Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Brak pamięci czy brak szczerości?

„Składał ofertę”, „kontaktował się” czy tylko „odpowiedział na zapytanie”. Kolejny odcinek w konflikcie prezydenta Mieczysława Czerniawskiego z jego byłym już społecznym doradcą Marcinem Chludzińskim. Tym razem „list otwarty” napisał prezydent miasta.

Przypomnijmy: w środę podczas sesji Rady Miasta prezydent Mieczysław Czerniawski zarzucił Marcinowi Chludzińskiemu, że jest krytyczny wobec niego, bo miasto nie przyjęło oferty Fundacji Republikańskiej na wykonanie „za duże pieniądze” strategii rozwoju gospodarczego Łomży.
W czwartek Chludziński, prezes Fundacji Republikańskiej, odpowiedział że „prezydent mija się z prawdą”, że Fundacja nie składała żadnej oferty miastu. Napisał, że „oczekuje przeprosin” i zrezygnował z zasiadania w prezydenckiej Radzie Konsultacyjnej. 

Oto pismo, jakie w piątek prezydent napisał do Marcina Chludzińskiego, prezesa Zarządu Fundacji Republikańskiej (i przesłał do wiadomości redakcji).

Przyjmuję do wiadomości Pańską decyzję o rezygnacji z członkostwa w Społecznej Radzie Konsultacyjnej przy Prezydencie Miasta Łomża. Od członków tej Rady oczekiwałem i nadal oczekuję propozycji podjęcia działań na rzecz rozwoju Łomży, realnych pomysłów na rozwiązanie problemów trapiących nasze miasto oraz merytorycznych uwag do podejmowanych przez nas działań. Niestety, Pańskie pojmowanie funkcjonowania w tej Radzie jest znacząco odmienne od mojego. Zamiast bezpośredniego kontaktu od jakiegoś czasu spotykam się z Pańskiej strony z atakiem na moją osobę za pośrednictwem lokalnych mediów. Pragnę zaznaczyć, że nie zabraniam nikomu merytorycznej krytyki na forum publicznym. Ale od członków Społecznej Rady Konsultacyjnej oczekuję, że najpierw o pewnych sprawach zechcą podyskutować ze mną i poznać moją ocenę danej sytuacji. U Pana niestety tego zabrakło.
Jednocześnie pragnę Panu przypomnieć, że w 2011 roku kontaktował się Pan z jednym z moich doradców w sprawie opracowania dla Miasta Łomża strategii. Wprawdzie oferta nie została złożona przez Fundację Republikańską, jak powiedziałem na ostatniej Sesji Rady Miejskiej, ale przez spółkę Invent z Warszawy, której jest Pan założycielem. Pańska osoba łączy ją z Fundacją Republikańską.

Z poważaniem                         
Mieczysław Czerniawski
Prezydent Łomży

Marcin Chludziński twierdzi zaś, że to nie on składał miastu propozycję, tylko miasto jemu. 27. września 2011 roku otrzymał od ówczesnego doradcy prezydenta Macieja Wałkuskiego następujący e-mail: 
"Panie Marcinie UM przygotowuje projekt budżetu na 2012 rok, w związku z tym pragniemy zabezpieczyć środki w budżecie na przygotowanie strategii. w planach jest przygotowanie ogólnej strategii rozwoju miasta na 5 lat, oraz strategii kultury, promocji i turystyki. mam prośbę aby Pan określił przewidywane koszty przygotowania poszczególnych strategii przez Waszą firmę. "
Jak twierdzi Marcin Chludziński, po przesłaniu przez niego odpowiedzi z wyceną opracowań ratusz nigdy więcej do tematu nie powrócił (aż do środowej Rady Miasta).

Dodajmy, że Społeczna Rada Konsultacyjna przy Prezydencie Łomży została powołana 23 listopada 2011 roku. Zgodnie z ustalonym przez prezydenta Mieczysława Czerniawskiego regulaminem Rada została powołana „w zakresie zdefiniowania najważniejszych problemów miasta i pracowania optymalnych sposobów ich rozwiązywania oraz w celu określenia listy priorytetów wynikających z wizji rozwoju miasta”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę