Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Dzieci i nastolatki zaśpiewały o Ojczyźnie

21 solistek i solistów oraz 8 zespołów przybyło do Szkoły Podstawowej w Drozdowie, gdzie odbył się VIII Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu. Zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości 2021 to historyczna i emocjonalna sceneria takiej prezentacji.

Konkurs SP w Drozdowie odbywa się od 9 lat, lecz edycję ubiegłoroczną odwołano, ze względu na 2. falę zachorowań na Covid-19. Tym razem 4. fala nie uniemożliwiała wokalnych popisów, jednak przesłuchania zorganizowano w dwóch oddzielnych sesjach: dla młodszych dzieci i nastolatków. Na efekty przygotowań uczestników do konkursu baczne ucho miało jury pod przewodnictwem ks. Kazimierza Ostrowskiego, dyrektora Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej. Specjalista po występach dzieci i nastolatków omawiał interpretacje. Przed komisją prezentowali się uczniowie ze szkół podstawowych, m.in. z Łomży, Jedwabnego, Wizny, Rutek i miejscowości Gminy Piątnica. Nagrody wręczali przedstawiciele patronów: Ewa Sznejder - od 2. listopada 2021 dyrektor Muzeum Przyrody - Dworu Lutosławskich w Drozdowie; Agnieszka Filipkowska - dyrektor Centrum Usług Samorządowych w Piątnicy; Maria Dziekońska - wicestarosta Powiatu Łomżyńskiego.  

Zwycięzcy VIII Konkursu SP w Drozdowie
W kategorii starszej soliści, klasy IV-VIII, pierwsze miejsce wyśpiewali ex aequo: Oliwia Szmitko z SP w Jedwabnem ("Rozkwitały pąki białych róż" z muzyką Mieczysława Kozar - Słobódzkiego sprzed ponad 100 lat) oraz Dawid Baranowski z SP w Drozdowie ("Noc" z płyty "Panny Wyklęte" Darka Malejonka). Za najlepszy zespół jurorzy uznali kwintet wokalny, mieszany, przygotowany przez Bogusławę Piasecką, nauczycielkę muzyki i religii w SP w Drozdowie. W kategorii młodszej, klasy I-III, zespołom nie przyznano nagród, tylko wyróżnienia. W ocenie trójki jurorów, najlepsza spośród śpiewających pieśń patriotyczną w pojedynkę okazała się Jowita Cwalina z SP w Rakowie Boginiach ("Mała ojczyzna", muzyka i słowa Michał Witecki), wychowanka Olgi Zalewskiej. 

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146     

 

Śpiewają dla Niepodległej Polski

Patriotyczne śpiewanie w szkole w Drozdowie

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę