Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

„ WIARĄ GÓRY PRZENOSIĆ ”

W piątek 5 października 2012 roku udałyśmy się na Jasną Górę w Częstochowie, na XV Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi pod hasłem „Wiarą góry przenosić". Zabrałyśmy ze sobą wszystkie nasze intencje i intencje wszystkich tych, którzy nas o to prosili.

U stóp Matki Bożej, wraz z dziewięciotysięczną rzeszą Amazonek z kraju i zagranicy, dziękowałyśmy za wszystko, co dobrego spotkało nas w życiu a także składałyśmy prośby, aby wstawiała się za nami i wypraszała dla nas potrzebne łaski, przede wszystkim zdrowia. Wieczorem o godzinie 21 poszłyśmy przed Jej obraz, gdzie ze wzruszeniem uczestniczyłyśmy w Apelu Jasno-górskim . Dziękowałyśmy za szczęśliwą podróż i wspaniałą pogodę, której się nie spodziewałyśmy o tej porze roku.
W sobotę przed Eucharystią brałyśmy udział w prezentacji wszystkich Klubów Amazonek z całej Polski. Każdy klub sta¬rał się czymś wyróżnić, czy to elementami stroju np: jednakowe szale, chusty, parasolki, kwiaty, baloniki, apaszki i inne gadżety.
Wyglądało to bardzo pięknie, kolorowo i radośnie.
Podprzeor o. Sebastian Matecki witał i komplementował nadejście każdego Klubu.
O godzinie 11 odbyła się Msza Święta, koncelebrowana przez Biskupa Antoniego Długosza i wielu Kapłanów, którzy przyjechali z całej Polski razem z Klubami.
Podczas pięknego kazania, Ksiądz Biskup podziwiał wszystkie Amazonki za hart ducha, odwagę i optymizm życia z chorobą nowotworową. „Bolesne doświadczenia ludzkie nieobce są żadnej z was drogie, kochane panie" — mówił w homilii bp An¬toni Długosz
W drodze powrotnej do domu, pomimo trudu podróży, różnymi niedogodnościami, naszymi słabościami, dzieliłyśmy się radością z odbytej pielgrzymki. Z dumą opowiadałyśmy o tym jak udało się nam na kolanach przejść za ołtarzem Częstochowskiej Pani. Rozmawiałyśmy również o spotkaniach i rozmowach z koleżankami z innych klubów. Oprócz radości wracałyśmy z wielką nadzieją, że nasze prośby zostały wysłuchane.

Helena Putkowska
śr, 05 grudnia 2012 18:12
Data ostatniej edycji: wt, 16 stycznia 2018 10:09:56

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę