Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

MPEC z zyskiem, ale nie na cieple

Główne zdjęcie
Siedziba MPEC Łomża

819 tysięcy złotych netto to ubiegłoroczny zysk Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Rada Nadzorcza spółki zaopiniowała jej sprawozdanie finansowe za 2012 rok. Rada proponuje podzielenie zysku na cztery cele w tym dywidenda dla właściciela czyli miasta Łomża, oraz na nagrodę dla załogi. - Członkowie zarządu nie biorą udziału w podziale zysku. Im proponowana jest nagroda roczna w wysokości zbliżonej do tej jaka była w latach poprzednich – mówi Antoni Stokowski, przewodniczący Rady Nadzorczej MPEC dodając, że decyzje zarówno o podziale zysku jak i nagrodach podejmie Zgromadzenie Wspólników czyli prezydent Łomży.

Przewodniczący Rady Nadzorczej MPEC nie ujawnia zarówno szczegółowych propozycji podziału zysku  jak i proponowanych wysokości nagród rocznych dla członków zarządu spółki. Póki co nie ma także ustalonego posiedzenia Zgromadzenia Wspólników, które ma podjąć ostateczne decyzje.

„MPEC zarabia, ale nie na łupieniu mieszkańców”
- Na działaniu podstawowym – czyli wytwarzaniu i sprzedaży ciepła – MPEC zanotował stratę. zyski zostały wypracowane na działalności finansowej, a głównie na działalności pozostałej czyli m.in. wpływów z wynajmu komina ciepłowni czy sprzedaży na złom wymienianych rur sieci ciepłowniczej - wyjaśnia Stokowski.

Przewodniczący Rady Nadzorczej podkreśla, że spółka jest w trakcie realizowania bardzo dużego projektu dofinansowywanego ze środków unijnych dotyczącego modernizacji sieci ciepłowniczej w mieście. W ciągu półtora roku na ten cel pozyskała ponad 8 mln zł. 
Projekt zakładał wymianę ponad 10 km rur ciepłowniczych na nowoczesne  preizolowane, oraz montaż 33 szt. nowych węzłów cieplnych. Dzięki temu znacząco mają zostać ograniczone straty ciepła na przesyle. W sumie zaplanowano wydatki na ponad 20 mln zł netto, a okres realizacji przedsięwzięcia obejmuje lata 2007 – 2015 przy czym największe natężenie prac przypada na lata 2009 – 2014. 
- Na tym projekcie są pewne oszczędności o przetargach i jeśli zgodzi się Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, to być może te pieniądze zostaną w Łomży i uda się w ramach tego projektu zrealizować jeszcze kilka dodatkowych inwestycji na sieci – mówi Stokowski dodając, ze spółka zabiega o taką decyzję NFOŚiGW.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę