Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Marsz różowej wstążki - Warszawa 24. 09. 2011

W sobotę 24 września razem z Danusią Szlendek wybrałyśmy się do naszej stolicy, aby uczestni¬czyć w Marszu Różowej Wstążki. Marsz jest częścią ogólnopolskiej akcji propagującej profilaktykę raka piersi organizowanej we współpracy z firmą Avon - Wielka Kampania Życia -

Avon kontra rak piersi. Wszyscy uczestnicy marszu pragną wesprzeć kobiety walczące z chorobą nowotworową oraz szerzyć w naszym społeczeństwie wiedzę dotyczącą walki z rakiem.
Chciałyśmy przekonać się na własne oczy, jak wszystko wygląda, a przy okazji spotkać koleżanki z innych klubów.
Ponieważ byłyśmy tylko we dwie, więc pod swoją opiekę przyjęły nas Amazonki z Klubu Nowy Dwór Mazowiecki, które tak jak my przyjechały wcześnie i z którymi mogłyśmy się „ nagadać " do woli przy kawie.
Marsz wyruszył w samo południe sprzed Hotelu Bristol na Krakowskim Przedmieściu. Na czele dominował track - samochód terenowy na ogromnych kołach. Cała trasa była pięknie udekorowana - na różowo. Szliśmy wielką gromadą uliczkami Starówki - były Amazonki z całej Polski na czele z klubem Warszawa - Centrum. I oczywiście było wielu widzów.
Dominowały różowe chustki, boa, kapelusze, bluzki, wstążki, różowe okulary, peruki, parasolki - co tylko chcecie. Doszłyśmy do wniosku, że jeśli chce¬my przyjechać następnym razem, trzeba wymyślić jakiś oryginalny - różowy - strój.
Było głośno z powodu karaibskich rytmów wy¬grywanych na bębnach i innych instrumentach per¬kusyjnych oraz wytańczonych przez tancerki w egzotycznych strojach.
Na Placu Teatralnym znajdowała się wielka sce¬na oraz kolorowe namioty. Można tam było wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach samodzielnego badania piersi oraz w bezpłatnych badaniach USG i mammografii.
Na scenie wystąpili goście m.in. p. Hanna Gron¬kiewicz - Waltz - prezydent Warszawy oraz Magda
Prokopowicz z Fundacji „ Rak 'n' Roll ", z którą Danu¬sia zrobiła sobie zdjęcie.
Na koniec wystąpiły z koncertem Paulina oraz Natalia Przybysz, które wspólnie dokonały „mocne¬go uderzenia" muzycznego.
W sumie - warto było i wybieramy się za rok.


Basia Porwoł

Helena Putkowska
cz, 08 grudnia 2011 17:51
Data ostatniej edycji: wt, 16 stycznia 2018 10:25:46

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę