Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

Głaz: radni zostali wprowadzeni w błąd!

Główne zdjęcie
Radny Maciej Głaz

- Radni zostali wprowadzeni w błąd. Miało to wpływ jak głosowali dlatego będę formalnie skarżył uchwałę o dokapitalizowaniu spółki Park Przemysłowy Łomża – mówi radny Maciej Głaz (PO). Jego zdaniem radnych w błąd miał wprowadzić zastępca prezydenta Beniamin Dobosz mówiąc o tym, że z działania 1.1 RPOWP z którego ma być unijne dofinansowanie projektu, nie można remontować budynków. A właśnie takie rozwiązanie, aby nie budować nowoczesnego biurowca, a za te pieniądze wyremontować i dostosować do potrzeb Parku np. halę targową na Starym Rynku albo stare warsztaty „Drzewnej” przy Sikorskiego proponował podczas ostatniej sesji radny Głaz.

Przypomnijmy kilkugodzinne spory radnych podczas środowej sesji w sprawie podwyższenia kapitału miejskiej spółki PPŁ o 6 milionów 762 tysiące złotych  sprowadzały się do tego, czy w ogóle nie wycofać się z kosztownego i ryzykownego przedsięwzięcia – jak wnioskował klub PiS - albo czy nie cofnąć uchwały na powrót do prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, celem ponownego przeanalizowania i, na przykład, umieszczenia części Parku w... hali targowej po rewitalizacji.
- To ograniczenie kosztów, bo nie budujemy nowego budynku, tylko ratujemy budynek, który nam niszczeje. To tylko zmiana adresu, ale daje oszczędności i zmniejsza ryzyko tej inwestycji - argumentował przedstawiając pomysł radny Maciej Głaz, przewodniczącego komisji rozwoju Rady Miasta. 
Odpowiadając na ten wniosek wiceprezydent Dobosz mówił m.in. że działania 1.1 RPOWP  z którego ma być unijne dofinansowanie projektu, nie można remontować budynków. 
- Tą wypowiedzią prezydent wprowadził radnych w błąd. Sprawdziłem i z działania 1.1. można rewitalizować budynki – mówi radny Maciej Głaz. - Zaskarżę uchwałę o dokapitalizowaniu spółki Park Przemysłowy Łomża – zapowiada. 
Przypomnijmy wniosek Głaza o ponowne przeanalizowania projekty przepadł. 6 radnych było „za”, 12 „przeciw”, 5 „wstrzymało się”, a ostatecznie radni większością 11 za przy 10 przeciw i 2 wstrzymujących się uchwalili wnioskowane przez prezydenta podwyższenie kapitału spółki PPŁ.

Park potrzebuje parkingu
Prosiliśmy aby wiceprezydent Dobosz odniósł się do zarzutów radnego Głaza. 
- Działanie 1.1. Tworzenie warunków dla rozwoju innowacyjności, swoim zakresem obejmuje rewitalizację terenów powojskowych i poprzemysłowych. Obiekt Hali Targowej jest budynkiem zabytkowym pełniącym funkcje handlowe, nie leżącym na terenie powojskowym i poprzemysłowym. Historycznie nigdy też nie pełnił takich funkcji – napisał Łukasz Czech z ratusza. - Należy zwrócić uwagę, że usytuowanie Inkubatora Przedsiębiorczości i samego Parku na terenie po byłych warsztatach szkoły drzewnej wiąże się ściśle z uporządkowaniem terenu wokół projektowanego budynku i budową parkingów, które są niezbędne przy prowadzenia tego typu działalności.

***
Zgodnie z pomysłem władz miasta  I etap tworzenia Parku Przemysłowego Łomża sprowadza się do budowy na działce obok budynku starych warsztatów „Drzewnej” przy ul. Sikorskiego biurowca zwanego Inkubatorem Przedsiębiorczości i wyposażenia go. Koszt całkowity inwestycji, ma wynieść około 19 mln zł przy czym 7,5 mln zł ma pochodzić z dotacji unijnych, a reszta z środków własnych miasta.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę