niedziela, 22 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Patriotyczne śpiewanie w szkole w Drozdowie

Ponad 60 młodych artystów z 11 szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego uczestniczyło w Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu. Konkurs z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości po raz piąty zorganizowała Szkoła Podstawowa w Drozdowie.

Organizatorzy konkursu podkreślają, że jego celem jest przede wszystkim popularyzacja pieśni i piosenek patriotycznych  wśród dzieci i młodzieży, pielęgnowanie pamięci o wydarzeniach historycznych, które miały wpływ na losy ojczyzny oraz radosne obchody Święta Niepodległości. W tym roku na scenie zaprezentowały się dzieci ze szkół podstawowych w Łomży – nr 2, 4 i 7 oraz ze szkół w miejscowościach Kupiski, Piątnica, Jeziorko, Rakowo – Boginie, Olszyny, Kisielnica, Dobrzyjałowo i Drozdowo. Ich występy oceniało jury: Stanisława Chyl - przewodnicząca, ks. Aleksander Suchocki proboszcz parafii w Drozdowie i Marcin Rydzewski z Muzeum Przyrody w Drozdowie. Ich zdaniem wśród najmłodszych artystów – uczniów klas I – III najlepiej zaprezentował się Maciej Wykowski z SP nr 2 w Łomży, którego przygotowywała s. Małgorzata Szyszka. Drugie miejsce zajął Filip Kotowski z Olszyn, a trzecie Dawid Baranowski z Drozdowa. 
Wśród uczniów klas starszych konkurs wygrała Martyna Truskolaska z SP w Piątnicy, której opiekunem jest Piotr Komorowski. Na kolejnych miejscach znaleźli się Amelia Truszkowska z  Rakowo – Boginie i  Kacper Sejnowski z Piątnicy.
W kategorii zespołów pierwszą nagrodę otrzymało Ognisko Misyjne ze SP nr 2 w Łomży, drugą zespół ze Szkoły Podstawowej w Olszynach, a trzecia przypadła gospodarzom - SP Drozdowo.

180420110931.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0