poniedziałek, 22 kwietnia 2019 napisz DONOS@

Czach już jest i czeka na Raczkę

Foto: Czach już jest i czeka na Raczkę
cz pt, 29 marca 2019 17:46

27 marca 2019 roku wrócił do gniazda w Rakowie Czachach bocian zwany Czachem. To samiec, który wraz z samicą Raczką od kilku lat są bohaterami bocianiej telewizji z doliny Narwi. Od dwóch lat obraz z ich gniazda transmitowany jest via Internet na cały świat.

Oszukiwał na serwisie olx

cz pt, 29 marca 2019 17:16

Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do sądu w Kolnie akt oskarżenia przeciwko Patrykowi Ł. Mężczyzna miał oszukiwać oferując do sprzedaży za pośrednictwem serwisu olx telefony Samsung. W sprawie pokrzywdzone są 23 osoby.

Fundacje z Warszawy szukają osobowości w Łomży

Foto: Fundacje z Warszawy szukają osobowości w Łomży
mm pt, 29 marca 2019 16:37

Miasto Łomża podpisało ręką wiceprezydenta Andrzeja Stypułkowskiego list intencyjny z dwiema fundacjami z Warszawy: Szkoła Liderów oraz Veolia w sprawie poprowadzenia programu „Szkoła liderów miast”. To cykl czterech spotkań w weekendy dla 12 do 16 osób, które będą mieć warsztaty i szkolenia przez 60 godzin, by rozwijać ich wiedzę o mieście i kompetencje przywódcze. - Zawsze szukamy osobowości najwybitniejszych, a wybieramy osoby zaangażowane całym sercem w życie swojego miasta i mające pomysły na jego rozwój – mówi Agnieszka Kazimierska, koordynatorka projektów Fundacji Veolia. - Jedną trzecią uczestników SLM będą stanowić samorządowcy, mniej więcej po tyle samo przyjmiemy biznesmenów i działaczy organizacji pozarządowych z tzw. NGO.

Stawiają kocioł na biomasę

Foto: Stawiają kocioł na biomasę
cz pt, 29 marca 2019 14:33

Wyprodukowane w Kownie na Litwie kocioł, palenisko i ekonomizer do nowej instalacji spalania biomasy w ciepłowni miejskiej w Łomży nocą dotarły do miasta. Ważące od około 18 do niemal 70 ton urządzenia przetransportowano w konwoju ciężarówek. W piątek rano rozpoczęto ustawianie urządzeń w budynku ciepłowni miejskiej. Urządzenia wstawiane są przez dach za pomocą specjalnego dźwigu, który ma udźwig 500 ton. Pierwszy w górę „poleciał” ekonomizer.

Policjanci zalecają znaczenie rowerów

Foto: Policjanci zalecają znaczenie rowerów
cz pt, 29 marca 2019 11:21

Wraz z rozpoczęciem sezonu rowerowego zwiększa się zagrożenie kradzieży jednośladów. Utracie roweru mogą zapobiec różnego rodzaju zapięcia techniczne, ale policjanci zalecają przede wszystkim unikanie sytuacji, w której rower będzie pozostawiony bez odpowiedniej ochrony, np. klatki schodowe czy okolice sklepów. Z wieloletniej obserwacji policjantów wynika, że tak giną one najczęściej. Aby odzyskać skradziony rower pomocne może być specjalne znakowanie rowerów, które bezpłatnie oferują dzielnicowi.

Diecezja, Łomża i Katedra żegnały Ks. Gołaszewskiego (+86)

Foto: Diecezja, Łomża i Katedra żegnały Ks. Gołaszews...
cz cz, 28 marca 2019 17:31

Księdza Henryka Gołaszewskiego, zmarłego we wtorek tydzień temu przed godz. 8. rano w Domu Wspólnoty Kapłańskiej, pożegnało ok. 250 osób duchownych i świeckich na mszy św. pogrzebowej w Katedrze. Na prezbiterium, za trumną proboszcza parafii katedralnej w latach 1986 – 1998, stało 7 sztandarów, m.in., Miasta Łomża i Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, które ukończył w 1957 r. przyszły oficjał Sądu Biskupiego z lat 1976 – 1986 i proboszcz w rodzinnej parafii Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie w latach 1998 – 2004. Eucharystię za zbawienie Księdza Henryka (+86) koncelebrowali biskup pomocniczy Tadeusz Bronakowski i biskup senior Stanisław Stefanek.

Jan Matejko – krótka biografia

Foto: Jan Matejko – krótka biografia
JJS cz, 28 marca 2019 15:27

Jan Matejko urodził się w Krakowie 24 czerwca 1838 roku. Dokonał żywota, również w tym samym mieście, a było to 1 listopada 1893. Dał się zapamiętać jako artysta, który za sprawą malarstwa historycznego, można powiedzieć wskrzeszał w pozbawionych suwerennego kraju Polakach wiarę w niepodległość.

W MKRPA dorobili

cz cz, 28 marca 2019 09:12

Od ponad 5 tysięcy do blisko 11 tysięcy złotych zarobili w ubiegłym roku członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zajmuje się ona m.in. opiniowaniem wniosków o wydanie pozwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, prowadzeniem kontroli sklepów, pubów czy barów sprzedających alkohol, oraz kierowaniem na leczenie odwykowe. Za pracę w tej Komisji najwięcej z kasy miasta w ubiegłym roku otrzymał zastępca przewodniczącego Robert Grzymała, który teraz został przewodniczącym Komisji.

Podwyżka ciepła w Łomży aż o 24%?

Foto: Podwyżka ciepła w Łomży aż o 24%?
cz cz, 28 marca 2019 08:54

- Według informacji przedstawionej przez prezesa zarządu (MPEC Radosława Żegalskiego - dop. red.) taryfa, która miała obowiązywać w Łomży od 1 stycznia 2019 roku do tej pory jest procedowana w URE. Z założeń w tej taryfie wynika, że podwyżka cen ciepła sięga 24% - mówił podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej radny Wojciech Michalak, prezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej apelując do prezydenta, aby nie pobierał dywidendy z wysokiego ubiegłorocznego zysku MPEC, bo to może skutkować kolejną podwyżką za ciepło w przyszłym roku.

Pierwsi mają już potwierdzenie własności

Foto: Pierwsi mają już potwierdzenie własności
cz śr, 27 marca 2019 15:53

Około 850 zaświadczeń o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności wydali od początku roku miejscy urzędnicy. Znaczna część z nich został wydana na wniosek mieszkańców, którzy najwyraźniej nie mogli doczekać się urzędowego zaświadczenia własności, na których wydanie prezydent ma czas do końca roku. Także do dnia 31 grudnia 2019 roku mieszkańcy, którzy otrzymają takie zaświadczenia mają czas na deklarację, że chcą skorzystać z 99,9 % bonifikaty w opłacie za przekształcenie.

Brama garażowa odbija – jak rozwiązać problem?

Foto: Brama garażowa odbija – jak rozwiązać problem?
JJS śr, 27 marca 2019 14:15

Każda brama garażowa powinna być w pełni niezawodna i dobrze służyć każdemu użytkownikowi. Niestety nawet najlepsza brama zawsze będzie podatna na mniejsze lub większe awarie, które mogą utrudnić – lub nawet uniemożliwić – jej użytkowanie. Jedną z dość często występujących usterek jest odbijanie bramy garażowej.

Śmieciowego paraliżu w Łomży nie będzie

Foto: Śmieciowego paraliżu w Łomży nie będzie
cz śr, 27 marca 2019 08:03

Wraz z końcem marca, czyli w niedzielę, kończy się stara umowa na wywóz śmieci z miasta Łomży. Przetarg na wyłonienie wykonawcy tej usługi na kolejne lata nie został rozstrzygnięty. Oficjalnie podanym powodem przez ratusz jest fakt, że radni miasta nie zgodzili się na przyjęcie proponowanych przez prezydenta podwyżek opłat za śmieci. Obawiano się, że może powtórzyć się sytuacja sprzed dwóch lat, gdy wywóz zastępczy wykonywało MPGKiM i zmienił się harmonogram według którego śmieciarki objeżdżały łomżyńskie ulice. - Tym razem tak nie będzie - zapowiada Andrzej Marczyk z firmy „Błysk”, która dotychczas wywozi śmieci i ma wywozić je przez najbliższe miesiące.

Budżet Obywatelski w tajemnicy przed obywatelami

Foto: Budżet Obywatelski w tajemnicy przed obywatelami
cz wt, 26 marca 2019 16:54

Do połowy kwietnia mieszkańcy Łomży muszą czekać, aż urzędnicy z ratusza łaskawie podadzą, co zgłosili właśnie mieszkańcy Łomży do Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Wiadomo tylko, że to 35 pomysłów obywateli: 13 inwestycji dotyczy starej części miasta, Centrum, 10 jest na Łomżycy, a 9 na szeroko rozumianym Południu. Dodatkowo 3 propozycje zgłoszono do finansowania w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. „Ogłoszenie wstępnej listy zadań nastąpi 15 kwietnia br. po weryfikacji projektów przez merytoryczne wydziały Urzędu Miejskiego” głosi na stronie miasta komunikat, zawierając 3 absurdalne powody, czemu to „ informacje o projektach nie są udzielane”.

Pierwsze burze i... silny wiatr

Foto: Pierwsze burze i... silny wiatr
cz wt, 26 marca 2019 14:53

Nad Łomżą dało się słyszeć pierwsze odgłosy burzy. Synoptycy z białostockiego biura prognoz IMGW potwierdzają to. Lokalne burze towarzyszą silnemu wiatrowi, który może występować do godziny 18.

Na odszkodowania za ziemię trzeba czekać... Ile? Tego nikt nie wie!

Foto: Na odszkodowania za ziemię trzeba czekać... Ile...
cz wt, 26 marca 2019 14:39

Na razie nie jest znany termin, w którym wypłacane byłyby odszkodowania za ziemie zajęte pod budowę obwodnicy Kupisk Starych i poszerzenie drogi Łomża – Nowogród. Józef Sulima, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku tłumaczy, że wypłatę naliczonych odszkodowań uniemożliwia fakt, że decyzja ZRID Wojewody Podlaskiego, na podstawie której jest budowana droga, nie jest ostateczna.

Poseł Kołakowski proponuje przebieg kolejowej szprychy koło Łomży

Foto: Poseł Kołakowski proponuje przebieg kolejowej s...
cz wt, 26 marca 2019 12:51

Wczoraj Mikołaj Wild, sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, ale jednocześnie pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego, przedstawił „10 szprych do lotniska”. To llinie kolejowe, którymi do CKP mieliby być dowożeni pasażerowie z całej Polski. Na jednej ze „szprych” jest Łomża. Poseł Lech Kołakowski wyrysował, którędy nowa linia kolejowa mogłaby przebiegać, aby jak najbliżej zbliżyć się do granic miasta. - To jest wielka szansa, którą musimy wykorzystać – mówi poseł Kołakowski dodając, że proponowany przebieg linii kolejowej konsultował z kolejarzami, geodetami i specjalistami od ochrony środowiska.

Sklepowy złodziej wpadł... na KAS-ę

cz wt, 26 marca 2019 11:30

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży podczas pełnienia służby na terenie miasta zauważyli wybiegającego z jednego ze sklepów mężczyznę trzymającego w rękach artykuły chemii gospodarczej, za którym biegły pracownice sklepu krzycząc, że to złodziej. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych z KAS złodziej został zatrzymany a skradziony towar odzyskany, a za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Zmarł ksiądz prałat Henryk Gołaszewski

Foto: Zmarł ksiądz prałat Henryk Gołaszewski
cz wt, 26 marca 2019 10:43

Dziś, w wieku 86 lat, zmarł ksiądz prałat dr Henryk Gołaszewski. W kapłaństwie przeżył 62 lata. Był m.in. oficjałem Sądu Biskupiego, proboszczem parafii katedralnej w Łomży i proboszczem parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Pogrzeb zmarłego kapłana odbędzie się w czwartek.

Nagrody od Taranko za najpiękniejszą sukienkę dla mamy wręczone

Foto: Nagrody od Taranko za najpiękniejszą sukienkę d...
JJS wt, 26 marca 2019 08:52

W dniach 8 i 9 marca w Galerii Bursztynowej odbył się konkurs plastyczny dla dzieci pt. "Sukienka dla mamy" organizowany z marką Taranko. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt dzieci.

Dziś powiew zimy

Foto: Dziś powiew zimy
cz wt, 26 marca 2019 08:15

Nad ranem w regionie temperatura spadła poniżej zera. Od godzin około południowych w regionie zapowiadane są przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna do 6°C, ale ze względu na wiatr, który ma się nasilać i w porywach osiągać prędkość nawet do 55 km/h, będziemy czuli się jakby było kilka stopni mrozu.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę