Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 12 maja 2021 napisz DONOS@
Wydano dzięki dotacji Urzędu Miasta Łomża

Biuletyn Nr. 68

XIV CZERWCOWE DNI WALKI Z RAKIEM

Po raz czternasty zapraszamy wszystkich na nasze Czerwcowe Dni Walki z Rakiem. Już po raz czternasty... Wszyscy wiemy, jak szybko płynie czas.
Dla nas czerwcowy koncert to najważniejszy moment całorocznej działalności. Dużo dobrej zabawy, radości, tyle ciekawego do zobaczenia, posłuchania, okazja do pokazania naszej działalności na szerszym forum, ale przede wszystkim czas na przypominanie wszystkim kobietom: TROSZCIE SIĘ O SIEBIE! Dbajcie o swoje zdrowie - przecież nie bez przesady mówią, że jest naszym największym skarbem. Mamy je tylko jedno, nie da się zamienić ani przerobić na nowe. Dla wszystkich kobiet najważniejszym elementem troski o siebie powinno być wykonywanie badań profilaktycznych. To naprawdę może uratować życie!
Coraz częściej lekarze i media proszą o zmianę naszego sposobu patrzenia na choroby nowotworowe, coraz więcej mówi się o tym, że trzeba zmienić kategorię tej choroby, żeby nie określać raka jako chorobę śmiertelną, a jedynie przewlekłą. Przecież tak wiele kobiet po leczeniu raka piersi żyje kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. A jednocześnie nadal co roku kilkanaście tysięcy kobiet w Polsce słyszy od lekarza: Przykro mi, niestety, nie możemy pomóc, jest za późno...
Mamy coraz lepsze leki, nowoczesne terapie, eksperymentalne sposoby leczenia... Nic się jednak nie da zrobić, jeśli kobieta w odpowiednim momencie nie skontaktuje się z lekarzem, jeśli odkłada wizytę, miesiąc, pół roku, a nawet rok. Rak to choroba podstępna. W początkowym okresie często objawy często nie są poważne, nie budzą trwogi. Bagatelizujemy je, a czas mija i choroba nieustannie się rozwija.
Dlatego Amazonki od wielu lat jako jedno ze swoich najważniejszych zadań postawiły informowanie i przypominanie o profilaktyce chorób nowotworowych.
Drogie panie - badajcie się! Niech wykonanie badań profilaktycznych będzie dla każdej z nas najlepszym prezentem na nowe, lepsze życie!
Jeśli jednak choroba Cię dotknęła, nie załamuj się. Pamiętaj - nie jesteś sama. Jeśli się dobrze rozejrzysz, znajdziesz wokół siebie naprawdę wiele kobiet, które już to przeszły. Mało tego: przeżyły to.
Każda z nas też kiedyś usłyszała: "Proszę pani, to poważna sprawa" albo prosto z mostu: "Proszę pani, to rak". Ale udało się, dostałyśmy drugą szansę. My wiemy, jak to jest. Dlatego zawsze chętnie służymy pomocą, radą, ręką, którą można uścisnąć i chusteczką - kiedy trzeba się wypłakać. Będziemy z Tobą w Twojej walce z chorobą. Można z nią wygrać - każda z nas jest tego znakiem.
Wszystkim naszym przyjaciołom, wszystkim, którzy nas wspierają gorąco dziękujemy.
Bądźcie z nami!
Barbara Porwoł 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę