środa, 14 listopada 2018 napisz DONOS@

Policjanci zaczęli akcję Znicz 2018

Foto: Policjanci zaczęli akcję Znicz 2018
cz śr, 31 października 2018 12:27

Dziś około 75 policjantów, a jutro ponad 80 będzie brało udział w Łomży i na terenie powiatu w zabezpieczeniach związanych przede wszystkim z większym niż zwykle ruchem związanym z dniem Wszystkich Świętych. - Policyjne patrole będą zlokalizowane zarówno przy cmentarzach koncentrując się na zapewnieniu płynności ruchu w tych miejscach, ale i na głównych ciągach komunikacyjnych miasta oraz regionu – mówi Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. - Priorytetem jest oczywiście bezpieczeństwo, ale i pomoc uczestnikom ruchu drogowego.

Kolejny zwrot o 180 stopni w sprawie sprzedaż działek po PKS Łomża

Foto: Kolejny zwrot o 180 stopni w sprawie sprzedaż d...
cz śr, 31 października 2018 11:27

W piątek w trybie nadzwyczajnym, na kilka godzin przed rozstrzygnięciem przetargu, zarząd województwa podlaskiego zdecydował o wstrzymaniu sprzedaży, wystawionych dwa tygodnie wcześniej w obniżonej cenie, blisko 5 hektarów gruntu i części budynków dawnej bazy PKS Łomża. We wtorek znowu zmienił zdanie i ponownie zgodził się na ich szybką sprzedaż. W uzasadnieniu decyzji jest mowa o „potrzebie sprzedaży” i że pieniądze mają być na... zabezpieczenie wypłat pensji pracowników spółki PKS Nova.

Poranek na Farnej z prezydencką kawą... i pączkami z drugiej strony

Foto: Poranek na Farnej z prezydencką kawą... i pączk...
cz śr, 31 października 2018 08:18

Kilkadziesiąt osób przyszło w środowy poranek na ul. Farną w Łomży, gdzie w Caffe Deptak kawą częstował zabiegający o ponowny wybór na prezydenta miasta Mariusz Chrzanowski. Wśród oczekujących na prezydencką kawę było m.in. kilkoro miejskich urzędników, członkowie jego komitetu wyborczego, przyszli radni, ale także np. poseł PiS Bernadeta Krynicka. W tym samym czasie na przeciwko, w Restauracji na Farnej, zebrało się kilkoro działaczy komitetu Agnieszki Muzyk, kandydatki PiS. Oni na Farną wystawili stolik z pączkami...

Wypadek na skrzyżowaniu Piłsudskiego z Reymonta

Foto: Wypadek na skrzyżowaniu Piłsudskiego z Reymonta
cz wt, 30 października 2018 17:45

Mały samochód osobowy przewrócił się na bok po zderzeniu z renault thalia. Do zdarzenia doszło po godzinie 17. na skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego z ul. Władysława Reymonta. Na miejscu są służby ratunkowe i policja. Jedna osoba została zabrana do szpitala.

Ograniczenia w ruchu przy cmentarzach

Foto: Ograniczenia w ruchu przy cmentarzach
cz wt, 30 października 2018 17:08

W związku dniem Wszytych Świętych, od środy 31 października do soboty 3 listopada, w okolicy cmentarzy w Łomży wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Największe zmiany będą dotyczyły skrzyżowania ulicy Sikorskiego z ul. Zawadzką.

W praktyce nie wychodzi tak dobrze...

Foto: W praktyce nie wychodzi tak dobrze...
cz wt, 30 października 2018 16:11

Osoby starsze i niepełnosprawne wciąż mają kłopot z brakiem dostępności przestrzeni publicznej. Gminy rozpoznają ich potrzeby, ale problemem jest wdrażanie rozwiązań spełniających te potrzeby – ocenia Najwyższa Izba Kontroli. NIK uwagi ma także do działań miasta Łomży. Uznała, że te podejmowane w latach 2016-2017 nie były skuteczne w zakresie poprawy dostępności przestrzeni publicznej do potrzeb i możliwości osób starszych i niepełnosprawnych, choć Izba pozytywnie ocenia współpracę Miasta Łomża z przedstawicielami osób starszych i niepełnosprawnych.

ŁoKeRowy pilotaż... się udał

Foto: ŁoKeRowy pilotaż... się udał
cz wt, 30 października 2018 14:16

Ponad 2300 użytkowników i ponad 23 tysiące wypożyczeń roweru miejskiego w Łomży. Przez pół roku trwał pilotaż ŁOKER-a, miejskiej komunikacji rowerowej. Władze miasta i firmy BikeU, z którą uruchomiono 13 wypożyczalni rowerów w Łomży, mówią o wielkim sukcesie. Z ŁOKER w Łomży najczęściej korzystał Vova Priadko, Ukrainiec, który drugi rok pracuje w mieście. Rower wypożyczał ponad 300 razy, przede wszystkim by dojeżdżać do pracy i wracać do domu. Mówił, że w darmowych 15-minutach nie wyrabiał się, ale rowerami zręczniej jest przemieszczać się po mieście.

Zalety pożyczania online

Foto: Zalety pożyczania online
JJS wt, 30 października 2018 08:43

Popularność szybkich pożyczek gotówkowych, nazywanych powszechnie chwilówkami, stale rośnie. Z dnia na dzień przybywa nowych klientów, zadowolonych z tego typu rozwiązania finansowego. Szybkie pożyczki, w przypadku których składanie wniosku i cały proces analizy odbywa się wyłącznie przez Internet są dla pożyczkobiorców niezwykle komfortowe i przy tym dyskretne. Pożyczki gotówkowe są powszechnie dostępne – skorzystać może z nich praktycznie każda pełnoletnia osoba, która posiada dochody i dostęp do Internetu. Cała procedura przyznawania dodatkowej gotówki może zająć dosłownie chwilę, co jest niebywałym atutem. Aby otrzymać pożyczkę w banku należy zwykle złożyć wiele wymaganych zaświadczeń i dokumentów. Szybkie pożyczki gotówkowe swoją analizę opierają głównie na oświadczeniu potencjalnego klienta o dochodach i zobowiązaniach. Na dodatkowy zastrzyk potrzebnej gotówki mogą liczyć także osoby o niewielkich przychodach i z nie idealnym scoringem BIK (ocenie Biura Informacji Kredytowej). Pożyczka w Moneyman, jednej ze znanych firm pożyczkowych, to skrócenie formalności, ekspresowa wypłata i zapewnienie dodatkowych środków na dowolny, wybrany przez klienta cel.

Pijany kierowca zabił rowerzystę. Jest akt oskarżenia

Foto: Pijany kierowca zabił rowerzystę. Jest akt oska...
cz wt, 30 października 2018 08:05

Do Sądu Rejonowego w Łomży skierowano akt oskarżenia przeciwko Adamowi R. mieszkańcowi gminy Przytuły, który w lutym kierując opem astrą po pijanemu zabił rowerzystę. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wsi Nowa Kubra na drodze Przytuły – Radziłów. Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do lat 8 więzienia.

Sekściński odwołany z KRUS

Foto: Sekściński odwołany z KRUS
cz pon, 29 października 2018 21:33

W poprzednią niedzielę zdobywając niemal 6 tysięcy głosów mieszkańców Ziemi Łomżyńskiej, startując z listy PiS, Wojciech Sekściński z Kolna wygrał mandat radnego województwa podlaskiego. W piątek Sekściński nagle został odwołany z funkcji prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, którą to pełnił od 2016 r.

Strażacy w Jeziorku mają nowego Mana

Foto: Strażacy w Jeziorku mają nowego Mana
cz pon, 29 października 2018 16:45

- Dziękujemy za dotrzymanie słowa – mówił Karol Śmiarowski, naczelnik OSP Jeziorko dziękując wiceministrowi MSWiA Jarosławowi Zielińskiemu. W poniedziałek strażacy z Jeziorka odebrali od ministra kluczyki do nowego, średniego wozu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Man. Kosztował 871,5 tys. zł. - Ten samochód pozwoli Wam na bardziej wydajne działania i na bardziej bezpieczną pracę – mówił minister Zieliński podkreślając, że strażacy to najbardziej funkcjonalna ze wszystkich służby. - Bez Was nie można sobie wyobrazić naszego systemu bezpieczeństwa – dodawał.

Chrzanowski w sądzie przegrał z Muzyk... teraz już prawomocnie

Foto: Chrzanowski w sądzie przegrał z Muzyk... teraz ...
cz pon, 29 października 2018 14:34

Sąd Apelacyjny w Białymstoku oddalił zażalenie Mariusza Chrzanowskiego na postanowienie Sądu Okręgowego w Łomży, który w ubiegłym tygodniu oddalił jego wyborczy wniosek przeciw Agnieszce Muzyk, z którą zmierzy się w niedzielę w drugiej turze wyborów prezydenckich w Łomży. Postanowienie w tej sprawie jest już prawomocne, a to oznacza, że Muzyk mogła powiedzieć, że wygrana Chrzanowskiego „dla Łomży będzie to ryzyko pięciu straconych lat” i że „wyrzekł się wartości prawicy”.

Borysewicz: Nie udzielamy poparcia żadnemu z kandydatów w drugiej turze wyborów

Foto: Borysewicz: Nie udzielamy poparcia żadnemu z ka...
cz pon, 29 października 2018 12:08

Maciej Borysewicz, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Łomży, który w wyborach 21 października zdobywając ponad 5 tysięcy głosów poparcia mieszkańców, nie chce poprzeć żadnego z konkurentów, którzy pozostali w boju o fotel w ratuszu. - My nie handlujemy, kupczymy stanowiskami, nie chcemy pomagać, bądź przeszkadzać któremuś z kandydatów – mówi Borysewicz zachęcając mieszkańców by w niedzielę 4 listopada licznie poszli na drugą turę wyborów.

Kobieta dźgnęła nożem mężczyznę

cz pon, 29 października 2018 10:36

Od trzech miesięcy do nawet 5 lat więzienia może grozić kobiecie, która w sobotni wieczór dźgnęła w Łomży nożem mężczyznę. Mężczyzna trafił do szpitala, a kobieta została zatrzymana przez policjantów. Była kompletnie pijana.

Zderzenia na szosie do Mężenina

Foto: Zderzenia na szosie do Mężenina
cz pon, 29 października 2018 08:59

Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze wojewódzkiej nr 679 Łomża – Mężenin. W okolicy zjazdu do wsi Puchały zderzyły się opel vectra i VW passat. Na szczęście nikomu z jadących autami nic złego się nie stało.

Dziś mokro i zimno, ale od jutra będzie piękniej

Foto: Dziś mokro i zimno, ale od jutra będzie piękniej
cz pon, 29 października 2018 08:25

W poniedziałek w regionie przez cały dzień otrzymywać ma się zachmurzenie całkowite z niewielkimi przejaśnieniami oraz opady deszczu lub mżawki. Nieprzyjemną pogodę potęguje wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, wschodni. Po południu opady mają zanikać, a temperatura będzie rosła. Nad ranem w rejonie Łomży było 3°C, jutro rano ma być 12°C.

Potrącenie na Bema

Foto: Potrącenie na Bema
mm so, 27 października 2018 16:10

Kobieta trafiła do szpitala w wyniku potrącenia przez kierującą pojazdem marki Opel. Zdarzenie miało miejsce na ul. Bema.

Chrzanowski żali się na oddalenie jego wniosku przeciw Muzyk

Foto: Chrzanowski żali się na oddalenie jego wniosku ...
cz pt, 26 października 2018 17:20

Kandydat na prezydenta Łomży Mariusz Chrzanowski złożył do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego w Łomży, który oddalił protest wyborczy kandydata przeciw kandydatce Agnieszce Muzyk. - Do 25. października w samorządowej kampanii wyborczej wpłynęło do Sądu Okręgowego w Łomży 9 protestów wyborczych od różnych kandydatów – mówi sędzia Krzysztof Adamiak, rzecznik SO. - W rozpoznawanych sprawach 2 protesty Sąd oddalił, np. gdy protest dotyczył wypowiedzi w czasie rozmowy prywatnej, jednak w 7 sprawach Sąd wnioski uwzględnił w całości lub w części. Do godz. 15.30 w piątek wpłynęło 6 zażaleń na postanowienia.

Śmigłowiec LPR w Chmielewie

Foto: Śmigłowiec LPR w Chmielewie
cz pt, 26 października 2018 16:35

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zabrało do szpitala starszą kobietę z Chmielewa koło Nowogrodu. Wcześniej strażacy zostali wezwani do pożaru, który wybuchł w kotłowni jej domu.

Bezpartyjni gratulują i dziękują

Foto: Bezpartyjni gratulują i dziękują
JJS pt, 26 października 2018 13:26

Kampania wyborcza w Łomży trwa, a my chcemy podziękować wszystkim mieszkańcom Łomży za czynny udział w wyborach samorządowych. Dziękujemy za wszystkie głosy oddane na Bezpartyjnych Samorządowców i naszego kandydata na prezydenta Zbigniewa Prosińskiego.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę