niedziela, 29 marca 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Komunikat Wojewody Podlaskiego w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2

Foto: Komunikat Wojewody Podlaskiego w związku z rozp...
cz śr, 11 marca 2020 13:31

- Stosownie do decyzji podjętej podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 11 marca 2020 r., w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2: ▪️ zarządzam do odwołania zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa, w szczególności w: teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki; polecam wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie do odwołania działalności klubów dziecięcych i żłobków - podał Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski prosząc o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie.

Pijany kierowca złapany po raz trzeci

Foto: Pijany kierowca złapany po raz trzeci
cz śr, 11 marca 2020 11:49

Jeździ pijany i za nic ma nawet wyroki sądu. Wczoraj w południe policjanci z Łomży zatrzymali 69-latka, który jechał samochodem mając w sobie blisko 0,3 promila alkoholu. Kierowania z taką ilością alkoholu w organizmie to wykroczenie, ale okazało się, że za jazdę po pijaku sąd wobec tego mężczyzny już dwukrotnie wcześniej orzekał zakaz kierowania pojazdami. Ponieważ było to jego kolejne przewinienie grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Litwini bez koronawirusa

cz śr, 11 marca 2020 08:54

- Ustały powody z których policjanci z Zambrowa wczoraj zostali objęci nadzorem epidemiologicznym – mówi nadkomisarz Tomasz Krupa, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. „Nadzór” wobec sześciu policjantów wprowadzono po tym, gdy kierowca litewskiego busa, który wczoraj rano uderzył w bariery energochłonne przy obwodnicy Zambrowa, podczas wykonywania z nim czynności w zambrowskiej komendzie stwierdził, że źle się czuje.

Od niedzieli krowa i świnia „+”

Foto: Od niedzieli krowa i świnia „+”
cz śr, 11 marca 2020 08:15

Od 15 marca 2020 r. rolnicy będą mogli ubiegać się o nowy rodzaj wsparcia finansowego z PROW 2014-2020. „Dobrostan zwierząt” to działanie przeznaczone dla hodowców krów i świń, które ma na celu zrekompensowanie rolnikom dodatkowo poniesionych kosztów i utraconych dochodów w wyniku wprowadzenia praktyk hodowlanych związanych z podwyższonym dobrostanem zwierząt. Pieniądze – nawet 595 zł na krowę mleczną i 301 zł na lochę - będzie wypłacała ARiMR.

Komendant Kołnierowicz odchodzi na emeryturę

Foto: Komendant Kołnierowicz odchodzi na emeryturę
cz wt, 10 marca 2020 16:14

Nadinspektor Daniel Kołnierowicz, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku odchodzi na emeryturę. Gazeta Wyborcza podaje, że rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka potwierdził te informacje.

Komunikat Wojewody Podlaskiego w sprawie imprez masowych

Foto: Komunikat Wojewody Podlaskiego w sprawie imprez...
cz wt, 10 marca 2020 15:16

Zgodnie z zaleceniem, o którym poinformował premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu rządowego zespołu kryzysowego we wtorek (10.03), wojewoda podlaski podjął decyzję o odwołaniu planowanych lub przeprowadzanych imprez masowych z udziałem publiczności.

Radni chcą działań od prezydenta

Foto: Radni chcą działań od prezydenta
cz wt, 10 marca 2020 11:58

- To sprawa bardzo poważna, niecierpiąca zwłoki - mówi radny Dariusz Domasiewicz i w imieniu radnych z klubu „Przyjazna Łomża” apeluje do prezydenta, aby w związku z zagrożeniem koronawirusem, „włączył miejskie służby w pomoc osobom starszym, samotnym w codziennych czynnościach takich jak zakupy artykułów spożywczych, farmaceutycznych itp.” Radni proponują np., aby miasto uruchomiło telefon pod którym mieszkańcy będą mogli o taką pomoc poprosić.

Wpadł z ponad pół kilo amfetaminy

Foto: Wpadł z ponad pół kilo amfetaminy
cz wt, 10 marca 2020 10:22

Zambrowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o udostępnianie i handel narkotykami. Mundurowi zabezpieczyli także ponad 600 gramów amfetaminy. 30-latek decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu.

Pijana zajechała drogę trzeźwemu

Foto: Pijana zajechała drogę trzeźwemu
cz wt, 10 marca 2020 09:43

Ponad dwa i pół promila alkoholu miała w sobie 48-letnia kobieta, która wczoraj wieczorem zygzakiem jechała samochodem. Została zatrzymana przez innego, trzeźwego kierowcę, któremu zajechała drogę. Teraz trzeźwieje w policyjnej izbie zatrzymań, a jak już wytrzeźwieje, usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa, za które może trafić do więzienia nawet na dwa lata.

Końca nie widać

Foto: Końca nie widać
cz wt, 10 marca 2020 08:47

Kilka dni temu minęło pół roku od zakończenia budowy obwodnicy Kupisk Starych, ale nadal nie można na nią wjeżdżać. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, pytany o to kiedy do użytku zostanie oddana zbudowana pół roku temu obwodnica, ciągle nie jest w stanie podać żadnej daty.

Ekspresowa „ósemka” zablokowana.

cz wt, 10 marca 2020 08:36

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło rano na drodze ekspresowej S8 Białystok-Warszawa. W okolicach Zambrowa bus uderzył w bariery energochłonne. Droga w kierunku Białegostoku była całkowicie zablokowana przez dwie godziny.

Czas na pomysły do Budżetu Obywatelskiego 2021

Foto: Czas na pomysły do Budżetu Obywatelskiego 2021
cz pon, 09 marca 2020 16:48

- Człowiek do pewnego wieku stale pędzi, ciągle jest zajęty pracą, rodziną i domem, ale przychodzi moment w życiu, że zaczynamy zwracać większą uwagę również na otoczenie poza domem - mówi Jarosław Kaja, 40-letni przewodniczący Rady Osiedla nr 7 w Łomży, który zachęcał mieszkańców miasta, przewodniczących pozostałych 14 rad osiedli i społeczników z nich do składania propozycji w Budżecie Obywatelskim na 2021 r. W maju rok temu przyłączył się do działalności swojej Rady Osiedla nr 7, obejmującej teren od ul. Polowej do Dmowskiego, i czeka na realizację 2 zwycięskich zadań: założenie monitoringu 13 kamer i nowocześniejszy plac zabaw. A teraz ma 2 nowe pomysły.

Baseny MOSiR-u znowu działają normalnie

Foto: Baseny MOSiR-u znowu działają normalnie
cz pon, 09 marca 2020 14:32

- Ze spokojem oczekiwałem wyników badania stanu czystości wody w basenach: Parku Wodnego przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Pływalni nr 2 przy ulicy Juliana Niemcewicza - mówi kierownik basenów Przemysław Chrzanowski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, gdzie od 10. lutego z przerwami ciągle pojawiały się lub znikały bakterie Pseudomonas – pałeczki ropy błękitnej albo E. coli. Po zamknięciu obu basenów od czwartku do soboty, żeby Sanepid mógł stwierdzić laboratoryjnie w 48 godzin, czy w wodzie faktycznie są bakterie, w niedzielę ponownie otwarto od rana Park Wodny, gdzie kąpało się aż 239 śmiałków, zaś w poniedziałek Pływalnię nr 2.

Do jutra czas na uwagi w sprawie SSL CPK... i przebiegu kolei przez środek Łomży

Foto: Do jutra czas na uwagi w sprawie SSL CPK... i p...
cz pon, 09 marca 2020 12:59

Tylko przez pierwsze dwa tygodnie trwania konsultacji dokumentu Strategiczne Studium Lokalizacyjne Centralnego Portu Komunikacyjnego wpłynęło ponad 2,5 tys. uwag z całej Polski podają przedstawiciele rządowej spółki CPK. Zapewniają, że spółka jest gotowa do ich korygowania i do wdrażania uwag mieszkańców zgłaszanych podczas konsultacji, a „ostateczny przebieg linii będzie zależał właśnie od wyniku konsultacji, uwarunkowań funkcjonalnych, środowiskowych i technicznych”.

Potrącony na pasach

Foto: Potrącony na pasach
cz pon, 09 marca 2020 11:21

Około 18-letni chłopak trafi do szpital po tym, gdy potrącił go samochód. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych przez Aleję Marszałka Józefa Piłsudskiego, w okolicy skrzyżowania z ul. Fryderyka Chopina. Prawdopodobnie potrącony nie odniósł większych obrażeń, a do szpitala został zabrany jedynie na szczegółowe badania.

„Sprawa jest gruba” i polityczna?

Foto: „Sprawa jest gruba” i polityczna?
cz pon, 09 marca 2020 09:55

Czy jest możliwe, aby podczas budowy niewielkiej drogi, zniknęło kilkaset ton żwiru? To mniej więcej połowa tego, który przynajmniej na papierze został tam „wbudowany”. Braki miały wyjść na jaw, gdy geodeta podał swoje obliczenia na podstawie pomiarów przed i po remoncie drogi. - Mam podejrzenia, dlatego sam zgłosiłem sprawę do prokuratury – mówi Krzysztof Święcki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży. To jeden z wątków śledztwa „w sprawie nieprawidłowości” w Zarządzie Dróg Powiatowych w Łomży. Wszczęto je po doniesieniu jakie, tuż przed odwołaniem, złożył poprzedni dyrektor ZDP Adam Frankowski. Śledztwo to prowadziła Prokuratura Rejonowa w Łomży, ale teraz przejął je wydział do spraw przestępstw gospodarczych prokuratury w Olsztynie.

Pijany rekordzista

cz pon, 09 marca 2020 09:12

Prawie trzy promile alkoholu miał w sobie 42-klatek, który w niedzielę rano został zatrzymany przez policjantów, gdy jechał volvo przez Konarzyce. Mężczyzna – mieszkaniec Braniewa – trafił do policyjnego aresztu.

Wynajem aut w wypożyczalni samochodów – 5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę

Foto: Wynajem aut w wypożyczalni samochodów – 5 rzecz...
JJS pon, 09 marca 2020 09:00

Cenisz sobie swobodę oraz niezależność w trakcie swoich podróży, szczególnie gdy Twoje miejsce docelowe jest oddalone od lotniska o dość dużą odległość? Lubisz zwiedzać i poznawać nowe rejony oraz okolicę, ale nie zawsze autobusy czy pociągi dają taką możliwość? Koniecznie zainteresuj się tematem – wynajem aut, a komfort i jakość Twoich podróży ulegną diametralnej zmianie.

Giełczyńska zamknięta dla pieszych

Foto: Giełczyńska zamknięta dla pieszych
cz pon, 09 marca 2020 08:30

Przez dwa tygodnie nie będzie możliwości przejścia pieszych wzdłuż remontowanej ul. Giełczyńskiej od ronda Hanki Bielickiej do ul. Dwornej. Zamkniecie chodnika związane jest z przebudową wodociągu. Od dzisiaj piesi, tak jak kierowcy, muszą korzystać z objazdów.

MOSiR: Woda nadaje się do kąpieli

Foto: MOSiR: Woda nadaje się do kąpieli
cz nie, 08 marca 2020 12:22

- Wyniki badań wody przeprowadzone przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łomży potwierdzają, iż woda we wszystkich nieckach basenowych Parku Wodnego przy ulicy Wyszyńskiego oraz na Pływalni przy ulicy Niemcewicza spełnia oczekiwane parametry jakości i nadaje się do pływania i rekreacji - podał w sobotnim komunikacie MOSiR Łomża. Od niedzieli znowu czynny jest Park Wodny, a od poniedziałku będzie można się kąpać także w basenie przy Niemcewicza.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę