Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 października 2020 napisz DONOS@

Wypadek na obwodnicy Konarzyc

Foto: Wypadek na obwodnicy Konarzyc
mm pt, 16 października 2020 11:26

Na obwodnicy Konarzyc zderzyły się dwa auta. Jedna osoba trafiła do szpitala. Droga w tej chwili jest zablokowana.

Nowe zasady życia w strefie żółtej

Foto: Nowe zasady życia w strefie żółtej
mm pt, 16 października 2020 08:29

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział na czwartkowej konferencji prasowej zmianę niektórych zasad w związku z pandemią koronawirusa. Zmiany wejdą w życie od soboty, tj. 17. października.

Zmarł Andrzej Milewski, dyrektor SP w Dobrzyjałowie

Foto: Zmarł Andrzej Milewski, dyrektor SP w Dobrzyjał...
mm cz, 15 października 2020 15:36

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dobrzyjałowie, wspaniałego człowieka o wielkim sercu.

Dworska łysa - ulica ogołocona z drzew

Foto: Dworska łysa - ulica ogołocona z drzew
mm cz, 15 października 2020 14:53

Dworna jest jedną z najstarszych uliczek w Łomży, pewnie ponad 600-letnią, jednak w 21. stuleciu nie miała szczęścia do włodarzy. Prowadząca od alei Legionów do placu Jana Pawła II, Katedry i klasztoru Panien Benedyktynek powinna być reprezentacyjna, ale z roku na rok smutniała z powodu schnących lub wyciętych w pień drzew. W październiku 2020 po łagodnie zstępujących ze wzgórza drzewach ślad zaginął. Ostra ingerencja budowlańców przeraziła i oburzyła Czytelników 4lomza.pl.

Niezwykły prezent na święta dla żony, o którym nie zapomni!

Foto: Niezwykły prezent na święta dla żony, o którym ...
JJS cz, 15 października 2020 14:37

Zastanawiasz się, co kupić żonie w tym roku na święta? Poniżej prezentujemy propozycje 7 wyjątkowych prezentów, pośród których z pewnością znajdziesz coś dla Was.

Praca w Straży Miejskiej

Foto: Praca w Straży Miejskiej
mm cz, 15 października 2020 12:44

Do końca października można składać aplikacje do pracy w Straży Miejskiej. Miasto ogłosiło, że ma 5 wolnych stanowisk. - To uzupełnienie etatów mundurowych – wyjaśnia z-ca komendanta Zbigniew Gadziński.

Utrudnienia na Wojska Polskiego - rozpoczynają remont

Foto: Utrudnienia na Wojska Polskiego - rozpoczynają ...
mm śr, 14 października 2020 09:47

Dziś na ul. Wojska Polskiego, w okolicach skrzyżowania z ul. Sikorskiego, pracownicy firmy BIK-Projekt Sp z o.o. rozpoczęli rozstawianie znaków drogowych informujących o remoncie. Kilka dni temu, inna firma, także zaczęła prace na odcinku ul. Sikorskiego – ul. Polowa. Droga jest przejezdna, ale pojawiają się utrudnienia.

Dla kogo materac 100x200 będzie optymalnym zakupem?

Foto: Dla kogo materac 100x200 będzie optymalnym zaku...
JJS śr, 14 października 2020 08:23

Dowiedz się, kto powinien mieć taki rodzaj materaca i jak go idealnie dopasować.

Życzenia na Dzień Edukacji Narodowej od Senatora RP Marka Adama Komorowskiego

Foto: Życzenia na Dzień Edukacji Narodowej od Senator...
JJS śr, 14 października 2020 08:07

Szanowni nauczyciele, pracownicy oświaty, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w związku z panującą epidemią koronawirusa i odwoływanymi uroczystościami w tym roku, chciałbym tą drogą złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i podziękować za trud jakże odpowiedzialnej pracy edukacyjnej i wychowywania dzieci i młodzieży. Praca wszystkich pracowników oświaty jest nieocenionym naszym wspólnym dobrem.

Ogólnopolski protest rolników w Warszawie

Foto: Ogólnopolski protest rolników w Warszawie
mm wt, 13 października 2020 19:46

- Rząd PO i PSL traktowali nas rolników jak frajerów, a ten rząd (PIS) chce od razu wybić nas rolników jak kaczki – mówi rolnik Mieczysław Kaliściak po powrocie z dzisiejszej manifestacji rolników w Warszawie.

Oferty na szeroką drogę z Jedwabnego do Wizny

Foto: Oferty na szeroką drogę z Jedwabnego do Wizny
mm wt, 13 października 2020 16:38

Cztery firmy złożyły oferty na remont drogi Wizna – Jedwabne. Dziś w Starostwie Powiatowym w Łomży otwarto koperty z ofertami. Różnica między najtańszą a najdroższą wynosi prawie 10 mln.

Sąd nad uchwałą śmieciową - uzasadnienie NSA

Foto: Sąd nad uchwałą śmieciową - uzasadnienie NSA
mm wt, 13 października 2020 15:59

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku ponownie będzie musiał zająć się sprawą „starej” uchwały śmieciowej Łomży. Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie, po skardze Rady Miejskiej 24. lipca 2020 roku, uchylił w całości wydany w grudniu 2019 roku wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania przez WSA w Białymstoku. Stwierdził przy okazji, co kwestionowało Miasto, że skoro osoba jest członkiem wspólnoty samorządowej ma prawo skarżyć taką Uchwałę.

Jak pić yerba mate? Poznaj ostrokrzew paragwajski!

Foto: Jak pić yerba mate? Poznaj ostrokrzew paragwajski!
JJS wt, 13 października 2020 11:15

Ostrokrzew paragwajski to wiecznie zielone drzewo pochodzące z Ameryki Południowej. Oryginalny smak suszu z tej rośliny oraz jej właściwości sprawiły, że yerba mate zyskała popularność na całym świecie. Jakie zalety mają napary z ostrokrzewu i jak pić yerba mate?

Główny Lekarz Weterynarii zwiedził Ubojnię w Podgórzu

Foto: Główny Lekarz Weterynarii zwiedził Ubojnię w Po...
mm wt, 13 października 2020 11:00

Robert Rytel zaprosił Głównego Lekarza Weterynarii do Ubojni Zwierząt w Podgórzu, ponieważ - jak wyjaśnił 4lomza.pl - chciał "pokazać, jak dzisiaj wygląda biznes mięsny". - Rozmawialiśmy o skali naszego biznesu, nowoczesnych technologiach, jakości i serwisie, pokazaliśmy, w jakim stylu pracujemy - opowiadał nam 45-letni założyciel w 1998 r. firmy i do dziś jej właściciel. Niezależnie od tego, zapytaliśmy o wrażenia z wizyty GLW dr. Bogdana Konopkę (lat 59) - był pełen podziwu.

Od 15 października osoby represjonowane mogą składać wnioski o świadczenie wyrównawcze

Foto: Od 15 października osoby represjonowane mogą sk...
mm wt, 13 października 2020 10:20

Działacze opozycji antykomunistycznej, a także osoby represjonowane z przyczyn politycznych, których emerytura lub renta inwalidzka bądź renta z tytułu niezdolności do pracy jest niższa niż 2400 zł, dostaną dodatek wyrównawczy – zapewnia Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”

Foto: „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”
mm wt, 13 października 2020 09:46

W okresie jesienno-zimowym, w całym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do powstania pożarów w wyniku wad albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych.

Strażacy przypominają

Foto: Strażacy przypominają
mm pon, 12 października 2020 14:33

W związku z rozpoczętym okresem grzewczym łomżyńscy strażacy przestrzegają przed niewłaściwym użytkowaniem oraz pozostawianiem bez dozoru urządzeń grzewczych.

Pali się budynek przy al. Legionów

Foto: Pali się budynek przy al. Legionów
mm pon, 12 października 2020 14:00

Trzy zastępy zawodowej straży pożarnej gaszą pożar budynku mieszkalno-usługowego przy al. Legionów 61 w Łomży. Budynek został ewakuowany, ruch na drodze odbywa się z małymi utrudnieniami.

Idzie deszcz i możliwy przymrozek

Foto: Idzie deszcz i możliwy przymrozek
mm pon, 12 października 2020 09:56

W poniedziałkowe popołudnie nad region nadciągnie deszcz. Momentami opady mogą być intensywne. Zrobi się chłodniej, będzie pochmurno i deszczowo.

Rekordowy 1 % dla psów z Arki

Foto: Rekordowy 1 % dla psów z Arki
mm pon, 12 października 2020 08:40

Ponad 60 tysięcy złotych z odpisu 1% podatku dochodowego za rok 2019 otrzymało Łomżyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. – To rekordowa wpłata, dziękujemy bardzo! – mówi Bożena Jarząbek, kierownik schroniska Arka. – Dzięki tym dodatkowym środkom mamy możliwość wykonania różnych inwestycji i remontów; na przykład ostatnio zrobiliśmy dodatkowe, bardzo funkcjonalne ogrodzenie wejścia do schroniska, gdzie ktoś przyjeżdżający może zaparkować.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę