środa, 13 listopada 2019 napisz DONOS@

Głaz: radni zostali wprowadzeni w błąd!

- Radni zostali wprowadzeni w błąd. Miało to wpływ jak głosowali dlatego będę formalnie skarżył uchwałę o dokapitalizowaniu spółki Park Przemysłowy Łomża – mówi radny Maciej Głaz (PO). Jego zdaniem radnych w błąd miał wprowadzić zastępca prezydenta Beniamin Dobosz mówiąc o tym, że z działania 1.1 RPOWP z którego ma być unijne dofinansowanie projektu, nie można remontować budynków. A właśnie takie rozwiązanie, aby nie budować nowoczesnego biurowca, a za te pieniądze wyremontować i dostosować do potrzeb Parku np. halę targową na Starym Rynku albo stare warsztaty „Drzewnej” przy Sikorskiego proponował podczas ostatniej sesji radny Głaz.

Radny Maciej Głaz
Radny Maciej Głaz

Przypomnijmy kilkugodzinne spory radnych podczas środowej sesji w sprawie podwyższenia kapitału miejskiej spółki PPŁ o 6 milionów 762 tysiące złotych  sprowadzały się do tego, czy w ogóle nie wycofać się z kosztownego i ryzykownego przedsięwzięcia – jak wnioskował klub PiS - albo czy nie cofnąć uchwały na powrót do prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, celem ponownego przeanalizowania i, na przykład, umieszczenia części Parku w... hali targowej po rewitalizacji.
- To ograniczenie kosztów, bo nie budujemy nowego budynku, tylko ratujemy budynek, który nam niszczeje. To tylko zmiana adresu, ale daje oszczędności i zmniejsza ryzyko tej inwestycji - argumentował przedstawiając pomysł radny Maciej Głaz, przewodniczącego komisji rozwoju Rady Miasta. 
Odpowiadając na ten wniosek wiceprezydent Dobosz mówił m.in. że działania 1.1 RPOWP  z którego ma być unijne dofinansowanie projektu, nie można remontować budynków. 
- Tą wypowiedzią prezydent wprowadził radnych w błąd. Sprawdziłem i z działania 1.1. można rewitalizować budynki – mówi radny Maciej Głaz. - Zaskarżę uchwałę o dokapitalizowaniu spółki Park Przemysłowy Łomża – zapowiada. 
Przypomnijmy wniosek Głaza o ponowne przeanalizowania projekty przepadł. 6 radnych było „za”, 12 „przeciw”, 5 „wstrzymało się”, a ostatecznie radni większością 11 za przy 10 przeciw i 2 wstrzymujących się uchwalili wnioskowane przez prezydenta podwyższenie kapitału spółki PPŁ.

Park potrzebuje parkingu
Prosiliśmy aby wiceprezydent Dobosz odniósł się do zarzutów radnego Głaza. 
- Działanie 1.1. Tworzenie warunków dla rozwoju innowacyjności, swoim zakresem obejmuje rewitalizację terenów powojskowych i poprzemysłowych. Obiekt Hali Targowej jest budynkiem zabytkowym pełniącym funkcje handlowe, nie leżącym na terenie powojskowym i poprzemysłowym. Historycznie nigdy też nie pełnił takich funkcji – napisał Łukasz Czech z ratusza. - Należy zwrócić uwagę, że usytuowanie Inkubatora Przedsiębiorczości i samego Parku na terenie po byłych warsztatach szkoły drzewnej wiąże się ściśle z uporządkowaniem terenu wokół projektowanego budynku i budową parkingów, które są niezbędne przy prowadzenia tego typu działalności.

***
Zgodnie z pomysłem władz miasta  I etap tworzenia Parku Przemysłowego Łomża sprowadza się do budowy na działce obok budynku starych warsztatów „Drzewnej” przy ul. Sikorskiego biurowca zwanego Inkubatorem Przedsiębiorczości i wyposażenia go. Koszt całkowity inwestycji, ma wynieść około 19 mln zł przy czym 7,5 mln zł ma pochodzić z dotacji unijnych, a reszta z środków własnych miasta.


 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę