Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Wandalizm wyborczy

mm pon, 25 marca 2024 18:15

Kampania wyborcza w pełni, a jednym z jej najistotniejszych elementów pozostają plakaty kandydatów. Prawie każda wolna przestrzeń, za zgodą czy bez, zajmowana jest przez te reklamy z nadzieją, że przyczynią się do wygranej kandydata. Zjawisko niszczenia plakatów wyborczych, w stosunku do wyborów parlamentarnych, zdaje się być mniejsze, ale ciągle obecne. Policja do tej pory odnotowała dwa takie przypadki, choć w większość tego rodzaju wandalizmu nie jest zgłaszane.

Pies zaatakował i ugryzł rowerzystę

mm pon, 25 marca 2024 17:44

W Niedzielę Palmową rowerzysta z Łomży wybrał się na wycieczkę rowerową z kolegą. We wsi niedaleko Zambrowa został zaatakowany przez psa, mieszańca. Ugryzienie w łydkę spowodowało konieczność wizyty w SOR zambrowskiego szpitala, gdzie zdezynfekowano i opatrzono ranę oraz skierowano mężczyznę na oddział chorób zakaźnych do Łomży. Dostał serię 5 zastrzyków przeciw wściekliźnie. Łomżyńska Grupa Rowerowa Przerzutka wystosowała teraz apel do właścicieli psów.

Zorza polarna i burza G4 na północ od Jeziorka

mm pon, 25 marca 2024 16:02

Zjawiska na gwieździe Słońce w nocy z piątku na sobotę miały wyjątkowo dynamiczny charakter, ponieważ gwałtowne wyrzuty masy koronalnej osiągnęły zawrotne prędkości 1 838 kilometrów na sekundę. Na powierzchni Słońca, które jest gigantyczną, gotującą się kulą plazmy z wodoru i helu, pojawiały się rozliczne plamy i rozbłyski, a promieniowanie cząstek dotarło do Ziemi Łomżyńskiej.

Kordonek – odkryj jego możliwości i poznaj 4 sposoby na jego wykorzystanie

JJS pon, 25 marca 2024 15:19

Kordonek to uniwersalny materiał, który przyciąga uwagę swoją kolorystyką, teksturą i elastycznością. Ma naprawdę duży potencjał, który możesz wykorzystać w wielu różnorodnych projektach. Czytaj dalej i poznaj jego możliwości. W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci 4 kreatywne sposoby na wykorzystanie tego wszechstronnego materiału.

Firma w Czechach - wady i zalety

JJS pon, 25 marca 2024 12:13

Zakładanie spółek w Czechach stało się atrakcyjną opcją dla przedsiębiorców poszukujących efektywnych sposobów na rozwój swojego biznesu w sercu Europy. Dlaczego warto rozważyć ten kierunek i jakie korzyści niesie za sobą prowadzenie firmy w Czechach? Przyjrzyjmy się bliżej zaletom, które przyciągają coraz więcej międzynarodowych inwestorów.

Miastkowo wzbogaciło się o nowy obiekt małej architektury parkowej

JJS pon, 25 marca 2024 10:56

Wójt gminy Janusz Cieciórski dokonał uroczystego otwarcia nowoczesnego parku zabaw przy Szkole Podstawowej w Miastkowie. Inwestycja współfinasowana z Europejskiego Funduszu na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” jest atrakcyjną i bezpieczną propozycją aktywnego wypoczynku dla całych rodzin. Dogodna lokalizacja przy szkole jest dodatkowym atutem placu oraz zwiększa możliwość uatrakcyjnienia zajęć z wychowania fizycznego.

Wielkanoc zapowiada się ciepła i słoneczna

mm pon, 25 marca 2024 09:01

Początek tygodnia pochmurny z opadami deszczu i chłodny z nocnymi przymrozkami.. Od wtorku opady zaczną zanikać i stopniowo zacznie napływać do Polski coraz cieplejsze powietrze. Po raz kolejny przelotne opady deszczu pojawią się w czwartek i piątek. Koniec tygodnia słoneczny i bardzo ciepły z temperaturą przekraczającą 20°C.

Kurpiowskie palmy w Zbójnej

mm nie, 24 marca 2024 15:12

„Nie ma nas bez tradycji” – mówiła posłanka Alicja Łepkowska – Gołaś tuż przed wyruszeniem w Zbójnej tradycyjnego korowodu z palmami. Wspomnienie uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy w tej kurpiowskiej gminie od lat ma wielobarwny i tradycyjny charakter.

Krew rekolekcyjna

mm nie, 24 marca 2024 10:12

Piąta niedziela Wielkiego Postu to w parafii Krzyża Świętego w Łomży przede wszystkim początek rekolekcji przygotowujących do najważniejszych dni roku liturgicznego, tj. Triduum Paschalnego i uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Ale od 2008 roku to także dzień kolejnej edycji parafialnej akcji krwiodawstwa prowadzonej pod hasłem „Oddaj krew… z Chrystusem”. Właśnie ze względu na zbieżność z przeżyciami wielkopostnymi dla tej akcji krwiodawstwa przyjęto takie hasło. To bezpośrednie nawiązanie do Ofiary Krwi Chrystusa złożonej na drzewie krzyża przed niemal dwoma tysiącami lat.

Pomysły „Przyjaznej Łomży” dla osiedla „Perspektywa” i dla Łomży

mm nie, 24 marca 2024 09:55

Przynajmniej dwucyfrowe obniżenie cen ciepła w nadchodzącym sezonie grzewczym zapowiedział Dariusz Domasiewicz podczas prezentacji kandydatów Przyjaznej Łomży w okręgu nr 4. Chwalił kandydatów jako ludzi wartościowych i mających coś do przekazania. „Prawdziwi ludzie, prawdziwe problemy i prawdziwe rozwiązania”.

Dwa jubileusze Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych w Łomży

mm so, 23 marca 2024 18:25

Łomżyński Oddział Regionalny Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych świętował podczas sobotniej gali w Hali Kultury aż dwa jubileusze: 35-lecia niezwykle owocnej działalności Oddziału oraz 20-lecia Wszechnicy „Tulowskie spotkania”. - Robimy to bez lokalu, bez pieniędzy, jest tylko pomysł i ludzie, więc myślę, że źle nam to nie wyszło! - podkreślała Gabriela Dziekońska-Olszańska, niestrudzona prezes Oddziału Regionalnego Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych w Łomży, zapowiadając już kolejne działania.

Kontener na gruz Białystok – wywóz odpadów budowlanych

JJS so, 23 marca 2024 12:14

Kontener na gruz Białystok to ważny element prac remontowych lub budowlanych. Wykorzystywany jest do składowania odpadów budowlanych, które następnie wywożone są do odpowiedniego punktu, gdzie zostają przetworzone. Poremontowe odpady budowlane nie można wyrzucić do standardowych pojemników na śmieci, dlatego, aby zadbać o środowisko naturalne, warto zamówić wywóz gruzu Białystok.

Nocna Droga Krzyżowa pod Łomżą

mm so, 23 marca 2024 11:25

- Im więcej trudu, tym większa radość z pokonania siebie – mówi ks. Andrzej Godlewski, proboszcz parafii Krzyża Świętego w Łomży, który razem z wiernymi ostatniej nocy przeszedł 21-kilometrową drogę krzyżową. To forma przygotowania się na zbliżające się Triduum Paschalne i Wielkanoc.

NOVA PARK II – wybierz swoje wymarzone mieszkanie.

JJS so, 23 marca 2024 10:18

,,Nie chcę żyć w swoich dziełach, chcę żyć w swoim apartamencie” piękny i wyrazisty cytat znanego wszystkim Woody Allena. Własne, osobiste, wymarzone, wypatrzone, moje mieszkanie. Często bywa obiektem westchnień i marzeń, stanowi podstawę życia każdego człowieka. Bywa inspirujące i daje szerokie spektrum możliwości. To właśnie ono stanowi o domowym ognisku, miłości i cieple każdej rodziny.

Wioski tematyczne pod Nowogrodem: Kraina Bociana i Wioska Rękodzieła

mm so, 23 marca 2024 08:20

Szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie jako pierwsi uczestniczyli pierwszego dnia astronomicznej wiosny w wędrówce po terenach pobliskiej trójwsi: Chmielewo, Dzierzgi i Sulimy i okolicach. Dlaczego wyruszyli akurat tam z kolorowymi kartkami i ciekawością na twarzach...? Bo Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Chmielewie i prezes Jadwiga Cwalina zainaugurowali w środę działalność wioski tematycznej Kraina Bociana. Do Sulim zdążył przylecieć pierwszy gość.

Zostali radnymi zanim odbyły się wybory

mm pt, 22 marca 2024 16:10

W niedzielę 7 kwietnia Polacy pójdą do urn wybrać nowe władze samorządowe: prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz nowych radnych. Jak się okazuje kilkunastu radnych w gminach powiatu łomżyńskiego swój mandat obejmie niezależnie od wyników głosowania. Takie prawo.

Od marca wyższe świadczenie Mama 4+

mm pt, 22 marca 2024 14:19

W całym kraju „matczyną emeryturę” z ZUS-u otrzymuje ponad 58 tys. osób, a w województwie podlaskim 1321. Maksymalna kwota świadczenia wynosi tyle, co gwarantowana minimalna emerytura, czyli od marca 1780,96 zł brutto.

Chłodny weekend

mm pt, 22 marca 2024 14:12

Weekend zapowiada się pochmurny i deszczowy. Północna cześć kraju na ogół chłodna, z temperaturą maksymalną w dzień około 6-8°C. W niedzielę znaczne ochłodzenie, a we wschodniej połowie kraju opady deszczu ze śniegiem. Od poniedziałku nocne przymrozki.

Prezenty na Komunię dla chłopca - jaki wybrać?

JJS pt, 22 marca 2024 13:44

Komunia, zwana także Eucharystią, to sakrament w Kościele katolickim, w którym wierni przyjmują ciało i krew Chrystusa w postaci chleba i wina. Jest to uroczyste uczestnictwo w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, wyrażające głęboką jedność z Nim i wspólnotę wiernych. Komunia uznawana jest za centralny obrzęd chrześcijaństwa, symbolizujący zbawienie, jedność z Bogiem i wspólnotę Kościoła.

Pierwszy samochód za alkohol w Łomży konfiskowany

mm pt, 22 marca 2024 11:01

Mieszkaniec gminy Piątnica, którego za kierownicą pijanego zatrzymali w czwartek policjanci, stracił prawo jazdy i jako pierwszy w regionie samochód.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę