Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Ozdrowiał łomżyński pacjent „zero”

Główne zdjęcie
Zakażenia koronawirusem w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego. Zielona linia wskazuje ozdrowieńców, czyli osoby, które zwalczyły zakażenie, a czerwona chorych na Covid-19

Po blisko 40 dniach leczenia służby sanitarne ogłosiły, że ozdrowiał łomżyński pacjent „zero” zakażony koronawirusem. Spowodowanym tym zakażeniem chorobę Covid-19 u mężczyzny w średnim wieku z Łomży potwierdzono 21 marca. Dziś wraz z kobietą w sile wieku z Łomży i 18-latkiem z powiatu łomżyńskiego znalazł się on na liście ozdrowieńców. W sumie z 35 zakażonych dotychczas koronawirusem mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego zwalczyło go już 31 osób.

Informacje o ozdrowieniu kolejnych trzech pacjentów zakażonych koronawirusem przekazała Julia Gulanowska z Sanepidu w Łomży. Za chorych  na Covid-19 uznaje się już tylko czworo mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego. Spada także liczba osób objętych kwarantanną w związku z podejrzeniem zakażenia. W poniedziałkowy poranek były to 184 osoby – 88 w mieście Łomża i 94 na trenie gmin powiatu łomżyńskiego.

Spadek liczny chorych wśród mieszkańców Łomży i najbliższej okolicy nie idzie w parze ze zmniejszeniem się liczy chorych na Covid-19 wśród pacjentów łomżyńskiego szpitala. W poniedziałkowy poranek jest tu 30 leczonych pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Jolanta Gryc ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży podaje, że 28 z nich to mieszkańcy województwa podlaskiego, a 2 pacjentów jest z województwa mazowieckiego. W przyszpitalnym izolatorium, które działa w hostelu MOSiR przy ul. Zjazd, dziś nie ma chorych na Covid-19.     

W poniedziałkowy porannym komunikacie służby Wojewody Podlaskiego poinformowały o czterech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podaskim, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • starsza kobieta z powiatu hajnowskiego
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu bielskiego
  • starsza kobieta z powiatu bielskiego
  • starsza kobieta z powiatu bielskiego

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w województwie wzrosła 365 osób. Z tej grupy 3 osoby zmarły, a 140 zwalczyło już zakażenie i uznawane jest za ozdrowienców.  

W skali kraju liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 11 761 osób. 539 z nich zmarło, a 2466 uznaje się za wyleczone.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę