura powietrza w okolicach Łomży. Na noc synoptycy zapowiadają spadki temperatury poniżej zera i zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników. Wiesław Winnicki dyżurny synoptyk białostockiego biura prognoz IMGW-PIB wydał specjalne ostrzeżenie przed oblodzeniem nadając zjawisku pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.

"Pieszy! Bezpieczny, widoczny po zmroku"

Foto: "Pieszy! Bezpieczny, widoczny po zmroku"
cz wt, 29 stycznia 2019 14:22

Łomżyńscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego od wczorajszego popołudnia prowadzą działania pod nazwą "Pieszy! Bezpieczny, widoczny po zmroku". - Głównym celem akcji jest zapobieganie wypadkom z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego - podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

Śmieciowa NIE Rada Miasta

Foto: Śmieciowa NIE Rada Miasta
cz wt, 29 stycznia 2019 13:11

Mieszkańców Łomży czeka duża podwyżka cen śmieci. To przede wszystkim konsekwencje podniesienia przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego o 40% od 1 marca 2019 roku cennika przyjęć śmieci w zakładzie przetwarzania w Czartorii, ale także wyższych od 1. kwietnia zaproponowanych cen za zebranie i wywóz śmieci z miasta do Czartorii. W najbliższym czasie prezydent będzie musiał przeprowadzić przez Radę Miejską uchwałę podnoszącą stawki tzw. podatku śmieciowego. To może być trudne, bo prezydent póki co nie ma tu „swojej” większości. Zapewne dlatego nim formalnie przekaże do Rady Miejskiej swój wniosek z propozycjami nowych, wyższych cen śmieci, zorganizowano nieformalne „spotkanie” radnych.

Kosztowna ruina

Foto: Kosztowna ruina
cz wt, 29 stycznia 2019 08:18

Dawny hotel robotniczy przy ul. Wesołej 117 w Łomży staje się coraz większym problemem miasta. Ponad dwa lata temu samorząd pochopnie wykupił od białostockiej spółki należące do niej udziały w nieruchomości. Zapowiadano, że budynek dawnego hotelu zostanie przekształcony na blok z mieszkaniami komunalnymi dla znajdujących się w trudnej sytuacji mieszkańców. Okazało się, to dużo większe i droższe przedsięwzięcie niż sądzono. Hotel stoi pusty i niszczeje. Według wyliczeń miejskich urzędników ubiegłoroczne koszty utrzymania wyniosły blisko 70 tysięcy złotych. „Strata” kasy miasta jest ponad dwa razy większa, bo po odkupieniu udziałów nie wypływa już kilkadziesiąt tysięcy podatku od nieruchomości. Odpowiedzialnych za to brak.

Pies ugryzł dziecko w policzek

Foto: Pies ugryzł dziecko w policzek
cz pon, 28 stycznia 2019 11:39

10-latka, która w piątek została pogryziona przez psa, po zszyciu ran mogła wrócić do domu. Do zdarzenia doszło w niewielkiej miejscowości w okolicach Łomży. To był domowy pies – mieszaniec ras niebezpiecznych. Prawdopodobnie dziewczynka chciała przytulić się do niego.

Przebudowa potrzebna, ale nie dostali pieniędzy

Foto: Przebudowa potrzebna, ale nie dostali pieniędzy
cz pon, 28 stycznia 2019 10:48

Drogowy widzą potrzebę przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 61 w Chojnach Młodych, ale póki co nie ma tę inwestycję pieniędzy. W ubiegłym tygodniu wydarzył się tu kolejny śmiertelny wypadek. Rafał Malinowski z białostockiego oddziału GDDKiA podaje, że w ubiegłym roku oddział zgłosił do centrali zapotrzebowanie na realizację przebudowy skrzyżowania wraz z całym odcinkiem do Łomży. Niestety na liście inwestycji, które mają być realizowane w tym roku jej nie ma.

Może zrobić się ślisko

Foto: Może zrobić się ślisko
cz pon, 28 stycznia 2019 08:26

Dziś w regionie temperatura powietrza może wzrosnąć powyżej zera. Synoptycy prognozują, że wieczorem lokalnie możliwe są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź.

Analitycy JASPERS zasugerują co zrobić z milionami na kolej do Łomży

Foto: Analitycy JASPERS zasugerują co zrobić z milion...
cz pon, 28 stycznia 2019 08:13

- Zarząd województwa nie odpowiedział jeszcze PKP PLK w sprawie wnioskowanych zmian dotyczących projektów kolejowych finansowanych z RPO WP 2014-2020 – mówi Urszula Arter, rzecznik Marszałka Województwa Podlaskiego, pytana o to czy 50 mln zł zapisane na rewitalizację linii kolejowej nr 36 Łapy - Śniadowo – Ostrołęka zostało już przesunięte – zgodnie z wnioskiem kolejarzy na „ważniejsze” zadania. Informacja o takim wniosku była szokiem w połowie listopada. Decyzji nie chciały podejmować „stare” władze województwa z koalicji PSL-PO, a nowe z PiS czekają na wyniki analizy ekspertów JASPERS.

Pies pogryzł dziecko

Foto: Pies pogryzł dziecko
cz so, 26 stycznia 2019 07:48

Dziewczynka z ranami twarzy trafiła do szpitala. Jak się okazuje ugryzł ją pies. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Łomża.

Koniec fotograficznej „Bajki”

Foto: Koniec fotograficznej „Bajki”
cz pt, 25 stycznia 2019 15:37

– Kiedyś była inna praca. Ciągle siedziało się w ciemni, w której popsułem sobie wzrok, godzinami siedziało się przy pulpicie, retuszowało się ołóweczkiem... No i mnóstwo zleceń... - wspomina Jan Matyszewski. W tym roku skończy 76 lat, a od ponad 50 lat zajmuje się robieniem zdjęć mieszkańców Łomży. Przez ostatnie 30 lat robił je w swoim zakładzie „Foto Bajka” przy ul. Bernatowicza. - Czas to już zakończyć, bo najwyższa pora w końcu odpocząć – mówi Jan Matyszewski zapowiadając zamknięcie zakładu wraz z końcem miesiąca.

Mniej bezdomnych w łomżyńskiej noclegowni

Foto: Mniej bezdomnych w łomżyńskiej noclegowni
cz pt, 25 stycznia 2019 15:22

Mimo minusowych temperatur i okresowych opadów śniegu, noclegownia i ogrzewalnia w Łomży nie przeżywają oblężenia potrzebujących dachu nad głową. Noclegownia została stworzona z myślą o bezdomnych, starych, samotnych i zniedołężniałych, którymi nie chce lub nie może zajmować się najbliższa rodzina. Obserwując wjazd na posesję i podwórko placówki przy ul. Dwornej 24 A widzi się, że liczba potrzebujących łóżka i ciepła wyraźnie zmalała, w porównaniu z latami poprzednimi. W tym tygodniu stycznia roku 2019 bezdomnych w noclegowni jest 3, z ogrzewalni skorzystało 6.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę