środa, 24 stycznia 2018 napisz DONOS@
180102034644.gif

Zmowa w odpadach?

Foto: Zmowa w odpadach?
cz wt, 09 stycznia 2018 10:36

Związany z PiS Związek Samorządów Polskich złożył do UOKiK zawiadomienie o podejrzeniu zmowy cenowej na rynku zagospodarowania odpadów komunalnych. Zdaniem ZSP funkcjonujące na terenie całego kraju Regionalne Instalacje Przetwarzania Odpadów Komunalnych wykorzystują swoją uprzywilejowaną pozycję na rynku i w porozumieniu ustalają ceny sprzedaży usługi polegającej na zagospodarowaniu odpadów komunalnych. Naruszają w ten sposób zbiorowe interesy konsumentów – właścicieli nieruchomości, którzy w efekcie płacą za śmieci za dużo. W zarządzie ZSP jest prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który pełni też funkcję właściciela miejskiej spółki śmieciowej, zarządzającej RIPOK-iem w Czartorii koło Miastkowa, gdzie trafiają śmieci z Łomży i 18 pobliskich gmin.

WOŚP także w Łomży zagra dla najmłodszych dzieci

Foto: WOŚP także w Łomży zagra dla najmłodszych dzieci
cz wt, 09 stycznia 2018 08:39

Już w czwartek, koncertem zespołu MadBee, rozpocznie się w Łomży 26. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze pojawią się też na ulicach miasta oraz na imprezach towarzyszących Orkiestrze: na plaży oraz pływalni miejskiej, Skate Parku i w bibliotekach. Niedzielny finał akcji zaplanowano w Galerii Veneda, gdzie podczas dziesięciogodzinnej imprezy odbędą się liczne koncerty, zabawy i licytacje. – Nie nastawiamy się na bicie rekordów, zobaczymy, jak będzie tym razem – podkreśla Monika Orłowska-Laskowska, szefowa łomżyńskiego sztabu WOŚP. – Zbieramy na wsparcie leczenia noworodków, chcemy pomagać i to jest najważniejsze!

Powietrze jeszcze brudniejsze

Foto: Powietrze jeszcze brudniejsze
cz wt, 09 stycznia 2018 08:34

Po niedzielnym nieznacznym, o ok. 10% przekroczeniu w Łomży dziennej normy zanieczyszczeń powietrza pyłami zawieszonymi PM10, w poniedziałek norma, która w Polsce wynosi 50 µg/m3, została przekroczona dwukrotnie. Przez cztery godziny późnym wieczorem stężenie tego zanieczyszczenia przekraczało 250 µg/m3.

Gazociąg prawie jak obwodnica Łomży

Foto: Gazociąg prawie jak obwodnica Łomży
cz wt, 09 stycznia 2018 08:14

Rura ma mieć średnicę 70 cm, popłynie nią nawet 4 miliardy metrów sześciennych gazu i przebiegać będzie w odległości zaledwie 6 – 7 km od granic Łomży. GAZ-SYSTEM oficjalnie poinformował o zmianie przebiegu planowanego do budowy gazociągu Polska – Litwa. Biegnący od Litwy w kierunku Warszawy gazociąg w okolicy wsi Rudka-Skroda w powiecie kolneńskim skręci 90 stopni na południowy wschód i poprowadzi w pobliżu południkowo-wschodnich rubieży Łomży.

Ruszy remont drogi do Nowogrodu

Foto: Ruszy remont drogi do Nowogrodu
cz wt, 09 stycznia 2018 08:12

Jeszcze w tym tygodniu Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku formalnie przekaże wybranemu w przetargu wykonawcy plac budowy, czyli drogę wojewódzką nr 645 Łomża – Nowogród. Tuż przed końcem 2017 roku podpisano umowę na rozbudowę drogi wraz z budową tzw. obejścia Starych Kupisk. Nowa droga powstanie za blisko 53,4 mln zł i ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

Pożar dom(k)u

Foto: Pożar dom(k)u
cz pon, 08 stycznia 2018 16:18

Trzy jednostki straży pożarnej skierowano do gaszenia pożaru drewnianego domu w Janczewie na terenie gminy Wizna. Pożar wybuchł po godzinie 15. Jak informuje dyżurny PSP w Łomży, sytuacja jest już opanowana, a strażacy po przeszukaniu pomieszczeń potwierdzili, że w budynku nie było ludzi.

Armatki zaczynają sypać śniegiem na stoku narciarskim w Rybnie

Foto: Armatki zaczynają sypać śniegiem na stoku narci...
cz pon, 08 stycznia 2018 15:08

Jak czekaliśmy na śnieg w święta Bożego Narodzenia, to popadał deszczyk. Jak spodziewaliśmy się w Nowym Roku białej, puchowej pierzynki na polach, łąkach i ulicach Łomży, to akurat na Trzech Króli mieliśmy pogodę słoneczną, wiosenną i prawie wielkanocną. Aż tu raptem w niedzielę lekko po południu nadszedł mrozek, nasilający się z czasem do – 6 stopni Celsjusza, tak że zobaczyliśmy w poniedziałek o świcie białe trawniki, krzewy i drzewa. Znak, że można naśnieżać stok w Rybnie.

O trzech złotych, które zamieniły się w trzy miliony

Foto: O trzech złotych, które zamieniły się w trzy mi...
cz pon, 08 stycznia 2018 11:20

Miała 21 lat, gdy zerwała zaręczyny i wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Przez współpracowników nazywana „aniołem miłosierdzia”, siostra Michaela Rak, z wykształcenia teolog oraz prawnik, jest założycielką Hospicjum im. bł. Sługi Bożego Michała Sopoćki w Wilnie. Powstało ono w budynku dawnego więzienia, w którym pochodząca z Polski zakonnica przeprowadziła gruntowny remont. Pieniądze zbierała od 2009 roku, przychodziły z całego świata, a pierwsza pacjentka hospicjum została przyjęta cztery lata później. Obecnie placówka, która ma status medycznej, posiada szesnaście łóżek i zatrudnia czterdziestu sześciu pracowników, od lekarzy po kierowców. Wśród personelu oraz pacjentów są wyznawcy islamu, judaizmu i chrześcijaństwa. – Tworzymy jedność, a naszym filarem jest ponadpodziałowość – mówi siostra Michaela, która odwiedziła Łomżę.

Pseudo-policjanci napadli na 14-latków w sylwestra

Foto: Pseudo-policjanci napadli na 14-latków w sylwestra
cz pon, 08 stycznia 2018 10:44

Łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój w sylwestra na 14-latku oraz usiłowanie rozboju na jego koledze. 22 i 28-latek podając się za policjantów i używając przemocy jednemu z nich mieli zabrać pieniądze. Sąd zdecydował już o ich tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące.

Ukradli toyotę

cz pon, 08 stycznia 2018 09:59

Warta około 150 tysięcy złotych Toyota Land Cruiser zginęła z parkingu na łomżyńskim blokowisku. Policja potwierdza zdarzenie informując, że zgłoszenie kradzieży auta odebrano dziś rano.

Większy mróz i brudne powietrze

Foto: Większy mróz i brudne powietrze
cz pon, 08 stycznia 2018 09:06

Spadek temperatury sprawia, że powietrze nad Łomżą staje się brudne. W Łomży w niedzielę dopuszczalna dzienna norma zanieczyszczeń pyłami MP10 ponownie została przekroczona. Najgorsze powietrze było późnym wieczorem. O godzinie 22. urządzenia pomiarowe WIOŚ wskazywały stężenie tego pyłu na poziomie 240 mikrogramów w metrze sześciennym powietrza.

Pijany zaszalał w tico. Cztery osoby w szpitalu

cz pon, 08 stycznia 2018 08:48

Kompletnie pijany 24-letni kierowca daewoo tico, najprawdopodobniej jadąc z nadmierną prędkością, doprowadził do wypadnięcia auta z drogi w okolicach miejscowości Zalesie na trasie Łomża – Kolno. Wypadku rannych zostało jeszcze trzech pasażerów tico w wieku od 13 do 17 lat.

Kolejny łoś na drodze do Wizny

Foto: Kolejny łoś na drodze do Wizny
cz pon, 08 stycznia 2018 08:41

W niedzielne popołudnie doszło do kolejnego wypadku z łosiem na drodze krajowej nr 64 Łomża - Jeżewo. Tym razem zwierze wbiegło na drogę w okolicach wsi Olszyny i nim zginęło zderzyło się z dwoma samochodami.

Rodzinne kolędowanie z eMDeKiem

Foto: Rodzinne kolędowanie z eMDeKiem
cz pon, 08 stycznia 2018 08:09

Koncert Studia Wokalnego eMDeK w kościele pw Krzyża Świętego zakończył tegoroczne obchody święta Trzech Króli w Łomży. Młodzi wokaliści pod kierunkiem Magdy Sinoff, w tym grupa Kidsy z zaledwie 4-letnią Helenką Puławską, pięknie zaśpiewali tradycyjne kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe – nierzadko ze wsparciem licznej publiczności. – Od lat organizujemy takie rodzinne kolędowanie – mówi ks. proboszcz Andrzej Godlewski. – Kiedyś tradycją w rodzinach było śpiewanie kolęd, szczególnie jak nie było telewizji. To było coś pięknego i tworząc parafię postanowiliśmy tę tradycję przywrócić!

Ponad 1000 kolędników w 6. Orszaku Trzech Króli w Łomży

Foto: Ponad 1000 kolędników w 6. Orszaku Trzech Króli...
mm so, 06 stycznia 2018 17:11

Na Trzech Króli rok temu kolędnicy brnęli przez śniegi i mrozy tak srogie, że aż im dech zapierało, ostry wiatr wyciskał łzy z oczu podczas śpiewania kolęd i pastorałek, a czerwone policzki piekły, a ręce i nogi grabiały... W słoneczną sobotę 6. stycznia pogoda rześka, wiosenna, jakby na Wielkanoc. Na ławeczce przystanku koło ronda Solidarności przysiedli wczesnym popołudniem dwaj święci i... rezolutny chłopiec z okrągłymi nalepkami: w słonecznym jak mandarynka okręgu trzej jeźdźcy w koronach z gwiazdą przed nimi i liczbą 10, bo tyle Orszaków Trzech Króli było dotąd w Polsce. W Łomży organizowane są od Anno Domini 2013, lecz Jakub Czaplicki uczestniczy w nich po raz 5. - Dwa razy po świecku, dwa razy jako ministrant w asyście króla i teraz jako św. Brunon – opowiada, poprawiając mitrę biskupią na głowie i trzymając srebrny pastorał, niby kij pasterski, z zawiniętym jak spirala zwieńczeniem. - Mam zadanie odgrywać rolę biskupa misyjnego, wskazującego drogę.

Wypadek na skrzyżowaniu Legionów z Sikorskiego

Foto: Wypadek na skrzyżowaniu Legionów z Sikorskiego
cz pt, 05 stycznia 2018 22:09

Jedna osoba ranna została zabrana do szpitala po wypadku do którego doszło w piątek ok. 21.45 na skrzyżowaniu Alei Legionów z ul. Generała Władysława Sikorskiego. Zderzyły się tu dwa samochody osobowe. Jedno z aut po uderzeniu przewróciło się na bok.

Nowa elektrownia w Ostrołęce za miliardy

Foto: Nowa elektrownia w Ostrołęce za miliardy
cz pt, 05 stycznia 2018 16:44

4 miliardy 803 miliony i 150 tysięcy złotych – tyle na budowę Elektrowni Ostrołęka C zamierzała przeznaczyć ENERGA i Grupa Enea. W ostatnich dniach grudnia zbierano oferty od zainteresowanych realizacja inwestycji firm. Wpłynęły trzy. Najtańszą, sięgającą 4,850 mld zł złożyło, China Power Engineering Consulting Group Co., Ltd, a pozostałe są znacznie droższe. W czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski, pytany przez dziennikarzy o to czy możliwa jest rezygnacja z budowy nowego bloku w Elektrowni Ostrołęka, odpowiedział, że „nie przypuszcza”.

Tragiczny wypadek

Foto: Tragiczny wypadek
cz pt, 05 stycznia 2018 15:48

Mała dziewczynka, w wieku 13 lat, zginęła uderzona przez samochód na drodze Łomża – Ostrołęka. Do tragicznego wypadku doszło około godziny 15.00 około kilometra za Miastkowem. Ruch w miejscu wypadku przez około trzy kwadranse był zablokowany, a teraz odbywa się wahadłowo.

Orszak z hasłem „Bóg jest dla wszystkich”

Foto: Orszak z hasłem „Bóg jest dla wszystkich”
cz pt, 05 stycznia 2018 12:22

- Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu – podkreślał w ogłoszeniach parafialnych ks dr Wojciech Nowacki, proboszcz parafii Bożego Ciała w Łomży zapraszając wiernych na sobotni „Orszak Trzech Króli”. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli tzw. święto Trzech Króli, a w Łomży po raz szósty z trzech parafii na skatepark pójdzie „Orszak Trzech Króli”.

Łomża w finale o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”

Foto: Łomża w finale o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”
cz pt, 05 stycznia 2018 11:02

Łomża pokonała Białystok, Bielsk Podlaski i Zambrów i wygrała wojewódzkie rozgrywki o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” i sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. W poniedziałek ruszy drugi etap plebiscytu w którym o dobroczynne nagrody o wartości 40 tys. zł od Grupy Energa, rywalizować będzie 16 najładniej oświetlonych miejscowości Polski.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0