niedziela, 19 maja 2019 napisz DONOS@

Przyszliśmy świętować wolność

Foto: Przyszliśmy świętować wolność
cz pt, 03 maja 2019 13:20

- Dzień 3 maja do Ojczyzny należy, należy do wszystkich Polaków. Należy do tych, którzy żyją na ojczystej ziemi i tych 10 milionów rozproszonych po wszystkich kontynentach świata – mówił ksiądz infułat Jan Sołowianiuk, który przewodniczył uroczystej Mszy świętej w Katedrze w intencji Ojczyzny. Uczestniczyli w niej parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i organizacji, oraz poczty sztandarowe. Po niej w pochodzie z orkiestra dętą, kompanią wojsk obrony terytorialnej, strzelcami i harcerzami przeszli na Stary Rynek, gdzie były przemówienia, a Przyrzeczenie Strzeleckie złożyło 26 nowych członków Jednostki Strzeleckiej 1012 Łomża.

W piątek 3 maja nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

cz pt, 03 maja 2019 07:46

W piątek 3 maja 2019 r. przypada w Polsce liturgiczna uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, a w związku z tym nie obowiązuje w tym dniu piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – czytamy w komunikacie ks. dr. Pawła Rytel-Andrianika, Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski.

Rekordzistka z Alexis w Łomży: 50-metrowa biało-czerwona

Foto: Rekordzistka z Alexis w Łomży: 50-metrowa biało...
mm cz, 02 maja 2019 17:44

Niewiele brakowało, a zabrakłoby Polek i Polaków na ponad 600-letnim Starym Rynku w Łomży, żeby rozwinąć najdłuższą, 50-metrową i najcięższą 30-kilogramową flagę narodową. Rekordzistka: flaga polska, biało-czerwona, niewinna po jednej stronie jak biel wiosennych konwalii, a po drugiej stronie, jakby w lustrze - czerwona jak krew i gorąca jak miłość do Ojczyzny, nawet za cenę życia... Dwubarwna dwoistość symbolu narodowego wzbijała się nad placem w sercu łomżyńskiej starówki po raz drugi, gdyż Spółdzielnia Alexis przygotowała flagę na 100-lecie odzyskania Niepodległości.

„Ojcowie Niepodległości” w Drozdowie

Foto: „Ojcowie Niepodległości” w Drozdowie
mm cz, 02 maja 2019 17:12

Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Wincenty Witos, Wojciech Korfanty oraz Ignacy Daszyński są głównymi twórcami odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 1918. Ich działalność przybliża wystawa plenerowa „Ojcowie Niepodległości” Instytutu Pamięci Narodowej, otwarta w drozdowskim Muzeum Przyrody. – Nie wyobrażałam sobie sytuacji, że wystawa pokazująca ludzi tak zasłużonych miałaby tutaj nie zaistnieć – mówi dyrektor muzeum Anna Archacka. – Dwór Lutosławskich był przecież bardzo ważnym punktem na mapie tutejszego ziemiaństwa, to tutaj ostatnie miesiące życia spędził i zmarł Roman Dmowski, wielki przyjaciel tej rodziny. Musieliśmy odstać swoje w kolejce do IPN-u, ale w końcu doczekaliśmy się!

Na Dzień Flagi RP „wszelkiej w sercu wyzbyć się obłudy”

Foto: Na Dzień Flagi RP „wszelkiej w sercu wyzbyć się...
cz cz, 02 maja 2019 15:18

„Musiałem wiele przemyśleć i przeżyć, I wszelkiej w sercu wyzbyć się obłudy, Ażeby z tobą, ziemio, się sprzymierzyć Na wszystkie troski i na wszystkie trudy”. - Pomimo 123 lat zaborów, te barwy biało-czerwone zawsze były w polskich sercach... – twierdzi Martyna Łuba, wkrótce 18-letnia drużynowa 18. Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej po Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przed pomnikiem w hołdzie Żołnierzom 33. Pułku Piechoty, walczącym i poległym w obronie Ojczyzny. Pokruszona na brzegach, betonowa ściana i okrągłe okienko bunkra pamiętają klęskę krwawej obrony na linii Narwi we wrześniu 1939, między Łomżą a Nowogrodem. Przez kółko okienka o godzinie 10. przezierała biało-czerwona, podnoszona na maszt w koszarach.

Flagi od posła

Foto: Flagi od posła
cz cz, 02 maja 2019 14:42

Co roku, 2 maja, w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, poseł Lech Kołakowski rozdaje mieszkańcom Łomży na Starym Rynku po 100 polskich flag. W tym roku było to już 12 taka akcja. - Biało-czerwona flaga, to wyraz naszego patriotyzmu. Chciałbym, aby te flagi zawisły na budynkach, balkonach bloków, abyśmy manifestowali Polskość i cieszyli się, że niepodległością - mówił poseł Kołakowski.

Komisja na wybory

Foto: Komisja na wybory
cz cz, 02 maja 2019 11:26

Komisarz Wyborczy w Łomży, sędzia Jan Leszczewski został przewodniczącym Rejonowej Komisji Wyborczej nr 6 w Łomży do przeprowadzenia wyborów do Parlamentu Europejskiego wyznaczonych na 26 maja. Do Komisji weszło jeszcze czterech sędziów, a jej sekretarzem został Jerzy Dołęgowski, dyrektor łomżyńskiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego, które zapewnia obsługę Komisji.

Pijana chciała zawrócić

Foto: Pijana chciała zawrócić
cz cz, 02 maja 2019 09:31

Renault laguna i audi zderzyły się na drodze wojewódzkiej Łomża - Nowogród. Do kolizji – według policji - doszło po godzinie 21., około kilometr przed Nowogrodem. Po zdarzeniu z miejsca oddaliła się kierująca laguną. Znaleziono ją na pobliskiej stacji paliw. Okazało się, że kobieta była pijana.

Chłodny dzień

cz cz, 02 maja 2019 08:08

Dziś, w czwartek początkowo zachmurzenie całkowite, ale po południu synoptycy zapowiadają przejaśnienia, a wieczorem nawet rozpogodzenia. Możliwe są także niewielkie, przelotne opady deszczu, a temperatura maksymalna dla województwa podlaskiego prognozowana jest od 10°C na północy do 15°C na południu województwa. Niestety wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni sprawi, że odczucie chłodu będzie znacznie większe.

Majowe zmiany w WORD

Foto: Majowe zmiany w WORD
cz cz, 02 maja 2019 07:58

Bogusław Bazydło ma zostać nowym zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Wniosek o „uzgodnienie” jego zatrudnienia na stanowisku zastępcy dyrektora WORD Łomża został wysłany do zarządu województwa podlaskiego, pod który formalnie podlega Ośrodek. To nie jedyna zmiana personalna jaka w maju ma nastąpić w WORD Łomża.

Pogoda na majówkę

Foto: Pogoda na majówkę
cz śr, 01 maja 2019 09:22

Z każdym kolejnym dniem maja ma być trochę chłodniej. Dziś w regionie jeszcze do 19°C. Początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami wzrastające do dużego z możliwością wystąpienia przelotnego deszczu. Karolina Kierklo, synoptyk dyżurny białostockiego biura prognoz IMGW-PIB podaje, że miejscami możliwe są także burze, lokalnie z gradem, ale jest niskie prawdopodobieństwo ich wystąpienia.

Wielobarwne kwiaty w Łomży zakwitną tysiącami

Foto: Wielobarwne kwiaty w Łomży zakwitną tysiącami
cz śr, 01 maja 2019 09:08

Od początku kalendarzowej wiosny praktycznie dzień w dzień towarzyszą mieszkańcom Łomży i przyjezdnym słoneczne i ciepłe dni. Jednak na pojawienie się 81 tysięcy kwiatów jednorocznych w mieście trzeba jeszcze czekać do połowy maja. - Paradoksalnie, mimo że ciągle jest bardzo sucho, trawa wystrzeliła szybko i mocno do góry – opowiada o upiększaniu miasta wicedyrektor MPGKiM Mariusz Zapert. - Na ulicy gen. Sikorskiego skosiliśmy trawę kilka dni temu i ani się obejrzeliśmy, można zacząć koszenie od początku. Praca przy utrzymaniu w dobrym stanie zieleni trwa cały rok.

Ostatnie 15 lat, to jest dobry czas dla Polski

Foto: Ostatnie 15 lat, to jest dobry czas dla Polski
cz wt, 30 kwietnia 2019 16:58

W środę, 1 maja 2019 roku, będziemy obchodzili 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W przededniu rocznicy, w powstałym przy wsparciu z unijnej dotacji Parku Przemysłowym Łomża, pośpiesznie ogłoszono „spotkanie poświęcone rozwojowi subregionu łomżyńskiego oraz pozyskiwaniu środków unijnych”. O polskim członkostwie w Unii Europejskiej mówiono jedynie w kontekście wyborczym. Głównym gościem spotkania był poseł Krzysztof Jurgiel, kandydujący z drugiego miejsca listy PiS do Parlamentu Europejskiego.

Poseł Kołakowski: Osiągnęliśmy sukces

Foto: Poseł Kołakowski: Osiągnęliśmy sukces
cz wt, 30 kwietnia 2019 14:41

- Cieszę się, bo to jest sukces. Po Via Baltica będzie budowana kolej. To kolejny element infrastruktury, który zapewni nam łączność z Polską i za pośrednictwem CPK z całą Europą – mówił poseł Lech Kołakowski o poniedziałkowej decyzji rządu wpisania linii kolejowej przez Łomżę do wykazu linii kolejowych o znaczeniu państwowym. - To daje nam możliwość rozwoju. Jako poseł nie przespałem tej szansy – dodaje przypominając, że działania o takie „wygięcie” linii kolejowej z Warszawy na Mazury podjął po przyjęciu przez rząd Koncepcji przygotowania i realizacji inwestycji Port Solidarność - Centralny Port Komunikacyjny dla Rzeczypospolitej Polskiej.

Oszuści polują na seniorów

cz wt, 30 kwietnia 2019 14:12

Policjanci z Łomży otrzymali sygnały, że oszuści znowu próbowali oszukać seniorów. Do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i przekazał, że córka miała wypadek. W drugim przypadku, do seniorki zadzwoniła osoba, która podała się za jej córkę. Obie kobiety nie dały się nabrać oszustom się nie udały, ale policjanci ostrzegają, że zwykle telefoniczni oszuści podejmują więcej prób w jednym mieście.

Uwaga węże!

Foto: Uwaga węże!
cz wt, 30 kwietnia 2019 13:30

Do niecodziennego zdarzenia przyrodniczego doszło w dniu 26 kwietnia 2019 r. w Jedwabnem. Pracownicy ŁPKDN w Drozdowie otrzymali zgłoszenie w sprawie węży. Urząd Gminy Jedwabne zwrócił się z prośbą o pomoc w schwytaniu węży wychodzących z piwnic budynku komunalnego zarządzanego przez gminę. Na szczęście urzędnicy gminy trafnie rozpoznali dwa niegroźne węże, które złapał mieszkaniec budynku, a okazały się one zaskrońcami zwyczajnymi. W godzinach popołudniowych pracownicy ŁPKDN odłowili jeszcze 4 sztuki, które wraz z wcześniej odłowionymi zostały przewiezione do środowiska naturalnego. Po oznaczeniu płci okazało się, że były to dwa samce 1,5 metrowe oraz 4 mniejsze samice długości 80 cm.

Kolejny szybki stracił prawo jazdy

cz wt, 30 kwietnia 2019 09:44

33-letni letni mieszkaniec gminy Jedwabne stracił na trzy miesiące prawo jazdy, gdy jechał z prędkością 104 km/h przez wieś Nowa Kubra między Przytułami a Radziłowem. Wczoraj policjanci w tej miejscowości prowadzili kontrole prędkości kierowców po zgłoszeniach problemu zbyt szybkich jazd przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Casting dla dzieci do pokazu mody

Foto: Casting dla dzieci do pokazu mody
JJS wt, 30 kwietnia 2019 08:43

Galeria Bursztynowa zaprasza rodziców ze swoimi pociechami do udziału w castingu w piątek, 10 maja br. Dwadzieścioro dzieci, które przejdą pomyślnie casting staną się bohaterami pokazu mody podczas Bursztynowego Dnia Dziecka.

Mało wody

Foto: Mało wody
cz wt, 30 kwietnia 2019 08:38

Tej wiosny opady deszczu są wyjątkowo nikłe. W kwietniu padało tylko symbolicznie. Zanotowane w okolicach Łomży opady wyniosły mniej niż 10% „normy”. To sprawia, że sucho jest wszędzie. Narew w okolicach miasta wczoraj spadła poniżej 136 cm, co oznacza, że forlanie znalazła się w strefie wody niskiej. Takie poziomy rzeki są zwykle w ciepłe lata, ale nie dwa miesiące wcześniej.

WOPR (za swoje) wypływa na Narew

Foto: WOPR (za swoje) wypływa na Narew
cz wt, 30 kwietnia 2019 07:55

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wraz z długim majowym weekendem rozpoczyna patrolowanie Narwi. Pomarańczowa łódka z ratownikami wodnymi ma patrolować rzekę w granicach administracyjnych Łomży. - Obserwujemy, że na Narwi coraz częściej pojawiają się rowerki wodne i kajaki. Gdy ruszą patrole będziemy zwracali uwagę, czy pływający nimi są trzeźwi, bo niestety ale obserwujemy także, że czasami piwo zabierane jest na pokład - mówi Tomasz Malinowski, prezes WOPR Łomża apelując o ostrożność i rozwagę. - Jeżeli nie szanujemy wody, woda się nam brzydko odpłaci – podkreśla.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę