Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Biuletyn Nr 79

Wesołych Świąt Wspaniały czas wiosny, zbliżające się Święta, chwile, które spędzimy wspólnie z bliskimi - tyle czeka nas radości, ciepła, uśmiechu. Będziemy razem, będziemy dzielić się dobrym słowem - świat od razu będzie lepszy, weselszy. Święta wielkanocne - czas pełen nadziei na przyszłość. Dla wszystkich - szczególnie dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

W tym pięknym czasie nie zapominajmy o osobach dotkniętych chorobą nowotworową. Być może dla nich to czas trudnych decyzji, walki ze sobą i ze swoim organizmem, czas, który muszą spędzić w ośrodkach onkologicznych, z dala od bliskich, od przyjaciół. Może przyjdzie im znosić ból, cierpienie, trudy życia po operacji, złe samopoczucie spowodowane zażywaniem leków, radioterapią ... Bądźmy przy nich sercem i myślą - tak jak będzie z nimi nasz Pan. On nie opuszcza nikogo, a zwłaszcza tych, którzy potrzebują jego pomocy i opieki. I my otwórzmy nasze serca. 

W nawale prac przedświątecznych, porządków, pieczenia ciast - nie zapominajmy również, aby troszczyć się o swoje zdrowie. Jeszcze nikt nie wymyślił lepszego kroku w walce z chorobami nowotworowymi jak badania profilaktyczne, Warto sięgną do własnej pamięci: Kiedy ostatni raz byłam 
u lekarza? Kiedy wykonywałam USG piersi, mammografię lub inne badania? Może dzieje się coś, co mnie niepokoi, ale nie mam czasu się tym zająć? Może odkładam to na nieokreśloną przyszłość, bo teraz za dużo jest innych rzeczy do zrobienia? W leczeniu raka czas rozpoczęcia leczenia odgrywa 
najważniejszą rolę. Im szybciej - tym lepsze prognozy na przyszłość. Mamy przecież dla kogo żyć: nasi bliscy, przyjaciele, sąsiedzi. Zróbmy wszystko, aby zadbać jak najlepiej o własne zdrowie i własną przyszłość. 

Niech zbliżające się radosne Święta Zmartwychwstania będą dla źródłem radości, szczęścia. Niech chwile spędzone z tymi, których kochamy przyniosą jasne światło w naszym życiu. 

Wszystkim, którzy borykają się z chorobą życzymy siły, wsparcia Najwyższego, nadziei – nawet w trudnych chwilach, radości - mimo wszystko. 
Bądźcie z nami! 

Barbara Porwoł

Helena Putkowska
wt, 06 maja 2014 15:37
Data ostatniej edycji: wt, 16 stycznia 2018 10:02:53

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę