Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Marysieńki na szczęście

Z okazji Święta Szkoły po raz 14. odbyło się wręczenie dziewięciu Marysieniek, czyli nagród przyznawanych przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży dorosłym i młodzieży za osiągnięcia w roku szkolnym.

Honorową Marysieńkę otrzymał Zdzisław Skweres, zastępca przewodniczącego Rady Rodziców, za wkład pracy w życie II LO i „ojcowskie ciepło”. Osobowością roku została Narcyza Malinowska, sprzedawczyni w sklepiku szkolnym, za „radość na przerwach spędzanych z licealistami”. Na miano ucznia roku zasłużył w oczach koleżanek i kolegów trzecioklasista Krzysztof Huszcza, mający liczne osiągnięcia jako szachista i matematyk. Spotkanie, którego bohaterem był publicysta religijny i autor ze swadą napisanej książki o wymownym tytule „Tabletki z krzyżykiem” Szymon Hołownia, zorganizowane przez opiekunkę samorządu szkolnego Agnieszkę Szałkowską, przejdzie do historii jako impreza roku. Marysieńkę w kategorii przyjazny nauczyciel dostała matematyczka Irena Ramatowska. W kategorii bezwzględny długopis, czyli akcentującej surowość i dyscyplinę na lekcji, triumfował nauczyciel wychowania fizycznego Waldemar Stefanowicz za „wyciskanie łez i potu”. Mariusz Kucisz został wybrany „wszechobecnym” kotem roku, czyli najbardziej zauważalnym pierwszoklasistą, za „pracę od początku nauki w samorządzie szkolnym II LO i bywanie na okrągło z aparatem fotograficznym na wszystkich imprezach ważnych w życiu zacnej szkoły”.
Marysieńką uhonorowano osiągnięcie roku, czyli złoty medal Oli Zajkowskiej na otwartych wagowych Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych w karate kyokushin. Sportowcem Roku została Ren „Żanka” Bingran, która osiągnęła piąte miejsce w tabeli II ligi tenisa stołowego kobiet, pierwsze miejsce w ogolnopolskim turnieju klasyfikacyjnym juniorów i pierwsze miejsce wśród juniorów w Estonii.

tekst: Mirosław R. Derewońko

fot. Mariusz Kucisz


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę