Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Koronawirus w regionie zwalnia

- Dziś mamy informację, że coraz więcej osób zdrowieje, a mniej ulega zakażeniu. To niezwykle pozytywne – mówił Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Wczoraj w województwie podlaskim potwierdzono zakażenie 2 osób i ozdrowienie 14 zakażonych koronawirusem pacjentów. W całym województwie dziś chorych na Covid-19 jest 210 osób z 367 dotychczas zakażonych. W Łomży i regionie łomżyńskich takich chorych jest tylko 4, służby oczekują na wyniki badań, które miałby potwierdzić ozdrowienie kolejnych.

Przypadki zakażenia koronawirusem w poszczególnych powiatach województwa podlaskiego wraz z liczba ozdowieńców. Stan na 28 kwietnia 2020 r.
Przypadki zakażenia koronawirusem w poszczególnych powiatach województwa podlaskiego wraz z liczba ozdowieńców. Stan na 28 kwietnia 2020 r.

Wczoraj w całym województwie podlaskim potwierdzono zakażenie koronawirusem u dwóch osób: starszej kobiety i starszego mężczyzny. Oboje są mieszkańcami Białegostoku, a stan ich zdrowia nie wymaga hospitalizacji. 
Jednocześnie poinformowano o ozdrowieniu kolejnych 14 osób (w sumie 154): trzy kobiety w sile wieku, dwóch mężczyzn w sile wieku, młody mężczyzna i starsza kobieta z powiatu bielskiego, mężczyzna w sile wieku i młoda kobieta z Łomży, młody mężczyzna z powiatu łomżyńskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu kolneńskiego, młoda kobieta, młody mężczyzna i kobieta w sile wieku z powiatu siemiatyckiego.
W podanym dziś rano komunikacie Ministerstwa Zdrowia nie ma nowych osób zakażonych z województwa podlaskiego. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce zwiększyła się do 12 415 osób. 606 z nich zmarło.

W Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego z 35 osób dotychczas zakażonych koronawirusem za ozdrowiałych uznaje się 31 osób.  
Jak podaje Sanepid w Łomży w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem kwarantanną objętych jest 74 mieszkańców Łomży i 83 powiatu łomżyńskiego. 

W szpitalu w Łomży dziś rano przebywało 29 pacjentów z potwierdzoną chorobą Covid-19. Dwóch z nich to mieszkańcy województwa mazowieckiego, a pozostali są mieszkańcami województwa podlaskiego. Wśród hospitalizowanych chorych na Covid-19 nie ma mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę