Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Biuletyn Nr. 73

M I N Ę Ł Y W A K A C J E - Dla wielu z nas czas odpoczynku, słońca, zabawy, podróży... Gdzieś tam na zachodzie Europy wszyscy cieszą się jeszcze temperaturami powyżej 25 stopni, my póki co jeszcze mamy miłe, ciepłe dni, ale - jak co roku - jesień jest nieunikniona.

Trzeba wracać do „normalnej" pracy, tym bardziej, że choroba nie wybiera: ani pory roku, ani wieku chorego, ani jego majątku, nawet nie kieruje się jego zasługami, zdobytymi tytułami. Choroba - zwłaszcza tak trudna i ciężka jak nowotwór - może przyjść na każdego i w każ¬dej chwili. I nie sposób się na nią przygotować.
Staramy się zdrowo żyć, prawidłowo odżywiać, ćwiczyć. To do¬brze, ale pamiętajmy - wszystko może się zdarzyć.
W naszym kraju stale rośnie liczba zachorowań na nowotwory. I nie tylko w naszym kraju. Współczesny świat z jego problemami, stresami, zanieczyszczeniami sprzyja wielu chorobom, a najpoważniejszą z nich jest rak. Co więc robić? Przecież nie możemy siedzieć i załamywać rąk.
Musimy robić, co w naszej mocy, aby jak najlepiej dbać o nasze zdrowie. To ustalono już dawno temu i chyba nikt nic lepszego nie wymyśli.
Podstawową i najważniejszą metodą są badania kontrolne. I jeśli nawet narzekamy na kolejki, ter-miny itp. i tak musimy chodzić do lekarza. Wczesne wykrycie nowotworu i szybkie rozpoczęcie leczenia gwarantuje powrót do zdrowia. W obecnych czasach rak jest coraz częściej traktowany jako choroba przewlekła, nie śmiertelna. Mimo to nadal wielu osobom odbiera życie. A główną przyczyną jest zbyt późne rozpoczęcie leczenia.
Dlatego apel do wszystkich kobiet - Dbajcie o siebie i badajcie się! Wasze zdrowie jest potrzebne Waszym bliskim: rodzinie, dzieciom, wnukom. Macie dla kogo żyć!
Jeśli już tak się stanie, że lekarz otworzy drzwi gabinetu i z po¬ważną miną powie: - Niestety, 
nie mam dla pani dobrych wiadomości - to, wierzcie mi, nie jest to koniec świata. Tak się wydaje w pierwszej chwili, ale sama znam wiele kobiet, które taką diagnozę usłyszały 20, 15, 10 lat temu...
A wtedy było to chyba jeszcze trudniejsze niż dzisiaj. A jednak. Przeszły trudne leczenie, nie dały się
i dzisiaj mogę z nimi siąść, po¬rozmawiać, pośmiać się. Zawsze jest szansa, trzeba tylko umiejętnie ją wykorzystać. I przyjąć po¬mocną dłoń.

Bądźcie z nami!

Barbara Porwoł

Helena Putkowska
pt, 12 października 2012 13:25
Data ostatniej edycji: wt, 16 stycznia 2018 10:10:25

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę