środa, 23 stycznia 2019 napisz DONOS@

Dwa urzędy skarbowe z województwa podlaskiego nagrodzone przez BCC i MF

mm śr, 17 listopada 2004 14:49

Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku oraz Podlaski Urząd Skarbowy obsługujący tzw. dużych podatników znalazły się wśród 56 urzędów skarbowych z całej Polski, które zostały uhonorowane certyfikatem „Urzędu skarbowego przyjaznego przedsiębiorcy”. W tym, zorganizowanym przez Bussines Centre Club oraz Ministerstwo Finansów konkursie, oceniającymi byli sami przedsiębiorcy, którzy wypełniali specjalne ankiety oceniające przekazane później do Kanclerzy Lóż regionalnych BCC. Na podstawie tych ankiet wyłoniono urzędy, które są najlepiej oceniane przez podatników.

Będzie wiało!

cz śr, 17 listopada 2004 12:43

IMGW Biuro Prognoz w Białymstoku ostrzega, że w nocy 17/18.11.2004 i w ciągu dnia 18.11.2004. w woj. warminsko-mazurskim i podlaskim (głównie północne powiaty województwa) będzie wiał dość silny i porywisty wiatr z kierunków zachodnich, osiągający w porywach ok. 20 m/s, lokalnie porywy mogą dochodzi do 25 m/s.

MPK już na Zambrowskiej

cz śr, 17 listopada 2004 07:06

Ku końcowi zbliża się, wydawałoby się trwający bez końca, remont Szosy Zambrowskiej w Łomży. Wczoraj wieczorem na ulice tę wróciły autobusy komunikacji miejskiej. Ruch na tej jednej z głównych tras wylotowych z miasta zamknięto 5 lipca – jak wówczas twierdzono na dwa miesiące. Prace jednak się przedłużały, a terminy otwarcia co rusz przesuwano, najpierw na połowę października, później na początek listopada.

Sukces kolneńskiej policji

cz wt, 16 listopada 2004 10:55

Z samego rana policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie przeprowadzili 11. przeszukań w Kolnie, okolicznych miejscowościach, a także m.in. w Piszu, Gołdapi i Grajewie. Cała akcja miała związek z przestępczą działalnością 31-letniego mieszkańca Kolna, który został dziś przez policję zatrzymany. Podczas przeszukań policjanci znaleźli m.in.: pochodzący z około 1400 roku – czyli z czasów Gutenberga - starodruk. Póki co nie wiadomo co to za książka. Policjanci podają jedynie, że jest ona bez okładek. Na razie nie wiadomo także w jaki sposób tak cenna publikacja mogła znaleźć się w posiadaniu kolnianina.

Podlaskie wraca do Brukseli

cz wt, 16 listopada 2004 06:01

Samorząd województwa podlaskiego chce ponownie mieć swoje biuro w stolicy Unii Europejskiej. Tak na wniosek zarządu województwa zdecydowali wczoraj radni sejmiku. Na jego roczne utrzymanie przeznaczono ćwierć miliona złotych. W całej sprawie zaskakujące jest jednak fakt, że przed dwoma laty na wniosek tego samego lewicowego zarządu województwa radni sejmikowej lewicy zdecydowali o likwidacji takowego biura, które ustanowiono za czasów poprzedniego prawicowego zarządu województwa, któremu przewodził Sławomir Zgrzywa.

Zdelegalizowana łomżyńska partia

cz pon, 15 listopada 2004 10:18

Pierwsza i jedyna łomżyńska partia polityczna „Współny Dom Łomża” została zdelegalizowana. O likwidacji partii zdecydował kilka dni temu Sąd Okręgowy w Warszawie. Powodem decyzji było nie złożenie przez partię sprawozdania o źródłach pozyskania środków finansowych w 2003 r. Dodajmy, że WDŁ została zarejestrowana niemal dokładnie dwa lata temu.

14 tys zł otrzymał Dom Dziecka z Łomży

cz pon, 15 listopada 2004 07:33

Pieniądze to efekt rozegranego w Rajgrodzie turnieju piłkarskiego samorządowców. Do walki o tytuł najlepszego stanęły 4 składy piłkarskie z Grajewa, Rajgrodu, Ełku i Łomży. Najgorzej wypadła łomżyńska drużyna samorządowców, ale nie o zwycięstwo przecież chodziło. Na zakończenie turnieju jedna – złożona z najlepszych zawodników ze wszystkich drużyn - ekipa samorządowców rozegrała mecz towarzyski z drużyną artystów polskich.

Balkony Demoklesa (2)

cz śr, 10 listopada 2004 12:13

Koszty napraw balkonów w blokach przy ulicy Dmowskiego w Łomży przekroczą 100 tys. zł. Tam gdzie lokale znajdują się w zasobach MPGKiM-u, rachunek ureguluje przedsiębiorstwo. Prywatni właściciele mieszkań, będą musieli zapłacić z własnej kieszeni, nawet do 2 tys zł.

I Łomżyński Batalion Remontowy z patronem

cz śr, 10 listopada 2004 06:02

We wtorek wieczorem rozpoczęły się w Łomży uroczystości związane z nadaniem I Łomżyńskiemu Batalionowi Remontowemu w Łomży imienia płk. Mariana Raganowicza. To wieloletni dowódca (1932 – 1938) stacjonującego w mieście przed II Wojną Światową 33 pułku piechoty. Kpt. Marian Raganowicz wsławił się podczas wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., gdy ostatnim pociągiem odesłał z miasta ponad 2 tys. rekrutów, a sam na czele zapasowego batalionu zorganizował obronę Łomży.

IX Łomżyńskie Dni Społeczne

cz wt, 09 listopada 2004 15:50

Już po raz 9. Akademia Społeczna wspólnie z Wyższą Szkołą Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego organizuje Łomżyńskie Dni Społeczne. Tym razem tematem przewodnim Dni i odbywającej się w jej ramach konferencji popularno-naukowej będzie “Wkład biskupów diecezji łomżyńskiej w życie społeczne, polityczne i religijne” regionu. Honorowy patronat nad IX Łomżyńskimi Dniami Społecznymi objął J.E. Ks. Bp Stanisław Stefanek.

Spadek bezrobocia zatrzymany

cz wt, 09 listopada 2004 14:48

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu października 2004 roku wyniosła 7.767 osób, w tym w mieście Łomża 4.717 osób i w Powiecie Łomżyńskim 3.050 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zwiększył się o 61 osób. W październiku br. do PUP w Łomży zgłosiło się 664 bezrobotnych, w tym 519 nie posiadało prawa do zasiłku. W omawianym miesiącu sprawozdawczym do urzędu wpłynęły 143 oferty pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 42,0 %.

Informacja upubliczniana jest, ale zainteresowania nią nie ma

cz wt, 09 listopada 2004 12:19

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła w I połowie 2004 roku - z własnej inicjatywy - kontrolę wywiązywania się organów administracji publicznej z obowiązku udostępniania informacji publicznej w województwie podlaskim. Kontrola została przeprowadzona przez Najwyższą Izbę Kontroli Delegaturę w Białymstoku w 16 jednostkach: Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, 2 starostwach, 2 miastach na prawach powiatu i 10 gminach.

Przedszkolaki na korepetycje?!

cz pon, 08 listopada 2004 21:46

Ponad 33% dzieci 6-letnich z terenu Powiatu Łomżyńskiego jest w niepełnym zakresie przygotowanych do podjęcia nauki w kl. I. - wynika z badan przeprowadzonych przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną nr 1 w Łomży. Pracownicy Poradni przebadali łącznie 216 dzieci w 15 placówkach oświatowych na terenie powiatu, co stanowi ponad 1/3 populacji przedszkolaków. Eksperci alarmują - co piąty z nich wymaga dodatkowej pomocy i wsparcia w ramach zajęć dydaktyczno – wyrównawczych. Jeżeli takowych zajęć nie będzie ich trudności będą się pogłębiały.

Wojewody informacja o szkodach wyrządzonych przez bobry na ul. Zjazd w Łomży

cz pon, 08 listopada 2004 12:11

W lutym 2004 roku Urząd Miejski w Łomży zgłosił do Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody problem szkód wyrządzanych przez bobry na drodze krajowej nr 61 w km 156+650 (na odcinku 120 m) z prośbą o wypłatę stosownego odszkodowania, wizja terenowa potwierdziła przedstawione przez Urząd Miejski fakty. Bobry kopiąc nory w nasypie drogi spowodowały obsuwanie się skarpy, w wyniku czego istnieje zagrożenie naruszenia konstrukcji drogi.

Stypendium z tytułu podjęcia dalszej nauki przez bezrobotnych

mm pt, 05 listopada 2004 12:17

Informuję osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy , że zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia br. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 6 października br. osoby bezrobotne podejmujące dalszą naukę mogą otrzymać stypendium w wysokości 40 % zasiłku wypłacane przez okres 12 miesięcy jeżeli spełniają następujące kryteria :

Stary jak nowy

cz cz, 04 listopada 2004 23:37

Wybudowany w pierwszej połowie XIX stulecia łomżyński stary ratusz, jeden z najciekawszych pod względem historycznym i architektonicznym budynków w mieście, dziś nadaje się już tylko i wyłącznie do remontu. Co ciekawe wszystko wskazuje na to, że po miesiącach opóźnienia jest szansa na to, że wreszcie zostanie wyremontowany. Władze miasta właśnie ogłosiły przetarg na jego remont kapitalny z adaptacją na potrzeby urzędu XXI wieku.

Debata o (super(hiper)) markecie

cz cz, 04 listopada 2004 08:50

W samo południe w łomżyńskim ratuszu ma rozpocząć się debata nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami rejonu ulic: Kard. S. Wyszyńskiego, Gen. W. Sikorskiego i Zawadzkiej. W tym miejscu od kilku lat jedna z większych firm developerskich Echi Investment chce wybudować największe w regionie centrum handlowe. Dotychczasowy plan tego zabraniał, ale niemal równo rok temu radni Łomży uznali, że trzeba to zmienić i polecili opracowanie nowego planu zagospodarowania przestrzennego tego rejonu miasta tak aby takowe centrum mogło tu powstać. Plan od tygodnia można oglądać w ratuszu, a dziś zgodnie z zapowiedzią ma odbyć się publiczna debata na ten temat.

Postrzelony w Zambrowie ochroniarz przeszedł dwie operacje - jego życiu nic nie zagraża

cz śr, 03 listopada 2004 08:24

Postrzelony wczoraj w Zambrowie ochroniarz przeszedł dwie operacje i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – twierdza lekarze. Tymczasem policjanci w dalszym ciągu poszukują sprawców napadu na kantor w tym mieście. Przypomnijmy: we wtorek około godziny 15.30 - w rejonie kantoru przy Placu Sikorskiego w centrum Zambrowa czterech zamaskowanych w kominiarki mężczyzn uzbrojonych w broń palną napadło na pracownika kantoru i jego ochroniarza. W strzelaninie ranny został pracownik ochrony. Jak podają zambrowscy policjanci w sumie zostało oddanych kilkanaście strzałów z broni ostrej. Napastnicy zabrali torby z pieniędzmi i odjechali w kierunku Białegostyku.

Strzelanina w Zambrowie: Ranny ochroniarz

cz wt, 02 listopada 2004 20:28

Pracownik ochrony został ranny w dłoń i nogę w strzelaninie, do jakiej doszło przy kantorze wymiany walut w Zambrowie. Czterech zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn napadło tam po południu na pracownika tego kantoru i ochroniarza; zrabowali torbę z pieniędzmi i uciekli. Jeszcze w Zambrowie przestępcy porzucili samochód, który miał tablice rejestracyjne innego auta, jak się okazało skradzionego w Warszawie - poinformował Adam Fabian z komendy powiatowej policji w Zambrowie.

Ponad 26 tys. zł. i nieco obcej waluty na ratowanie zabytkowych nagrobków

Foto: Ponad 26 tys. zł. i nieco obcej waluty na ratow...
cz pon, 01 listopada 2004 20:32

W 15. kweście na ratowanie łomżyńskich zabytków cmentarnych pieniądze zbierało 99 osób. W sumie w 33 puszkach kwestarskich, po komisyjnym przeliczeniu ich zawartości stwierdzono 26.600,97 zł. Poza tym mieszkańcy Łomży i ci co tutejszy cmentarz w poniedziałek odwiedzili do puszek wrzucili także m.in.: 55 centów USA, 4,14 Euro, 1 funt angielski, 500 lirów włoskich i 1000 dinarów jugosłowiańskich.

« · «« · 887 · 888 · 889 · 890 · 891 · 892 · 893 · 894 · 895 · 896 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę