Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Patriotyczne śpiewanie w szkole w Drozdowie

Ponad 60 młodych artystów z 11 szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego uczestniczyło w Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu. Konkurs z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości po raz piąty zorganizowała Szkoła Podstawowa w Drozdowie.

Organizatorzy konkursu podkreślają, że jego celem jest przede wszystkim popularyzacja pieśni i piosenek patriotycznych  wśród dzieci i młodzieży, pielęgnowanie pamięci o wydarzeniach historycznych, które miały wpływ na losy ojczyzny oraz radosne obchody Święta Niepodległości. W tym roku na scenie zaprezentowały się dzieci ze szkół podstawowych w Łomży – nr 2, 4 i 7 oraz ze szkół w miejscowościach Kupiski, Piątnica, Jeziorko, Rakowo – Boginie, Olszyny, Kisielnica, Dobrzyjałowo i Drozdowo. Ich występy oceniało jury: Stanisława Chyl - przewodnicząca, ks. Aleksander Suchocki proboszcz parafii w Drozdowie i Marcin Rydzewski z Muzeum Przyrody w Drozdowie. Ich zdaniem wśród najmłodszych artystów – uczniów klas I – III najlepiej zaprezentował się Maciej Wykowski z SP nr 2 w Łomży, którego przygotowywała s. Małgorzata Szyszka. Drugie miejsce zajął Filip Kotowski z Olszyn, a trzecie Dawid Baranowski z Drozdowa. 
Wśród uczniów klas starszych konkurs wygrała Martyna Truskolaska z SP w Piątnicy, której opiekunem jest Piotr Komorowski. Na kolejnych miejscach znaleźli się Amelia Truszkowska z  Rakowo – Boginie i  Kacper Sejnowski z Piątnicy.
W kategorii zespołów pierwszą nagrodę otrzymało Ognisko Misyjne ze SP nr 2 w Łomży, drugą zespół ze Szkoły Podstawowej w Olszynach, a trzecia przypadła gospodarzom - SP Drozdowo.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę