Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Koronawirus zwalnia

Główne zdjęcie
Zakażenia koronawirusem w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego. Zielona linia wskazuje ozdrowieńców, czyli osoby, które zwalczyły zakażenie.

W poniedziałek w Łomży, regionie, ani w województwie podlaskim nie odnotowano nowego przypadku zakażenia koronawirusem. Służby sanitarne informują za to o ozdrowieniu 11 osób, w tym kobiety w sile wieku z powiatu łomżyńskiego. To już 33 osoba w regionie łomżyńskim, która zwalczyła zakażenie z 37 osób, u których potwierdzono zachorowanie na Covid-19.

W tej chwili chorych na Covid-19  jest troje mieszkańców Łomży i jedna osoba w powiecie łomżyńskim. 

Julia Gulanowska z Sanepidu w Łomży podaje, że w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem obowiązkowa kwarantanną objętych jest  57 mieszkańców Łomży i 68 z gmin powiatu łomżyńskiego.
Przestrzeganie kwarantanny sprawdzają policjanci. Okazuje się, że nie wszyscy rygorystycznie stosują się do tego obowiązku. Państwowy Inspektor Sanitarny nałożył ostatnio karę w wysokości 10 tysięcy złotych na jedego z mieszkańców Łomży, który kilkakrotnie miała złamać nałożony obowiązek kwarantanny.

Jolanta Gryc ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży informuje, że po długim majowym weekendzie w łomżyńskim szpitalu, który od połowy marca jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym tylko dla pacjentów zakażonych koronawirusem, przebywają 22 osoby z potwierdzonym zachorowaniem na Covid-19. Jedna z nich jest mieszkańcem województwa mazowieckiego, a pozostałe pochodzą z województwa podlaskiego. Wśród hospitalizowanych nie ma mieszkańców Łomży, ani powiatu łomżyńskiego. 
W przyszpitalnym izolatorium, które znajduje się w hostelu MOSiR przy ul. Zjazd w poniedziałkowy poranek nie było osób z potwierdzonym zachorowaniem na Covid-19. 

W Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 14 006. Z tej grupy 698 zmarło, a 4095 uznaje się za ozdrowiałych. We wszystkich szpitalach w całym kraju łącznie z powodu zakażenia koronawirusem w poniedziałkowy poranek hospitalizowane były 2653 osoby.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę