Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 13 lipca 2020 napisz DONOS@

Pracownicy szpitala za strajkiem

cz pt, 30 czerwca 2006 15:22

Z nieoficjalnych informacji dotyczących wyników szpitalnego referendum wynika, że zwolennicy przystąpienia łomżyńskiego szpitala do strajku zdobyli „miażdżącą przewagę”. Oficjalnie wyniki trzydniowego referendum będą znane dopiero w poniedziałek, po przekazaniu protokołu komisji, która podlicza wyniki głosowania pracowników szpitala dyrekcji zakładu. Strajk ma być ostateczna formą nacisku załogi na dyrekcję w sprawie spełnienia żądań płacowych. Tak jak w całym kraju także zatrudnieni w łomżyńskim szpitalu żądają 30% podwyżek.

Łomżyński szpital szykuje się do strajku

cz wt, 27 czerwca 2006 10:02

Przez trzy dni pracownicy łomżyńskiego szpitala będą głosować w sprawie ewentualnego przystąpienia do strajku. Właśnie rozpoczęło się zakładowe referendum. Od wyników głosowania zależeć będzie czy łomżyńskich szpital także przyłączy się do strajkujących placówek. Wszędzie przyczyny strajku są takie same. Lekarze pracownicy domagają się 30% wzrostu wynagrodzeń.

Nowa sztuczna nerka w Łomży

Foto: Nowa sztuczna nerka w Łomży
cz pt, 23 czerwca 2006 18:02

Łomżyński szpital im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego otrzymał jeden z najnowocześniejszych na świecie aparatów do hemodializy. Wartą ponad 60 tysięcy złotych sztuczną nerkę szpitalowi podarowała firma biotechnologiczna Amgen Polska. Dzięki nowemu sprzętowi będzie można nie tylko zwiększyć ilość zabiegów hemodializy, ale również podnieść poziom bezpieczeństwa leczenia.

Kleszcze bardzo niebezpieczne

Foto: Kleszcze bardzo niebezpieczne
cz pt, 09 czerwca 2006 16:53

Sanepid potwierdził, że mężczyzna, który w maju trafił do szpitala w Piszu, zmarł na odkleszczowe zapalenie mózgu – jedną z dwóch niebezpieczną chorób przenoszonych przez kleszcze. Choć choroby są dość rzadkie, to u nas występują one znacznie – kilka a nawet kilkanaście razy częściej niż w innych częściach Polski.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Foto: Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
cz wt, 06 czerwca 2006 13:10

Środowisko czerwonokrzyskie Łomży gościło w sobotę, 3. czerwca najlepsze drużyny ratownicze ze wszystkich województw. Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża powierzył tutejszemu Zarządowi Rejonowemu PCK organizację Centralnego Etapu XIV Ogólnopolskich Mistrzostw PCK. Zwycięscy etapów z 16 okręgów (województw) walczyli o wyjazd do słonecznej Italii na mistrzostwa ogólnoeuropejskie.

Strajk w szpitalu

Foto: Strajk w szpitalu
cz pt, 07 kwietnia 2006 08:27

Lekarze, pielęgniarki i część pracowników obsługi łomżyńskiego szpitala strajkuje. Dziś pozamykane są przyszpitalne poradnie i zakłady diagnostyczne. Szpital zaś pracuje tak jak na ostrym dyżurze. Dyrektor szpitala Marian Jaszewski podkreśla, w przypadkach zagrożenia życia pacjenci specjalistyczna pomoc medyczną otrzymają, ale nie będą dziś przeprowadzane żadne operacje i zabiegi planowe.

Nowoczesny rentgen na próbę

cz nie, 12 marca 2006 22:42

Od kilku tygodni lekarze z Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala Wojewódzkiego w Łomży korzystają z cyfrowego sprzętu rentgenowskiego. Niedługo wrócą do tradycyjnych klisz i chemicznych odczynników, bo nowoczesny sprzęt dostali tylko do wypróbowania. W szpitalnej kasie nie ma pieniędzy na tak drogi aparat, dlatego dyrekcja chce sięgnąć po pieniądze z Unii Europejskiej.

Szkolenie pielęgniarek

cz so, 11 marca 2006 10:47

Około dwustu pielęgniarek uczestniczy w łomżyńskim szpitalu w szkoleniu „postępowanie tarpeutyczno-pielegnacyjne w stosunku do chorego z padaczką”. Szkolenie zorganizował Instytut Pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

To nie ptasia grypa

cz śr, 08 marca 2006 15:39

Zdechły łabędź, którego we wtorek znaleziono na Narwi w okolicach starego mostu nie był chory na ptasią grypę – podał dr Marian Czerski Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży. Służby weterynaryjne przeprowadziły „sekcję zwłok” łabędzie, która wykluczyła by przyczyną śmierci ptaka mógł być wirus ptasiej grypy.

Farmaceuci dzieciom

Foto: Farmaceuci dzieciom
cz wt, 07 marca 2006 16:02

Czek na kwotę 2 830 zł, przekazała dzisiaj Janina Szymańska prezes łomżyńskiego oddziału PGF na rzecz łomżyńskiego domu dziecka. Pieniądze pochodzą z loterii fantowej, która organizowana jest podczas dorocznego balu farmaceutów.

Ptasia Grypa niespełna 250 km od Łomży

Foto: Ptasia Grypa niespełna 250 km od Łomży
cz pon, 06 marca 2006 08:43

W Toruniu znaleziono pierwszego w Polsce łabędzia, zarażonego ptasią grypą. U padłego ptaka, na którego natrafiono w centrum miasta nad Wisłą, potwierdzono obecność wirusa H5N1 – czyli wirusa ptasiej grypy groźnego także dla ludzi. Zdaniem ornitologów do Torunia wirusa przyniosły migrujące na wschód ptaki. Wyjątkowo długa i mroźna zima spowalnia ich wiosenną wędrówkę na wschód ale to już tylko kwestia dni – może tygodni, gdy zarażone wirusem ptaki pojawia się także na rozlewiskach Biebrzy i Narwi.

Czy przyleci do nas ptasia grypa?

cz cz, 23 lutego 2006 10:42

Zdaniem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łomży Mariana Czerskiego jest to bardzo realne. Miliony ptaków które niebawem będą przelatywały nad regionem i odpoczywały na wodach Narwi i Biebrzy mogą przynieść wirusa ptasiej grypy także w okolice Łomży.

Gotowi na ptasia grypę?

cz wt, 21 lutego 2006 17:24

W związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, w niektórych azjatyckich rejonach Rosji i w Kazachstanie w 2005 roku i stopniowym pojawianiem się wykrywanych przypadków zakażeń wirusem H5N1 w innych krajach europejskich, utrzymuje się realne zagrożenie przeniesienia tej choroby na teren Polski, w tym województwa podlaskiego.

Łomżyńscy „Lekarze Niezwykli”

Foto: Łomżyńscy „Lekarze Niezwykli”
cz pon, 20 lutego 2006 13:55

Onkolog Anna Łowczak i chirurg - urolog - Marek Załęski z Łomży znaleźli się w grupie 100 „Lekarzy Niezwykłych”. Plebiscyt zorganizował miesięcznik „Zdrowie”. Celem konkursu jest wyróżnienie lekarzy najbardziej cenionych przez pacjentów i to właśnie pacjenci – czytelnicy magazynu dokonali wyboru Lekarzy niezwykłych.

Operowała po pijanemu?

cz śr, 08 lutego 2006 13:16

Prokuratura Okręgowa w Łomży powołała biegłego, który ma ostatecznie ustalić w jakim stanie ponad dwa miesiące temu lekarka z miejscowego szpitala wojewódzkiego przeprowadziła operację, po której zmarł pacjent. Gdy ją zatrzymano kilka godzin po tym zabiegu, alkomat wskazał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu, późniejsze badanie krwi śladu alkoholu już nie pokazało. Lekarka tłumaczyła wtedy, że po śmierci pacjenta, zdenerwowana, zażyła środek uspokajający na spirytusie.

Gdzie do dentysty?

cz śr, 04 stycznia 2006 14:52

Kilkadziesiąt tysięcy łomżan i mieszkańców dawnego województwa łomżyńskiego nie ma zapewnionej bezpłatnej opieki stomatologicznej. Zdecydowana większość stomatologów nie podpisała umów z NFZ-etem. W Łomży umowy na 2006 rok ma tylko 9 placówek. Na terenie powiatu łomżyńskiego tylko trzy.

Dalej bez kontraktów

cz wt, 03 stycznia 2006 23:45

Lekarze rodzinni z województwa podlaskiego zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim na razie nie podpiszą umów z Podlaskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie pomogły wczorajsze negocjacje w białostockiej siedzibie Funduszu. NFZ zaproponował im za pacjenta 5,14 zł. To o 5 groszy więcej niż proponował w starym roku, ale według wyliczeń lekarzy to ciągle za mało... Lekarze czekają na oficjalne decyzje funduszu w sprawie podwyżek stawki.

Gabinety lekarskie otwarte

Foto: Gabinety lekarskie otwarte
cz nie, 01 stycznia 2006 21:17

„W dniu 1 stycznia 2006 roku osiągnięto w Warszawie porozumienie z Prezesem Narodowego Funduszu i Ministrem Zdrowia, w związku z tym w dniu jutrzejszym gabinety maja funkcjonować normalnie” - podał Marek Twardowski główny negocjator Porozumienia Zielonogórskiego. Oznacza to, że w poniedziałek każdy będzie mógł iść do swojego lekarza rodzinnego, tak jak w roku ubiegłym.

Porozumienie Zielonogórskie się łamie?

cz pt, 30 grudnia 2005 16:37

Jak podała PAP pierwsi lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego podpisują umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Agencja powołała się na słowa rzeczniczka prasowego podlaskiego oddziału NFZ Grażyna Pawelec. "W delegaturze oddziału NFZ w Łomży wpłynęły trzy oferty od lekarzy z PZ" – powiedziała Pawelec.

Wszyscy pacjenci mają być przyjmowani...

cz pt, 30 grudnia 2005 15:21

Choć lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego póki co nie złożyli wniosków do Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie leczenia pacjentów w przyszłym roku „wszyscy pacjenci z Łomży i byłego województwa łomżyńskiego w poniedziałek 2 stycznia otrzymają pomoc medyczną” - zapewnia Jerzy Cwalina szef łomżyńskiej delegatury Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. We wszystkich powiatach zapewniono zastępczą pomoc medyczną w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. O tym do którego iść lekarza będzie można się dowiedzieć telefonicznie.

« · «« · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · 45 · 46 · 47 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę