Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Święto Szkoły z Konstytucją i Marysieńkami

W II LO imienia Marii Konopnickiej w Łomży zakończenie roku szkolnego klas IV wyglądało inaczej niż w szkołach w mieście. - „Drugie” obchodziło Święto Szkoły, a program uroczystości zaczął się od godz. 8. - opisuje Katarzyna Kowalewska, opiekunka Samorządu. - Klasy I, II i III były podzielone na połowę, by wszyscy zmieścili się w auli i wzięli udział w akademii z okazji 233. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jedni poszli na godzinę wychowawczą o patronce, drudzy brali udział w akademii i po godzinie grupy zamieniły się miejscami. Rozdanie świadectw poprzedziła Gala „Marysieniek”.

Akademię przygotowały nauczycielki: języka polskiego Agnieszka Kruszewska i angielskiego Marta Wysocka-Bienias. Dekoracja, utrzymana w barwach narodowych, przedstawiała wznoszące się do lotu białe i czerwone orły. Treści w wierszach, tekstach o tematyce historycznej oraz pieśniach ilustrowane były obrazami wyświetlanymi na ekranie. Od godziny 10. zaczęła się Gala „Marysieniek”, doroczna uroczystość przyznawania nauczycielom i uczniom statuetek, według oryginalnych projektów. W tym roku drewniane lalki wykonał nauczyciel wf Sławomir Kalski, zaś sukienki zaprojektowała opiekunka Samorządu Uczniowskiego, nauczycielka języka niemieckiego Jolanta Katarzyna Kowalewska. Stroje dla Marysieniek wykonała uczennica  kl. IIA Agata Laskowska. W szycie kapelusików zaangażowana była mama przewodniczącej SU Roksany Ksepka z kl. IIB. W tym roku przyznano 11 Marysieniek: 4 dla nauczycieli i 6 dla uczniów oraz 1 Marysieńkę Honorową.

Kto otrzymał Marysieńki w II LO?
Zdobywcą nagrody II LO w kategorii „Uśmiech Roku” została Beata Pijanowska, nauczycielka języka polskiego. „Bezwzględny Długopis” otrzymał Wojciech Kozioł, nauczyciel informatyki. „Mentorem Roku” został wuefista Marcin Jasionek. Tytuł „Anioła Cierpliwości” przypadł w udziale Mariuszowi Małkowskiemu, nauczycielowi historii. „Pierwszak Roku” to Dawid Baranowski, IA, zaś „Maturzysta Roku” to Aleksandra Składanek, IVE - nagrodę wręczył Oli ubiegłoroczny laureat w kategorii Paweł Koziej, student. „Osiągnięcie Roku” zdobyła Aleksandra Łada, zwyciężczyni światowego The Look of the Year 2023. „Talentem Roku” uhonorowano Roksanę Ksepka, IIB. „Uczeń Pozytywnie Zakręcony” to Ignacy Balkiewicz, IIC, natomiast na „Imprezę Roku” wybrano Tłusty Koncert. Wicedyrektor II LO Konrad Haponik przedstawił zgromadzonym laureata nagrody w kategorii „Marysieńka Honorowa”. Otrzymał ją Sebastian Jaworowski, przewodniczący Rady Rodziców. Dyrektor podkreślił zasługi dla rozwoju Szkoły, zaangażowanie w realizację szkolnych projektów, relacje przyjaźni, jakie wytworzyły się w ciągu długiego, bo trwającego aż dwie kadencje pełnienia funkcji szefa Rady Rodziców w II LO.

Maturzyści odebrali świadectwa i nagrody
Uroczystość zakończenia roku zaczęła się od wprowadzenia sztandaru Szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Wicedyrektor II LO Elżbieta Nieciecka w przemówieniu podziękowała abiturientom za włożony trud w zdobywaniu wiedzy, zaangażowanie w życie Szkoły oraz życzyła sukcesów i dostania się na wymarzone studia. Podziękowania w formie dyplomów otrzymali rodzice, którzy zaangażowali się w pomoc wychowawcom w organizowanie imprez klasowych, w tym studniówki. Wicedyrektorzy wręczyli najlepszym uczniom klas IV, których jest 151, świadectwa i nagrody książkowe za najwyższe wyniki w nauce. Na podium triumfował Rafał Pogroszewski z kl. IVC ze średnią ocen 5,50, zaś tuż za nim uplasował się Bartosz Łaski z IVB – 5,23. Średnią 5 i wyższą miało 13-oro uczniów II LO. 

Wychowawcy nagrodzili uczniów za stuprocentową frekwencję i zaangażowanie w Szkole. Tradycją w II LO stało się wręczanie „Kubka Marysi”, nagrody wychowawcy dla abiturienta, „którego talenty wykraczają poza schematy innych nagród szkolnych”. Pomysłodawcą jest Leszek Szczepara, uczący angielskiego i filozofii. Dyplomy i podziękowania wręczyli nauczyciele wf i Samorząd Uczniowski.

Z dużym wzruszeniem odebrali uczniowie klas IV przemówienie pożegnalne Tatiany Ovtchinnikowej, wychowawczyni klasy IVD, która porównała czas zakończenia nauki w liceum do wzbijających się w powietrze orłów, które czeka nowa i nieznana przyszłość. Przemówienie zostało nagrodzone brawami.

Ostatnim akcentem spotkania stało się wręczenie przez wychowawców klas wychowankom świadectw ukończenia Szkoły. Uroczystość pożegnania klas IV uświetnił Łukasz Sobczyński z IVC nastrojową piosenką, która przeniosła zebranych w świat marzeń i doświadczeń przez 4 lata ich edukacji szkolnej.

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę