Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Pusty dentobus dla chorych, a dla zdrowych 6 gabinetów

- Na chwilę obecną żaden z zakażonych pacjentów nie skorzystał ze świadczeń stomatologicznych w dentobusie – informuje Rafał Tomaszczuk, rzecznik oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku. Mowa o mobilnym gabinecie dentystycznym w busie, jaki od trzech tygodni znajduje się na terenie „szpitala zakaźnego” w Łomży, aby udzielać doraźnych świadczeń stomatologicznych pacjentom szpitala jednoimiennego. Dentobus wydzierżawiony został od Urzędu Wojewódzkiego i jest wyposażony w sprzęt, który pozwala wykonać takie zabiegi stomatologiczne jak w gabinecie stacjonarnym. Posiada wszelkie zabezpieczenia, chroniące personel i pacjentów z koronawirusem.

W dentobusie będą udzielane doraźne świadczenia stomatologiczne pacjentom szpitala, u których stwierdzono zachorowanie na chorobę wywołaną wirusem SARS-COV-2. Harmonogram zakłada że dentobus będzie stacjonować w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godziny 8 do 16 na terenie szpitala jednoimiennego w Łomży. Jak wyjaśnia rzecznik NFZ, „fundusz finansuje świadczenia w dentobusie, czyli mobilnym gabinecie dentystycznym, który w Podlaskiem działa od czerwca 2018 r.”. - Natomiast wiemy, że od 6. kwietnia sytuacja się zmieniła i dentobus udziela świadczeń wyłącznie pacjentom szpitala jednoimiennego, zakażonym koronawirusem – dodaje Tomaszczuk. - Wcześniej stomatolodzy przyjeżdżali dentobusem do poszczególnych miejscowości, wykonywali przegląd zębów, lakierowanie, można tam także było wykonać zdjęcie RTG zębów i leczyć próchnicę. Dentysta mógł też skierować małego pacjenta na dalsze leczenie w innym miejscu.

Gdy zdrowych mieszkańców Łomży zaboli ząb
Na stronie internetowej oddziału NFZ Białystok znajduje się zakładka - Gdzie się leczyć w czasie COVID-19? - Zawiera aktualizowane codziennie informacje na temat miejsc udzielania świadczeń, w tym otwartych gabinetów stomatologicznych – zapewnia rzecznik. 

https://www.nfz-bialystok.pl/aktualnosci-oddzialu/gdzie-sie-leczyc-w-czasie-covid-19/

W poniedziałek w południe znajdujemy sześć punktów: Demed Katarzyny Czachowskiej, Perłowy Uśmiech, gabinety stomatologiczne Joanny Pietrzak, Bartosza Strzalińskiego i Wiesławy Szanciło oraz Modent Moniki Chojnowskiej. Sytuacja z przyjmowaniem pacjentów w każdym z nich może okazać się inna, więc wszędzie lepiej zadzwonić, w poszukiwaniu pomocy dentysty w konkretnym przypadku. Na przykład, w Demedzie przy ul. Słowackiego 7 A przyjmowani są tylko pacjenci w trybie ostrym, bólowym. Dzwonimy pod nr 86 211 10 80 w dni powszednie w godzinach 8. - 20. Pani z infolinii telefonicznie przeprowadzi weryfikację. Jeśli wypadnie pomyślnie, że to naprawdę pilny przypadek, stomatolog przyjmie pacjenta od poniedziałku do piątku w godzinach 10. - 13.

W Centrum Stomatologii Estetycznej Perłowy Uśmiech przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 10 zakresy usług i godzin pracy czwórki dentystów o wiele rozleglejsze. - Przyjmujemy wszystkie przypadki, również bólowe, na NFZ i prywatnie – informuje sympatyczna recepcjonistka. Należy wcześniej zadzwonić pod nr 86 218 22 11. Najbliższy termin na wizytę w leczeniu zachowawczym sympatyczna Pani zaproponowała nam po długim weekendzie na 8. maja o godz. 10. Stomatolodzy „Perłowego Uśmiechu” przyjmują z uśmiechem codziennie w godz. 9. -17., oprócz sobót i niedziel.  

Na liście 6 gabinetów NFZ, gdzie w Łomży można by znaleźć pomoc specjalisty w razie bólu zęba i gdy trzeba ratować uzębienie dzieciom i dorosłym, nie widać znanej Stomatologii Poznalscy z ul. Długiej 22. Jednakże doświadczeni doktorzy: Antoni Poznalski i Tomasz Poznalski nadal przyjmują pacjentów prywatnie, codziennie w godz. 8. - 12. - Zapisy na wizyty przyjmujemy w godzinach 8. - 20. pod numerami telefonów: 668 825 544 oraz 86 216 63 30 – podaje numery ratujące z opresji i bólu strapionych asystentka stomatologii Krystyna Krystosiak – Wykowska. - Zapraszam na Długą.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę