Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

OTWARTY DZIEŃ w ONKOLOGII

 Dnia 21 października br. [ sobota ] w godzinach 9.00 – 13.00 nasze Stowarzyszenie po raz kolejny zorganizowało akcję profilaktyczną dotyczącą raka piersi. Tego dnia kobiety, które nigdy nie były u onkologa mogły zgłosić się na badanie do specjalisty, a także uzyskać informacje na temat profilaktyki chorób nowotworowych, samobadania piersi oraz możliwości uzyskania pomocy.
       Na badanie do lekarza onkologa zgłosiły się 53 panie, wykonano 23 badania usg piersi
i 11 mammografii. Oprócz pracowników służby zdrowia w akcji wzięły udział nasze koleżanki oraz pracownice Podlaskiego Centrum Zdrowia Publicznego.
        Przez 4 godziny przybyłymi pacjentkami opiekowali się pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży:
   -  lekarze onkolodzy: Małgorzata Oleszczuk, Katarzyna Szymańska ,
   -  pielęgniarki: Bożena Zając, Beata Ruszczyk,
   -  badania usg piersi:  Anna Zalewska,
   -  mammografia: Bożena Chojnowska
     [ pod nadzorem dr Ryszarda Wagnera ].
        Informacji udzielały członkinie Centrum Zdrowia Publicznego: Katarzyna Kunerowska, Sylwia Duda, Sylwia Oszczapińska, Janina Trzaska.
        Wszelką pomocą służyły członkinie Stowarzyszenia: Barbara Porwoł, Jolanta Jałowiecka, Agnieszka Ciołek, Helena Kołomyjska, Lucyna Tymińska, Antonina Samborska, Halina Drożyner, Maria Woroniecka. Nasza wiceprezes Helena Putkowska zadbała o pełne udokumentowanie akcji tj. wykonanie zdjęć i umieszczenie ich na stronie internetowej.
         Wszystkim, którzy przyczynili się do prawidłowej organizacji Dnia Otwartego gorąco dziękujemy! Zainteresowanie tą akcją jest z roku na rok coraz większe, co świadczy o konieczności dalszego jej kontynuowania. Coraz więcej pań chce w prawidłowy sposób zadbać o swoje zdrowie, chce się badać. Bardzo   się z tego cieszymy. Mamy nadzieję, że uda nam się kontynuować akcję w następnych latach.
                                                                                                              
                                                                                                 Barbara Porwoł
Helena Putkowska
cz, 07 grudnia 2006 20:13
Data ostatniej edycji: cz, 07 grudnia 2006 20:31:17

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę