Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Covid-19 - raport

Główne zdjęcie
Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, który do 16 marca pełni rolę jednoimiennego szpitala zakaźnego dla chorych zakażonych koronawirusem

We wtorkowe południe w łomżyńskim szpitalu leczonych było 30 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. 28 z nich to mieszkańcy województwa podlaskiego, a 2 osoby pochodzą z Mazowsza. Zarówno w publikowanych wczoraj wieczorem jak i dzisiaj rano komunikatach Ministerstwa Zdrowia odnośnie stwierdzenia nowych zakażeń nie było osób z województwa podlaskiego. Z danych Wojewody Podlaskiego wynika, że obecnie we wszystkich szpitalach hospitalizowanych jest 86 chorych na Covid-19 mieszkańców województwa podlaskiego.

W województwie podlaskim od połowy marca, gdy wykryto pierwszy przypadek Covid-19, do wtorkowego południa zakażonych koronawirusem zostało 365 osób. Z tej grupy 140 osób zwalczyło zakażenie, a 3 osoby zmarły. 

Najwięcej stwierdzonych przypadków zakażenia zanotowano na terenie powiatu bielskiego (Bielsk Podlaski). Wirus zaatakował tu już 132 osoby. W Białymstoku i powiecie białostockim, gdzie mieszka niemal połowa mieszkańców województwa podlaskiego zanotowano 95 zakażeń (68 w samym Białymstoku). Na trzeci miejscu pod względem liczby zakażonych jest teraz powiat wysokomazowiecki, gdzie zdiagnozowano 36 takich przypadków. W Łomży i powiecie łomżyńskim w sumie liczba osób zakażonych wynosi 35, ale 31 z nich zwalczyło już wirusa i formalnie Sanepid uznaje ich za ozdrowiałych.  Oznacza to, że w mieście i najbliższej okolicy chorych na Covid-19 jest 4 mieszkańców. Żaden z nich nie przebywa w szpitalu. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę