Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Koronawirus - raport

Główne zdjęcie
Zakażenia koronawirusem w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego. Zielona linia wskazuje osoby, które pokonały wirusa, a czerwona aktualnie chorych na Covid-19

Ponad 40 osób z Łomży i powiatu łomżyńskiego zostało zwolnionych przez Inspektora Sanitarnego z obowiązkowej kwarantanny w związku z podejrzeniem koronawirusa. W piątkowy poranek objętych nią było „tylko” 100 mieszkańców Łomży i 104 w 9 podłomżyńskich gminach tworzących powiat łomżyński. Według danych łomżyńskiego Sanepidu w tej chwili w mieście i regionie chorych na Covid-19 jest 7 osób. W piątek w łomżyńskim szpitalu było 18 pacjentów chorych na Covid-19. Jeden taki pacjent przebywa w izolatorium w motelu MOSiR przy ul. Zjazd.

Wśród zakażonych koronawirusem pacjentów łomżyńskiego szpitala nie ma mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego. 15 chorych to mieszkancy województwa podlaskiego, a 3 przywieziono tu z województwa mazowieckiego.

W Łomży i powiecie ziemskim od pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem potwierdzonego 21 marca do tej pory zachorowanie na Covid-19 zdiagnozowano u 35 osób. Większość z nich – 28 osób – zwalczyło wirusa i uznawanych jest za ozdrowieńców. Średnio od potwierdzenie zakażenia do potwierdzenia wyleczenia upływa trzy tygodnie. 
Ostatnie „z łomżyńskich”, potwierdzone badaniami laboratoryjnymi zakażenie było przedwczoraj. Doszło do niego po 10 dnia przerwy w wykrywaniu nowych zakażeń. 
   

Także w województwie podlaskim od kilku dni obserwowane jest wyraźne zmniejszenie liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dziś rano służby wojewody poinformowały o wykrytym jednym nowym zachorowaniu na Covid-19. To kobieta w sile wieku z powiatu hajnowskiego, która przebywa w izolacji domowej.
W sumie w województwie podlaskim liczba osób zakażonych wzrosła do 342. Z tej grupy 107 osób uznaje się za ozdrowiałe, a 3 osoby po zakażeniu zmarły. 

W skali kraju liczba zakażonych koronawirusem w piątkowy poranek wynosiła 10 759 osób. Z tej grupy 463 osoby zmarły, a blisko 2 tysiące uznaje się za ozdrowiałe. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę