środa, 24 kwietnia 2019 napisz DONOS@

Rycerska brać

Foto: Rycerska brać
pon, 01 sierpnia 2005 20:36

Kilkadziesiąt osób – rycerzy, chłopów i dam - stawiło się na wezwanie Łomżyńskiej Grupy Odtwórstwa Historycznego „Spiritus Temporis” na zamku w Ciechanowie. Przez dwa dni odbywały się tam manewry średniowieczne. Rozgrywano turnieje, prezentowano XIII-wieczne stroje i ucztowano. Łomżyńska rycerska brać, która manewry zorganizował i na zamku w Ciechanowie na dobre osiadła podkreśla, że to najbliższy Łomży średniowieczny zamek, który nie był dotychczas obsadzony.

Most zamknięty

Foto: Most zamknięty
cz pon, 01 sierpnia 2005 12:14

Podróżujących przez Łomżę czeka niespodzianka. Rano zamknięto dla ruchu stary mosty czyli most w ciągu drogi krajowej nr 61 Warszawa - Ostrołęka – Łomża – Augustów. Cały ruch został skierowany na objazd nowym mostem - gdzie tworzy się gigantyczny korek. Zamknięcie przeprawy ma związek z remontem nasypu pod prowadzącą na nią ulicą Zjazd. W nasypie przez kilkoma laty zadomowiły się bobry. Przeprowadzone badania wykazały co najmniej cztery duże – o powierzchni kilku metrów sześciennych jamy tuż pod nawierzchnią drogi. Zwierzęta wyłapano, ale groźne jamy pozostały. Sama ulica Zjazd dłużej tego nie mogła wytrzymać – dziś w jednym miejscu już się zapadła.

Pamiętamy o obrońcach - obchody w Nowogrodzie

Foto: Pamiętamy o obrońcach - obchody w Nowogrodzie
mm pon, 01 sierpnia 2005 11:09

Świętowanie 85. rocznicy obrony Nowogrodu w wojnie polsko-sowieckiej 1920 r. rozpoczęło się Mszą św. w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Tłumnie przybyli kombatanci i wojskowi, mieszkańcy i samorządowcy, strażacy i harcerze. Ulice miasteczka udekorowne były białoczerwonymi flagami. W kościele w prezbiterium stanęły poczty sztandarowe, w nawie głównej kompania honorowa i szpaler strażaków. Na chórze orkiestra strażacka. Mszę św. odprawił biskup łomżyński Stanisław Stefanek, koncelebrowali kapelan wojska o. Bogdan Augustyniak i sekretarz biskupi ks. Tadeusz Bronakowski.

Akcja Krzyś - już w niedzielę w Łomży

Foto: Akcja Krzyś - już w niedzielę w Łomży
cz pt, 29 lipca 2005 16:20

„Z nadzieją w drogę” to hasło festynu dla kierowców organizowanego przez parafię pw. Krzyża Świętego w Łomży i Radio Nadzieja. Impreza ma promować prowadzoną w całej Europie akcję „Krzyś - trzeźwy i życzliwy kierowca” której głównym celem jest obniżenie ilości wypadków powodowanych przez pijanych kierowców na drogach. Na zakończenie imprezy zagra i zaśpiewa legendarny zespół „Skaldowie”.

85 lat temu...

Foto: 85 lat temu...
cz pt, 29 lipca 2005 14:37

„29 lipca 1920 r. to de facto pierwszy dzień obrony Łomży przed bolszewikami” - mówił ppłk. Tadeusz Warec z klubu Fort oprowadzając kilka osób po piątnickich fortach, na których przed 85 laty polscy żołnierze przez kilka dni bohatersko odpierali ataki czerwonoarmistów. - „Już o 1.00 w nocy z północnego wschodu – od strony Jeziorka - zmasowany atak na polskie umocnienia przeprowadził 3 Korpusu Kawalerii Armii Czerwonej. Polacy odparli to natarcie tak samo jak wszystkie kolejne przez następne cztery dni.”

Bez zapewnień i obietnic...

cz pt, 29 lipca 2005 07:04

Kilkadziesiąt osób związkowców z podlaskiej służby zdrowia i dyrektorów tutejszych szpitali demonstrowało wczoraj przed gmachami Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia w Warszawie przeciwko dyskryminowaniu województwa podlaskiego przy podziale pieniędzy na leczenie pacjentów. W demonstracji brał udział dyrektor łomżyńskiego szpitala Marian Jaszewski. Jak twierdzi demonstracja była spokojna, ale efektów wymiernych nie dała. Protestujący nie mieli okazji porozmawiać ani z prezesem NFZ-etu, ani z Ministrem Zdrowia. W obu przypadkach przyjęli ich zastępcy, którzy wysłuchali żali i nie obiecali niczego, a przynajmniej żadnych dodatkowych pieniędzy na leczenie w przyszłym roku.

Ostrzeżenie o upałach i burzach

cz cz, 28 lipca 2005 15:20

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega, że począwszy od dnia 28 lipca br. przewiduje się wzrost temperatury maksymalnej od 26, 29 stopni C, do 33-36 stopni C w ciągu kolejnych dni tj. 29.07 i 30.07.2005. Tak wysokie temperatury będą powodowały osłabienie organizmów ludzi i zwierząt, mogą doprowadzić do przegrzania.

OKW powołane

cz śr, 27 lipca 2005 19:46

Państwowa Komisja Wyborcza powołała Okręgowe Komisje Wyborcze do wyborów parlamentarnych i prezydenckich. W Łomży taka komisja będzie tylko do przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Pięciu członków komisji to sędziowie tutejszego Sądu Okręgowego. Przewodniczącym Okręgowej Komisji Wyborczej jest sędzia Włodzimierz Wójcicki, który pełni także funkcję Komisarza Wyborczego w Łomży. Poza nim w składzie OKW znaleźli się sędziowie Joanna Rawa, Eugeniusz Dąbrowski, Sławomir Bagiński, Andrzej Kordowski.

Po górnikach Warszawę najedzie służba zdrowia

cz śr, 27 lipca 2005 19:45

Ponad sto osób związkowców podlaskiej służby zdrowia wspartych przez kilku dyrektorów tutejszych szpitali szykuje się do demonstracji w Warszawie. W tej grupie ma być kilkunastu pracowników łomżyńskiego szpitala z dyrektorem Marianem Jaszewskim na czele. Górnicy przyjechali i wywalczyli co chcieli. Służba zdrowia też by chciała, a sam dyrektor łomżyńskiego szpitala podkreśla, że górnicy zawsze byli silniejsi.

Tragiczny wypadek podczas burzy

Foto: Tragiczny wypadek podczas burzy
cz wt, 26 lipca 2005 22:24

Jedna osoba zginęła, a dwie kolejne zostały ranne – to tragiczny bilans wypadku jaki zdarzył się podczas wtorkowej przedpołudniowej burzy na drodze z Łomży do Kolna. Gwałtowna ulewna burza sprawiła, że samochód którym podróżowały ofiary wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo.

Potrzebna pomoc pielgrzymom

Foto: Potrzebna pomoc pielgrzymom
cz wt, 26 lipca 2005 12:50

W najbliższy poniedziałek z Łomży na Jasną Górę wyruszy XXI Piesza Pielgrzymka. Przez kolejne 13 dni pątnicy przejdą 430 km. I choć przygotowania pielgrzymkowe powoli dobiegają końca w dalszym ciągu organizatorom brakuje kilku dosyć istotnych rzeczy. Najbardziej potrzebny jest bus – na karetkę dla chorych pielgrzymów, a także lekarstwa i opatrunki do Punktu Sanitarnego.

Łomża czwarta

Foto: Łomża czwarta
cz wt, 26 lipca 2005 08:24

Najlepszym polskim miastem jest Poznań, najlepsza wieś to Krościenko Wyżne na Podkarpaciu, zaś najlepszą gminą miejsko-wiejską jest podlaska Choroszcz - to wyniki Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej" 2005 W tym samym rankingu Łomża zajęła czwarta pozycję wśród miast na prawach powiatów. Wyprzedziły nas Poznań, Rybnik i Kraków. Rzeczpospolita podkreśla, że poprzez całą gamę przyjętych kryteriów oceny połączono dwie sprawy - poprawę warunków życia w gminie przy stabilnej sytuacji jej budżetu.

Policjanci świętują

cz pt, 22 lipca 2005 10:09

Łomżyńscy policjanci świętowanie 24 lipca – czyli Święta Policji rozpoczęli już w czwartek. Na strzelnicy sportowej w Piątnicy odbyły się drużynowe zawody strzeleckie o Puchar Komendanta Policji oraz Prezesa Zarządu Fundacji Sportu w Policji. Na strzelnicy sportowej w Piątnicy stawiło się 12 zespołów między innymi łomżyńskich urzędów i służb mundurowych. Zawody zostały rozegrane w czterech kategoriach. Wśród mundurowych policjanci wygrali z wojskiem, a wśród cywili najlepiej strzelali przedstawiciele łomżyńskiego fiskusa.

Szansa na rozwój - bezpłatne szkolenia ze ZPORR i SPO WKP

cz cz, 21 lipca 2005 17:35

Już we wrześniu rozpoczną się pierwsze szkolenia w ramach programu „Dobry projekt szansą dla rozwoju regionów - szkolenia z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego”, który finansowany jest przez Ministerstwo Gospodarki i Pracy. Program obejmuje cykl 122 szkoleń i 142 warsztatów organizowanych w 16 miastach we wszystkich województwach w kraju.

Utrudnienia na drodze z Łomży do Wizny

cz cz, 21 lipca 2005 17:13

Do połowy września kierowcy jadący z Łomży do Wizny drogą nr 64 powinni liczyć się z utrudnieniami w okolicach miejscowości Kramkowo. Rozpoczyna się tam remont mostu na rzecze Jedwabiance. Cały ruch odbywa się po drodze objazdowej, wahadłowo jednym pasem ruchu - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Fiskus podsumowuje

cz cz, 21 lipca 2005 13:27

3 mln 300 tys zł., to największa kwota jaką zarobił mieszkaniec Łomży, w ubiegłym roku. Przynajmniej tak wynika z danych Urzędu Skar-bowego, który podsumował wiosenną akcję rozliczania z podatku dochodowego, za dochody uzyskane w 2004r.

Łomża za mała na CUP

cz śr, 20 lipca 2005 21:25

„Obszar dotychczas obsługiwany przez RUP w Łomży w zakresie usług pocztowych nie spełniał kryteriów przyjętych dla utworzenia samodzielnego organizacyjnie rejonu. Dlatego też zdecydowano o włączeniu terytorium działania RUP Łomża do Oddziału Rejonowego w Białymstoku, tworząc w Łomży przedstawicielstwo operacyjne.” Tak na pytanie posła Wojciecha Borzuchowskiego dlaczego w Łomży nie będzie Centrum Usług Pocztowych odpowiedział Zdzisław Hensel podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Minister dodał także, że choć zmiany na łomżyńskiej poczcie będą duże pocztowcy nie powinni stracić pracy.

Miliony euro na wodę

cz śr, 20 lipca 2005 09:38

Konsorcjum Hydrobudowa S.A. z Gdańska i B&W z Pruszcza Gdańskiego za ponad 4 i pół miliona euro wybuduje jedną i zmodernizuje drugą stację uzdatniania wody w Łomży. Firmy z kwotą 4 mln 564 tys 320,46 euro wygrały przetarg na realizację tej inwestycji, która ma być realizowana z dużym zaangażowaniem środków unijnych z programu PHARE 2003 Spójność Społeczno-Gospodrcza. Przeprowadzone w Łomży badania wykazały, iż ponad 70% wykorzystywanych wód wykazuje ponadnormatywne zawartości żelaza, manganu, mętności. Inwestycja ma to zmienić. Dostarczana do łomżyńskich mieszkań i przede wszystkim przedsiębiorstw woda zanim wyleje się z kranu ma zostać przefiltrowana i napowietrzona.

Zmiany w parafiach

cz wt, 19 lipca 2005 23:56

Na internetowych stronach Kurii Łomżyńskiej opublikowano dokument opisujący zmiany personalne jakie nastąpią w parafiach i instytucjach diecezji. Wśród przeprowadzonych przez biskupa Stanisława Stefanka zmian kilka dotyczy Łomży. Ks. kan. Eugeniusz Sochacki, proboszcz parafii NMP Częstochowskiej w Łomży został mianowany proboszczem parafii Śniadowo, a parafię w Łomży od 25 sierpnia obejmie ks. Paweł Bejger redaktor Tygodnika Niedziela – Głos Katolicki.

PO do Sejmu w podlaskim

Foto: PO do Sejmu w podlaskim
cz wt, 19 lipca 2005 15:43

Lista kandydatów do Sejmu, jaką zamierza wystawić w okręgu nr 24 - czyli w województwie podlaskim - Platforma Obywatelska zawiera 22 nazwiska. Została ona zatwierdzona przez Radę Krajową PO, ale Zarząd partii do końca lipca może jeszcze ją uzupełnić.

« · «« · 887 · 888 · 889 · 890 · 891 · 892 · 893 · 894 · 895 · 896 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę