Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Biuletyn nr 84

W czerwcu po raz szesnasty odbędą się Czerwcowe Dni Walki z Rakiem. Impreza ta od początku miała za zadanie zwrócenie uwagi na to, że stale rośnie zagrożenie chorobami nowotworowymi. Minęło tyle lat i żadnej zmiany. Na co dzień staramy się o tym nie myśleć, ale coraz więcej osób spośród naszych rodzin, na-szych przyjaciół, znajomych dotyka rak. I jeszcze jedno się nie zmienia: ten, kto szybko podjął decyzję o leczeniu, kto szybko skorzystał z pomocy onkologów, ten ma największe szanse. Nie odkładanie leczenia na później, na "nie wiadomo kiedy" - taka powinna być zasada każdego chorego.

A przecież w systemie naszej służby zdrowia skorzystanie  z pomocy lekarza, a zwłaszcza lekarza specjalisty - nie jest łatwe. Wprowadzane zmiany w sposobie leczenia osób dotkniętych nowotworem (Karta pacjenta onkologicznego) nie zawsze służą wszystkim chorym. To, co pomaga osobom, które zachorowały po raz pierwszy - utrudnia korzystanie z pomocy chorującym od wielu lat. I wszędzie, we wszystkich dużych 
ośrodkach onkologicznych od wielu lat to samo - tłum chorych, długie kolejki. W ostatnich latach coraz dłużej trzeba czekać na zabiegi operacyjne, na specjalne terapie. 
Mimo to trzeba przypominać, że dla każdego szansą na długie życie wśród najbliższych jest systematyczne korzystanie  z  badań profilaktycznych, a w razie zaatakowania przez nowotwór - szybkie podjęcie leczenia. 
W naszym kraju o chorobach nowotworowych mówi się rzadko. Brakuje systematyczności, brakuje stałego zainteresowania środków masowego przekazu. Temat nie jest zbyt interesujący, chyba, że choroba zaatakuje znaną osobę: aktora, sportowca. 
W czasie Czerwcowych Dni Walki z Rakiem nasze Stowarzyszenie wraz z lekarzami z naszego szpitala przypominają  o znaczeniu profilaktyki nowotworowej oraz o konieczności  wykonywania badań. Robimy to już od dawna i - mamy nadzieję - z dobrym skutkiem. 
Kochani! Dbajcie o swoje zdrowie, o swoje życie! Nie odkładajcie niczego na później - bo jeszcze czas, jeszcze zdążę ...  W przypadku raka czasu zawsze jest niewiele. Jesteście bardzo  ważni dla Waszych rodzin, Waszych dzieci, wnuków, jesteście im potrzebni przez długie lata. 
Bądźcie z nami! 

Barbara Porwoł

Helena Putkowska
cz, 04 czerwca 2015 17:46
Data ostatniej edycji: wt, 16 stycznia 2018 10:01:52

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę