Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Rowerowa Masa Krytyczna znowu dziś na ulicach Łomży

Główne zdjęcie
fot. Elżbieta Piasecka – Chamryk

O godzinie 18.00 spod Urzędu Miasta ruszyć ma pierwsza w tym roku Masa Krytyczna. To spotkanie i wspólny przejazd rowerzystów przez główne ulice miasta pod hasłem „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem!”. - Akcja ma na celu zaznaczenie obecności rowerzystów w mieście, a także zwrócenie uwagi władz i ogółu społeczeństwa na problemy komunikacyjne zwykle ignorowanych cyklistów – podają organizatorzy.

Adam Sałacki
Adam Sałacki

Masa Krytyczna jest ruchem nieformalnym - to wydarzenie, a nie organizacja. W Łomży organizowana jest przez założone niespełna miesiąc temu Stowarzyszenie Łomżyńskich Rowerzystów, którego przedstawicielem jest znany z poprzednich tego typu akcji Adam Sałacki.  
„Nie chcemy tylko wybierać się wspólnie na wycieczki po Łomży. Chcemy uświadomić władzom miasta oraz kierowcom, że jesteśmy takimi samymi uczestnikami ruchu drogowego jak oni i należy respektować nasze prawa, a także budować infrastrukturę drogową uwzględniającą nasze potrzeby i możliwości. Większa grupa jest w stanie to zrobić w sposób bardziej efektywny niż jeden rowerzysta i dlatego musimy to robić wspólnie” - mówią organizatorzy.
W Łomży ruch ten dopiero raczkuje, ale już w poprzednim sezonie na jednej z Mas Krytycznych pojawiło się ponad 80 osób. Akcja jest cykliczna i odbywa się w ostatni piątek miesiąca. Do udziału w dzisiejszym przejeździe organizatorzy zapraszają wszystkich, bez względu na wiek i sprzęt. Jak podają organizatorzy przejazd został zgłoszony władzom miasta.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę