Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Konkurs literacki „Pokonać los" II edycja

Na konkurs wpłynęło sześć prac. Prace zostały przeczytane przez naszą komisję konkursową. Złożoną z dwóch nauczycielek-polonistek z długoletnim stażem: Marię Chaberek i Lucynę Śliwecką.

Zwróciły one uwagę, że wszystkie prace przedstawiają opisy dzielnych kobiet, które stanęły
do walki z chorobą. Kobiety te przedstawiły swoje refleksje nad życiem, ogromną wiarę w zwycięstwo, w to, że miłość najbliższych daje siłę do walki z rakiem. Często przedstawiano postacie lekarzy, którzy z zaangażowaniem wykonują swój zawód i są pomocą dla pacjentów.

Z uwagi na małą ilość prac nie przyznawano miejsc. Wszystkie prace zasługują na uwagę i pochwałę.

Przyznano tylko jedno wyróżnienie. Wyróżniona została praca „Rak contra rak" napisana przez Marię - Amazonkę z Giżycka. Oto opinia komisji dotycząca wyróżnionej pracy:

Opowiadanie „Rak contra rak" jest poruszającą historią kobiety dotkniętej straszną chorobą - złośliwym nowotworem piersi. Pokazuje, czym jest dziś dla autorki życie. Godna podziwu jest droga Marii do powiedzenia sobie, że ja raka pokonam, bo mam po co i dla kogo żyć. Choroba pokazała jej inny wymiar otaczającego ją świata, zaczęła go szanować i nie tracić czasu na nieistotne sprawy. Ąutorka widzi wokół siebie piękno i dobro, jest otwarta na dawanie siebie innym. Ta, dana jej jeszcze raz przez Boga, przygoda życia nabrała innego wymiaru. Jak sama pisze: „choroba nauczyła mnie pokory wobec tego, co niesie życie, tego, że zdrowie to wartość najwyższa i bezcenna i walczyć o nie trzeba nawet w sytuacji beznadziejnej".

Autorka pięknie pisze o najbliższych tj. mężu, dzieciach, wnukach, przyjacielach, którzy nie tylko przeżywali jej tragedię, ale wspierali i motywowali do walki z chorobą. Godny podziwu jest solidaryzm Amazonek, które niosą pomoc kobietom dotkniętym nowotworem piersi.

Historię pani Marii czyta się z zainteresowaniem i wielką przyjemnością, ponieważ napisana jest piękną polszczyzną, językiem pełnym emocji i wyrażającym pozytywną energię.

Wszystkie prace zostały umieszczone w naszym biuletynie.

Dziękujemy uczestnikom konkursu, a wszystkich zapraszamy - czytajcie! Warto!Barbara Porwoł


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę