piątek, 22 marca 2019 napisz DONOS@

Luksusowe kampery do wynajęcia

Foto: Luksusowe kampery do wynajęcia
JJS pt, 08 marca 2019 13:59

Podróżujemy coraz częściej, ale nie wszędzie warto jechać własnym samochodem, a wybierając połączenia lotnicze wiele tracimy, nie mogąc zwiedzić po drodze wielu interesujących miejsc. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wypożyczenie kampera w łomżyńskiej firmie Autotramp. Dysponuje ona trzema nowoczesnymi kamperami, gwarantującymi nie tylko bezpieczną podróż indywidualnie wybranymi trasami po najpiękniejszych zakątkach Polski czy Europy, ale też komfortowe warunki do wypoczynku, bez konieczności rezerwowania noclegów. Dokonując rezerwacji do końca kwietnia można też sporo oszczędzić, bowiem firma udziela korzystnego rabatu na cały okres wynajmu samochodu.

Nowe utrudnienia na Zawadzkiej

Foto: Nowe utrudnienia na Zawadzkiej
cz pt, 08 marca 2019 13:40

W piątkowe południe drogowcy wyłączyli z ruchu jeden pas ruchu ul. Zawadzkiej prowadzący w kierunku ul. Sikorskiego, w okolicy zjazdu do Galerii Veneda. Utrudnienia w ruchu w tej części miasta magą potrwać nawet pięć miesięcy. Związane jest to z przebudową skrzyżowania, aby umożliwić wjazd do budowanego po drugiej stronie ul. Zawadzkiej nowego centrum handlowego.

NATO Week

Foto: NATO Week
cz pt, 08 marca 2019 11:20

9 marca 1999 r. Polska wstąpiła do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego. Od kilku lat w oddalonym o ok. 70 km od Łomży Orzyszu stacjonuje Wielonarodowa Batalionowa Grupa Bojowa NATO. Żołnierze z USA, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji współdziałają tu z żołnierzami 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej „na wschodniej flance NATO”. W środę na poligonie w Orzyszu odbyły się ćwiczenia wojskowe, które obserwowali m.in. Prezydent RP Andrzej Duda, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak i fotoreporter 4lomza.pl Marek Maliszewski.

Groźna kolizja

Foto: Groźna  kolizja
cz pt, 08 marca 2019 09:17

Trzy samochody osobowe zdarzyły się na skrzyżowaniu ul. Przykoszarowej z ul. Handlową. Na szczęście – jak podaje policja – nikomu z jadących w samochodach nic się nie stało. Przez około 45 minut zablokowany był ruch na tym odcinku ul. Przykoszarowej, bo samochody były znacząco uszkodzone.

To on stoi za porwaniem matki i dziecka

Foto: To on stoi za porwaniem matki i dziecka
cz pt, 08 marca 2019 09:01

Policja publikuje zdjęcia mężczyzny - męża uprowadzonej wczoraj w Białymstoku kobiety i jednocześnie ojca porwanego 3-letniego dziecka, który dzień wcześniej w Łomży wynajął samochód Citroen C4 Xara Picasso, do którego wciągnięto kobietę z dzieckiem. - Poszukujemy tego mężczyzny – podaje nadkomisarz Tomasz Krupa z KWP w Białymstoku. - Wszelkie informacje o tym gdzie może przebywać prosimy przekazywać pod numer alarmowy lub do najbliższej jednostki policji - apeluje.

Płoną Forty

Foto: Płoną Forty
cz pt, 08 marca 2019 08:47

Dwa razy wczorajszego wieczoru strażacy wyjeżdżali po pożarów suchych traw na fortach w Piątnicy. Najpierw zapalił się Fort nr 3, a ponad godzinę później Fort nr 2. Nikt nie ma wątpliwości, że były to podpalenia.

Bezpłatne „empeki” dla kobiet

Foto: Bezpłatne „empeki” dla kobiet
cz pt, 08 marca 2019 08:14

Dziś Dzień Kobiet, a więc w Łomży panie bezpłatnie mogą jeździć autobusami MPK. Zwolnienie z opłat dotyczy tylko przejazdów w granicach administracyjnych miasta.

Rynek nieruchomości w warmińsko-mazurskim. Ile zapłacisz za działki na Mazurach?

Foto: Rynek nieruchomości w warmińsko-mazurskim. Ile ...
JJS cz, 07 marca 2019 15:48

Nieruchomości w warmińsko-mazurskim należą do najatrakcyjniejszych, a zarazem najtańszych w Polsce. Ile zapłacisz za metr kwadratowy działki na Mazurach z własną linią brzegową?

Czarujący Dzień Kobiet z biznesmenkami i Paniami Domu

Foto: Czarujący Dzień Kobiet z biznesmenkami i Paniam...
mm cz, 07 marca 2019 15:00

Na dzień przed Dniem Kobiet wiceprezydent Andrzej Garlicki, prezes ŁSM Wojciech Michalak i dyrektor MOSiR Andrzej Modzelewski obdarowali kobiety prowadzące firmy w Łomży tulipanami. Do sali konferencyjnej budynku Parku Przemysłowego Łomża przybyło ok. 30 pań, prowadzących przedsięwzięcia gospodarcze z różnych dziedzin. Połączyło je poczucie solidarnej wspólnoty płci i świadomość, że może i więcej mówią niż mężczyźni, bo mają więcej na głowie. Nie tylko włosów i szykownych fryzur, ale przede wszystkim: codziennych obowiązków, związanych z prowadzeniem domu, gotowaniem, praniem i sprzątaniem, rodzeniem i wychowaniem dzieci oraz swoich mężów.

Porywacze w samochodzie na łomżyńskich numerach

Foto: Porywacze w samochodzie na łomżyńskich numerach
cz cz, 07 marca 2019 11:05

Dwóch sprawców poruszających się najprawdopodobniej ciemnozielonym citroenem C4 xsara picasso o numerze rejestracyjnym BL 60803... porwało i wywiozło z Białegostoku w kierunku zachodnim 25-letnią kobietę i jej 3-letnią córkę. Trwa policyjna obława. Policjanci proszą o wszelkie informacje w tej sprawie. Około 12.50 policja poinformowała o odnalezieniu poszukiwanego samochodu w Białymstoku. Jak się okazało auto było wypożyczone z Łomży.

Drogowcy wracają na Niemcewicza

cz cz, 07 marca 2019 08:25

Po zimowej przerwie wznowione zostały prace przy przebudowie ulicy Niemcewicza w Łomży. Obecnie wykonywane są chodniki i parkingi na odcinku pomiędzy ul. Małachowskiego i Przykoszarową, ale po niedzieli utrudnienia w ruchu będą znacznie większe. Od wtorku planowane jest rozpoczęcie frezowania nawierzchni jezdni na odcinku od ul. Małachowskiego do ul. Zawadzkiej, co sprawi, że dojazd do SP 10 będzie utrudniony przez pół roku.

Auto dachowało na Sikorskiego. Prowadził je młody kierowca.

Foto: Auto dachowało na Sikorskiego. Prowadził je mło...
mm śr, 06 marca 2019 20:53

Kierowca, który wczoraj wieczorem doprowadził do dachowania auta na ul. Gen. Władysława Sikorskiego w Łomży to młody człowiek, który prawo jazdy miał od czterech miesięcy. Mimo, że po zdarzeniu został zabrany do szpitala nie odniósł większych obrażeń. Zdaniem policjantów jechał zbyt szybko i dlatego na łuku wypadł z drogi.

Dyrektor kluczowego Departemantu

Foto: Dyrektor kluczowego Departemantu
cz śr, 06 marca 2019 17:11

Zbigniew Piotrowski z Łomży został dyrektorem Departamentu Infrastruktury i Transportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Były zastępca wójta gminy Piątnica wygrał otwarty i konkurencyjny konkurs na wolne stanowisko. Prace rozpoczął w tym tygodniu.

Trampoliny dla dzieci - czy warto?

Foto: Trampoliny dla dzieci - czy warto?
JJS śr, 06 marca 2019 16:39

Trampoliny zyskują coraz więcej zwolenników. Coraz częściej można je spotkać także nie tylko w ośrodkach sportowych, lecz także w przydomowych ogródkach i placach zabaw. Producenci trampolin proponują nie tylko ogromne place zabaw, lecz także mniejsze trampoliny ogrodowe, które pozwalają na letnie szaleństwa pod okiem rodziców.

Wielkopostny popiół na głowę i refleksja do głowy

Foto: Wielkopostny popiół na głowę i refleksja do głowy
cz śr, 06 marca 2019 14:00

Czas Wielkiego Postu to czas naprawiania relacji ze światem, z drugim człowiekiem i Chrystusem. 40 dni postu: od jadła, używek i pustych przyjemności jest to czas miłosiernej jałmużny i modlitwy, aby wyrzeczenia umacniały do walki ze „złym duchem”. „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” - mówili kapłani w łomżyńskiej Katedrze, posypując głowy setek wiernych popiołem ze spalonych, ubiegłorocznych palm wielkanocnych. Biskup Janusz Stepnowski, któremu głowę posypał pierwszy szarym prochem biskup senior Stanisław Stefanek (lat 82), przewodniczył mszy św. w koncelebrze i głosił klarowne kazanie o wielkopostnej pielgrzymce, służącej namysłowi do nawrócenia i wiary...

Fontanna i tężnia znowu droższe

Foto: Fontanna i tężnia znowu droższe
cz śr, 06 marca 2019 11:03

Już osiem razy w ciągu ponad półtora roku ratusz ogłaszał konkursy na wyłonienie firm, które mogłyby zbudować na terenie Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma w Łomży fontannę i tężnię solankową. Obie mają pojawić tu w ramach projektu rewitalizacji parku, na który w 2017 roku Łomża pozyskała niespełna 2 mln zł dofinansowania unijnego. Problem polega na tym, że oferowane przez wykonawców ceny są zdecydowanie wyższe niż limity ustalane przez władze miasta. Tym razem wycena fontanny była wyższa o niemal 50%, a tężni aż o 450% od kwoty jakie do zaoferowanie mieli miejscy urzędnicy.

Fałszywa pracownica MOPS ukradła kilka tysięcy

Foto: Fałszywa pracownica MOPS ukradła kilka tysięcy
cz śr, 06 marca 2019 09:56

Wczoraj rano do jednego z mieszkań w Łomży zapukała kobieta i podając się za pracownika socjalnego, pod pozorem konieczności wpłaty 500 zł w celu uzyskania 1000 zł zasiłku z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – wyłudziła pieniądze od 89-letniej mieszkanki miasta. - Wpuszczona do domu oszustka wyrażała troskę o stan zdrowia starszej kobiety i dopytywała o jej leczenie – wszystko po to, aby uśpić czujność starszej kobiety. Gdy seniorka wyjmowała pieniądze, kobieta chodziła po jej mieszkaniu, obserwując dokładnie gdzie odkłada kopertę z pieniędzmi, a gdy nadarzyła się okazja, zabrała ją i wyszła mówiąc, że za chwilę wróci, ale już nie wróciła… - opisuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży.

Dziś Środa Popielcowa - początek Wielkiego Postu

Foto: Dziś Środa Popielcowa - początek Wielkiego Postu
cz śr, 06 marca 2019 08:19

„Dobry Bóg daje nam taki dobry czas, abyśmy sobie o Nim przypomnieli, porzucili, to co złe i wybrali Go na nowo w naszym życiu” - piszą księża z parafii katedralnej na Środę Popielcową. Rozpoczyna ona w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu, czyli czterdziestodniowej pokuty. Ten dzień ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. W Popielec obowiązuje post ścisły.

Prof. Karski: Uważam, że mogę jeszcze wiele dobrego zrobić na poziomie unijnym

Foto: Prof. Karski: Uważam, że mogę jeszcze wiele dob...
cz śr, 06 marca 2019 08:06

Obecny europoseł prof. Karol Adam Karski będzie otwierał listę wyborczą partii Prawo i Sprawiedliwość w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego w północno-wschodniej Polsce. Tak jednomyślnie – na wniosek Prezesa Jarosława Kaczyńskiego - zdecydował Komitet Polityczny PiS. Prof. Karski pochodzi z Warszawy, ale mówi że „czuje się posłem Ziemi Łomżyńskiej”. - Daje się wiele dobrego zrobić dla tego miejsca – twierdzi, chwaląc „dobrą chemię współpracy” z posłem Lechem Kołakowskim.

Ponad 25 milionów na aktywizację 700 osób

cz wt, 05 marca 2019 17:00

W Łomży, ale także na terenie powiatów: łomżyńskiego, kolneńskiego, zambrowskiego, wysokomazowieckiego, oraz hajnowskiego, siemiatyckiego i gminy Boćki, powstaną CIS-y, czyli Centra Integracji Społecznej. Zarząd województwa podlaskiego podczas wtorkowego posiedzenia zdecydował o przyznaniu na projekt ich tworzenia 20 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę