środa, 25 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Łomżyńscy celnicy na tropie

Foto: Łomżyńscy celnicy na tropie
cz cz, 12 kwietnia 2018 10:56

Ponad 1500 paczek nielegalnych papierosów przechwycili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łomży wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Nielegalny towar mundurowi znaleźli podczas kontroli jednej z prywatnych posesji w powiecie ostrołęckim.

Nadal brakuje chętnych na urzędników wyborczych

Foto: Nadal brakuje chętnych na urzędników wyborczych
cz cz, 12 kwietnia 2018 10:37

- Powinniśmy mieć 60 urzędników wyborczych, a na dziś mamy jeszcze 25 nieobsadzonych miejsc – mówi Jerzy Dołęgowski, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży, które obsługuje 37 gmin dawnego województwa łomżyńskiego. Najwięcej osób zgłosiło się z Łomży i powiatu łomżyńskiego, ale w wielu gminach nie ma żadnych zgłoszeń. - Np. w Zambrowie, Kolnie Wysokiem Mazowieckiem ma być po dwóch urzędników, ale na dziś nie ma żadnych zgłoszeń. W Grajewie też ma być dwóch urzędników wyborczych i dziś wpłynęło pierwsze zgłoszenie od mieszkanki Ełku – mówi Dołęgowski przypominając, że termin zgłaszania się chętnych upływa w poniedziałek 16 kwietnia.

Pizza wegetariańska z larwą / larwami owada w Łomży

Foto: Pizza wegetariańska z larwą / larwami owada w Ł...
cz cz, 12 kwietnia 2018 08:29

- Pizza jak pizza, nikt się nie przyglądał, bo kto by się spodziewał, że pod pieczarkami i pod serem będą takie „rzeczy” – opowiada oburzony łomżyniak, który w pizzy jednej z miejscowych pizzerii odkrył larwy nieznanego robaka. - Moja żona, karmiąca piersią, zjadła kawałek i zwymiotowała, ale wtedy nie skojarzyliśmy związku z felernym wypiekiem. W sobotę rano chciałem odgrzać sobie z tej pizzy kawałek i patrzę: robaki. Zadzwoniłem do pizzerii i poprosiłem, żeby właściciel do mnie oddzwonił. Wysłałem mu zdjęcia, a on miał sprawdzić, co się dzieje w jego firmie. Rekompensatą za pizzę z larwami nie byłem zainteresowany, bo bardziej interesowało mnie, co to były za robaki...

Gospodynie z Dobrego Lasu zwyciężyły w konkursie na „Tradycyjny Stół Wielkanocny”

Foto: Gospodynie z Dobrego Lasu zwyciężyły w konkursi...
cz śr, 11 kwietnia 2018 18:36

Dobrze, że autobusem przyjechaliśmy – tyle nagród dostaliśmy – cieszyły się przejęte panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrym Lesie. Bo rzeczywiście, dzięki licznym sponsorom nagród było mnóstwo. I wszystkie zasłużone. I żadna uczestniczka nie wyjechała z konkursu w Szumowie z pustymi rękoma, ale i przysmaki wielkanocne przepyszne i zasługiwały na wszelkie możliwe wyróżnienia.

Krzysztof Rutkowski: To był zamach

Foto: Krzysztof Rutkowski: To był zamach
cz śr, 11 kwietnia 2018 17:26

Nieznany napastnik oddał dwa strzały w kierunku jednego z przedsiębiorców łomżyńskich. Do zdarzenia doszło w sobotę o godzinie 13:58 przy skrzyżowaniu ulicy Moniuszki i ul. Mickiewicza. Jeden z pocisków miał utkwić w ogrodzeniu budowanej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 7. Według Krzysztofa Rutkowskiego, do którego biura detektywistycznego w Łodzi zgłosił się mieszkaniec Łomży, miała to być zaplanowana egzekucja. Karolina Szulkowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Łomży potwierdza, że takie zdarzenie miało miejsce. Śledztwo, które formalnie wszczęła prokuratura, prowadzone jest w kierunku usiłowania zabójstwa.

Umowa na przebudowę Hali Targowej

Foto: Umowa na przebudowę Hali Targowej
cz śr, 11 kwietnia 2018 14:19

Przedstawiciel firmy MK-BUD z Białegostoku i prezydent Łomży podpisali umowę na przebudowę zabytkowej Hali Targowej ze Starego Rynku na Halę Kultury. Umowa opiewa na 12 milionów 850 tysięcy złotych, czyli kwota jest o blisko 30% wyższa od tej za jaką władze miasta planowały zrealizować tę część inwestycji. Prezydent cieszył się, że jest też o około milion złotych niższa niż wynikało z ofert składanych przez wykonawców w pierwszym przetargu, który unieważniono.

45-lecie Gmina Łomża zaczyna wciągnięciem flagi na maszt

Foto: 45-lecie Gmina Łomża zaczyna wciągnięciem flagi...
cz śr, 11 kwietnia 2018 12:50

- Brałam udział pierwszy raz w życiu w takiej uroczystości i spodobało mi się: było krótko, zwięźle i na temat – komentuje Kasia Tomaszczyk, 16-letnia uczennica 3. klasy Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży, która uczestniczyła w podniesieniu flagi Gminy Łomża w roku 45-lecia jej utworzenia i w 100. roku odzyskania Niepodległości. 20-minutowa uroczystość odbyła się na wzniesieniu przed siedzibą Urzędu Gminy Łomża. - Podobało mi się, że organizatorzy uwzględnili także podniesienie biało-czerwonej flagi wolnej Polski i granatowej - demokratycznej Unii Europejskiej, gwarantującej poszanowanie w naszym kraju wolności i prawa. Przecież o to jako naród przez dziesięciolecia się staraliśmy. Niektórzy moi rówieśnicy myślą, że to nieważne, a według mnie ma to duże znaczenie.

Braciszek i siostrzyczka poszli po zabawkę

Foto: Braciszek i siostrzyczka poszli po zabawkę
cz śr, 11 kwietnia 2018 12:38

4-letni chłopiec i 3-letnia dziewczynka szli sami bez opieki chodnikiem, przy jednej z ulic w Łomży. Widok dzieci zaniepokoił mieszkającą w pobliżu kobietę, która poinformowała policję. Okazało się, że dzieci wyszły niepostrzeżenie z mieszkania jednego z pobliskich bloków. Na szczęście nic im się nie stało i rodzeństwo bezpiecznie, pod opieką policjantów, trafiło do domu.

Złodzieje luksusowych samochodów ponownie w Łomży

Foto: Złodzieje luksusowych samochodów ponownie w Łomży
cz śr, 11 kwietnia 2018 10:41

Nocą z Łomży skradziono Lexusa. To marka luksusowych samochodów osobowych należąca do japońskiego koncernu motoryzacyjnego Toyota Motor Corporation. Samochód zniknął z osiedla domków jednorodzinnych.

Z mieszkania posła skradziono broń myśliwską

Foto: Z mieszkania posła skradziono broń myśliwską
cz śr, 11 kwietnia 2018 10:26

Ewelina Szlesińska oficer prasowy KMP w Łomży potwierdza nasze wczorajsze informacje, że z mieszkania w kamienicy przy Placu Niepodległości, skradziono m.in. broń myśliwską. Mieszkanie należy do posła Lecha Kołkowskiego, który jest współwłaścicielem kamienicy. Kolejny ze współwłaścicieli kamienicy poinformował nas, że włamanie dotyczyło kilku lokali w budynku, a nie tylko mieszkania posła.

Kolejny przypadek ASF u dzików w regionie

Foto: Kolejny przypadek ASF u dzików w regionie
cz śr, 11 kwietnia 2018 09:34

Badania laboratoryjne potwierdziły obecność wirusa afrykańskiego pomoru świń u dzika w okolicach Przytył. Informacje o potwierdzeniu ASF-u otrzymano wczoraj. To drugi w tym roku i czwarty ogólnie potwierdzony przypadek tej choroby u dzików na terenie powiatu łomżyńskiego.

Do pięciu razy sztuka

Foto: Do pięciu razy sztuka
cz śr, 11 kwietnia 2018 08:10

Zgodnie z oczekiwaniami miejscy urzędnicy rozstrzygnęli przetarg na budowę monitoringu, fontanny, tężni i toalety w Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma. Zlecenia na pierwsze zadanie ma otrzymać łomżyńska firma Przedsiębiorstwo Instalacji Elektrycznych Sp. J. Jankowski, Sienicki, a na pozostałe trzy warszawska firma Tronix, która jako jedyna złożyła na nie oferty w ogłaszanym po raz piąty przetargu.

Włamanie do domu posła Kołakowskiego

Foto: Włamanie do domu posła Kołakowskiego
cz wt, 10 kwietnia 2018 13:56

- O godzinie 9.27 rano odebraliśmy zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do domu przy Placu Niepodległości. Zgłaszała kobieta – mówi Urszula Brulińska z KMP w Łomży. Włamanie dotyczyło nieruchomości, której właścicielem jest poseł Lech Antoni Kołakowski. Parlamentarzysta we wtorkowe przedpołudnie musiał wracać do Łomży z warszawskich uroczystości rocznicowych katastrofy smoleńskiej. - Nie wiem co ukradli, włamanie było – mówi poseł odsyłając po informacje do policji.

Pieniądze na Senior-WIGOR w Górkach-Sypniewie

cz wt, 10 kwietnia 2018 12:13

Gmina Piątnica zmodernizuje i wyposaży Dzienny Dom Senior-WIGOR w Górkach-Sypniewie. Na dzisiejszym posiedzeniu Zarząd Województwa przyznał dofinansowanie na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Gmina należy do Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Sąsiedzi” i zgłosiła swój projekt do konkursu, ogłoszonego przez LGD. Otrzymała na jego realizację 181 tys. zł Sama inwestycja kosztuje 213 tys. zł.

Potrącił nastoletniego rowerzystę i odjechał

Foto: Potrącił nastoletniego rowerzystę i odjechał
cz wt, 10 kwietnia 2018 11:54

Samochód osobowy potrącił 15-letniego rowerzystę na ul. Akademickiej w Łomży, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Prawdopodobnie to kierowca audi. Trwają czynności zmierzające do ustalenia właściciela pojazdu i kierowcy, który potrącił chłopaka, który miał prawidłowo przejeżdżać przez przejazd dla rowerzystów.

Strzały na Moniuszki

Foto: Strzały na Moniuszki
cz wt, 10 kwietnia 2018 10:48

Dwa strzały oddał nieznany napastnik w sobotę o godzinie 13:58 na jednej z ulic w Łomży – podał portal Patriot24.net wskazując, że prawdopodobnie miała to być zaplanowana egzekucja. Mieszkaniec Łomży przeżył i natychmiast po ataku miał zgłosić się do Krzysztofa Rutkowskiego, który – jak podaje Patriot24.net - przekazał 10 tysięcy Euro nagrody za wskazanie płatnego zabójcy. Karolina Szulkowska szefowa Prokuratury Rejonowej w Łomży potwierdza, że takie zdarzenie miało miejsce. Potwierdza także, że nikt nie odniósł obrażeń, a sprawca jest nieznany. Dopytywana o to w jakim kierunku będzie prowadzone śledztwo mówi, że albo usiłowania zabójstwa, albo groźby i o tym ma zdecydować opinia, na którą oczekują śledczy z Łomży.

„Smoleńsk 10. IV. 2010 Łomża pamięta”

Foto: „Smoleńsk 10. IV. 2010 Łomża pamięta”
cz wt, 10 kwietnia 2018 10:11

O godzinie 8.41 rozległy dźwięk syren alarmowych przypomniał mieszkańcom Łomży wydarzenia sprzed 8 lat, gdy w okolicach lotniska pod Smoleńskiem rozbił się samolot z delegacją najwyższych władz państwowych udających się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. W katastrofie smoleńskiej zginęło 96 osób w tym prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką i inni najwyżsi rangą urzędnicy państwowi. W Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży jeszcze jesienią 2010 roku odsłonięto „pomnik smoleński”. Kamienny obelisk z wbitym, rozerwanym fragmentem skrzydła samolotu z polską „szachownicą”, wkomponowany został w Pomnik Zesłańców Sybiru. W tym miejscu rokrocznie zaczynają się miejskie uroczystości rocznicowe.

Duży pożar na fortach

Foto: Duży pożar na fortach
cz pon, 09 kwietnia 2018 13:43

Około dwóch hektarów suchych traw spaliło się w poniedziałkowe południe w Piątnicy. Pożar objął teren fortu od strony Czarnocina. W akcji gaśniczej uczestniczyły cztery zastępy strażaków.

Płoną trawy

Foto: Płoną trawy
cz pon, 09 kwietnia 2018 10:22

10 wyjazdów do gaszenia pożarów traw mieli wczoraj strażacy z Łomży i najbliższej okolicy. Trzy razy paliło się w Łomży, trzy razy w Piątnicy i cztery razy na terenie gminy Wizna. - Głównie były to niewielkie pożary. Największy na fortach w Piątnicy objął pół hektara – mówi bryg. Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta miejskiego PSP w Łomży.

Rozrzutność prezydenta

Foto: Rozrzutność prezydenta
cz pon, 09 kwietnia 2018 09:51

Łomżyńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM” pw. Świętego Ducha w Łomży w tym roku otrzyma z budżetu miasta 25 tysięcy złotych. To tyle samo co przed rokiem, o 1 tys. zł więcej niż dwa lata temu i o 2 tys. zł więcej niż w 2015 roku, gdy prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski z PiS, ściął miejską dotację na hospicjum o blisko połowę. Wówczas po oburzeniu jaki wywołał wyemitowany w ogólnopolskiej telewizji reportaż Piotra Czabana, władze miasta zapewniały o chęci pomocy hospicjum, ale jak się okazało Chrzanowski woli publiczne pieniądze wydawać na dresy dla kolegi, zmiękczacze wody w ratuszu, występy disco-polo i gale. Na sobotnią galę walk MMA, na którą organizatorzy sprzedawali bilety nawet po 200 zł, dał z budżetu miasta 28 tysięcy złotych. Poza tym „partnerem strategicznym” gali była miejska spółka ciepłownicza. Ile MPEC zapłacił – to na razie tajemnica. Od ponad 10 dni oczekujemy na odpowiedzi prezesa spółki.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0