Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 września 2020 napisz DONOS@

List otwarty do mieszkańców Łomży

Foto: List otwarty do mieszkańców Łomży
cz pt, 17 listopada 2006 15:29

W jednym z łomżyńskich tygodników autorka artykułu, wykorzystując sytuację związaną z tragiczną pomyłką jednego z leków, znanej farmaceutycznej firmy, stwierdziła w końcowym fragmencie, że łomżyńskie apteki prowadza sprzedaż wycofanych z obrotu, z różnych powodów produktów leczniczych. Na „dowód” tego załączyła zdjęcia kilku leków, wymieniając je z nazwy, które kupiła w trzech łomżyńskich aptekach.

Apteki odbierają Corhydron

Foto: Apteki odbierają Corhydron
cz pt, 10 listopada 2006 18:13

Podlaski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny zwraca się z apelem do mieszkańców województwa podlaskiego o zwrot do najbliższej apteki lub punktu aptecznego posiadanego w swoich apteczkach domowych leku o nazwie corhydron wszystkie dawki i wszystkie serie. W każdym mieście w regionie wyznaczono dyżurne apteki zobowiązane z urzędu do przyjmowania Corhydronu. W Łomży tą apteką jest apteka przy ul. Dwornej 35 (Giełczyńska) Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Białymstoku Jan Chlabicz przypomina jednak, że obowiązek przyjmowania od pacjentów niebezpiecznego leku spoczywa na każdej czynnej aptece.

Będą ograniczenia w przyjmowaniu do szpitala

cz wt, 07 listopada 2006 08:44

Pieniądze z kontraktu się kończą i mogą być pojawić się problemy z przyjmowaniem pacjentów w łomżyńskim szpitalu. Jak podkreśla Marian Jaszewski dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży na dwa miesiące przed końcem roku przyznane przez Narodowego Funduszu Zdrowia limity leczenia pacjentów zostały przekroczone już na pięciu oddziałach. Szpital wystąpił do Funduszu o dodatkowe pieniądze. Jeśli zostaną przyznane żadnych ograniczeń nie będzie - podkreśla Jaszewski. Jeśli NFZ pieniędzy nie da - od grudnia możliwe są ograniczenia w przyjmowaniu pacjentów.

Podwyżki będą, ale kilka dni później

cz cz, 02 listopada 2006 10:39

- Pracownicy łomżyńskiego w listopadzie na pewno dostaną obiecane podwyżki wynagrodzeń – zapewnia dyrektor szpitala Marian Jaszewski. Pieniądze na konta pracowników nie trafią jednak wraz z pensjami, ale kilka – może kilkanaście dni później. - Chodzi o to, że naliczone podwyżki musi sprawdzić jeszcze informatyk z narodowego Funduszu Zdrowia – tłumaczy Jaszewski.

Podwyżki dostaną wszyscy, ale nie będą one równe

Foto: Podwyżki dostaną wszyscy, ale nie będą one równe
cz cz, 26 października 2006 10:10

Dyrektor łomżyńskiego szpitala podzielił 2 mln zł jakie szpital w Łomży dostał na ostatni kwartał roku na podwyżki wynagrodzeń pracowników. Zgodnie z intencją ministerstwa zdrowia i posłów o tym jak dodatkowe pieniądze byłyby podzielone pomiędzy pracowników miały zdecydować związki zawodowe wspólni z dyrekcja. Niestety w Łomży mimo kilku spotkań porozumienia w tej sprawie nie wypracowano wobec tego ostateczna decyzja kto ile dostanie podjął sam dyrektor.

Profilaktyczny galimatias

cz cz, 07 września 2006 12:02

W ciągu najbliższych kilku dni Narodowy Fundusz Zdrowia ma zdecydować, co dalej z łomżyńską profilaktyką. "W Łomży nie można wykonać badań profilaktycznych, to absurd!', „Odesłano mnie z kwitkiem, mimo że Fundusz i lekarze zachęcają do wzięcia udziału w programie” – takie informacje docierały do redakcji po publikacji artykułu „Profilaktyka na start!” w 157. numerze Gazety Bezcennej.

Małe szpitale do zamknięcia

cz cz, 07 września 2006 06:01

Ministerstwo zdrowia przymierza się do likwidacji małych szpitali. Tylko w województwie podlaskim czarne chmury zawisły nad co najmniej dziewięcioma placówkami. Jak pisze gazeta Wyborcza na czarnej liście są m.in. szpitale w: Kolnie i Zambrowie.

Tu w Polsce żyją najdłużej

cz pt, 21 lipca 2006 18:00

Jeśli jesteś kobietą, to najłatwiej dożyjesz sędziwego wieku w województwie podlaskim. Panom najlepiej służy klimat Małopolski. Średnią długość życia kobiet i mężczyzn w Polsce wyliczyli specjaliści z Głównego Urzędu Statystycznego, a ich obliczenia przedstawił dziennik „Metro”.

Strajk w szpitalu

Foto: Strajk w szpitalu
cz cz, 13 lipca 2006 07:00

Na dwie godziny lekarze i pielęgniarki łomżyńskiego szpitala odeszli od łóżek pacjentów. W czwartek od 8.00 do 10.00 zamknięte były także szpitalne przychodnie specjalistyczne i pracownie diagnostyczne. Część załogi zgromadziła się w tym czasie w sali wykładowej szpitala. Tak wyglądał strajk ostrzegawczy w łomżyńskim szpitalu.

Początek Końca Służby Zdrowia

cz cz, 06 lipca 2006 11:36

W piątek pracownicy szpitala zdecydują kiedy odbędzie się strajk ostrzegawczy. W łomżyńskiej placówce odbyło się referendum, którego wyniki wskazują, że zdecydowana większość pracowników opowiada się za przeprowadzeniem protestu. Pracownicy szpitala, podobnie jak ich koleżanki i koledzy w całym kraju, domagają się podwyżek płac. Ostatnio domagają się też zmian systemowych w organizacji służby zdrowia w Polsce.

Jest gorąco, a będzie jeszcze bardziej...!

Foto: Jest gorąco, a będzie jeszcze bardziej...!
cz śr, 05 lipca 2006 14:04

Biuro Prognoz Meteorologicznych Białystok ostrzega, że w dniach 06-11.07.2006 na terenie woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie nastąpi dalszy wzrost temperatury powietrza. W ciągu dnia w cieniu może być nawet do 30-32 st Celsjusza. W nocy będzie nieco chłodniej 15-18 st. C. Upały mogą sprawić nie tylko pogorszenie samopoczucia, nasilenie chorób układu krążenia, ale także uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg i dalszy wzrost zagrożenia pożarowego.

Nowe listy leków refundowanych

cz pt, 30 czerwca 2006 16:36

Od 1 lipca 2006 taniej będzie można kupić ok. 1200 spośród 2,5 tys. leków znajdujących się na obecnych listach leków refundowanych. Wzrosną ceny ok. 500 medykamentów.

Pracownicy szpitala za strajkiem

cz pt, 30 czerwca 2006 15:22

Z nieoficjalnych informacji dotyczących wyników szpitalnego referendum wynika, że zwolennicy przystąpienia łomżyńskiego szpitala do strajku zdobyli „miażdżącą przewagę”. Oficjalnie wyniki trzydniowego referendum będą znane dopiero w poniedziałek, po przekazaniu protokołu komisji, która podlicza wyniki głosowania pracowników szpitala dyrekcji zakładu. Strajk ma być ostateczna formą nacisku załogi na dyrekcję w sprawie spełnienia żądań płacowych. Tak jak w całym kraju także zatrudnieni w łomżyńskim szpitalu żądają 30% podwyżek.

Łomżyński szpital szykuje się do strajku

cz wt, 27 czerwca 2006 10:02

Przez trzy dni pracownicy łomżyńskiego szpitala będą głosować w sprawie ewentualnego przystąpienia do strajku. Właśnie rozpoczęło się zakładowe referendum. Od wyników głosowania zależeć będzie czy łomżyńskich szpital także przyłączy się do strajkujących placówek. Wszędzie przyczyny strajku są takie same. Lekarze pracownicy domagają się 30% wzrostu wynagrodzeń.

Nowa sztuczna nerka w Łomży

Foto: Nowa sztuczna nerka w Łomży
cz pt, 23 czerwca 2006 18:02

Łomżyński szpital im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego otrzymał jeden z najnowocześniejszych na świecie aparatów do hemodializy. Wartą ponad 60 tysięcy złotych sztuczną nerkę szpitalowi podarowała firma biotechnologiczna Amgen Polska. Dzięki nowemu sprzętowi będzie można nie tylko zwiększyć ilość zabiegów hemodializy, ale również podnieść poziom bezpieczeństwa leczenia.

Kleszcze bardzo niebezpieczne

Foto: Kleszcze bardzo niebezpieczne
cz pt, 09 czerwca 2006 16:53

Sanepid potwierdził, że mężczyzna, który w maju trafił do szpitala w Piszu, zmarł na odkleszczowe zapalenie mózgu – jedną z dwóch niebezpieczną chorób przenoszonych przez kleszcze. Choć choroby są dość rzadkie, to u nas występują one znacznie – kilka a nawet kilkanaście razy częściej niż w innych częściach Polski.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Foto: Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
cz wt, 06 czerwca 2006 13:10

Środowisko czerwonokrzyskie Łomży gościło w sobotę, 3. czerwca najlepsze drużyny ratownicze ze wszystkich województw. Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża powierzył tutejszemu Zarządowi Rejonowemu PCK organizację Centralnego Etapu XIV Ogólnopolskich Mistrzostw PCK. Zwycięscy etapów z 16 okręgów (województw) walczyli o wyjazd do słonecznej Italii na mistrzostwa ogólnoeuropejskie.

Strajk w szpitalu

Foto: Strajk w szpitalu
cz pt, 07 kwietnia 2006 08:27

Lekarze, pielęgniarki i część pracowników obsługi łomżyńskiego szpitala strajkuje. Dziś pozamykane są przyszpitalne poradnie i zakłady diagnostyczne. Szpital zaś pracuje tak jak na ostrym dyżurze. Dyrektor szpitala Marian Jaszewski podkreśla, w przypadkach zagrożenia życia pacjenci specjalistyczna pomoc medyczną otrzymają, ale nie będą dziś przeprowadzane żadne operacje i zabiegi planowe.

Nowoczesny rentgen na próbę

cz nie, 12 marca 2006 22:42

Od kilku tygodni lekarze z Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala Wojewódzkiego w Łomży korzystają z cyfrowego sprzętu rentgenowskiego. Niedługo wrócą do tradycyjnych klisz i chemicznych odczynników, bo nowoczesny sprzęt dostali tylko do wypróbowania. W szpitalnej kasie nie ma pieniędzy na tak drogi aparat, dlatego dyrekcja chce sięgnąć po pieniądze z Unii Europejskiej.

Szkolenie pielęgniarek

cz so, 11 marca 2006 10:47

Około dwustu pielęgniarek uczestniczy w łomżyńskim szpitalu w szkoleniu „postępowanie tarpeutyczno-pielegnacyjne w stosunku do chorego z padaczką”. Szkolenie zorganizował Instytut Pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

« · «« · 42 · 43 · 44 · 45 · 46 · 47 · 48 · 49 · 50 · 51 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę