Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Otworzą laboratorium w szpitalu

Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, po półtoramiesięcznej przerwie wznowi pracę. To pierwszy etap „odmrażania” łomżyńskiego szpitala, który od połowy marca decyzją wojewody podlaskiego został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny tylko dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

Decyzja wojewody pozbawiła mieszkańców Łomży i regionu dostępu do specjalistycznej opieki zdrowotnej na miejscu i wywołała powszechne oburzenie i protesty. Dopiero jednak od ubiegłotygodniowego otwartego wystąpienia starosty łomżyńskiego Lecha Szabłowskiego do  wojewody Podlaskiego (zobacz: Starosta do Wojewody: mieszkańcy będą umierać nie na COVID-19), w który domagał się otwarcia dla innych niż covidowych pacjentów przynajmniej części szpitalnych poradni i szpitalnego oddziału ratunkowego, zaczęto mówić, że coś jest możliwe i obiecywać odmrażanie szpitala. Wszystko wskazuje na to, że otwarcie laboratorium to pierwszy z tych etapów.      

Jak przekazuje Jolanta Gryc ze Szpital Wojewódzkiego w Łomży szpitalne laboratorium czynne będzie od poniedziałku 4 maja w lokalizacji, gdzie mieści się Poradnia Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, czyli wejście od szczytu budynku. 

Labolatorium będzie czynne tylko w dni robocze. W godzinach od 8.00 do 11.00 ma być świadczona tu usługa pobierania materiału do badań tylko od pacjentów posiadających skierowanie do takich badań. Od 11.30 do 12.30 będą wydawane wyniki badań. 

Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej łomżyńskiego szpitala przed przekształceniem w szpital zakaźny ds. koronawirusa wykonywał ok. 800 tysięcy badań rocznie. Laboratorium jako jedno z nielicznych w regionie badania wykonywało o każdej porze dnia i nocy przez 7 dni w tygodniu. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę