Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zmarł w Łomży po zakażeniu koronawirusem

Główne zdjęcie
Przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Stan na 24 kwietnia 2020 r.

W szpitalu w Łomży zmarł 62-letni mężczyzna, który był zakażony koronawirusem. Jak podaje Podlaski Urząd Wojewódzki to mieszkaniec województwa mazowieckiego. W piątek w Polsce z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 40 osób. W sumie liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wzrosła do 494 osób. Zakażonych w kraju zostało już 10 892 osób.

W województwie podlaskim w piątek poinformowano o zakażeniu trzech osób koronawirusem. To:

  • kobieta w sile wieku z powiatu hajnowskiego, przebywa w izolacji domowej
  • dziecko z Białegostoku, izolacja domowa
  • nastolatek z Białegostoku, izolacja domowa

W sumie w województwie podlaskim liczba osób zakażonych wzrosła do 344. Z tej grupy zmały dotychczas 3 osoby.

W piątek wieczorem służby poinformowały o ozdrowieniu kolejnych 7 osób w województwie. W sumie zakażenie koronawirusem zwalczyło już 114 osób. W piątek dołączyły do nich: kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu augustowskiego, młoda kobieta z Suwałk, mężczyzna w sile wieku z powiatu grajewskiego, starsza kobieta, mężczyzna w sile wieku i starszy mężczyzna z powiatu bielskiego.

Z danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że najwięcej zachorowań na Covid-19 wykryto na obszarze powiatu bielskiego (Bielsk Podlaski i okolica). Jest tu już 117 potwierdzonych zakażeń. Na drugim miejscu jest Białystok (65) wraz z powiatem białostockim (26), gdzie jest 91 przypadków, a na trzecim powiat wysokomazowiecki, gdzie odnotowano 35 zakażeń. 
Tyle samo przypadków jest także na obszarze działania Sanepidu w Łomży czyli w mieście Łomża (18) i na ternie powiatu łomżyńskiego (17). 
W sąsiednim powiecie zambrowskim zdiagnozowano już 25 zakażeń.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę