Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Spieszmy się kochać ludzi, Tak szybko odchodzą

2 sierpnia po długiej i wyczerpującej walce z chorobą odeszła od nas Ania Dąbrowska, niezłomna Amazonka, wieloletnia członkini i prezes naszego Stowarzyszenia. Zawsze pełna hartu ducha, optymizmu, radości życia - pomimo wszystko. Od wielu lat niosła innym chorym światełko nadziei. Zawsze myślała przede wszystkim o innych, a dopiero na końcu o sobie. Zawsze pełna była radości i życzliwości.

Dzięki jej wspaniałym pomysłom i planom, dzięki niezwykłej umiejętności zjednywania sobie ludzi i pozyskiwania życzliwych ludzi w każdym środowisku - tak wiele mogła uczynić dla Amazonek i wszystkich chorych na nowotwory. Pod jej pełnym radości i pasji przewodnictwem nasze Stowarzyszenie rozwinęło swoją działalność w wielu kierunkach służących dobru innych.
        W samym Stowarzyszeniu była taką jasno płonącą latarnią, wokół której wszystkie się gromadziłyśmy. Wskazywała nam kierunek działań, udzielała wszelkiej pomocy, tryskała wręcz nowymi pomysłami i planami. A przy tym była tak życzliwa wszystkim, tak lubiana wśród koleżanek. Jakże zawsze miło, sympatycznie, z troską odnosiła się do nas wszystkich, a szczególnie do tych najbardziej cierpiących. O nich nigdy nie zapominała, nawet wtedy, gdy sama była już bez sił.
        Zapoczątkowała wiele bardzo potrzebnych i interesujących akcji na naszym terenie. Rozumiała dobrze, jak ważna jest profilaktyka, wczesne wykrycie choroby, ponieważ daje choremu największe szansę na przyszłość. Mówiła o tym zawsze i przy każdej okazji. A każdej chorej powtarzała: „Pamiętaj, masz wśród nas przyjaciółki, tutaj wszystkie jesteśmy takie same, bo przeszłyśmy to samo".
        Odeszła od nas, ale na zawsze pozostanie z nami to wszystko, co dobrego uczyniła dla innych, ziarno życzliwości, wsparcia, pomocy i życzliwości.
 
W ostatnim biuletynie napisała:
      „Człowieka budzi ciepło drugiego człowieka. To dzięki jego dobroci, miłości i przychylności chce się naprawdę żyć i cierpliwie znosić trudy choroby, cierpienie, ból, rozpacz i dalej nieść krzyż".
                                                                                                                 Barbara Porwoł

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę