Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
Wydano dzięki dotacji Urzędu Miasta Łomża

Biuletyn Nr 69

Minął czas letniego wypoczynku. Po wakacyjnej przerwie powracamy do naszej działalności. Mamy nadzieję, tak jak wcześniej, służyć pomocą i radą wszystkim, którzy troszczą swoje zdrowie.

W październiku Stowarzyszenie wkroczy w wiek dorosły. Kończymy 18 lat.
Dla mnie to ponad 14 lat pracy: planów, rozmów, spotkań, śmiechu i łez. Wszystkiego po trochu - jak to bywa w życiu każdego człowieka. Na początku wielki szok, strach, niepewność w obliczu diagnozy przekazanej przez lekarza. I trudne pytania: co będzie ze mną, z moją rodziną, czy mi się uda, czy to prze¬trwam? Wtedy rozmowy z kobietami, które już wcze¬śniej to przeszły były bardzo ważne i potrzebne. Było w nich prawdziwe zrozumienie, chęć pomocy, bez przesadnego roztkliwiania się. Tu można było poroz¬mawiać o wielu trudnych sprawach, otwarcie wyrazić swój smutek i strach. Tu spotkałam wiele wspaniałych kobiet. Niektóre z nich do dziś są moimi przyjaciółka¬mi. Innych, niestety, nie ma już wśród nas, jednak mają w mojej pamięci swoje własne, trwałe miejsce.
Przez ten czas w naszym Stowarzyszeniu wiele się działo, zrealizowałyśmy wiele dobrych pomysłów. Od samego początku wydajemy nasz Biuletyn. Staramy się, aby było w nim wszystkiego po trochu: najnowsze informacje z zakresu onkologii i profilaktyki, informa¬cje dla Amazonek, aktualności i plany Stowarzyszenia, zdęcia wykonane przy różnych okazjach.
Również od początku istnienia Stowarzyszenia pro¬wadzimy rehabilitację dla kobiet po amputacji piersi. Mogą z niej nieodpłatnie korzystać wszystkie nasze członkinie.
Jesienią po raz kolejny organizujemy akcję: „Zdążyć przed rakiem". Zapraszamy wszystkie panie, które ni¬gdy jeszcze nie były u onkologa na Dzień Otwarty. Będzie to okazja, aby bez skierowania i kilkumiesięcz¬nego czekania skorzystać z porady lekarza i wykonać badania profilaktyczne. Odbędzie się również wiele spotkań dotyczących tak ważnej i potrzebnej pro¬filaktyki nowotworowej. Ciągle o tym mówimy, bo chociaż mamy rok 2011 nadal wiele kobiet nie wykonuje badań, nie chodzi do lekarza. Tak trudno przyjąć do wiadomości oczywistą prawdę, że w wielu wypad¬kach szybkie wykrycie choroby może uratować życie.
Oprócz różnych akcji chcemy prowadzić naszą sys¬tematyczną działalność: codzienne dyżury w naszym biurze, comiesięczne spotkania, na które zapraszamy wszystkie kobiety, które dotknęła choroba  nowotwo¬rowa.
Mam nadzieję, że tak samo jak w poprzednich la¬tach, z pełnym zaangażowaniem będziemy wykony¬wać nasze zadania służąc pomocą i chorym, i zdro¬wym. Pamiętajcie u nas drzwi są zawsze otwarte. Czekamy na Was.
Bądźcie z nami!

Barbara Porwoł
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę