Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 03 lutego 2023 napisz DONOS@

Szczury za ścianą są – ale co dalej? (część 2.)

mm pon, 23 stycznia 2023 13:16

- Największe skupisko szczurów w Łomży, jakie likwidowaliśmy kilka lat temu w bloku, miało ok. 200 osobników – opowiada Kacper Wysocki z Firmy Stander, zajmującej się od 10 lat deratyzacją. Nasza redakcja zgłosiła się do doświadczonego specjalisty po sygnale Czytelniczki z innego bloku, w ŁSM przy ul. Śniadeckiego: martwiła się, że od dwóch lat Spółdzielnia nie jest w stanie poradzić sobie z plagą szczurów, które codziennie przeszkadzają piskami i chrobotem jej i sąsiadom. Oprócz tego, gryzonie niszczą części drogich urządzeń, np. przegryzając rurki klimatyzatora. Pan Wysocki doradza profilaktykę: nie wyrzucać resztek jedzenia do sedesu i nie dokarmiać kotów w piwnicach.

Wysiłek i zabawa w łomżyńskim WOŚPogeddonie

mm pon, 23 stycznia 2023 11:28

Patryk Zieliński wśród panów i Wioletta Jarmuchowska wśród kobiet wygrali WOŚPogeddon. Najlepszym w zmaganiach na plaży miejskiej okazał się jednak Tulipan, występujący z numerem 007.

Na Giełczyńskiej auto uderzyło w sklep

mm pon, 23 stycznia 2023 11:19

W centrum Łomży samochód osobowy wpadł w poślizg i uderzył w budynek. Nikt z ludzi nie ucierpiał.

Narew podnosi się

mm nie, 22 stycznia 2023 10:16

W wyniku ostatnich opadów poziom rzek w regionie podnosi się. Od poniedziałku Narew w Łomży przybrała już 20 cm. Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało dla górnej Narwi ostrzeżenie o przekroczeniu stanów alarmowych.

Sadza pali się w kominach w Łomży i powiecie

mm so, 21 stycznia 2023 14:40

- W całym 2022 roku odnotowaliśmy na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego 44 pożary sadzy w kominach: 8 w powiecie grodzkim i 36 w powiecie ziemskim – mówi brygadier Adam Kalinowski, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. - Wszystkie w budynkach mieszkalnych. Od początku roku 2023 mieliśmy aż 4 pożary z powodu sadzy: 2 w mieście Łomża i 2 w powiecie.

Super Babcia i Super Dziadek świętują piękny dzień

mm so, 21 stycznia 2023 10:03

- Troje swoich dzieci wychowywałam, a czwórkę wnuków rozpieszczam – opowiada z uśmiechem Teresa Modzelewska, 64-letnia babcia z Łomży. Z okazji Dnia Babci i Dziadka porozmawialiśmy z kilkunastoma seniorkami i seniorami, aby dowiedzieć się, dlaczego wnuczki ich tak mocno kochają. Powody są różne, ale jeden się powtarza: dzieci z dziadkami mają więcej swobody niż z rodzicami.

Śnieżyca przeszła nad ranem

mm so, 21 stycznia 2023 09:30

Intensywne opady śniegu, z którymi mieliśmy do czynienia na ranem przesuwają się powoli na zachód. W rejonie Łomży pojawi się śnieg z deszczem a nawet deszcz, który może skończyć się gołoledzią.

Kozicki w Radzie Zatrudnienia Socjalnego

mm pt, 20 stycznia 2023 17:05

Krzysztof Kozicki, samorządowiec, działacz społeczny i inicjator rozwoju ekonomii społecznej, został powołany do Rady Zatrudnienia Socjalnego III kadencji. To organ opiniodawczo-doradczy w sprawach zatrudnienia socjalnego działający przy ministrze właściwym ds. zabezpieczenia społecznego.

Łomża już gra w 31. finale WOŚP

mm pt, 20 stycznia 2023 16:13

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w całym kraju i nie tylko już 29 stycznia. W Łomży wydarzeń związanych z tegorocznym finałem nie zabraknie jednak i wcześniej. Już można licytować na internetowych aukcjach przygotowanych przez sztab kierowany przez Monikę Orłowską-Laskowską, a w niedzielę łomżyńskie Morsy zapraszają na „Morsowanie z serduchem” i WOŚPogeddon. Finał akcji odbędzie się w następną niedzielę, jednocześnie w Piątnicy i w Łomży, gdzie w Hali Kultury zaplanowano blisko ośmiogodzinną imprezę z koncertami, występami i aukcjami. Będzie też niespodzianka, przygotowana przez pochodzącego z Łomży dziennikarza stacji TVN Mateusza Grzymkowskiego.

Karuzela pogodowa ze śnieżycą w roli głównej

mm pt, 20 stycznia 2023 15:54

Dynamicznie zapowiada się weekend w pogodzie. Najpierw czeka nas gołoledź, następnie w sobotę powinniśmy przygotować się na śnieżycę, by z niedzieli na poniedziałek ponownie móc doświadczyć gołoledzi.

Złodziej poprosił o pomoc ofiarę

mm pt, 20 stycznia 2023 14:36

Nocny złodziej paliwa z maszyny budowlanej, rankiem przyszedł do robotników z prośbą o pomoc w wyciągnięciu z błota auta. Ci jednak powiązali zerwane zabezpieczenia ze zbiornika paliwa z zakopanym nieopodal autem i powiadomili policję.

Czy pojazdy dziecięce na akumulator są bezpieczne?

JJS pt, 20 stycznia 2023 10:39

Obecnie możemy zauważyć, że na rynku zabawek dla dzieci niezwykle wiele się dzieje. Producenci prześcigają się w swoich pomysłach odnośnie tego, jak zachęcić rodziców do zakupu ich produktów, a także jak dostarczyć najmłodszym jeszcze większych wrażeń. Jednym z bardziej innowacyjnych pomysłów są z pewnością pojazdy dziecięce zasilane akumulatorem. Maluchy dzięki nim mogą poczuć się jak prawdziwi kierowcy, zaś rodzice mają wiele wątpliwości odnośnie kwestii bezpieczeństwa. Wobec tego, czy elektryczne pojazdy dla maluchów są bezpieczne i faktycznie rodzice nie muszą się o to martwić?

Kierowca koparki na podwójnym gazie

mm pt, 20 stycznia 2023 09:28

Kierowca koparki, który wieczorem doprowadził do zderzenia z osobówką w Starych Kupiskach był pijany. Policja podała stan trzeźwości.

Znowu zderzenie pojazdów w Starych Kupiskach

mm pt, 20 stycznia 2023 09:02

Dwa samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu obwodnicy Starych Kupisk z drogą do Jednaczewa. Na szczęście nikt nie odniósł większych obrażeń. Ruch w tym miejscu odbywa się.

Śmierć w pustym mieszkaniu

mm pt, 20 stycznia 2023 08:49

- Przedwczoraj zabrano zwłoki z mieszkania. Ta kobieta „spłynęła” do piwnicy, w trzech workach ją wywieźli – opowiada z przejęciem sąsiadka w czwartek. W bloku komunalnym przy ul. Romana Dmowskiego, zarządzanym przez MPGKiM w Łomży, lokatorzy od połowy listopada 2022 r. czuli obrzydliwy fetor. Pod koniec listopada byli tam pracownicy MPGKiM. Podejrzewali, na podstawie oględzin piwnicy, że może przecieka z mieszkania na parterze, ale lokatorka nie odbierała telefonu.

Prezydent w transie autopoprawek

mm cz, 19 stycznia 2023 21:09

Trzecią już poprawką zmian w budżecie miasta, przygotowaną przez prezydenta w ciągu ostatnich trzech dni, zajmą się radni na piątkowej nadzwyczajnej sesji. Czemu to ma służyć? - pyta radny Domasiewicz i radzi, aby prezydent „pomyślał, policzył i dobrze przygotował”.

Wypadek w Starych Kupiskach

mm cz, 19 stycznia 2023 17:35

Samochód osobowy zderzył się z koparką w Starych Kupiskach. Jedna osoba trafiła do szpitala, droga w tej chwili jest zablokowana.

Adam Niebrzydowski „Świadkiem Historii”

mm cz, 19 stycznia 2023 16:09

Zasłużony w upamiętnianiu przeszłości swojego regionu Adam Niebrzydowski został „Świadkiem Historii”. Burmistrz Jedwabnego został uhonorowany w XIII edycji nagrody IPN-u obok Barbary Sokólskiej, ks. Waldemara Sawickiego, Jana Litwińczuka, Augustowsko-Suwalskiego Towarzystwa Naukowego oraz 1. batalionu zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego.

1,2 promila u kierowcy TIR-a

mm cz, 19 stycznia 2023 13:32

Urwane koło, przez które doszło do kolizji, zdradziło pijanego kierowcę ciężarówki. Cudzoziemiec noc spędził na komendzie, a dziś ma usłyszeć zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości.

ZUS prosi o wstrzymywanie się ze składaniem wniosków na 500+

mm cz, 19 stycznia 2023 11:56

Osoby, którym ZUS aktualnie wypłaca świadczenie z programu „Rodzina 500+” nie powinny jeszcze składać wniosków na kolejny okres świadczeniowy – prosi ZUS. Przyjmowanie dokumentów rozpocznie od 1 lutego tego roku.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę