Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Niebezpieczny spacer pijanej mamy z dziećmi przy ul.Zjazd

Foto: Niebezpieczny spacer pijanej mamy z dziećmi prz...
cz wt, 28 lipca 2020 12:03

„Wózek z małym dzieckiem, pcha chłopiec... Kobieta przed nimi, chwieje się na nogach, wchodzi na jezdnię”. Taką informację wczoraj wieczorem otrzymali policjanci z łomżyńskiej komendy. Okazało sie, że 36-latka „spacerująca” z dwójką dzieci przy stadionie miejskim miała w sobie ponad 2,2 promila alkoholu. Pijana mama trafiła do policyjnego aresztu, a dzieci pod opiekę cioci.

Wojska Polskiego znowu będzie remontowana

Foto: Wojska Polskiego znowu będzie remontowana
cz wt, 28 lipca 2020 11:53

Po wakacjach mógłby rozpocząć się remont kolejnego odcinka Wojska Polskiego. Urząd Miejski ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy, który miałby sfrezować stary i wyłożyć nowy asfalt na skrzyżowaniu Wojska Polskiego z ul. gen. Władysława Sikorskiego i na niespełna 300 metrach jezdni w kierunku Ostrołęki. Wymagane jest, aby prace zostały zakończone jeszcze w tym roku.

100 lat temu rozpoczęła się bohaterska obrona Łomży

Foto: 100 lat temu rozpoczęła się bohaterska obrona Ł...
cz wt, 28 lipca 2020 09:03

„Po trupie Polski wiedzie droga do ogólnego wszechświatowego pożaru” - wzywał do boju czerwonoarmistów w lipcu 1920 roku generał Michaił Tuchaczewski, Dowódca Frontu Zachodniego armii bolszewickiej nacierającej na Polskę. 28 lipca batalion zapasowy 33 pułku piechoty w sile 700 ludzi, pod dowództwem kapitana Stanisława Mariana Raganowicza, zajął forty w Piątnicy i rozpoczął trwającą 5 dni obronę Łomży.

Średniowiecze wśród zieleni kontra szkło i granit

Foto: Średniowiecze wśród zieleni kontra szkło i granit
mm pon, 27 lipca 2020 20:16

Władze Łomży mają dylematy: jak wyeksponować wykopaliska archeologiczne na Starym Rynku? Jak pokazać fundamenty starych ratuszy miasta: z okresu książęcego w XV wieku i królewskiego w XVI w.? Które z 4 dużych studni i w jaki sposób pozwolić zobaczyć mieszkańcom i turystom? Jak podejść do kwestii drzew i zieleni, aby po remoncie plac o wymiarach ok. 70 m na 60 m, wyłożony granitem, nie był kamienną Saharą jak poprzednio przez 30 lat ten z czerwonego polbruku? - Skala odkryć nas wszystkich zaskoczyła – stwierdził Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży, prowadząc spotkanie konsultacyjne z udziałem kierownika archeologów, projektanta i konserwatora zabytków.

Znowu pali się hałda śmieci w Czartorii

Foto: Znowu pali się hałda śmieci w Czartorii
cz pon, 27 lipca 2020 18:14

Pięć jednostek straży pożarnej ponownie pojechało do Czartorii gasić pożar dużej hałdy śmieci. Dym nad wysypiskiem po raz pierwszy zauważono w sobotnie popołudnie. Wówczas, po kilku godzinach polewania wodą stłumiono ogień, ale jak się okazuje ponownie odżył.

Czym więcej, tym lepiej...

Foto: Czym więcej, tym lepiej...
cz pon, 27 lipca 2020 17:35

Jeszcze około dwóch tygodni potrwają prace archeologów w północnej połowie Starego Rynku. Dotychczas dokonane odkrycia przeszły najśmielsze oczekiwania także historyków i konserwatorów zabytków. Ostatnio dokopano się prawdopodobnie do fundamentów wieży ratuszowej, w której piwnicy znajdowało się więzienie. Ogromne kamienne fundamenty starego ratusza i dobudowanych do niego budynków, pozostałości dębowych budowli i studnie, wokół których przez setki lat tętniło życie, dziś są dobrze widoczne na rozkopanym placu. Tymczasem zamówieni już budowlańcy przygotowują się do przykrycia niemal całego placu granitowymi płytami. Za te prace mamy zapłacić im niemal 6 milionów złotych. Po historycznych odkryciach trzeba zmienić te plany, aby skryta dotychczas pod czerwoną polbrukową kostką 600-letnia historia miasta mogła zostać ukazana tym, którzy będą spacerować po granitowych płytach Starego Rynku.

Niewybuch przy Wiejskiej

Foto: Niewybuch przy Wiejskiej
cz pon, 27 lipca 2020 16:26

Około 150 osób trzeba było ewakuować po tym, gdy remontując parking przy ulicy Wiejskiej znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. Okazało się, że to granat moździerzowy. Saperzy z Orzysza, którzy przejechali go zabrać, zdecydowali, że na czas podjęcia ładunku należy ewakuować ludzi w promieniu 300 merów.

W Narwi czyha wiele podwodnych zagrożeń

Foto: W Narwi czyha wiele podwodnych zagrożeń
cz pon, 27 lipca 2020 10:02

Pierwszy miał 34 lata i był mieszkańcem jednej z nadnarwiańskich wsi w gminie Piątnica, drugi miał 55 lat i mieszkał w Łomży. Obaj stracili życie w nurtach Narwi. Pierwszy utopił się prawdopodobnie w sobotę, drugi w niedzielę późnym popołudniem. - Narew jest niebezpieczną rzeką – ostrzega Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Zagrożeniem są wiry wodne, nagłe głębiny i niewielka przejrzystość wody, przez co nie widać dna rzeki i czyhających tam niebezpieczeństw.

Inwazja bolszewicka r. 1920.

Foto: Inwazja bolszewicka r. 1920.
cz pon, 27 lipca 2020 08:41

100 lat temu - 27 lipca 1920 r. wieczorem „Łomża z przerażeniem dowiedziała się, że rozjazdy nieprzyjacielskie znajdują się na drodze do Łomży od strony Szczuczyna” - wspominał Władysław Świderski (1879–1942), ówczesny prezydent Łomży opisując, w wydanej w 1925 roku książce pt. „Łomża”, inwazję bolszewicką z 1920 r. Oto jak Świderski opisał wydarzenia, które rozgrywały się w Łomży 100 lat temu. Przytacza także opis obrony miasta sporządzony przez kapitana Mariana Raganowicza, pod którego dowództwem zapasowy batalion 33 pułku piechoty rozpoczął trwającą 5 dni obronę miasta. - A jak wpłynęła obrona Łomży na ogólną obronę Warszawy, to osądzi kiedyś historja - pisał Raganowicz.

Które seriale Netflixa warto obejrzeć?

Foto: Które seriale Netflixa warto obejrzeć?
JJS pon, 27 lipca 2020 08:31

Produkcji serialowych jest bardzo dużo. Nie wiadomo już, które oglądać. Nie chcemy tracić czasu na słabe seriale - chcemy od razu wiedzieć, które się zdecydowanie nadają, a po które lepiej nie sięgać. Każdy w końcu ceni swój czas, bo czas to pieniądz. Ponieważ doskonale o tym wiemy, mamy kilka propozycji, po których nikt nie będzie zawiedziony. Jakie seriale, które znajdują się na platformie Netflix warto zobaczyć? Zapraszamy do lektury!

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem

Foto: Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem
cz pon, 27 lipca 2020 07:57

Zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Po południu miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. To zapowiadają synoptycy na poniedziałek, którzy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. W czasie burz lokalnie może spaść do 30 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi.

Topielcy w Narwi

Foto: Topielcy w Narwi
mm nie, 26 lipca 2020 15:38

Pomiędzy Jednaczewem a Szablakiem na Narwi po godzinie 14. zauważono pływające ciało mężczyzny. To był pierwszy niedzielny topielec. Przed godziną 18. utopił się także mężczyzna w Łomży. Wszedł do wody na skraju plaży miejskiej, miejsca, gdzie do soboty czuwali ratownicy. Niestety pomimo stosunkowo szybkiego wyciągnięcia go z Narwi i reanimacji mężczyzna zmarł.

Potrącenie rowerzystek

Foto: Potrącenie rowerzystek
mm nie, 26 lipca 2020 15:19

Na ul. Wojska Polskiego przy rondzie Św. Brunona kierujący Fordem potrącił dwie rowerzystki. Obie z obrażeniami trafiły do szpitala.

Wypadek na drodze do Nowogrodu

Foto: Wypadek na drodze do Nowogrodu
mm so, 25 lipca 2020 19:16

Dwie osoby ranne po zderzeniu samochodu osobowego z przyczepą ciągnika rolniczego. Wypadek miał miejsce na drodze 645 Łomża - Nowogród.

Płonie hałda śmieci w Czartorii

Foto: Płonie hałda śmieci w Czartorii
cz so, 25 lipca 2020 17:29

10 jednostek straży pożarnej walczy z pożarem hałdy śmieci na miejskim wysypisku śmieci w Czartorii koło Miastkowa. Pożar objął powierzchnię około 200 metrów kwadratowych hałdy, która ma około 6 metrów wysokości.

Wypadek między Łomżą a Podgórzem

Foto: Wypadek między Łomżą a Podgórzem
mm so, 25 lipca 2020 10:19

Dwa samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu DK63 i drogi 679. Jedna osoba została ranna. Są utrudnienia w ruchu.

Od niedzieli kąpiel na własne ryzyko, a później się okaże kto miał rację

Foto: Od niedzieli kąpiel na własne ryzyko, a później...
cz pt, 24 lipca 2020 16:40

Dopiero w sobotę wieczorem zostanie zamknięta plaża miejska w Łomży, a już w piątek „Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i w odpowiedzi na ich potrzeby, zlecił przeprowadzenie analiz wymagań przepisów prawa i dokonanie szacunku niezbędnych nakładów inwestycyjnych w celu ustalenia czy są prawne, organizacyjne i techniczne możliwości, aby przekształcić miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli w kąpielisko spełniające wymogi stawiane przez obowiązującą ustawę Prawo wodne.” Ustawę, którą uchwalono trzy lata temu...

Nowy market spożywczy w Piątnicy

Foto: Nowy market spożywczy w Piątnicy
JJS pt, 24 lipca 2020 15:52

W środę 22 lipca punktualnie o godzinie 7.00 w Piątnicy przy ul. Północnej 2 A otwarty został Prim Market Spożywczy. Na klientów czekała specjalna oferta produktów w promocyjnych cenach. Nowy obiekt przyszło odwiedzić kilkaset klientów, którzy skorzystali z przygotowanych na tę okazję atrakcji.

Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?

Foto: Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?
JJS pt, 24 lipca 2020 13:10

Ubezpieczenie samochodu to bardzo ważna sprawa. Brak ważnego ubezpieczenia OC może poskutkować wysokim mandatem, ale na rynku ubezpieczeń dostępne są także nieobowiązkowe ubezpieczenia, takie jak autocasco czy assistance, które znacząco poszerzają zakres ochrony. Zobacz, co wchodzi w ich skład, które warto wybrać i jak za pomocą kalkulatora ubezpieczeń obliczyć wysokość składki.

Złota Rączka 60+ w Łomży?

Foto: Złota Rączka 60+ w Łomży?
cz pt, 24 lipca 2020 12:45

Wprowadzenie programu „Łomżyńska Złota Rączka 60+” to cel jaki postawili sobie seniorzy uczestniczący w projekcie „Aktywny Senior = Obywatel”. Jego głównym celem jest włączenie seniorów w procesy decyzyjne i życie społeczne miasta. - Dostrzegam zaangażowanie i solidarność w środowisku osób starszych, którzy uczestniczą warsztatach „Aktywność Obywatelska”. Wiedza seniorów o partycypacji społecznych jest duża i może być bazą do szerszych działań np. wprowadzenie programu „Złotej Rączki dla Seniora” - podkreśla trener warsztatów Krzysztof Kozicki.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę