czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Bezrobotnych nadal ubywa

cz śr, 04 października 2017 09:17

We wrześniu 2017 roku pracę podjęło 376 osób bezrobotnych tj. o 98 więcej niż w sierpniu. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu września 2017 roku wyniosła 4039 osób, co oznacza, że w ciągu roku spadła o 16,9%. W porównaniu do stanu na koniec sierpnia we wrześniu liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 79 osób. Mniej zarejestrowanych bezrobotnych w regionie było jedynie przez kilka miesięcy w 2008 roku.

Nowe tablice przy zabytkach na 4 szlakach historii Łomży

Foto: Nowe tablice przy zabytkach na 4 szlakach histo...
cz śr, 04 października 2017 08:14

- 36 tablic z krótkimi opisami obiektów historycznych po polsku i angielsku stanie do końca roku w Łomży – zapowiada Przemysław Karwowski, malarz i scenograf, który projektował, jak wyglądać mają tablice informacyjne na czarnym, stylizowanym słupku. Pierwsze trzy znalazły się na szlaku dziedzictwa mazowieckiego i stanęły na Starym Rynku: prawie na rogu najstarszych uliczek miasta, Farnej i Długiej, oraz naprzeciw hali targowej, z notami o starym, nieistniejącym, i nowym ratuszu. - Inicjatywa adresowana jest nie tylko do turystów, ale i mieszkańców Łomży – wyjaśnia plastyk. - Dzięki temu, dowiedzą się więcej o miejscach i budowlach, jakie tu powstały na przestrzeni 600 lat.

Wypadek w Kupiskach

Foto: Wypadek w Kupiskach
cz wt, 03 października 2017 15:35

Bus z osobowym fordem zderzył się czołowo w Starych Kupiskach na drodze wojewódzkiej nr 645 prowadzącej z Łomży do Nowogrodu. Do wypadku doszło tuż przed godz. 15. Na miejscu pracują służby: pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja. Ruch jest utrudniony - samochody miejsce wypadku objeżdżając bocznymi drogami.

My decydujemy, Tesco pomaga

Foto: My decydujemy, Tesco pomaga
cz wt, 03 października 2017 15:23

Do końca października klienci sklepów Tesco przy okazji zakupów mą decydować jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. W Łomży i okolicy o grant w wysokości 5 tysięcy złotych konkurują ze sobą: Stowarzyszenie Przyjaciół Kardiochirurgii oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie „Pomocna Dłoń”. Jedna z nich otrzyma pieniądze na realizację swojego pomysłu.

Zbliżał ołtarz do mieszkania parafianina

Foto: Zbliżał ołtarz do mieszkania parafianina
cz wt, 03 października 2017 14:59

- Pod powłoką twardości krył się wrażliwy człowiek – wspominał ks. bp Janusz Stepnowski zmarłego ks. inf. Henryka Jankowskiego. Ordynariusz Łomżyński przewodniczył Mszy świętej pogrzebowej zmarłego w czwartek w wieku 81 lat byłego wieloletniego proboszcza parafii pw. św. Brunona z Kwerfurtu. W ostatniej drodze księdzu infułatowi towarzyszyło kilkaset osób – księży, wiernych z parafii i mieszkańców Łomży oraz okolic, gdzie wybudował cztery kościoły.

Potrzebna jest pełna modernizacja drogi do Śniadowa

Foto: Potrzebna jest pełna modernizacja drogi do Śnia...
cz wt, 03 października 2017 10:22

Mieszkańcy gminy Śniadowo nie chcą łatania drogi do Łomży, a wykonania w pełnym zakresie jej planowanej od lat modernizacji. Taki wniosek płynie w wieczornego spotkania władz gminy i mieszkańców ze Stefanem Krajewskim członkiem zarządu województwa podlaskiego. Mieszkańców Śniadowa wspierali także lokalni politycy, w tym radni województwa, domagając od zarządu województwa równego traktowania wszystkich regionów i dróg.

Bon edukacyjny w zasięgu ręki, ale jeszcze nie teraz

cz wt, 03 października 2017 09:36

Nadal nie wiadomo, kiedy ruszy rekrutacja ludzi, chcących skorzystać z dofinansowania unijnego do 24 tysięcy zł na studia podyplomowe, szkolenia zawodowe czy kursy językowe oraz informatyczne. - My nie rekrutujemy, udzielamy informacji o warunkach udziału mieszkańców w projekcie. Czekamy na wyniki negocjacji lidera, tj. Urzędu Miejskiego w Łomży z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Białymstoku – mówi Edyta Zawojska, naczelnik wydziału promocji starostwa przy Szosie Zambrowskiej w Łomży. - Mamy nadzieję, że wnioski o dofinansowanie z projektu będziemy mogli przyjmować jeszcze w październiku, gdy zakończą się rozmowy z WUP – przekazuje inspektor Łukasz Czech z ratusza.

Chcieli ukraść bankomat

Foto: Chcieli ukraść bankomat
cz wt, 03 października 2017 08:49

Nocą nieznani jeszcze sprawcy usiłowali włamać się do bankomatu przy Galerii Łomża. Prawdopodobnie nie udało im się dostać do kasetki z pieniędzmi. Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży potwierdza te informacje. - Ustalamy okoliczności i szukamy sprawców usiłowania włamania – mówi.

MPEC znowu grzeje

Foto: MPEC znowu grzeje
cz wt, 03 października 2017 08:24

Tuż przed północą awaria sieci ciepłowniczej na terenie ciepłowni miejskiej została usuniętą – informowało Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży. Do mieszkań znowu popłynął tzw. czynnik grzewczy, a to sprawiło, że nad ranem w kranach była już cieplejsza woda.

Oszuści „na bankiera”

Foto: Oszuści „na bankiera”
cz pon, 02 października 2017 16:23

Telefoniczni oszuści po raz kolejny modyfikują metodę wyłudzania od ludzi pieniędzy. Kiedyś oszukiwali „na wnuczka”, niedawno „na policjanta”, a teraz działają „na bankiera”. - Do starszej mieszkanki Łomży zadzwonił rzekomy pracownik banku, pod pretekstem weryfikacji konta próbował wyłudzić dane do konta – ostrzega Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży.

Proboszcz Henryk Jankowski (+81) w pamięci Łomżycy

Foto: Proboszcz Henryk Jankowski (+81) w pamięci Łomżycy
cz pon, 02 października 2017 15:52

Kilkaset osób w niedzielę odwiedziło Zmarłego Księdza Infułata Henryka Jankowskiego, którego ciało w otwartej trumnie na wysokim katafalku górowało w mroku dolnego kościoła św. Brunona na Łomżycy. Ponad 100 osób zgromadziło się w Godzinie Miłosierdzia, ażeby modlić się w intencji zbawienia „wielkiego budowniczego”, jak określają Go z sympatią parafianie. Wielkiego: w latach komuny podjął się budowy od podstaw świątyni, której wieża góruje przy ul. Wojska Polskiego nad Łomżycą, oraz zbudował kościoły w Kupiskach, przy Poznańskiej i na cmentarzu parafialnym przy drodze na Ostrołękę, gdzie we wtorek po mszy o godzinie 11. spocznie na wieki. Ludzie doceniają Jego zdolności organizatorskie, dar przekonywania, poświęcenie życia parafii i talent spowiednika.

Roboty drogowe droższe niż planowano

Foto: Roboty drogowe droższe niż planowano
cz pon, 02 października 2017 14:30

O blisko 3 miliony złotych więcej niż planowały wydać władze miasta chcą najtańsi wykonawcy, którzy złożyli oferty na budowę przedłużenia dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej do Szosy do Mężenina, oraz rozbudowę ulicy Nowogrodzkiej. Koperty z ofertami w poniedziałek otwarto w ratuszu. Na realizację obu zadań chciano wydać niespełna 23 mln zł, przy czym na realizację tych inwestycji miasto pozyskało ok. 22 mln zł unijnej dotacji. Jeśli władze miasta zwiększą środki własne i podpiszą umowy z wykonawcami, obie drogi mają być gotowe za rok.

Modowa Przygoda dla panów w Bursztynowej

Foto: Modowa Przygoda dla panów w Bursztynowej
JJS pon, 02 października 2017 13:49

Galeria Bursztynowa ogłosiła casting dla panów do udziału w akcji modowej. Panowie będą mieli okazję stanąć przed obiektywem aparatu i zaprezentować stylizacje na jesień i zimę. Dodatkowo uczestnicy wezmą udział w konkursie, w którym do wygrania będzie 500 zł na zakupy.

Kolizyjna niedziela

cz pon, 02 października 2017 12:22

23 dowody rejestracyjne zabrali kierowcom przez weekend policjanci z Łomży. Powody były różne od braku okresowych przeglądów technicznych po uszkodzenia samochód w wyniku kolizji. Tych było wyjątkowo dużo.

Prezydencki doradca odszedł

Foto: Prezydencki doradca odszedł
cz pon, 02 października 2017 12:09

Dariusz Budrowski nie jest już etatowym doradcą prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Funkcję pełnił od połowy stycznia do 22. września. Jak podaje Łukasz Czech z ratusza Budrowski złożył podanie o rozwiązanie umowy o pracę.

Działkowcy strzeżcie się... nawzajem

cz pon, 02 października 2017 09:58

Powoli kończy się sezon odwiedzin terenów ogródków działkowych. Jak co roku, nastąpi kilkumiesięczny okres uśpienia. Niestety, nie jest to „martwy” sezon dla wandali i amatorów cudzej własności, którzy, zwłaszcza w tym czasie, wykorzystują wielotygodniową nieobecność gospodarzy na posesjach – przypominają łomżyńscy policjanci i apelują o należyte zabezpieczanie altanek i pozostawianych w nich sprzętów, oraz „sąsiedzką czujność”.

Zacznie padać

cz pon, 02 października 2017 08:45

Dziś jeszcze przeważnie słonecznie, ale synoptycy zapowiadają zmianę pogody. Nocą nad region mają nadciągnąć chmury z których zacznie padać. Pochmurnie i deszczowo ma być co najmniej do końca tygodnia.

Awaria w ciepłowni

Foto: Awaria w ciepłowni
cz nie, 01 października 2017 14:59

Większość mieszkańców Łomży powinna się przygotować, że w poniedziałek nie będzie ani ciepłych kaloryferów ani ciepłej wody w kranie. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które dostarcza tzw. czynnik grzewczy dla ponad 40 tysięcy łomżan poinformowało, że z powodu awarii nastąpi przerwa w zasilaniu.

„Hala Kultury” przeszła z rezerwy na listę do realizacji

Foto: „Hala Kultury” przeszła z rezerwy na listę do r...
cz pt, 29 września 2017 16:21

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zwiększyło pulę środków z konkursu na unijne dotacje na „Ochronę dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury” wydłużając opublikowaną przed tygodniem listę projektów dotowanych z 17 do 25. W tym konkursie władze miasta zabiegały o pieniądze na remont zabytkowej Hali Targowej na Starym Rynku. Łomżyński projekt jest na 23 miejscu i właśnie załapał się do dofinansowania.

Rolnik, który przekazał gospodarstwo innemu rolnikowi może składać wniosek o wsparcie

Foto: Rolnik, który przekazał gospodarstwo innemu rol...
cz pt, 29 września 2017 15:13

Podlaski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, iż od 25 września do 24 października 2017 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 6.5 "Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi". Jak podaje Dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR - Wiesław Tadeusz Grzymała, pomoc może być przyznana osobie fizycznej, która spełnia następujące warunki:

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0