czwartek, 26 kwietnia 2018 napisz DONOS@

ARiMR zaprasza

Foto: ARiMR zaprasza
cz śr, 04 kwietnia 2018 16:23

Dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuję, że w związku trwającą kampanią naboru wniosków obszarowych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Biuro Powiatowe ARiMR w Łomży oraz Oddział Regionalny serdecznie zapraszają w dniu 6 kwietnia 2018r. (piątek) w godz. od 9:00 do 15:00 na Dzień Otwarty w Biurze Powiatowym ARiMR w Łomży.

Powiat przebuduje skrzyżowanie w Piątnicy

Foto: Powiat przebuduje skrzyżowanie w Piątnicy
cz śr, 04 kwietnia 2018 16:18

To jedno z kluczowych skrzyżowań w regionie Łomży. Droga Piątnica – Kalinowo łączy się tu z drogą prowadzącą na most majora Henryka Dobrzańskiego ps „Hubal” i do Łomży. Powiat Łomżyński otrzymał z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji promesę na blisko 900 tys. zł dotacji na remont tego skrzyżowania wraz z około 220 metrami drogi w kierunku centrum Piątnicy. Prace mają być przeprowadzone w najbliższych miesiącach.

Czym różni się kredyt od pożyczki?

Foto: Czym różni się kredyt od pożyczki?
JJS śr, 04 kwietnia 2018 16:13

Kredyt i pożyczka to pojęcia związane z zobowiązaniami finansowymi, które często są wykorzystywane zamiennie. Jest to dużym błędem, ponieważ oznaczają zupełnie odmienne produkty finansowe, które mają tylko kilka cech wspólnych.

To nie było zabójstwo

cz śr, 04 kwietnia 2018 14:06

- Nie w stwierdzono udziału osób trzecich – mówi Karolina Szulkowska, Prokurator Rejonowy w Łomży o ustaleniach śledczych odnośnie przyczyn śmierci 49-latka, którego ciało znaleziono w wielkanocny poniedziałek przy torowisku w Łomży.

Niebieska Łomża

Foto: Niebieska Łomża
cz śr, 04 kwietnia 2018 13:33

Od kilku dni w Łomży powiewają niebieskie flagi zamontowane przy słupach oświetleniowych. To symbol Światowych Dni Świadomości Autyzmu, które w czwartek i piątek będą odbywały się mieście. Organizuje jej Fundacja DR OTIS, która w Łomży, ale także w Kolnie i Ostrołęce prowadzi placówki edukacyjne dla około 50 dzieci ze zdiagnozowanym autyzmem. Będzie specjalistyczna konferencja, lekcje o autyzmie, ale także Niebieski Marsz ulicami Łomży i koncerty w hali SP 9 m.in. Arki Noego. - Poprzez tego typu imprezy chcemy pokazać, że osoby dotknięte autyzmem są wśród nas – mówi Robert Zwierzyński z Fundacji Dr Otis, podkreślając, że wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Miliony na park

Foto: Miliony na park
cz śr, 04 kwietnia 2018 11:09

W połowie sierpnia w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma być może staną fontanna i tężnia, a do lata przyszłego roku będą posadzone drzewa, krzew, byliny i założone trawniki i kwietne łąki. W ratuszu otwarto oferty złożone w ogłaszanych po raz kolejny przetargach na wybór wykonawców następnych prac w parku pomiędzy ulicami Zawadzką, Prusa i Wyszyńskiego. W sumie zlecenia, o które zabiegają wykonawcy, mają opiewać na około 3 miliony złotych.

Wypadek pod Wizną

Foto: Wypadek pod Wizną
cz śr, 04 kwietnia 2018 09:42

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku samochodów osobowych w okolicach Wizny. Do zderzenia seata i audi doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 64 Łomża – Jeżewo z drogą do Srebrowa. Na miejscu pracują służby ratunkowe, droga jest zablokowana, ale miejsce wypadku można ominąć jadąc przez środek Wizny.

Przetarg na wykonawcę rewitalizacji kolei przez Śniadowo

Foto: Przetarg na wykonawcę rewitalizacji kolei przez...
cz śr, 04 kwietnia 2018 08:20

PKP PLK ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy, który dokona rewitalizacji linii kolejowej nr 36 Łapy – Śniadowo – gr. województwa. To blisko 65 km torowiska. Inwestycja szacowana jest na 33,4 mln zł netto ma być prowadzona w systemie „projekt i budowa”.

Centrum handlowe będzie większe

Foto: Centrum handlowe będzie większe
cz śr, 04 kwietnia 2018 08:05

Przed miesiącem informowaliśmy, że na działce po jednostce wojskowej przy Alei Legionów, obok Mc Donald’s, rozpoczęła się budowa kolejnego w Łomży centrum handlowego. Miały na niej powstać dwa budynki handlowo-usługowe, z parkingami, urządzeniem reklamowym oraz towarzyszącą infrastrukturą techniczną. Okazuje się, że właściciel działki wystąpił o zmianę decyzji i na tej działce chce zbudować trzy takie budynki.

Kościół w Drozdowie będzie odnowiony

Foto: Kościół w Drozdowie będzie odnowiony
cz wt, 03 kwietnia 2018 15:26

Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Jakuba Apostoła w Drozdowie otrzyma prawie 140 tys. złotych z programu regionalnego na renowację zabytkowej świątyni. Decyzję o dofinansowaniu odnowy drozdowskiego kościoła ze środków unijnych, ale także projektów z Borkowa, Dobrego Lasu i Porytego, podjął we wtorek zarządu województwa podlaskiego.

Zabójca za kratkami

Foto: Zabójca za kratkami
cz wt, 03 kwietnia 2018 14:49

57-letni mieszkaniec Łomży spędzi w areszcie co najmniej trzy miesiące. To ten mężczyzna zabił znajomego w niedzielę po południu przy ul. Stacha Konwy w Łomży. Do zabójstwa doszło po spotkaniu świątecznym, gdy jego uczestnicy już się rozchodzili, a nie jak wcześniej podawano w trakcie libacji.

Napadł na sklep

Foto: Napadł na sklep
cz wt, 03 kwietnia 2018 14:06

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił 28-letni mieszkaniec Łomży, który w czwartek miał dokonać kradzieży rozbójniczej w jednym z miejscowych sklepów. Jak podaje policja 28-latek szarpiąc się z pracownikami ochrony wyniósł ze sklepu maszynki do strzyżenia oraz szczoteczki elektroniczne do zębów o łącznej wartości blisko 1500 zł. Podczas szamotaniny zranił nożyczkami interweniującego mężczyznę, następnie uciekł porzucając torbę ze skradzionym towarem.

Pijani i szybki...

Foto: Pijani i szybki...
cz wt, 03 kwietnia 2018 11:07

Kierowca volkswagena sharana, który w Wielką Sobotę doprowadził do dachowania samochodu w Wiźnie był pijany. Policja podaje, że badanie wykazało, że kierujący sharanem 31-latek w chwili wypadku miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. To jeden z trzech pijanych kierowców, którzy w świąteczny weekend wpadli w ręce łomżyńskich policjantów.

Zniszczony szalet - znowu

Foto: Zniszczony szalet - znowu
cz wt, 03 kwietnia 2018 09:43

Szalet miejski przy Placu Niepodległości ma... jakiegoś pecha. Zbudowany za niemal 200 tys. zł po poprzednich świętach był zamknięty przez kilka tygodni po ataku wandali. Teraz uszkodzona została elewacja zewnętrzna. - Wydaje się, że zniszczenia mogły zostać spowodowane warunkami atmosferycznymi, a nie działaniem ludzi – podaje Łukasz Czech z ratusza podkreślając, że tym razem szalet nie została wyłączony z użytku i można z niego korzystać.

Serwisy z ogłoszeniami lokalnymi pomagają nie tylko w znalezieniu pracy

Foto: Serwisy z ogłoszeniami lokalnymi pomagają nie t...
JJS wt, 03 kwietnia 2018 09:08

Poznaj najważniejsze korzyści płynące ze sprzedaży za ich pośrednictwem.

Zapłacą za Prawo Wodne

cz wt, 03 kwietnia 2018 08:24

Co najmniej 15 przedsiębiorców, a być może ponad 40 z Łomży będzie musiało zapłacić za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej na podstawie nowego Prawa Wodnego. Wysokość opłat ustalają jeszcze miejscy urzędnicy. Łukasz Czech z ratusza przed świętami podawał, że póki co do naliczenia opłat zakwalifikowano 15 nieruchomości o łącznej powierzchni 74.421 m2, ale zweryfikowanych ma być jeszcze kolejnych 29 nieruchomości o łącznej powierzchni 333.802 m2. Pierwsi przedsiębiorcy o nowych opłatach mają być informowani w tym miesiącu.

Zapaliły się samochody

Foto: Zapaliły się samochody
cz wt, 03 kwietnia 2018 08:11

Na 180 tysięcy złotych zostały wycenione straty jakie powstały w wyniku pożaru dwóch samochodów ciężarowych w Kalinowe. Pożar strażakom zgłoszono około 1.40 w nocy. Paliły się renault i iveco.

Ocieplenie

Foto: Ocieplenie
cz wt, 03 kwietnia 2018 07:52

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane stopniowo wzrastające do dużego aż do wystąpienia po południu opadów deszczu, ale szybko będzie rosła także temperatura powietrza. O poranku termometry wskazywały w okolicy Łomży -0,5°C, a w ciągu dnia ma wzrosnąć do 12°C na południu województwa i 8°C na północy. Od jutra dużo cieplej, a w najbliższą niedziele być może nawet powyżej 20°C.

Tragiczny finał domowej awantury.

cz nie, 01 kwietnia 2018 22:46

Tragiczny skończyła się libacja alkoholowa w Łomży. Policja została wezwana do domowej awantury. Jak poinformowało radio RMF FM na miejscu znalazła mężczyznę z ciężkimi ranami zadanymi ostrym narzędziem. Niestety rannego nie udało się uratować.

Groźny wypadek

Foto: Groźny wypadek
cz nie, 01 kwietnia 2018 14:24

Suzuki swift i fiat seicento zderzyły się w niedzielę na Rondzie Solidarności w Łomży. Do wypadku doszło około godz. 13.30. Suzuki uderzyło w bok seicento. Kierowca fiata, mężczyzna w wieku ok. 70 lat i około 10-letnia dziewczynka z suzuki zostali zabrani przez pogotowie do szpitala.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0