Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 25 stycznia 2022 napisz DONOS@
211220123502.png

Materac dla niej i dla niego - czyli jak wybrać wspólny materac

JJS pt, 14 stycznia 2022 09:43

Nie da się ukryć, że wybór optymalnego materaca to bardzo problematyczna kwestia. Należy wziąć bowiem pod uwagę kilka aspektów, które z praktycznego punktu widzenia mają szczególne znaczenie. Jakie problemy w przypadku materacy dla dwóch osób występują najczęściej? Jakimi aspektami kierować się podczas wyboru materaca dla par? Co powinniśmy wiedzieć o twardości materaca? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Czym jest piwo?

JJS pt, 14 stycznia 2022 09:25

W Europie Środkowej używa się takich słów jak "bière" (Francja), "birra" (Włochy) lub "beer" (Zjednoczone Królestwo). Mówi się, że słowo to dostało się do języka niemieckiego za pośrednictwem wulgarnej łaciny, gdzie "biber" oznaczało "pić" (po łacinie "bibere"). Piwo lub złoty trunek. Najważniejsze, że smakuje dobrze. Chcesz wiedzieć, jak powstaje piwo? Czytaj dalej.

Kolczyki ze złota - dobry prezent na każdą okazje

JJS pt, 14 stycznia 2022 08:38

Piękne kolczyki złote to rodzaj biżuterii, który z pewnością spodoba się każdemu. Z pewnością jedną z największych zalet jest bogaty wybór kolczyków wykonanych ze złota. Obecnie na rynku można znaleźć nie tylko duże modele, ale również i te mniejsze, których wygląd jest bardziej delikatny. Można znaleźć złote kolczyki koła, wiszące, a także takie, które ściśle przylegają do ucha. Na co zwrócić zatem uwagę przy wyborze kolczyków i innej biżuterii ze złota dla siebie? Dlaczego warto jest posiadać złote kolczyki i złotą biżuterię? Gdzie można znaleźć piękną złotą biżuterię, aby mieć pewność co do materiału jej wykonania?

Zmarł Kapłan "Solidarności" Ksiądz Janusz Kubrak (+ 74)

mm cz, 13 stycznia 2022 16:45

- Ksiądz Janusz Kubrak był niekwestionowanym opiekunem i wiernym przyjacielem łomżyńskiej "Solidarności" - mówi o Zmarłym 12. stycznia Kapłanie Henryk Piekarski, przewodniczący NSZZ Solidarność w Łomży. - Ksiądz Janusz był w latach 1966-68 w jednostce wojskowej dla kleryków w Bartoszycach z ks. Jerzym Popiełuszko. Myślę, że na patriotyczną postawę naszego Przyjaciela wpłynęło wychowanie w domu rodzinnym i młodzieńcza przyjaźń z Błogosławionym Księdzem z Żoliborza. W żoliborskim kościele widziałem na jednym zdjęciu ks. Popiełuszko z ks. Kubrakiem.

Nadciąga wichura

mm cz, 13 stycznia 2022 16:12

W nocy nad region nadciągnie silny wiatr. Jak prognozuje IMGW w porywach lokalnie może osiągać nawet 100 km/h. Wydano ostrzeżenie, a Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS z alertem.

Kolizja na Szosie Zambrowskiej

mm cz, 13 stycznia 2022 15:35

Dwa samochody osobowe zderzyły się na ul. Szosa Zambrowska. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, ale sprawca ukarany został mandatem 1100 zł.

Wniosek o odwołanie Andrzeja Grzymały, wiceprzewodniczącego Rady Miasta

mm cz, 13 stycznia 2022 13:14

Sześciu radnych podpisało wniosek o odwołanie Andrzeja Grzymały z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Głosowanie ma odbyć się na najbliższej sesji, która odbędzie się 19 stycznia 2022 roku.

Pijany 74-latek szalał po trawniku

mm cz, 13 stycznia 2022 12:01

Kierowca BMW przejechał przez żywopłot, jeździł po trawniku, a potem uderzył w blok mieszkalny. Okazało się, że był pijany.

Śliski poranek

mm cz, 13 stycznia 2022 10:56

Do dwóch kolizji doszło rano na ulicach powiatu łomżyńskiego. Nikt nie został ranny, ale w obu przypadkach źródłem problemów na drodze była poranna śliskość.

Wzrasta koszt rewitalizacji Starego Rynku

mm śr, 12 stycznia 2022 20:55

Piętrzą się problemy z rewitalizacją Starego Rynku. Po rozwiązaniu umowy z dotychczasowym wykonawcą Ratusz ogłosił nowy przetarg. Dziś otwarto oferty i okazało się, że najtańsza propozycja jest o ponad 1,2 mln zł wyższa od środków zarezerwowanych w budżecie.

Uwaga na gołoledź

mm śr, 12 stycznia 2022 19:31

Nadchodzi ocieplenie. W nocy ze środy na czwartek nad region nadciągnie ocieplenie, które w fazie przejściowej wiąże się z gołoledzią. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne aktualne do czwartkowego poranka.

Nowa droga do Kozik

mm śr, 12 stycznia 2022 15:41

„Droga poprawiła nam bezpieczeństwo w ruchu drogowym jak i polepszyła standard życia mieszkańcom” - mówili zgodnie mieszkańcy Kozik k/ Łomży Grzegorz Podgórski i jednocześnie Przewodniczący Rady Gminy Śniadowo oraz sołtys Kozik Adam Piórkowski podczas otwarcia drogi łączącej Koziki z drogą wojewódzką 677.

Zmiany w zasiłkach chorobowych

mm śr, 12 stycznia 2022 11:52

Od 1. stycznia weszły nowe przepisy, które wprowadzają kilka zmian w zasiłku chorobowym. Zmieniły się zasady liczenia długości „chorobowego”. Obecnie, bez względu na rodzaj choroby, sumują się wszystkie zwolnienia lekarskie, jeśli nie wystąpi pomiędzy nimi przerwa przekraczająca 60 dni.

Rok 2021 w policyjnych statystykach

mm śr, 12 stycznia 2022 11:21

W minionym roku, w wypadkach na łomżyńskich drogach, zginęło 7 osób, to mniej niż w 2020 roku. Więcej natomiast policjanci zatrzymali pijanych kierowców. Aż 359 kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Taśma pakowa – must have każdego magazynu

JJS śr, 12 stycznia 2022 08:17

Taśma pakowa to produkt, bez którego obecnie trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek dziedzinę życia i pracy. Taśmy klejące, którymi zwyczajowo przyjęło się określać taśmy pakowe, znajdują szerokie zastosowanie w różnego rodzaju przedsiębiorstwach produkcyjnych, transportowych, hurtowniach czy gospodarstwach domowych. Bez tego produktu trudno sobie także wyobrazić współczesne magazyny! Jednym słowem, niemal każdy obszar działalności człowieka wymaga współcześnie używania taśm do pakowania.

Wnioski na Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

mm wt, 11 stycznia 2022 18:54

Od 1 stycznia można składać do ZUS elektroniczne wnioski o wypłatę rodzinnego kapitału opiekuńczego. Nowe świadczenie przysługuje na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie, od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia.

Leśnicy przygotują miejsca pracy dla więźniów

mm wt, 11 stycznia 2022 17:36

Około 30 osadzonych w Zakładzie Karnym Czerwony Bór ma znaleźć pracę przy robotach leśnych. Więźniowie zajmą się odbudową zalesień, pracami pielęgnacyjnymi, porządkowaniem pasów leśnych i grodzeniem leśnych upraw.

Tarcza 2.0. Premier zapowiedział obniżkę VAT-u

mm wt, 11 stycznia 2022 16:33

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś o założeniach Tarczy Antyinflacyjnej 2.0, które przyjął rząd. Zawiera on niższy VAT na żywność, gaz, paliwo (wcześniej zapowiadane) i na nawozy.

Kradzież metalowych półek na 10 tys. zł

mm wt, 11 stycznia 2022 14:33

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani w związku z kradzieżą metalowych półek sklepowych. Pokrzywdzeni oszacowali straty na 10 tysięcy złotych.

Maseczki zdradzają

mm wt, 11 stycznia 2022 13:39

Policjanci z łomżyńskiej patrolówki zatrzymali kolejnego mężczyznę, który zwrócił na siebie uwagę brakiem maseczki. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę