czwartek, 18 października 2018 napisz DONOS@
181012054326.gif
181006032236.gif
181001100146.png
181008123620.png
181011100540.png
180924102637.png

„Senior Alert” od „Nadziei”

Foto: „Senior Alert” od „Nadziei”
cz wt, 25 września 2018 17:10

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „Nadzieja” z Łomży otrzymało 100 tys. zł wsparcia na stworzenie podlaskiego systemu reagowania na zaginięcie osoby starszej „Senior Alert”. Pieniądze pochodzą z rządowego programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka, a umowę na przekazanie środków we wtorek w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim z wojewodą Bohdanem Paszkowskim podpisał ks. dr Radosław Kubeł.

Tysiące chętnych do komisji

Foto: Tysiące chętnych do komisji
cz wt, 25 września 2018 15:49

Do poniedziałku muszą zostać powołane obwodowe komisje wyborcze. Tylko Komisarz Wyborczy w Łomży musi powołać niemal 550 takich komisji, tak by w każdym lokalu wyborczym były dwie. Zgodnie z nowymi wymogami jedna obwodowa komisja wyborcza ma przeprowadzić głosowanie mieszkańców, a druga obwodowa komisja wyborcza ustali wynik głosowania. W każdej z nich może zasiąść od 5 do 9 osób. Okazuje się, że chętnych jest więcej niż miejsc. Komisarz Wyborczy w Łomży sędzia Jan Leszczewski zarządził losowania. Tylko w Łomży przeprowadzone one mają być w przypadku niemal 50 komisji.

Zimno na dworze - w mieszkaniach ma być cieplej

Foto: Zimno na dworze - w mieszkaniach ma być cieplej
cz wt, 25 września 2018 14:19

Najwięksi odbiorcy ciepła dla łomżyńskich domów, mieszkań, instytucji, placówek oświatowych i firm prowadzą intensywne rozmowy na temat włączenia centralnego ogrzewania. Gorąca linia łączy przedstawicieli trzech gigantów, w których zasobach mieszka ponad połowa miasta: Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. - Rzeczywiście, prowadzimy ustalenia z ŁSM i SM „Perspektywa” o złożeniu razem wniosku do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – informuje wicedyrektor MPGKiM w Łomży Mariusz Zapert, od którego decyzji w środowy ranek zależy, jaka zapanuje temperatura aż w 2 428 mieszkaniach, w których mieszka około 5 600 ludzi.

Kaczyński o Chrzanowskim: „To bolesny zawód”

Foto: Kaczyński o Chrzanowskim: „To bolesny zawód”
cz wt, 25 września 2018 12:40

- Zmieniamy Polskę, ale i ludzi, którzy nie wytrzymali tempa i nie sprostali wyzwaniom, osiedli na laurach. Tak stało się w Łomży – napisał Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. W liście do mieszkańców Łomży tłumaczy „dlaczego PiS wystawia nowego kandydata”. - Stawialiśmy na młodość, a okazało się, że otrzymaliśmy w zamian niedojrzałość i nielojalność, brak aktywności i zwykłej ciężkiej codziennej pracy. To bolesny zawód – dodał. Jednocześnie Kaczyński zachwala Agnieszkę Muzyk i twierdzi, że „to najlepszy wybór dla Łomży”.

Kolizja ze strażakami pędzącymi do pożaru w szpitalu

Foto: Kolizja ze strażakami pędzącymi do pożaru w szp...
cz wt, 25 września 2018 10:46

Jadący na wezwanie do łomżyńskiego szpitala wóz strażacki miał kolizję na skrzyżowaniu ul. Gen. Władysława Sikorskiego z Aleją Legionów. W przejeżdżający przez skrzyżowanie strażacki samochód uderzył nissan qashqai. Nikomu nic się nie stało, a i straty materialne nie są duże.

Słoneczna spółdzielnia

Foto: Słoneczna spółdzielnia
cz wt, 25 września 2018 09:36

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa chce być bardziej „eko” i przy unijnym wsparciu wystawia się w kierunku słońca. W sierpniu informowała o tym, że dofinansowanie zdobył projekt montażu instalacji fotowoltaicznej na dachach budynków wielorodzinnych przy ul. Pięknej 13 i ul. Wojska Polskiego 31 w Łomży, a teraz, że ogniwa fotowoltaiczne będą także na biurze zarządu ŁSM.

Kto decyduje o długach miejskich spółek?

Foto: Kto decyduje o długach miejskich spółek?
cz wt, 25 września 2018 08:59

Pod koniec czerwca prezydent Mariusz Chrzanowski obradując sam ze sobą jako Zgromadzenie Wspólników miejskiej spółki śmieciowej ZGO podjął uchwałę udzielając władzom spółki zgody na zaciągnięcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku pożyczki w wysokości 3 milionów złotych. Dwie inne miejskie spółki MPEC i MPWiK muszą pożyczać znacznie więcej – łącznie kilkadziesiąt milionów złotych - aby móc zrealizować inwestycje, na które wcześniej pozyskały unijne dofinansowanie. Prezydent utrzymuje, że on nie wyrażał zgody na ich zadłużanie się. Kto zatem w Łomży podejmuje decyzje o zaciąganiu przez miejskie spółki gigantycznych kredytów?

Popołudniowe wypadki kierowców

Foto: Popołudniowe wypadki kierowców
cz pon, 24 września 2018 17:37

Jedna osoba trafiła do szpitala na badania po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na Alei Piłsudskiego w Łomży. Według policji była to tylko kolizja. Do wypadku doszło za to w Woli Zambrzyckiej. Tu kierowca audi zjechał z drogi i uderzył w przepust. Do szpitala trafił jego pasażer.

Matki i ojcowie z niepełnosprawnymi w Skate Parku

Foto: Matki i ojcowie z niepełnosprawnymi w Skate Parku
cz pon, 24 września 2018 13:32

Przenikliwie zimno, szaro, pochmurno i wietrznie, a mimo to setki ludzi bawiło się razem na Skate Parku w Łomży. Stowarzyszenie Ja i Ty Katarzyny Kuklińskiej z zaprzyjaźnionymi społecznikami zorganizowało głośny i radosny festyn w niedzielę z niepełnosprawnymi: na wózkach inwalidzkich, o kulach, kuśtykających, ale królowały muzyka, taniec i śpiew. Intencje integracyjne organizatorów trafnie oddaje nazwa występującej na asfalcie przed schodkową sceną grup tanecznej: Tacy Sami. - Kiedy dziecko rodzi się z objawami porażenia mózgowego, rodzice przeżywają najpierw szok..., ja płakałam w poduszkę, zadając pytania Bogu, dlaczego mnie to spotkało – mówi Mariola Paszczyk, mama 27-letniego Mateusza. - Ale trzeba wziąć się w garść i poukładać życie w rodzinie na nowo...

Historyczny kredyt Łomża zaciągnie w bankach spółdzielczych

Foto: Historyczny kredyt Łomża zaciągnie w bankach sp...
cz pon, 24 września 2018 11:56

Na kilka tygodni przed końcem kadencji rządzący Łomżą zaciągają najwyższy w historii miasta kredyt. 38,5 miliona złotych na 13 lat ma nam pożyczyć konsorcjum banków spółdzielczych utworzone przez Hexa Bank w Piątnicy z bankami spółdzielczymi z Białej Rawskiej i Ostrowi Mazowieckiej. Ich oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Za obsługę tego kredytu miasto ma zapłacić im blisko 8,2 mln zł. Kredyt ma być dostępny od 1 października, a w efekcie zadłużenia Łomży ma wzrosnąć do niemal 150 mln zł.

W Wiźnie rolnicy zapłacą mniej... przez suszę

Foto: W Wiźnie rolnicy zapłacą mniej... przez suszę
cz pon, 24 września 2018 10:15

Radni Gminy Wizna zdecydowali o obniżeniu o blisko połowę wysokości podatku rolnego. To ma być pomoc gminy dla rolników, których uprawy ucierpiały w wyniku tegorocznej suszy. - Susza dotknęła wszystkich rolników, więc wszyscy będą płacić mniej – mówi wójt Wizny Zbigniew Sokołowski szacując wsparcie gminy dla rolników na kilkaset tysięcy złotych.

Pomnik sybiraków z Giełczyna

Foto: Pomnik sybiraków z Giełczyna
cz nie, 23 września 2018 12:19

- My potomkowie mieszkańców Giełczyna wywiezionych stąd 10 lutego 1940 roku z potrzeby serca i szacunku dla naszych przodków, postanowiliśmy ufundować ten pomnik – mówiła Anna Piotrowska. - Forma tego monumentu, pomnika ma charakter symboliczny - przypomina ona ramę drzwi. To jest symboliczna granica między bezpiecznym spokojnym domem, a nieludzkim światem sowieckiego łagru. Uroczystość odsłonięcia i poświęcanie pomnika odbyła się w niedzielne przedpołudnie.

Tragiczny wypadek koło Stawisk.

cz nie, 23 września 2018 09:19

Małe dziecko zginęło, a cztery osoby dorosłe ranne trafiły do szpitala. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło ok. godz. 6. rano na drodze krajowej nr 61, ok 2km przed Stawiskami. Zderzyły się tu czołowo dwa samochody osobowe. Droga jest nadal zablokowana.

Gowin popiera i prosi o oddanie głosu na jedyną kandydatkę PiS i Zjednoczonej Prawicy

Foto: Gowin popiera i prosi o oddanie głosu na jedyną...
cz so, 22 września 2018 19:20

- Przyjechałem, aby w imieniu Pana premiera Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego i całego obozu Zjednoczonej Prawicy udzielić poparcia w wyborach na prezydenta Łomży Pani prezydent Agnieszce Muzyk – mówił Jarosław Gowin. Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, ale także szef partii Porozumienie, która wraz z Prawem i Sprawiedliwością i Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry tworzy „Zjednoczoną Prawicę” w sobotnie popołudnie na Starym Rynku w Łomży spotkał się z kandydatami PiS do samorządu.

Wypadek z motocyklem

cz so, 22 września 2018 16:26

Motocyklista trafił do szpitala po tym, gdy kierowca daewoo matiz nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu. Do wypadku doszło w sobotnie popołudnie w Małym Płocku. Policja podaje, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Pięciu kandydatów już jest

Foto: Pięciu kandydatów już jest
cz pt, 21 września 2018 17:07

Pięciu kandydatów na fotel prezydenta Łomży zarejestrowała już Miejska Komisja Wyborcza w Łomży. Wśród nich są dwie „niespodzianki” - Zbigniew Prosiński i Tadeusz Zaremba.

Wybór zespołu na wesele - na co zwracać uwagę?

Foto: Wybór zespołu na wesele - na co zwracać uwagę?
JJS pt, 21 września 2018 12:57

Gdzie szukać zespołu na wesele? Co ustalić przed rozmową z muzykami? O jakie kwestie zapytać w trakcie spotkania? Podpowiadamy jak znaleźć idealny zespół na wesele.

Groszowe zyski

Foto: Groszowe zyski
cz pt, 21 września 2018 12:50

W sierpniu średnia cena skupu mleka w Polsce kształtowała się na poziomie 129,83 zł za hektolitr. To o 0,4% więcej niż w lipcu, ale jednocześnie o 7,1% mniej niż przed rokiem – wylicza GUS. W województwie podlaskim sierpniu także cena mleka wzrosła o grosze.

Czeka nas komunikacyjny paraliż?

Foto: Czeka nas komunikacyjny paraliż?
cz pt, 21 września 2018 11:45

Remont skrzyżowania w Piątnicy Włościańskiej, gdzie łączą się drogi z Piątnicy i Drozdowa z drogą prowadząca w kierunku Łomży przez „nowy” most mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal, od kilku tygodniu powoduje utrudnienia w ruchu w pomiędzy Łomża a Piątnicy. Policjanci co rusz muszą ręcznie sterować ruchem w centrum Piątnicy, ale także na Rondzie Kościuszki, którędy prowadzą drogi w kierunku drugiego, „starego” mostu przez Narew. Niestety wszystko wskazuje na to, że prawdziwe kłopoty kierowców dopiero się zaczną. Miejscy urzędnicy zapowiedzieli, że w poniedziałek planowane jest rozpoczęcie remontu ulicy Zjazd w Łomży, co spowoduje dodatkowe utrudnienia w ruchu przez „stary” most.

„Musiałem stać się niepełnosprawnym, aby spotkać tych wspaniałych ludzi”

Foto: „Musiałem stać się niepełnosprawnym, aby spotka...
cz pt, 21 września 2018 10:26

- Tego typu działania są potrzebne. Przekonacie się Państwo o tym w najbliższych dniach – mówiła Katarzyna Kuklińska, twórczyni Carpe Diem „JA i TY” Stowarzyszeniem Ludzi Aktywnie Naznaczonych, która od sześciu lat w Łomży organizuje Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich „Łomża JA i TY”. Prezentacja filmów o życiu ludzi pokonujących bariery, ograniczenia i stereotypy, które na początku września rywalizowały o nagrody „Motyli” na festiwalu w Koszalinie, rozpoczęła się w łomżyńskim Kinie Millenium. Wokół tych prezentacji w mieście do niedzieli będzie odbywał się szereg innych wydarzeń integracyjnych. - Każdy z nas jest w jakim stopniu dysfunkcyjny – mówiła Katarzyna Kuklińska zapraszając mieszkańców do „refleksji, ale i wspólnej zabawy”.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
181010092959.png
180925044145.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę