Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

"Bez korzeni nie zakwitniesz"

Rafał Kołakowski oraz Nela Bikowska zostali podlaskimi laureatami konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.

Zakończyła się 3 edycja Konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Założeniem konkursu  skierowanego do klas 4-7 szkół podstawowych jest zainteresowanie młodzieży tematyką poszukiwań genealogicznych i archiwalnych oraz kulturą i historią społeczności lokalnej, państwa i narodu, a także uwrażliwienie jej na wartość wspólnego dziedzictwa i pamięci oraz szacunek dla przeszłości.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu drzewa genealogicznego swojej rodziny. „Młodzi genealodzy” zbieranie danych rozpoczęli od wywiadów z najstarszymi członkami rodzin, później sięgnęli do rodzinnych zbiorów a następnie skorzystali z dokumentów przechowywanych w Archiwach Państwowych. 

Uczestnicy konkursu wykazali się wiedzą, umiejętnością odkrywania przeszłości swojej rodziny oraz dużą kreatywnością. Dzięki konkursowi młodzi ludzie lepiej poznali historie swoich przodków i na nowo odkryli rodzinne pamiątki, dokumenty oraz stare fotografie – podkreśla Anna Jankowska z łomżyńskiego oddziału Archiwum Państwowego w Białymstoku. 

Konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” to wspólne przedsięwzięcie Archiwów Państwowych oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Koordynatorem tegorocznej edycji jest Archiwum Państwowe w Lublinie.

W województwie podlaskim laureatami konkursu zostali: Rafał Kołakowski ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Olszynach oraz Nela Bikowska z Katolickiej Szkoły podstawowej w Łomży. 

Wręczenie nagród odbędzie się 25.06.2024r. o godz. 11.00 w budynku Archiwum Państwowego w Białymstoku Oddział w Łomży ul. Aleja Legionów 36.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę