niedziela, 26 stycznia 2020 napisz DONOS@

Kto zastąpi Tesco w Venedzie?

Foto: Kto zastąpi Tesco w Venedzie?
cz wt, 14 stycznia 2020 16:06

- Zwolniona powierzchnia zostanie podzielona i wprowadzą się na nią sklepy wiodących marek – zapowiada przedstawiciel firmy EPP, czyli właściciela Galerii Veneda. O tym, że w najbliższym czasie będzie zamykany działający w Łomży tu hipermarket Tesco poinformowała kilka dni temu Tesco (Polska) zawiadamiając związki zawodowe o planowanych zwolnieniach grupowych pracowników. Sklep w Łomży znalazł się na krótkiej liście pięciu hipermarketów przeznaczonych do zamknięcia. Właściciel Galerii Veneda już poszukuje najemców na zwalnianą powierzchnię.

Półtora miliona do zwrotu?

Foto: Półtora miliona do zwrotu?
cz wt, 14 stycznia 2020 15:04

Skutki finansowe szybko przepchniętego przez Radę Miejską bubla, jakim okazuje się sierpniowa uchwała śmieciowa, mogą być gigantyczne. „Prawomocne stwierdzenie nieważności uchwały wyeliminuje ją z obrotu prawnego tworząc stan, w jakim uznane za nieważne postanowienia należy traktować jako przepisy, które nigdy nie weszły do obrotu prawnego” - przyznaje Łukasz Czech z ratusza. Efekt do powrót stawek opłat do poziomów sprzed podwyżki. Pobieżne szacunki wskazują, że mieszkańcy wnosząc wyższe opłaty tylko w ciągu czterech ostatnich miesięcy 2019 roku wpłacili za śmieci o ponad 1,3 mln zł więcej, niż gdyby obowiązywały stare stawki.

Bulwary za „Rozwój lokalny”?

Foto: Bulwary za „Rozwój lokalny”?
cz wt, 14 stycznia 2020 11:55

Łomża, Grajewo, Augustów i Ełk znalazły się w grupie 54 średnich miast, które zabiegają o granty z Programu „Rozwój Lokalny”. Program koordynuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, a w efekcie wdrożonych ma być około 15 kompleksowych, zintegrowanych, horyzontalnych projektów rozwojowych o wartości 3-10 mln euro każdy. Łomża chce uzyskać dofinansowanie na wykup gruntów i budowę kolejnego etapu nadnarwiańskich bulwarów wraz z plażą miejską.

Pełnomocnictwo podpisał... prezydent Chrzanowski

Foto: Pełnomocnictwo podpisał... prezydent Chrzanowski
cz wt, 14 stycznia 2020 09:54

W „sprawie śmieciowej” Radę Miejską Łomży przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Białymstoku reprezentował mecenas Mieczysław Jagielak, radca prawny Urzędu Miejskiego w Łomży. Pełnomocnictwa dla niego podpisał prezydent Mariusz Chrzanowski – wynika z naszych ustaleń. Co ważne było to zgodne z prawem, choć pozostaje otwarte pytanie dlaczego informację o procesie ukryto przed radnymi. O sprawie i wyroku nie wiedzieli nawet radni z prezydenckiej koalicji.

Rekordzista nietrzeźwości wjechał w płot

cz wt, 14 stycznia 2020 08:19

Niemal 3,7 promila alkoholu miał 27-letni mieszkaniec gminy Piątnica, gdy badali go policjanci. Mężczyzna wcześniej miał wjechać w płot na terenie jednej z miejscowości w tej gminie, po czym pojechał dalej.

Co to jest pożyczka pozabankowa?

Foto: Co to jest pożyczka pozabankowa?
JJS wt, 14 stycznia 2020 08:06

Nawet jeśli zazwyczaj domowy budżet w zupełności wystarcza nam na pokrycie bieżących potrzeb, zawsze może zdarzyć się nieprzewidziany wydatek. Może to być naprawa samochodu czy też konieczny remont mieszkania. W przypadku, kiedy brakuje nam pieniędzy, pierwszą myślą jest kredyt w banku, jednak niełatwo go uzyskać. Alternatywą może być pożyczka pozabankowa.

Nowa „afera śmieciowa” w Łomży

Foto: Nowa „afera śmieciowa” w Łomży
cz pon, 13 stycznia 2020 16:58

O aferze śmieciowej mówią radni miasta Łomża Jan Olszewski z Prawa i Sprawiedliwości i Dariusz Domasiewicz z „Przyjaznej Łomży”. Pierwszy do końca 2019 roku był przewodniczącym Rady Miejskiej, drugi do 30 października jej wiceprzewodniczącym. Obaj twierdzą, że ukryto przed nimi, i całą Rada Miejską, pismo w sprawie skierowania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skargi przeciwko Radzie Miejskiej na podjętą w sierpniu uchwałę podwyższającą opłaty za śmieci. 18 grudnia 2019 r. sąd unieważnił tę uchwałę, ale radni miasta – tak jak i inni mieszkańcy Łomży – dowiedzieli się o tym dopiero w ubiegłym tygodniu z 4lomza.pl. - Ja to pismo otrzymałem dzisiaj (13 stycznia 2020 roku – dop. red.) bo poprosiłem. (…) Dlaczego to pismo zostało ukryte, to trudno mi się wypowiadać – mówił Jan Olszewski podkreślając, że on także nie wie, kto w tej sprawie reprezentował Radę Miejską przed sądem. - Czy była jakaś kancelaria prawna? Jeżeli była, kto jej zapłacił? – dopytywał Dariusz Domasiewicz.

Materace pianowe - poznaj zalety i wady płynące z wyboru tego typu materaców

Foto: Materace pianowe - poznaj zalety i wady płynące...
JJS pon, 13 stycznia 2020 14:58

Ten, kto przy wyborze materaca na łóżko zdecyduje się na model piankowy, nabędzie produkt posiadający wiele zalet i tylko nieliczne wady. Współczesna technologia produkcji pianek doprowadziła do tego, że materace z nich wykonane spełniają wysokie wymagania, zapewniają komfort snu i regenerację kręgosłupa przed kolejnym ciężkim dniem.

Pijany wyjechał przed Tira

Foto: Pijany wyjechał przed Tira
cz pon, 13 stycznia 2020 09:59

Pijanym kierowcą volvo, które w piątek wieczorem wyjechało wprost przed rozpędzonego Tira na drodze Łomża – Śniadowo, był 54-letni mieszkaniec gminy Łomża. Tylko dzięki błyskawicznej reakcji kierowcy ciężarowego Dafa mężczyzna za swój pijany rajd nie zapłacił życiem. Teraz grozi mu do 2 lata więzienia.

Nożownik na Nowogrodzkiej

Foto: Nożownik na Nowogrodzkiej
cz pon, 13 stycznia 2020 09:28

Mężczyzna ugodził nożem drugiego i uciekł. Do zdarzenia doszło wczoraj przed wieczorem w Łomży. Na miejscu pojawiła się karetka pogotowia, której załoga udzielała pomocy poszkodowanemu, a w pogoń za sprawcą ruszyli policjanci. Nożownik szybko został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Najdroższa modernizacja w Łomży

Foto: Najdroższa modernizacja w Łomży
cz pon, 13 stycznia 2020 08:51

Niemal 88 milionów złotych, czyli jest o prawie 10 milionów więcej, niż wynosiła oferta z pierwszego przetargu, i o 24 miliony więcej niż planowano, ma zapłacić Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży za modernizację oczyszczalni ścieków. Po niemal dwóch latach poszukiwania „tańszego” wykonawcy, prezes MPWiK ogłosił w piątek, że dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty. Złożyło je konsorcjum na którego czele stoi INSTAL WARSZAWA S.A.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z rekordem!

Foto: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z rekordem!
cz pon, 13 stycznia 2020 08:06

- Jest nam niezmiernie miło poinformować, że pobiliśmy kolejny rekord! W tym roku uzbieraliśmy 126 005,47 zł – ogłosił po północy łomżyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 126 wolontariuszy wykonało tytaniczną pracę. – To świetny przykład na to, jak można efektywnie współpracować, bo bez względu na poglądy polityczne tutaj cel jest tylko jeden – pomagać! – podkreśla Monika Orłowska-Laskowska, szefowa łomżyńskiego Sztabu WOŚP, dziękując wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i wspieranie 28. finału najmniejszym nawet datkiem, ale płynącym z potrzeby serca.

Zlikwidują Tesco w Venedzie

Foto: Zlikwidują Tesco w Venedzie
cz nie, 12 stycznia 2020 15:36

Hipermarket Tesco w Łomży będzie zamknięty. Brytyjska sieć wskazała kolejne 5 sklepów w Polsce, które będą zlikwidowane. Na liście jest także „ CH Łomża, ul. Zawadzka 38,18-400 Łomża”. To adres sklepu w Galerii Veneda. Zwolnienia pracowników mają zostać przeprowadzone od lutego do kwietnia. Tym samym Tesco w Łomży zniknie po 7 latach od otwarcia.

Z wielkim serduchem

Foto: Z wielkim serduchem
cz nie, 12 stycznia 2020 13:56

Około 80 osób w niedzielne południe weszło do Narwi. To morsy, które także włączyły się Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Było wielkie serducho przy rzece, szybsze bicie serc, gdy po rozgrzewce zanurzali się w wodzie. - Woda w sam raz, cieplej niż na zewnątrz – mówił „świeżo upieczony” mors Piotr Serdyński. - Warunki sprzyjają, jest bardzo dobra atmosfera, wszyscy w świetnych nastrojach, tym bardziej, że spotkaliśmy się tutaj wszyscy w szczytnym celu.

Sobotnia rozgrzewka Orkiestry

Foto: Sobotnia rozgrzewka Orkiestry
mm so, 11 stycznia 2020 18:40

Starsza, skromnie ubrana kobieta starannie pakuje do torby na kółkach niewielkie zakupy. – Jeszcze cztery dni do renty, więc wszystko mam dokładnie wyliczone, żeby wystarczyło – wyjaśnia. Powolutku kieruje się do wyjścia, ale wyraźnie kogoś szuka, rozgląda się. Na widok młodych ludzi z indentyfikatorami i puszkami jej twarz rozjaśnia się w uśmiechu. – Wiedziałam, że będzie ta zbiórka, więc wrzuciłam ile mogłam, bo potrzebującym trzeba zawsze pomagać! – mówi. Takich osób w sobotnie popołudnie było w Galerii Veneda znacznie więcej, a dzięki nim i niezawodnym wolontariuszom, łomżyńska Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczęła grać już w przededniu wielkiego, 28. finału akcji.

Więcej szczęścia niż rozumu (wideo)

Foto: Więcej szczęścia niż rozumu (wideo)
mm so, 11 stycznia 2020 07:17

Niewiele brakowało, a mogło dojść do potwornej tragedii. Kompletnie pijany kierowca osobowego Volvo wyjechał z drogi podporządkowanej wprost przed dużą ciężarówkę DAF. Tylko szybka reakcja jej kierowcy sprawiła, że wyszła z tego jedynie kolizja. Jak blisko było nieszczęścia dobitnie ukazuje filmik z kamery w ciężarówce.

Rafał B. po pijanemu zabił w święta

cz pt, 10 stycznia 2020 15:55

Od 2 do 12 lat więzienia grozi mężczyźnie, który w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia jadąc samochodem pod wpływem alkoholu, śmiertelnie potrącił pieszego. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miejscowości Wincenta koło Kolna. Prokuratura poinformował, że Sąd Rejonowy w Łomży zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Wolontariusze WOŚP pod nadzorem

Foto: Wolontariusze WOŚP pod nadzorem
cz pt, 10 stycznia 2020 14:21

W niedzielę 12 stycznia po raz 28 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Łomży i najbliższej okolicy ponad 120 wolontariuszy będzie zbierało pieniądze do puszek na operacyjne ratowanie życia i zdrowia dzieci. W ubiegłym roku łomżyński sztab WOŚP zebrał ponad 100 tysięcy złotych. - Nad zapewnieniem sztabów WOŚP w Łomży i Zbójnej czuwać będzie 44 policjantów. Oczywiście plus funkcjonariusze pracujący zgodnie z grafikiem do dyspozycji oficera dyżurnego – podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

Po wyroku WSA: Czy mieszkańcom będzie przysługiwał zwrot nadpłaconych kwot wraz z odsetkami?

Foto: Po wyroku WSA: Czy mieszkańcom będzie przysługi...
cz pt, 10 stycznia 2020 13:55

„Biorąc pod uwagę ilość i istotę naruszeń wskazanych w uchwale rady gminy, brak jej czytelności, niezgodność z przepisami art. 6j i art. 6k ust. 4a ustawy, Sąd (...) „stwierdza nieważność zaskarżonej uchwały” - to posumowanie i sentencja wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, który zapadł jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Do wczoraj nie wiedzieli o nim nawet miejscy radni. Przynajmniej część z nich czuje się oburzona. - Czemu ma służyć ukrywanie informacji przed radnymi Miasta Łomża? - pyta w interpelacji do prezydent Łomży radny Dariusz Domasiewicz, dopytując o to, czy prezydent w ogóle potwierdza podane przez nas informacje o wyroku. - Czy, w przypadku prawomocnego orzeczenia, mieszkańcom będzie przysługiwał zwrot nadpłaconych kwot wraz z odsetkami?

Złapali złodzieja

cz pt, 10 stycznia 2020 12:49

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 38-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do mieszkania na terenie Łomży. Do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku, a łupem sprawcy padły elektronarzędzia o łącznej wartości około 20 tysięcy złotych.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę