Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 października 2020 napisz DONOS@

Świeć przykładem także w Łomży

Foto: Świeć przykładem także w Łomży
mm cz, 01 października 2020 13:40

Od kilku dni na ul. Polowej od Sądu Rejonowego do skrzyżowania z ul. Legionów po zachodzie słońca panuje mrok. Czy to awaria, czy z oszczędności, nie wiemy. Na pewno przydadzą się odblaski, o których przypominają policjanci w Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków.

W Łomży zakwitły kasztany

Foto: W Łomży zakwitły kasztany
mm cz, 01 października 2020 09:25

„W Paryżu najlepsze kasztany są na placu Pigalle. Zuzanna lubi je tylko jesienią.” Ale skąd weźmie nową patrię... kwiatów kasztanowca? Z Łomży, oczywiście. Bo przy ul. Legionów, w samym centrum miasta, właśnie zakwitły kasztany. Dlaczego, zastanawiają się przyrodnicy. Może przez mikroklimat, na który wskazują? A może drzewo przez koronawirusa przegapiło matury w tym roku i chce nadrobić? Może będą kręcić kolejną część kultowego niegdyś serialu „Stawka większa niż życie”, z którego pochodzi przytoczony cytat, czy też nadajnik 5G jest blisko?

Black Friday - dzień promocji i okazji

Foto: Black Friday - dzień promocji i okazji
JJS cz, 01 października 2020 08:19

Już niedługo święto zakupów, czyli Black Friday! To czas największych wyprzedaży w roku i dużych promocji. Warto przygotować się do tego dnia i zapoznać się z tym, na czym możemy zaoszczędzić. A jest tego naprawdę wiele!

Radni chcą więcej alkoholu

Foto: Radni chcą więcej alkoholu
mm cz, 01 października 2020 07:32

Na wniosek Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej, po burzliwym przebiegu dyskusji, Rada Miejska zdecydowała o zwiększeniu punktów sprzedaży alkoholu 4,5% - 18% z wyjątkiem piwa do 70 oraz punktów sprzedaży alkoholu powyżej 18% także do 70. Za zwiększeniem głosowało 13 radnych, przeciw było 7, a wstrzymało się 2 radnych.

Rolniczy protest w Warszawie

Foto: Rolniczy protest w Warszawie
mm śr, 30 września 2020 19:42

Rolnicy z całego kraju protestowali w Warszawie przeciwko ustawie „Piątka dla zwierząt” Prawa i Sprawiedliwości, zakazującej hodowli zwierząt na futra i wprowadzającej ograniczenia uboju rytualnego, godzącej w interesy polskiej wsi. – To jest dla nas niezrozumiałe – mówi Zdzisław Łuba, przewodniczący Powiatowej Rady Podlaskiej Izby Rolniczej w Łomży. – Mówią, że na Białorusi nie ma demokracji, a jaka jest demokracja w Polsce, jak wszyscy poważają rolnictwo? Bo jakby szanowaliby zawód rolnika zagłosowaliby przeciwko tej ustawie – może na proteście nieładnie to wybrzmiało, ale chyba faktycznie niektórzy zamiast rolnika wolą korytko, ale ono z czasem będzie puste, a o tym nikt teraz nie myśli.

Rada Miasta zwiększyła ilość koncesji

Foto: Rada Miasta zwiększyła ilość koncesji
mm śr, 30 września 2020 13:19

Rada Miasta przyjęła Uchwałę zaproponowaną przez Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej zwiększającą liczbę punków sprzedaży alkoholu w mieście.

Miasto sprzedaje działki

Foto: Miasto sprzedaje działki
mm śr, 30 września 2020 10:42

183,39 zł za m2 wyniosła cena ziemi w centrum miasta w rejonie ulic Żabiej, Geodetów i Kolejowej. W trybie przetargu ustnego miasto sprzedało trzy działki, jedna nie znalazła właściciela.

Podziękowanie

mm wt, 29 września 2020 19:54

Wszystkim, którzy okazali nam wsparcie w związku ze śmiercią Ś.P. Waldemara Walendziewskiego i uczestniczyli w Jego ostatniej drodze składamy serdeczne wyrazy wdzięczności.

Nowy Posterunek Policji w Nowogrodzie

Foto: Nowy Posterunek Policji w Nowogrodzie
mm wt, 29 września 2020 17:36

- To nie jest posterunek dla policjantów. To jest posterunek dla was, ludzi. Tu będą rozpatrywane ważne sprawy dla waszego życia – mówił nadinsp. Dariusz Augustyniak, I zastępca Komendanta Głównego Policji, podczas otwarcia nowo pobudowanego Posterunku Policji przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Nowogrodzie.

Dachowanie pod Wizną

Foto: Dachowanie pod Wizną
mm wt, 29 września 2020 14:46

Na DK 64 pod Wizną dachował Golf. Poszkodowany sam opuścił pojazd, ale został przewieziony na badania do szpitala. Ruch w tym miejscu odbywa się jednym pasem.

Arcybiskup pochodzący z diecezji łomżyńskiej nuncjuszem na dalekim wschodzie

Foto: Arcybiskup pochodzący z diecezji łomżyńskiej nu...
mm wt, 29 września 2020 13:11

Arcybiskup Wojciech Załuski, pochodzący z diecezji łomżyńskiej, został nuncjuszem apostolskim w Malezji, Timorze Wschodnim i delegatem apostolskim w Brunei.

DK61 tylko do Miastkowa, dalej zamknięta

Foto: DK61 tylko do Miastkowa, dalej zamknięta
mm wt, 29 września 2020 11:24

W związku ze znalezieniem niewybuchu z II wojny światowej przez robotników na ul. Warszawskiej zdecydowano, że od Miastowa do Ostrołęki droga zostanie zamknięta dla samochodów osobowych i ciężarowych. Objazd przez Nowogród.

Stracili prawo jazdy za prędkość

Foto: Stracili prawo jazdy za prędkość
mm wt, 29 września 2020 10:51

Dwóch mężczyzn i kobieta straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę na terenie zabudowanym. Miejsca kontroli drogowej zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - informują łomżyńscy policjanci.

Zablokowana droga S8 w Jeżewie

Foto: Zablokowana droga S8 w Jeżewie
mm wt, 29 września 2020 08:17

Wcześnie rano doszło do zderzenia ciężarówki z ciągnikiem siodłowym, który ciągnął przyczepy cyrkowe. Chwilę później kierowca chłodni chcąc ominąć wywrócił chłodnię. Droga jest zablokowana.

Narkotyki schowała w biustonoszu

Foto: Narkotyki schowała w biustonoszu
mm pon, 28 września 2020 17:16

31-letni kierowca volvo nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg, który zakończył się po tym, jak kierujący spowodował kolizję drogową.

Areszt za potrącenie i ucieczkę z miejsca zdarzenia

Foto: Areszt za potrącenie i ucieczkę z miejsca zdarz...
mm pon, 28 września 2020 16:42

Jak już informowaliśmy, w piątkowy wieczór, około godz. 19.00 w Giełczynie kierujący Peugeotem potrącił 14-letnią dziewczynę jadącą rowerem, ranną zostawił w rowie i zbiegł z miejsca wypadku. Dziś Komenda Miejska Policji w Łomży informuje, że sprawca trafił na trzy miesiące do aresztu.

„Wstań Ofiarny Orle Biały”

Foto: „Wstań Ofiarny Orle Biały”
mm pon, 28 września 2020 16:22

Biblioteka Publiczna Gminy Łomża realizuje projekt pt.: „Wstań Ofiarny Orle Biały - obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej” dofinansowany z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Ewakuacja Plastyka i Gminy Łomża

Foto: Ewakuacja Plastyka i Gminy Łomża
mm pon, 28 września 2020 14:00

Do Liceum Plastycznego wpłynęła informacja, że na terenie szkoły może być podłożona bomba - potwierdza Urszula Brulińska z łomżyńskiej policji. W tej chwili trwa przeszukanie budynku.

Mistrzowie Agroligi 2020

Foto: Mistrzowie Agroligi 2020
mm pon, 28 września 2020 13:31

Natalia, Damian, Małgorzata, Dariusz Zarębowie z Jastrząbki Młodej w gm. Śniadowo w kategorii Rolnik, a w kategorii Firma Agrotechnik Wojciech Dzięgielewski ze Stawisk to tegoroczni zwycięzcy dorocznego konkursu AgroLiga 2020. Przedstawicielom branży rolnej podczas regionalnego finału w środę (23.09) w Księżynie gratulował wicemarszałek Stanisław Derehajło oraz radna województwa Jadwiga Zabielska.

Zwiększą ilość punktów sprzedaży alkoholu?

Foto: Zwiększą ilość punktów sprzedaży alkoholu?
mm pon, 28 września 2020 09:13

Na najbliższej sesji, we środę, Rada Miasta ma zająć się wnioskiem Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej zwiększającej liczbę punktów sprzedaży alkoholu. To kolejna próba podniesienia limitu ilości punktów sprzedaży alkoholu. Ostatnią, sprzed roku, ostatecznie odrzucił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę