Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Biuletyn Informacyjny Nr 82

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia Jeszcze tylko kilka tygodni i nadejdą naj milsze polskie święta: Boże Narodzenie. Znów okna rozbłysną kolorowymi lampkami, w każdym kościele stanie szopka, do które przychodzić będą dzieci i wszędzie słychać będzie melodie znane nam z dzieciństwa. Wokół siebie zobaczymy twarze bliskich, a podczas łamanie się opłatkiem może usłyszę to, co mówiła moja mama: "Daj Boże, abyśmy za rok doczekali". Słowa niezapomniane, słowa pełne wiary, słowa dające nadzieję.

Oby tego dnia nikt z nas nie był samotny, smutny; opuszczony. Bądźmy wspólnie, razem, przy jednym stole, podajmy sobie ręce, złóżmy życzenia. Można nie mieć pieniędzy na wspaniałe, bogate prezenty, ale każdego z nas stać na uśmiech i dobre słowo - a to jest naj cenniejsze. 
Potem coraz szybszymi krokami zbliżać się będzie Nowy Rok. Trochę żal - kolejny rok w metryce, 
lat przybywa, coraz ich więcej. Ale to też każdy rok przeżyty bez nawrotu choroby, który oddala mnie 
i wszystkich, którzy przeszli nowotwór od tej ciężkiej choroby, każdy rok daje trochę więcej nadziei. 
Każdy nowy rok to również kolejny rok działalności naszego Stowarzyszenia i wielu podobnych w całym naszym kraju. Samych klubów Amazonek mamy w Polsce ponad 120. Kobiety, które zachorowały na raka piersi, przeszły leczenie: operacje, chemioterapię, radioterapię - dobrze czują się we własnym gronie. Tu mogą swobodnie rozmawiać na tematy dotyczące zdrowia, wyglądu, leczenia. Ale nie tylko. Kobiety, które przeszły to wszystko - pragną pomóc innym w trudnych chwilach, pragną podać sobie pomocną dłoń, pragną też przypominać zdrowym osobom o stałej trosce - o to zdrowie właśnie. 

Wiadomo od dawna, że systematyczna profilaktyka, częste badania i szybka reakcja na ich wynik może uratować życie - łomżyńskie Amazonki stale o tym przypominają. I sama jestem tego 
świadectwem. Coś mnie zaniepokoiło, coś wyczułam i już następnego dnia poszłam na USG. Gdybym powiedziała sobie: Nic takiego... Gdybym wszystko odłożyła .... Lepiej nie myśleć. Niech kolejny rok przyniesie nam wiele radości, wszystkim chorym niech da nadzieję na wygranie z chorobą, cierpiącym - ulgę w ich bólu, lekarzom - radość z ich ciężkiej pracy, samotnym - bliskość i dobre słowa.

Bądźcie z nami! 

Barbara Porwoł

Helena Putkowska
wt, 02 grudnia 2014 18:46
Data ostatniej edycji: wt, 16 stycznia 2018 10:03:50

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę