czwartek, 14 listopada 2019 napisz DONOS@

Zmiana władzy w ZDP. Ciąg dalszy...

Foto: Zmiana władzy w ZDP. Ciąg dalszy...
cz cz, 31 października 2019 08:36

Krzysztof Święcki dotychczasowy naczelnik Wydział Inwestycji, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Łomży został nowym dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży. O powołaniu nowego dyrektora zostali poinformowani radni Powiatu Łomżyńskiego. Święcki zastąpi Adama Frankowskiego, którego Zarząd Powiatu odwołał pod koniec września. Jak się okazuje tuż przed tym Frankowski wysłał do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez zatrudnionego w ZDP jednego z radnych powiatowych i członka zarządu Powiatu Łomżyńskiego. Po przeprowadzeniu postępowania sprawdzającego Prokuratura Rejonowa w Łomży wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia przez niego uprawnień „na szkodę interesu publicznego”.

Brudna woda w „Perspektywie”

Foto: Brudna woda w „Perspektywie”
cz śr, 30 października 2019 14:54

Mieszkanka bloku przy ul. Zawadzkiej skarży się na brudną wodę na osiedlu Południe i brak o tym informacji od Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa. Pisze do nas, że od środy, 23. października, wieczorem do poniedziałku z kranu leciała brudna woda. - Sam fakt brudnej wody nie byłby jeszcze tak oburzający, gdyby nie brak reakcji ze strony spółdzielni Perspektywa i MPWiK – denerwuje się lokatorka, która od czwartku zgłaszała to z innymi mieszkańcami do spółdzielni. Telefony do SMP i MPWiK w sprawie brudnej wody w kranie nie przynosiły skutku, ale – jak informuje prezes Leszek Konopka z „Perspektywy” - we wtorek 29. października „sytuacja się ustabilizowała”. Cóż to było?

Skok na kasę? PO z klubem Chrzanowskiego wycinają konkurentów

Foto: Skok na kasę? PO z klubem Chrzanowskiego wycina...
cz śr, 30 października 2019 13:24

Wielkie zmiany w Radzie Miejskiej Łomży. Mająca większość „12 radnych” grupa Klubu Mariusza Chrzanowskiego i Platformy Obywatelskiej, wsparta przez Mariusza Tarkę, który odszedł z PiS, wycięła opozycję z funkcji we władzach miasta. Odwołali Dariusza Domasiewicza z klubu „Przyjazna Łomża” z funkcji wiceprzewodniczącego RM, a radnych z PiS z funkcji w komisjach. Prezydencka większość ponownie nie zgodziła się nawet na debatę nad proponowanymi przez „opozycjonistów” zmniejszeniem i spłaszczeniem diet miejskich radnych. - Dieta nie może być narzędziem dyskryminowania radnych opozycyjnych – bezskutecznie przekonywał rządzącą większość niezależny radny Zbigniew Prosiński.

Zderzenie na Giełczyńskiej

Foto: Zderzenie na Giełczyńskiej
cz śr, 30 października 2019 11:04

Kierowca handy wyjeżdżając z parkinu na Placu Niepodległości prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy BMW zjeżdżającemu z ronda Hanki Bielickiej w ul. Giełczyńską. Na szczęście jadącym w samochodach nic złego się nie stało.

Szykują się na świąteczny ruch

Foto: Szykują się na świąteczny ruch
cz śr, 30 października 2019 09:04

W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. W całej Polsce mieszkańcy masowo będą udawać się na cmentarze odwiedzając groby bliskich. To sprawia, że ruch zwłaszcza wokół cmentarzy będzie znacznie większy niż zwykle. W Łomży tradycyjnie już przy zabytkowym cmentarzu przy ul. Mikołaja Kopernika zmieniona będzie organizacja ruchu. Zmiany będą obowiązywać od czwartku do niedzieli.

Modne ekologiczne rolnictwo „NATURA-lnie LOKALNIE”

Foto: Modne ekologiczne rolnictwo „NATURA-lnie LOKALNIE”
cz wt, 29 października 2019 16:37

Dwudziestu rolnikom z powiatu łomżyńskiego, którzy produkują ekologicznie warzywa czy owoce, jajka i mleko, marzyłaby się taka sieć sprzedaży, jaką przez 28 lat budowała sobie łomżyńska firma Edpol, mająca odbiorców przypraw i ziół w kilkunastu krajach Europy i Izraelu. Wchodzących do auli PWSIiP na I Łomżyński Kongres Rolnictwa Ekologicznego, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Łomży, witali uśmiechnięci pracownicy, zapewniający, że żywność ekologiczna jest zdrowa dla klienta i opłacalna dla producenta. Dobrym początkiem dynamicznego rozwoju dla 20 gospodarstw rodzinnych z powiatu może okaże się projekt starostwa „NATURA-lnie LOKALNIE”.

Pożar w piwnicy bloku

Foto: Pożar w piwnicy bloku
cz wt, 29 października 2019 16:35

Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru, ale wiadomo, że palio się w jednym z piwnicznych boksów bloku na Osiedlu Bohaterów Monte Cassino w Łomży. Ogień objął powierzchnię około 4 m2. Pożar szybko został ugaszony i nie ma osób poszkodowanych.

Papierowe nadwyżki budżetu Łomży

Foto: Papierowe nadwyżki budżetu Łomży
cz wt, 29 października 2019 15:27

W poniedziałek opublikowaliśmy uchwałę Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku, które uznało, że przyjęta przed miesiącem uchwała w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Łomża na lata 2019 – 2034 została podjęta „z naruszeniem prawa”. Kolegium RIO zaniepokoiła prognoza kwoty długu i wpisany do miejskich dokumentów „istotny wzrost nadwyżek operacyjnych”, przy czym – jak zauważono - „w żaden sposób nie uprawdopodobniono możliwości realizacji takich nadwyżek”. Dziś prezydent Łomży przesłał do Rady Miasta „autopoprawkę” do zmian w WPF, w której nawiązując do zarzutów RIO „dokonało zmniejszenia planowanego w przyszłych latach wzrostu wartości dochodów bieżących” Łomży... o ponad połowę w 2023 r..

Sąd aresztował oprawcę małej dziewczynki

Foto: Sąd aresztował oprawcę małej dziewczynki
cz wt, 29 października 2019 10:25

Sąd Rejonowy w Łomży przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec Aleksandrosa M. To 22-letni mężczyzna, który miał brutalnie znęcać się i seksualnie wykorzystać niespełna półtoraroczną dziewczynkę, którą rodzice w piątek pozostawili pod jego opieką. Aresztowany Aleksandros M. ma polskie i greckie obywatelstwo. Przyjechał do rodziny około dwa tygodnie wcześniej.

Kolej na wschód ważniejsza niż do Łomży

Foto: Kolej na wschód ważniejsza niż do Łomży
cz wt, 29 października 2019 10:06

- Na dzień dzisiejszy stwierdziliśmy, że inwestycja Kuźnica Białostocka - Geniusza i Bufałowo Wschód – Bufałowo to są te inwestycje, które są bardziej istotne z punktu widzenia rozwoju gospodarczego naszego województwa – mówił marszałek województwa Artur Kosicki potwierdzając, że zwiększenie o 90 mln zł środków na realizację tych zadań było kosztem planowanych inwestycji kolejowych na liniach do Łomży. O takie przesunięcia środków kolejowa spółka PKP PLK do władz województwa zwróciła się rok temu. Zatwierdzający to aneks podpisano kilka dni temu.

Sikorskiego zablokowała ciężarówka

Foto: Sikorskiego zablokowała ciężarówka
cz wt, 29 października 2019 09:11

Ponad pół kilometra miał przed godziną 8. korek samochodów na ul. gen. Władysława Sikorskiego w Łomży. Sięgał do skrzyżowania z Zawadzką aż do skrzyżowania z aleją Legionów. Przed godziną 9. był podobny. Gigantyczny korek spowodowała jedna ciężarówka, która popsuła się tuż przy skrzyżowaniu z aleją Legionów, całkowicie blokując jeden z trzech pasów ruchu.

Odbiór folii z balotów i odpadów rolniczych gratis

Foto: Odbiór folii z balotów i odpadów rolniczych gratis
cz wt, 29 października 2019 08:18

Gminy powiatu łomżyńskiego planują złożyć wnioski o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na usuwanie folii rolniczych i odpadów, pochodzących z działalności rolniczej. Jednak do przygotowania wniosku urzędnicy gminni potrzebują od rolników informacji o ilości zalegającej folii w gospodarstwie, więc apelują o „pilne wypełnianie deklaracji i złożenie jej do Urzędu Gminy”. Terminy zgłoszeń rolników z deklaracjami są nieodległe: w gminie Piątnica do środy, 30. października, w gm. Śniadowo i Wizna do 31. października, w gm. Łomża i Nowogród do 15. listopada, w gm. Miastkowo do 20. listopada. W gminie Jedwabne zakończyło się zbieranie deklaracji, które złożyło ponad 200 rolników.

Zmarł ksiądz kanonik Henryk Budny

Foto: Zmarł ksiądz kanonik Henryk Budny
cz pon, 28 października 2019 15:40

Miał 82 lata, a w kapłaństwie przeżył 58 lat. W sobotę zmarł ksiądz kanonik Henryk Budny były proboszcz parafii Dobrylas, Drozdowo i Kulesze Kościelne. Stąd, 12 lat temu, przeszedł na emeryturę. Ksiądz Budny urodził się w Łomży i tu będzie pochowany.

Wyłapują piratów i piratki drogowe

Foto: Wyłapują piratów i piratki drogowe
cz pon, 28 października 2019 14:55

Czterech za szybkich kierowców straciło jednego dnia prawa jazdy w Łomży i okolicy. Rekordzistką szybkości okazała się 20-latka, która przez wieś Laski, na terenie gminy Zbójna, pędziła w audi z prędkością 136 km/h.

Barbarzyński akt wobec dziecka

Foto: Barbarzyński akt wobec dziecka
cz pon, 28 października 2019 14:34

Prokuratura Okręgowa w Łomży postawiła zarzuty Aleksandrosowi M. To on miał się opiekować małą - niespełna półtoraroczną dziewczynką, ale znęcał się nad nią - bił, przypalał papierosem, a następnie doprowadził do poddania się innej czynności seksualnej. Śledczy z Łomży zapowiadają skierowanie do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie barbarzyńskiego oprawcy.

Łomża stolicą województwa nie będzie... Suwałki też.

Foto: Łomża stolicą województwa nie będzie... Suwałki...
cz pon, 28 października 2019 11:59

„Z upoważnienia Prezesa Rady Ministrów, uprzejmie informuję, że ww. kwestie nie są przedmiotem prac w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.” To odpowiedź Pawła Szefernakera sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji na interpelacje posła Lecha Kołakowskiego w sprawie utworzenia województwa łomżyńskiego ze stolicą w Łomży i suwalskiego ze stolicą w Suwałkach. Poseł interpelacje do premiera Mateusza Morawieckiego składał w kampanii wyborczej, a teraz zapowiada, że będzie je ponawiał w nowym Sejmie.

RIO ma zastrzeżenia do prognozy finansowej Łomży

Foto: RIO ma zastrzeżenia do prognozy finansowej Łomży
cz pon, 28 października 2019 10:42

Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku uznało, że przyjęta przed miesiącem uchwała w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Łomża na lata 2019 – 2034 została podjęta „z naruszeniem prawa”. RIO niepokoi prognoza kwoty długu i wpisany do miejskich dokumentów „istotny wzrost nadwyżek operacyjnych” z niespełna 24 mln zł w 2020 roku do niemal 58 mln zł w 2023 roku. Jak podaje RIO w żaden sposób nie uprawdopodobniono możliwości realizacji takich nadwyżek. - Kolegium Izby podkreśla, że brak rzetelnej, prognozy finansowej, w tym prognozy kwoty długu, stanowi zagrożenie dla prawidłowego prowadzenia gospodarki finansowej i wykonywania zadań publicznych przez jednostkę samorządu terytorialnego – czytamy w uzasadnieniu decyzji RIO.

Prezes „Perspektywy” o parkingu przy Rycerskiej

Foto: Prezes „Perspektywy” o parkingu przy Rycerskiej
cz pon, 28 października 2019 09:55

- Chciałbym, aby redakcja zajęła się sprawą zamiany miejsc parkingowych z prywatnym przedsiębiorcą w Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa na parkingu przy ulicy Rycerskiej 10 w Łomży, ponieważ Pan prezes unika odpowiedzi – pisze Czytelnik do portalu 4lomza.pl. - Otóż 2 lata temu prywatny przedsiębiorca dobudował blok do budynku spółdzielni oraz zrobił parking dla swoich mieszkańców, oddalony o około 100 metrów od ich klatki, lecz żaden z mieszkańców nie korzystał z tamtych miejsc, zajmując parking spółdzielni, który znajduje się bliżej ich bloku.

Wybór najlepszego monitoringu do sklepu – różne rodzaje i funkcjonalności

Foto: Wybór najlepszego monitoringu do sklepu – różne...
JJS pon, 28 października 2019 09:34

Kamery do monitoringu znacznie zwiększają bezpieczeństwo każdego sklepu. Ograniczają ryzyko włamania, a w przypadku jego zaistnienia umożliwiają sprawną identyfikację sprawców. Na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu monitoringu?

Nowy asfalt na Wojska Polskiego

Foto: Nowy asfalt na Wojska Polskiego
cz pt, 25 października 2019 16:56

Firma BIK-Projekt, realizująca remont ulicy Wojska Polskiego w Łomży, wylewa pierwsze odcinku nowej jezdni. Zgodnie z planem remont odcinka ulicy pomiędzy skrzyżowaniami z Sikorskiego i Polową ma potrwać do 29 listopada.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę