piątek, 19 lipca 2019 napisz DONOS@

Noworodek porzucony w Gawrychach

Foto: Noworodek porzucony w Gawrychach
cz pon, 08 lipca 2019 12:52

Tragicznego odkrycia dokonano w Gawrychach koło Zbójnej. W pojemniku w ogrodzie znaleziono zwłoki noworodka. Śledztwo w sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Łomży. Ze wstępnych ustaleń wynika, że noworodek po porodzie został pozostawiony bez należytej opieki i porzucony.

Na Łomżycy woda nadal nie nadaje się do picia

Foto: Na Łomżycy woda nadal nie nadaje się do picia
cz pon, 08 lipca 2019 10:03

- Sytuacja się poprawia, ale nadal w trzech próbkach wody pobranej z rejonie osiedla Łomżyca stwierdzono przekroczenia dopuszczalnych norm zanieczyszczenia wody – mówi Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. Od tygodnia w wodzie z miejskich wodociągów są groźne dla zdrowia bakterie z grupy coli. W tej części miasta woda nie nadaje się do spożycia, a w pozostałych rejonach przez jej spożyciem zaleca się przegotowanie wody.

Tężni w Parku nie będzie, ale place zabaw będą budowane

cz pon, 08 lipca 2019 09:16

Po latach zapowiadania, że będzie, władze miasta rezygnują z budowy tężni solankowej w Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma. Miała powstać w ramach prowadzonej rewitalizacji parku, ale oferowane od niemal dwóch lat ceny jest budowy przekraczają możliwości finansowe Łomży. Udało się natomiast znaleźć wykonawcę dwóch placów zabaw, które mają stanąć w południowej części Parku. Firma z Kocka zaoferowała się wykonać je za mniej niż chciano zapłacić.

Mało letnia pogoda

Foto: Mało letnia pogoda
cz pon, 08 lipca 2019 08:26

Na zmianę słońce i chmury, temperatura maksymalna 19°C, a do tego wiatr umiarkowany, okresami dość silny, który sprawi, że odczuwać będziemy znacznie niższą temperaturę niż wskazania na termometrach. Podobnie ma być jutro i... do końca tygodnia. Póki co synoptycy nie zapowiadają większych zmian.

Biskup wzywa do modlitwy za radnych miasta

Foto: Biskup wzywa do modlitwy za radnych miasta
cz pon, 08 lipca 2019 08:01

„Módlmy się za radnych Rady Miasta Łomża, którzy zostali wybrani do troski o dobro wspólne mieszkańców Łomży, by podejmowali decyzje służące trzeźwości” to wezwanie jakie wznosili księża podczas niedzielnych modlitw w kościołach Łomży. Biskup Tadeusz Bronakowski prosi o modlitwę w intencji nie zwiększania przez Radnych liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu w Łomży. Decyzja ma zapaść w najbliższą środę.

Wypadek w Piątnicy

Foto: Wypadek w Piątnicy
mm nie, 07 lipca 2019 00:33

Dwa samochody osobowe zderzyły się czołowo tuż przed północą na drodze krajowej 64 przy fortach w Piątnicy. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Zginął w płomieniach

Foto: Zginął w płomieniach
mm so, 06 lipca 2019 12:28

We wsi Żebry gmina Śniadowo mężczyzna zginał w płomieniach Ogień w murowanej piętrówce wybuchł kilkanaście minut po 11.

Sonarol ufunduje stypendia studentom PWSIiP

Foto: Sonarol ufunduje stypendia studentom PWSIiP
cz pt, 05 lipca 2019 16:22

Firma Sonarol została fundatorem comiesięcznych stypendiów, które trafią do najlepszych studentów kierunków inżynierskich w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. To efekt podpisanego pomiędzy instytucjami porozumienia, w którym strony deklarują „promocję absolwentów PWSIiP na rynku pracy”.

Ghostwriter albo tzw. autor-widmo. Kim jest i czym się zajmuje?

Foto: Ghostwriter albo tzw. autor-widmo. Kim jest i c...
JJS pt, 05 lipca 2019 14:35

Choć z efektami pracy ghostwriterów spotykamy się właściwie na każdym kroku, nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z ich istnienia. Nawet te osoby, które wiedzą, kim jest ghostwriter, często nie mają pojęcia, jakimi konkretnie zadaniami się on zajmuje. Warto więc powiedzieć kilka słów na temat jego pracy i wyjaśnić, jakie zlecenia przyjmuje, kto najczęściej korzysta z jego usług oraz ile one kosztują. W tym tekście odpowiadamy na powyższe pytania oraz wyjaśniamy, co na temat pracy ghostwritera mówią obowiązujące w naszym kraju przepisy.

Zmiana w Radzie Powiatu Łomżyńskiego

Foto: Zmiana w Radzie Powiatu Łomżyńskiego
cz pt, 05 lipca 2019 14:21

Komisarz Wyborczy w Łomży Jan Leszczewski stwierdził wygaśnięcie mandatu radnego wybranego do Rady Powiatu Łomżyńskiego. To formalna decyzja, która po śmieci Edward Łady, pozwoli na obsadzenie zwolnionego miejsca w samorządzie.

Drogi remont Wojska Polskiego

Foto: Drogi remont  Wojska Polskiego
cz pt, 05 lipca 2019 13:49

Jeszcze w te wakacje miałby rozpocząć się remontu odcinak ulicy Wojska Polskiego od skrzyżowania z ul. Gen. Władysława Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Polową. To 740 metrów jednej z najważniejszych ulicy Łomży. Na zadanie władze miasta przeznaczyły 6,8 mln zł, ale trzy złożone oferty są droższe - od 7,5 mln zł do 10,3 mln zł. Jak się okazuje, w trakcie remontu Wojska Polskiego jadące nią codziennie TIRy do i z państw nadbałtyckich, mają omijać remontowany odcinek jadąc ul. Nowogrodzką.

Pieszy pod policyjną kontrolą

cz pt, 05 lipca 2019 12:23

Kierowcy, piesi i rowerzyści łamią w Łomży przepisy ruchu drogowe. Świadczą o tym wypadki i kolizje do których dochodziło także w ostatnich dniach, ale i wyniki wczorajszej akcji, w trakcie której szczególną uwagę zwracano na zachowania w okolicach przejść dla pieszych. Jak informuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży policjanci ujawnili 18 wykroczeń.

Domki na wieży czekają na lokatorów

Foto: Domki na wieży czekają na lokatorów
cz pt, 05 lipca 2019 11:33

Krzysztof Jadacki codziennie rano i wieczorem, z pomocą sznurka do suszenia bielizny, wciąga na kilkumetrową wieżę głośnik. Odtwarza on odgłosy pary lęgowej jerzyków. W ten sposób chce zainteresować ptaki zbudowaną na skraju Parku Jana Pawła II wieżą z budkami do jerzyków. - To był mój pomysł na budżet obywatelski 2017 rok. Zdobyłem prawie 900 głosów. (…) Pieniądze wydane, a jeżeli one się nie zagnieżdżą, to będzie to zmarnowane – mówi. Póki co wieża z kilkudziesięcioma „domkami” dla jerzyków, za 27 tysięcy złotych, stoi pusta. - Za późno rozpoczęło się wabienie ptaków – ocenia pan Krzysztof.

Trochę popada

cz pt, 05 lipca 2019 08:04

Ranek powitał chmurami i niewielkimi opadami deszczu. Synoptycy zapowiadają, ze taka pogoda utrzyma się przez kilka godzin. Po południu postępujące mają być większe przejaśnienia i rozpogodzenia, a opady deszczu będą zanikać. Jak na lato to chłodno - temperatura maksymalna do 17°C.

Kolizja na Zawadzkiej

Foto: Kolizja na Zawadzkiej
cz cz, 04 lipca 2019 14:50

Zatrzymujące się przed przejściem dla pieszych audi zostało uderzone z tyłu przez mercedesa. Siła uderzenia była tak duża, że audi przejechało przez przejście i zatrzymało się na hydrancie. Na szczęście nie ucierpieli przechodnie, ani kierowcy.

Dług miasta przebije 150 milionów

Foto: Dług miasta przebije 150 milionów
cz cz, 04 lipca 2019 12:23

Na koniec 2010 roku Łomża miała mniej niż 50 milionów złotych długu. Na koniec 2020 roku miejski dług przekroczy 150 milionów złotych. Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rada Miejska Łomży dopisała w WPF do długu miasta dodatkowe 15 milionów złotych kredytu, który ma być wzięty w przyszłym roku.

Pijany jechał zygzakiem

cz cz, 04 lipca 2019 10:56

Kierowca jeepa widząc nadjeżdżający z przeciwnego kierunku pojazd musiał zjechać na pobocze aby uniknąć czołowego zderzenia. Podejrzewał. że jadący zygzakiem kierowca renault może być, dlatego wezwał policję, ale jeszcze przed jej przyjazdem, sam zatrzymała pijanego.

Alkoholowy biznes wart dziesiątki milionów

Foto: Alkoholowy biznes wart dziesiątki milionów
cz cz, 04 lipca 2019 09:21

Wartość sprzedaży napojów alkoholowych w Łomży w 2018 r. - według oficjalnych danych Urzędu Miejskiego – wyniosła niemal 65 milionów złotych. Kwota jest o ponad 4,5 mln zł wyższa niż w 2017 roku. Gro pieniędzy na alkohol mieszkańcy wydają w sklepach. Do gastronomii trafiło w sumie niespełna 3,5 mln zł. Średnio każdy z mieszkańców miasta – wliczając w to niemowlęta, starców i abstynentów - w ubiegłym roku na alkohol musiał wydać ponad tysiąc złotych.

„Sąsiedzi” pomogli

Foto: „Sąsiedzi” pomogli
cz śr, 03 lipca 2019 18:24

Południowy fasada dawnego pałacyku rodziny Lutosławskich w Drozdowie zyskała nowy blask. Udało się dzięki środkom unijnym pozyskanym przez Muzeum Przyrody w Drozdowie na inwestycje na rzecz rozwoju lokalnego, w ramach LGD Stowarzyszenie „Sąsiedzi”.

Chłopiec z hulajnogą potrącony na pasach

Foto: Chłopiec z hulajnogą potrącony na pasach
cz śr, 03 lipca 2019 17:36

Na przejściu dla pieszych przez aleję Piłsudskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Reymonta, samochód osobowy potrącił małego chłopca z hulajnogą. Dziecko zostało zabrane do szpitala.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę