Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Starówka: co być powinno, a nie jest...

Przede wszystkim o braku: parkingów, dogodnych dojazdów, koszy na śmieci, bezpieczeństwa, informacji i pomysłu na łomżyńską starówkę mówiono podczas wieczornego spotkania w Hotelu Gromada w Łomży. Z zaproszenia Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej, by podyskutować o przyszłości starówki, skorzystało ponad 50 osób – głównie przedsiębiorców prowadzących tu swoje biznesy. Mówiono przede wszystkim o tym czego nie ma, a co powinno być aby mieszkańcy i turyści zajeżdżali i zachodzili tu znacznie częściej niż robią to teraz.

Starówka łomżyńska zamiera. O tym przekonani byli wszyscy uczestnicy spotkania. Coraz rzadziej zachodzą tu mieszkańcy „osiedla południe”, którzy galerie handlowe mają u siebie, a przejeżdżający przez miasto turyści zazwyczaj nawet nie wiedzą że na starówkę w Łomży można „po coś ciekawego” zajechać.
Starówka dla mieszkańców Łomży nie jest atrakcyjna, bo poza „dwiema lodziarniami” nie oferuje nic ciekawego, a ewentualnym turystom brakuje odpowiedniej informacji, ale i wypromowanej „atrakcji” która mogłaby choćby na chwilę zatrzymać przejeżdżających przez miasto.
- Łomża a gdzie to jest? Na trasie na Mazury i tam jest Mc Donalds! - to, jak relacjonował jeden z przedsiębiorców, najczęściej słyszy od swoich kontrahentów z Polski.

Dyskutujący zgłaszali wiele pomysłów. Począwszy od większej liczby parkingów i ich właściwego oznaczenia, przez zapewnienie lepszego dojazdu, otwarcie winiarni czy restauracji, a na odpowiedniej informacji i bezpłatnym internecie kończąc. Mówiono także o tym, że aby łomżyńska starówkę obudzić muszą zgodzić się na to przede wszystkim mieszkający tu – często starsi ludzie, którzy „cenią sobie spokój i ciszę”. Zebrani przekonani byli, że jest tu wiele ciekawych miejsc, widoków i zabytków, które mogłyby być atutami tej części miasta. Mogły, ale jak na razie nie są...
Wszystkie pomysły teraz mają zostać przekazane łomżyńskim samorządowcom. To od nich wiele zależy i to pod ich adresem najczęściej padały cierpkie słowa, że czegoś, co być powinno, nie ma.


źródło: www.4lomza.pl

Edyta Gawrych
pt, 06 lutego 2009 10:47
Data ostatniej edycji: pt, 06 lutego 2009 10:49:24

 

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę