Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
Wydano dzięki dotacji Urzędu Miasta Łomża

Biuletyn nr 70

Zbliżają się najpiękniejsze święta w roku - Boże Narodzenie. Wszyscy żyjemy już oczekiwaniem na wspólne spotkania, blask choinkowych lampek, kolędy śpiewane wspólnie z najbliższymi. Mimo trudnej pogody, często mrozu i śniegu, a czasem dla odmiany deszczu - wszyscy czujemy się szczęśliwsi, pełni radości, mamy więcej siły i jakoś tak milej płyną nam dni. Wyjątkowy czas, wyjątkowe święta.

Będzie też Sylwester, radość, zabawa, szampan, a może i tańce... Z drugiej strony trochę nostalgii - bo przecież przybył nam kolejny rok. Czekamy na niego z utęsknieniem, gdy mamy 18, 20 lat. Między trzydziestką a czterdziestką mijają nam sami nie wiemy kiedy - w natłoku codziennych obowiązków, praca, dzieci, dom... A gdy skończymy lat 40, patrzymy zez zdziwieniem wstecz: To już tyle? Tak szybko minęło! Sama nie wiem kiedy.
Im jesteśmy starsi, tym szybciej przychodzą i odchodzą, i tym bardziej są dla nas cenne - każde Boże Narodzenie, każdy Nowy Rok, każda chwila wreszcie.
Gdy skończyłam 40 lat rozmawiałam z kolegą - swoim równolatkiem, który ubolewał, że osiągnął już TEN wiek. I powiedziałam mu: Wiesz, z jednej strony z każdym rokiem przybywa mi lat. Ale z drugiej strony - z każdym rokiem oddala się ode mnie niebezpieczeństwo choroby, przerzutu, wznowy.
Już tak to się liczy u nas - Amazonek: 2 miesiące od zachorowania, rok, 3 lata i tak dalej, jeśli tylko Bóg pozwoli, a postępowanie lekarzy było skuteczne [co właściwie znaczy to samo], A jeśli On spogląda naprawdę łaskawym okiem, to na spotkaniu można powiedzieć: Basia - 14 lat  od wykrycia choroby, Jasia -18 lat, Halinka - 20 i tak dalej. Można iść i młodym dziewczynom w klasie maturalnej opowiedzieć: To było 14 lat temu, w marcu 1997 roku. Tego dnia wróciłam w miłym nastroju z imienin u koleżanki. Wieczorem, podczas mycia coś sobie tu wyczułam.... I tak zaczęła się historia, i tak zmieniło się całe moje życie.
I ta liczba, ta „czternastka" dla wielu kobiet może być dobrym znakiem.
Tym, które zachorowały niedawno, które przechodzą akurat bolesne operacje, chemio- i radioterapię, które z niepokojem myślą: i co dalej? - czternaście lat od wykrycia choroby oznacza, że skora ona przeżyła tyle lat, to ja również mam szansę, że uda mi się, chociaż zachorowałam na tę straszną chorobę (czasem tak trudno powiedzieć: rak).
Do tych moich „współtowarzyszek w chorobie", tych, które zmagają się z bólem, z obrzękiem ręki, z tymi nieszczęsnymi włosami, wypadającymi podczas terapii, ze złym samopoczuciem - kieruję szczególne słowa pociechy, wsparcia, nadziei. Bóg jest z wami, nie opuścił was. My też jesteśmy z wami, myślimy o was i staramy się wam pomóc, jak tylko możemy.
W te cudowne święta Narodzenia Pańskiego niech nasz Pan obdarzy wszystkich swoim światłem, niech da nam siły, aby zmagać się z trudami codziennego życia, aby nie tracić nadziei i radości.

Barbara Porwoł

 

Pomódlmy  się  w  Noc  Betlejemską,  w  Noc  Szczęśliwego  Rozwiązania,
By  wszystko  się  nam  rozplątało,  węzły,  konflikty,  powikłania.
Oby  się  wszystkie  trudne  sprawy  porozkręcały  jak supełki,
Własne  ambicje  i  urazy  zaczęły  śmieszyć  jak  kukiełki.
Oby  w  nas  paskudne  jędze  pozamieniały  się  w  owieczki,
A  w  oczach  mądre  łzy  stanęły  jak  na  choince  barwnej  świeczki.
Niech  anioł p odrze  każdy  dramat  aż  do  rozdziału  ostatniego,
I  niech  nastraszy  każdy  smutek,  tak  jak  goryla  niemądrego.
Aby  wątpiący  się  rozpłakał  na  cud  czekając  w  swej  kolejce,
A  Matka  Boska  -  cichych,  ufnych  -  na  zawsze  wzięła  w  swoje  ręce.

Ks. Jan Twardowski

 

Helena Putkowska
cz, 08 grudnia 2011 17:54
Data ostatniej edycji: wt, 16 stycznia 2018 10:25:10

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę