czwartek, 16 sierpnia 2018 napisz DONOS@

Jak zaoszczędzić czas i być piękną?

Foto: Jak zaoszczędzić czas i być piękną?
JJS pt, 03 sierpnia 2018 13:02

Powszechnie uważa się, że bycie piękną wymaga wielkich poświęceń, szczególnie jeśli chodzi o czas potrzebny na wykonanie poszczególnych czynności, dzięki którym zyskujemy spektakularny wygląd. Jednak dzięki prostym rozwiązaniom możemy zyskać sporo czasu, który przeznaczymy na inne rzeczy, które musimy wykonać w ciągu dnia lub po prostu na małe przyjemności. Co nam pomoże zaoszczędzić czas przy dbaniu o swoją urodę?

Jak w 12 minut zaoszczędzić 500 zł na ubezpieczeniach

Foto: Jak w 12 minut zaoszczędzić 500 zł na ubezpiecz...
JJS pt, 03 sierpnia 2018 13:00

Polisa na życie jest formą zapewnienia rodzinie bezpieczeństwa finansowego w przypadku śmierci lub wypadku osoby ubezpieczonej. Towarzystwa kuszą coraz lepszymi i korzystniejszymi warunkami dla swoich klientów. Oferują elastyczny okres trwania ubezpieczenia, a jego sumę i zakres indywidualnie dopasowują do każdego klienta. Kwoty w poszczególnych firmach znacznie różnią się od siebie, są jednak sposoby na to, żeby zaoszczędzić na ubezpieczaniach spore kwoty.

Łomżyńska mistrzyni paraujeżdżenia potrzebuje konia

Foto: Łomżyńska mistrzyni paraujeżdżenia potrzebuje k...
cz pt, 03 sierpnia 2018 11:47

25-letnia amazonka Karolina Karwowska z Jedwabnego to absolwentka II LO w Łomży i SGGW w Warszawie. Złota medalistka Mistrzostw Polski w paraujeżdżeniu była na Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro 2016, a teraz ma nowy cel: Paraolimpiada w Tokio, do czego potrzeba konia. - Koń, którego potrzebuję, musi być dobrze wyszkolonym oraz posiadającym predyspozycje sportowe – tłumaczy mistrzyni. - Zrównoważony, cierpliwy, pracujący w sporcie. To duża inwestycja, a mnie, mimo, że skończyłam studia i pracuję, brakuje środków na kupno. Drodzy Kibice, Przyjaciele, Rodzino, Fani, Sympatycy, Obserwatorzy i wszyscy, których spotkałam na drodze: bardzo proszę Was wszystkich o wsparcie finansowe, bo psychiczne otrzymuję od Was ogromne i dlatego chcę walczyć dalej!

Pijani rowerzyści

cz pt, 03 sierpnia 2018 09:58

Prawie dwa promile alkoholu miał w sobie 45-letni mieszkaniec Łomży, który wczoraj po południu został złapany przez policjantów. Rowerzysta zainteresował ich, bo jechał rowerem po przejściu dla pieszych na ul. Nowogrodzkiej.

Duży może więcej?

Foto: Duży może więcej?
cz pt, 03 sierpnia 2018 09:25

Kierowcy ciężarówek często posądzani są, że mając większy samochód od innych, na drodze zachowują się tak, jakby chcieli pokazać, że mogą więcej niż inny. Czasami bezpośrednio to udowadniają. Nocą przekonał się o tym młody kierowca audi, który jadąc drogą Łomża – Zambrów „otarł się” z ciężarówką, która jechała w przeciwnym kierunku. Kierowca ciężarówki zjechał zbytnio na środek jezdni, a po kolizji z audi pojechał dalej jakby nic się nie stało.

Upału ciąg dalszy

Foto: Upału ciąg dalszy
cz pt, 03 sierpnia 2018 08:27

Przez trzy ostatnie dni temperatura powietrza w cieniu przekraczała 30°C. Na słońcu było jeszcze cieplej. Dziś ma być podobnie. Do wieczora obowiązuje ostrzenie przed upałami. Wydając je synoptycy nadali drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia. To oznacza, ze przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność i dostosowanie swoich planów do warunków pogodowych.

(…) czyli co Chrzanowski usunął z kodeksu karnego?

Foto: (…) czyli co Chrzanowski usunął z kodeksu karnego?
cz pt, 03 sierpnia 2018 07:51

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski z PiS publicznie zarzuca łomżyńskiemu posłowi Lechowi Kołakowskiemu z PiS działania niezgodne z prawem. Poseł bezprawia miał się dopuścić domagając się unieważnienia przetargu na sprzedaż miejskiej działki pod wielką rzeźnię bydła. - Za takie działania, za takie telefony wiele osób w Polsce było skazywanych – grzmiał w piątek prezydent. W środę podał nawet paragraf, z którego poseł mógłby być skazany na 3 lata więzienia. Cytując przepis wykropkował „(…)” maleńki fragment niekorzystny również dla niego.

Młody bocian wpadł do komina

Foto: Młody bocian wpadł do komina
mm cz, 02 sierpnia 2018 18:16

Młody, uczący się latać bocian wpadł do komina domu w Pniewie. Miejscowi strażacy wyciągnęli go z komina i w kartonie przekazali strażakom z PSP w Łomży.

Przed Bricomarche ludzie oddali krew dla strażaka Tomka

Foto: Przed Bricomarche ludzie oddali krew dla straża...
mm cz, 02 sierpnia 2018 17:15

29 ludzi oddawało bezinteresownie krew w krwiobusie podczas akcji „Zbieramy krew dla Polski”, jaką Polski Czerwony Krzyż organizował z Bricomarche w Łomży i Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy w donacji pamiętali o koledze Tomku, który po wypadku trzy tygodnie temu leży w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. - Tomek był dowódcą zmiany, na co dzień miał pod sobą aż 14 ludzi – opowiada młodszy aspirant Dariusz Jankowski (ma 39 lat, 9 lat w służbie i ponad 35 litrów ofiarowanej Polakom krwi). - Sumienny, odpowiedzialny, życzliwy, dobry kolega. Jestem pewien, że Tomek też byłby z nami tutaj, gdyby trzeba było oddać krew dla kolegi.

Leją asfalt na Zawadzkiej

Foto: Leją asfalt na Zawadzkiej
cz cz, 02 sierpnia 2018 16:25

Budowa kilometrowego przedłużenia dwujezdniowej ul. Zawadzkiej od skrzyżowania z ul. Przykoszarową do ronda na Szosie do Mężenina to największe tegoroczne przedsięwzięcie Łomży. Warta ok. 19 milionów złotych inwestycja, realizowana w większości z unijnej dotacji, zaczęła się wiosną i ma być ukończona jesienią. Teraz rozpoczęło się wylewanie pierwszej warstwy asfaltu na części nowej jezdni. - Stan zaawansowania prac przekroczył już półmetek – podaje Urząd Miejski w Łomży cytując słowa Andrzeja Garlickiego, zastępcy prezydenta ds. inwestycji.

Oszuści polują na staruszków

cz cz, 02 sierpnia 2018 15:19

Policjanci ostrzegają przez oszustami, którzy usiłują wyłudzić pieniądze od osób starszych. Dzisiaj działają w Zambrowie. Policjanci odnotowali trzy takie próby. - Ponownie legenda o wnuczku uczestniczącym w wypadku i konieczności wpłaty pieniędzy w celu uniknięcia odpowiedzialności – przekazują prosząc o ostrzeżenie mieszkańców.

Topiącego się 11-latka ratuje w rzece i na plaży mężczyzna

Foto: Topiącego się 11-latka ratuje w rzece i na plaż...
cz cz, 02 sierpnia 2018 14:35

- Na plaży nad Narwią jest teraz niebezpieczniej: w poprzednim tygodniu widziałam, jak 11-latek topił się w rzece, przyszedł z babcią, a wszedł za starszym bratem do wody – opowiada wzburzona Ewelina Tolak, mama 7-latka i 4-letnich bliźniaków, z którymi co dwa, trzy dni spędza letni czas na plaży miejskiej przy nowym moście w Łomży. Na pasie jasnego piasku przy brzegu i na soczyście zielonej trawie dookoła w słoneczne i upalne południe 2. sierpnia, w czwartek, wypoczywa około 80 ludzi, w tym w ponad połowie to dzieci i nastolatki. - Z początku nie zauważyłam, że chłopiec się topi. Na szczęście, mężczyzna, który był w rzece z dziećmi, zauważył chłopca i zaczął wyciągać na brzeg. Uratowany 11-latek krztusił się wodą na brzegu. Miasto, MOSiR czy prezydent muszą coś robić, a nie zrzucać z siebie odpowiedzialność za brak ratowników. Czekają, aż zdarzy się tragedia!

Zacny obywatel się zdenerwował na... kolejkę w ratuszu

Foto: Zacny obywatel się zdenerwował na... kolejkę w ...
cz cz, 02 sierpnia 2018 08:58

Nie chce podawać nazwiska, ale jest znany, bo należy do „grupy władzy”. Niedawno musiał, jak każdy zwykły mieszkaniec, zarejestrować samochód w Urzędzie Miejskim. - Trzy dni go rejestrowałem, a po miesiącu jak chciałem się dowiedzieć, czy jest dowód rejestracyjny, to po godz. 9. nie było już numerków. Tam w korytarzyku ludzie po 5 godzin czekają. Ten Urząd działa czy nie działa – zżymał się. - Obsługą petentów zajmują się dwie osoby. Wydawane są krocie na promocję, ale najlepsza byłaby wówczas, gdyby ludzie w Urzędzie byli szybko obsługiwani. Po tygodniu namysłu ratusz odpowiedział, że winny jest... CEPiK 2.0.

Wybierasz się na wesele znajomych? Sprawdź najnowsze trendy makijażowe w tym sezonie!

Foto: Wybierasz się na wesele znajomych? Sprawdź najn...
JJS cz, 02 sierpnia 2018 08:47

Letnie miesiące to tradycyjnie już okres hucznych ślubów i wesel. Pogodna aura, słońce i wspaniałe okoliczności przyrody sprzyjają powiedzeniu „tak”. Jeżeli przed Tobą wesele znajomych i szukasz pomysłów na makijażowy look, zapoznaj się z tegorocznymi trendami.

Pijani na drogach

Foto: Pijani na drogach
cz cz, 02 sierpnia 2018 08:23

8 nietrzeźwych kierowców zatrzymali podczas wczorajszej wzmożonej akcji policjanci na terenie województwa podlaskiego. Nietrzeźwym rekordzistą okazał się 37-letni mieszkaniec Grajewa. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj po godzinie 21., gdy mając w sobie blisko 3 promile alkoholu skuterem jechał przez miasto.

Dachowanie w Elżbiecinie

Foto: Dachowanie w Elżbiecinie
mm śr, 01 sierpnia 2018 19:49

Osobowy bus dachował w Elżbiecinie na drodze krajowej nr. 64. Autem jechał tylko kierowca, który po opatrzeniu przez pogotowie ratunkowe został zwolniony do domu. W tym, miejscu ruch odbywa się wahadłowo.

Łomżyniacy oddają hołd Powstaniu Warszawskiemu 1944

Foto: Łomżyniacy oddają hołd Powstaniu Warszawskiemu ...
cz śr, 01 sierpnia 2018 18:01

Grupa młodzieży upamiętniła na Starym Rynku w Łomży 74. rocznicę wywołania w stolicy okupowanej Polski Powstania Warszawskiego. Pośrodku pierzei wschodniej stanęli twarzą do palącego słońca w pozycji na baczność z flagami Polski biało-czerwonymi i zielonymi ONR-u, po lewej stronie mając długi i szeroki banner biało-czerwony z czarnym napisem: „Powstanie Warszawskie 63 dni chwały – pamiętamy”, a po prawej także biało-czerwony materiał z herbem Polski i herbem Łomży. O godzinie 17. na pamiątkę godziny W w Warszawie 1944, wyła syrena alarmowa, po czym młodzi skandowali: „Cześć i chwała Bohaterom”, „Narodowe Siły Zbrojne”, „Niech żyje Armia Krajowa”. Przemówienie o roli powstania wygłosił Paweł Zawistowski, potem zebrani ustawili się w znak PW.

Powstaniec warszawski z Łomży

Foto: Powstaniec warszawski z Łomży
cz śr, 01 sierpnia 2018 17:27

Dziś major Mieczysław Bruszewski ma 95 lat. Jest jedynym żyjącym z Łomży żołnierzem Powstania Warszawskiego. Godzina W zastała go 1. sierpnia 1944 w podziemnej drukarni przy Rynku Starego Miasta w Warszawie. Za udział w zrywie niepodległościowym Polaków, bohatersko walczących z Niemcami, otrzymał order Virtuti Militari, natomiast po wojnie 8 lat cierpiał w komunistycznych więzieniach, skąd wyszedł dopiero w 1957. Z Łomży i okolic pochodziło około 100 powstańców, 27 urodziło się w przedwojennym powiecie łomżyńskim, 15 było z Łomżą związanych. Odeszli...

Wypadek koło Zambrowa

Foto: Wypadek koło Zambrowa
cz śr, 01 sierpnia 2018 10:52

Zablokowana jest droga krajowa nr 63 na odcinku Zambrów – Czyżew. Na wysokości miejscowości Chmiele - Pogorzele, ok. 7 km za Zambrowem, ciężarówka przewraca trzodę chlewną przewróciła się do rowu.

PiS wojna o... rzeźnię?

Foto: PiS wojna o... rzeźnię?
cz śr, 01 sierpnia 2018 10:16

Sytuacja polityczna w Łomży pełna jest napięć. Rządząca partia rozdzierana jest wewnętrznie, a efekty rywalizacji co jakiś czas wypływają na światło dzienne. Dobitnym przykładem tego było odwołanie wiceprezydent na miesiąc przed wyznaczeniem jej jako oficjalnej kandydatki PiS na nowego prezydenta miasta. Później w ramach partyjnej bijatyki prezydent nie przyszedł na oficjalne uroczystości policyjne... Teraz ujawniła się kolejna odsłona konfliktu, przy okazji przetargu na sprzedaż miejskiej działki pod wielka rzeźnię bydła. Prezydent z PiS zarzuca posłowi z PiS bezprawne działania... i podaje paragraf z karą do 3 lat pobawienia wolności.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę