Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

Czołówka pod Morgownikami

Foto: Czołówka pod Morgownikami
mm wt, 04 maja 2021 21:37

Dwa samochody dostawcze (busy) zderzyły się czołowo na drodze w Morgownikach. 5 osób zostało rannych. Droga z Nowogrodu na Stawiski jest zablokowana.

Policjanci „suszą” na drogach

Foto: Policjanci „suszą” na drogach
mm wt, 04 maja 2021 16:41

W ciągu dwóch dni prowadzonych działań, łomżyńscy policjanci skontrolowali 186 pojazdów. 160 kierowców przekroczyło prędkość, z czego 2 osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę.

Odszedł Jerzy Szymanowski

Foto: Odszedł Jerzy Szymanowski
mm wt, 04 maja 2021 14:27

Przerzedzają się szeregi łomżyńskich Sybiraków: dzień po Leonie Wagnerze zmarł Jerzy Szymanowski, jeden z założycieli i wiceprezes Związku Sybiraków w Łomży. Miał zaledwie dwa tygodnie, gdy w roku 1940 został z rodziną wywieziony na Sybir. Przeżył cudem, co nie udało się jego ojcu i rodzeństwu, do kraju wrócił, licząc prawie siedem lat. – To niepowetowana strata, nie tylko dla członków rodziny, ale również dla nas – mówi Sybiraczka Nina Żyłko, sekretarz Związku Sybiraków w Łomży. – Jerzy był urodzonym społecznikiem, który nie szczędził czasu i wysiłku żeby coś zorganizować i pomóc innym. Będzie go nam bardzo brakowało, ale taka jest niestety kolej rzeczy, że wykruszamy się, jest nas coraz mniej.

Kobieta z cegłą

Foto: Kobieta z cegłą
mm wt, 04 maja 2021 14:09

W środę, 28. kwietnia na ul. Sikorskiego zniszczono wiatę przystankową. Straty oszacowano na kwotę ponad 1100 złotych. 

Mężczyzna zgubił się w lesie

Foto: Mężczyzna zgubił się w lesie
mm wt, 04 maja 2021 10:55

W sobotnie popołudnie mężczyzna zgubił się w lesie w rejonie Kuzi. Jak już nie mógł dalej iść powiadomił policjantów, usiadł i czekał.

Pogoda na nadchodzący tydzień

Foto: Pogoda na nadchodzący tydzień
mm wt, 04 maja 2021 08:18

IMGW informuje, że w nadchodzącym tygodniu będzie przeważała pogoda pochmurna, a okresami deszczowa. Zza chmur pojawiać się będzie także słońce. Na początku tygodnia temperatura w ciągu dnia w okolicach 13°C, w środku spadek do nawet 8°C i koniec tygodnia, niedziela, zapowiada się już cieplejsza, z temperaturą około 16°C.

Co od dziś zostaje otwarte?

Foto: Co od dziś zostaje otwarte?
mm wt, 04 maja 2021 07:38

Skończył się długi weekend, zaczyna się długie odmrażanie gospodarki. Co od dziś, 4. maja, zostaje otwarte, gdzie możemy pójść.

Czemu polska wódka jest tak popularna na świecie?

Foto: Czemu polska wódka jest tak popularna na świecie?
JJS pon, 03 maja 2021 18:01

Meksyk znany jest z tequili, Karaiby z rumu, Francja kojarzy się z winami, a polskim „dobrem narodowym” jest wódka. Choć to alkohol znany na całym świecie, niewiele osób zdaje sobie sprawę z jego popularności i długiej historii, ponieważ producenci wódki zazwyczaj nie skupiają się na promowaniu tradycji. Poniżej zebraliśmy garść informacji na temat polskiego alkoholu. To wszystko, co powinieneś wiedzieć o wódce!

230 rocznica Konstytucji 3-go Maja

Foto: 230 rocznica Konstytucji 3-go Maja
mm pon, 03 maja 2021 15:13

Była próbą wzmocnienia i stworzenia sprawnego Państwa Polskiego. Obowiązywała rok, choć niektóre zmiany pozostały trwalsze. Pozostała mitem „ku pokrzepieniu serc”, który od początku odzyskania niepodległości, służył zachowaniu ciągłości polskiej państwowości.

Kosmetyki, które powinna posiadać każda kobieta!

Foto: Kosmetyki, które powinna posiadać każda kobieta!
JJS pon, 03 maja 2021 08:15

Każda kobieta wie, że jeśli chce się cieszyć piękną, gładką skórą to musi ją odpowiednio pielęgnować. Potrzebne są do tego właściwie dobrane kosmetyki. Istnieją różne typy cery, a skóra może być mniej lub bardziej wrażliwa i posiadać różny poziom nawilżenia. Zdrowa i młodo wyglądająca skóra oznacza nie tylko atrakcyjny wygląd, ale też ma wpływ na większą pewność siebie, a nawet poziom zadowolenia z życia. Jakie zatem kosmetyki musi mieć każda kobieta? Co zawierają dobre kosmetyki i jakich składników kremów lepiej unikać?

Samochód wpadł do strumienia

Foto: Samochód wpadł do strumienia
mm pon, 03 maja 2021 07:26

W rejonie ulicy Jaworowej samochód terenowy wpadł do strumienia. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Myśli i uczucia łomżyniaków na Dzień Flagi RP

Foto: Myśli i uczucia łomżyniaków na Dzień Flagi RP
JJS nie, 02 maja 2021 15:00

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej zgromadził kilkadziesiąt osób przed Pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty, w tym głównie oficjeli i urzędników. Nie mieli zadaszonego podestu, jak dwa lata temu i wcześniej, nie wygłaszali przemówień, nie słuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Jednak z obywatelskiego obowiązku, z dumą, zadumą, radością z polskiego symbolu narodowego przykucali i składali wiązanki kwiatów przy pomniku z autentycznego bunkra wojennego przy alei Legionów.

Nadciąga deszczowy „Daniel”

Foto: Nadciąga deszczowy „Daniel”
mm nie, 02 maja 2021 07:14

Nadciągający nad Polskę układ niżowy „Daniel” przyniesie w niedzielę 2. maja intensywne opady deszczu. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla znacznego terytorium kraju, w tym Łomży, o silnym opadzie deszczu.

Śmieci przy bulwarze jak leżały, tak leżą

Foto: Śmieci przy bulwarze jak leżały, tak leżą
mm nie, 02 maja 2021 06:43

- Spacerując w ostatnich tygodniach po Łomży, zauważyłem w bezpośredniej okolicy tak reprezentacyjnego miejsca, jakim jest bulwar nad Narwią, stertę zużytych butelek i puszek, oczywiście, w dużej mierze z nazwą "Łomża" na opakowaniu - napisał do redakcji 4lomza.pl Mieszkaniec Łomży, poruszony widokiem śmietnika nad rzeką. Zdjęcia wiosennego "porządku" robią wrażenie.

Beatyfikacja "łomżyniaka z krwi i kości"

Foto: Beatyfikacja "łomżyniaka z krwi i kości"
mm nie, 02 maja 2021 06:39

Gdyby nie pandemia, w czerwcu 2020 r. odbyłaby się w Warszawie beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego (1901-1981), zaś w Łomży na rogu Dwornej i Sadowej byłaby odsłonięta tablica ku pamięci Prymasa Tysiąclecia. 4. kwietnia 1970 r. w Katedrze powiedział pamiętne słowa: "Jestem Łomżyniakiem z krwi i kości i nim pozostanę.” Choroba covidowa pokrzyżowała tamte plany, więc w związku z nową datą beatyfikacji 12. września w Kurii przygotowuje się nowe plany obchodów. Jeżeli zapowiadana po raz drugi przez papieża Franciszka beatyfikacja jesienią się odbędzie, Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński stanie się czwartym błogosławionym z Diecezji Łomżyńskiej. Szkoła w Podgórzu przypomniała Kardynała Wyszyńskiego.

Koziołek na obwodnicy uratowany

Foto: Koziołek na obwodnicy uratowany
mm so, 01 maja 2021 14:43

W sobotnie popołudnie, pochmurne i lekko dżdżyste, przez jezdnię na obwodnicy Kupisk Starych przebiegał zwinnie koziołek. Z opisu wezwanych po godzinie pierwszej funkcjonariuszy Policji w Łomży, można wnioskować, że zwierzę przeskoczyło jeden rów przydrożny i wtargnęło na jezdnię, gdzie zderzyło się z samochodem osobowym. Na szczęście, dla kierującej audi i zwierzęcia, kolizja okazała się niegroźna. Potrącony i zdezorientowany samiec sarny wpadł do rowu po drugiej stronie.

Nocowanie na dziko w lesie pod Łomżą

Foto: Nocowanie na dziko w lesie pod Łomżą
mm so, 01 maja 2021 14:23

Nadleśnictwa Łomża i Nowogród wyznaczyły na swoim terenie specjalny obszar leśny, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą wyruszyć do lasu i przenocować na dziko bez obaw o naruszeniu ustawy o lasach.

Pociągiem Jaskółką na wycieczkę do Łomży

Foto: Pociągiem Jaskółką na wycieczkę do Łomży
mm pt, 30 kwietnia 2021 18:20

9. maja do Łomży przyjedzie pociąg osobowy. Ale to nie będzie zwykły pociąg, choć do Łomży osobowe pociągi w ogóle nie przyjeżdżają. Prawdopodobnie po raz pierwszy w historii pociąg do Łomży będzie miał w swoim składzie wagon restauracyjny Wars. Niewątpliwie gratka dla podróżujących i witających.

770 miliardów złotych z Unii Europejskiej dla Polski

Foto: 770 miliardów złotych z Unii Europejskiej dla P...
mm pt, 30 kwietnia 2021 15:04

Półgodzinne spotkanie na placu Niepodległości w Łomży zgromadziło, w piątkowe południe, około dziesięciorga działaczy i urzędników partii Prawo i Sprawiedliwość z województwa podlaskiego, w tym senatora PiS Marka Komorowskiego. Powodem spotkania pod hasłem "Liczy się Polska" były fundusze unijne, w tym na odbudowę gospodarek państw Unii Europejskiej, dotkniętych skutkami Covidu. Polska może dostać z Unii łącznie 770 miliardów złotych, które w znacznej części są kredytem, jaki będą spłacać dzieci i wnuki. Połowa działaczy dziękowała premierowi i apelowała do parlamentu RP o aprobatę.

Narkotyki dawał nieletnim, a trzymał w lodówce i w piekarniku

Foto: Narkotyki dawał nieletnim, a trzymał w lodówce ...
mm pt, 30 kwietnia 2021 13:30

17 zarzutów związanych z posiadaniem narkotyków usłyszał 25-latek z Łomży. Część amfetaminy schowana była w lodówce, część w piekarniku. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę